Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , melissoula123 είπε:

Κορίτσια σήμερα 32 ημέρα του κυκλου έκανα χοριακη...2027 το αποτέλεσμα... Εύχομαι και σε εσάς σύντομα τα καλυτερα...

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήριαααα!!!!!!!! 😍 Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου🥳

Να έχεις μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lilbern είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήριαααα!!!!!!!! 😍 Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου🥳

Να έχεις μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο...και σύντομα να έχεις κ εσυ ευχάριστα νεα ❤️ (αν δεν κάνω λάθος, απ ότι έχω διαβάσει κ εσυ σε αναμονή εισαι)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , melissoula123 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο...και σύντομα να έχεις κ εσυ ευχάριστα νεα ❤️ (αν δεν κάνω λάθος, απ ότι έχω διαβάσει κ εσυ σε αναμονή εισαι)

Ευχαριστώ πολύ 😍

Εμένα θα έρθει σε 1-2 μέρες. Δεν είμαι ακριβώς σε αναμονή γιατί στην ωορρηξία και τις 2 προηγούμενες δεν έγινε κάτι χαχαχαχα (3 μέρες πριν έγινε). Βασικά είμαι σε αναμονή, αλλά περιόδου 😂


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lilbern είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήριαααα!!!!!!!! 😍 Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου🥳

Να έχεις μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο...και σύντομα να έχεις κ εσυ ευχάριστα νεα ❤️ (αν δεν κάνω λάθος, απ ότι έχω διαβάσει κ εσυ σε αναμονή εισαι)

πρίν από 22 λεπτά , lilbern είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😍

Εμένα θα έρθει σε 1-2 μέρες. Δεν είμαι ακριβώς σε αναμονή γιατί στην ωορρηξία και τις 2 προηγούμενες δεν έγινε κάτι χαχαχαχα (3 μέρες πριν έγινε). Βασικά είμαι σε αναμονή, αλλά περιόδου 😂

Ποτε δεν ξέρεις βέβαια.. και να μην είναι όμως, δεν πειράζει...εύχομαι βέβαια να έχεις σύντομα ευχάριστα κ εσυ κ τα υπόλοιπα κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, melissoula123 είπε:

Κορίτσια σήμερα 32 ημέρα του κυκλου έκανα χοριακη...2027 το αποτέλεσμα... Εύχομαι και σε εσάς σύντομα τα καλυτερα...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!🥳🥳🥳♥️ Μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!!♥️

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pepi88 said:

@lilbern @Dimitra97 @Marianne @souz13 @Alice20

Κι όμως θαύμα είδαμε το σπορακι μας 🙏 ξανά σε μια βδομάδα για την καρδούλα 🙏ακόμα συγκρατημένα μεν αλλά πιο αισιόδοξα!!

Τι τελεια νεαααα χαιρομαι πάρα πολύ!!!! Ελπίζω να πάνε ολα τελεια απο εδω και πέρα!!!!! Προσπαθησε να σκέφτεσαι θετικα πρόσεχε οσο μπορείς και ολα θα ναι τελεια!!!!! Σας ειπε ολα καλα ο γιατρός;;;; Το σποράκι παλεύει πολύ και τα κατάφερε 💜💜💜

@melissoula123 συγχαρητήριαααα ευχομαι να πάνε ολά τέλεια!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pepi88 είπε:

@lilbern @Dimitra97 @Marianne @souz13 @Alice20

Κι όμως θαύμα είδαμε το σπορακι μας 🙏 ξανά σε μια βδομάδα για την καρδούλα 🙏ακόμα συγκρατημένα μεν αλλά πιο αισιόδοξα!!

Νομίζω ότι μετά από αυτό το νέο πήραμε όλες μια τεράστια ανάσα!! Δείξε εμπιστοσύνη στο σπορακι σου, αυτό ξέρει♥️ Χαίρομαι πολύ πολύ !!!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! 🥳♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pepi88 είπε:

@lilbern @Dimitra97 @Marianne @souz13 @Alice20

Κι όμως θαύμα είδαμε το σπορακι μας 🙏 ξανά σε μια βδομάδα για την καρδούλα 🙏ακόμα συγκρατημένα μεν αλλά πιο αισιόδοξα!!

Δεν φαντάζεσαι ποσό πολύ χάρηκα με τα νέα σου 😍😍😍 

Ανακούφιση, χαρά και μόνο όμορφα συναισθήματα μέσα σε μια μέρα.

