Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Διατροφή και ύπνος 8 μηνών


Pozi

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 
Με απασχολεί το θέμα της διατροφής και ύπνου του κοριτσιού μου. 
Είμαστε 8 μηνών ξυπνάει στις 6:30  και πίνει το γαλα της 210ml.. στις 8:30 περίπου κοιμάται ως τις 10:00.  Μετά τρώει την κρεμα της. Στις 12:00 θέλει να κοιμηθεί για κανένα μισάωρο. 
Ξυπνάμε τρωει το μεσημεριανό και μετά πάλι ύπνο κατά τις 2:30 με 3:00 για καμία ώρα. Το απόγευμα δυσκολεύετε να φάει την φρουτόκρεμα μερικές κουταλιτσες και αυτό ειναι. 
μετα πίνουμε 7:30 το γαλα και υπνο. 
Μας έχει πει η γιατρός:

πρωι :γαλα 210μλ ( το πίνουμε όλο)

δεκατιανο : κρεμουλα και να αρχίσουμε να της δίνουμε και ένα κρόκο. ( αφήνουμε λίγη κρεμα και τον κροκο δεν την βλέπω να της αρέσει ακόμα) 

μεσημερι: κοτοπουλο η μοσχαράκι με λαχανικά και αν θελουμε λίγο ρύζι η μακαρονάκι. ( το τρώει σχεδόν όλο) 
 

απογευνατινο: φρουτοκρεμα και μας είπε και λίγο γιαούρτι μπορούμε να της δίνουμε. ( τρώει πολύ λίγο) 
 
Βραδυ: 210μλ γαλα. ( το πίνει όλο) 

Το κορίτσι μου ειναι 9 κιλά. 
Είναι οκ ο υπνος της ετσι; 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Pozi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Με απασχολεί το θέμα της διατροφής και ύπνου του κοριτσιού μου. 
Είμαστε 8 μηνών ξυπνάει στις 6:30  και πίνει το γαλα της 210ml.. στις 8:30 περίπου κοιμάται ως τις 10:00.  Μετά τρώει την κρεμα της. Στις 12:00 θέλει να κοιμηθεί για κανένα μισάωρο. 
Ξυπνάμε τρωει το μεσημεριανό και μετά πάλι ύπνο κατά τις 2:30 με 3:00 για καμία ώρα. Το απόγευμα δυσκολεύετε να φάει την φρουτόκρεμα μερικές κουταλιτσες και αυτό ειναι. 
μετα πίνουμε 7:30 το γαλα και υπνο. 
Μας έχει πει η γιατρός:

πρωι :γαλα 210μλ ( το πίνουμε όλο)

δεκατιανο : κρεμουλα και να αρχίσουμε να της δίνουμε και ένα κρόκο. ( αφήνουμε λίγη κρεμα και τον κροκο δεν την βλέπω να της αρέσει ακόμα) 

μεσημερι: κοτοπουλο η μοσχαράκι με λαχανικά και αν θελουμε λίγο ρύζι η μακαρονάκι. ( το τρώει σχεδόν όλο) 
 

απογευνατινο: φρουτοκρεμα και μας είπε και λίγο γιαούρτι μπορούμε να της δίνουμε. ( τρώει πολύ λίγο) 
 
Βραδυ: 210μλ γαλα. ( το πίνει όλο) 

Το κορίτσι μου ειναι 9 κιλά. 
Είναι οκ ο υπνος της ετσι; 
 

8 μηνών ακολουθείς τις ανάγκες του παιδιού . Δεν αλλάζεις τίποτα δεν πιέζεις για τίποτα . Τι σε απασχολεί στην διατροφή μια χαρά είναι ? Ούτε για φαγητό μην πιέζεις αφού τρώει το μεσημεριανό της Κ τα φρούτα της το πρωί μια χαρά . 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, linaa said:

8 μηνών ακολουθείς τις ανάγκες του παιδιού . Δεν αλλάζεις τίποτα δεν πιέζεις για τίποτα . Τι σε απασχολεί στην διατροφή μια χαρά είναι ? Ούτε για φαγητό μην πιέζεις αφού τρώει το μεσημεριανό της Κ τα φρούτα της το πρωί μια χαρά . 

