Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Scrapbooking lovers!


admin

Recommended Posts

Γεια σου Λευκή! Ποια διαφανη σκονη χρησιμοποιησες και σου εδωσε αυτο το αποτελεσμα?

το versamark δε φταιει, εγώ το εχω μπορεί και 2 χρόνια. να θυμασαι μονο τα μελανια σου να τα στοιβαζεις αναποδα, εντάξει? ;)

Βάλια μου, τώρα είδα την απάντησή σου. Δε θυμάμαι ακριβώς ποια ήταν η σκόνη. Αλλά είμαι πεπεισμένη ότι ευθύνεται αυτή. Για πες μου ποιες σκόνες μου προτείνεις. Θέλω και διάφανη και άσπρη.

Ο μπέμπης σου τι κάνει; Μαγάλωσε πια φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα! Κορίτσια ως άνεργη και έγκυος αποφάσισα κι εγώ να ασχοληθώ με το scrapbooking. Είναι ακριβό σπορ βέβαια, αλλά σκέφτομαι αφού εξασκηθώ μήπως μπορέσω και το μετατρέψω σε επαγγελματικό εφόδιο. Είμαι σελιδοποιός/γραφίστρια και από μικρή έπιαναν τα χέρια μου στη ζωγραφική και ειδικά στις φωτοσκιάσεις. Λέω λοιπόν να ξεκινήσω με σφραγίδες και το χρωματισμό τους με νερομπογιές ή copic markers.

Μια σημαντική ερώτηση γιατί το θέμα σας είναι τεράστιο και είναι αδύνατο να το διαβάσει κανείς όλο. Οικονομικά χαρτιά (κάρτες, κομμένα προσκλητήρια, φακέλους) πού βρίσκουμε?

Α, και υλικά για το σπορ από scrapbooking.gr ή από enjoyscrapping?

Εαν τα οικονομικά σου δεν ειναι πολύ ανθηρα, θα δυσκολευτεις νομιζω...

προσκλητηρια φτιαχνουμε μονες μας, δεν παιρνουμε ετοιμα. εγω ψωνιζω και απο τα δυο μαγαζια αλλα και απο εδω www.heart2craft.com ειναι ελληνικό μαγαζι

υλικά παιρνεις και απο αγγλια ή αμερική.

Καλή αρχή!

κοριτσια μπορειτε να μου πειτε απο που παιρνετε λουλουδια?

στις 2 πιο γνωστες σελιδες δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα,εχετε κατι αλλο υποψιν σας??

απο εξωτερικό εγω τσακιζω τα prima! για φτηνα www.iamroses.com και www.wildorchidcrafts.co.uk
Βάλια μου, τώρα είδα την απάντησή σου. Δε θυμάμαι ακριβώς ποια ήταν η σκόνη. Αλλά είμαι πεπεισμένη ότι ευθύνεται αυτή. Για πες μου ποιες σκόνες μου προτείνεις. Θέλω και διάφανη και άσπρη.

Ο μπέμπης σου τι κάνει; Μαγάλωσε πια φαντάζομαι.

Ο μπεμπης εβγαλε επιτελους και δόντι! :D Εγω πια προλαβαινω ελαχιστα πραγματα αλλά το παλευω πεισματικά! Απο τα ελληνικά μαγαζια όσες εχω παρει ήταν καλες. Σιγουρα εχω zing και ηταν καλές και νομιζω ότι εχω και μια ροζ papermania αλλά εχει χοντρους κοκκους και δε μου αποτυπώνει μεγαλη λεπτομερεια. νομιζω οτι εγω χρειαζομαι τις ultra fine embossing powders.

Αν δεις τι μαρκα ηταν θα με βοηθησεις να μην την παρω. αν μπορεσεις ανεβασε φωτο να δουμε το αποτελεσμα. Εαν η σκονη εχει πρόβλημα, να την επιστρεψεις στο μαγαζι απο όπου την πηρες. δεν ειμαστε για κερατιατικα εξοδα! :rolleyes:


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Εαν τα οικονομικά σου δεν ειναι πολύ ανθηρα, θα δυσκολευτεις νομιζω...

