Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Scrapbooking lovers!


admin

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάνω στο τούλι και τα πέρναγα και από τις τρυπούλες της παντόφλας που είχα ήδη στερεώσει το τούλι! Την κλωστή δε θυμάμαι πως τη λένε, πάντως είναι γερή...

Νομίζω ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ!!!

Προς το παρόν και τις δικές μου τις κάνω με χάντρες. Μπορεί του χρόνου όμως να δοκιμάσω και το τούλι.

Κι εμένα με έχει πιάσει μια μανία με τις παντόφλες. Για να είμαι ειλικρινής με χαλαρώνει απίστευτα.

Δε ξέρω αν θα φτιάξω καμιά σύνθεση γιατί δεν έχω έμπνευση τελευταία. Ίσως κανένα μίνι άλμπουμ αλλά χαλαρά χωρίς άγχος. Θέλω λίγο να ξεκουραστώ. Αυτήν την εβδομάδα είμαστε μόνοι μας με τον άντρα μου, τα παιδιά μας λείπουν με τους γονείς μου στη Χαλκιδική.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ!!!

Tίποτα καλέ!

Προς το παρόν και τις δικές μου τις κάνω με χάντρες. Μπορεί του χρόνου όμως να δοκιμάσω και το τούλι.

Κι εμένα με έχει πιάσει μια μανία με τις παντόφλες. Για να είμαι ειλικρινής με χαλαρώνει απίστευτα.

Δε ξέρω αν θα φτιάξω καμιά σύνθεση γιατί δεν έχω έμπνευση τελευταία. Ίσως κανένα μίνι άλμπουμ αλλά χαλαρά χωρίς άγχος. Θέλω λίγο να ξεκουραστώ. Αυτήν την εβδομάδα είμαστε μόνοι μας με τον άντρα μου, τα παιδιά μας λείπουν με τους γονείς μου στη Χαλκιδική.

Τα δυο σας είσαστε? Τέλεια!!

Εγώ για να πρωτοτυπήσω, έφτιαξα άλλο ένα ζευγάρι! Θα χειμωνιάσει και θα μου μείνει κουσούρι! http://myglitterfairytale.blogspot.gr/2012/07/4.html


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello girls!!

τι ωραία Λευκή, πόσο θα ήθελα κι εγώ να μείνουμε μόνοι μας με τον άντρα μου...

3 1/2 χρόνια τώρα πάντα το παιδί μαζί μας...ούτε μια ώρα!!

Σάντυ μου θα μπω το μεσημέρι να τις δω με ησυχία, δεν τις πουλάς κιόλας? σε μαγαζί στην κέρκυρα τις είδα 80Ε...δεν είχα πέρσυ χρήματα κι έφτιαξα μόνο της μικρής, ήθελα να φτιάξω για μένα και κάποιες να τις πουλήσω...πούλησα 2 ζευγαράκια παιδικά μόνο...

δεν έβρισκα όμως χοντρική όπως εσείς...είδα στην ομάδα στο φέις τιμές..τους παιδιού τις αγόρασα σκέτα σανδάλια, πολύ καλή ποιότητα βέβαια σε σύγκριση με άλλες 15-17Ε αν θυμάμαι καλά...

αυτό αξίζει να το ξεκινήσει από τον Απρίλιο και να αρχίσεις να πουλάς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Σάντυ μου, πολύ γλυκές και αυτές οι παντοφλίτσες!

Χριστίνα, 15 ευρώ τις αγόρασα κι εγώ. Δεν έχω βρει χοντρική και ούτε έχω ψάξει κιόλας. Δε ξέρω τι γίνεται μ'αυτό το θέμα εδώ στη Θεσσαλονίκη. Αν ξέρεις κάτι μου λες.

80 ευρώ είναι πολλά λεφτά αλλά έαν επάνω οι χάντρες είναι αξίας, τότε θα κοστίζουν πολλά. Το κόστος της παντόφλας εξαρτάται και από τα υλικά που βάλεις επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σαντυ πολύ ωραιες σαγιοναρες !Αλήθεια από που τις αγοραζεις ?δεν εχω δει τι εχετε γραψει στο face ...μαπινω αραια πλεον...

Χριστίνα μακαρι να μπορουσες να εφτιαχνες πιο πολλες !


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα κυκλοφορούν φτηνές, δεν ξέρω που όμως...

δεν ξέρω και την ποιότητα...στην κέρκυρα τις πήρα από ένα παραδοσιακό εργαστηριάκι από ένα παιδί που το έχει από τον πατέρα-παππού του...γνήσιο χοντρό δέρμα.

είδα και σε άλλα μαγαζιά, τουριστικά, χάλια ποιότητα και τα πουλούσαν πανάκριβα...

