Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Παίρνω σίδηρο, ναι. Ειχα 170 (τέρμα δηλαδή) αλλά έχω χαμηλή φεριτίνη 18 οπότε δεν το σταματάω. Όσπρια τρώω εννοείται και δν μου ανεβάζουν και το ζάχαρο οποτε τα απολαμβάνω. Ευτυχώς ακομα με την τουαλέτα δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. 
Για τις φράουλες εχω διαβάσει που λένε οχι κάποιοι επειδή ειναι στο χωμα αλλα φαντάζομαι πως με πολυ καλο πλύσιμο δεν θα έχουν πρόβλημα.
Όλα τα φρούτα που τρώω αυτόν τον καιρο τα καθαρίζω απ έξω οποτε κάνω ένα απλό πλύσιμο. Εσεις βάζετε ξύδι και στα μήλα και στα πορτοκάλια δηλαδή;;

Τις φράουλες καλό είναι να τις αποφεύγουμε καθως είναι τίγκα ψεκασμενες με χημικά λόγω ευαισθησίας τους και με φουλ ορμονες, ειδικά αυτή την περιοδο που δεν είναι η εποχή τους.  Μόνο βιολογικές και το καλοκαίρι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και μένα καλές είναι το λέει για την φλεγμονές έχω ιστορικό ενδομητριωσης και ενδομητρίτιδας! Ελα ναι ακριβώς μια εβδομάδα !

Υπάρχει εξέταση για τη λιστερια ; Δεν το ήξερα 

Ναι και κοστίζει λίγο. Εντομεταξυ τα συμπτώματα της λιστεριας είναι όπως της σαρμονελας. Η διαφορά είναι ότι στην λιστερια μπορεί να εμφανιστούν και 2 μήνες μετά. Εάν κάτι είναι μολυσμένο με λιστερια και να το μαγειρέψεις θα έχει πάλι λιστερια, ενώ η σαρμονελα όχι. Πχ αυγά, κοτόπουλο.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Παίρνω σίδηρο, ναι. Ειχα 170 (τέρμα δηλαδή) αλλά έχω χαμηλή φεριτίνη 18 οπότε δεν το σταματάω. Όσπρια τρώω εννοείται και δν μου ανεβάζουν και το ζάχαρο οποτε τα απολαμβάνω. Ευτυχώς ακομα με την τουαλέτα δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. 
Για τις φράουλες εχω διαβάσει που λένε οχι κάποιοι επειδή ειναι στο χωμα αλλα φαντάζομαι πως με πολυ καλο πλύσιμο δεν θα έχουν πρόβλημα.
Όλα τα φρούτα που τρώω αυτόν τον καιρο τα καθαρίζω απ έξω οποτε κάνω ένα απλό πλύσιμο. Εσεις βάζετε ξύδι και στα μήλα και στα πορτοκάλια δηλαδή;;

Στα πορτοκάλια όχι, αλλά στα μήλα ναι, τα ξεβγάζω με ξύδι και μπόλικο νερό. 

11 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και μένα καλές είναι το λέει για την φλεγμονές έχω ιστορικό ενδομητριωσης και ενδομητρίτιδας! Ελα ναι ακριβώς μια εβδομάδα !

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους, ούτε καν το έχω συνειδητοποιήσει. Βέβαια με τις αιματολογικές - βιοχημικές εξετάσεις πάθαμε αρχικά ένα σοκ καθώς πραγματοποιήθηκαν σε μικροβιολογικό κέντρο που εγώ δεν γνωρίζω αλλά συνεργάζεται ο γυναικολόγος, μας είπαν να πάμε εκεί καθώς υπάρχει μεγαλύτερη άνεση για να δικαιολογήσουν όλα αυτά τα παραπεμπτικά που χρειαζόταν μέσω ΕΟΠΥΥ αλλά με έβγαλαν λανθασμένα ότι έχω Ερυθρά!!!! Εγκεφαλικό όλοι πάθαμε (εμείς, ο ιατρός, ο λοιμοξιωλόγος), μέχρι να επαναληφθούν τα αντισώματα της Ερυθράς, αλλού, σε νοσοκομείο αυτήν την φορά χάσαμε 5 μέρες από την ζωή μας! Να εμπιστεύεστε εκεί που κάνετε την οποιαδήποτε εξέταση!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, EvgeniaCher said:

