Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα που ανεβαίνει η λίρα (ή πέφτει το ευρώ) και για μελλοντική χρήση έλεγα μήπως έβρισκα ξενόγλωσσα βιβλία μεταχειρισμένα εδώ. Έψαξα και βρήκα το compendium. Δεν δείχνει να έχει πολλά στα μεταχειρισμένα, αλλά διαβάζοντας σε φόρουμ αγγλόφωνα μάλλον πρέπει να έχει στο φυσικό κατάστημα πιο πολλά από την ιστοσελίδα. Το ξέρει κάποια;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σκοπο να το κρατησω στο τζαμπα, απλά το κακο ειναι οτι ειχα κανει παραγγελια απο το αμαζον buyvip και περιμενα οτι θα ειναι απο εκει.το παρελαβε ο πατερασ μου οποτε δεν μπορουσα να ξερω τι ειναι για να μην παραλαβω...και κατι ακομα... το πακετο είναι 30χ 50 εκ. Τι μεταφορικά θα πληρωσω?μηπως πρεπει πρωτα να τους ενημερωσω για το ποσό?

Σε παρόμοια περίπτωση, είχα πάει πρώτα στο ταχυδρομείο, όπου μου υπολόγισαν το κόστος για συστημένο (ήταν σχετικά ακριβή αγορά) και τους ενημέρωσα με mail. Μου απάντησαν αμέσως και μου ζήτησαν να το στείλω και να τους ενημερώσω για το tracking number. Μόλις το έκανα, μου έβαλαν τα χρήματα στην κάρτα με την οποία είχα κάνει την αγορά.

Σε καταλαβαίνω για την πρόσθετη και αναίτια ταλαιπωρία, όμως τα ταχυδρομεία είναι ανοιχτά μέχρι τις 8 το βράδυ καθημερινά, καθώς και το Σάββατο το πρωϊ, οπότε μπορείς να εξυπηρετηθείς αμέσως, χωρίς το στήσιμο στις ουρές.

Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό να καλλιεργούμε μια σχέση αξιοπιστίας και, επιπλέον, πιστεύω ότι στο Amazon διαμορφώνουν κάποιο είδος "προφίλ" των πελατών και με βάση αυτό τους αντιμετωπίζουν. Για παράδειγμα, φέτος τα Χριστούγεννα που χάθηκαν αρκετά δικά μου δέματα, εκτός από την άμεση αποζημίωση, μου έστειλαν mail (όχι τυποποιημένο), με το οποίο μου ζητούσαν συγγνώμη και με παρακαλούσαν να μην σταματήσω να ψωνίζω από το Amazon.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

και ερχομαι εγω η ξεμπαρκη να ρωτησω, οσες παραλαβατε απο αμαζον ειχε μεσα αποδειξη?????????

γιατι εμενα το τελευταιο δεμα που παρελαβα προχτες (5 μερες νωριτερα απο την ημερομηνια αφιξης που μου δινανε) δεν ειχε μεσα αποδειξη ουτε για δειγμα!!!!!!!!!!!!

Μέσα στα δέματα βάζουν το δελτίο αποστολής (η απόδειξη αγοράς υπάρχει στο λογαριασμό παραγγελιών σου στο site). Πιθανότατα δεν μπήκε κατά λάθος στο δέμα σου.

Σχετικά με τις ημερομηνίες άφιξης, το ίδιο συμβαίνει και με τις δικές μου παραγγελίες (έρχονται αρκετά νωρίτερα). Μάλλον την πάτησαν τα Χριστούγεννα και αποφάσισαν να βελτιώσουν τις υπηρεσίες τους στο συγκεκριμένο τομέα.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου από επιστροφή στο amazon.uk: Αγόρασα ένα ακριβό σύγγραμα σε 2 τόμους. Μου ήρθε μόνο ο πρώτος. Στο chat τους ζήτησα να μου στείλουν τον 2ο τόμο, αλλά μου είπαν να στείλω πίσω τον πρώτο τόμο και να μου στείλουν εκείνοι και τους 2 τόμους (τα μεταφορικά δικά τους). Δεν χάρηκα, αλλά τι να κάνω. Επειδή από ένα ποσό και πάνω (νομίζω 65 λίρες?) συνιστούν ανιχνεύσιμη μέθοδο επιστροφής, το πήγαμε στην ACS της γειτονιάς (πάνω από 30 ευρώ μεταφορικά), περιμέναμε για refund μεταφορικών, αλλά όταν παρέλαβαν δεν μας κάνανε. Τους έστειλα mail από τη φόρμα επικοινωνίας και τους έλεγα αν θέλουν να τους στείλω σκαναρισμένη την απόδειξη της ACS. Ήταν υποχρεωτικότατοι, αμέσως μου κάνανε refund το ποσό που τους είπα χωρίς να μου ζητήσουν καν την απόδειξη, με συγγνώμες κλπ. Ανάμικτη απογοήτευση και ικανοποίηση, τέλος πάντων τέλος καλό όλα καλά.


