Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Πότε να κάνω το τέστ εγκυμοσύνης; Πόσες ημέρες μετά τις επαφές;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Καλησπέρα!μαζί πάμε!μετά από δύο βιοχημικες που είχα  τελευταία περίοδο 6 /1 με κύκλο 32 ημερών έκανα σήμερα ένα predictor early και βγήκε μια  άχνη γραμμή ..επανέλαβε ξανά αύριο και εμένα χθες βγήκε τελείως αρνητικό .όσο για τα συμπτώματα πάντα μπερδεύουν μην βασιζεσαι...εγώ σίγουρα έχω πιο έντονα τραβήγματα και πονακια κάθε φορά που είμαι έγκυος ...αλλά και πάλι μπορεί να σε μπερδέψουν γιατί μοιάζουν με της περιόδου..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mpoukou είπε:

Πόσες μέρες πριν την περίοδο τ έκανες κορίτσι μ; Εγώ 7 κ ήταν αρνητικό 

Στις 8 μέρες αρνητικό σήμερα στις 7 αχνό θετικό...κρατάω βέβαια μικρό καλάθι γιατί Οκτώβριο και Δεκεμβριο είχα βιοχημικές και η τελευταία μάλιστα στις 5μιση εβδομάδες λίγο πριν το πρώτο ραντεβού...τα αχνά δλδ δεν μου λένε κάτι ...κάνε αύριο με τα πρώτα πρωινά ούρα .έτσι και αλλιώς είναι νωρίς μέχρι και και την αναμενόμενη πχ μπορεί να σου βγαίνουν αρνητικά και μετά θετικό ...φυσικά η χοριακη είναι ότι πιο αξιόπιστο 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pepi88 είπε:

Στις 8 μέρες αρνητικό σήμερα στις 7 αχνό θετικό...κρατάω βέβαια μικρό καλάθι γιατί Οκτώβριο και Δεκεμβριο είχα βιοχημικές και η τελευταία μάλιστα στις 5μιση εβδομάδες λίγο πριν το πρώτο ραντεβού...τα αχνά δλδ δεν μου λένε κάτι ...κάνε αύριο με τα πρώτα πρωινά ούρα .έτσι και αλλιώς είναι νωρίς μέχρι και και την αναμενόμενη πχ μπορεί να σου βγαίνουν αρνητικά και μετά θετικό ...φυσικά η χοριακη είναι ότι πιο αξιόπιστο 

Καμία ιδέα τι τεστ να πάρω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Mpoukou είπε:

Καμία ιδέα τι τεστ να πάρω; 

Κοίτα οι απόψεις είναι πολλές ...πχ για μένα τα predictor early τελικά είναι αξιόπιστα όπως και οι one step οι ταινίες...μακριά από clear blue γιατί έχουν κάψει πολύ κόσμο με την γραμμή εξάτμισης..είχες επαφές με τεστ ωορρηξίας?


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς από εφαρμογή βρήκα γόνιμες γ αυτό είναι δύσκολα τα πραγαμτα για μένα δυστυχώς όπως μ έλεγε η εφαρμογή είχα επαφή μια μέρα με την ωορρηξία και 3 μέρες πριν δύσκολα τ πράγματα δεν πιστεύω να έγινε τπτ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mpoukou είπε:

Όχι δυστυχώς από εφαρμογή βρήκα γόνιμες γ αυτό είναι δύσκολα τα πραγαμτα για μένα δυστυχώς όπως μ έλεγε η εφαρμογή είχα επαφή μια μέρα με την ωορρηξία και 3 μέρες πριν δύσκολα τ πράγματα δεν πιστεύω να έγινε τπτ 

Όχι μην το προδικάζεις ..την ωορρηξία την καταλαβαίνεις γενικά ?και αν αυτήν την φορά δεν έγινε κάτι τον επόμενο μήνα δοκίμασε με τεστ ωορρηξίας για να κάνεις πιο στοχευμένα και να μην έχεις το άγχος αν πέτυχες η δεν πέτυχες τις μέρες.εμενα προσωπικά με βοήθησαν πολύ .


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου κάποιες φορές ναι κάποιες όχι η εφαρμογή μ έβγαζε Ότι έχω ωορρηξία 23/1 είδα κάποια υγρά εκείνη κ την προηγούμενα μέρα σαν βλέννα διαφανή όμως κάτι πονάκια ήρθαν 3-4 μέρες μετά την ωορρηξία πονάκια τ τύπου αν κάτσω απότομα ποναγε δεξιά η κοιλιά και τέτοια έκανα τεστ 5 μέρες πριν την περίοδο σήμερα το predictor early και φυσικά αρνητικό απογοητεύτηκα πολύ πόνοι σήμερα τπτ ούτε περιόδου και περιμένω σε 5 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Είναι αρκετά νωρίς για να σου δείξει θετικό αποτέλεσμα τα τεστ των ούρων. Καλύτερα να το επαναλάβεις σε λίγες μέρες ή διαφορετικά κάνει β-χοριακή και έχεις άμεσα ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Όχι μην το προδικάζεις ..την ωορρηξία την καταλαβαίνεις γενικά ?και αν αυτήν την φορά δεν έγινε κάτι τον επόμενο μήνα δοκίμασε με τεστ ωορρηξίας για να κάνεις πιο στοχευμένα και να μην έχεις το άγχος αν πέτυχες η δεν πέτυχες τις μέρες.εμενα προσωπικά με βοήθησαν πολύ .

Καλησπέρα κορίτσια μ σήμερα έκανα ακόμα ένα τεστ στην αρχή έδειχνε αρνητικό όμως μετά από λίγο που είδα καλύτερα εμφανίστηκε μια ροζ γραμμή πολύ πολύ άχνη λετε να είναι γραμμή εξάτμισης; Έχω ακούσει ότι δεν έχουν αυτές οι γραμμές ίδιο χρωμα με την ροζ η μπλε που βγαίνει ποια η γνώμη σας ; 5 μέρες πριν την περίοδο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ σήμερα έκανα ακόμα ένα τεστ στην αρχή έδειχνε αρνητικό όμως μετά από λίγο που είδα καλύτερα εμφανίστηκε μια ροζ γραμμή πολύ πολύ άχνη λετε να είναι γραμμή εξάτμισης; Έχω ακούσει ότι δεν έχουν αυτές οι γραμμές ίδιο χρωμα με την ροζ η μπλε που βγαίνει ποια η γνώμη σας ; 5 μέρες πριν την περίοδο 

Αχ με αυτές τις αχνες δεν ξέρω τι γίνεται ...πολλές φορές μπορεί να είναι εξάτμισης και άλλες όχι ...κάνε άλλο ένα αν έχεις αλλά αύριο με τα πρώτα πρωινά...μακάρι να είναι όντως αχνο θετικό !

 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • CoffeeMaker changed the title to Πότε να κάνω το τέστ εγκυμοσύνης; Πόσες ημέρες μετά τις επαφές;

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...