Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

On 10/9/2023 at 10:33 ΠΜ, Dragonmom είπε:

Καλημέρα σε όλες! Ήθελα μια γνώμη για κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκης και γιατρό, για οποία ξέρει! Έχω μια φυσική σύλληψη στο ενεργητικό μου και δευτερογενή υπογονιμότητα, όπως δείχνει λόγω θέματος στο σπερμα. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες σπερματέγχυσεις, 1 εμβρυομεταφορα που πέτυχε μεν, αλλά παλινδρομήσαν και τα 2 στην 8η εβδομάδα(το ένα Τριςωμια, το άλλο απορροφήθηκε), απόξεση, και μια 2η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα.. Μου μενει άλλο ένα, κ δεν ξέρω πως να προχωρήσω, έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου νομίζω.. Έλεγα να κάνω υστεροσκοπηση, το μόνο που δεν έχω κάνει..Πάω στο embryo lab με γιατρό τον Γκριμπιζη, που με ξεγέννηςε κιόλας στο πρώτο.. 

Αυτα όσο πιο συνοπτικά κ εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα..

Εγώ ήμουν στο Fertili@ στο Γεν..σις και ο γιατρός μου είναι ο Θ.Σ. Εξαιρετικός ❤️ Έμεινα έγκυος σε 5,5 μήνες. Σου εύχομαι τα καλύτερα και να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια μου, μετά από μια  αποχή (έπειτα από αρνητική χοριακη στην πρώτη μας εξω) επανήλθα στην προσπάθεια..

Θα αλλάξω γιατρό κ θα πάω σε κέντρο στην Θες/κη (ass. nature) αν έχει κάποια, κάποια γνώμη/ εμπειρία θα χαρώ να την ακούσω. 

Ωστοσο στον προηγούμενο γιατρό μετά την αρνητική χοριακη ζήτησα να κάνουμε ότι εξετάσεις μπορούμε πριν προχωρήσουμε σε επόμενη εξέταση πλην αυτών που είχαμε ήδη κάνει, έτσι προχωρησαμε στο πρωτόκολλο καθεξιν αποβολών. 
καποιες γονιδιακές θρομβοφιλια κτλ κτλ συν καρυοτυπο ζεύγους.  
βγηκαν καλές (με εξαίρεση ένα θεματάκι στην πήξη του αίματος-αργεί λίγο να πήξει- αλλά ξεκάθαρα δεν έχω θρομβοφολια)

ο καρυοτυπος του συζύγου είναι μια χαρά, εγώ παρέλαβα τον δικό μου που δείχνει εύθραυστοτητα στο χρωμόσωμα 16(η οποία λέει δεν φαίνεται να έχει επιπτώσεις στον κλινικό φαινότυποι ή στην αναπαραγωγή) κ προτείνει συμβουλή από γενετιστή. Σίγουρα θα συμβουλευτώ γενετιστή έχει και το κέντρο που θα πάω αλλά έως τότε..
Έχει καμμία σας κάτι αντίστοιχο η έχετε κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό ; 

εχω αρχίσει και απογοητεύομαι παρά πολύ κ νομίζω πως δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ καθώς όσο ψάχνουμε κάτι προκύπτει. 
ξερω πως με μια μόνο αποτυχημένη προσπάθεια δεν πρέπει να απογοητεύομαι αλλά με πιάνει το παράπονο, αγχώνομαι για το οικονομικό.. μια τα σκέφτομαι λογικά, μια βγαίνει το συναίσθημα… πφφφφ…

συγγνώμη για το σεντόνι🙃

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, μετά από μια  αποχή (έπειτα από αρνητική χοριακη στην πρώτη μας εξω) επανήλθα στην προσπάθεια..

Θα αλλάξω γιατρό κ θα πάω σε κέντρο στην Θες/κη (ass. nature) αν έχει κάποια, κάποια γνώμη/ εμπειρία θα χαρώ να την ακούσω. 

