Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, vikoula2023 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα έκανα εμβρυομεταφορα με έμβρυα 5ης ημέρας και ποιότητας ΑΑ και 25 του μήνα θα κάνω χοριακή.καλή επιτυχία σε όλες μας 

Καλή επιτυχία, να φωλιάσουν για τα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα έκανα εμβρυομεταφορα με έμβρυα 5ης ημέρας και ποιότητας ΑΑ και 25 του μήνα θα κάνω χοριακή.καλή επιτυχία σε όλες μας 

Καλή επιτυχία!! Να περάσεις με ηρεμία το διάστημα μέχρι τη χοριακή και πάρεις ένα πολύ καλό νούμερο 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Καλή επιτυχία, να φωλιάσουν για τα καλά!!!

Να είσαι καλα σε ευχαριστω ❤️

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλή επιτυχία!! Να περάσεις με ηρεμία το διάστημα μέχρι τη χοριακή και πάρεις ένα πολύ καλό νούμερο 🥰

Αμήν σε ευχαριστω πολύ ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2023 at 10:02 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα τις εμπειριες σας. Μετα απο την ωοληψια ειχα για 6 μερες καφε και την εβδομη μερα αδιαθετησα κανονικα αρκετα νωρις δηλαδη αλλα λογω των φαρμακων δεν ειναι ανησυχητικο απ οτι μου ειπε και ο γιατρος. Ωστοσο ενω η περιοδος μου κραταει 5 μερες τωρα ειμαι στις 9 και εχω ακομα αιμα. Εχει συμβει σε καποια αλλη κοπελα αυτο;; 

Εμένα μου συνέβη, όχι με αίμα κανονικό, αλλά με spotting για περίπου 10 μέρες όπως λες. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από τα φάρμακα και δεν ασχολήθηκε και όντως σταμάτησε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Εμένα μου συνέβη, όχι με αίμα κανονικό, αλλά με spotting για περίπου 10 μέρες όπως λες. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από τα φάρμακα και δεν ασχολήθηκε και όντως σταμάτησε. 

Σ ευχαριστω πολυ. Κι εγω απο χθες δεν εχω αιμα οποτε ειναι καλο σημαδι αυτο!!! Θεωρω οτι σιγα σιγα θα σταματησει..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα! Μπήκα εχθές τελικά για υστεροσκοπηση, αν και από αυτά που μου είχε πει ο γιατρός, ο παράγοντας δευτερογενούς υπογονιμοτητας ήταν εμβρυϊκός κ όχι μητρικός! (1 φορά έγκυος φυσικά, 1 εξωσωματικη με παλινδρομη, 1 αποτυχημένη εξωσωματικη).. Αποτέλεσμα: εύρεση αδενομυωματος!! Το ακούσαμε κ αυτό, πρώτη φορά το ακούω! Μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι κακοήθες, ένας ιστός είναι που αναπτύσσεται σε εστίες κ στο τοίχωμα της μήτρας, ενώ θα έπρεπε να είναι στο ενδομήτριο! Καμία εμπειρία από κάποια;;; Εν ολίγοις μ είπε ότι μπορεί να επηρέαζε κάπου, μπορεί κ όχι.. Το στείλαμε σε εργαστήριο! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια σήμερα εκανα υστεροσκοπηση (εχω μείνει 1 φορά έγκυος αλλά διέκοψα λόγω τρισωμιας και έπειτα εχω άλλες 2 αποτυχημένες εξωσωματικές! Το από τέλεσαν της ύστερο είναι ελαφρά φλεγμονή , μου έδωσε 2 βδομάδες αντιβίωση  και προβιοτικα μέχρι να πάμε για την επόμενη προσπάθεια , πρώτα ο θεός μέσα οκτωβρίου! πιστεύετε ότι η ελαφριά φλεγμονή ήταν ανασταλτική για την εμφύτευση; να  σας πω ότι όλες μου οι εξετάσεις είναι άψογες ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια σήμερα εκανα υστεροσκοπηση (εχω μείνει 1 φορά έγκυος αλλά διέκοψα λόγω τρισωμιας και έπειτα εχω άλλες 2 αποτυχημένες εξωσωματικές! Το από τέλεσαν της ύστερο είναι ελαφρά φλεγμονή , μου έδωσε 2 βδομάδες αντιβίωση  και προβιοτικα μέχρι να πάμε για την επόμενη προσπάθεια , πρώτα ο θεός μέσα οκτωβρίου! πιστεύετε ότι η ελαφριά φλεγμονή ήταν ανασταλτική για την εμφύτευση; να  σας πω ότι όλες μου οι εξετάσεις είναι άψογες ! 

Νομιζω πως ναι. Εγω ειχα βρεθει με ενα μικροβιο και μου εδωσε αντιβιωση και προβιοτικα τα οποια μου ειχε πει οτι ειναι πολυ σημαντικα ωστε να ανεβουν και οι γαλακτοβακιλοι. Μου ειχε πει δλδ οτι δε θα παμε για εμβρυομεραφορα αν δε βεβαιαωθουμε οτι το μικροβιο εχει φυγει. Φανταζομαι οτι και μια φλεγμονη επηρεαζει αρνητικα την εμφυτευση χωρις βεβαια να ειμαι και ειδικος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια να ρωτήσω κάτι 16/9 είχα κάνει την εμβρυομεταφορα και Δευτέρα 25/9 θα κάνω χοριακη από χθες έχω φούσκωμα και πόνους περιόδου είναι φυσιολογικό η να αρχίσω να απογοητεύομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Καλημερα κορίτσια να ρωτήσω κάτι 16/9 είχα κάνει την εμβρυομεταφορα και Δευτέρα 25/9 θα κάνω χοριακη από χθες έχω φούσκωμα και πόνους περιόδου είναι φυσιολογικό η να αρχίσω να απογοητεύομαι 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα!!! Είναι όλα φυσιολογικά, μην ανησυχείς. Οι πόνοι περίοδου από ό,τι λένε τα περισσότερα κορίτσια είναι αναμενόμενοι. Το φούσκωμα λογικά από την προγεστερονη θα είναι. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! Τι έμβρυα έβαλες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα!!! Είναι όλα φυσιολογικά, μην ανησυχείς. Οι πόνοι περίοδου από ό,τι λένε τα περισσότερα κορίτσια είναι αναμενόμενοι. Το φούσκωμα λογικά από την προγεστερονη θα είναι. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! Τι έμβρυα έβαλες? 

Σε ευχαριστω πολύ, 3 εβαλα 5ης μέρας ποιότητας ΑΑ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neverstop είπε:

Σε βλέπω με διδυμακια! 😍😁Πώς και βάλατε τρία? Τι ηλικία έχεις? 

3 είχαμε και είπαμε ν τα βάλουμε ολα μπας και γίνει κάτι γιατί είμαι 41  όποτε δύσκολα τ πράγματα ,μακαρι έστω και ένα

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikoula2023 είπε:

3 είχαμε και είπαμε ν τα βάλουμε ολα μπας και γίνει κάτι γιατί είμαι 41  όποτε δύσκολα τ πράγματα ,μακαρι έστω και ένα

Κατάλαβα, κι εγώ 41 είμαι. Με το καλό να πιάσει ένα κ, γιατί όχι, δύο. Οι ΑΑ βλαστοκυστες πάντως είναι πολύ θετικό δείγμα 😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...