Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 29/8/2024 at 1:16 ΜΜ, artemis88 είπε:

      Τι ωραια!! Με το καλο!!

      Ποτε αρχισες να το νιωθεις?

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      On 30/8/2024 at 8:53 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Έκανα ένα τεστ και είναι θετικό !!! Ελπίζω αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει !! 

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

έχει σκιά το είδε και 2ο μάτι το θέμα μου ειναι ότι καμια φορά είναι το κατασκευαστικό που σου κάνει σκιά ! περιμενω 5-7 σεπτέμβρη ! ο λόγος που το εκανα ειναι διότι πονάω λες και θα αδιαθετησω μεση -κοιλιά! είδα προχθές μια ροζ σταγονα , ελαφρώς πρησμένο στήθος και πολλά πολλά λευκά πηχτά υγρά 

Νομίζω παραβιάζεσε άντε Κ να έγινε πιο νωρίς η ωορρηξία 4 μέρες πάλι μέχρι της 1-2 του μήνα είναι 5 μέρες  

Αποκλείετε να έδειχνε το τεστ τόσο νωρίς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Νομίζω παραβιάζεσε άντε Κ να έγινε πιο νωρίς η ωορρηξία 4 μέρες πάλι μέχρι της 1-2 του μήνα είναι 5 μέρες  

Αποκλείετε να έδειχνε το τεστ τόσο νωρίς 

τι να πω , θα κάνω άλλο ένα πάντως την πέμπτη διότι κάνω ρεύματα ems ! να ειμαι σίγουρη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

τι να πω , θα κάνω άλλο ένα πάντως την πέμπτη διότι κάνω ρεύματα ems ! να ειμαι σίγουρη 

Ε ναι να ξανακάνεις Κ σε μια εβδομάδα. Τι είναι τα ρεύματα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Ε ναι να ξανακάνεις Κ σε μια εβδομάδα. Τι είναι τα ρεύματα? 

ηλεκτροδιαγερση ! γυμναστική με ρεύματα  , νέα μόδα , στην ουσία γίνεται διέγερση των έσω μυών μέσω μιας ήπιας τάσης ρεύματος ! αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου σε περίοδο εγκυμοσύνης !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

ηλεκτροδιαγερση ! γυμναστική με ρεύματα  , νέα μόδα , στην ουσία γίνεται διέγερση των έσω μυών μέσω μιας ήπιας τάσης ρεύματος ! αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου σε περίοδο εγκυμοσύνης !

Έλα ρε ! Κ πώς το βλέπεις έχει αποτέλεσμα ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Έλα ρε ! Κ πώς το βλέπεις έχει αποτέλεσμα ? 

εκανα μόνο  5 φορες πριν σταματήσω για διακοπές δλδ 5 εβδομάδες ! από 57.4 μαζί με μια νορμαλ διατροφή χωριά να στερηθώ τα μπυρακια μ , πήγα 56.1-56.3  κυρίως στοχεύει στο λίπος ! βέβαια τα ξαναπήρε στις διακοπές αλλά άσχετο 😅 γι αυτό μωρέ εκανα και το τεστ επειδή την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος ειχα τα ίδια υγρά , λέω κάτσε να δω μπας και έγινε κανα θαύμα ! αλλιώς δεν εχω κανιά πεποίθηση ουι θα μείνω με φυσιολογικό τρόπο έγκυος , το εχω αποκλείσει !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

εκανα μόνο  5 φορες πριν σταματήσω για διακοπές δλδ 5 εβδομάδες ! από 57.4 μαζί με μια νορμαλ διατροφή χωριά να στερηθώ τα μπυρακια μ , πήγα 56.1-56.3  κυρίως στοχεύει στο λίπος ! βέβαια τα ξαναπήρε στις διακοπές αλλά άσχετο 😅 γι αυτό μωρέ εκανα και το τεστ επειδή την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος ειχα τα ίδια υγρά , λέω κάτσε να δω μπας και έγινε κανα θαύμα ! αλλιώς δεν εχω κανιά πεποίθηση ουι θα μείνω με φυσιολογικό τρόπο έγκυος , το εχω αποκλείσει !

