Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 29/8/2024 at 1:16 ΜΜ, artemis88 είπε:

      Τι ωραια!! Με το καλο!!

      Ποτε αρχισες να το νιωθεις?

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      On 30/8/2024 at 8:53 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Έκανα ένα τεστ και είναι θετικό !!! Ελπίζω αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει !! 

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

On 23/8/2023 at 5:35 ΜΜ, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Χτες έκανα την αποξεση κ όλα πήγανε καλά οοως μου είπε ο γιατρός, μου έδωσε αντιβίωση vibramycin και να πάω Παρασκευή να με δει ξανά και σε έναν μήνα να κάνω μια χοριακη να δούμε πως μηδενίσει. Χτες είχα αιμα αλλά σημερα τίποτα μόνο κάποια πονακια σαν περιόδου.

Αλλά όταν τον ρώτησα τι γίνετε τώρα μου είπε να περιμένω 3 μήνες για προσπάθειες ακόμη κ εξωσωματικής κ διέγερσης χωρίς κιόλας  ετ γιατί λέει πρέπει να επανέλθει το ενδομητριο τελείως. Λίγο υπερβολικό δεν είναι το 3μηνο; 3μηνο περίμενα μετά από την επέμβαση της εξωμητριας.

Καληαπερα κορίτσι. Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη αλλά ευτυχώς είσαι εσυ καλα.

Εκανα απόξεση τον Ιανουάριο. Μου ειπε να περιμενουμε οπωσδήποτε 3 μήνες και το μόνο που μου ζήτησε ήταν να προσέξω μην τυχόν και μείνω έγκυος γιατί θα υπάρχει κίνδυνος να αποβάλλω πάλι αν το ενδομήτριο δεν έχει αναρρώσει πλήρως. 
Πριν προχωρήσουμε στην επόμενη προσπάθεια κάναμε και υστεροσκοπηση για να βεβαιωθούμε ότι όλα ήταν καλά, όπου και βρήκαμε ελαφριές συμφησεις.

Θα σε συμβούλευα να ακούσεις το γιατρό για τους 3 μήνες και να τσεκάρεις πριν από προσπάθεια ότι όλα είναι καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καληαπερα κορίτσι. Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη αλλά ευτυχώς είσαι εσυ καλα.

Εκανα απόξεση τον Ιανουάριο. Μου ειπε να περιμενουμε οπωσδήποτε 3 μήνες και το μόνο που μου ζήτησε ήταν να προσέξω μην τυχόν και μείνω έγκυος γιατί θα υπάρχει κίνδυνος να αποβάλλω πάλι αν το ενδομήτριο δεν έχει αναρρώσει πλήρως. 
Πριν προχωρήσουμε στην επόμενη προσπάθεια κάναμε και υστεροσκοπηση για να βεβαιωθούμε ότι όλα ήταν καλά, όπου και βρήκαμε ελαφριές συμφησεις.

Θα σε συμβούλευα να ακούσεις το γιατρό για τους 3 μήνες και να τσεκάρεις πριν από προσπάθεια ότι όλα είναι καλά. 

Καταλήγω πως τελικά ισχύει το 3μηνο, θα περιμένω λοιπόν.  

Να σου πω τον ρώτησα να κάνω υστεροσκοπηση και μικροβιωμα ενδομητριου, όπως κατάλαβα δεν ειναι υποστηρικτης της εξέτασης για το μικροβιωμα του ενδομητριου και για την υστεροσκοπηση μου είπε πως δεν την χρειάζομαι αφού λέει πως η μητρα είναι καθαρη κ φαίνεται στις φωτογραφίες της υστεροσαλπιγγογραφιας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alex@ είπε:

Καταλήγω πως τελικά ισχύει το 3μηνο, θα περιμένω λοιπόν.  

Να σου πω τον ρώτησα να κάνω υστεροσκοπηση και μικροβιωμα ενδομητριου, όπως κατάλαβα δεν ειναι υποστηρικτης της εξέτασης για το μικροβιωμα του ενδομητριου και για την υστεροσκοπηση μου είπε πως δεν την χρειάζομαι αφού λέει πως η μητρα είναι καθαρη κ φαίνεται στις φωτογραφίες της υστεροσαλπιγγογραφιας.

