Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μικρό Έμβρυο 7+4,1 βδομάδα μικρότερο


Recommended Posts

Γεια σας,

Εμεινα έγκυος με εξωσωματική βλαστοκύστη 6 ημερών και τώρα είμαι στη βδομάδα 7+4 και το έμβρυο είναι 5,8 χιλιοστά,είναι μικρό είναι 1 βδομάδα πίσω μου είπε ο γυναικολόγος και μ Πρότεινε να περιμένω 1 βδομάδα κ να δούμε αν μεγαλώνει,ευτυχώς όμως ακούσαμε καρδιά κ αυτό είναι το μόνο που με ηρεμεί προς το παρών!Εχετε κάποια παρόμοια εμπειρία!Και πως πήγαν τα πράγματα στο τέλος;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Αννουλι είπε:

Γεια σας,

Εμεινα έγκυος με εξωσωματική βλαστοκύστη 6 ημερών και τώρα είμαι στη βδομάδα 7+4 και το έμβρυο είναι 5,8 χιλιοστά,είναι μικρό είναι 1 βδομάδα πίσω μου είπε ο γυναικολόγος και μ Πρότεινε να περιμένω 1 βδομάδα κ να δούμε αν μεγαλώνει,ευτυχώς όμως ακούσαμε καρδιά κ αυτό είναι το μόνο που με ηρεμεί προς το παρών!Εχετε κάποια παρόμοια εμπειρία!Και πως πήγαν τα πράγματα στο τέλος;

Ευχαριστω!

Καλησπέρα κορίτσι! Κ μένα στη αρχή το  έμβρυο υπερηχογραφικά ήταν δεκα μέρες πίσω σε σχέση με την ΤΕΠ....αλλά σε κάθε υπερηχο υπήρχε σωστή εξέλιξη όπως θέλαμε...αυτό που μας νοιάζει είναι η ανάπτυξη..εμένα τελικά έφτασε να συμβαδίζει σχεδόν με την ΤΕΠ.. είμαι μόνο μια πέρα πίσω... Τώρα δεν νομίζω να παίζει ρόλο το ότι είναι εμένα ειναι φυσιολογική σύλληψη... Εύχομαι να πάνε όλα καλά :-)

εγώ την πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό δεν πίστευα ότι θα προχωρούσε..κ είμαι 29w+... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου όλη την διάρκεια το έμβρυο φαινόταν μια βδομάδα μικρότερο αλλα όλα τα άλλα ήταν φυσιολογικά μην αγχώνεσαι!! Τώρα έχω ένα μπέμπακι 21 μηνών σου εύχομαι μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Κ μένα στη αρχή το  έμβρυο υπερηχογραφικά ήταν δεκα μέρες πίσω σε σχέση με την ΤΕΠ....αλλά σε κάθε υπερηχο υπήρχε σωστή εξέλιξη όπως θέλαμε...αυτό που μας νοιάζει είναι η ανάπτυξη..εμένα τελικά έφτασε να συμβαδίζει σχεδόν με την ΤΕΠ.. είμαι μόνο μια πέρα πίσω... Τώρα δεν νομίζω να παίζει ρόλο το ότι είναι εμένα ειναι φυσιολογική σύλληψη... Εύχομαι να πάνε όλα καλά :-)

εγώ την πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό δεν πίστευα ότι θα προχωρούσε..κ είμαι 29w+... 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

λεει είναι πιο εύκολο να συμβεί σρη φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέρεις ακριβώς ποτέ έγινε η σύλληψη,μπορεί να έγινε με καθυστέρηση ενώ σρην εξωσωματική ξέρουν ακριβώς ποτέ είχες ωορηξια κ έκαναν την εμβρυομεταφορα κτλ αλλά και πάλι σκέφτομαι ειναη στάνταρ η μέρα που γίνεται επικόλληση τ εμβρύου ;;;