προσκλητηρια φτιαχνουμε μονες μας, δεν παιρνουμε ετοιμα. εγω ψωνιζω και απο τα δυο μαγαζια αλλα και απο εδω www.heart2craft.com ειναι ελληνικό μαγαζι

υλικά παιρνεις και απο αγγλια ή αμερική.

Καλή αρχή!

Eυχαριστώ! Το ξέρω ότι θα δυσκολευτώ... Ξεκινάω με μαθήματα decoupage και όπου με βγάλει!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Το ξέρω ότι θα δυσκολευτώ... Ξεκινάω με μαθήματα decoupage και όπου με βγάλει!
Το decoupage ειναι ωραιο αλλα εχει μικρή (εως καμια) σχεση με το scrapping... μιλαμε για δυο διαφορετικά πραγματα.

εσυ πως το εχεις φανταστει το scrapping?


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Ο μπεμπης εβγαλε επιτελους και δόντι! :D Εγω πια προλαβαινω ελαχιστα πραγματα αλλά το παλευω πεισματικά! Απο τα ελληνικά μαγαζια όσες εχω παρει ήταν καλες. Σιγουρα εχω zing και ηταν καλές και νομιζω ότι εχω και μια ροζ papermania αλλά εχει χοντρους κοκκους και δε μου αποτυπώνει μεγαλη λεπτομερεια. νομιζω οτι εγω χρειαζομαι τις ultra fine embossing powders.

Αν δεις τι μαρκα ηταν θα με βοηθησεις να μην την παρω. αν μπορεσεις ανεβασε φωτο να δουμε το αποτελεσμα. Εαν η σκονη εχει πρόβλημα, να την επιστρεψεις στο μαγαζι απο όπου την πηρες. δεν ειμαστε για κερατιατικα εξοδα! :rolleyes:

Βάλια μου πολύ χαίρομαι για το μπέμπη σου. Μεγάλωσε το αγόρι σου!!!

Λοιπόν τη σκόνη την πήρα από τη Λένα. Είναι αυτή : http://www.enjoyscrapping.gr/index.php?act=viewProd&productId=2186

Μόνο που το κουτάκι γράφει επάνω "erase" αντί για "clear" και δε ξέρω αν παίζει αυτό΄ρόλο. Δεν έχω πει ακόμα κάτι στη Λένα γιατί υπέθεσα μήπω κάνω κάτι εγώ λάθος. Πάντως έχει μεγάλους κόκκους και διαλύεται!!!

Πήρα κι αυτήν : http://www.enjoyscrapping.gr/index.php?act=viewProd&productId=1103

και είναι κάπως καλύτερο το αποτέλεσμα αλλά δε μπορώ να πω ότι "φουσκώνει" αρκετά. Τι πρέπει να κάνω για να έχω αρκετά έντονο "φούσκωμα";

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάλια μου πολύ χαίρομαι για το μπέμπη σου. Μεγάλωσε το αγόρι σου!!!

Λοιπόν τη σκόνη την πήρα από τη Λένα. Είναι αυτή : http://www.enjoyscrapping.gr/index.php?act=viewProd&productId=2186

Μόνο που το κουτάκι γράφει επάνω "erase" αντί για "clear" και δε ξέρω αν παίζει αυτό΄ρόλο. Δεν έχω πει ακόμα κάτι στη Λένα γιατί υπέθεσα μήπω κάνω κάτι εγώ λάθος. Πάντως έχει μεγάλους κόκκους και διαλύεται!!!

Πήρα κι αυτήν : http://www.enjoyscrapping.gr/index.php?act=viewProd&productId=1103

και είναι κάπως καλύτερο το αποτέλεσμα αλλά δε μπορώ να πω ότι "φουσκώνει" αρκετά. Τι πρέπει να κάνω για να έχω αρκετά έντονο "φούσκωμα";

Γενικά δε νομιζω ότι φουσκώνουν πολύ. Δεν ξερω τι εχεις εσυ κατα νου βεβαια. Μπορεις να μας ανεβασεις φωτο απο τη χαλασμενη? Δοκιμασες να χρησιμοποιησεις τη σφραγίδα με ενα χρωματιστο μελανι να δεις εαν αποτυπωνει καλα? μηπως φταιει η σφραγίδα δηλαδή που δε βγηκε καλό το αποτυπωμα...

