Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ναι , εδώ μαζί είμαστε .. ήταν να φύγει να πάει για 2 μέρες που είχε μάθημα αλλά έβαλε άλλον στην θέση του για να είμαστε μαζί! Εύχομαι κ σε μένα να κάνουν λάθος! Όχι , δεν σκέφτομαι για δεύτερη γνώμη γιατί φαίνεται ξεκάθαρα στον υπέρηχο το ποσό πρησμένα είναι …

Καλά έκανε, τώρα τον έχεις ανάγκη πιο πολύ από ποτέ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σας θα είναι μια χαρά, θα το δεις κι εσύ. Η αναμονή για τα αποτελέσματα είναι μαρτύριο σίγουρα, αλλά στο τέλος θα πάνε όλα καλά. 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλά έκανε, τώρα τον έχεις ανάγκη πιο πολύ από ποτέ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σας θα είναι μια χαρά, θα το δεις κι εσύ. Η αναμονή για τα αποτελέσματα είναι μαρτύριο σίγουρα, αλλά στο τέλος θα πάνε όλα καλά. 

Είναι κ αυτός ένα ερείπιο .. δν υπάρχει μυαλό ούτε για δουλειά ούτε τίποτα… εύχομαι να βγεις αληθινή κορίτσι μου.. σε ευχαριστώ 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 4:53 ΠΜ, minnie26 είπε:

Γεια σας κορίτσια … έκανα τ ντοπλερ χθες τ απόγευμα 30+6.. δυστυχώς δεν έχω καλά νέα … ας τα που εδώ να μ φύγουν … στη μπεμπα μας ο γιατρός έχει παρατηρήσει πολύ πρησμένα χείλη στο αιδιο της πράγμα που τ κάνει μη φυσιολογικό…είμαστε σε φάση που δε γνωρίζουμε εάν είναι αγόρι μ γεννητικά όργανα που αναπτύσονται προς τ μέσα η κορίτσι κ είναι υπερτροφικα… τη Τετάρτη που μας έρχεται θα κάμω αμνιοπαρακέντηση , μοριακό καρυοτυπο κ Wes (έτσι λέγεται η εξέταση )… μπορεί αυτό τ παιδάκι να έχει κάποιο σύνδρομο λόγω αυτής της ανωμαλίας… ο γυναικολόγος μ αφού μιλήσαμε τ βράδυ μ είπε είχε παρατηρήσει κάτι στον τελευταίο υπέρηχο κ είχε ενημερώσει ήδη τον εμβρυολογο όπου κ ο ίδιος εχθές έδειξε μα τον ανησυχεί … το ότι κάθομαι σ αναμμένα κάρβουνα κ μ κόπηκαν τα φτερά είναι άλλο θέμα …κ σε μένα κ στον άντρα μου… δεν έχω λόγια …

Έχεις δίκιο να σκέφτεσαι αρνητικά αλλά αυτό δεν βοηθάει...δεν καταλαβαίνω όμως ρε κορίτσι μου πριν δεν είχε παρατηρήσει κάτι?εννοω στην αυχενική η πιο μετά στη β επιπέδου?

Να μην αγχώνεσαι για την αμνιο όλα καλά θα πάνε στο λέω κ εγώ που πέρασα από 40 κύματα κ ενώ ήμουν αρνητική μετά ηρέμησα κ ήμουν πιο σίγουρη κ εκεί θα έχεις κ ξεκάθαρη απάντηση για το φύλο κ όλα θα είναι καλά!!

Θεωρώ πως αν ήταν κάτι θα είχες κ άλλες ενδείξεις στους μεγάλους υπερήχους..

Περιμένουμε νέα σου στέλνοντας σου όλες τις θετικές μας σκέψεις!🙏🙏🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Έχεις δίκιο να σκέφτεσαι αρνητικά αλλά αυτό δεν βοηθάει...δεν καταλαβαίνω όμως ρε κορίτσι μου πριν δεν είχε παρατηρήσει κάτι?εννοω στην αυχενική η πιο μετά στη β επιπέδου?