10 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου όλη την διάρκεια το έμβρυο φαινόταν μια βδομάδα μικρότερο αλλα όλα τα άλλα ήταν φυσιολογικά μην αγχώνεσαι!! Τώρα έχω ένα μπέμπακι 21 μηνών σου εύχομαι μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη 

Ευχαριστώ για την απάντηση,είχες μείνει φυσιολογικά έγκυος ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννουλι είπε:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

λεει είναι πιο εύκολο να συμβεί σρη φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέρεις ακριβώς ποτέ έγινε η σύλληψη,μπορεί να έγινε με καθυστέρηση ενώ σρην εξωσωματική ξέρουν ακριβώς ποτέ είχες ωορηξια κ έκαναν την εμβρυομεταφορα κτλ αλλά και πάλι σκέφτομαι ειναη στάνταρ η μέρα που γίνεται επικόλληση τ εμβρύου ;;;

Ευχαριστώ για την απάντηση,είχες μείνει φυσιολογικά έγκυος ;

Κορίτσι μου εγώ είχα μείνει φυσιολογικά η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω με έμβρυο μεταφορά αν ισχύει το ίδιο απλά τότε η δικιά μου γυναικολόγος μ είχε πει ότι συμβαίνει γενικά αλλά καλό είναι να εριμενεις όπως σου πρότεινε και η γυναικολόγος πάντως μην αγχώνεσαι δεν κάνει καλό στο μωρό ελπίζω να είναι ολα καλά στο επόμενο ραντεβού σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Αννουλι είπε:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

λεει είναι πιο εύκολο να συμβεί σρη φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέρεις ακριβώς ποτέ έγινε η σύλληψη,μπορεί να έγινε με καθυστέρηση ενώ σρην εξωσωματική ξέρουν ακριβώς ποτέ είχες ωορηξια κ έκαναν την εμβρυομεταφορα κτλ αλλά και πάλι σκέφτομαι ειναη στάνταρ η μέρα που γίνεται επικόλληση τ εμβρύου ;;;

Ευχαριστώ για την απάντηση,είχες μείνει φυσιολογικά έγκυος ;

Ναι έτσι νομίζω κ εγώ ότι στην εξωσωματική ναι μεν ξέρεις την ωορρηξία κλπ....αλλά η εμφύτευση γίνεται στην πορεία σωστά? Οπότε μπορεί λόγω εμφύτευσης να είσαι πίσω!!!!  Ενημέρωσε μας όταν έχεις νεότερα! 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Κ μένα στη αρχή το  έμβρυο υπερηχογραφικά ήταν δεκα μέρες πίσω σε σχέση με την ΤΕΠ....αλλά σε κάθε υπερηχο υπήρχε σωστή εξέλιξη όπως θέλαμε...αυτό που μας νοιάζει είναι η ανάπτυξη..εμένα τελικά έφτασε να συμβαδίζει σχεδόν με την ΤΕΠ.. είμαι μόνο μια πέρα πίσω... Τώρα δεν νομίζω να παίζει ρόλο το ότι είναι εμένα ειναι φυσιολογική σύλληψη... Εύχομαι να πάνε όλα καλά :-)

εγώ την πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό δεν πίστευα ότι θα προχωρούσε..κ είμαι 29w+... 

Ναι ναι εννοείται θα πάω την Τρίτη σρο γιατρό να κάνουμε υπέρηχο απλά ξέρετε έχω αγωνία και κοιτάω να δω μήπως έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάρι παρόμοιο!

ευχαριστώ για το χρόνο σας και θα σας γράψω πάλι όταν ξέρω 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Αννουλι είπε:

Ναι ναι εννοείται θα πάω την Τρίτη σρο γιατρό να κάνουμε υπέρηχο απλά ξέρετε έχω αγωνία και κοιτάω να δω μήπως έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κάρι παρόμοιο!

