Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Σας εχω πει οτι 26 Οκτωβρη παμε με τον αντρα μου ταξιδακι 4ημερο στη Μαδριτη???Φοβαμαι λιγο αλλα εχω το ελευθερο απο το γιατρο μου, στην πρωτη εγκυμοσυνη μου 2 μηνων ειχα παει Πραγα πρωτοχρονια...-7 βαθμοι και χιονια, πολλα χιονια!Τωρα θα ειναι καλυτερος ο καιρος τουλαχιστον..τι να κανω,δε μαζευεται με τα ταξιδια ο αντρας μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

viki,katerina,argiota,γεια σας και πάλι

κι εγώ για μπλουζοφορέματα με βλέπω,κάτι νορμάλ,βρε αδερφέ,

τώρα με τα κολάν δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την πίεση από το λάστιχο;

Ή μιλάτε για κάποιο ειδικό κολάν εγκυμοσύνης;

Σκέφτομαι εκεί κατά τα Χριστούγεννα,τότε γύρω στον 5ο μήνα,δεν θα χρειαστεί κάτι "καλό" και μάλιστα και μπουφάν διευρυμένο να χωράει την κοιλιά;Ακου τώρα με τι αγχώνομαι.

Κάτσε να πάρω τα χάπια μου:P

Κατερίνα,πολύ σε προσέχει ο εργοδότης σου,μπράβο,υπάρχουν και καλοί άνθρωποι...ή θα είσαι απαραίτητη στη δουλειά(ή και τα δύο:D)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα στις εκπτώσεις 2 παντελόνια εγκυμοσύνης από τα h&m (5 ευρώ τα ένα) αλλά παρόλο που έχω κάνει κοιλίτσα ντρέπομαι να τα βάλω ακόμα. Για το χειμώνα λέω να βολευτώ με ένα λίγο πιο μπόλικο παλτό που έχω και να πάρω καμιά φορμίτσα να μου μείνει και για μετά τη γέννα.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα γιατι ντρεπεσαι καλε αφου εχεισ κοιλιτσα τι να κανεισ.

εγω στην πρωτη εγυμοσυνη ειχα κανει πλουσια τη νικε ολο φορμεσ και 2 τζινακια απο το ζαρα μια χαρα την εβγαλα

Το σαββατο θα παω τινο με βλεπω να βγαζω και τα εντερα μου στο πλοιο ομωσ τη να κανω που θελω και πρεπει.Εδω και 2 μερεσ αισθανομαι αρκετα καλα ουτε πολεσ ανακατοσουρεσ ουτε πολυ κουρασμενη μακαρι να συνεχισω ετσι!!!αυτα


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γύρισα απο το γιατρό και έιμαι πολύ χαρούμενη !!! :DΕίναι όλα καλά. Είμαστε 2,82 εκ. Βέβαια είδαμε μια μικρή αποκόλληση, γι αυτό είχα και τα καφέ και μου πε ο γιατρός ξεκούραση!!!

Κατερίνα και Έλενα καλά να περάσετε στα ταξίδια σας! Και εγώ θα ήθελα λίγες μέρες να φύγω και ελπίζω να τα καταφέρουμε όταν σταματήσουν τα κεφέ υγρά!

Link to comment
Share on other sites

κατερίνα πολύ καλά θα κάνεις και θα πας ταξιδάκι!

τυχερές όσες έχουμε μανούλα ή πεθερά να φορτώνουμε λίγο τα μικρά. Εστω για μια έξοδο βρε αδερφε αερά και που....

ρηνούλα εγώ που γέννησα Γενάρη την προηγούμενη φορά επομένως καταχείμωνο ήμουν με την κοιλιά αγόρασα ένα παλτό μεσάτο που απο την κοιλιά ανοίγει. Έβαλα τη μαμά μου να ράψει τα κουμπιά ενα κλικ πιο έξω και όταν ξεφούσκωσα τα ξαναέραψε ένα κλικ πιο μέσα. Το θέμα είναι να κάνεις έξυπνες αγορές . Εγώ δεν σκοπεύω να αγοράσω τίποτα. Τα μπλουζοφορεματα που φορούσα και πέρισυ σίγουρα θα μου κάνουν. Κοιλιά ακόμα δεν έκανα. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μικρή κοιλιά είχα. αλλά μεγάλη, μικρή κάποτε θα φύγει επομένως τα εγκυμοσύνης θα είναι άχρηστα.


