Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , xristinakarr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, με μια ευχή για καλό αποκαλόκαιρο...

Εγώ είμαι σε αναμονή ΕΤ, μάλλον τον Σεπτέμβριο αλλά έχουμε κάποια νέα που μας απογοήτευσαν πολύ. Ξεκινήσαμε εξωσωματική λόγω ολιγοασθενοτερατοσπερμίας. Ο σύζυγος πήγε σε ανδρολογο τον Δεκέμβριο, έχει κιρσοκήλες άμφω, ξεκίνησε αγωγή με nolvadex και alpha fertil. Στα μέσα Φεβρουαρίου το dfi ήταν 31%, στα τέλη Απριλίου ήταν 25% και τώρα που επαναλάβαμε την εξέταση με σκοπό να κάνουμε κατάψυξη το dfi είναι 40% (!) ενώ εξακολουθεί να παίρνει την αγωγή του. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Έχουμε ραντεβού με τον ανδρολόγο την Παρασκευή αλλά έχω καταρρακωθεί, μου ήρθε κεραμίδα.. :(

Η ωοληψία έγινε στις 27 Ιουνίου οπότε ένας Θεός ξέρει πόσο ήταν το dfi τότε.

Μην κοιτάς νούμερα από την ωοληψια είχατε έμβρυα? Ασχετα από τις εξετάσεις δεν ξέρεις πότε πώς θα γίνει η γονιμοποίηση τελικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Μην κοιτάς νούμερα από την ωοληψια είχατε έμβρυα? Ασχετα από τις εξετάσεις δεν ξέρεις πότε πώς θα γίνει η γονιμοποίηση τελικά 

Έχουμε 4 αλλά με dfi 40% δεν ξέρω κι εγώ τί δυναμική έχουν..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , xristinakarr είπε:

Έχουμε 4 αλλά με dfi 40% δεν ξέρω κι εγώ τί δυναμική έχουν..

Μην περνεις κατά γράμμα τις εξετάσεις . Για να γονιμοποιήσουν σημαίνει ότι έχουν μια χαρά δυναμική . Σε αυτή την επιστήμη τον κύριο λόγο τον έχει η φύση καλώς ή κακώς οι επιστήμονες με βάση εξετάσεων σίγουρα πράγματα δεν ξέρουν να σου πουν . Οπότε αφού έχεις έμβρυα οι πιθανότητες είναι ίδιες Κ διαφορετικές εξετάσεις να είχατε . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Μην περνεις κατά γράμμα τις εξετάσεις . Για να γονιμοποιήσουν σημαίνει ότι έχουν μια χαρά δυναμική . Σε αυτή την επιστήμη τον κύριο λόγο τον έχει η φύση καλώς ή κακώς οι επιστήμονες με βάση εξετάσεων σίγουρα πράγματα δεν ξέρουν να σου πουν . Οπότε αφού έχεις έμβρυα οι πιθανότητες είναι ίδιες Κ διαφορετικές εξετάσεις να είχατε . 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , xristinakarr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, με μια ευχή για καλό αποκαλόκαιρο...

Εγώ είμαι σε αναμονή ΕΤ, μάλλον τον Σεπτέμβριο αλλά έχουμε κάποια νέα που μας απογοήτευσαν πολύ. Ξεκινήσαμε εξωσωματική λόγω ολιγοασθενοτερατοσπερμίας. Ο σύζυγος πήγε σε ανδρολογο τον Δεκέμβριο, έχει κιρσοκήλες άμφω, ξεκίνησε αγωγή με nolvadex και alpha fertil. Στα μέσα Φεβρουαρίου το dfi ήταν 31%, στα τέλη Απριλίου ήταν 25% και τώρα που επαναλάβαμε την εξέταση με σκοπό να κάνουμε κατάψυξη το dfi είναι 40% (!) ενώ εξακολουθεί να παίρνει την αγωγή του. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Έχουμε ραντεβού με τον ανδρολόγο την Παρασκευή αλλά έχω καταρρακωθεί, μου ήρθε κεραμίδα.. :(

Η ωοληψία έγινε στις 27 Ιουνίου οπότε ένας Θεός ξέρει πόσο ήταν το dfi τότε.

Καλησπερα κοριτσι μου εγω δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ηταν αλλα σιγουρα πανω απο 30 τοις εκατο γιατι ηταν πολυ μετριου βαθμου και το 1 εμβρυακι που ειχα ηταν μετριο οχι αριστο και ομως τωρα εχω τον πριγκιπα μου διπλα μου και κοιμαται..πηγαινε δυναμικα και μην το ψαχνεις πολυ στο μυαλουδακι σου για μενα καλη ψυχολογια και οπου παει!!καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου εγω δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ηταν αλλα σιγουρα πανω απο 30 τοις εκατο γιατι ηταν πολυ μετριου βαθμου και το 1 εμβρυακι που ειχα ηταν μετριο οχι αριστο και ομως τωρα εχω τον πριγκιπα μου διπλα μου και κοιμαται..πηγαινε δυναμικα και μην το ψαχνεις πολυ στο μυαλουδακι σου για μενα καλη ψυχολογια και οπου παει!!καλη επιτυχια!

