Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημέρα! Ναι, με τις μέρες κι εγώ ένιωθα πως μπούκωνε η περιοχή και δεν έμπαιναν εύκολα 🤣

Έκανες μεταφορά? Με το καλό η θετική χοριακη 🤩

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου...εκανα ναι...Την τελευταία 😢

Οποτε συνηθίζεται μαλλον απο τις ορμονες...

  • Ευχή 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 18 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου...εκανα ναι...Την τελευταία 😢

Οποτε συνηθίζεται μαλλον απο τις ορμονες...

Εύχομαι κι η τυχερή.. Είσαι άξια ήδη που έκανες τόσο μεγάλη προσπάθεια για το αδερφάκι. Αυτό μην το ξεχνάς ποτέ! Μία βλαστοκυστη η δύο βάλατε? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πώς είσαστε; εγώ εδώ ξανά ξεκίνησα τον αγώνα...μήπως μπορεί κάποια να μ στείλει σε DM το όνομα μια καλής ανοσολογου που αν δεν κάνω λάθος είναι στον ευαγγελισμό...Μ πρότειναν έναν αλλά θυμάμαι που το συζητουσατε κάποιες κοπέλες εδώ μέσα για μια γυναίκα. Όποια ξέρει ας κ στείλει ένα μήνυμα ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Neverstop είπε:

Εύχομαι κι η τυχερή.. Είσαι άξια ήδη που έκανες τόσο μεγάλη προσπάθεια για το αδερφάκι. Αυτό μην το ξεχνάς ποτέ! Μία βλαστοκυστη η δύο βάλατε? 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.... Σχεδον 3 χρόνια προσπαθειων...απειρων ωοληψιων....αρκετων παρακεντησεων επιδιδυμίδας....μια βιοψια ορχεων... πολλα μα πολλα χιλιαρικα....και το χειρότερο μεγαλη στενοχώρια....Ειπαμε πως αυτη θα ειναι η τελευταία προσπάθεια...Βαλαμε μια βλαστοκυστη και ενα μοριδιο....Και απλα προσευχόμαστε. Κ αν και παλια καραβανα ψαχνω συμπτώματα....Απο καπου να κρατηθώ 😢

  • Ευχή 9

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.... Σχεδον 3 χρόνια προσπαθειων...απειρων ωοληψιων....αρκετων παρακεντησεων επιδιδυμίδας....μια βιοψια ορχεων... πολλα μα πολλα χιλιαρικα....και το χειρότερο μεγαλη στενοχώρια....Ειπαμε πως αυτη θα ειναι η τελευταία προσπάθεια...Βαλαμε μια βλαστοκυστη και ενα μοριδιο....Και απλα προσευχόμαστε. Κ αν και παλια καραβανα ψαχνω συμπτώματα....Απο καπου να κρατηθώ 😢

Εύχομαι να έχεις καλα αποτελέσματα ποτέ έχεις να κανεις την πρώτη χοριακη;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εύχομαι να έχεις καλα αποτελέσματα ποτέ έχεις να κανεις την πρώτη χοριακη;

Δυστυχώς το αλλο Σάββατο...αργει πολυ...Εσεις βγαινατε βρε κορίτσια μετά την εμβρυομεταφορά; Κανω σαν πρωταρα...το ξερω...Εκανα τη Δευτέρα την εμβρυομεταφορά...αν μπω στο αυτοκίνητο αυριο και βγω μια βολτα για εναν χυμο ειναι κακο;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Δυστυχώς το αλλο Σάββατο...αργει πολυ...Εσεις βγαινατε βρε κορίτσια μετά την εμβρυομεταφορά; Κανω σαν πρωταρα...το ξερω...Εκανα τη Δευτέρα την εμβρυομεταφορά...αν μπω στο αυτοκίνητο αυριο και βγω μια βολτα για εναν χυμο ειναι κακο;

Εμένα 3 μέρες μου είπε ξάπλα και μετά κάνω κανονικότατα την ζωή μου εκτός από το να σηκώνω βαριά πράγματα,εγώ είμαι 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έχω κάνει 2 χοριακης Τετάρτη θα κάνω άλλη μια και θα πάω για υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , winspert είπε:

Δυστυχώς το αλλο Σάββατο...αργει πολυ...Εσεις βγαινατε βρε κορίτσια μετά την εμβρυομεταφορά; Κανω σαν πρωταρα...το ξερω...Εκανα τη Δευτέρα την εμβρυομεταφορά...αν μπω στο αυτοκίνητο αυριο και βγω μια βολτα για εναν χυμο ειναι κακο;

Φυσικά και δεν είναι κακό, ίσα ίσα η ακινησία δεν βοηθά. Θέλουμε καλή ψυχολογία. Ο γιατρός μου μου είχε πει να κινούμαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εμένα 3 μέρες μου είπε ξάπλα και μετά κάνω κανονικότατα την ζωή μου εκτός από το να σηκώνω βαριά πράγματα,εγώ είμαι 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έχω κάνει 2 χοριακης Τετάρτη θα κάνω άλλη μια και θα πάω για υπερηχο

Αχ τελεια. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Ενα ή δύο μωράκια; Με το καλο κοριτσακι μου.

πρίν από 1 λεπτό , Neverstop είπε:

Φυσικά και δεν είναι κακό, ίσα ίσα η ακινησία δεν βοηθά. Θέλουμε καλή ψυχολογία. Ο γιατρός μου μου είχε πει να κινούμαι. 

