Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Τέλεια τα νεα σου Μαρακι, είδα σε ειχε πιασει κ μια ανησυχία.. Τέλειος ο μπέμπης παίρνει και τα γραμμαριακια του ολα μια χαρά!!! Καλε κ εμεις που δεν νιώθουμε τίποτα απ το μωρο ακομα και θα κλείσουμε και μηνα ολόκληρο μεχρι να το ξαναδουμε στον υπέρηχο, τι να πουμε?!Μην τρελαινεσαι, δεν ειμαστε σε βδομαδες που νιώθεις το μωρο κανονικά κ συνέχεια, οπότε δεν περνάς κάτι το μη φυσιολογικό. Ολα καλα πάνε!!! Θα σε μαλώσω 🤣 μην αγχώνεσαι με το παραμικρό.. Τα λεω για να τ ακουω κ εγω! 🥰

χαχαχαχααχα πες τα να τα ακούμε όλες μας μπας και βάλουμε μυαλό! η μαμά μου θα με αποκληρώσει λέει γιατί την αγχώνω τζάμπα και ο άντρας μου απειλεί να με δείρει. Τέλος καλό όλα καλαααααα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Tintin είπε:

Κορίτσια βγήκε το nipt (μέσα σε 1 βδομάδα) είναι αρνητικό!!! Ο γιατρός έπεσε έξω τελικά κ είναι κοριτσακι 😁😁😁

Πόσο όμορφα νέα!!!!!!!άντε τώρα να ηρεμήσεις!!!!!

Κορίτσια μου ήθελα να ρωτήσω...τσιμπηματακια κ πονάκια έχετε ακόμα χαμηλα??δεν έχω συνεχόμενα αλλά κάποιες φορές τα νιώθω έντονα ποτέ χαμηλά στην κοιλιά ποτέ σαν ρεύμα κοντά στο πιπι..😂😂 ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομαδούλα μου ! 
Σημερα είχαμε και εμείς την αυχενική όλα πήγαν και ήταν εξαιρετικά .. 

Μας ανέβασε σε μέρες 13 κ 5 ΠΗΤ 2/8. 
Και 95% είναι μπεμπουλα ! 

  • Μου αρέσει 9

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα ομαδούλα μου ! 
Σημερα είχαμε και εμείς την αυχενική όλα πήγαν και ήταν εξαιρετικά .. 

Μας ανέβασε σε μέρες 13 κ 5 ΠΗΤ 2/8. 
Και 95% είναι μπεμπουλα ! 

Αχ τι ωραία! Έχουμε την ίδια ΠΗΤ. Κι εμένα μου την άλλαξε από 30/7, πήγε 2/8.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Io_anna είπε:

Αχ τι ωραία! Έχουμε την ίδια ΠΗΤ. Κι εμένα μου την άλλαξε από 30/7, πήγε 2/8.

Απλά σίγουρα θα γεννήσω τέλος Ιουλίου λόγο 3ης καισαρικης !!! 
Με το καλό τα όμορφακια μας κορίτσια μουυ

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Απλά σίγουρα θα γεννήσω τέλος Ιουλίου λόγο 3ης καισαρικης !!! 
Με το καλό τα όμορφακια μας κορίτσια μουυ

Και εμένα 3η καισαρική θα ειναι. Με τι χρονική απόσταση μεταξύ τους; 

Link to comment
Share on other sites

@Tintin @Aria konsta συγχαρητήρια για τις αυχενικες κ το νιπτ!! Να πανε ολα καλα κορίτσια μου!!! Κ εγω εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα στη 19 βδομαδα, αν δεν δω παλι φύλο θα τρελαθω!!