Να είναι γερός και ευτυχισμένος κορίτσι μου, κι εσείς να τον χαίρεστε και να τον τρελαίνετε στα φιλιά.. 

Διάβασα το μήνυμά σου και βούρκωσα, με το αποτελέσμα της εξέτασης με πήρε το παράπονο γιατί υποτίθεται καθυστερήσαμε όλη τη διαδικασία για να φτιάξουμε το σπέρμα και εν τέλει αυτό δείχνει χειρότερο από ότι ήταν στην αρχή. Και με πιάνουν και τύψεις γιατί εγώ ακόμη δεν έκανα καν ΕΤ και από την άλλη διαβάζω ένα σωρό ζευγάρια εδώ μέσα που έχουν περάσει τα πάνδεινα και εγώ καταρρακώθηκα με ένα κ@@νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Να είναι γερός και ευτυχισμένος κορίτσι μου, κι εσείς να τον χαίρεστε και να τον τρελαίνετε στα φιλιά.. 

Διάβασα το μήνυμά σου και βούρκωσα, με το αποτελέσμα της εξέτασης με πήρε το παράπονο γιατί υποτίθεται καθυστερήσαμε όλη τη διαδικασία για να φτιάξουμε το σπέρμα και εν τέλει αυτό δείχνει χειρότερο από ότι ήταν στην αρχή. Και με πιάνουν και τύψεις γιατί εγώ ακόμη δεν έκανα καν ΕΤ και από την άλλη διαβάζω ένα σωρό ζευγάρια εδώ μέσα που έχουν περάσει τα πάνδεινα και εγώ καταρρακώθηκα με ένα κ@@νούμερο.

Να μην νιώθεις τύψεις, η καθεμία μας περνάει τον δικό της Γολγοθά, κάθε εμπόδιο είναι σημαντικό είτε μεγάλο είτε μικρο, στο καθε ζευγάρι έχει το δικό του αντίκτυπο.

 

Για το σπέρμα έχετε σκεφτει να πάρει ο σύζυγος βασιλικό πολτο;; επίσης κ λυκοπενιο; ειδικά το λυκοπενιο λένε πως είναι ευεργετικο για το σπέρμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Να είναι γερός και ευτυχισμένος κορίτσι μου, κι εσείς να τον χαίρεστε και να τον τρελαίνετε στα φιλιά.. 

Διάβασα το μήνυμά σου και βούρκωσα, με το αποτελέσμα της εξέτασης με πήρε το παράπονο γιατί υποτίθεται καθυστερήσαμε όλη τη διαδικασία για να φτιάξουμε το σπέρμα και εν τέλει αυτό δείχνει χειρότερο από ότι ήταν στην αρχή. Και με πιάνουν και τύψεις γιατί εγώ ακόμη δεν έκανα καν ΕΤ και από την άλλη διαβάζω ένα σωρό ζευγάρια εδώ μέσα που έχουν περάσει τα πάνδεινα και εγώ καταρρακώθηκα με ένα κ@@νούμερο.

Σευχαριστω πολυυυυ η καθε κοπελα τραβαει το δικο της πονο και μονο οταν ειναι ετοιμη ψυχολογικα αξιζει να το προσπαθησει..εμεις παλευαμε μονοι 3 χρονια και τιποτα μεχρι που το πηραμε αποφαση,μεχρι ειχα σκεφτει και τη ζωη μας χωρις παιδια για να προετοιμαστω οποτε μια μερα σηκωσα τα κομματια μου και πηγα λες και θα πηγαινα για καφε χαχα χωρις να περιμενω θαυματα χωρις προσδοκιες απλα πηγα..μαζεψε τις δυναμεις σου και ξεκινα ποτε δεν ειναι αργα και επισης με μικρογονιμοποιηση ξεπερνιονται τα προβληματα του σπερματος.την επομενη φορα θελω να μας πεις οτι περιμενεις την χοριακη σου πιστεψε τοοοοοο!!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Κορίτσια τι δυνατότητες πιστεύεται έχουν βλαστοκυστες 3ΑΒ, 3ΒΒ κ 2ΒΒ ; Κ η βασικότερη απορία  είναι πέτυχε κάποια κοπέλα εγκυμοσύνη με τέτοιας αξιολόγησης βλαστοκυστη ;

Εγώ μπαίνω στον 7ο με βλαστοκυστη 3ΑΒ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!! Τα νούμερα είναι λίγο σχετικά νομίζω. Όταν ήμουν με δικά μου ωάρια έκανα βλαστοκυστεις 5ΑΑ και τα έχανα,βιοχημικές. Με ωάρια δοτριας 3ΑΒ με κλωτσαει προς το παρόν....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, με μια ευχή για καλό αποκαλόκαιρο...

