Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, AnnaNi84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με το καλό τα μωράκια σας!!!

Εγώ τη Δευτέρα πάω για την 4η χοριακή και ελπίζω όλα να πάνε καλά! 🙏

Με έμβρυα 3ων ημερών, η πρώτη ήταν 144 (12η ημέρα), 602 (15η ημέρα) 2085 (18η ημέρα) αλλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα και έχω αγχωθεί!Το στήθος είναι "γεμάτο" αλλά δεν με πονάει ούτε έχω ευαισθησία! Το ζουλάω και τίποτα...Επίσης, καμία ναυτία, καμία ανακατωσούρα! Νιώθω ελαφριά πονάκια περιόδου κάτω χαμηλά και ζαλάδες που και που αλλά τίποτα άλλο!

Είχα μια παλίνδρομη πέρσι τέτοια εποχή και έχουν ξυπνήσει οι κακές αναμνήσεις...Θα ήθελα να έχω όλα τα συμπτώματα μαζεμένα για να μου φύγει το άγχος!!

Εσείς 5η εβδομάδα είχατε πολλά συμπτώματα??

Με το καλό το μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά!!! Τα συμπτώματα γύρω στην 6η εβδομάδα ξεκινούν στις περισσότερες έγκυες όπως και σε μένα οι εμετοι και οι αναγουλες που μου σταμάτησαν πριν τρεις μήνες όταν γέννησα χαχαχα άστο!!! και δε χρειάζεται να έχεις συμπτώματα για να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη σου. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!! Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια τώρα συνειδητοποίησα, ότι το μεσημέρι μέσα στον ύπνο μου αντί να πάρω 2mg οιστραδιόλη πήρα 4. Πειράζει λέτε ? Να συνεχίσω κανονικά όπως τα περνω το βράδυ ?  

Ciclacur εννοείς πήρες 2; 

Εάν ναι, τότε δεν θα πάρεις άλλο σήμερα. Εννοώ πάρα πάνω από την δόση που σου έχει πει ο γιατρός σου. 

Εάν θες ενημέρωσε τον για σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Trisequens περνώ εγώ ναι είναι το αντίστοιχο. 

Περνώ 2mg μεσημέρι και 4mg το βράδυ. Εγώ πήρα το μεσημέρι 4 μπερδεύτηκα μέσα στον ύπνο μου ... 

Λογικά θα πάρεις το βράδυ των 2mg. Δηλαδή η ποσότητα να είναι ίδια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Λογικά θα πάρεις το βράδυ των 2mg. Δηλαδή η ποσότητα να είναι ίδια. 

Καλημέρα του έστειλα μήνυμα τελικά και μου είπε ότι δε πειράζει να μη στεναχωριέμαι και το βράδυ να το πάρω όπως θα το επερνα. Οπότε εντάξει απλά αγχώθηκα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

γεια σου κορίτσι !!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου !!!! Όπως είπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια οι χοριακες σου είναι πολύ καλές .. εγώ γι τα συμπτώματα θα σου πω ..2 μέρες πριν κάνω χοριακη σταμάτησε Ν με πονάει το στήθος (όπως όταν μου ερχόταν η περίοδος) και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μου , δεν θες ν σου πω για την απογοήτευση μου .. όμως… είμαι 15η βδομάδα τώρα .. από 8η και μετά κάθε απόγευμα με έπιαναν αναγούλες , το στήθος άρχισε να μεγαλώνει και να έχω αρκετό πρωινό πονοκέφαλο .. αυτά σταμάτησαν την 11η εβδομάδα .. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Εγώ αύριο έχω την 4η χοριακή και ήδη μου δώσατε πολύ θάρρος με τις εμπειρίες σας! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , AnnaNi84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Εγώ αύριο έχω την 4η χοριακή και ήδη μου δώσατε πολύ θάρρος με τις εμπειρίες σας! 

Μην αγχώνεσαι όσο δεν έχεις συμπτώματα απόλαυσε το … δεν κρίνει αυτό την εξέλιξη της κύησης .. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά !!! 🌸🥳🍉🥰

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2023 at 7:28 PM, Ria_ said:

Κορίτσια τώρα συνειδητοποίησα, ότι το μεσημέρι μέσα στον ύπνο μου αντί να πάρω 2mg οιστραδιόλη πήρα 4. Πειράζει λέτε ? Να συνεχίσω κανονικά όπως τα περνω το βράδυ ?  