Link to comment
Share on other sites

Μπράβο,viky,τέτοιες ιδέες χρειαζόμαστε,δεν θέλω να δώσω μια περιουσία

για ρούχα που θα χρειαστώ λίγους μήνες.

Μπράβο στα κοριτσάκια που οργανώνουν εκδρομούλες και ταξιδάκια.

Να πάτε και να περάσετε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας!Σημερα ηρθα στη δουλεια, τα καταφερα!

Χθες τελικα δεν ηρθε να με παρει και περπατησα 1,5ωρα να φτασω στη μητερα μου να ειμαι μαζι με τη μικρη!Εκανα και τα ψωνια μας..αλλα Ρηνουλα μου..τι αθωα που εισαι...σιγα την καλοσυνη των αφεντικων!Ο καθενας τη δουλεια του κοιταει να κανει, ποιος νοιαζεται για τον υπαλληλο?Αυτο ειναι σπανιο!Απλα αν δεν ερθω δεν ανοιγει το μαγαζι!!!!!Και εκεινος ξυπναει στις 11 και ερχεται 2!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω τρελη ταση για εμετο σημερα...επισης ηθελα να σας ρωτησω...η δυσκοιλιοτητα σας εχει χτυπησει την πορτα?Εγω...σκαω!!!:-(:sad::-(

Πρεπει να προμηθευτω υποθετα γλυκερινης παλι,δεν βγαινει ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα,καλημέρα.

Αχ,δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τόσο "καλά" αφεντικά,

ίσως όμως και κάπου να υπάρχει και καμια εξαίρεση!

Δεν πειράζει,είδες το παιδάκι σου!

Η δυσκοιλιότητα για μένα ήταν πάντα ένα θέμα.

Από την αρχή της εγκυμοσύνης μάλιστα δυσκόλεψαν τα πράγματα.

Τελικά,επειδή χρειάστηκε να πάρω μαγνήσιο,το πρόβλημα λύθηκε ως δια μαγείας,μου το είπε και η γυναικολόγος ότι θα βοηθήσει.

Βέβαια,το μαγνήσιο το παίρνω για άλλο λόγο,αλλά βοηθάει κι εκεί.

Δε ρωτάς κι εσύ το γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα,καλημέρα.

Αχ,δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τόσο "καλά" αφεντικά,

ίσως όμως και κάπου να υπάρχει και καμια εξαίρεση!

Δεν πειράζει,είδες το παιδάκι σου!

Η δυσκοιλιότητα για μένα ήταν πάντα ένα θέμα.

Από την αρχή της εγκυμοσύνης μάλιστα δυσκόλεψαν τα πράγματα.

Τελικά,επειδή χρειάστηκε να πάρω μαγνήσιο,το πρόβλημα λύθηκε ως δια μαγείας,μου το είπε και η γυναικολόγος ότι θα βοηθήσει.

Βέβαια,το μαγνήσιο το παίρνω για άλλο λόγο,αλλά βοηθάει κι εκεί.

Δε ρωτάς κι εσύ το γιατρό σου;

Μου εχει ηδη γραψει υποθετα γλυκερινης...εγω τα χρησιμοποιουσα και μετα την εγκυμοσυνη κανα 6μηνο που επαιρνα σιδηρο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω τρελη ταση για εμετο σημερα...επισης ηθελα να σας ρωτησω...η δυσκοιλιοτητα σας εχει χτυπησει την πορτα?Εγω...σκαω!!!:-(:sad::-(

Πρεπει να προμηθευτω υποθετα γλυκερινης παλι,δεν βγαινει ετσι..

στην πρωτη μου ετρωγα τα sunsweets δαμασκινα και σοθηκα.δοκιμασε τα


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...