Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Κοίτα απτήν στιγμή που υπήρχε μια εγκυμοσύνη θεώρησε το τυχαίο . Πολλές κοπέλες με φυσιολογικές συλλήψεις σε νεαρή ηλικία έχουν Κ μια Κ δύο αποβολές λόγο χρωμοσωμικων ανωμαλιών οπότε θεώρησε πως απλώς δεν ήταν τα σωστά έμβρυα . 

θα με πάει με πρωτόκολλο elonva λέει ο γιατρός , κάποια κορίτσια είπαν ότι δεν είχαν και τρομερή ανταπόκριση από αυτή την ενεση !  αν δεν καταφέρω να κάνω βλαστοκυστες ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

θα με πάει με πρωτόκολλο elonva λέει ο γιατρός , κάποια κορίτσια είπαν ότι δεν είχαν και τρομερή ανταπόκριση από αυτή την ενεση !  αν δεν καταφέρω να κάνω βλαστοκυστες ; 

Με το γιατρό το συζητήσες το πρωτοκολλο ? Εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις πλέον περνεις τις βιταμίνες σου πρόσεξε την διατροφή σου Κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους . Νομίζω ότι περισσότερο ρόλο παίζει ο κύκλος που θα πετύχεις . Αν δεν είναι ο σωστός κύκλος τότε θα ξαναπροσπαθήσεις αν Κ πιστεύω ότι όλα θα πάνε κατευχην έχεις προσέξει τα πάντα πλέον . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Με το γιατρό το συζητήσες το πρωτοκολλο ? Εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις πλέον περνεις τις βιταμίνες σου πρόσεξε την διατροφή σου Κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους . Νομίζω ότι περισσότερο ρόλο παίζει ο κύκλος που θα πετύχεις . Αν δεν είναι ο σωστός κύκλος τότε θα ξαναπροσπαθήσεις αν Κ πιστεύω ότι όλα θα πάνε κατευχην έχεις προσέξει τα πάντα πλέον . 

ο γιατρός είπε ότι δεν τον νοιάζει η ποσότητα ,στοχεύουμε να βρουμε το 1 το καλο οχι απλώς να έχουμε πολλά! εγώ δε συμφωνώ γιατί άλλο να έχει καβάτζα για 2η μεταφορά και άλλο να πας απ την αρχή ξανά! αλλά γιατρός είναι κάτι ξέρει! και επισης ξεκαθάρισε πως αν δεν θεωρεί τον κύκλο άψογο από θέμα ορμονών δεν θα μ κάνει τπτ ! μακάρι Λινακι κουράστηκα , ξέρεις ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

ο γιατρός είπε ότι δεν τον νοιάζει η ποσότητα ,στοχεύουμε να βρουμε το 1 το καλο οχι απλώς να έχουμε πολλά! εγώ δε συμφωνώ γιατί άλλο να έχει καβάτζα για 2η μεταφορά και άλλο να πας απ την αρχή ξανά! αλλά γιατρός είναι κάτι ξέρει! και επισης ξεκαθάρισε πως αν δεν θεωρεί τον κύκλο άψογο από θέμα ορμονών δεν θα μ κάνει τπτ ! μακάρι Λινακι κουράστηκα , ξέρεις ! 

Λογικό να έχεις κουραστεί αλλα θα έρθει η σειρά σου έχεις όλα τα εφόδια μην κοιτάς τον χρόνο να είναι υγιές να εύχεσαι Κ ας άργησε μόνο αυτό έχει σημασία βλέπεις τι γίνετε πόσα παιδάκια έρχονται γρήγορα Κ εύκολα Κ έχουν ένα σωρό προβλήματα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Λογικό να έχεις κουραστεί αλλα θα έρθει η σειρά σου έχεις όλα τα εφόδια μην κοιτάς τον χρόνο να είναι υγιές να εύχεσαι Κ ας άργησε μόνο αυτό έχει σημασία βλέπεις τι γίνετε πόσα παιδάκια έρχονται γρήγορα Κ εύκολα Κ έχουν ένα σωρό προβλήματα . 

πριν μείνω έγκυος άκουγα το γερό παιδί να ναι και μου φαινόταν κάτι έτσι κλισέ ! το ειχα δεδομένο! όταν λοιπόν εκανα την αυχενικη και είδα ότι το δικό μ μωρό ήταν άρρωστο κατάλαβα τι σημαίνει το γερό παιδί. ! το κατάλαβα με τον άσχημο τρόπο αλλά μου έγινε μάθημα. Η υγεία είναι δύσκολο και αβέβαιο αγαθό …  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