Στα πορτοκάλια όχι, αλλά στα μήλα ναι, τα ξεβγάζω με ξύδι και μπόλικο νερό. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους, ούτε καν το έχω συνειδητοποιήσει. Βέβαια με τις αιματολογικές - βιοχημικές εξετάσεις πάθαμε αρχικά ένα σοκ καθώς πραγματοποιήθηκαν σε μικροβιολογικό κέντρο που εγώ δεν γνωρίζω αλλά συνεργάζεται ο γυναικολόγος, μας είπαν να πάμε εκεί καθώς υπάρχει μεγαλύτερη άνεση για να δικαιολογήσουν όλα αυτά τα παραπεμπτικά που χρειαζόταν μέσω ΕΟΠΥΥ αλλά με έβγαλαν λανθασμένα ότι έχω Ερυθρά!!!! Εγκεφαλικό όλοι πάθαμε (εμείς, ο ιατρός, ο λοιμοξιωλόγος), μέχρι να επαναληφθούν τα αντισώματα της Ερυθράς, αλλού, σε νοσοκομείο αυτήν την φορά χάσαμε 5 μέρες από την ζωή μας! Να εμπιστεύεστε εκεί που κάνετε την οποιαδήποτε εξέταση!

Πω πω ΣΟΚ! Ευτυχώς που ήταν όλα καλα! 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Πω πω ΣΟΚ! Ευτυχώς που ήταν όλα καλα! 

Άσε τρέλα!! Αρχικά δεν είχα καταλάβει πόσο σοβαρό είναι μέχρι που μίλησα με τον ιατρό μου και ήταν η πρώτη φορά που τον άκουσα με αλλαγή στην χροιά της φωνής του, τότε είπε αυτό ήταν. Βέβαια σε εμένα μου έχει συμβεί το εξής τρελό παρόλο που έχω νοσήσει σε παιδική ηλικία από ερυθρά δεν έχω αντισώματα - ανοσία για την Ερυθρά. Το πως γίνεται αυτό δεν έχω καταλάβει, υποτίθεται ότι όταν νοσείς από αυτήν την πάθηση έχεις αντισώματα εφ' όρου ζωής και το μάθαμε τυχαία τώρα. Πάντως η ψευδός θετική απάντηση στην Ερυθρά (αντισώματα IgM) είναι κάτι που παρατηρείται συχνά κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης με βάση τα επιδημιολογικά στοιχεία του ΕΟΠΠΥ όπου βρήκα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κορίτσι θα γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο;Και αν είναι ευχαριστημένη από τον γιατρό!Διοτι είναι να παω σε γνωστό ιδιωτικό να γεννήσω αλλά η εμπειρία μου που νοσηλεύτηκα για 12 ώρε(12 το βράδυ και βγήκα 12 το πρωί την επόμενη )μου ζήτησαν 1000€.Και λέω αν τυχόν εγώ που έχω δίδυμα που μπορεί να είναι πρόωρα χρειαστούν να νοσηλευτούν τι θα πληρώσω;

Ηθελα να πω τον πόνο μου!Συγνωμη αν κούρασα 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κορίτσι θα γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο;Και αν είναι ευχαριστημένη από τον γιατρό!Διοτι είναι να παω σε γνωστό ιδιωτικό να γεννήσω αλλά η εμπειρία μου που νοσηλεύτηκα για 12 ώρε(12 το βράδυ και βγήκα 12 το πρωί την επόμενη )μου ζήτησαν 1000€.Και λέω αν τυχόν εγώ που έχω δίδυμα που μπορεί να είναι πρόωρα χρειαστούν να νοσηλευτούν τι θα πληρώσω;

Ηθελα να πω τον πόνο μου!Συγνωμη αν κούρασα 

 

Καλησπέρα,

Θα σου την εμπειρία της φίλης μου με δίδυμα. Πήγε και εκείνη στο δημόσιο για αυτό τον λόγο. Γέννησε στις 33 εβδομάδες και εννοείται τα μωράκια της μπήκαν θερμοκοιτίδα. Μου είπε ότι η καλύτερη μονάδα νεογνών βρίσκεται στο Αττικό Νοσοκομείο. Όλο το 24ωρο μπορείς να πας να τα δεις και να τα θηλασεις και ο πατέρας να βρίσκεται εκεί. Στο Αλεξάνδρα επέτρεπαν μόνο 2 ώρες. Πέρα από αυτό εχουν πολύ καλό εξοπλισμό και κόσμο με γνώσεις. Αυτά μου είπε. Εκείνη γέννησε στο Αλεξάνδρα αλλά ήταν πρωτοχρονιά, η εμπειρία της μέτρια. Στο δημόσιο επίσης πρέπει να φτιάξεις βαλίτσα από σεντονακια, πετσετακια, πάνες κλπ. Δεν έχουν.