Το απογευνατινο δεν το τρώει .. ίσα ίσα λίγες κουταλιτσες φρουτόκρεμας και την φτύνει μετά.. Με τον υπνο μηπως να την κρατάω ξύπνια και να  την κοιμίζω λιγότερες φορές οι τρεις μέσα στην μέρα ειναι μηπως πολλες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Pozi είπε:

Το απογευνατινο δεν το τρώει .. ίσα ίσα λίγες κουταλιτσες φρουτόκρεμας και την φτύνει μετά.. Με τον υπνο μηπως να την κρατάω ξύπνια και να  την κοιμίζω λιγότερες φορές οι τρεις μέσα στην μέρα ειναι μηπως πολλες; 

Ε πόσο να πεινάσει ένα μωρό 8 μηνών προφανώς αφού τρώει το μεσημεριανό της χορταινει Κ δεν χρειάζετε Κ απογευματινό. Τα κιλά της είναι τέλεια πιστεύω. Θεωρώ ότι το παιδί είναι πολύ μικρό για να του κόψεις ύπνο. Πρόγραμμα ύπνου θα ξεκινήσεις μετά τον 1.5 χρόνο . Τωρα θα ακολουθείς τις ανάγκες του παιδιού αν χαλάσεις κάποιον ύπνο τώρα θα σου βγάλει αλλά γκρίνια ανορεξία νευρικότητα στους επόμενους υπνους. Μην ανχωνεσε Κ για το φαγητό κάποια στιγμή θα αναπτύξει την ανάγκη Κ για απογευματινό όσο αυξάνετε η κίνηση του παιδιού . Τώρα 8 μηνών δεν περπατάει πόσο φαγητό να φάει πια . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Pozi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Με απασχολεί το θέμα της διατροφής και ύπνου του κοριτσιού μου. 
Είμαστε 8 μηνών ξυπνάει στις 6:30  και πίνει το γαλα της 210ml.. στις 8:30 περίπου κοιμάται ως τις 10:00.  Μετά τρώει την κρεμα της. Στις 12:00 θέλει να κοιμηθεί για κανένα μισάωρο. 
Ξυπνάμε τρωει το μεσημεριανό και μετά πάλι ύπνο κατά τις 2:30 με 3:00 για καμία ώρα. Το απόγευμα δυσκολεύετε να φάει την φρουτόκρεμα μερικές κουταλιτσες και αυτό ειναι. 
μετα πίνουμε 7:30 το γαλα και υπνο. 
Μας έχει πει η γιατρός:

πρωι :γαλα 210μλ ( το πίνουμε όλο)

δεκατιανο : κρεμουλα και να αρχίσουμε να της δίνουμε και ένα κρόκο. ( αφήνουμε λίγη κρεμα και τον κροκο δεν την βλέπω να της αρέσει ακόμα) 

μεσημερι: κοτοπουλο η μοσχαράκι με λαχανικά και αν θελουμε λίγο ρύζι η μακαρονάκι. ( το τρώει σχεδόν όλο) 
 

απογευνατινο: φρουτοκρεμα και μας είπε και λίγο γιαούρτι μπορούμε να της δίνουμε. ( τρώει πολύ λίγο) 
 
Βραδυ: 210μλ γαλα. ( το πίνει όλο) 

Το κορίτσι μου ειναι 9 κιλά. 
Είναι οκ ο υπνος της ετσι; 
 

Μια χαρά μου φαίνονται ολα οσα λες.. Έχει το μωράκι σου ωραίο προγραμμα όπως το βολευει..και νομίζω βολευει πολυ και τη μαμα..ετσι κοιμουνται σε αυτή τη ηλικία..προσωπικα δε θα πειραζα τπτ στον υπνο της γτ αυτό μπορεί να της φέρει εκνευρισμό και τλκ να έχεις αντίθετα αποτελέσματα.. 