Μωρε κ εμενα ετσι μου ειπε...Τρεις μερες στην αρχη προσοχή και μετα κανονικα. Αλλα εχω τον άντρα μου που φοβάται πολυ και μου λεει να μη βγούμε αυριο για σιγουριά...Αλλα ποσο να μεινω μεσα; Ολο ψαχνω στο ίντερνετ ....και το μυαλο συνεχεια γυρω απο αυτο....


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , winspert είπε:

Αχ τελεια. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Ενα ή δύο μωράκια; Με το καλο κοριτσακι μου.

Μωρε κ εμενα ετσι μου ειπε...Τρεις μερες στην αρχη προσοχή και μετα κανονικα. Αλλα εχω τον άντρα μου που φοβάται πολυ και μου λεει να μη βγούμε αυριο για σιγουριά...Αλλα ποσο να μεινω μεσα; Ολο ψαχνω στο ίντερνετ ....και το μυαλο συνεχεια γυρω απο αυτο....

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, να βγείτε να ξεσκασετε.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , winspert είπε:

Αχ τελεια. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Ενα ή δύο μωράκια; Με το καλο κοριτσακι μου.

Μωρε κ εμενα ετσι μου ειπε...Τρεις μερες στην αρχη προσοχή και μετα κανονικα. Αλλα εχω τον άντρα μου που φοβάται πολυ και μου λεει να μη βγούμε αυριο για σιγουριά...Αλλα ποσο να μεινω μεσα; Ολο ψαχνω στο ίντερνετ ....και το μυαλο συνεχεια γυρω απο αυτο....

Ακομα δεν ξέρουμε είχαμε βάλει 3 βλαστοκυστες αλλα νομιζω λογικά ένα βάση τα νούμερα της χοριακης η πρώτη ήταν 211 και η δεύτερη 389 ήταν και η πρώτη ετ που εκανα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neverstop είπε:

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, να βγείτε να ξεσκασετε.. 

Μου περναει κ εμενα το άγχος του και εχω φοβηθει κ εγω...Θα το παρω αλλιως...σε ευχαριστώ 

πρίν από 9 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Ακομα δεν ξέρουμε είχαμε βάλει 3 βλαστοκυστες αλλα νομιζω λογικά ένα βάση τα νούμερα της χοριακης η πρώτη ήταν 211 και η δεύτερη 389 ήταν και η πρώτη ετ που εκανα

Α....οκ....σωστα....αφου είπες πως θα πας και για τριτη χοριακη...Μην με παρεξηγεις....τοσα χαπια παιρνω... χαχαχα....Ολα καλα να πανε....Οποτε με το καλο και η τρίτη χοριακη!!! Οσο για τον αριθμό μη δινεις σημασια...Εγω πρώτη χοριακη ειχα 910 και τελικά ειχα ένα έμβρυο μονο...

  • Καλή τύχη! 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Μου περναει κ εμενα το άγχος του και εχω φοβηθει κ εγω...Θα το παρω αλλιως...σε ευχαριστώ 

Α....οκ....σωστα....αφου είπες πως θα πας και για τριτη χοριακη...Μην με παρεξηγεις....τοσα χαπια παιρνω... χαχαχα....Ολα καλα να πανε....Οποτε με το καλο και η τρίτη χοριακη!!! Οσο για τον αριθμό μη δινεις σημασια...Εγω πρώτη χοριακη ειχα 910 και τελικά ειχα ένα έμβρυο μονο...

Σε ευχαριστω πολύ σε καταλαβαινω απόλυτα δεν παρεξηγώ όλες στην ίδια κατάσταση είμαστε μακαρι να έχεις και εσυ καλα νέα 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.... Σχεδον 3 χρόνια προσπαθειων...απειρων ωοληψιων....αρκετων παρακεντησεων επιδιδυμίδας....μια βιοψια ορχεων... πολλα μα πολλα χιλιαρικα....και το χειρότερο μεγαλη στενοχώρια....Ειπαμε πως αυτη θα ειναι η τελευταία προσπάθεια...Βαλαμε μια βλαστοκυστη και ενα μοριδιο....Και απλα προσευχόμαστε. Κ αν και παλια καραβανα ψαχνω συμπτώματα....Απο καπου να κρατηθώ 😢

Να είναι η τυχερή σου, ευχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακή 🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Βάσω91 είπε:

Καλημέρα!! Πώς είσαστε; εγώ εδώ ξανά ξεκίνησα τον αγώνα...μήπως μπορεί κάποια να μ στείλει σε DM το όνομα μια καλής ανοσολογου που αν δεν κάνω λάθος είναι στον ευαγγελισμό...Μ πρότειναν έναν αλλά θυμάμαι που το συζητουσατε κάποιες κοπέλες εδώ μέσα για μια γυναίκα. Όποια ξέρει ας κ στείλει ένα μήνυμα ευχαριστώ 

Μήπως εννοείς την κα Οικονομοπουλου που είναι αιματολογος στο τμήμα καθεξιν αποβολων στο Ελενα? Γιατί για κάποιον αλλον στον Ευαγγελισμό δεν έχω διαβάσει κάτι εδώ και 2 χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ. Μπορείς να κλείσεις ραντεβού ιντερνετικα ή να της στείλεις και email αν είναι κάτι επείγον. Εφόσον πρόκειται για δημόσιο νοσοκομείο δεν υπάρχει θέμα με την κοινοποίηση των στοιχείων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...