Στο ιδιωτικό έχεις τις τιμές στο ίντερνετ. Εάν δεν έχεις ιδιωτική ασφάλεια το κάθε παιδί θα σου κοστίζει 200€ την ημέρα εάν δεν κάνω λάθος. Εάν χρειαστούν θερμοκοιτίδα. Συν κάποιες εξετάσεις, συν οι γιατροί που θα τα δουν και τι άλλο θα χρειαστείς εσύ. 

Αλλιώς πας ιδιωτικό με τον γιατρό σου και εάν δεν έρθουν σωστά τα πράγματα κάνεις διακομιδή σε δημόσιο νοσοκομείο.

Αυτά ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Georgiakou said:

Κορίτσια καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κορίτσι θα γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο;Και αν είναι ευχαριστημένη από τον γιατρό!Διοτι είναι να παω σε γνωστό ιδιωτικό να γεννήσω αλλά η εμπειρία μου που νοσηλεύτηκα για 12 ώρε(12 το βράδυ και βγήκα 12 το πρωί την επόμενη )μου ζήτησαν 1000€.Και λέω αν τυχόν εγώ που έχω δίδυμα που μπορεί να είναι πρόωρα χρειαστούν να νοσηλευτούν τι θα πληρώσω;

Ηθελα να πω τον πόνο μου!Συγνωμη αν κούρασα 

 

Καλησπέρα, πρόσφατα μία γνωστή γέννησε στο ΡΕΑ αρκετά πρόωρα στον 6ο μήνα και το μωράκι της είναι ακόμα στην θερμοκοιτίδα (κοντά 1 μήνα). Η μητέρα της κοπέλας μου είπε ότι το μεγαλύτερο κόστος καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ όταν υπάρχει τέτοιο θέμα και ότι εκείνοι δίνουν μία μικρή συμμετοχή αλλά δεν ήξερε ακριβώς το ποσό. Μήπως να πάρεις να ρωτήσεις στην κλινική που είχες σκοπό να γεννήσεις; Θα αλλάξεις και γιατρό μαζί με κλινική; 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την χρήση ηλεκτρικής κουβέρτας στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Έχετε κάποια οδηγία; Εγώ την χρησιμοποιώ κάθε βράδυ ανελλιπώς και σήμερα διάβασα ότι συστήνεται να μην γίνεται χρήση τουλάχιστον μέχρι την 7η εβδομάδα που οι αποβολές είναι πιο πιθανό να συμβούν. Παρόλα αυτά λέει ότι έρευνες έχουν δείξει ότι δεν μπορεί να φτάσει σε τέτοια επίπεδα θερμοκρασίας το σώμα που να προκαλέσει αποβολή και ότι σε γενικές γραμμές είναι ασφαλής. Τρόμαξα όμως δεν σας κρύβω. Αν ήταν τόσο σοβαρό δεν θα μας το λέγανε οι γιατροί στις οδηγίες;;; ή ζητάω πολλά;;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα, πρόσφατα μία γνωστή γέννησε στο ΡΕΑ αρκετά πρόωρα στον 6ο μήνα και το μωράκι της είναι ακόμα στην θερμοκοιτίδα (κοντά 1 μήνα). Η μητέρα της κοπέλας μου είπε ότι το μεγαλύτερο κόστος καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ όταν υπάρχει τέτοιο θέμα και ότι εκείνοι δίνουν μία μικρή συμμετοχή αλλά δεν ήξερε ακριβώς το ποσό. Μήπως να πάρεις να ρωτήσεις στην κλινική που είχες σκοπό να γεννήσεις; Θα αλλάξεις και γιατρό μαζί με κλινική; 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την χρήση ηλεκτρικής κουβέρτας στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Έχετε κάποια οδηγία; Εγώ την χρησιμοποιώ κάθε βράδυ ανελλιπώς και σήμερα διάβασα ότι συστήνεται να μην γίνεται χρήση τουλάχιστον μέχρι την 7η εβδομάδα που οι αποβολές είναι πιο πιθανό να συμβούν. Παρόλα αυτά λέει ότι έρευνες έχουν δείξει ότι δεν μπορεί να φτάσει σε τέτοια επίπεδα θερμοκρασίας το σώμα που να προκαλέσει αποβολή και ότι σε γενικές γραμμές είναι ασφαλής. Τρόμαξα όμως δεν σας κρύβω. Αν ήταν τόσο σοβαρό δεν θα μας το λέγανε οι γιατροί στις οδηγίες;;; ή ζητάω πολλά;;

Σχετικά με την ζέστη το λένε για να μην ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία στην κοιλιά και εννοείται να μην αφυδατώνεται. Όπως πχ δεν ακουμπάμε το λάπτοπ πάνω στην κοιλιά για να μην ζεσταίνεται. 

