Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Εντάξει οι πόνοι περιόδου είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα είναι αναμενόμενοι. Ξεκούραση θέλει Κ μιλά με το γιατρό να σου δώσει Κ άλλη προγεστερόνη να χαλάρωσει λιγο η μήτρα . 

Εντάξει μιλήσαμε  το νούμερο της χοριακης είναι μια χαρά λέει προγεστερονη παίρνω πρωί μεσημέρι και το βράδυ κάνω και ενέσιμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

4 ώρες πρίν, Anna G είπε:

@Angot εγώ έκανα 2 φορές διέγερση πρώτη με elonva και δεύτερη με Gonal και στις 2 περιπτώσεις είχα τα ίδια αποτελέσματα 22-23 ωάρια.

και με ποια από τις 2 έκανες περισσότερες βλαστοκυστες; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Εντάξει μιλήσαμε  το νούμερο της χοριακης είναι μια χαρά λέει προγεστερονη παίρνω πρωί μεσημέρι και το βράδυ κάνω και ενέσιμη 

Μην ανησυχείς, μια αύξηση πάνω από 70% κάθε δύο μέρες είναι οκ! Συγχαρητήρια! Κι εμένα έτσι ήταν, μην σου πω η δεύτερη και λίγο μικρότερη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρετε ένα σκεύασμα ,βιταμίνη , σε φιαλίδια που είναι για 40 μέρες σύνολο αγωγής και κυκλοφορεί σε συσκευασία των 20 φιαλιδίων; έχει 145 ευρώ περίπου τα 20μπουκαλακια και βοηθάει στη σύλληψη ! δεν νομίζω να επιτρέπεται να πω όνομα αλλά ίσως καταλάβετε ποιο λέω αν το ξέρετε ! R….. έτσι ξεκινάει , μου το είπαν και έλεγα να το δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Neverstop είπε:

Μην ανησυχείς, μια αύξηση πάνω από 70% κάθε δύο μέρες είναι οκ! Συγχαρητήρια! Κι εμένα έτσι ήταν, μην σου πω η δεύτερη και λίγο μικρότερη. 

Σε ευχαριστω πολύ μακαρι να πάνε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Angot είπε:

και με ποια από τις 2 έκανες περισσότερες βλαστοκυστες; 

Τα ίδια αποτελέσματα είχα και στις βλαστοκυστες 3 (μόνο) με την elonva και 2 με την Gonal.Η μόνη διαφορά που μπορώ να πω ότι είδα ήταν στο πρήξιμο με την elonva ένιωθα τρομερά πρησμένη παρόλο που πρόσεχα την διατροφή μου(καθόλου  αλάτι) ,Ενώ με την Gonal δεν ένιωσα τόσο, χωρίς να προσέξω σχεδόν καθόλου την διατροφή μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna G είπε:

Τα ίδια αποτελέσματα είχα και στις βλαστοκυστες 3 (μόνο) με την elonva και 2 με την Gonal.Η μόνη διαφορά που μπορώ να πω ότι είδα ήταν στο πρήξιμο με την elonva ένιωθα τρομερά πρησμένη παρόλο που πρόσεχα την διατροφή μου(καθόλου  αλάτι) ,Ενώ με την Gonal δεν ένιωσα τόσο, χωρίς να προσέξω σχεδόν καθόλου την διατροφή μου.

είναι λογικό από 23 ωάρια 3 βλαστοκυστες; τι σ είπε ο  γιατρός ; εμένα μ είπε υπολογίζω περίπου 9 ωάρια να κανείς και να πάρουμε σίγουρα 2-4 βλαστοκυστες ! αλλά τόσο απόκλιση ; εσυ 23 ωάρια και γω 9; μέχρι 5 εχω κάνει μόνο με κλομιφενη , με ενεση τόσα λίγα να κάνω; εκτος αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς μετά από εμβρυομεταφορα κάθεστε γενικά σπίτι? Εγώ έκατσα τις πρώτες μέρες αλλά μετά έπρεπε να βγω για κάτι δουλειές και αισθάνομαι μήπως δεν έπρεπε... Γιατί ήμουν αρκετή ώρα όρθια... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Κορίτσια εσείς μετά από εμβρυομεταφορα κάθεστε γενικά σπίτι? Εγώ έκατσα τις πρώτες μέρες αλλά μετά έπρεπε να βγω για κάτι δουλειές και αισθάνομαι μήπως δεν έπρεπε... Γιατί ήμουν αρκετή ώρα όρθια... 

καλησπέρα καλή επιτυχία με έχεις εμένα μου είπε και έκατσα 3 μέρες να μην σηκώνω βαριά πράγματα και μετά να κάνω κανονικά την ζωή μου γιατί η ακινησία δεν κάνει καλό,όποτε μην αγχώνεσαι δεν έκανες τιποτα κακο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

είναι λογικό από 23 ωάρια 3 βλαστοκυστες; τι σ είπε ο  γιατρός ; εμένα μ είπε υπολογίζω περίπου 9 ωάρια να κανείς και να πάρουμε σίγουρα 2-4 βλαστοκυστες ! αλλά τόσο απόκλιση ; εσυ 23 ωάρια και γω 9; μέχρι 5 εχω κάνει μόνο με κλομιφενη , με ενεση τόσα λίγα να κάνω; εκτος αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά 

 