Αν και σου απάντησε ήδη ο γιατρός, εγώ μία φορά δεν μπορούσα να θυμηθώ αν πήρα μία δόση ή όχι και τελικά ξανά πήρα μισή για σιγουριά οπότε είτε είχα πάρει μισή είτε μιάμιση και μου είχαν πει οι μαίες να μην ανησυχώ καθόλου, ό,τι και να έγινε από τα δυο, απλώς να συνεχίσω στις επόμενες κανονικά. 

@AnnaNi84 όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, μην ανησυχείς καθόλου για τα συμπτώματα. Κι εγώ έτσι έλεγα, δίδυμα και να μην έχω αναγούλες κτλ; Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά. Όμως όλα πάνε καλά, έχω μπει στην 16η και από συμπτώματα μόνο το στήθος που έχει μεγαλώσει (σταδιακά) και κάτι πόνοι στην μέση που και που. Ούτε μου μυρίζουν περίεργα τα φαγητά, ούτε έχω αλλάξει διατροφικές συνήθειες, ούτε λιγουρεύομαι πράγματα ή πεινάω ασταμάτητα. Αν δεν ειχε γίνει και η κοιλιά τούμπανο δεν θα καταλάβαινα κάπου ότι είμαι έγκυος 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν και σου απάντησε ήδη ο γιατρός, εγώ μία φορά δεν μπορούσα να θυμηθώ αν πήρα μία δόση ή όχι και τελικά ξανά πήρα μισή για σιγουριά οπότε είτε είχα πάρει μισή είτε μιάμιση και μου είχαν πει οι μαίες να μην ανησυχώ καθόλου, ό,τι και να έγινε από τα δυο, απλώς να συνεχίσω στις επόμενες κανονικά. 

@AnnaNi84 όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, μην ανησυχείς καθόλου για τα συμπτώματα. Κι εγώ έτσι έλεγα, δίδυμα και να μην έχω αναγούλες κτλ; Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά. Όμως όλα πάνε καλά, έχω μπει στην 16η και από συμπτώματα μόνο το στήθος που έχει μεγαλώσει (σταδιακά) και κάτι πόνοι στην μέση που και που. Ούτε μου μυρίζουν περίεργα τα φαγητά, ούτε έχω αλλάξει διατροφικές συνήθειες, ούτε λιγουρεύομαι πράγματα ή πεινάω ασταμάτητα. Αν δεν ειχε γίνει και η κοιλιά τούμπανο δεν θα καταλάβαινα κάπου ότι είμαι έγκυος 

Καλησπέρα κορίτσι μου , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ναι ναι μου είπε ακριβώς το ίδιο ότι δε μας πειράζει δηλαδή. Συνήθως μετά τις 2μιση με πιάνει λίγο νύστα και κοιμάμαι και μηχανικά ξυπνάω το περνω και ξανά και μπερδεύτηκα . 

Επίσης να ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις κάποιες φορές , που έχεις δίδυμα αλλά παρόλα αυτά δεν έχεις σύμπτωματα. Υπάρχουν στιγμές που φρικαρω γιατί δεν έχω τίποτα μόνο λίγο νύστα ή κάτι καούρες που και που και κάποιες μέρες τίποτα απολύτως. Και σκέφτομαι εσένα εκείνη τη στιγμή και λέω έλα ηρέμησε και όμως γίνεται και πηγαίνουν όλα καλά :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


47 minutes ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κορίτσι μου , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ναι ναι μου είπε ακριβώς το ίδιο ότι δε μας πειράζει δηλαδή. Συνήθως μετά τις 2μιση με πιάνει λίγο νύστα και κοιμάμαι και μηχανικά ξυπνάω το περνω και ξανά και μπερδεύτηκα . 