Να μην αγχώνεσαι για την αμνιο όλα καλά θα πάνε στο λέω κ εγώ που πέρασα από 40 κύματα κ ενώ ήμουν αρνητική μετά ηρέμησα κ ήμουν πιο σίγουρη κ εκεί θα έχεις κ ξεκάθαρη απάντηση για το φύλο κ όλα θα είναι καλά!!

Θεωρώ πως αν ήταν κάτι θα είχες κ άλλες ενδείξεις στους μεγάλους υπερήχους..

Περιμένουμε νέα σου στέλνοντας σου όλες τις θετικές μας σκέψεις!🙏🙏🙏

Όλα ήταν τέλεια κ στη β επιπέδου χωρίς να δείχνει κάποια ανωμαλία ! Τα έμβρυα όμως αναπτύσσονται συνεχώς κ για αυτό κάνουμε κ το ντοπλερ … εκεί εντοπίστηκε κ αυτό τ θέμα ! Κανείς δε τ περιμένει μέχρι να του έρθει η κεραμίδα … στη β επιπέδου φαινόταν ξεκάθαρα ένα υγιέστατο κοριτσάκι! Σε ευχαριστώ πολύ! Θα σας γράψω ξανά όταν θα έχω νέα ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 4:53 ΠΜ, minnie26 είπε:

Γεια σας κορίτσια … έκανα τ ντοπλερ χθες τ απόγευμα 30+6.. δυστυχώς δεν έχω καλά νέα … ας τα που εδώ να μ φύγουν … στη μπεμπα μας ο γιατρός έχει παρατηρήσει πολύ πρησμένα χείλη στο αιδιο της πράγμα που τ κάνει μη φυσιολογικό…είμαστε σε φάση που δε γνωρίζουμε εάν είναι αγόρι μ γεννητικά όργανα που αναπτύσονται προς τ μέσα η κορίτσι κ είναι υπερτροφικα… τη Τετάρτη που μας έρχεται θα κάμω αμνιοπαρακέντηση , μοριακό καρυοτυπο κ Wes (έτσι λέγεται η εξέταση )… μπορεί αυτό τ παιδάκι να έχει κάποιο σύνδρομο λόγω αυτής της ανωμαλίας… ο γυναικολόγος μ αφού μιλήσαμε τ βράδυ μ είπε είχε παρατηρήσει κάτι στον τελευταίο υπέρηχο κ είχε ενημερώσει ήδη τον εμβρυολογο όπου κ ο ίδιος εχθές έδειξε μα τον ανησυχεί … το ότι κάθομαι σ αναμμένα κάρβουνα κ μ κόπηκαν τα φτερά είναι άλλο θέμα …κ σε μένα κ στον άντρα μου… δεν έχω λόγια …

minnie μου, ελπίζω πραγματικά να μιλάτε για αγόρι και όχι να υπάρχει ανωμαλία στο μωράκι! Η σκέψη μου είναι μαζί σου! Ευτυχώς που έχεις τον άντρα σου πλέον κοντά σου! Μακάρι να μην είναι τίποτα! Εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/6/2023 at 7:54 ΜΜ, mariaalexiou είπε:

Ακριβώς 

Είμαι πολύ καλά! Σε ευχαριστώ πολύ. Τελείωσα ναι από όλα, τα τυπικά μείνανε, ευτυχώς όλα τελείωσαν πριν αρχίσω να δυσκολεύομαι να βγαίνω έξω.

Τώρα απλώς περιμένουμε να σκάσει μύτη ο γιος

Όσο για τις συσπάσεις, εχω ήδη μερικές από την 34η εβδομάδα, τις νιώθω σαν έντονους πόνους περιόδου και να θέλω να σπρώξω (γι αυτό δε μου έχει κόψει ακόμα το μαγνήσιο)

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 

Αντε ωραια να ξενοιάζεις λίγο από τις υποχρεώσεις! Τωρα άραξε μια χαρα. 

Κ εγω λιγο πόνο περιοδου εχω μόνο που οταν καθομαι περνάει. Δεν εχω νιωσει κατι σαν πέτρωμα κ σφυξιμο που λενε αλλες γυναίκες. 