Ποτέ μη λες ποτέ ! Καλή ακούγετε η γυμναστική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ποτέ μη λες ποτέ ! Καλή ακούγετε η γυμναστική 

δεν ξέρω αν πιστεύεις εγώ πάντως το καλοκαίρι πήγα ρόδο στην παναγία τη τσαμπίκα ανέβηκα και τα 308 σκαλιά  και σήμερα την είδα στον ύπνο μ! όποτε τα συνδύασα και μπήκα στον πειρασμό ! κοίταξε είναι η γυμναστική της τεμπελιάς , εγώ πλήττω να παω γυμναστήριο , αυτο είναι μόνο 20 λεπτά την εβδομάδα και λένε κάνει δουλειά! θα σ πω τέλος οκτωβρίου θα εχω κάνει περίπου 10 φορες που λένε ότι αρχίζεις μα βλεπεις διαφορά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

δεν ξέρω αν πιστεύεις εγώ πάντως το καλοκαίρι πήγα ρόδο στην παναγία τη τσαμπίκα ανέβηκα και τα 308 σκαλιά  και σήμερα την είδα στον ύπνο μ! όποτε τα συνδύασα και μπήκα στον πειρασμό ! κοίταξε είναι η γυμναστική της τεμπελιάς , εγώ πλήττω να παω γυμναστήριο , αυτο είναι μόνο 20 λεπτά την εβδομάδα και λένε κάνει δουλειά! θα σ πω τέλος οκτωβρίου θα εχω κάνει περίπου 10 φορες που λένε ότι αρχίζεις μα βλεπεις διαφορά !

Ελπίζω να είσαι έγκυος Κ να μην τα προλάβεις τα μαθήματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/8/2023 at 10:06 ΜΜ, Σποράκι είπε:

Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό, έχει να κάνει με τον οργανισμό και τον κάθε κύκλο ξεχωριστά. Εγώ συνήθως 9η-11η μέρα κάνω αλλά έχω κανει και 8η και 17η. Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι ότι στον φυσικό μεγαλώνει συνήθως πολύ γρήγορα. Επίσης για τη μέθη που ρωτάς έχω κανει πάνω από 25 ωολληψιες ξύπνια και δεν πόνεσα ποτέ, δεν έχω ξαναπάρει νάρκωση από όταν δοκίμασα χωρίς!

Ρωτάω γιατί θα βρισκομαι στη Κύπρο και θα πάω εκεί για τον πρώτο υπερηχο 8η ημέρα και ήθελα να ξέρω ποτε περίπου θα πρέπει να έρθω Ελλάδα. Είναι πολύ καθησυχαστικό αυτό που λες ότι δεν πόνεσες ποτε!!!! 
ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!

22 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Καπου εκει ειχα παει και εγω για υπερηχο οσον αφορα τη μεθη εγω δεν ειχα παρει για 3 ωαρια και δεν πονεσα καθολου δεν ξερω αν ειναι θεμα οργανισμου αλλα δεν θα δεχομουν με τιποτα ναρκωση για τοσα λιγα ωαρια.καλη επιτυχια!

Ευχαριστω πολύ!!μακαρι να μην πονέσω και εγω!! 

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

ρε κορίτσια δείτε λίγο το προφίλ μ ! την πατάω πάλι με το κατασκευαστικό και ονειρεύομαι τσάμπα;  το iq πήρα έτσι λέγεται ! είναι πάνω σε έπιπλο οχι σε φως

 

Συγνώμη αλλα ουτε εγω βλέπω κάτι..

κανεις αυτό το miha ε; Το σκεφτόμουν και εγω αλλα τώρα που είπες ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη μάλλον δεν θα πάω μη τυχόν μείνω φυσικά..

αλλα πραγματικά αναρωτιόμουν αν έχει αποτελέσματα! 