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απόδειξη κι εγώ έχω πολύ καιρό να δω στο δέμα. Για όσα πήρα στο black Friday τύπωσα τις αποδείξεις από το λογαριασμό μου στο amazon.


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο έπαθα κι εγώ από το pramworld. Παρήγγειλα μέσα στις γιορτες 2 μεγάλα αντικείμενα και επειδή δεν ήρθαν εντός της προβλεπόμενης ημερομηνίας τους έστειλα μειλ για παράπονα(είναι και 45 λίρες τα μτφ) :rolleyes: , ζητώντας παράλληλα να μου στείλουν αριθμό παραγγελίας για να την παρακολουθώ. Μου απάντησαν αμέσως ότι λυπούνται πολύ και πως η παραγγελία είναι στο δρόμο, όπως διαπίστωσα και με τον αριθμό παραγγελίας. Την ίδια μέρα που παρέλαβα αυτό το μειλ τους και είδα ότι το δέμα είναι στο Βουκουρέστι, χτυπάει η μεταφορική το κουδούνι και ΝΑΑΑΑΑ τα δεματα! :confused: Το είπα στον υπάλληλο της μεταφορικής και μου λέει :"Αποκλείεται"...Μετά από 3 μέρες μπαίνω πάλι να δω που είναι το υποτιθέμενο δέμα που δεν έχω παραλάβει ακόμα (γιατί ακόμα έτσι φαινόταν)..και βλέπω ότι είναι στο όχημα της μεταφορικής προς παράδοση. Μετά από λίγο πάλι το κουδούνι!!! Ο υπάλληλος έφερε 2 ακριβώς ίδια αντικείμενα με αυτά που είχα παραλάβει. Μπλόκαρα λίγο γιατί δεν είχα δει πόσες φορές με είχαν χρεώσει. Αλλά δεν τα δέχτηκα τελικά. Τους έστειλα ένα μειλ λόγω απογοήτευσης-άγχους-μπερδέματος αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε.


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ έτσι είναι όντως μπέρδεμα.. πως να ξέρεις ποιο δέμα είναι;;

Κάνε καλύτερα μια κρούση για τα μεταφορικά μην τυχόν και τα χρεωθείς χωρίς να φταις κιόλας!! Αν και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και να μην σου τα επιστρέψουν!!

Ψωνίζεις συχνά από άμαζον buyvip; Το ανακάλυψα εδώ και λίγο καιρό και έχω ενθουσιαστεί με ό,τι κι αν έχω πάρει σε πραγματικά πολύ χαμηλές τιμές!! :D

Ψωνίζω συχνά αλλά όπως εχω ξαναγράψει κάτι δεν μου κολλάει στα προϊόντα τους...πολύ δελεαστικές τιμες

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης θεμα

εκανε ο αντρας μου πληρωμη μεσω του δικου μου λογαριασμου paypal για μια διαφημιση που ηθελε να βαλει για την εταιρεια του σαν boost στο facebook

πληρωσε, η διαφημιση μπηκε, εμενα το facebook ομως δεν με εχε χρεωσει στο paypal

και ουτε μου εχει ερθει επιβεβαιωτικο μειλ απο το paypal οτι πληρωσα το facebook

(παρολα αυτα η διαφημιση ανεβηκε κανονικα και φαινεται πληρωμενη για το fecebook)

:confused::confused::confused::confused:


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια περίπτωση, είχα πάει πρώτα στο ταχυδρομείο, όπου μου υπολόγισαν το κόστος για συστημένο (ήταν σχετικά ακριβή αγορά) και τους ενημέρωσα με mail. Μου απάντησαν αμέσως και μου ζήτησαν να το στείλω και να τους ενημερώσω για το tracking number. Μόλις το έκανα, μου έβαλαν τα χρήματα στην κάρτα με την οποία είχα κάνει την αγορά.

