Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

@rodok εγώ σκέφτομαι σκωληκοειδίτιδα έτσι όπως τα λες. Θα μπορούσε και ουρολοίμωξη αλλά η ουρολοίμωξη δεν έχει πυρετό. Καμιά φορά η σκωληκοειδίτιδα φαίνεται μόνο στη μαλαξη και όχι στις αναλύσεις. ... Αν σου κατέβει αίμα μπορεί να είναι κύστη και έσπασε! Κουράγιο και να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα ❤️ 

Κοπέλες μου πάνω που είπα θα ησυχάσω, σήμερα ανέβασα πυρετό και εχω πονόλαιμο. Κάνω τεστ, covid. Ρε σεις με έχει πάει σχοινί κορδόνι 2 μήνες τώρα!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Τώρα μπερδεύτηκα περισσότερο😅 πριν λίγες μέρες είχα λευκά παχύρευστα όπως λες! Από χθες σταμάτησαν δεν είχα υγρασία καθόλου και τώρα είδα στο εσώρουχο είναι πιο λεπτόρρευστα λευκά προς διάφανα; Πώς να το περιγράψω;😂. η περίοδος μου αργεί ακόμα, περίπου 10/6 είναι αν έρθει 😜 

Καλησπέρα κορίτσι μου, βάσει της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής πιστεύω κι εγώ ότι είναι μάλλον υγρά ωορρηξίας. Εγώ έχω συνήθως πιο παχύρρευστα υγρά 1-2 μέρες πριν αλλά δεν είναι στάνταρ. Ίσως κάποιες φορές να ξεκινάνε πιο νωρίς και με τις μέρες να αλλάζει η υφή τους. Σίγουρα είναι απλά μια ένδειξη του τι μπορεί να συμβαίνει.

πρίν από 18 λεπτά , Alice20 είπε:

@rodok εγώ σκέφτομαι σκωληκοειδίτιδα έτσι όπως τα λες. Θα μπορούσε και ουρολοίμωξη αλλά η ουρολοίμωξη δεν έχει πυρετό. Καμιά φορά η σκωληκοειδίτιδα φαίνεται μόνο στη μαλαξη και όχι στις αναλύσεις. ... Αν σου κατέβει αίμα μπορεί να είναι κύστη και έσπασε! Κουράγιο και να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα ❤️ 

Κοπέλες μου πάνω που είπα θα ησυχάσω, σήμερα ανέβασα πυρετό και εχω πονόλαιμο. Κάνω τεστ, covid. Ρε σεις με έχει πάει σχοινί κορδόνι 2 μήνες τώρα!!

Περαστικά κορίτσι και μακάρι να μην είναι covid. Ίσως κρύωσες κάπου; Ο καιρός είναι περίεργος τις τελευταίες μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KATIA97 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου, βάσει της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής πιστεύω κι εγώ ότι είναι μάλλον υγρά ωορρηξίας. Εγώ έχω συνήθως πιο παχύρρευστα υγρά 1-2 μέρες πριν αλλά δεν είναι στάνταρ. Ίσως κάποιες φορές να ξεκινάνε πιο νωρίς και με τις μέρες να αλλάζει η υφή τους. Σίγουρα είναι απλά μια ένδειξη του τι μπορεί να συμβαίνει.

Περαστικά κορίτσι και μακάρι να μην είναι covid. Ίσως κρύωσες κάπου; Ο καιρός είναι περίεργος τις τελευταίες μέρες.

Ευχαριστώ Κάτια μου... Δυστυχώς είναι. Επειδή εκανα τεστ και βγήκα θετική! Ελπίζω να περάσει νωρίς... 😵

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@rodok πως τα έχεις καταφέρει έτσι καλέ;; Τρενο σε πάει και εσένα! Εγώ μια φορά που πήρα αντιβίωση και έκανα εμετό, ο γιατρός μου είχε δώσει χάπια για το στομάχι. Ήταν "βαριά" για εμένα! Περαστικά εύχομαι φίλη!❤️