Η ηλεκτρική κουβέρτα σε βοηθάει στους πόνους της μέσης.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Xristina96 said:

Σχετικά με την ζέστη το λένε για να μην ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία στην κοιλιά και εννοείται να μην αφυδατώνεται. Όπως πχ δεν ακουμπάμε το λάπτοπ πάνω στην κοιλιά για να μην ζεσταίνεται. 

Η ηλεκτρική κουβέρτα σε βοηθάει στους πόνους της μέσης.

Εγώ την θέλω κυρίως για τα πόδια μου που είναι συνεχώς παγωμένα αλλά μαζί ζεσταίνεται και το υπόλοιπο σώμα. Βέβαια δεν την κρατάω πάνω από 15' άντε 20' το πολύ και ούτε φτάνω ποτέ να σκάω. Μόλις νιώσω καλύτερα την κλείνω. Άρα λες να μην ανησυχώ, ε; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ την θέλω κυρίως για τα πόδια μου που είναι συνεχώς παγωμένα αλλά μαζί ζεσταίνεται και το υπόλοιπο σώμα. Βέβαια δεν την κρατάω πάνω από 15' άντε 20' το πολύ και ούτε φτάνω ποτέ να σκάω. Μόλις νιώσω καλύτερα την κλείνω. Άρα λες να μην ανησυχώ, ε; 

Όχι καθόλου, στο λέω με σιγουριά. Είχα ρωτήσει και τα καυτά μπάνια. Μου έδωσαν το οκ γιατί ηρεμούν από κράμπες. Ειδικά εσύ που έχεις κρύα πόδια πρέπει να τα ζεσταίνεις. Τα κρύα πόδια οδηγούν σε κράμπες στην κοιλιά. 

Όταν λέμε ζεστή εννοούμε να καίει στην κοιλιά. Εάν έρθουν τα ζωάκια σου κοντά σου και κάτσετε αγκαλίτσα θα δεις ότι στην κοιλιά σου θα είσαι λίγο παραπάνω ζεστη. Αυτη η ζέστη δεν επιρρεαζει.

Οδηγίες του γιατρού μου, τον εμπιστεύομαι φουλ!! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Xristina96 said:

Όχι καθόλου, στο λέω με σιγουριά. Είχα ρωτήσει και τα καυτά μπάνια. Μου έδωσαν το οκ γιατί ηρεμούν από κράμπες. Ειδικά εσύ που έχεις κρύα πόδια πρέπει να τα ζεσταίνεις. Τα κρύα πόδια οδηγούν σε κράμπες στην κοιλιά. 

Όταν λέμε ζεστή εννοούμε να καίει στην κοιλιά. Εάν έρθουν τα ζωάκια σου κοντά σου και κάτσετε αγκαλίτσα θα δεις ότι στην κοιλιά σου θα είσαι λίγο παραπάνω ζεστη. Αυτη η ζέστη δεν επιρρεαζει.

Οδηγίες του γιατρού μου, τον εμπιστεύομαι φουλ!! 

 

Eυχαριστώ πολύ!!! Με ηρέμησες ☺️

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα, πρόσφατα μία γνωστή γέννησε στο ΡΕΑ αρκετά πρόωρα στον 6ο μήνα και το μωράκι της είναι ακόμα στην θερμοκοιτίδα (κοντά 1 μήνα). Η μητέρα της κοπέλας μου είπε ότι το μεγαλύτερο κόστος καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ όταν υπάρχει τέτοιο θέμα και ότι εκείνοι δίνουν μία μικρή συμμετοχή αλλά δεν ήξερε ακριβώς το ποσό. Μήπως να πάρεις να ρωτήσεις στην κλινική που είχες σκοπό να γεννήσεις; Θα αλλάξεις και γιατρό μαζί με κλινική; 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την χρήση ηλεκτρικής κουβέρτας στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Έχετε κάποια οδηγία; Εγώ την χρησιμοποιώ κάθε βράδυ ανελλιπώς και σήμερα διάβασα ότι συστήνεται να μην γίνεται χρήση τουλάχιστον μέχρι την 7η εβδομάδα που οι αποβολές είναι πιο πιθανό να συμβούν. Παρόλα αυτά λέει ότι έρευνες έχουν δείξει ότι δεν μπορεί να φτάσει σε τέτοια επίπεδα θερμοκρασίας το σώμα που να προκαλέσει αποβολή και ότι σε γενικές γραμμές είναι ασφαλής. Τρόμαξα όμως δεν σας κρύβω. Αν ήταν τόσο σοβαρό δεν θα μας το λέγανε οι γιατροί στις οδηγίες;;; ή ζητάω πολλά;;