Σου ευχομαι και εγω και τα δυο, και κορμί και παιδί!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ρωτάω γιατί θα βρισκομαι στη Κύπρο και θα πάω εκεί για τον πρώτο υπερηχο 8η ημέρα και ήθελα να ξέρω ποτε περίπου θα πρέπει να έρθω Ελλάδα. Είναι πολύ καθησυχαστικό αυτό που λες ότι δεν πόνεσες ποτε!!!! 
ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!

Ευχαριστω πολύ!!μακαρι να μην πονέσω και εγω!! 

Συγνώμη αλλα ουτε εγω βλέπω κάτι..

κανεις αυτό το miha ε; Το σκεφτόμουν και εγω αλλα τώρα που είπες ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη μάλλον δεν θα πάω μη τυχόν μείνω φυσικά..

αλλα πραγματικά αναρωτιόμουν αν έχει αποτελέσματα! 

Σου ευχομαι και εγω και τα δυο, και κορμί και παιδί!!!

μωρέ δεν με πειράζει αν ειμαι η οχι έτσι κ αλλιως εχω προγραμματίσει ήδη να καμω υστεροσκοπηση καο μετά εξωσωματική! σκεψου το ειχα διαγράψει τελεοωσ από το κεφάλι μ το ενδεχόμενο να μείνω έγκυος φυσιολογικά απλώς εχω υγρά - πόνο οπωσ ειχα και τότε που έμεινα έγκυος και μ έκανε εντυπωση και λέω το απόγευμα δε κανείς  ένα τεστακι ; θα κάνω πάλι βέβαια αύριο το πρωί γιατί τη σκιά την είδα και εγώ και η φίλη μ που ήταν μαζί και επειδή κάνω ρεύματα λέω να το σιγούρεψω ότι δεν ειμαι μη τυχόν εχω κανένα δυσάρεστο ! 

νομιζω πως κάνει δουλίτσα , εμένα με βοήθησε και αρκετά στον πονο της πλάτης , δλδ όταν στεκόμουν όρθια με τσιμπούσε! τώρα πλέον είναι καλύτερα … στην εγκυμοσυνη οχι απαγορεύεται , και είναι και ακριβο σχετικά για να πεις ότι γράφεσαι καο άμα μείνεις έγκυος το παρατάς ! εγώ εκανα συμφωνία  να πάρει τία συνεδρίες ο άντρας μου γι αυτό πήγα ( κάνουμε μαζί)

λοιπόν μου έστειλε την φωτό η φίλη μ με HDR  δεν ξέρω τι είναι αυτό , έτσι το πε, αυτή είναι πιο τρελή απο μενα και με ξεσηκώνει περισσότερο  ! σας την ανεβάζω ! εσείς ξέρετε το Hdr?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι δυνατότητες πιστεύεται έχουν βλαστοκυστες 3ΑΒ, 3ΒΒ κ 2ΒΒ ; Κ η βασικότερη απορία  είναι πέτυχε κάποια κοπέλα εγκυμοσύνη με τέτοιας αξιολόγησης βλαστοκυστη ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, με μια ευχή για καλό αποκαλόκαιρο...

Εγώ είμαι σε αναμονή ΕΤ, μάλλον τον Σεπτέμβριο αλλά έχουμε κάποια νέα που μας απογοήτευσαν πολύ. Ξεκινήσαμε εξωσωματική λόγω ολιγοασθενοτερατοσπερμίας. Ο σύζυγος πήγε σε ανδρολογο τον Δεκέμβριο, έχει κιρσοκήλες άμφω, ξεκίνησε αγωγή με nolvadex και alpha fertil. Στα μέσα Φεβρουαρίου το dfi ήταν 31%, στα τέλη Απριλίου ήταν 25% και τώρα που επαναλάβαμε την εξέταση με σκοπό να κάνουμε κατάψυξη το dfi είναι 40% (!) ενώ εξακολουθεί να παίρνει την αγωγή του. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Έχουμε ραντεβού με τον ανδρολόγο την Παρασκευή αλλά έχω καταρρακωθεί, μου ήρθε κεραμίδα.. :(

Η ωοληψία έγινε στις 27 Ιουνίου οπότε ένας Θεός ξέρει πόσο ήταν το dfi τότε.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...