Εγώ είμαι σε αναμονή ΕΤ, μάλλον τον Σεπτέμβριο αλλά έχουμε κάποια νέα που μας απογοήτευσαν πολύ. Ξεκινήσαμε εξωσωματική λόγω ολιγοασθενοτερατοσπερμίας. Ο σύζυγος πήγε σε ανδρολογο τον Δεκέμβριο, έχει κιρσοκήλες άμφω, ξεκίνησε αγωγή με nolvadex και alpha fertil. Στα μέσα Φεβρουαρίου το dfi ήταν 31%, στα τέλη Απριλίου ήταν 25% και τώρα που επαναλάβαμε την εξέταση με σκοπό να κάνουμε κατάψυξη το dfi είναι 40% (!) ενώ εξακολουθεί να παίρνει την αγωγή του. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Έχουμε ραντεβού με τον ανδρολόγο την Παρασκευή αλλά έχω καταρρακωθεί, μου ήρθε κεραμίδα.. :(

Η ωοληψία έγινε στις 27 Ιουνίου οπότε ένας Θεός ξέρει πόσο ήταν το dfi τότε.

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό όλα να σου πάνε... Δεν ξέρω να σε βοηθήσω με αυτό, όμως θα σου πω πως εμένα ο σύζυγος έχει αζωοσπερμία, πήγαμε με αυτό για αρχή και δεν είχαμε καμιά γονιμοποίηση οπότε στην δεύτερη φορά πήγαμε με δότη και πλέον περιμένουμε την ετ, θέλω να σου πω πως δεν χρειάζεται να ανησυχείς αφού γονιμοποίηθηκαν άρα έχετε εμβρυακια σωστά; όλα γίνονται με υπομονή αγάπη και θέληση για όσους προσπαθούν και θέλουν να γίνουν πραγματικά γονείς ♥️ καλή επιτυχία σε όλες 💕

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Εγώ μπαίνω στον 7ο με βλαστοκυστη 3ΑΒ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!! Τα νούμερα είναι λίγο σχετικά νομίζω. Όταν ήμουν με δικά μου ωάρια έκανα βλαστοκυστεις 5ΑΑ και τα έχανα,βιοχημικές. Με ωάρια δοτριας 3ΑΒ με κλωτσαει προς το παρόν....

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κ με το καλό το μωράκι σου ! Εγώ όπως κ εσύ χάρη σε δοτρια την άλλη βδομάδα κλείνω τον 5ο μήνα κύησης κ ελπίζω κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Ρωτάω εκ μέρους της ξαδέρφης μου που της έχουν μείνει αυτές οι τρεις βλαστοκυστες κ αναρωτιέται αν πρέπει να έχει προσδοκίες επιτυχίας. 

Είμαι σίγουρη ότι η απάντηση σου θα της δώσει πολύ θάρρος, θα την ενημερώσω να αναθαρρησει !!! 😊🥰

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Μου έχουν περισσέψει πολλά κουτια utrogestan 200 cyclacur innohepp 4500 με τις 10 . Σκέφτηκα να τα πεταξω αν ενδιαφέρεται καποια κοπέλα να της τα δωσω ας επικοινωνήσει. Περιοχή Ιλίσια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα μου γράψει αν κάποια έχει Gonal, έστω και λίγο.

Έχω ένα κουτί που περίσσεψε από ΕΟΠΥΥ αλλά θα χρειαστώ άλλο 1,5 σίγουρα, για δεύτερη διέγερση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Το σκέφτομαι σοβαρά να προχωρησω σε συντήρηση ωαριων. Έχετε να μου προτείνετε κάποια κλινική/γιατρό βάσει εμπειρίας; Έχω σκλήρυνση κατά πλάκας διαγνωσμένη και θα ήθελα να το ψαξω λίγο. Είχε καμία κοπέλα εμπειρία με την κλινική Γεν... στο Χαλάνδρι;; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Vasiliki8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Το σκέφτομαι σοβαρά να προχωρησω σε συντήρηση ωαριων. Έχετε να μου προτείνετε κάποια κλινική/γιατρό βάσει εμπειρίας; Έχω σκλήρυνση κατά πλάκας διαγνωσμένη και θα ήθελα να το ψαξω λίγο. Είχε καμία κοπέλα εμπειρία με την κλινική Γεν... στο Χαλάνδρι;; Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω κάνει κατάψυξη εκεί και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Ήταν η δεύτερη κλινική που προσπάθησα και είχα πολύ καλή αντιμετώπιση! Ότι θες μου στέλνεις μήνυμα.

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...