On 2/6/2023 at 1:29 ΠΜ, Geogi είπε:

Εμένα μου το δάνεισε μια φίλη μου αλλιώς δεν θα έπαιρνα! Την ίδια δουλειά κάνει και το βράσιμο και πραγματικά είναι για πολύ λίγο! Μέχρι 6 μηνών νομίζω αποστειρωνουμε . 

Για τα σουτιέν μου είπε η μαία ότι καλό είναι να τα φοράμε συνέχεια για να μην κρεμάσει το στήθος, αντί για επιθέματα να προτιμήσω τα κοχύλια και να τα πάρω μαζί στο μαιευτήριο :roll: τι να πω, παρτα εκεί όλα και το πολύ πολύ καλύτερα να μη τα χρησιμοποιήσεις πάρα να τα θες και να μη τα έχεις. 

Και τα μακρυμανικα στο μαιευτήριο δεν νομίζω να σου χρειαστούν κι εγώ από Βόλο ειμαι και ξέρω πως στη Λάρισα βράζει ο τόπος. Καλύτερα να τα έχεις μαζί όμως, πότε δεν ξέρεις. Τώρα για τα χρήματα, άστα να πάνε, 10 εδώ, 15 εκεί, φαληρισαμε :-D.

Είμαι 34η, συσπάσεις δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω, αύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό αλλά δεν νομίζω να κάνουμε ζώνες. Με τον τοκετό, με έπιανε πανικός, ακόμη δηλαδή με πιάνει, απλά μετά τα μαθήματα με τη μαία ένιωσα πολύ καλύτερα γιατί μου λύθηκαν πολλές απορίες. Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι τόσες και τόσες γεννάνε, θα τα καταφέρουμε κι εμείς! 

Έχεις δίκιο θα δω πως θα πάει κ με το βράσιμο κ βλέπουμε. Μας πασαρουν τόσα πράγματα οταν δεν ξερουμε κ αγχωνομαστε να τα πάρουμε απο πριν ολα.... 

Κοχύλια θελω κ εγω να παρω. Αν σου προτειναν κάποια συγκεκριμένα πες μας αν θελεις. 

Επισης από που πηρατε σουτιεν θηλασμου άνετα??? 

Καλα ναι θα τα παρω κ ας μην χρειαστουν τι να κανουμε τωρα... Και λιγα μικρουλικα που εχω αγορασει δεν ξερω αν της μπουν καν στην αρχη τοσο μικρα που ειναι και η μπεμπα μας ειναι πολυ αφρατη! Κ αυτα χαμενα μπορει να πανε... 

Καλύτερα να μην το πολυσκεφτομαστε όσο μπορουμε μάλλον μεχρι να ρθει αυτη η ωρα. Κ εγω αυτα προσπαθώ να σκεφτομαι, οτι τοσες γυναίκες τα καταφερνουν κ οτι χωρίς καν μαθηματα γεννανε τοσους αιωνες οι γυναικες γιατί προνοεί η φύση... Δεν πιανει παντα αλλα ξεχνιεσαι για λιγο 🤣🤣

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Maria Ad είπε:

Επισης από που πηρατε σουτιεν θηλασμου άνετα??

Μην γελάσεις, αλλά το έκανα. Μιας και τα καλής ποιότητας είναι ακριβά και τα συγκεκριμένα θα τα χρειαστούμε μόνο για το μαιευτήριο, πήρα τρία γκρι από τα Jumbo. 😂😂

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 4:53 ΠΜ, minnie26 είπε:

Γεια σας κορίτσια … έκανα τ ντοπλερ χθες τ απόγευμα 30+6.. δυστυχώς δεν έχω καλά νέα … ας τα που εδώ να μ φύγουν … στη μπεμπα μας ο γιατρός έχει παρατηρήσει πολύ πρησμένα χείλη στο αιδιο της πράγμα που τ κάνει μη φυσιολογικό…είμαστε σε φάση που δε γνωρίζουμε εάν είναι αγόρι μ γεννητικά όργανα που αναπτύσονται προς τ μέσα η κορίτσι κ είναι υπερτροφικα… τη Τετάρτη που μας έρχεται θα κάμω αμνιοπαρακέντηση , μοριακό καρυοτυπο κ Wes (έτσι λέγεται η εξέταση )… μπορεί αυτό τ παιδάκι να έχει κάποιο σύνδρομο λόγω αυτής της ανωμαλίας… ο γυναικολόγος μ αφού μιλήσαμε τ βράδυ μ είπε είχε παρατηρήσει κάτι στον τελευταίο υπέρηχο κ είχε ενημερώσει ήδη τον εμβρυολογο όπου κ ο ίδιος εχθές έδειξε μα τον ανησυχεί … το ότι κάθομαι σ αναμμένα κάρβουνα κ μ κόπηκαν τα φτερά είναι άλλο θέμα …κ σε μένα κ στον άντρα μου… δεν έχω λόγια …