Ήρθε για να μείνει και να σε γνωρίσει από κοντά το θαύματακι σου ♥️

Μπραβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια για το σποράκι σου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🍀🍀🍀

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Pepi88 είπε:

@lilbern @Dimitra97 @Marianne @souz13 @Alice20

Κι όμως θαύμα είδαμε το σπορακι μας 🙏 ξανά σε μια βδομάδα για την καρδούλα 🙏ακόμα συγκρατημένα μεν αλλά πιο αισιόδοξα!!

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου.. Σ είπε ο γιατρός σε εβδομάδα τι είσαστε? Ίσως να μην το είχε δει την προηγούμενη φορά γιατί μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη!! Όλα καλά να σας πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2023 at 11:03 ΜΜ, lilbern είπε:

Λοιπόν θα απαντήσω σε ένα ένα.

Πρώτον το νεογέννητο είναι η ανηψιά μου που γεννήθηκε πριν λίγες μέρες 🥰 Όσο για την περίοδο είμαι σίγουρη ότι θα μου έρθει γιατί δεν είναι μόνο τα πονάκια περιόδου και στη μέση που νιώθω - που αυτά πες οκ, θα μπορούσε να είναι και εγκυμοσύνης- νιώθω κάτι συγκεκριμένο όταν είναι να έρθει η περίοδος, σαν ζέστη, κάψιμο, μέσα από τον τράχηλο. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω 😅 Μια εξήγηση που δίνω είναι ότι ο τράχηλος κατεβαίνει όταν είναι να έρθει η περίοδος (μπορεί να λέω και βλακείες και να μην είναι από αυτό😂).

Επίσης να πω μπράβο που κάτσατε σήμερα και κάνατε όλο το σπίτι. Κουράζεσαι μεν, αλλά μετά απολαμβάνεις με άλλη διάθεση τον χώρο σου όταν ξέρεις ότι όχι μόνο είναι καθαρός, αλλά λάμπει!!

Όσο για τα τεστακια ωορρηξίας από την μια σου είναι άχρηστα από την στιγμή που έχετε επαφές όλο τον μήνα, αλλά μπορούν να σε βοηθήσουν να καταλάβεις τον κύκλο σου. 
Πχ μπορεί να έχεις 27αρη κύκλο, αλλά η ωορρηξία να γίνεται πολύ νωρίς, που σημαίνει ότι το ωάριο δεν έχει προλάβει να μεγαλώσει όσο χρειάζεται και γι αυτό να μην μένει κάποια έγκυος. Όπως και αντίθετα να κάνεις ωορρηξία πολύ αργά και να μην προλάβουν να «παχύνουν» τα τοιχώματα της μήτρας όπως πρέπει ώστε να δεχτεί το μωρό. Σπάνιες περιπτώσεις αυτά που λέω, αλλά μπορεί να τύχει. Πιστεύω δηλαδή ότι θα ήταν ο μόνος λόγος να πάρω τεστακια κάποια στιγμή στο μέλλον, αν προσπαθούμε κανονικα για μωρο και δεν έρχεται, για να δω λίγο πως δουλεύει ο κύκλος μου.

Ποτέ (δεν) περιμένεις την περίοδο; Ρωτάω γιατί είπες ότι πονάει το στήθος σου. 
@KATIA97 Εύχομαι καλή επιτυχία αυτόν τον μήνα 🍀🤞😍

@bonita31 με έβαλε σε σκέψεις η Μαριάνα. Λες να μην ήταν περίοδος αυτό που είχες; Πως ήταν το αίμα; Εννοώ ήταν πολύ σε ποσότητα την πρώτη μέρα που είχες; 

Οχι περίοδος ηταν εκανα κ τεστ την Τρίτη μέρα κ βγήκε αρνητικό βέβαια αυτα τα ψεύτο τεστ τα φτηνιάρικα αλλα θα έδειχνε πιστεύω. Δεν ξερω τι επηρέασε την περίοδο αλλα ηταν πολυ παράξενο. Ειχα μονο μια μέρα ροη κ αυτή σχετικά λίγη για τα δεδομένα μου μπορεί απο το κοβιντ να επηρεάστηκε. Κ κοβιντ δεν ξανά εχω μαλλον εχω καμία ίωση όπως είπατε.  απλα εχω κουραστεί να ειμαι αρρωστη τις γόνιμες βδομαδες και τον προηγούμενο κ αυτο τον μηνα αφοτου εκανα σαλπιγγογραφια κ ενω ο γιατρος ειπε βουρ θα σαι πολυ γόνιμη δώστου να καταλάβει εγω να χω τα χάλια μου.. τι γκαντεμια.. 😢 ( νταξει βέβαια δεν το αφήνω να παει χαμένο αρρωστη ξεαρρωστη το σεξακι θα γινεται 😂😂

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου.. Σ είπε ο γιατρός σε εβδομάδα τι είσαστε? Ίσως να μην το είχε δει την προηγούμενη φορά γιατί μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη!! Όλα καλά να σας πάνε!!

