Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 hours ago, Eflenew said:

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

      Σε ευχαριστω πολύ !!! Εύχομαι μετά από τόση ταλαιπωρία τόσο κλάμα κλπ κλπ κλπ αυτή τη φορά να είναι ένα υγιές έμβρυο και να μεγαλώσει με υγεία ! Ναι  εδώ χρειάζεται υπομονή δεν έχει χοριακες κ σκαν νωρίτερα από την 7η εβδομάδα, βέβαια μπορείς και ιδιωτικά αλλά και εκεί τα ίδια συνήθως λένε ότι σε δέχονται μετά την 7η η 9η εβδομάδα κάποια ! Ναι προσέχω πολύ και αναμένω δεν έχω άλλη λύση 

      • Ευχή 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

8 hours ago, vikoula2023 said:

Λοιπόν κορίτσια να θυμίσω 16/9 έκανα εμβρυομεταφορα  χοριακη εκανα

25/9 211

27/9 389

και σήμερα βγηκε 3980  καλα είναι;

το απογευμα έχω ραντεβού στο γιατρο

Συγχαρητήρια! Πολύ καλά νέα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κορίτσια αδιαθέτησα νωρισ 24η μέρα όποτε υποτίθεται ξεκιναω ! το θέμα είναι μετά την υστεροσκοπηση λιγο μπερδεύτηκα για το ποτέ είναι πρώτη μετά περιόδου κλπ , δλδ δεν ήταν ξεκάθαρη η ροη! όποτε έκανε χθες εξετάσεις με ε2: 66 και προγεστερονη 1,14 ! τα έστειλα στον γιατρό και μου είπε να ξανακάνω σήμερα γτ είναι ανεβασμένη η prg  …. δεν έχουν βγει  τα αποτελέσματα ακομα! αγχώνομαι μήπως δεν πέσει  η προγεστερονη και ακυρωθεί η διέγερση! θα μπορούσε να ειναι πιο υψηλή λόγο του ότι τελικά ήταν πρώτη μέρα περιόδου χθες που εκανα τις αίματος και να πέσει σμρ;  η θα παραμείνει υψηλή και θα ακυρωθεί ο κύκλος; η μαια λέει πιστεύει θα πέσει και μάλλον δεν ήταν η 2η μέρα τλκ χθες 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Λοιπόν κορίτσια να θυμίσω 16/9 έκανα εμβρυομεταφορα  χοριακη εκανα

25/9 211

27/9 389

και σήμερα βγηκε 3980  καλα είναι;

το απογευμα έχω ραντεβού στο γιατρο

Καλησπέρα!! Πως πήγε ο υπέρηχος? Έχω τον πρώτο υπέρηχο την επόμενη Τρίτη και με έχει φάει το άγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα!! Πως πήγε ο υπέρηχος? Έχω τον πρώτο υπέρηχο την επόμενη Τρίτη και με έχει φάει το άγχος!!!

Ολα καλα είδαμε σάκο με ένα μικρό σποράκι μέσα θα ξανά πάω σε 2 εβδομάδες ακομα είναι συγκρατημένος ο γιατρός αλλά μέχρι στιγμής καλα

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2023 at 8:55 AM, Λουμ said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες μας! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι, χωρίς συμπτώματα.  Είναι η τρίτη μου μεταφορά με βλαστοκύστες, και η πρώτη φορα με 2, μέχρι τώρα ένα ένα βάλαμε και είχα αρνητικά αποτελέσματα. Αν δεν πέτυχουμε και αυτήν την φορα, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο. Εχω ακόμα καταψυγμένα εμβρια, δεν ξερω αν μπορώ να αλλάξω και το κέντρο όμως. Θεσσαλονίκη είμαστε.

Εύχομαι καλή επιτυχία. Πότε θα κάνεις χοριακή? Ο γιατρός μου είπε Δευτέρα. Εγώ θα πάω αύριο αφού είναι με βλαστοκύστες. Αν είναι αύριο μηδενική θεωρώ ότι απέτυχε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/8/2023 at 6:18 ΠΜ, Stef91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έκανα εξετάσεις ορμονολογικές! Κι τι δεν έχω;!🤣 τον πατέρα μου και την μάνα μου🤣😭 αντίσταση στην ινσουλίνη, χαμηλό ιώδιο, υψηλά ανδρογόνα, υψηλή προλακτίνη κτλ κτλ( τα άλλα δεν τα θυμάμαι, ααα!! Και θρομβοφιλία). Στο κέντρο που πήγαινα μέχρι τώρα δεν μου είχαν κάνει τίποτα. Την τελευταία φορά μου είπαν « εμείς ό,τι μπορούσαμε κάναμε, από εδώ και πέρα μόνο να προσπαθείτε μπορείτε. Η καινούρια γιατρός μου έδωσε να παίρνω μεριοφερτ, κάπως έτσι. Και μου είπε να κόψω τους υδατάνθρακες. Εγώ σε συνεννόηση με την διατροφολόγο, που είναι υπέρ, τους έκοψα. Αλλά ρε κορίτσια μόλις το παίρνω, μετά από καμία ώρα με πιάνει μια ναυτία, κρύος ιδρώτας και τρέμουλο. Παίζει κάνω υπογλυκαιμία από αυτό; Ή επειδή δεν τρωω υδατάνθρακες. Επίσης, παίρνω 2 χάπια 1000μλ δλδ σύνολο 2.000 μλ την μέρα! Μήπως είναι πολλα;; Έχει καμία σας εμπειρία;;;;; Μα ευχηθώ τέλειο μήνες εγκυμοσύνες στα κοριτσάκια με τις θετικές χοριακές 💜💚 οι υπόλοιπες καλό μας κουράγιο!!! ❤️❣️❣️❣️😘😘😘

