Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ναι κάτι έχω καταλάβει 😅 Μου φεύγει το άγχος σε κάθε νέο βήμα που κάνουμε και μετά απο λίγες μέρες ξανα έρχεται.
Ναι, δεν πρεπει να συγκρίνω, εχεις δίκιο. Βλέπω υπάρχουν πολυ διαφορετικά νούμερα στις χοριακές ανεξάρτητα με το πόσα ειναι τα εμβρυάκια οποτε δεν υπάρχει λόγος

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω. Εχετε μπει σε διαδικασια να αλλάξετε αφρόλουτρα, σαμπουάν, απορρυπαντικά κτλ; Δεν ξερω αν ειναι νωρίς να το σκέφτομαι αλλα γενικα επειδή παίρνω τόσα φάρμακα και νιώθω άσχημα, θελω να κανω οτι καλύτερο μπορω σε ολα τα αλλα

Έτσι βήμα βήμα προχωράμε με ανησυχίες, σκέψεις και άγχος αλλά αφού έχουμε το θετικό αποτέλεσμα οι θετικές σκέψεις υπερτερούν συγκρατημένα. Εγώ πριν την εμβρυομεταφορά είχε μπει στην διαδικασία και είχα αλλάξει τα προϊόντα προσωπικής φροντίδας, κρέμες προσώπου, σώματος, αφρόλουτρο σε σειρές με οργανικά προέλευση, το απορρυπαντικό δεν το έχω αλλάξει. Προσοχή στις κρέμες περιποίησης να μην έχουν βιταμίνη Α καθώς επηρεάζει αρνητικά το έμβρυο. 

10 ώρες πρίν, Anthiii είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. 
ερωτηση @kateriiina25 πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα πηγές για υπέρηχο και τι τιμές χοριακη είχες; 
εγω σήμερα 17 μέρες μετά έχω 19,394

αλλα χθες πήγα για υπέρηχο είδαμε δυο σάκους αλλά μου είπε ότι ο ένας είναι κυρίαρχος και άλλος λίγο πιο μικρός 🥺

σιγουρα είμαι ευγνώμον είτε για ένα είτε για δυο όσα μου δώσει ο θεός.

αλλα είχα συμβιβαστεί με την ιδέα των δυο και λίγο στεναχωρέθηκα. 
 

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι στεναχωρημένη, είσαι έγκυος είτε σε ένα είτε σε δύο. Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να προκαταδικάζεις την πορεία του ενός. Η εγκυμοσύνη ειδικά στις πρώτες 11 εβδομάδες πάνε από εβδομάδα σε εβδομάδα, βήμα βήμα. Υπομονή και θετικές σκέψεις. Είσαι έγκυος, πολλά συγχαρητήρια!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

Έτσι βήμα βήμα προχωράμε με ανησυχίες, σκέψεις και άγχος αλλά αφού έχουμε το θετικό αποτέλεσμα οι θετικές σκέψεις υπερτερούν συγκρατημένα. Εγώ πριν την εμβρυομεταφορά είχε μπει στην διαδικασία και είχα αλλάξει τα προϊόντα προσωπικής φροντίδας, κρέμες προσώπου, σώματος, αφρόλουτρο σε σειρές με οργανικά προέλευση, το απορρυπαντικό δεν το έχω αλλάξει. Προσοχή στις κρέμες περιποίησης να μην έχουν βιταμίνη Α καθώς επηρεάζει αρνητικά το έμβρυο. 

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι στεναχωρημένη, είσαι έγκυος είτε σε ένα είτε σε δύο. Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να προκαταδικάζεις την πορεία του ενός. Η εγκυμοσύνη ειδικά στις πρώτες 11 εβδομάδες πάνε από εβδομάδα σε εβδομάδα, βήμα βήμα. Υπομονή και θετικές σκέψεις. Είσαι έγκυος, πολλά συγχαρητήρια!!!