@Alice20 και εσένα όμως καλά σε πάει δεν έχεις παράπονο!!! Αυτός ο μήνας ήταν αποτυχία για όλες πραγματικά!!😜 Περαστικά και γρήγορα να είσαι καλά!! Αναμένουμε νέα σου❤️

@lilbern εσύ σε τι φάση εισαιιιιι;;; Εδώ βλέπεις χαμός😅 σε ησυχία δεν έχει μείνει καμία αυτό τ μήνα, όλες κάτι πάθαμε😂

@KATIA97 μωρέ έτσι για να έχω και εγώ με κάτι να ασχοληθώ ρωτάω😅 εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;; ❤️ 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Alice20 είπε:

Ευχαριστώ Κάτια μου... Δυστυχώς είναι. Επειδή εκανα τεστ και βγήκα θετική! Ελπίζω να περάσει νωρίς... 😵

Όλα καλά θα πάνε, εύχομαι να περάσει γρήγορα και χωρίς καθόλου προβλήματα!

πρίν από 2 λεπτά , Marianne είπε:

@rodok πως τα έχεις καταφέρει έτσι καλέ;; Τρενο σε πάει και εσένα! Εγώ μια φορά που πήρα αντιβίωση και έκανα εμετό, ο γιατρός μου είχε δώσει χάπια για το στομάχι. Ήταν "βαριά" για εμένα! Περαστικά εύχομαι φίλη!❤️

@Alice20 και εσένα όμως καλά σε πάει δεν έχεις παράπονο!!! Αυτός ο μήνας ήταν αποτυχία για όλες πραγματικά!!😜 Περαστικά και γρήγορα να είσαι καλά!! Αναμένουμε νέα σου❤️

@lilbern εσύ σε τι φάση εισαιιιιι;;; Εδώ βλέπεις χαμός😅 σε ησυχία δεν έχει μείνει καμία αυτό τ μήνα, όλες κάτι πάθαμε😂

@KATIA97 μωρέ έτσι για να έχω και εγώ με κάτι να ασχοληθώ ρωτάω😅 εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;; ❤️ 

 

Εγώ μπαίνω σιγά σιγά στην περίοδο των γόνιμων ημερών. Υπολογίζω ωορρηξία ημερολογιακά 1-2 Ιουνίου. Απο συμπτώματα βέβαια δεν υπάρχει κάτι ακόμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! 

@rodok περαστικα κορίτσι μου ελπίζω να μην πονάς ακόμα πολύ !

@Alice20και σε σένα περαστικά μάλλον θέλει τόνωση το ανοσοποιητικό σου 🥴🥴

Εγώ πήρα και την δεύτερη χοριακη σήμερα προχθές ήταν 11475,32 και σήμερα 17896,20 δεν έπεσε ανέβηκε περίπου 60% σε 48 ώρες αλλά και πάλι αυτό από μόνο του δεν σημαίνει καλή έκβαση οπότε αναμονή μέχρι Δευτέρα απόγευμα !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pepi88 είπε:

Καλημέρα! 

@rodok περαστικα κορίτσι μου ελπίζω να μην πονάς ακόμα πολύ !

@Alice20και σε σένα περαστικά μάλλον θέλει τόνωση το ανοσοποιητικό σου 🥴🥴

Εγώ πήρα και την δεύτερη χοριακη σήμερα προχθές ήταν 11475,32 και σήμερα 17896,20 δεν έπεσε ανέβηκε περίπου 60% σε 48 ώρες αλλά και πάλι αυτό από μόνο του δεν σημαίνει καλή έκβαση οπότε αναμονή μέχρι Δευτέρα απόγευμα !

Εμένα πάντως στην παλινδρόμη που είχα ανεβαίνε 2000-3000 μόνο ανά δύο μέρες.. 

Ενημερώσεις τον γιατρό σου; Τι σου είπε; Μακάρι να γίνει κάτι καλό🙏♥️

13 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Όλα καλά θα πάνε, εύχομαι να περάσει γρήγορα και χωρίς καθόλου προβλήματα!