Κοριτσι μου προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη όσο γίνεται... Αυτο με τα πρησμένα χείλη απ το κοριτσακι το εχω ξανακουσει να φαίνονται μεγαλα στον υπέρηχο και δεν ειχε καμια σχεση με νοητικη στερηση... Άλλωστε αυτα τα σύνδρομα δείχνουν κ άλλα σημάδια στον υπέρηχο από νωρίτερα. Τέλος πάντων δεν θελω να το παιξω πιο έξυπνη απ τους γιατρούς απλά πιστεύω οτι θα ειναι ολα καλα!!! 

Να εισαι δυνατή και να περιμένεις τις εξετασεις σου οσο μπορείς ψυχραιμη και εύχομαι να μην ειναι τίποτα πραγματικά! Σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

πρίν από 9 λεπτά , chara14 είπε:

Μην γελάσεις, αλλά το έκανα. Μιας και τα καλής ποιότητας είναι ακριβά και τα συγκεκριμένα θα τα χρειστούμε μόνο για το μαιευτήριο, πήρα τρία γκρι από τα Jumbo. 😂😂

 

Καλε τι να γελασω ειναι δυνατον! Κ εγω πηρα 2 απο το jumbo απλα επειδη τελικα δεν μ αρεσαν πολύ κ μου βγηκαν λιγο μεγάλα είπα μήπως παρω κ τίποτα αλλο οικονομικό. Αλλα να μην κρεμεται ετσι το στήθος οπως αυτά να φοριέται κ εξω μετά ισως... Αν καποια βρηκε κατι τετοιο σαν μπουστακι, άνετο αλλα και να φαινεται πιο ωραιο το στήθος να μας πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 10:40 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Να τα κρατήσεις...εγώ σκέψου είμαι 31 Ιουλίου ΠΗΤ κ μου ζήτησαν 6 μακρυμάνικα φορμακια κ κουβέρτα όχι Φλις αυτή την ισπανική τη χοντρή...μου φαίνεται υπερβολή αλλά μου είπε πως αυτή χρειάζεται για την πρώτη μέρα μετά μου λέει βάλε Φλις..ούτε καν πικέ..

Θα σκάσουν τα μπουμπούκια μας αλλά για να το λένε οι μαίες κάτι θα ξέρουν..

Κι εγώ αυτήν την ισπανική πήρα (έχει φοβερή ποιότητα) και δεν πρόκειται να πάρω Φλις. Είναι όλο συνθετικό και ανθυγιεινό! Εκτός του ότι θα σκάσουν τα μωράκια μας!

Ο παιδίατρος που θα επιλέξω έχει πει ότι τις πρώτες δέκα μέρες δεν μπορούν να ρυθμίσουν τα βρεφακια μας τη θερμοκρασία τους και σκέψου ότι φεύγουν από τη θερμοκρασία 36,6 και μου πρότεινε και σκουφάκι (αν και το θεωρω υπερβολή).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κοριτσι μου προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη όσο γίνεται... Αυτο με τα πρησμένα χείλη απ το κοριτσακι το εχω ξανακουσει να φαίνονται μεγαλα στον υπέρηχο και δεν ειχε καμια σχεση με νοητικη στερηση... Άλλωστε αυτα τα σύνδρομα δείχνουν κ άλλα σημάδια στον υπέρηχο από νωρίτερα. Τέλος πάντων δεν θελω να το παιξω πιο έξυπνη απ τους γιατρούς απλά πιστεύω οτι θα ειναι ολα καλα!!! 