Για να είσαι σίγουρη και να μην το σκέφτεσαι μπορείς να τη βάζεις κοντα σε θερμοκρασία σώματος, πχ 37 βαθμούς, σε αυτή τη θερμοκρασία βρίσκεται και το εμβρυο εξάλλου.

Εχω και εγώ θέμα με κρύα πόδια αλλά επειδή φοβάμαι την ηλεκτρικη κουβέρτα μιας που με παίρνει ο ύπνος στο 3λεπτο και θα την ξεχάσω αναμμένη, φοράω πάντα ζεστές κάλτσες στον ύπνο. Μόνο Ιουλιο Αύγουστο τις βγαζω για να καταλάβεις, και αν ξεκινήσει ο άντρας μου τα ac, ουτε τότε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nels said:

Για να είσαι σίγουρη και να μην το σκέφτεσαι μπορείς να τη βάζεις κοντα σε θερμοκρασία σώματος, πχ 37 βαθμούς, σε αυτή τη θερμοκρασία βρίσκεται και το εμβρυο εξάλλου.

Εχω και εγώ θέμα με κρύα πόδια αλλά επειδή φοβάμαι την ηλεκτρικη κουβέρτα μιας που με παίρνει ο ύπνος στο 3λεπτο και θα την ξεχάσω αναμμένη, φοράω πάντα ζεστές κάλτσες στον ύπνο. Μόνο Ιουλιο Αύγουστο τις βγαζω για να καταλάβεις, και αν ξεκινήσει ο άντρας μου τα ac, ουτε τότε.

Ευτυχώς μία φορά μόνο την έχω ξεχάσει αναμμένη και όχι όσο είμαι έγκυος. Με κάλτσες δεν κοιμάμαι ποτέ γιατί το βράδυ ξυπνάω ιδρωμένη συνήθως. Θα χαμηλώνω την θερμοκρασία με το που ξαπλώνω ✌️


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2023 at 3:48 PM, Georgiakou said:

Κορίτσια καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κορίτσι θα γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο;Και αν είναι ευχαριστημένη από τον γιατρό!Διοτι είναι να παω σε γνωστό ιδιωτικό να γεννήσω αλλά η εμπειρία μου που νοσηλεύτηκα για 12 ώρε(12 το βράδυ και βγήκα 12 το πρωί την επόμενη )μου ζήτησαν 1000€.Και λέω αν τυχόν εγώ που έχω δίδυμα που μπορεί να είναι πρόωρα χρειαστούν να νοσηλευτούν τι θα πληρώσω;

Ηθελα να πω τον πόνο μου!Συγνωμη αν κούρασα 

 

Καλησπέρα δίδυμα και εσύ;;;πόσο είσαι; Και εγώ δίδυμα και μπαίνω αύριο στην 20η εβδομάδα. Νοσηλεύτηκα και εγώ για μια μέρα στην 13η σε ιδιωτικό που είναι ο γιατρός μου και πλήρωσα 360 ευρώ μαζί με τα 100 που είχα τα τεστ κορονοιου δικό μου και του άντρα μου. Έχω και εγώ την ίδια σκέψη και θα ήθελα πολύ αν καποια κοπέλα ξέρει να μας πει τι γίνετε στα δύο μεγαλύτερα ιδιωτικά της Αττικής. Πάντως στο δημόσιο αν δεν είναι εκεί ο γιατρός σου δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη. Επίσης έχω να πω ότι η νοσηλεία μου σε αυτό το ιδιωτικό που λέω επειδή χρειάστηκε να πάω και άλλες φορές στο παρελθόν με έκαναν να νοιωθω μεγάλη ασφάλεια σε δύσκολα περαστικά. Τον σημαντικότερο ρόλο βέβαια τον έχει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...