9κιλα η δική μου ήταν 12μηνων..μια χαρά είναι το παιδάκι σου, τρώει κοιμάται.. Τι αλλο να ζητήσει κανείς!! 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνω με τα κοριτσια

δ θα πειραζα τον υπνο,μπορει να τα κανεις χειροτερα τα πραγματα με υπερενταση,γκρινιες κλπ

μια χαρα ειναι 3υπνοι,μακαρι να κοιμουνταν τοσο κ μενα

κ απο αναπτυξη καλα τα λες.κ απο θεμα φαγητου

απλα θα προτιμουσα να δινω τα φρουτα το πρωι,μηπως πειναει περισσοτερο.αλλιως ισως ειναι κ θεμα γευσης,οποτε θα δοκιμαζα θερμοκρασια,υφη,πιο αγλυκα αφου με το μεσημεριανο τα παει καλα κλπ

επισης συμφωνω ειναι μικρουλα,κ πολυ πιθανο να μην θελει κανονικο 3ο γευμα.εγω  κ λογω θηλασμου το εβαζα μετα τους 9μ,κ ειδικα ο γιος μου σπανια ετρωγε

λογικα το πρωι δινεις κρεμα τυπου ρυζαλευρο-δημητριακα;προσωπικα δ θα τις προτιμουσα,γι αυτο κ θα εδινα φρουτα

κ ετσι το απογευμα μπορεις να δινεις αυτες,η λαχανικα,η σιγα σιγα επιλογες οπως τραχανα,γιαουρτι,αυγο κλπ

κ μενα αρχικα το αυγο ετσι απλο σκετο βραστο δ το προτιμουσαν,αργοτερα μεσα σε συνταγες πολυ περισσοτερο,αυγοφετα-κεικ-αλμυρα μαφιν-ομελετα,κ τρωνε πολυ κ τωρα μεγαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το προγραμμα του μωρου! Και μια χαρα τρωει. Μονο που θα εβαζα τα φρουτα στο δεκατιανο σε μωρο. Εννοειται αν μιλαμε για ρυζαλευρα κτλ διαφωνω αλλα οκ. Μπορειτε να δινετε το απογευμα γιαουρτακιή κρεμα βρωμης. 

Παντως τρωει αρκετα για 8 μηνων μην αγχωνεστε. Και μη ξεχναμε μεχρι το ετος το γαλα παραμενει η βασικη τροφη του παιδιου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kathrin17 said:

Μια χαρά μου φαίνονται ολα οσα λες.. Έχει το μωράκι σου ωραίο προγραμμα όπως το βολευει..και νομίζω βολευει πολυ και τη μαμα..ετσι κοιμουνται σε αυτή τη ηλικία..προσωπικα δε θα πειραζα τπτ στον υπνο της γτ αυτό μπορεί να της φέρει εκνευρισμό και τλκ να έχεις αντίθετα αποτελέσματα.. 

9κιλα η δική μου ήταν 12μηνων..μια χαρά είναι το παιδάκι σου, τρώει κοιμάται.. Τι αλλο να ζητήσει κανείς!! 

 

Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Γιατί όμως κορίτσια όχι στις κρέμες; Εδώ στην Κυπρο όλοι οι παιδίατροι μας το βάζουν για δεκατιανό. 
Εγώ επειδή προσέχω πολύ την δίκη μου διατροφή είναι απαγορευμένη η ζάχαρη στο σπιτι μου οπότε επιλέγω και για την μικρή τις κρεμουλες που είναι από φαγοπυρο η την άλλη που είναι με βρωμη φυσικά όλες χωρίς ζάχαρη. Είναι βιολογικά χωρίς επιπρόσθετα. 
γιατι όμως δεν τις προτιμάτε; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Pozi είπε:

 

Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Γιατί όμως κορίτσια όχι στις κρέμες; Εδώ στην Κυπρο όλοι οι παιδίατροι μας το βάζουν για δεκατιανό. 
Εγώ επειδή προσέχω πολύ την δίκη μου διατροφή είναι απαγορευμένη η ζάχαρη στο σπιτι μου οπότε επιλέγω και για την μικρή τις κρεμουλες που είναι από φαγοπυρο η την άλλη που είναι με βρωμη φυσικά όλες χωρίς ζάχαρη. Είναι βιολογικά χωρίς επιπρόσθετα. 
γιατι όμως δεν τις προτιμάτε; 
 

Εντάξει δεν είναι απαγορευτικές οι κρέμες χωρίς ζάχαρη Κ εδώ τις προτείνουν . Απλά ότι είναι επεξεργασμένο με οποιαδήποτε μορφή αν μπορείς να δώσεις κάτι άλλο εκείνη την ώρα έχε καλός . Κακό δεν κάνουν πάντως . Απλά αν έχεις χρόνο για κάτι πιο απλό δωσε καλητερα κάτι  άλλο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απαρχαιωμενες πρακτικες. Στα χωρια που πεθαιναν απο την πεινα εφτιαχναν ρυζαλευρα και κρεμες σιτηρων για να παρουν τα παιδια βαρος κ να μη πεινασουν.

Πλεον με τοσες επιλογες προτιμουμε φρεσκα φρουτα και λαχανικα, γιαουρτι, βρωμη, καθαρη πρωτεινη οπως αυγα κτλ. Φυσικα δε θα παθει κατι το παιδι αλλα πολλα κρυβουν απο αχρηστα εως βλαβερα  συστατικα. Οι ενημερωμενοι γιατροι δε τα συστηνουν πλην ελαχιστων εξαιρεσεων (προωρα, ελλιποβαρη, με γαστρεντερολογικα κτλ)

Εμεις ειμαστε παντως στην 4η μερα φρουτου κ τα τρωει ηδη ολα, δε ξερω τι  θα κανω αμα μπουν κ αλλα γευματα!

Εν τω μεταξυ λετε για κιλα και η δικια μου ειναι 5 μηνων και 4 ημερων και ζυγιζει 8.600...τι θα την κανω, οι διαιτολογοι θα μας τα φανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 minutes ago, Elle12 said:

Ειναι απαρχαιωμενες πρακτικες. Στα χωρια που πεθαιναν απο την πεινα εφτιαχναν ρυζαλευρα και κρεμες σιτηρων για να παρουν τα παιδια βαρος κ να μη πεινασουν.

Πλεον με τοσες επιλογες προτιμουμε φρεσκα φρουτα και λαχανικα, γιαουρτι, βρωμη, καθαρη πρωτεινη οπως αυγα κτλ. Φυσικα δε θα παθει κατι το παιδι αλλα πολλα κρυβουν απο αχρηστα εως βλαβερα  συστατικα. Οι ενημερωμενοι γιατροι δε τα συστηνουν πλην ελαχιστων εξαιρεσεων (προωρα, ελλιποβαρη, με γαστρεντερολογικα κτλ)

Εμεις ειμαστε παντως στην 4η μερα φρουτου κ τα τρωει ηδη ολα, δε ξερω τι  θα κανω αμα μπουν κ αλλα γευματα!

Εν τω μεταξυ λετε για κιλα και η δικια μου ειναι 5 μηνων και 4 ημερων και ζυγιζει 8.600...τι θα την κανω, οι διαιτολογοι θα μας τα φανε!

Είμαστε πολύ πίσω εδώ τι να πω. Θα το βγάλω από τη διατροφή της πω πω εκνευρίστηκα. Ενώ είμαι τόσο αυστηρή με την δίκη μου διατροφή προσέχω τα πάντα, με την μικρή μου δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι λάθος είμαι λίγο χαμένη. Οι παιδίατροι μας εδώ που μένω όλοι πάνω κάτω τα ίδια λένε. 
Να την χαίρεστε την μικρούλα σας. Τρώει όλο το φαγάκι της βλέπω 🥰