ευχαριστώ για το χρόνο σας και θα σας γράψω πάλι όταν ξέρω 😊

Σου ευχόμαστε όλα να πάνε τέλεια!!! Φιλιά πολλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2023 at 12:08 ΠΜ, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Κ μένα στη αρχή το  έμβρυο υπερηχογραφικά ήταν δεκα μέρες πίσω σε σχέση με την ΤΕΠ....αλλά σε κάθε υπερηχο υπήρχε σωστή εξέλιξη όπως θέλαμε...αυτό που μας νοιάζει είναι η ανάπτυξη..εμένα τελικά έφτασε να συμβαδίζει σχεδόν με την ΤΕΠ.. είμαι μόνο μια πέρα πίσω... Τώρα δεν νομίζω να παίζει ρόλο το ότι είναι εμένα ειναι φυσιολογική σύλληψη... Εύχομαι να πάνε όλα καλά :-)

εγώ την πρώτη φορά που πήγα στη γιατρό δεν πίστευα ότι θα προχωρούσε..κ είμαι 29w+... 

 

Δυστυχώς το έμβρυο δεν μεγάλωσε αλλά μίκρυνε κ δεν ακούσαμε καρδιά αυτή τη φορά,όποτε ξεκινάω από σήμερα με χάπια για να προκληθεί αποβολή!

Αλλα δυστυχώς μου φαίνονται όλα βουνό τώρα,δεν εζω αλλά εμβρυα πρέπει να ξεκινήσω πάλι με ενέσεις δεύτερο κύκλο εξωσωματικής κτλ κτλ 😢

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αννουλι είπε:

 

Δυστυχώς το έμβρυο δεν μεγάλωσε αλλά μίκρυνε κ δεν ακούσαμε καρδιά αυτή τη φορά,όποτε ξεκινάω από σήμερα με χάπια για να προκληθεί αποβολή!

Αλλα δυστυχώς μου φαίνονται όλα βουνό τώρα,δεν εζω αλλά εμβρυα πρέπει να ξεκινήσω πάλι με ενέσεις δεύτερο κύκλο εξωσωματικής κτλ κτλ 😢

Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ για αυτό που έγινε. Δυστυχώς είχα παρόμοια περίπτωση. Με φυσιολογική σύλληψη, στις 7 εβδομάδες και 3 μέρες (με σταθερό κύκλο τότε) στον υπέρηχο ήταν 6 εβδομάδων και 2 ημερών και η καρδιά που ακούσαμε τότε ήταν λες και την ακούγαμε από τον βυθό της θάλασσας, όχι φυσιολογικά δλδ. Στον επόμενο υπέρηχο στις 11 εβδομάδες και 4 ημέρες και με ήδη λίγο αίμα από τις 10 εβδομάδες και 5 μέρες, ο σάκος δεν υπήρχε καν. Δυστυχώς εγώ είχα πέσει σε κακή γιατρό και ενώ θα μπορούσαμε να το είχαμε μάθει νωρίτερα αν και είχα καταλάβει ότι δε πάει καλά, προσπάθησε να με πείσει ότι όλα είναι καλά και ότι έγινε αργότερα η σύλληψη και για αυτό ήταν μικρότερο και όταν είχε αρχίσει το αίμα απλά μου είπε να πάρω χάπια χωρίς να με δει. Είχα πάει σε άλλο γιατρό όταν μάθαμε οτι παλινδρόμησε. Αποτέλεσμα να γίνει αποξεση που θα γλυτωνα αν κάναμε νωρίτερα υπέρηχο. Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Αννουλι είπε:

 

Δυστυχώς το έμβρυο δεν μεγάλωσε αλλά μίκρυνε κ δεν ακούσαμε καρδιά αυτή τη φορά,όποτε ξεκινάω από σήμερα με χάπια για να προκληθεί αποβολή!

Αλλα δυστυχώς μου φαίνονται όλα βουνό τώρα,δεν εζω αλλά εμβρυα πρέπει να ξεκινήσω πάλι με ενέσεις δεύτερο κύκλο εξωσωματικής κτλ κτλ 😢

Λυπάμαι πολύ. Δύσκολη η απώλεια. Τι ηλικία έχεις? Μια βλαστοκυστη που είχες από πόσα ωαρια προέκυψε? 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...