Να εισαι δυνατή και να περιμένεις τις εξετασεις σου οσο μπορείς ψυχραιμη και εύχομαι να μην ειναι τίποτα πραγματικά! Σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Καλε τι να γελασω ειναι δυνατον! Κ εγω πηρα 2 απο το jumbo απλα επειδη τελικα δεν μ αρεσαν πολύ κ μου βγηκαν λιγο μεγάλα είπα μήπως παρω κ τίποτα αλλο οικονομικό. Αλλα να μην κρεμεται ετσι το στήθος οπως αυτά να φοριέται κ εξω μετά ισως... Αν καποια βρηκε κατι τετοιο σαν μπουστακι, άνετο αλλα και να φαινεται πιο ωραιο το στήθος να μας πει. 

Λοιπόν έχει τέτοια μπουστάκια θηλασμού στα HM! Κρατάνε καλά σουλουπωμενο το στήθος και είναι και άνετα αν θες να κοιμηθείς και κάνα βράδυ. Εγώ είχα έτσι κι αλλιώς βαρύ στήθος, τώρα έχει απογίνει προφανώς, και τα βολεύτηκα πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/6/2023 at 10:40 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Να τα κρατήσεις...εγώ σκέψου είμαι 31 Ιουλίου ΠΗΤ κ μου ζήτησαν 6 μακρυμάνικα φορμακια κ κουβέρτα όχι Φλις αυτή την ισπανική τη χοντρή...μου φαίνεται υπερβολή αλλά μου είπε πως αυτή χρειάζεται για την πρώτη μέρα μετά μου λέει βάλε Φλις..ούτε καν πικέ..

Θα σκάσουν τα μπουμπούκια μας αλλά για να το λένε οι μαίες κάτι θα ξέρουν..

Καλά δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια που δεν αγχώνεται όσο πλησιάζει ο καιρός...

Όλες στην ίδια κατάσταση είμαστε να ξέρεις...εγώ που ήθελα φυσιολογικά κ τώρα με έχει πιάσει το άγχος κ λέω μήπως καλύτερα καισαρική να μην καταλάβω κ τπτ...

Τα σουτιέν για αυτό τα ζητάνε στον φυσιολογικό λένε κατεβαίνει κατευθείαν το γάλα καισαρική μετά από 2-3μερες..

Όσο για αποστειρωτη κ εμένα μου φαίνονται λίγο πεταμένα λεφτά..βράσιμο κ τέλος..στο τέλος θα μαζέψουμε χίλια δυο πράγματα...

Εγώ 32 εβδομάδα έκανα 2 φορές συσπάσεις...φυσιολογικό μου είπε η γιατρός προετοιμάζεται η μήτρα οπότε ας μην αγχωθουμε...(λέμε τώρα)ουφ..

Δεν την ειχα δει την απαντηση σου κοπελα μου. Α τελη Ιουλιου εσεις?! Καλα εσενα σου το παρακαναν με τα χειμωμιατικα. Εμενα μου ειπαν κατι σε πικε κ σεντονι τα βαζουν δεν θυμάμαι ακριβως, αλλά να μην κουβαλησω εγώ κατι πιο χοντρο απ το σπίτι. Μόνο στην Ελλαδα μαλλον γίνονται αυτά. Τίποτα δεν παθαίνουν τα μωρακια κοριτσια κ το καλύτερο ειναι η επαφη δερμα με δερμα για την θερμοκρασία τους. Εμεις στον καναδα βγαιναμε μωρα στους - 10 μην πω - 20 κ δεν αρρωσταιναμε ποτέ. Την ξαδερφη μου την κανανε τα πρώτα μπανια της με ψηλοκρυο νερο οταν γεννήθηκε, βοηθαει στο να μην αρρωσταινουν. Τακτική γιατρών που δεν συναντάς βεβαια συχνά αλλά ισχύουν αυτά. Τα λεω απλα για να μην αγχωνομαστε με αυτα που μας λενε στα μαιευτήρια,γιατί κ εγω στην αρχη διχαστηκα. Αλλά προφανώς ο καθένας θα ακολουθήσει αυτό που θέλει για το παιδι του... 