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Με απασχολεί το θέμα της διατροφής και ύπνου του κοριτσιού μου. 
Είμαστε 8 μηνών ξυπνάει στις 6:30  και πίνει το γαλα της 210ml.. στις 8:30 περίπου κοιμάται ως τις 10:00.  Μετά τρώει την κρεμα της. Στις 12:00 θέλει να κοιμηθεί για κανένα μισάωρο. 
Ξυπνάμε τρωει το μεσημεριανό και μετά πάλι ύπνο κατά τις 2:30 με 3:00 για καμία ώρα. Το απόγευμα δυσκολεύετε να φάει την φρουτόκρεμα μερικές κουταλιτσες και αυτό ειναι. 
μετα πίνουμε 7:30 το γαλα και υπνο. 
Μας έχει πει η γιατρός:

πρωι :γαλα 210μλ ( το πίνουμε όλο)

δεκατιανο : κρεμουλα και να αρχίσουμε να της δίνουμε και ένα κρόκο. ( αφήνουμε λίγη κρεμα και τον κροκο δεν την βλέπω να της αρέσει ακόμα) 

μεσημερι: κοτοπουλο η μοσχαράκι με λαχανικά και αν θελουμε λίγο ρύζι η μακαρονάκι. ( το τρώει σχεδόν όλο) 
 

απογευνατινο: φρουτοκρεμα και μας είπε και λίγο γιαούρτι μπορούμε να της δίνουμε. ( τρώει πολύ λίγο) 
 
Βραδυ: 210μλ γαλα. ( το πίνει όλο) 

Το κορίτσι μου ειναι 9 κιλά. 
Είναι οκ ο υπνος της ετσι; 
 

Ειλικρινά εμενα μου τα περιγράφεις ιδανικά,ο ύπνος της ειναι σουπερ και γιατί άλλωστε να το αλλαξεις;! Όσο χρειάζεται,κοιμάται,και αυτό καλό κάνει αναπτυξιακά. Τώρα για την διατροφή,τα κιλά σας είναι μια χαρά. Εμένα και τα δύο μου μωρα στον χρόνο και ήταν δέκα κιλά. Το μόνο που θα άλλαζα είναι το πρωί να δίνεις φρούτα, που ίσως πεινάει περισσότερο κ παίξε με τις αναλογίες,υφές, θερμοκρασίες. Μπορείς να βάλεις αβοκάντο,να δεις ποιο από όλα προτιμάει περισσότερο και να αυξήσεις την αναλογία του. Ο μεγάλος μου ήταν εύκολος στο φαγητό,από τον 5ο έτρωγε από ολα που επιτρεπονταν στην ηλικια(αλλά δεν ήταν του γάλατος ποτέ,δλδ ποτέ πάνω από 120μλ δεν ειδα),η μικρή ξεκίνησε να χαζοτρωει από 9μηνων στερεες,αρνιόταν πεισματικά κ έπινε μόνο γαλα,οπότε κ δεν της το αρνιομουν να το αφήνω νηστικό. Από 9 μηνων ξεκίνησε για αρχή λαχανικά κρέας κ μετά όλα τα άλλα. Οπότε το δικό σου παιδάκι κ για 8 μηνων τα παει τελεια. Να το χαίρεσαι!

πρίν από 34 λεπτά , Pozi είπε:

Είμαστε πολύ πίσω εδώ τι να πω. Θα το βγάλω από τη διατροφή της πω πω εκνευρίστηκα. Ενώ είμαι τόσο αυστηρή με την δίκη μου διατροφή προσέχω τα πάντα, με την μικρή μου δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι λάθος είμαι λίγο χαμένη. Οι παιδίατροι μας εδώ που μένω όλοι πάνω κάτω τα ίδια λένε. 
Να την χαίρεστε την μικρούλα σας. Τρώει όλο το φαγάκι της βλέπω 🥰

 