πριν μείνω έγκυος άκουγα το γερό παιδί να ναι και μου φαινόταν κάτι έτσι κλισέ ! το ειχα δεδομένο! όταν λοιπόν εκανα την αυχενικη και είδα ότι το δικό μ μωρό ήταν άρρωστο κατάλαβα τι σημαίνει το γερό παιδί. ! το κατάλαβα με τον άσχημο τρόπο αλλά μου έγινε μάθημα. Η υγεία είναι δύσκολο και αβέβαιο αγαθό …  

Έτσι είναι η υγεία σωματική Κ ψυχική αυτό είναι το σημαντικό ακόμα Κ αν ταλαιπωρήθηκες στο τέλος να έχεις ένα υγιές παιδί αυτό έχει σημασία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Έτσι είναι η υγεία σωματική Κ ψυχική αυτό είναι το σημαντικό ακόμα Κ αν ταλαιπωρήθηκες στο τέλος να έχεις ένα υγιές παιδί αυτό έχει σημασία. 

εσυ έχεις παιδάκι; τα χεις καταφέρει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

εσυ έχεις παιδάκι; τα χεις καταφέρει;

Έχω ένα ναι. Κ έπειδη έχω δει πάρα πολλά έχω αναθεωρήσει Κ πολλες απόψεις που με βασάνιζαν όσο προσπαθούσα . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

θα με πάει με πρωτόκολλο elonva λέει ο γιατρός , κάποια κορίτσια είπαν ότι δεν είχαν και τρομερή ανταπόκριση από αυτή την ενεση !  αν δεν καταφέρω να κάνω βλαστοκυστες ; 

Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει μέχρι τώρα και τι αποτέλεσμα είχαν σε ωαρια και βλαστοκυστες?

Εμένα το elonva ηταν το πρώτο που έκανα και δε μου είχε ταιριάξει καθόλου και ο γιατρός που πήγα μετά μου είπε ότι δεν το αποδέχεται καθόλου, είναι μια μέν αλλα πολλή μεγάλη δόση φαρμάκου. Μετά έκανα βραχυ που πήγε καλύτερα αλλά πιο πολύ μου ταίριαξε το τρίτο που ήταν κάτι μεταξύ μακρύ και βραχυ και ήταν και το τυχερο μου.

Εύχομαι να είναι η τελευταία σου προσπάθεια, έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και απ ότι θυμάμαι δεν έχετε κάποιο σοβαρο πρόβλημα και είσαι μικρή. Γιατρό σκέφτηκες να αλλάξεις? Το εμβρυολογικο σας είναι καλό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 4η εμβρυομεταφορα στις 21/09 με 2 αριστα έμβρυα 3ης ημέρας το ένα αρχομενη βλαστοκυστη, πότε λέτε είναι καλή μέρα για τεστακι? Στις άλλες προσπάθειες δεν είχα κάνει αυτή τη φορά το σκέφτομαι.... Χοριακη 2/10...

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 4η εμβρυομεταφορα στις 21/09 με 2 αριστα έμβρυα 3ης ημέρας το ένα αρχομενη βλαστοκυστη, πότε λέτε είναι καλή μέρα για τεστακι? Στις άλλες προσπάθειες δεν είχα κάνει αυτή τη φορά το σκέφτομαι.... Χοριακη 2/10...

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Αν δεν αντέχεις να περιμένεις τη χοριακη μην κάνεις τεστ νωρίτερα από το Σάββατο και εννοείται να κάνεις τα early test με πρωινά ουρά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angot είπε:

ο γιατρός είπε ότι δεν τον νοιάζει η ποσότητα ,στοχεύουμε να βρουμε το 1 το καλο οχι απλώς να έχουμε πολλά! εγώ δε συμφωνώ γιατί άλλο να έχει καβάτζα για 2η μεταφορά και άλλο να πας απ την αρχή ξανά! αλλά γιατρός είναι κάτι ξέρει! και επισης ξεκαθάρισε πως αν δεν θεωρεί τον κύκλο άψογο από θέμα ορμονών δεν θα μ κάνει τπτ ! μακάρι Λινακι κουράστηκα , ξέρεις ! 

Κορίτσι μου γλυκό πάντα σε παρακολουθώ και θα περιμένω τα πολυπόθητα καλα νέα να έρθουν σύντομα!!!

Να σου θυμίσω ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό και ακολουθούμε τα πρωτόκολλα με αντιθετη σειρα... Εγώ τον εμπιστεύομαι και πιστεύω πως θα τα καταφέρετε! Φτάνει να βρείτε αυτό που θα σου ταιριάξει!!! Όσον αφορά τα ορμονολογικα κλπ δεν θα αφήσει κάτι στη τύχη... εμένα τον Ιούνιο μου ακυρωσε την εμβρυομεταφορα γι αυτό το λογο... την κάναμε τον Ιούλιο και τώρα κυοφορω τα δίδυμακια μου... Πρώτα ο Θεός εκεί που παλευαμε χρόνια για το ένα θα γίνω τριτεκνη... Απλά απίστευτο!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 4η εμβρυομεταφορα στις 21/09 με 2 αριστα έμβρυα 3ης ημέρας το ένα αρχομενη βλαστοκυστη, πότε λέτε είναι καλή μέρα για τεστακι? Στις άλλες προσπάθειες δεν είχα κάνει αυτή τη φορά το σκέφτομαι.... Χοριακη 2/10...