Εγώ μπαίνω σιγά σιγά στην περίοδο των γόνιμων ημερών. Υπολογίζω ωορρηξία ημερολογιακά 1-2 Ιουνίου. Απο συμπτώματα βέβαια δεν υπάρχει κάτι ακόμα.

Άντε κοριτσι μου, καλή επιτυχία εύχομαι!!!❤️ 🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Εμένα πάντως στην παλινδρόμη που είχα ανεβαίνε 2000-3000 μόνο ανά δύο μέρες.. 

Ενημερώσεις τον γιατρό σου; Τι σου είπε; Μακάρι να γίνει κάτι καλό🙏♥️

Άντε κοριτσι μου, καλή επιτυχία εύχομαι!!!❤️ 🙏

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!❤️❤️. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και να γίνουν για όλες μας όπως θέλουμε. Άντε, να ολοκληρώσεις κι εσύ την αγωγή σου για να ξαναμπείς στην προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!❤️❤️. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και να γίνουν για όλες μας όπως θέλουμε. Άντε, να ολοκληρώσεις κι εσύ την αγωγή σου για να ξαναμπείς στην προσπάθεια!

Αργά ή γρήγορα όλες θα διυμες αυτές τις δύο ροζ γραμμουλες!

Μωρέ εγώ την αγωγή την τελείωσα εδώ και μέρες αλλά δεν θέλω αυτό το μήνα με τόσα χάπια που καταναλωσα 😅 άσε με να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τον επόμενο πάλι!!❤️ 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εμένα πάντως στην παλινδρόμη που είχα ανεβαίνε 2000-3000 μόνο ανά δύο μέρες.. 

Ενημερώσεις τον γιατρό σου; Τι σου είπε; Μακάρι να γίνει κάτι καλό🙏♥️

Άντε κοριτσι μου, καλή επιτυχία εύχομαι!!!❤️ 🙏

Ναι μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πλέον είμαστε 50/50 να δούμε κάτι 🤞αυτό και αν ήταν ανατροπή !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Αργά ή γρήγορα όλες θα διυμες αυτές τις δύο ροζ γραμμουλες!

Μωρέ εγώ την αγωγή την τελείωσα εδώ και μέρες αλλά δεν θέλω αυτό το μήνα με τόσα χάπια που καταναλωσα 😅 άσε με να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τον επόμενο πάλι!!❤️ 

 

'Οτι θεωρείς καταλληλότερο, δεν μας κυνηγάει κανείς😊 Όλα στην ώρα τους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα κορίτσια! Πως ειστε; @Alice20 και εγω πέρασα Covid πριν 2 βδομαδες κ περίπου κ σήμερα ξανά ανέβασα δεκάδα σε φάση 37,5 κ λιγο πιο πανω αλλα νιωθω εντελώς κουρασμένη πονάει το σώμα μου κ νυστάζω συνεχεια μια κατάσταση τραγική. Επίσης κορίτσια η περίοδος μου αυτή την φορα ηταν εντελώς οτι να ναι με παρα πολυ χαμηλη ΡΟΗ σε φάση κανονικά μου κράτησε 1 μέρα κ τις υπόλοιπες 3 ειχα ελάχιστα ενω μου κρατάει συνήθως 5 μέρες κ οι 3 απο αυτές με έντονη ΡΟΗ. Πιστεύετε παίζει να ηταν λόγω Covid ? Η μπορεί να επηρέασε και η σαλπιγγογραφια π ειχα κανει; Κ επίσης τωρα Γτ ξαναανεβασα πάλι δέκατα κ νιωθω πάλι ετσι χάλια ξανά κοβιντ λέτε; Να κανω τεστ; Μετα απο δυο βδομαδες κ λιγο παράξενο δν ειναι; 😢😢😢

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2023 at 10:20 ΜΜ, Alice20 είπε:

Ευχαριστώ Κάτια μου... Δυστυχώς είναι. Επειδή εκανα τεστ και βγήκα θετική! Ελπίζω να περάσει νωρίς... 😵

Περαστικά κορίτσι μου. Ευτυχώς ο κοβιντ πλέον έχει γίνει σαν απλή ίωση.