Όχι δεν είναι καθόλου λογικό που είχαμε μόνο τόσο βλαστοκυστες, ακόμα ψάχνουμε το γιατί....Εγώ έχω πολυκυστικες οωθηκες γι'αυτό και κάνω τόσα πολλά. Πιστεύω το 9 που σου έχει πει ο γιατρός σού είναι νορμάλ.εγω απλός ήθελα να σου πω πως και τα δύο πρωτόκολλα κάνουν την ίδια δουλειά( τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση) και ότι δεν έχει σημασία πόσα ωάρια θα μαζέψεις αλλά τα ποσά θα γονιμοποίηθουν τελικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Angot είπε:

είναι λογικό από 23 ωάρια 3 βλαστοκυστες; τι σ είπε ο  γιατρός ; εμένα μ είπε υπολογίζω περίπου 9 ωάρια να κανείς και να πάρουμε σίγουρα 2-4 βλαστοκυστες ! αλλά τόσο απόκλιση ; εσυ 23 ωάρια και γω 9; μέχρι 5 εχω κάνει μόνο με κλομιφενη , με ενεση τόσα λίγα να κάνω; εκτος αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά 

 

Με elonva δλδ σου ειπε οτι περιμενει περιπου 9 ωαρια; λιγα δεν ειναι; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

είναι λογικό από 23 ωάρια 3 βλαστοκυστες; τι σ είπε ο  γιατρός ; εμένα μ είπε υπολογίζω περίπου 9 ωάρια να κανείς και να πάρουμε σίγουρα 2-4 βλαστοκυστες ! αλλά τόσο απόκλιση ; εσυ 23 ωάρια και γω 9; μέχρι 5 εχω κάνει μόνο με κλομιφενη , με ενεση τόσα λίγα να κάνω; εκτος αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά 

 

Τα 9 λίγα μου φαίνονται για την ηλικία σου και για την ισχύ της elonva. Πάντως εγώ με το συγκεκριμένο πρωτοκολλο υπέφερα από πρήξιμο σε όλο μου το σώμα και κυρίως στα πόδια. Ουσιαστικά παιρνεις σε μια μέρα 2100 μονάδες που αντιστοιχούν πχ σε 7μερες ×300 μονάδες (που είναι μεγάλη δοση) gonal οπότε ο οργανισμός παθαίνει ένα σοκ. Ίσως θα πρέπει να ζητησεις ένα πιο ήπιο πρωτοκολλο για πρώτη διέγερση και την ηλικία σου με το οποίο θα παρακολουθεί ο γιατρός τις μεταβολές στα ωοθυλακια ώστε να προσαρμόζει αντίστοιχα και τις δόσεις. Από φυσικούς σε elonva μου φαίνεται χαοτικό βήμα.  Σε 5 μεγαλογιατρούς πήγα μετά από την τότε πρώτη μου προσπάθεια για να επιλέξω πως θα συνεχίσω και όλοι ήταν κατά της elonva.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nels είπε:

Τα 9 λίγα μου φαίνονται για την ηλικία σου και για την ισχύ της elonva. Πάντως εγώ με το συγκεκριμένο πρωτοκολλο υπέφερα από πρήξιμο σε όλο μου το σώμα και κυρίως στα πόδια. Ουσιαστικά παιρνεις σε μια μέρα 2100 μονάδες που αντιστοιχούν πχ σε 7μερες ×300 μονάδες (που είναι μεγάλη δοση) gonal οπότε ο οργανισμός παθαίνει ένα σοκ. Ίσως θα πρέπει να ζητησεις ένα πιο ήπιο πρωτοκολλο για πρώτη διέγερση και την ηλικία σου με το οποίο θα παρακολουθεί ο γιατρός τις μεταβολές στα ωοθυλακια ώστε να προσαρμόζει αντίστοιχα και τις δόσεις. Από φυσικούς σε elonva μου φαίνεται χαοτικό βήμα.  Σε 5 μεγαλογιατρούς πήγα μετά από την τότε πρώτη μου προσπάθεια για να επιλέξω πως θα συνεχίσω και όλοι ήταν κατά της elonva.

@Angot συμφωνώ απόλυτα με τη @Nels.. Δεν είναι δυνατόν από εκεί που σ είχε μόνο με κλομιφαινη και δεν σου έδινε έστω συμπληρωματικά μισή δόση ορμονών, να σε πηγαίνει σε 2100 μονάδες σε μία μέρα! Πρέπει να σε πάει με συγκεκριμένη δόση που αναλόγως των υπερήχων μπορεί και να προσαρμόσει. Πολύ ξεπέτα ρε κορίτσια μου φαίνεται αυτή η ένεση.. Δεν καταλαβαίνω ποιο το όφελος. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. Μετά απο εμβρυομεταφορά...οσες βάζετε κολπικα ουτροτζεσταν...εχετε παρατηρήσει να εχει πρηστει η περιοχη εσωτερικα; Σα να εχει πρηστει ο τραχηλος ή ο,τι αλλο ειναι εκει κοντα στην είσοδο; Εβαζα πιο ανετα τα ουτροτζεσταν και τωρα εχει στενεψει η κατασταση😁😁😁

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Μετά απο εμβρυομεταφορά...οσες βάζετε κολπικα ουτροτζεσταν...εχετε παρατηρήσει να εχει πρηστει η περιοχη εσωτερικα; Σα να εχει πρηστει ο τραχηλος ή ο,τι αλλο ειναι εκει κοντα στην είσοδο; Εβαζα πιο ανετα τα ουτροτζεσταν και τωρα εχει στενεψει η κατασταση😁😁😁

Καλημέρα! Ναι, με τις μέρες κι εγώ ένιωθα πως μπούκωνε η περιοχή και δεν έμπαιναν εύκολα 🤣

Έκανες μεταφορά? Με το καλό η θετική χοριακη 🤩

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...