Η υστεροσκοπηση χρειάζεται μετά την απόξεση. Εμενα οι συμφησεις έγιναν μετά την απόξεση, όποτε καλό είναι να τσεκάρεις τι έχει γίνει και αν έχει ξαναχτιστεί σωστά το ενδομήτριο.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Η υστεροσκοπηση χρειάζεται μετά την απόξεση. Εμενα οι συμφησεις έγιναν μετά την απόξεση, όποτε καλό είναι να τσεκάρεις τι έχει γίνει και αν έχει ξαναχτιστεί σωστά το ενδομήτριο.

 

Θα συζητήσω με τον εξωσωματικό κ αν μου πει να κάνω θα πάω σε άλλον γιατρό ή θα του πω να μου προτείνει κάποιον. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2023 at 5:35 ΜΜ, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Χτες έκανα την αποξεση κ όλα πήγανε καλά οοως μου είπε ο γιατρός, μου έδωσε αντιβίωση vibramycin και να πάω Παρασκευή να με δει ξανά και σε έναν μήνα να κάνω μια χοριακη να δούμε πως μηδενίσει. Χτες είχα αιμα αλλά σημερα τίποτα μόνο κάποια πονακια σαν περιόδου.

Αλλά όταν τον ρώτησα τι γίνετε τώρα μου είπε να περιμένω 3 μήνες για προσπάθειες ακόμη κ εξωσωματικής κ διέγερσης χωρίς κιόλας  ετ γιατί λέει πρέπει να επανέλθει το ενδομητριο τελείως. Λίγο υπερβολικό δεν είναι το 3μηνο; 3μηνο περίμενα μετά από την επέμβαση της εξωμητριας.

Καλησπέρα κορίτσι. Ναι θέλει σίγουρα 4 μήνες για να επανέλθει ο οργανισμός. Δεν σε αφήνουν κιόλας να ξεκινήσεις νωρίτερα. Και επειδή έχω κάνει δύο φορές διέγερση και τις 2 φορές θέλεις αρκετό χρόνο για να επανέλθει ο οργασμός, αρχικά θέλει σχεδόν 2 μήνες για να σου έρθει η περίοδος. Χωρίς ετ. Υπομονή και καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια..πλησιάζει σιγά σιγά ο Σεπτέμβρης. Καλη αρχή σε όσες ξεκινούν!!

να ρωτήσω..όταν πας για ωοληψια στο φυσικό κυκλο, περίπου ποια ημέρα γίνεται η ωοληψια; Εμενα ο γιατρός μου είπε να πάω για τον πρώτο υπερηχο 7η-8η ημέρα. 
ισχύει επίσης ότι ωοληψια ενός ωαρίου χωρίς μέθη, δεν πονάει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..πλησιάζει σιγά σιγά ο Σεπτέμβρης. Καλη αρχή σε όσες ξεκινούν!!

να ρωτήσω..όταν πας για ωοληψια στο φυσικό κυκλο, περίπου ποια ημέρα γίνεται η ωοληψια; Εμενα ο γιατρός μου είπε να πάω για τον πρώτο υπερηχο 7η-8η ημέρα. 
ισχύει επίσης ότι ωοληψια ενός ωαρίου χωρίς μέθη, δεν πονάει; 

Καλησπέρα! Εμένα την πρώτη φορά με φυσικό με κλομιφαινη κάναμε ωοληψια στην 12 αλλά από τα 3 βρήκε το ενα! Έτσι στην επόμενη την κάναμε την 11η μέρα και πήρε και τα 3! Υπέρηχο 2η, 8η, 10η μέρα! Στο κέντρο που είμαι δεν δέχονται χωρίς μέθη ακόμα και για ένα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..πλησιάζει σιγά σιγά ο Σεπτέμβρης. Καλη αρχή σε όσες ξεκινούν!!