@Ninarelita εγω εχω μερικες φορες σαν πονο περιοδου χαμηλα, πολυ ηπιο ομως. Αυτο που με εχει ταλαιπωρήσει σχεδόν μήνα τωρα κοριτσια και ηθελα κ εγω να σας ρωτησω, είναι πόνος στα ισχία. Καλα εχω και στη μεση πόνο συχνα, τα ειχα κ απο πριν τα θεματα με τη μεση, αλλά δεν ξερω αμα επηρεάζει ξαφνικά τα ισχία. Πιστεύω είναι απο την εγκυμοσύνη.Μιλαμε δεν μπορω να κοιμηθω υποφερω καποια βράδια ...Ξερει κάποια κοπελα μεχρι να πάω να το πω κ στη γιατρο, τι πρεπει να κανω???Το εχει κάποια κοπελα ή σε προηγούμενη εγκυμοσύνη, περνάει ποτέ??? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Maria Ad είπε:

@Tintin @Aria konsta συγχαρητήρια για τις αυχενικες κ το νιπτ!! Να πανε ολα καλα κορίτσια μου!!! Κ εγω εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα στη 19 βδομαδα, αν δεν δω παλι φύλο θα τρελαθω!!

@Ninarelita εγω εχω μερικες φορες σαν πονο περιοδου χαμηλα, πολυ ηπιο ομως. Αυτο που με εχει ταλαιπωρήσει σχεδόν μήνα τωρα κοριτσια και ηθελα κ εγω να σας ρωτησω, είναι πόνος στα ισχία. Καλα εχω και στη μεση πόνο συχνα, τα ειχα κ απο πριν τα θεματα με τη μεση, αλλά δεν ξερω αμα επηρεάζει ξαφνικά τα ισχία. Πιστεύω είναι απο την εγκυμοσύνη.Μιλαμε δεν μπορω να κοιμηθω υποφερω καποια βράδια ...Ξερει κάποια κοπελα μεχρι να πάω να το πω κ στη γιατρο, τι πρεπει να κανω???Το εχει κάποια κοπελα ή σε προηγούμενη εγκυμοσύνη, περνάει ποτέ??? 

Κορίτσι μου το έχω κ εγώ κ μου έδωσε μαγνήσιο πάρε ρωτά το γιατρό σου αν σε ενοχλεί έντονα εγώ το βράδυ υπέφερα ψηλά στο ισχύο κ αυτό επίσης που μου πρότεινε κ με ανακούφιζε ήταν ένα μαξιλάρι κάτω από το αντίθετο πόδι της μεριάς που είσαι γυρισμένη θα σε ανακουφίζει θα δεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου το έχω κ εγώ κ μου έδωσε μαγνήσιο πάρε ρωτά το γιατρό σου αν σε ενοχλεί έντονα εγώ το βράδυ υπέφερα ψηλά στο ισχύο κ αυτό επίσης που μου πρότεινε κ με ανακούφιζε ήταν ένα μαξιλάρι κάτω από το αντίθετο πόδι της μεριάς που είσαι γυρισμένη θα σε ανακουφίζει θα δεις..

Αχ μακάρι το μαγνησιο που λες να κανει κάτι, γιατί δεν αντεχω...Αν εννοεις αναμεσα απ τα ποδια το μαξιλάρι, το κανω εδω κ χρόνια αυτο, αλλά στα ισχία δεν με βοηθάει ρε γ@μwτο. Προσπαθώ να κοιμαμαι ανάσκελα αλλά δεν το χω! Κανει αυτη την καμπυλη η μεση κ ποναω εκει. Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα το λένε αυτο!! Θα ελπίζω στο μαγνησιο κοπελα μου σ ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Maria Ad είπε:

Αχ μακάρι το μαγνησιο που λες να κανει κάτι, γιατί δεν αντεχω...Αν εννοεις αναμεσα απ τα ποδια το μαξιλάρι, το κανω εδω κ χρόνια αυτο, αλλά στα ισχία δεν με βοηθάει ρε γ@μwτο. Προσπαθώ να κοιμαμαι ανάσκελα αλλά δεν το χω! Κανει αυτη την καμπυλη η μεση κ ποναω εκει. Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα το λένε αυτο!! Θα ελπίζω στο μαγνησιο κοπελα μου σ ευχαριστώ! 

Ναι ανάμεσα από τα πόδια λέω..εμένα πάντως το μαγνήσιο με βοήθησε πολύ ρώτησε το κ μην ταλαιπωρησε..❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

@Tintin @Aria konsta συγχαρητήρια για τις αυχενικες κ το νιπτ!! Να πανε ολα καλα κορίτσια μου!!! Κ εγω εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα στη 19 βδομαδα, αν δεν δω παλι φύλο θα τρελαθω!!