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου η γνώμη μου είναι καλύτερα να περιμένει να κανεις μια χοριακη να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Κορίτσι μου γλυκό πάντα σε παρακολουθώ και θα περιμένω τα πολυπόθητα καλα νέα να έρθουν σύντομα!!!

Να σου θυμίσω ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό και ακολουθούμε τα πρωτόκολλα με αντιθετη σειρα... Εγώ τον εμπιστεύομαι και πιστεύω πως θα τα καταφέρετε! Φτάνει να βρείτε αυτό που θα σου ταιριάξει!!! Όσον αφορά τα ορμονολογικα κλπ δεν θα αφήσει κάτι στη τύχη... εμένα τον Ιούνιο μου ακυρωσε την εμβρυομεταφορα γι αυτό το λογο... την κάναμε τον Ιούλιο και τώρα κυοφορω τα δίδυμακια μου... Πρώτα ο Θεός εκεί που παλευαμε χρόνια για το ένα θα γίνω τριτεκνη... Απλά απίστευτο!!!

Κοριτσι μου ποσο χαίρομαι δε φαντάζεσαι τοο όμορφα νεα!!! Μπράβο τα πηγε καλα ο γιατρουλης μας! Ποσο εισαι τωρα?? Εγω φοβαμαι. Ταλαιπωρία μεγαλη τραβαω και ακομα δε ξεεω το  γιατι!  Και ο γιατρος το κκαταλαβε οτι εχω ταλαιπωρηθεί αρκετα και ειπε θα το παμε οσο μπορουμε τωρα! Προς το παεον παιρνω την αντιβιωση μ να αδιαθετησω και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία... 

On 25/9/2023 at 10:46 ΜΜ, Nels είπε:

Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει μέχρι τώρα και τι αποτέλεσμα είχαν σε ωαρια και βλαστοκυστες?

Εμένα το elonva ηταν το πρώτο που έκανα και δε μου είχε ταιριάξει καθόλου και ο γιατρός που πήγα μετά μου είπε ότι δεν το αποδέχεται καθόλου, είναι μια μέν αλλα πολλή μεγάλη δόση φαρμάκου. Μετά έκανα βραχυ που πήγε καλύτερα αλλά πιο πολύ μου ταίριαξε το τρίτο που ήταν κάτι μεταξύ μακρύ και βραχυ και ήταν και το τυχερο μου.

Εύχομαι να είναι η τελευταία σου προσπάθεια, έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και απ ότι θυμάμαι δεν έχετε κάποιο σοβαρο πρόβλημα και είσαι μικρή. Γιατρό σκέφτηκες να αλλάξεις? Το εμβρυολογικο σας είναι καλό?

Καλησπερα κοριτσι μου! Εγω και στις  3 εξωσωματικεσ εχω παρει μονο κλομιφενη απο την οποία εβγαζα μεσο ορο ωαρια για μια εμβρυομεταφορά δλδ ειχα σχεδον παντα 2 γονιποιημενα! Τα βαζαμε παντα 3ων ημερων οοοτε δεν ξερω να σ πω παραπανω... Αυτη θα ειναι η πρώτη φορα που θα παρω ορμονεσ και θα τα αφησω για βλαστοκυστες! Δεν εχω βρει πρόβλημα ακομα σε καμια εξεταση και η ηλικια μ ιταν ξεκθνησα ηταν 31.5 και τωρα ειμαι 32,8 🤪

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κοριτσι μου ποσο χαίρομαι δε φαντάζεσαι τοο όμορφα νεα!!! Μπράβο τα πηγε καλα ο γιατρουλης μας! Ποσο εισαι τωρα?? Εγω φοβαμαι. Ταλαιπωρία μεγαλη τραβαω και ακομα δε ξεεω το  γιατι!  Και ο γιατρος το κκαταλαβε οτι εχω ταλαιπωρηθεί αρκετα και ειπε θα το παμε οσο μπορουμε τωρα! Προς το παεον παιρνω την αντιβιωση μ να αδιαθετησω και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία... 

Μόλις έκλεισα τον 3ο....Έχουμε ακόμα πολυ δρόμο και άγχος μέχρι το τέλος!

Όλα καλά θα πάνε και για εσάς... μαζεψτε τις βλαστοκυστες σας, φτιάξε το περιβάλλον της μήτρας... πάρε και κάνα προβιοτικο αυτό το διαστημα και εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σας προσπάθεια!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...