σίγουρα είναι και τα υλικά που βάζεις, αλλά με τόσα χαντράδικα στην αθήνα...υπάρχει μεγάλη ποικιλία, δεν μπορούμε να βάλουμε και swarovski!!:)

για Θεσσαλονίκη δεν ξέρω τίποτα Λευκή μου.

άργησα να το σκεφτώ πέρσυ, και φέτος δεν είμαι ελλάδα...

που ξέρεις μπορεί του χρόνου να φτιάχνω για Σουηδούς!!χαχα

Σοφάκι καλά είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Το παλεύω Χριστίνα ...ολο κατι γίνεται αλλα σήμερα εχω καλη διαθεση !Ευτυχως...

Του χρόνου αν εχουμε καλύτερη οικονομικη κατασταση θα φτιαξω και εγω σαγιοναρες ,,,φετος αν περισεψει τιποτα προτιμω να παρω ετοιμα πεδιλακια..


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υπομονή Σοφάκι μου, όλες το παλεύουμε...κάνουμε και τίποτα άλλο...

να δούμε πότε θα φτιάξουν τα πράγματα για όλους μας!!

Καλημέρα!!!

εμείς δεν φοράμε πέδιλα, κι έτσι δεν χρειάζεται να αγοράσουμε!χαχαχα

τα πόδια μου είναι παγωτίνια, μια φορά μόνο έβαλα...άντε του χρόνου τώρα...

της μικρής δεν έχω αγοράσει καν...μόνο κάτι για μέσα το σπίτι πιο πολύ, αλλά φοριούνται κι έξω...

Link to comment
Share on other sites

Μyfavouritelullaby δες και στη σφραγιδομάνια που σου έβαλε η Λευκή παραπάνω, απλά εκεί καλό είναι να δώσεις τα χαρτιά σου για να σου τα κόψουν στο ίδιο σχήμα. Μπορείς και να τα κολλήσεις και να τα κόψεις περιμετρικά με κοπίδι, αλλά είναι πιο χρονοβόρο.

Μπορείς βέβαια να στολίσεις κι ένα έτοιμο. Ή αν είσαι Αθήνα, μπορείς να πας στο Διονυσόπουλο, έναν χαρτέμπορο στον Πειραιά (Αλμυρίδος 6 στο ύψος Πειραιώς 41, σχετικά κοντά σην ΕΛΑΙΣ, αλλά από απέναντι). Εκεί θα πάρεις γκρι χαρτόνια σε όποιο πάχος θέλεις, στα κόβουν στις διαστάσεις που θέλεις και μετά τα στολίζεις και δένεις το άλμπουμ με κρίκους.

να σου πω ρε συ,δηλαδή φτιάχνω το άλμπουμ κολλώντας τις φωτογραφίες..δεν θα κολλήσουν με το χρόνο μεταξύ τους?και τις φωτο πώς να τις κολλήσω με κανονική κόλλα ή αυτήν την λευκή την ειδική που πήρα απο το scrapbooking.gr που με αυτήν κολλάς υφάσματα κλπ κλπ?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ti κάνετε? Εγώ δεν έχω ίντερνετ εδώ και πολλές μέρες στο σπίτι και έχω εκνευριστεί. Τώρα μπήκα από άλλο υπολογιστή. Επιτέλους έπεσε λιγάκι η ζέστη.. Και επιτέλους βάλαμε και την περιβόητη ταπετσαρία! Πολύ ωραία έγινε! 'Αντε να ταχτοποιηθούμε σιγά σιγά! Από scrapping πάλι τίποτα δεν κάνω!:tongue:

να σου πω ρε συ,δηλαδή φτιάχνω το άλμπουμ κολλώντας τις φωτογραφίες..δεν θα κολλήσουν με το χρόνο μεταξύ τους?και τις φωτο πώς να τις κολλήσω με κανονική κόλλα ή αυτήν την λευκή την ειδική που πήρα απο το scrapbooking.gr που με αυτήν κολλάς υφάσματα κλπ κλπ?

Την pva λες? Προσωπικά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη από αυτή. Σαν να υγραίνει το χαρτί.

Πάντως θεωρητικά είναι καλό να χρησιμοποιείς κόλλα που κάνει για φωτογραφίες και να μην έχει οξέα. Εμένα με βολεύει και η ταινία διπλής όψεως και η κόλλα ρόλλερ. Δεν ξέρω αν μελλοντικά κολλάνε οι φωτό μεταξύ τους. Όντως στα παλιά (τα κλασικά) άλμπουμ κολλάγανε καμιά φορά οι φωτό, γι' αυτό και πολλά είχαν ριζόχαρτο.


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...