Ωστοσο στον προηγούμενο γιατρό μετά την αρνητική χοριακη ζήτησα να κάνουμε ότι εξετάσεις μπορούμε πριν προχωρήσουμε σε επόμενη εξέταση πλην αυτών που είχαμε ήδη κάνει, έτσι προχωρησαμε στο πρωτόκολλο καθεξιν αποβολών. 
καποιες γονιδιακές θρομβοφιλια κτλ κτλ συν καρυοτυπο ζεύγους.  
βγηκαν καλές (με εξαίρεση ένα θεματάκι στην πήξη του αίματος-αργεί λίγο να πήξει- αλλά ξεκάθαρα δεν έχω θρομβοφολια)

ο καρυοτυπος του συζύγου είναι μια χαρά, εγώ παρέλαβα τον δικό μου που δείχνει εύθραυστοτητα στο χρωμόσωμα 16(η οποία λέει δεν φαίνεται να έχει επιπτώσεις στον κλινικό φαινότυποι ή στην αναπαραγωγή) κ προτείνει συμβουλή από γενετιστή. Σίγουρα θα συμβουλευτώ γενετιστή έχει και το κέντρο που θα πάω αλλά έως τότε..
Έχει καμμία σας κάτι αντίστοιχο η έχετε κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό ; 

εχω αρχίσει και απογοητεύομαι παρά πολύ κ νομίζω πως δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ καθώς όσο ψάχνουμε κάτι προκύπτει. 
ξερω πως με μια μόνο αποτυχημένη προσπάθεια δεν πρέπει να απογοητεύομαι αλλά με πιάνει το παράπονο, αγχώνομαι για το οικονομικό.. μια τα σκέφτομαι λογικά, μια βγαίνει το συναίσθημα… πφφφφ…

συγγνώμη για το σεντόνι🙃

Καλημέρα και καλή επιστροφή στον αγώνα! Να έχεις δύναμη και υπομονή εύχομαι! Εγώ είμαι στο ασίστ αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ καθώς έκανα με δωρεά οπότε δεν έχω άποψη για το πώς λειτουργεί σε μια διέγερση κτλ. Σαν κέντρο είναι οκ. Κάποιες φορές χρειάζονται λίγη πίεση, εγώ δεν έχω θέμα με αυτό, πάντα απαιτώ και σε ότι αφορά τον γιατρό εγώ είχα καλή επικοινωνία. Είναι λίγο ιδιαίτερος στην συμπεριφορά αλλά είναι θέμα χημείας. Εγώ ήμουν οκ. Χαίρομαι για το εμβρυολογικο τους καθώς το αποτέλεσμα μας ήταν 5. Βλαστοκυστεις και μάλιστα η πρώτη που ήταν 3ΑΒ με κλωτσαει αυτη τη στιγμή. Θεωρώ πολύ σημαντικό το εμβρυολογικο. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι στείλε μου μήνυμα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizard12 είπε:

Καλημέρα και καλή επιστροφή στον αγώνα! Να έχεις δύναμη και υπομονή εύχομαι! Εγώ είμαι στο ασίστ αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ καθώς έκανα με δωρεά οπότε δεν έχω άποψη για το πώς λειτουργεί σε μια διέγερση κτλ. Σαν κέντρο είναι οκ. Κάποιες φορές χρειάζονται λίγη πίεση, εγώ δεν έχω θέμα με αυτό, πάντα απαιτώ και σε ότι αφορά τον γιατρό εγώ είχα καλή επικοινωνία. Είναι λίγο ιδιαίτερος στην συμπεριφορά αλλά είναι θέμα χημείας. Εγώ ήμουν οκ. Χαίρομαι για το εμβρυολογικο τους καθώς το αποτέλεσμα μας ήταν 5. Βλαστοκυστεις και μάλιστα η πρώτη που ήταν 3ΑΒ με κλωτσαει αυτη τη στιγμή. Θεωρώ πολύ σημαντικό το εμβρυολογικο. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι στείλε μου μήνυμα. 