Έχετε δικιο ρε κορίτσια.. όλα καλά θα πάνε!! Απλά με το παραμικρό σε πιάνει πανικός. Εγώ έτσι όπως τα μέτρησα τελικά σήμερα μπήκα στην 5η εβδομάδα όποτε πήγα αρκετά νωρίς γιατρό. Ανυπομονώ να πάω την αλλη Πέμπτη να δω την εξέλιξη 🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Anthiii said:

Έχετε δικιο ρε κορίτσια.. όλα καλά θα πάνε!! Απλά με το παραμικρό σε πιάνει πανικός. Εγώ έτσι όπως τα μέτρησα τελικά σήμερα μπήκα στην 5η εβδομάδα όποτε πήγα αρκετά νωρίς γιατρό. Ανυπομονώ να πάω την αλλη Πέμπτη να δω την εξέλιξη 🥰

Για να υπολογίσεις ποσο εισαι αφαίρεσε απο την μερα της ετ 19 μέρες και θα βρεις την αρχή του κύκλου. Εγώ νομίζω εισαι 5+2 σήμερα


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Anthiii είπε:

Έχετε δικιο ρε κορίτσια.. όλα καλά θα πάνε!! Απλά με το παραμικρό σε πιάνει πανικός. Εγώ έτσι όπως τα μέτρησα τελικά σήμερα μπήκα στην 5η εβδομάδα όποτε πήγα αρκετά νωρίς γιατρό. Ανυπομονώ να πάω την αλλη Πέμπτη να δω την εξέλιξη 🥰

Εγώ έχω κατεβάσει μια εφαρμογή, το momly, αν βαλεις τα στοιχεία σου σωστά βλέπεις καθημερινά σε ποια μέρα είσαι και την εξελιξη του εμβρυου ανά βδομάδα. Έχεις και άλλες παρόμοιες, νομίζω βοηθάνε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες που μίλησα με την Μαια μου είπε ότι μετράμε από την τελευταία περιοδο επειδή εμενα μου πήγε όλη η διαδικασία όπως σε ένα φυσιολογικό κύκλο δηλαδή στις 12 μέρες μετά την πρώτη μέρα της τελευταία περιόδου έγινε η ωοληψια και η γονιμοποίηση. Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν έχω πολύ καταλάβει 😅
οι δυο μέρες σε αυτήν την φάση έχουν διαφορά η αλήθεια είναι . Ελπίζω την επόμενη επίσκεψη να έχω περισσότερα δεδομένα και ο γιατρός μου να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλικία της κυήσεις και του οι των εμβρύων ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 minutes ago, Anthiii said:

Χθες που μίλησα με την Μαια μου είπε ότι μετράμε από την τελευταία περιοδο επειδή εμενα μου πήγε όλη η διαδικασία όπως σε ένα φυσιολογικό κύκλο δηλαδή στις 12 μέρες μετά την πρώτη μέρα της τελευταία περιόδου έγινε η ωοληψια και η γονιμοποίηση. Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν έχω πολύ καταλάβει 😅
οι δυο μέρες σε αυτήν την φάση έχουν διαφορά η αλήθεια είναι . Ελπίζω την επόμενη επίσκεψη να έχω περισσότερα δεδομένα και ο γιατρός μου να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλικία της κυήσεις και του οι των εμβρύων ! 

Στις εξωσωματικές υπολογίζουμε όπως σου είπα. Μπορεί πράγματι εσένα να συμπίπτει όπως σε φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά επειδή μου είπες ότι εχτές ήσουν 17η μέρα λογικά βγαίνει ότι είσαι 5+2. Βλαστοκύστες δεν έβαλες; 

20 minutes ago, Nels said:

Εγώ έχω κατεβάσει μια εφαρμογή, το momly, αν βαλεις τα στοιχεία σου σωστά βλέπεις καθημερινά σε ποια μέρα είσαι και την εξελιξη του εμβρυου ανά βδομάδα. Έχεις και άλλες παρόμοιες, νομίζω βοηθάνε

Κι εγώ το what to expect 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Στις εξωσωματικές υπολογίζουμε όπως σου είπα. Μπορεί πράγματι εσένα να συμπίπτει όπως σε φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά επειδή μου είπες ότι εχτές ήσουν 17η μέρα λογικά βγαίνει ότι είσαι 5+2. Βλαστοκύστες δεν έβαλες; 

Κι εγώ το what to expect 

Ναι βλαστοκυστες 5 ημερών 

εγω για να καταλάβετε την τρέλα μου έχω τρεις εφαρμογές 🤣 preggers, pregnancy + , την εφαρμογή που πρέπει να έχει η κάθε ελληνίδα το ημερολόγιο περιοδου που έχει και την επιλογή εγκυμοσύνης και οι τρεις 5 εβδομάδων με βγάζουν ακριβώς. 🤷🏻‍♀️

επεισης άμα αφαιρέσω από την ημέρα της ετ 19 μέρες μου βγάζει οτι ο κύκλος μου ξεκινάει δυο μερεσ πριν την έναρξη της περιοδου μου.

η μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά😅

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Anthiii said:

Ναι βλαστοκυστες 5 ημερών 

εγω για να καταλάβετε την τρέλα μου έχω τρεις εφαρμογές 🤣 preggers, pregnancy + , την εφαρμογή που πρέπει να έχει η κάθε ελληνίδα το ημερολόγιο περιοδου που έχει και την επιλογή εγκυμοσύνης και οι τρεις 5 εβδομάδων με βγάζουν ακριβώς. 🤷🏻‍♀️

επεισης άμα αφαιρέσω από την ημέρα της ετ 19 μέρες μου βγάζει οτι ο κύκλος μου ξεκινάει δυο μερεσ πριν την έναρξη της περιοδου μου.

η μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά😅

κάτσε σου στέλνω link με υπολογιστή κύησης για ivf γιατι θα μας τρελανεις εσυ 😄

  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Για να υπολογίσεις ποσο εισαι αφαίρεσε απο την μερα της ετ 19 μέρες και θα βρεις την αρχή του κύκλου. Εγώ νομίζω εισαι 5+2 σήμερα

Οκ το βρηκα σε άρθρο κατάλαβα τώρα τι εννοείς με τις μέρες ! 😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Anthiii είπε:

Ναι βλαστοκυστες 5 ημερών 

εγω για να καταλάβετε την τρέλα μου έχω τρεις εφαρμογές 🤣 preggers, pregnancy + , την εφαρμογή που πρέπει να έχει η κάθε ελληνίδα το ημερολόγιο περιοδου που έχει και την επιλογή εγκυμοσύνης και οι τρεις 5 εβδομάδων με βγάζουν ακριβώς. 🤷🏻‍♀️

επεισης άμα αφαιρέσω από την ημέρα της ετ 19 μέρες μου βγάζει οτι ο κύκλος μου ξεκινάει δυο μερεσ πριν την έναρξη της περιοδου μου.

η μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά😅

Ούτε και εγώ έχω καταλάβει πως υπολογίζονται οι εβδομάδες της κύησης. Οι περισσότερες εφαρμογές λαμβάνουν υπόψιν την 1η μέρα του έμμηνου  κύκλου σου. Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή που υπάρχει στην σελίδα του Ιασώ. Όταν πήγα για τον 1ο υπέρηχο ο ιατρός μου είπε ότι όταν γίνεται η εμβρυομεταφορά σε βλαστοκύστες 5 ημερών θεωρούμε ότι είσαι ήδη έγκυο 2 εβδομάδων, λίγο μπερδεμένο που φαίνεται καθώς η πρώτη εβδομάδα πέφτει πάνω στον έμμηνο κύκλο. Πάντως η ακριβής ηλικία της κύησης υπολογίζεται στην αυχενική διαφάνεια, αλλά μέχρι τότε θα προσθέτουμε και θα αφαιρούμε μέρες 😅 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


24 minutes ago, EvgeniaCher said:

Ούτε και εγώ έχω καταλάβει πως υπολογίζονται οι εβδομάδες της κύησης. Οι περισσότερες εφαρμογές λαμβάνουν υπόψιν την 1η μέρα του έμμηνου  κύκλου σου. Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή που υπάρχει στην σελίδα του Ιασώ. Όταν πήγα για τον 1ο υπέρηχο ο ιατρός μου είπε ότι όταν γίνεται η εμβρυομεταφορά σε βλαστοκύστες 5 ημερών θεωρούμε ότι είσαι ήδη έγκυο 2 εβδομάδων, λίγο μπερδεμένο που φαίνεται καθώς η πρώτη εβδομάδα πέφτει πάνω στον έμμηνο κύκλο. Πάντως η ακριβής ηλικία της κύησης υπολογίζεται στην αυχενική διαφάνεια, αλλά μέχρι τότε θα προσθέτουμε και θα αφαιρούμε μέρες 😅 

19 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων θεωρείται η 1η μέρα περιόδου σε μας. Έτσι υπολογίζεται. Αν γράψεις υπολογισμός πητ με εξωσωματική στο google θα σου βγάλει στα πρώτα αποτελέσματα το site eleftheia .gr και σου λεει να επιλεξεις για εμβρυα 5 ημερων ή 3ων, βαζεις την μερα της ετ και σου τα βγαζει ολα αυτοματα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anthiii είπε:

 

 

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα πήγα στο Μητέρα άρον άρον, γιατί είχα περίεργους πόνους όλο το βράδυ. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός και ο τράχηλος δεν έχει επιρρεαστει. Είπε βέβαια να ξεκουραστώ και να το ξανά κοιτάξουμε αυτήν την εβδομάδα. Συν το ραντεβού που έχω την επόμενη Δευτέρα. Μου είπε να ξεκινήσω πάλι τα utrogestan και να παίρνω spasmo apotel. Κάνω συσπάσεις; Μου είπε ότι το παθαίνουν όλες αλλά έχω ίσως επειδή είμαι πολύ αδύνατη και ευαίσθητη να το νιώθω έτσι. Δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο που να δικαιολογεί αυτό που του περιέγραφα. 

Έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν κουράζομαι καθόλου στην δουλειά και με το που πάω σπίτι είμαι ξάπλα. Κουράστηκα την Τρίτη αρκετά, άργησα πολύ να γυρίσω σπίτι και από το βράδυ της Τρίτης ένιωθα περίεργα. Σήμερα έκλεισα 16 εβδομάδων.....

 

Αίμα δεν έχω, και αυτά που νιώθω δεν είναι σφαχτες ούτε τέρμα πόνοι περιόδου. Τσιμπιες νιώθω, νιώθω πίεση χαμηλά και με έχει πιάσει και η μέση. Έχω σκεφτεί μήπως επειδή μεγαλώνει η μήτρα, έχει ανέβει το μωράκι μου, το καταλαβαίνω επειδή ο γιατρός μου έκανε πιο ψηλά τον υπέρηχο. Μήπως τραβιέται το σύμπαν εκεί κάτω. Τι να πω.... Πόσο πια να προσέχω;

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Xristina96 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα πήγα στο Μητέρα άρον άρον, γιατί είχα περίεργους πόνους όλο το βράδυ. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός και ο τράχηλος δεν έχει επιρρεαστει. Είπε βέβαια να ξεκουραστώ και να το ξανά κοιτάξουμε αυτήν την εβδομάδα. Συν το ραντεβού που έχω την επόμενη Δευτέρα. Μου είπε να ξεκινήσω πάλι τα utrogestan και να παίρνω spasmo apotel. Κάνω συσπάσεις; Μου είπε ότι το παθαίνουν όλες αλλά έχω ίσως επειδή είμαι πολύ αδύνατη και ευαίσθητη να το νιώθω έτσι. Δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο που να δικαιολογεί αυτό που του περιέγραφα. 

Έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν κουράζομαι καθόλου στην δουλειά και με το που πάω σπίτι είμαι ξάπλα. Κουράστηκα την Τρίτη αρκετά, άργησα πολύ να γυρίσω σπίτι και από το βράδυ της Τρίτης ένιωθα περίεργα. Σήμερα έκλεισα 16 εβδομάδων.....

 

Αίμα δεν έχω, και αυτά που νιώθω δεν είναι σφαχτες ούτε τέρμα πόνοι περιόδου. Τσιμπιες νιώθω, νιώθω πίεση χαμηλά και με έχει πιάσει και η μέση. Έχω σκεφτεί μήπως επειδή μεγαλώνει η μήτρα, έχει ανέβει το μωράκι μου, το καταλαβαίνω επειδή ο γιατρός μου έκανε πιο ψηλά τον υπέρηχο. Μήπως τραβιέται το σύμπαν εκεί κάτω. Τι να πω.... Πόσο πια να προσέχω;

Ποπό κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα απ όλες μας εδώ μέσα! 
παντως μια φιλη μου που είναι επίσης πολύ αδύνατη είχε πόνους σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης της. Υπομονή από την στιγμή που σε είδε ο γιατρός σου και όλα είναι καλά. Μάλλον μεγαλώνει το μικράκι σου και σε ταλαιπωρεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Xristina96 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα πήγα στο Μητέρα άρον άρον, γιατί είχα περίεργους πόνους όλο το βράδυ. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός και ο τράχηλος δεν έχει επιρρεαστει. Είπε βέβαια να ξεκουραστώ και να το ξανά κοιτάξουμε αυτήν την εβδομάδα. Συν το ραντεβού που έχω την επόμενη Δευτέρα. Μου είπε να ξεκινήσω πάλι τα utrogestan και να παίρνω spasmo apotel. Κάνω συσπάσεις; Μου είπε ότι το παθαίνουν όλες αλλά έχω ίσως επειδή είμαι πολύ αδύνατη και ευαίσθητη να το νιώθω έτσι. Δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο που να δικαιολογεί αυτό που του περιέγραφα. 

Έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν κουράζομαι καθόλου στην δουλειά και με το που πάω σπίτι είμαι ξάπλα. Κουράστηκα την Τρίτη αρκετά, άργησα πολύ να γυρίσω σπίτι και από το βράδυ της Τρίτης ένιωθα περίεργα. Σήμερα έκλεισα 16 εβδομάδων.....

 

Αίμα δεν έχω, και αυτά που νιώθω δεν είναι σφαχτες ούτε τέρμα πόνοι περιόδου. Τσιμπιες νιώθω, νιώθω πίεση χαμηλά και με έχει πιάσει και η μέση. Έχω σκεφτεί μήπως επειδή μεγαλώνει η μήτρα, έχει ανέβει το μωράκι μου, το καταλαβαίνω επειδή ο γιατρός μου έκανε πιο ψηλά τον υπέρηχο. Μήπως τραβιέται το σύμπαν εκεί κάτω. Τι να πω.... Πόσο πια να προσέχω;

Καλησπέρα, α χριστινα μου ανησύχησες, έτσι είμαι κ γω με πονάκια στην κοιλιά κυρίως αριστερά στη μεριά του εντέρου ( και δεν είμαι αδύνατη),  όπως ένιωθα το έντερο μου πριν αν πονούσα τώρα πήγε πιο αριστερά ισως έχει αρχίσει η μετακίνηση, κ μενα η μέση μου υποφέρει....τα spasmo apotel πιστευω οτι ειναι για τους σπασμούς του εντέρου, με την τουαλέτα είσαι οκ? αντε παλι ουτρο ομμμμ.... κ γω μετά τη δουλειά σχεδόν ξάπλα είμαι...θεωρώ οτι είναι φυσιολογικά αυτά που περιγράφεις είδατε και το μπεμπάκι όλα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

19 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων θεωρείται η 1η μέρα περιόδου σε μας. Έτσι υπολογίζεται. Αν γράψεις υπολογισμός πητ με εξωσωματική στο google θα σου βγάλει στα πρώτα αποτελέσματα το site eleftheia .gr και σου λεει να επιλεξεις για εμβρυα 5 ημερων ή 3ων, βαζεις την μερα της ετ και σου τα βγαζει ολα αυτοματα 

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Πράγματι μου την έβγαλε ακριβώς όπως την έχει υπολογίσει ο ιατρός μου 🙂

1 hour ago, Xristina96 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα πήγα στο Μητέρα άρον άρον, γιατί είχα περίεργους πόνους όλο το βράδυ. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός και ο τράχηλος δεν έχει επιρρεαστει. Είπε βέβαια να ξεκουραστώ και να το ξανά κοιτάξουμε αυτήν την εβδομάδα. Συν το ραντεβού που έχω την επόμενη Δευτέρα. Μου είπε να ξεκινήσω πάλι τα utrogestan και να παίρνω spasmo apotel. Κάνω συσπάσεις; Μου είπε ότι το παθαίνουν όλες αλλά έχω ίσως επειδή είμαι πολύ αδύνατη και ευαίσθητη να το νιώθω έτσι. Δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο που να δικαιολογεί αυτό που του περιέγραφα. 

Έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν κουράζομαι καθόλου στην δουλειά και με το που πάω σπίτι είμαι ξάπλα. Κουράστηκα την Τρίτη αρκετά, άργησα πολύ να γυρίσω σπίτι και από το βράδυ της Τρίτης ένιωθα περίεργα. Σήμερα έκλεισα 16 εβδομάδων.....

 

Αίμα δεν έχω, και αυτά που νιώθω δεν είναι σφαχτες ούτε τέρμα πόνοι περιόδου. Τσιμπιες νιώθω, νιώθω πίεση χαμηλά και με έχει πιάσει και η μέση. Έχω σκεφτεί μήπως επειδή μεγαλώνει η μήτρα, έχει ανέβει το μωράκι μου, το καταλαβαίνω επειδή ο γιατρός μου έκανε πιο ψηλά τον υπέρηχο. Μήπως τραβιέται το σύμπαν εκεί κάτω. Τι να πω.... Πόσο πια να προσέχω;

Αφού σου είπε ο ιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αυτό θα είναι. Η μικρούλα έχει αποδειχθεί μαχήτρια από την αρχή!! Αυτές τις τσιμπίες και την πίεση χαμηλά έχω αρχίσει και τα νιώθω από προχθές, ένας χαμούλης γίνεται εκεί μέσα μας.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...