Είμαι μια βδομάδα και πίσω για αυτό δεν είδαμε τπτ την προηγούμενη φορά.. συμβαίνει μου είπε !πηρα λίγο κουράγιο!

πρίν από 4 λεπτά , Pepi88 είπε:

Είμαι μια βδομάδα και πίσω για αυτό δεν είδαμε τπτ την προηγούμενη φορά.. συμβαίνει μου είπε είναι ανάλογα τον κύκλο την εμφύτευση κλπ!πηρα λίγο κουράγιο!!

@souz13 @Marianne  πραγματικά όνειρο ζω από χθες βέβαια πάντα προσγειωμένα γιατί μου είπε βήμα βήμα ! εντάξει λέω γιατρέ συγκρατημένα αλλά σήμερα θέλω απλά να χαρώ !! @lilbernστείλε λίγο μωρουδιλα από το ανιψι για γούρι ❤️❤️ να σας ζήσει !! @bonita31 δώσε πόνο και άρρωστη 😂😂 πλάκα κάνω ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρεμβολή, αλλά δεν μπορούσα να μη συγχαρώ την @Pepi88 !!

Μπράβο κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια!! Υπέροχα τα νέα σου!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μικράκι σου!! Όλα θα πάνε τέλεια από εδώ και πέρα!!

Το μπομπιράκι έκανε την ανατροπή στο 94' !!😍

  • Ευχαριστώ 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααααα!!!♥️

4 ώρες πρίν, bonita31 είπε:

Οχι περίοδος ηταν εκανα κ τεστ την Τρίτη μέρα κ βγήκε αρνητικό βέβαια αυτα τα ψεύτο τεστ τα φτηνιάρικα αλλα θα έδειχνε πιστεύω. Δεν ξερω τι επηρέασε την περίοδο αλλα ηταν πολυ παράξενο. Ειχα μονο μια μέρα ροη κ αυτή σχετικά λίγη για τα δεδομένα μου μπορεί απο το κοβιντ να επηρεάστηκε. Κ κοβιντ δεν ξανά εχω μαλλον εχω καμία ίωση όπως είπατε.  απλα εχω κουραστεί να ειμαι αρρωστη τις γόνιμες βδομαδες και τον προηγούμενο κ αυτο τον μηνα αφοτου εκανα σαλπιγγογραφια κ ενω ο γιατρος ειπε βουρ θα σαι πολυ γόνιμη δώστου να καταλάβει εγω να χω τα χάλια μου.. τι γκαντεμια.. 😢 ( νταξει βέβαια δεν το αφήνω να παει χαμένο αρρωστη ξεαρρωστη το σεξακι θα γινεται 😂😂

Τώρα καλοκαιρακι πιστεύω θα ηρεμήσει και από τα κρυώματα! Νομίζω όλοι πάνω κάτω με τις αλλαγές που έκανε ο καιρός το τελευταίο διάστημα κρυωμενοι ήμασταν😅 Εννοείται φυσικά ότι το σεξακι δέντρο αφήνουμε και ας σερνομαστε😂 δώστου να καταλάβει και θα έρθει, θα έρθει γιατί το θέλουμε ΠΟΛΥ!!!♥️

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Είμαι μια βδομάδα και πίσω για αυτό δεν είδαμε τπτ την προηγούμενη φορά.. συμβαίνει μου είπε !πηρα λίγο κουράγιο!

@souz13 @Marianne  πραγματικά όνειρο ζω από χθες βέβαια πάντα προσγειωμένα γιατί μου είπε βήμα βήμα ! εντάξει λέω γιατρέ συγκρατημένα αλλά σήμερα θέλω απλά να χαρώ !! @lilbernστείλε λίγο μωρουδιλα από το ανιψι για γούρι ❤️❤️ να σας ζήσει !! @bonita31 δώσε πόνο και άρρωστη 😂😂 πλάκα κάνω ❤️

 

Μου έχεις δώσει τόση χαρά! Βήμα βήμα και όλα θα πάνε τέλεια!! Να χαίρεσαι. Να νιώθει και το σπορακι σου ότι είσαι εκεί και το πιστεύεις! Μπράβο κορίτσι μου♥️♥️🥳

Πότε έχεις ξανά ραντεβού;;🤔

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...