Ευχαριστώγια την απάντηση, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ♥️♥️♥️

Θα είναι το πρώτο μ κέντρο ιδιωτικά μιας που η πρώτη προσπάθεια ήταν σε δημόσιο και αντιμετώπισα ιδιαίτερα περίεργα πράγματα.. σίγουρα σημασία έχει η επικοινωνία με τν γιατρό! 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , KateDim είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. 375,5. Αύριο θα κάνω την επαναληπτική. Θεωρείτε καλό λογικά έτσι, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω 😇

Συνχαρητηρια ήμουν σίγουρη τα συμπτώματα σου ήταν τα πιο φανερά που θα μπορούσε να έχει μια εγκυμοσύνη 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , KateDim είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. 375,5. Αύριο θα κάνω την επαναληπτική. Θεωρείτε καλό λογικά έτσι, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω 😇

Συγχαρητήρια παρά πολύ καλό !!! Καλους διπλασιασμούς

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες 💜 Νιώθω ακόμα περίεργα, όμορφα περίεργα και θέλω χρόνο να το συνειδητοποιήσω 😇 περιμένω και την επαναληπτική, δεν το έχω επιβεβαιώσει ακόμα στο μυαλό μου χαχα. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! 😊 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KateDim είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. 375,5. Αύριο θα κάνω την επαναληπτική. Θεωρείτε καλό λογικά έτσι, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω 😇

Συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς, όλα να κυλήσουν όμορφα!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κ από εμένα! Σε δέκα μέρες θα ξεκινήσουμε την διαδικασία κ εμείς. Απότι έχω διαβάσει θα ακολουθήσω το βραχύ πρωτόκολλο. Πατημένα τα 40 πλέον με μια καλή ΑΜΗ αλλά πρόβλημα στο σπερμα. Πρέπει να προσέξω κατι κατα την διάρκεια της διέγερσης ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα κ από εμένα! Σε δέκα μέρες θα ξεκινήσουμε την διαδικασία κ εμείς. Απότι έχω διαβάσει θα ακολουθήσω το βραχύ πρωτόκολλο. Πατημένα τα 40 πλέον με μια καλή ΑΜΗ αλλά πρόβλημα στο σπερμα. Πρέπει να προσέξω κατι κατα την διάρκεια της διέγερσης ; 

Καλησπέρα. Καλή αρχή και καλή επιτυχία κορίτσι μου! Δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι. Λίγο τη διατροφή σου, επειδή τα φάρμακα σε πρήζουν για να μην είσαι συνεχώς πρησμένη, εγώ και βάρη δεν σήκωνα. Αλλά καλύτερα να συζητάς ότι απορία έχεις με τους γιατρούς επειδή η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα τις εμπειριες σας. Μετα απο την ωοληψια ειχα για 6 μερες καφε και την εβδομη μερα αδιαθετησα κανονικα αρκετα νωρις δηλαδη αλλα λογω των φαρμακων δεν ειναι ανησυχητικο απ οτι μου ειπε και ο γιατρος. Ωστοσο ενω η περιοδος μου κραταει 5 μερες τωρα ειμαι στις 9 και εχω ακομα αιμα. Εχει συμβει σε καποια αλλη κοπελα αυτο;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα τις εμπειριες σας. Μετα απο την ωοληψια ειχα για 6 μερες καφε και την εβδομη μερα αδιαθετησα κανονικα αρκετα νωρις δηλαδη αλλα λογω των φαρμακων δεν ειναι ανησυχητικο απ οτι μου ειπε και ο γιατρος. Ωστοσο ενω η περιοδος μου κραταει 5 μερες τωρα ειμαι στις 9 και εχω ακομα αιμα. Εχει συμβει σε καποια αλλη κοπελα αυτο;; 

Καλησπέρα! Λίγες μέρες μετά την ωοληψια είχα κάποιες ημέρες αίμα, όχι τόσες πολλές. Μίλα με τον γιατρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , KateDim είπε:

Καλησπέρα! Λίγες μέρες μετά την ωοληψια είχα κάποιες ημέρες αίμα, όχι τόσες πολλές. Μίλα με τον γιατρό! 

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Θα τον παρω ναι γιατι μου φαινεται πια και μενα πολυ περιεργο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...