Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν θα είναι κάτι κορίτσι μου, κάποιο αγγείο θα έχει σπάσει. Όλα καλά να πάνε 🙏

Εμένα δεν μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται να κάνω. Τα ποσοστά και το μέγεθος της αυχενικής βγήκαν πολύ καλά και η ηλικία των εμβρύων είναι 35 οπότε, για οικονομικούς λόγους, αποφάσισα να μην την κάνω. Άλλωστε για δίδυμα σε καλύπτει μόνο για τα 3 σύνδρομα. Αν μπορούσα να κάνω το φουλ πακέτο ίσως να το σκεφτόμουν παραπάνω. 

Εμένα δεν μου είπε να κάνω τίποτα , κ ο εμβρυολογος που την έκανα κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται περαιτέρω έλεγχος . Στην κουμπαρά μου όμως της είπαν κ της είπαν ότι προληπτικά αλλά καλο θα ήταν να την κάνει ..

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, Ririii88 said:

Εμένα δεν μου είπε να κάνω τίποτα , κ ο εμβρυολογος που την έκανα κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται περαιτέρω έλεγχος . Στην κουμπαρά μου όμως της είπαν κ της είπαν ότι προληπτικά αλλά καλο θα ήταν να την κάνει ..

Νομίζω πως είναι στην κρίση του καθένα αν θέλει για σιγουριά να κάνει κάτι παραπάνω. Τι ηλικία έχεις κορίτσι μου; Τα ποσοστά σου ήταν καλά;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Νομίζω πως είναι στην κρίση του καθένα αν θέλει για σιγουριά να κάνει κάτι παραπάνω. Τι ηλικία έχεις κορίτσι μου; Τα ποσοστά σου ήταν καλά;

Εγώ είμαι 34 ! Κ ο εμβρυολογος που μου την έκανε κ ο γιατρός μου με την μαία που ήταν μέσα είπαν ότι είναι όλα τέλεια ! Όταν με πήρε κ η μαία για τα αποτελέσματα του αίματος μου είπε ότι είναι από τις καλύτερες που έχει δει .. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ririii88 said:

Εγώ είμαι 34 ! Κ ο εμβρυολογος που μου την έκανε κ ο γιατρός μου με την μαία που ήταν μέσα είπαν ότι είναι όλα τέλεια ! Όταν με πήρε κ η μαία για τα αποτελέσματα του αίματος μου είπε ότι είναι από τις καλύτερες που έχει δει .. 

Εγώ δεν θα την έκανα στην θέση σου. Από κει και πέρα, αν έχεις ανασφάλεια και δεν σε επιβαρύνει το οικονομικό, τότε κάνε την για να είσαι ήρεμη 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kateriiina25 είπε:

Εγώ δεν θα την έκανα στην θέση σου. Από κει και πέρα, αν έχεις ανασφάλεια και δεν σε επιβαρύνει το οικονομικό, τότε κάνε την για να είσαι ήρεμη 

Εεεεε πως δεν είναι κ λίγα … μάλλον δεν υπάρχει λόγος να την κάνω .. απλά προβληματίστηκα με την φίλη μου .. αν ήταν θα μου το έλεγε κ ο γιατρός μου να την κάνω .. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ririii88 είπε:

Κορίτσι μου ποσό σε καταλαβαίνω .. το έπαθα στην δουλειά αυτό σκέψου .. όλα όμως είναι καλά έμεινα στο κρεβάτι 1 μήνα και τώρα έχω αρχίσει κ κυκλοφορώ σιγά σιγά .., όλα θα πάνε καλά !!!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου !! Να κανω μια ερώτηση;;; Όσες κάνατε αυχενική σας είπε ο γιατρός να κάνετε nipt ή αμνιοπαρακέντηση ;;;;

 

1 hour ago, piglet είπε:

Ευχομαι να μην είναι τίποτα.. Και εγώ είδα λίγο προχτες όταν ξυπνησα στο σκουπισμα.. Μάλλον ήταν κάτι αγγεία που εσπασαν.. Περιμένουμε ενημερωση!! 

 

πρίν από 35 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν θα είναι κάτι κορίτσι μου, κάποιο αγγείο θα έχει σπάσει. Όλα καλά να πάνε 🙏

Εμένα δεν μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται να κάνω. Τα ποσοστά και το μέγεθος της αυχενικής βγήκαν πολύ καλά και η ηλικία των εμβρύων είναι 35 οπότε, για οικονομικούς λόγους, αποφάσισα να μην την κάνω. Άλλωστε για δίδυμα σε καλύπτει μόνο για τα 3 σύνδρομα. Αν μπορούσα να κάνω το φουλ πακέτο ίσως να το σκεφτόμουν παραπάνω. 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα παρα πολύ. Μόλις γυρίσαμε ,ευτυχώς όλα καλά γύρισε η καρδιά μου στη θέση της. Το μωράκι μας μια χαρά όπως έπρεπε να είναι είχε 176 παλμούς. Δεν φαίνεται ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα ,μου είπε είναι από αυτά που πολλές φορές συμβαίνουν στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά της περισσότερες φορές δε ξέρουμε από πού είναι. 