@Ninarelita εγω εχω μερικες φορες σαν πονο περιοδου χαμηλα, πολυ ηπιο ομως. Αυτο που με εχει ταλαιπωρήσει σχεδόν μήνα τωρα κοριτσια και ηθελα κ εγω να σας ρωτησω, είναι πόνος στα ισχία. Καλα εχω και στη μεση πόνο συχνα, τα ειχα κ απο πριν τα θεματα με τη μεση, αλλά δεν ξερω αμα επηρεάζει ξαφνικά τα ισχία. Πιστεύω είναι απο την εγκυμοσύνη.Μιλαμε δεν μπορω να κοιμηθω υποφερω καποια βράδια ...Ξερει κάποια κοπελα μεχρι να πάω να το πω κ στη γιατρο, τι πρεπει να κανω???Το εχει κάποια κοπελα ή σε προηγούμενη εγκυμοσύνη, περνάει ποτέ??? 

Κι εγώ μαγνήσιο θα έλεγα. Με είχε βοηθήσει πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Ρωτά το γιατρό σου. Το δίνουν πολύ συχνά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Tintin @Aria konsta συγχαρητηρια για το νιπτ και την αυχενικη αντιστοιχα .. πολυ ωραια τα νεακια σας ...  Αντε ενα μεγαλο βαρος εφυγε ..🙂

 

@Maria Ad Κοριτσι μου ,εχω ακουσει κατι σχετικο με ισχία κι εγκυμοσυνη ..αλλα μην το λαβεις και πολυ υποψιν σου ,γιατι την κοπελα που μου το ειπε την γνωρισα την προηγουμενη εβδομαδα στο νοσοκομειο που πηγα να ανοιξω φακελο και δεν την ξερω καλα ..απλα πιασαμε συζητηση .. αυτη ειναι εγκυος στο 3ο παιδι της και ηθελε να συνεννοηθει με εναν απο του γυναικολογους του δημοσιου νοσοκομειου ετσι ωστε να κανονισουν να φερουν εναν αναισθησιολογο να της κανει επισκληριδιο ,γιατι εχει προβλημα με τα ισχια κι επειδη στην 1η της εγκυμοσυνη δε γνωριζε οτι εχει προβλημα με τα ισχια της (νομιζε οτι πονουσε απο το βαρος που πηρε στην εγκυμοσυνη ,αλλα προυπηρχε το προβλημα κ δεν το γνωριζε)και γέννησε σε δημοσιο νοσοκομειο οπου δεν γινεται επισκληριδιος στον φυσιολογικο τοκετο,της δημιουργηθηκε μετα τη γεννα μεγαλυτερο προβλημα στα ισχια ..δε μπορουσε να περπατησει τον πρωτο καιρο.. στη 2η εγκυμοσυνη πηγε σε ιδιωτικη κλινικη να γεννησει για τον λογο αυτο .. απλα τωρα,στην 3η εγκυμοσυνη της ,επειδη δε θελει να πληρωσει χρηματα σε ιδιωτικη κλινικη ,ηθελε να συνεννοηθει αν μπορει να κανει την επισκληριδιο στο δημοσιο νοσοκομειο (πραγμα το οποιο γινεται ).Αυτη μου ειπε οτι στην 1η της εγκυμοσυνη απο τον 3ο μηνα δε μπορουσε να περπατησει καλα..εγω τωρα που την ειδα στην 3η της εγκυμοσυνη κ ηταν 33η εβδομαδα ,την ειδα οτι περπατουσε καλα,αλλα δεν ξερω αν πονουσε κατα βαθος κ δεν της φαινοτανε .. απλα τα ορθοπαιδικα προβληματα εχουν την ιδιαιτεροτητα οτι στον καθενα βγαινουν εντελως διαφορετικα .. ελπιζω να μη σε αγχωσα ..απλα ειναι το μονο που εχω ακουσει σχετικο και ειπα να στο αναψερω 🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...