θα σου πρότεινα παντως να μιλήσεις και με τη Λενα.


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Το decoupage ειναι ωραιο αλλα εχει μικρή (εως καμια) σχεση με το scrapping... μιλαμε για δυο διαφορετικά πραγματα.

εσυ πως το εχεις φανταστει το scrapping?

Ρώτησα και μου είπαν ότι έχει κάποια μικρή σχέση. Βασικά είναι ένας τρόπος να αποκτήσει κανείς ευρύτερες γνώσεις χειροτεχνίας. Γνωρίζω τι είναι το scrapping αλλά κοιτάζω να δω πώς θα μου βγει εμένα με βάση τις ικανότητές μου. Έχω και μια έφεση στη φωτοσκίαση οπότε θα μπλέξω και stamping μέσα κι όπως μου προκύψει!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε νομιζω ότι φουσκώνουν πολύ. Δεν ξερω τι εχεις εσυ κατα νου βεβαια. Μπορεις να μας ανεβασεις φωτο απο τη χαλασμενη? Δοκιμασες να χρησιμοποιησεις τη σφραγίδα με ενα χρωματιστο μελανι να δεις εαν αποτυπωνει καλα? μηπως φταιει η σφραγίδα δηλαδή που δε βγηκε καλό το αποτυπωμα...

θα σου πρότεινα παντως να μιλήσεις και με τη Λενα.

Αυτό σκοπεύω να κάνω. Πρότεινέ μου κάποια άσπρη και διάφανη σκόνη που εσύ έχεις χρησιμοποιήσει με τα επιθυμητά αποτελέσματα. Για να τις αγοράσω σε επόμενη παραγγελία μου.

Θα δοκιμάσω και με χρωματιστό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

valia σε ευχαριστω!!!!!!

απο τις σελιδες αυτες ψωνιζεις με πιστωτικη ε?

λιγο που ειδα εχει πολυ μεγαλη γκαμα.

ΥΓ με το καλο το μωρακι σου!!!!μπραβο παντως,με 2 παιδια που προλαβαινεις και σκραπαρεις,εγω δυσκολευομαι πολυ.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Λευκη θα δω και θα σου πω τι μαρκες εχω.

Νακι, ναι με πιστωτικη ψωνίζω. η ποικιλια ειναι μεγαλη αλλα ειναι απλά λουλουδια, για ιδιαιτερα κομματια πρεπει να τα σκασεις...

Καλα, μη φανταστεις ότι πολυπρολαβαινω, δυο παιδια, ενα στο δρόμο και καθημερινο δεκαωρο στη δουλεια, συνηθως βγαινω νοκ αουτ! :)


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρώτησα και μου είπαν ότι έχει κάποια μικρή σχέση. Βασικά είναι ένας τρόπος να αποκτήσει κανείς ευρύτερες γνώσεις χειροτεχνίας. Γνωρίζω τι είναι το scrapping αλλά κοιτάζω να δω πώς θα μου βγει εμένα με βάση τις ικανότητές μου. Έχω και μια έφεση στη φωτοσκίαση οπότε θα μπλέξω και stamping μέσα κι όπως μου προκύψει!