  • Δύναμη! 3
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ria_ είπε:

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα παρα πολύ. Μόλις γυρίσαμε ,ευτυχώς όλα καλά γύρισε η καρδιά μου στη θέση της. Το μωράκι μας μια χαρά όπως έπρεπε να είναι είχε 176 παλμούς. Δεν φαίνεται ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα ,μου είπε είναι από αυτά που πολλές φορές συμβαίνουν στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά της περισσότερες φορές δε ξέρουμε από πού είναι. 

Έτσι κ εγώ … σου πρότεινε ξεκούραση κ ακινησία ;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ria_ είπε:

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα παρα πολύ. Μόλις γυρίσαμε ,ευτυχώς όλα καλά γύρισε η καρδιά μου στη θέση της. Το μωράκι μας μια χαρά όπως έπρεπε να είναι είχε 176 παλμούς. Δεν φαίνεται ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα ,μου είπε είναι από αυτά που πολλές φορές συμβαίνουν στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά της περισσότερες φορές δε ξέρουμε από πού είναι. 

Αντε ωραία!! Ποσών εβδομάδων είσαι τώρα;;όλα καλά προχωραμε!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ririii88 είπε:

Έτσι κ εγώ … σου πρότεινε ξεκούραση κ ακινησία ;;; 

Μου πρότεινε λίγο παραπάνω προσοχή ,αλλά ούτος σι άλλος δε κάνω κάτι . Πουθενά δε πάω ,σπίτι κάθομαι ξάπλα . Μόνο τουαλέτα και κουζίνα αν πάω δουλειές δε κάνω . 

πρίν από 4 λεπτά , piglet είπε:

Αντε ωραία!! Ποσών εβδομάδων είσαι τώρα;;όλα καλά προχωραμε!! 

Είμαι 7+6 σήμερα. Ναι ευτυχώς όλα καλά πήρα μεγάλη ανάσα 

  • Μου αρέσει 4
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ria_ είπε:

Μου πρότεινε λίγο παραπάνω προσοχή ,αλλά ούτος σι άλλος δε κάνω κάτι . Πουθενά δε πάω ,σπίτι κάθομαι ξάπλα . Μόνο τουαλέτα και κουζίνα αν πάω δουλειές δε κάνω . 

Είμαι 7+6 σήμερα. Ναι ευτυχώς όλα καλά πήρα μεγάλη ανάσα 

Τέλεια τότε !!!! Όλα τέλεια να είναι .. 🥰🍓

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ria_ said:

Μου πρότεινε λίγο παραπάνω προσοχή ,αλλά ούτος σι άλλος δε κάνω κάτι . Πουθενά δε πάω ,σπίτι κάθομαι ξάπλα . Μόνο τουαλέτα και κουζίνα αν πάω δουλειές δε κάνω . 

Είμαι 7+6 σήμερα. Ναι ευτυχώς όλα καλά πήρα μεγάλη ανάσα 

Α κι εγώ κάπου τότε είδα αίμα (την 2η φορά). Όλα καλά πήγαν, δεν ήταν κάτι


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ένοιωσα κάπως μες στον ύπνο μου και πάω να γυρίσω πλευρό και νοιωθω σα να βγενει μια φούσκα από κάτω όπως οταν έχουμε περίοδο δε ξέρω πως να στο πω. Πάω τουαλέτα το εσώρουχο γεμάτο αίμα είχα και λίγο στη πυτζάμα και στο σεντόνι. Όταν στεκομουν όρθια για να σκουπιστώ δεν έτρεχε άλλο, στο σκούπισμα μόνο δεν πονάω αλλά έχω φοβηθεί πάρα πολύ. 

Τωρα που πήγα ξανά τουαλέτα μετά από 3 ώρες στη σερβιετα ευτυχώς μόνο λίγο καφέ στο σκούπισμα κόκκινο. 

Πηρα το γιατρό θα πάω 12μιση να με δει ,αλλά έχω φοβηθεί η αλήθεια! 

Καλησπέρα @Ria_ τι σου είπε τελικά ο ιατρός; Είναι όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Α κι εγώ κάπου τότε είδα αίμα (την 2η φορά). Όλα καλά πήγαν, δεν ήταν κάτι

Αχ σε ευχαριστώ πολύ . Και εγώ έχω ξαναδεί είναι η 4η φορά νομίζω , αλλά αυτή ήταν πολύ διαφορετική σα να έσκασε μια φούσκα ένοιωσα εκείνη την ώρα και πλημμύρισα οπότε έπαθα ένα πανικό . Αλλά πάει πέρασε ευτυχώς όλα καλά :)

πρίν από 1 λεπτό , EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα @Ria_ τι σου είπε τελικά ο ιατρός; Είναι όλα καλά;

Ναι ναι ευτυχώς όλα καλά. ! Όπως έπρεπε να είναι το μωράκι μας είναι καλά , είχε 176 παλμούς. Μου είπε δε φαίνεται από πού είναι ,είναι από αυτό το ανεξήγητο που συμβαίνει πολλές φορές στο 1ο τρίμηνο και δε ξέρουμε από τι είναι . 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...