Επίσης να ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις κάποιες φορές , που έχεις δίδυμα αλλά παρόλα αυτά δεν έχεις σύμπτωματα. Υπάρχουν στιγμές που φρικαρω γιατί δεν έχω τίποτα μόνο λίγο νύστα ή κάτι καούρες που και που και κάποιες μέρες τίποτα απολύτως. Και σκέφτομαι εσένα εκείνη τη στιγμή και λέω έλα ηρέμησε και όμως γίνεται και πηγαίνουν όλα καλά :)

Κι εγώ μην νομίζεις, άργησα να το αποδεχτώ ότι δεν έχω τίποτα. Ηρεμούσα μετά από κάθε υπέρηχο λίγο και μετά την αυχενική το πήρα απόφαση και πλέον καταλαβαίνω και πόσο τυχερή είμαι γιατί έχω φίλες που ταλαιπωρήθηκαν πολύ.

Εσύ πότε έχεις ξανά υπέρηχο; Εγώ αύριο, μετά από 3 εβδομάδες και ανυπομονώ να τα δω!! 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ μην νομίζεις, άργησα να το αποδεχτώ ότι δεν έχω τίποτα. Ηρεμούσα μετά από κάθε υπέρηχο λίγο και μετά την αυχενική το πήρα απόφαση και πλέον καταλαβαίνω και πόσο τυχερή είμαι γιατί έχω φίλες που ταλαιπωρήθηκαν πολύ.

Εσύ πότε έχεις ξανά υπέρηχο; Εγώ αύριο, μετά από 3 εβδομάδες και ανυπομονώ να τα δω!! 

Ναι καταλαβαίνω ,ε είναι δύσκολο λες γίνεται ? Να και όμως που γίνεται τελικά . Αλλά είναι δύσκολο να το αποδεχτούμε και εγώ το ίδιο ηρεμώ λίγο μετά τον υπέρηχο αλλά μέχρι τον επόμενο με πιάνει που και που και φρικαρω κάποιες φορές. Αλλά εν τέλει είμαστε από τις τυχερές. Απλά ακόμα εγώ τις τρώω τις φρίκες που λένε ... 

Αχ τη ωραία άντε με το καλοοοο!!!! 

Εγώ τη Παρασκευή :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν και σου απάντησε ήδη ο γιατρός, εγώ μία φορά δεν μπορούσα να θυμηθώ αν πήρα μία δόση ή όχι και τελικά ξανά πήρα μισή για σιγουριά οπότε είτε είχα πάρει μισή είτε μιάμιση και μου είχαν πει οι μαίες να μην ανησυχώ καθόλου, ό,τι και να έγινε από τα δυο, απλώς να συνεχίσω στις επόμενες κανονικά. 

@AnnaNi84 όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια, μην ανησυχείς καθόλου για τα συμπτώματα. Κι εγώ έτσι έλεγα, δίδυμα και να μην έχω αναγούλες κτλ; Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά. Όμως όλα πάνε καλά, έχω μπει στην 16η και από συμπτώματα μόνο το στήθος που έχει μεγαλώσει (σταδιακά) και κάτι πόνοι στην μέση που και που. Ούτε μου μυρίζουν περίεργα τα φαγητά, ούτε έχω αλλάξει διατροφικές συνήθειες, ούτε λιγουρεύομαι πράγματα ή πεινάω ασταμάτητα. Αν δεν ειχε γίνει και η κοιλιά τούμπανο δεν θα καταλάβαινα κάπου ότι είμαι έγκυος 

Με το καλό τα μωράκια σου!! 

Με καθησυχάσατε πολύ με τα μηνύματα σας! Σας ευχαριστώ όλες πολύ! Βγήκε καλή και η χθεσινή μου χοριακή οπότε πήρα ακόμα μια ανάσα ανακούφισης! Τώρα πάμε για την πρώτη κρίσιμη εξέταση τον υπέρηχο!! 

Να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να σφίξουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας που τόσο παλέψαμε γι' αυτά!!

  • Καλή τύχη! 1
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ria_ said:

@kateriiina25μου τι κάνεις ? Πώς πήγε το ραντεβού στο γιατρό ? Εύχομαι όλα τέλεια ! 

Ναι κορίτσι μου, όλα άψογα πήγαν. Τα κοριτσάκια μας είναι ακριβώς στην μέση στις καμπύλες ανάπτυξης, ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο, ο τράχηλος καλός, ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος, τα είδα κιόλας να ρίχνουν κάτι κλωτσιές 😄 

Πολύ ωραία ήταν!! 😍 

Άντε σε 3 μερούλες είναι η σειρά σου 

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...