Με συγχωρεις που αργησα να σου απαντησω. Η φωτοσκιαση ειναι πολύ χρήσιμη ιδιοτητα για το stamping, αλλά μετά θα πρεπει να πλαισιωσεις/ χρησιμοποιησεις καπως την εικονα που θα φτιαξεις. Για παραδειγμα δες εδω http://handmadebyvalia.blogspot.gr/2012/09/blog-post.html όχι οτι ειμαι καμια φοβερη ή experienced scrapper, αλλά να σου δωσω μια ιδεα. Σφραγισα μια tilda κι εναν edwin. Εσύ θα φωτοσκιασεις πολύ καλύτερα απο μενα προφανώς (BTW, αν εχεις λεφτά να διαθεσεις, να παρεις copic για να δουλεψεις, θα ξετρελαθεις) Το θεμα είναι μετα που σφραγισες και χρωματισες πως θα μεταχειριστείς την εικονα σου. Το scrapping ειναι και όλο το υπολοιπο κομματι, το παντρεμα των χαρτιων, των bling, οι κοπτες που θα χρησιμοποιησεις, πώς θα τα στήσεις ολα μαζι... Το stamping ειναι μονο ενα κομματι... Αυτο εννοουσα όταν σε ρώτησα πως εχει φανταστει το scrapping και τι εχεις κατα νου να φτιαξεις.

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως να καταλαβεις τι εννοω. Για ότι αλλο χρειαστείς μη διαστάσεις να μας ρωτήσεις. :D

Με το καλό να ερθει το μωρακι σου!


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις που αργησα να σου απαντησω. Η φωτοσκιαση ειναι πολύ χρήσιμη ιδιοτητα για το stamping, αλλά μετά θα πρεπει να πλαισιωσεις/ χρησιμοποιησεις καπως την εικονα που θα φτιαξεις. Για παραδειγμα δες εδω http://handmadebyvalia.blogspot.gr/2012/09/blog-post.html όχι οτι ειμαι καμια φοβερη ή experienced scrapper, αλλά να σου δωσω μια ιδεα. Σφραγισα μια tilda κι εναν edwin. Εσύ θα φωτοσκιασεις πολύ καλύτερα απο μενα προφανώς (BTW, αν εχεις λεφτά να διαθεσεις, να παρεις copic για να δουλεψεις, θα ξετρελαθεις) Το θεμα είναι μετα που σφραγισες και χρωματισες πως θα μεταχειριστείς την εικονα σου. Το scrapping ειναι και όλο το υπολοιπο κομματι, το παντρεμα των χαρτιων, των bling, οι κοπτες που θα χρησιμοποιησεις, πώς θα τα στήσεις ολα μαζι... Το stamping ειναι μονο ενα κομματι... Αυτο εννοουσα όταν σε ρώτησα πως εχει φανταστει το scrapping και τι εχεις κατα νου να φτιαξεις.

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως να καταλαβεις τι εννοω. Για ότι αλλο χρειαστείς μη διαστάσεις να μας ρωτήσεις. :D

Με το καλό να ερθει το μωρακι σου!

Eυχαριστώ!

Εξαιρετική η δουλειά σου Βάλια! Πιάνει το χέρι σου πολύ, μπράβο!

Ακριβώς αυτό που θέλω να κάνω περιέγραψες, μ' έπιασες ακριβώς! Έχω ήδη ανακαλύψει τα copic markers, έχω παρακολουθήσει tutorials για τη χρήση τους και ψάχνω να βρω πού τα έχουν σε καλύτερη τιμή, στο οικονομικό πάσχω! Γι' αυτό και θέλω να ξεκινήσω ένα ένα κομμάτι έτσι ώστε να εξοικειωθώ και να τα βάλω σε σειρά (πρώτα stamping, λίγους βασικούς copic markers, μετά υλικά για διακόσμηση) και όταν αισθανθώ εμπιστοσύνη στον εαυτό μου να διαθέσω κάποιο ποσό παραπάνω για γενικότερες προμήθειες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Χάθηκα, το ξέρω! Αλλά τρέχω! Αυτές τις μέρες έφτιαξα τα προσκλητήρια για τη βάφτιση της ανιψιάς μου! Τα παρέδωσα και ξεμπέρδεψα! Τώρα έχει σειρά το βιβλίο ευχών και ένα lay out σε καμβά. Θα τα αναεβάσω μετά τη βάφτιση. Τίποτα άλλο δεν έχω κάνει, αν και υπήρχαν τόσο ωραίες προκλήσεις!!!! Πρέπει να πάρω πάλι τα πάνω μου...

Λευκή μου τι ωραίες κάρτες έφτιαξες!!! Και πολλές και πολύ καλές, μπράβο!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...