Ειδες τελικα? Τα παραπανω κιλα εξηγουνται (αντισταση στην ινσουλινη κ αντιμετωπίζονται). Με τι ρυθμο σου επιτρεπουν να χανεις κιλα ενοψει εξωσωματικής? Λογικα αργα. Μικρη εισαι προλαβαινεις να χασεις κ να ξαναπροσπαθησεις! Καποια κεντρα ειναι πεσε πιτα να σε φαω! Με μηδεν εξετασεις σου δινουν ορμονες! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια αδιαθέτησα νωρισ 24η μέρα όποτε υποτίθεται ξεκιναω ! το θέμα είναι μετά την υστεροσκοπηση λιγο μπερδεύτηκα για το ποτέ είναι πρώτη μετά περιόδου κλπ , δλδ δεν ήταν ξεκάθαρη η ροη! όποτε έκανε χθες εξετάσεις με ε2: 66 και προγεστερονη 1,14 ! τα έστειλα στον γιατρό και μου είπε να ξανακάνω σήμερα γτ είναι ανεβασμένη η prg  …. δεν έχουν βγει  τα αποτελέσματα ακομα! αγχώνομαι μήπως δεν πέσει  η προγεστερονη και ακυρωθεί η διέγερση! θα μπορούσε να ειναι πιο υψηλή λόγο του ότι τελικά ήταν πρώτη μέρα περιόδου χθες που εκανα τις αίματος και να πέσει σμρ;  η θα παραμείνει υψηλή και θα ακυρωθεί ο κύκλος; η μαια λέει πιστεύει θα πέσει και μάλλον δεν ήταν η 2η μέρα τλκ χθες 

Δεν ξερω να σου πω για τις τιμες αλλα επειδη ειχα κι εγω το ιδιο θεμα ο γιατρος μου ειχε πει οτι πρωτη μερα θεωρειται οταν εχουμε κανονικη ροη. Εγω σκεψου μετα την υατεροσκοπηση ειχα 3 μερες καφε και την τεταρτη ειχα ροη οποτε ηταν και η πρωτη μερα περιοδου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες ,με μια κοιλιά γεμάτη σύντομα! Χαρίζω 4 αμπούλες meriofert 150,κλειστές καλά φυλαγμένες με λήξη Οκτώβριο 2023.οποια κοπέλα χρειάζεται ας μου πει 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2023 at 8:55 AM, Λουμ said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες μας! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι, χωρίς συμπτώματα.  Είναι η τρίτη μου μεταφορά με βλαστοκύστες, και η πρώτη φορα με 2, μέχρι τώρα ένα ένα βάλαμε και είχα αρνητικά αποτελέσματα. Αν δεν πέτυχουμε και αυτήν την φορα, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο. Εχω ακόμα καταψυγμένα εμβρια, δεν ξερω αν μπορώ να αλλάξω και το κέντρο όμως. Θεσσαλονίκη είμαστε.

@Λουμ σε ποιον Θεσσαλονίκη; Μόνο τα αρχικά βάλε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , elpida2019 είπε:

Έκανα χοριακή. Περιμένω από στιγμή σε στιγμή το αποτέλεσμα. Ουφ. Δεν είμαι αισιόδοξη. Ουφ

Καλημερα εύχομαι να έχεις καλα νέα αλλά γιατί δεν είσαι αισιόδοξη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elpida2019 είπε:

275 δεν το πιστεύω. Θα τρελαθώ από τη χαρά μου. Είμαι και δουλειά και δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

Μπράβο κορίτσι μου, πολλά συγχαρητήρια!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elpida2019 είπε:

275 δεν το πιστεύω. Θα τρελαθώ από τη χαρά μου. Είμαι και δουλειά και δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

Συγχαρητήρια κορίτσι μου είδες που φοβόσουν; Τελικά ολα πήγαν καλα❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...