να ρωτήσω..όταν πας για ωοληψια στο φυσικό κυκλο, περίπου ποια ημέρα γίνεται η ωοληψια; Εμενα ο γιατρός μου είπε να πάω για τον πρώτο υπερηχο 7η-8η ημέρα. 
ισχύει επίσης ότι ωοληψια ενός ωαρίου χωρίς μέθη, δεν πονάει; 

Καλησπέρα! Καλή αρχή ευχομαι! Υπερηχο έκανα και εγώ 7-8 μέρα και η ωοληψια γινόταν 10 με 11 ημέρα. Εγώ κάθε φορά είχα ένα,μόνο μια φορά είχα δυο σε τελείως φυσικούς κύκλους και έκανα πάντα μέθη σε όλες γιατί φοβόμουν τον πονο. Αλλά από ότι γράφουν τα υπόλοιπα κορίτσια για ένα και δυο αντέχεται χωρίς μέθη. Το σκέφτομαι και εγώ να μην κανω την επόμενη φορά. Καλή επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..πλησιάζει σιγά σιγά ο Σεπτέμβρης. Καλη αρχή σε όσες ξεκινούν!!

να ρωτήσω..όταν πας για ωοληψια στο φυσικό κυκλο, περίπου ποια ημέρα γίνεται η ωοληψια; Εμενα ο γιατρός μου είπε να πάω για τον πρώτο υπερηχο 7η-8η ημέρα. 
ισχύει επίσης ότι ωοληψια ενός ωαρίου χωρίς μέθη, δεν πονάει; 

Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό, έχει να κάνει με τον οργανισμό και τον κάθε κύκλο ξεχωριστά. Εγώ συνήθως 9η-11η μέρα κάνω αλλά έχω κανει και 8η και 17η. Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι ότι στον φυσικό μεγαλώνει συνήθως πολύ γρήγορα. Επίσης για τη μέθη που ρωτάς έχω κανει πάνω από 25 ωολληψιες ξύπνια και δεν πόνεσα ποτέ, δεν έχω ξαναπάρει νάρκωση από όταν δοκίμασα χωρίς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..πλησιάζει σιγά σιγά ο Σεπτέμβρης. Καλη αρχή σε όσες ξεκινούν!!

να ρωτήσω..όταν πας για ωοληψια στο φυσικό κυκλο, περίπου ποια ημέρα γίνεται η ωοληψια; Εμενα ο γιατρός μου είπε να πάω για τον πρώτο υπερηχο 7η-8η ημέρα. 
ισχύει επίσης ότι ωοληψια ενός ωαρίου χωρίς μέθη, δεν πονάει; 

Καπου εκει ειχα παει και εγω για υπερηχο οσον αφορα τη μεθη εγω δεν ειχα παρει για 3 ωαρια και δεν πονεσα καθολου δεν ξερω αν ειναι θεμα οργανισμου αλλα δεν θα δεχομουν με τιποτα ναρκωση για τοσα λιγα ωαρια.καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχω κάποιες απορίες σχετικά με την εμβρυομεταφορά! Όσες πήγατε με ένα έμβρυο πόσες είχατε επιτυχία με την πρώτη φορά; επίσης εμένα ο γιατρός μου είπε πως με δύο έχουμε μεγαλύτερη πιθανότητα. Ευχαριστώ πολύ ♥️ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

ρε κορίτσια δείτε λίγο το προφίλ μ ! την πατάω πάλι με το κατασκευαστικό και ονειρεύομαι τσάμπα;  το iq πήρα έτσι λέγεται ! είναι πάνω σε έπιπλο οχι σε φως

 

Νομίζω αρνητικό είναι ποτέ περιμένεις περίοδο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Νομίζω αρνητικό είναι ποτέ περιμένεις περίοδο? 

έχει σκιά το είδε και 2ο μάτι το θέμα μου ειναι ότι καμια φορά είναι το κατασκευαστικό που σου κάνει σκιά ! περιμενω 5-7 σεπτέμβρη ! ο λόγος που το εκανα ειναι διότι πονάω λες και θα αδιαθετησω μεση -κοιλιά! είδα προχθές μια ροζ σταγονα , ελαφρώς πρησμένο στήθος και πολλά πολλά λευκά πηχτά υγρά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...