Καλα κ εγω τα σκέφτομαι αυτά να ξερεις. Μήπως τελικά καισαρικη να μην ταλαιπωρηθω ωρες ολόκληρες... Αλλα αυτό το μετα απο το χειρουργείο με σκοτώνει αλήθεια δεν το θελω...Ας περάσουν λιγες βδομαδες ακόμα (εγω 5 εχω Παναγία μου) και βλεπουμε...! Στην τελικη κ αυτη η επισκληρδιος που εγω το ζητησα να ειναι καποιος αναισθησιολογος σταντ μπάι, κατι θα κανει δεν μπορει! Πφφφ ψυχραιμιαααααα 🤪

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Λοιπόν έχει τέτοια μπουστάκια θηλασμού στα HM! Κρατάνε καλά σουλουπωμενο το στήθος και είναι και άνετα αν θες να κοιμηθείς και κάνα βράδυ. Εγώ είχα έτσι κι αλλιώς βαρύ στήθος, τώρα έχει απογίνει προφανώς, και τα βολεύτηκα πάρα πολύ!

Thanks θα κοιταξω κ εκει. Ειχα παρει σουτιεν θηλασμού απο κει πριν πολυ καιρο κ ειναι οντως καλα. Αλλα δεν ειχα δει τυπου μπουστακια μπροστά, θα κοιταξω και στο σάιτ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Αντε ωραια να ξενοιάζεις λίγο από τις υποχρεώσεις! Τωρα άραξε μια χαρα. 

Κ εγω λιγο πόνο περιοδου εχω μόνο που οταν καθομαι περνάει. Δεν εχω νιωσει κατι σαν πέτρωμα κ σφυξιμο που λενε αλλες γυναίκες. 

Έχεις δίκιο θα δω πως θα πάει κ με το βράσιμο κ βλέπουμε. Μας πασαρουν τόσα πράγματα οταν δεν ξερουμε κ αγχωνομαστε να τα πάρουμε απο πριν ολα.... 

Κοχύλια θελω κ εγω να παρω. Αν σου προτειναν κάποια συγκεκριμένα πες μας αν θελεις. 

Επισης από που πηρατε σουτιεν θηλασμου άνετα??? 

Καλα ναι θα τα παρω κ ας μην χρειαστουν τι να κανουμε τωρα... Και λιγα μικρουλικα που εχω αγορασει δεν ξερω αν της μπουν καν στην αρχη τοσο μικρα που ειναι και η μπεμπα μας ειναι πολυ αφρατη! Κ αυτα χαμενα μπορει να πανε... 

Καλύτερα να μην το πολυσκεφτομαστε όσο μπορουμε μάλλον μεχρι να ρθει αυτη η ωρα. Κ εγω αυτα προσπαθώ να σκεφτομαι, οτι τοσες γυναίκες τα καταφερνουν κ οτι χωρίς καν μαθηματα γεννανε τοσους αιωνες οι γυναικες γιατί προνοεί η φύση... Δεν πιανει παντα αλλα ξεχνιεσαι για λιγο 🤣🤣

Κοχύλια μας πρότεινε η μαία της Medela, γενικά έχει καλά προϊόντα αυτή η εταιρεία.

Κι εγώ για τα μικρούλικα σκέφτομαι ότι μάλλον δεν θα κάνουν στη χοντρούλα! 

Σουτιέν θηλασμού πήρα από h m, που επίσης μου πρότειναν οι περισσότεροι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μπιμπερό θα πάρετε από τώρα;

Και αν ναι, γυάλινα ή πλαστικά;

Ποιά μάρκα θα προτιμήσετε;

Εγώ πήρα 2 πλαστικά της tommee tippee, επειδή το θήλαστρο που μου δάνεισαν είναι της ίδιας εταιρείας. Μου είπαν να μη πάρω πολλά γιατί μπορεί να μη χρειαστούν η να μην της ταιριάζουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Geogi είπε:

Εγώ πήρα 2 πλαστικά της tommee tippee, επειδή το θήλαστρο που μου δάνεισαν είναι της ίδιας εταιρείας. Μου είπαν να μη πάρω πολλά γιατί μπορεί να μη χρειαστούν η να μην της ταιριάζουν. 

Το θήλαστρο είναι ηλεκτρικό;

Μαζεύονται πολλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...