Σε καταλαβαίνω για την πρόσθετη και αναίτια ταλαιπωρία, όμως τα ταχυδρομεία είναι ανοιχτά μέχρι τις 8 το βράδυ καθημερινά, καθώς και το Σάββατο το πρωϊ, οπότε μπορείς να εξυπηρετηθείς αμέσως, χωρίς το στήσιμο στις ουρές.

Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό να καλλιεργούμε μια σχέση αξιοπιστίας και, επιπλέον, πιστεύω ότι στο Amazon διαμορφώνουν κάποιο είδος "προφίλ" των πελατών και με βάση αυτό τους αντιμετωπίζουν. Για παράδειγμα, φέτος τα Χριστούγεννα που χάθηκαν αρκετά δικά μου δέματα, εκτός από την άμεση αποζημίωση, μου έστειλαν mail (όχι τυποποιημένο), με το οποίο μου ζητούσαν συγγνώμη και με παρακαλούσαν να μην σταματήσω να ψωνίζω από το Amazon.

Τα ΕΛΤΑ ανοιχτά μέχρι τις 8 το βράδυ και λειτουργούν και Σάββατο;;;;; Στην Αθήνα μπορεί, επαρχία που μένω πάντως 2 ακριβώς κλείνει η πόρτα και από κόσμο άστα να πάνε!!!!:(


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψωνίζω συχνά αλλά όπως εχω ξαναγράψει κάτι δεν μου κολλάει στα προϊόντα τους...πολύ δελεαστικές τιμες

Θυμάμαι που κάτι είχες αναφέρει κάποια στιγμή αλλά μια χαρά ποιοτικά δεν σου φαίνονται κι εσένα;; Για να είμαι ειλικρινής πάντως και σε μένα είχε περάσει από το μυαλό πως ίσως είναι μαϊμού κτλ αλλά έχω πάρει τόσα πράγματα και όλα μα όλα είναι τέλεια!! Τι να πω; Απλά βολεύτηκα και δεν το σκέφτομαι πια!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω αυτό για 6 χρονών. Όποια μπορέσει και το βρει θα της στείλω μπομπονιέρα από τη βάπτιση της μπέμπας.:cool:

Μεχρι 4 ετων βγαινει αυτο το σχεδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μια ερώτηση και μια βοήθεια κορίτσια. Θέλω κρεμοσάπουνο για την μικρή, για να πλένει τα χέρια της. Έχετε υπ'όψιν σας κάποιο παιδικό; Εσάς με τι πλένουν τα χέρια τους; Και από που το πήρατε; Της πήρε ο άντρας μου ένα αλλά είναι χάλια συν ότι γράφει ξεκάθαρα ότι έχει parabens, και δεν θέλω να το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που κάτι είχες αναφέρει κάποια στιγμή αλλά μια χαρά ποιοτικά δεν σου φαίνονται κι εσένα;; Για να είμαι ειλικρινής πάντως και σε μένα είχε περάσει από το μυαλό πως ίσως είναι μαϊμού κτλ αλλά έχω πάρει τόσα πράγματα και όλα μα όλα είναι τέλεια!! Τι να πω; Απλά βολεύτηκα και δεν το σκέφτομαι πια!!:P

και γω εχω βολευτει αφου δεν βγαινω ποτε σχεδον στην αγορα χωρις μωρα οποτε δεν μπορω να ψωνισω ευκολα...απλά το ενα μπλουζάκι ηταν ξυλωμένο, το άλλο δεν ειχε ετικέτα, τα παπουτσια του αντρα μου το ένα ζευγαρι εγραφε adidas σε παραπανω σημεια απο ενα αλλο που ειδα σε καταστημα, σε ενα αλλο ζευγαρι το καστορ του ηταν πατικωμενο ενω στη φωτο φαινοταν πολύ πιο εντυπωσιακο... ενα ζευγαρι μποτακια που πηρα δερματινα ηταν οκ ενω ένα αλλο απο 99 - 39ευρω και ηταν πολυ δερματινη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μια ερώτηση και μια βοήθεια κορίτσια. Θέλω κρεμοσάπουνο για την μικρή, για να πλένει τα χέρια της. Έχετε υπ'όψιν σας κάποιο παιδικό; Εσάς με τι πλένουν τα χέρια τους; Και από που το πήρατε; Της πήρε ο άντρας μου ένα αλλά είναι χάλια συν ότι γράφει ξεκάθαρα ότι έχει parabens, και δεν θέλω να το χρησιμοποιεί.

Εγω τους βαζω μεσα σε ντισπενσερ το αφρολουτρο που πλενονται. Οχι κατι πολυ ακριβο. Π.χ. το sanex το παιδικο το 0%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...