On 26/5/2023 at 10:44 ΜΜ, Marianne είπε:

@rodok πως τα έχεις καταφέρει έτσι καλέ;; Τρενο σε πάει και εσένα! Εγώ μια φορά που πήρα αντιβίωση και έκανα εμετό, ο γιατρός μου είχε δώσει χάπια για το στομάχι. Ήταν "βαριά" για εμένα! Περαστικά εύχομαι φίλη!❤️

@Alice20 και εσένα όμως καλά σε πάει δεν έχεις παράπονο!!! Αυτός ο μήνας ήταν αποτυχία για όλες πραγματικά!!😜 Περαστικά και γρήγορα να είσαι καλά!! Αναμένουμε νέα σου❤️

@lilbern εσύ σε τι φάση εισαιιιιι;;; Εδώ βλέπεις χαμός😅 σε ησυχία δεν έχει μείνει καμία αυτό τ μήνα, όλες κάτι πάθαμε😂

@KATIA97 μωρέ έτσι για να έχω και εγώ με κάτι να ασχοληθώ ρωτάω😅 εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;; ❤️ 

 

Γεια σου φίλη μου. Είμαι στην φάση που περιμένω την περίοδο. Σήμερα νιώθω αυτή την ζέστη κάτω που έχεις πριν την περίοδο και την πυελική πίεση χαμηλά και νομίζω αύριο-μεθαύριο θα έρθει. Νομίζω Τετάρτη δείχνει το ημερολόγιο που έχω. 
Αλλα τώρα με το νεογέννητο σπίτι νιώθω χορτασμένη 😍

πρίν από 28 λεπτά , bonita31 είπε:

Καλησπερα και απο μένα κορίτσια! Πως ειστε; @Alice20 και εγω πέρασα Covid πριν 2 βδομαδες κ περίπου κ σήμερα ξανά ανέβασα δεκάδα σε φάση 37,5 κ λιγο πιο πανω αλλα νιωθω εντελώς κουρασμένη πονάει το σώμα μου κ νυστάζω συνεχεια μια κατάσταση τραγική. Επίσης κορίτσια η περίοδος μου αυτή την φορα ηταν εντελώς οτι να ναι με παρα πολυ χαμηλη ΡΟΗ σε φάση κανονικά μου κράτησε 1 μέρα κ τις υπόλοιπες 3 ειχα ελάχιστα ενω μου κρατάει συνήθως 5 μέρες κ οι 3 απο αυτές με έντονη ΡΟΗ. Πιστεύετε παίζει να ηταν λόγω Covid ? Η μπορεί να επηρέασε και η σαλπιγγογραφια π ειχα κανει; Κ επίσης τωρα Γτ ξαναανεβασα πάλι δέκατα κ νιωθω πάλι ετσι χάλια ξανά κοβιντ λέτε; Να κανω τεστ; Μετα απο δυο βδομαδες κ λιγο παράξενο δν ειναι; 😢😢😢

Καλησπέρα κορίτσι μου. Περαστικά. Με τίποτα δεν είναι πάλι κοβιντ, απλά λόγω χαμηλού ανοσοποιητικού μπορεί να τσίμπησες καμία άλλη ίωση. Το είχα πάθει κι εγώ μετά τον κοβιντ για κάποιο διάστημα ήμουν συνέχεια άρρωστη.

Για την περίοδο δεν ξέρω να σου πω, ίσως να επηρέασαν όλα μαζί. Για εμένα αυτό είναι το φυσιολογικό μου 😅 2 μερες αίμα και μετά λιγοστεύει πολύ.

@rodok μου, πως είσαι κορίτσι μου;

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις ;;; @lilbern

εγω εκανα χθες τελικα εμετό νε επιασε παλι το κεφαλι μου και εκανα απο αυτο πάλι!!!! Μαλλον θα πρέπει οποτε με πιανει να νανπαιρνω κανα ντεπόν να το προλαβαίνω γιατι εχει αλλξει και ο οργανισμός τωρα !!!!! 
 

@Pepi88 ευχομαι ολα να πανε καλα! Πολυ καλα τα νεα σου παντως νομιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...