Καλά μην εκνευρίζεσαι,δεν ήρθε κ η καταστροφή του κόσμου πάντως κ να τρώει την κρεμα της,απλά όντως μπορείς να την φτιάξεις εσύ με το γαλατακι της,βρώμη κτλ. Εγώ στην μικρή που δεν έτρωγε τίποτα,ήμουν διατεθειμένη να τα δοκιμάσω όλα,δοκίμασα όλη την σειρά της hipp κ ρυζάλευρο έδινα,ίσα ίσα να φέρνει στην γεύση με το γαλα που έπινε.ποτε δεν τα έφαγε.αλλα έδωσα.οκ δεν έγινε κάτι..  τελικά καταλήξαμε ότι η μικρή σε σχέση με το μεγάλο δεν έτρωγε τίποτα αλεσμένα,οπότε πήγαμε στα κομμάτια από 9 μηνων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

δ εγινε κ κτ που εδωσες ετοιμη κρεμα,μην το σκεφτεσαι.απλα υπαρχουν καλυτερες επιλογες

φυσικα θα φαει κ δημητριακα,αλλα μπορεις πχ να κανεις κρεμα βρωμης,με γαλα η γιαουρτι κ φρουτα.τραχανα με ντοματα κ τυρι,τριμμενα λαχανικα η με ζωμο απο κρεας που εχεις βρασει,ετσι θα γινονται ακομη πιο θρεπτικα.πουρε κολυθας η γλυκοπατατας με ανθοτυρο,ομελετα με λαχανικα,κ ενα σωρο αλλες επιλογες

κ κρεμα με σιμιγδαλι εκανα με φρουτα,σπιτικο ρυζαλευρο δ μπηκα στη διαδικασια,δ εβλεπα τον λογο να τρωει απλα ρυζι.δοκιμασα ομως να κανω κεχρι,κινοα,φαγοπυρο.η αληθεια ειναι οτι δ ξετρελαθηκαμε οικογενειακως,το μονο που εχουμε κρατησει ακομη σαν συνοδευτικο ειναι το πληγουρι.αλλα σε ολα εβαζα κ αλλα πραγματα ωστε να εχει κ αλλα θρεπτικα συστατικα

επειδη λεω για γαλα κ τυρι,αναλογα την ηλικια κ τις εισαγωγες που εχετε κανει

δ εχω χρησιμοποιησει γαλα σκονη,αλλα νομιζω μπορεις να το βαλεις σε επιλογες

σιγα σιγα θα μπορειτε κ περισσοτερα,τελειωνουν οι περιορισμοι οσο πλησιαζει στον χρονο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Είμαστε πολύ πίσω εδώ τι να πω. Θα το βγάλω από τη διατροφή της πω πω εκνευρίστηκα. Ενώ είμαι τόσο αυστηρή με την δίκη μου διατροφή προσέχω τα πάντα, με την μικρή μου δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι λάθος είμαι λίγο χαμένη. Οι παιδίατροι μας εδώ που μένω όλοι πάνω κάτω τα ίδια λένε. 
Να την χαίρεστε την μικρούλα σας. Τρώει όλο το φαγάκι της βλέπω 🥰

 

Καλημέρα! Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις τύψεις επειδή δίνεις κρέμα στο μωρό,δεν είναι δηλητήριο.Αν ήταν κάτι το επικίνδυνο,θα το απαγόρευαν οι παιδίατροι.Απλα δεν είναι θρεπτικές σε σχέση με τις φρέσκιες κρέμες που κάνεις μόνη σου.Εγω στην μπέμπα μου δεν έδινα καθόλου,γιατί έτρωγε καλά,απλά επειδή ορισμένες φορές δεν είχε όρεξη να φάει φαγητό και ήθελε όλη μέρα μόνο θηλασμό,τότε της έφτιαχνα λίγη φρουτοκρεμα η μπισκοτοκρεμα,ίσα ίσα για τις θερμίδες,γιατί η μπέμπα μου είναι ενός έτους και 8,5 κιλά. Να σου ζήσει το μωράκι σου και μην σκας για πράγματα που δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Blue Velvet said:

Καλημέρα! Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις τύψεις επειδή δίνεις κρέμα στο μωρό,δεν είναι δηλητήριο.Αν ήταν κάτι το επικίνδυνο,θα το απαγόρευαν οι παιδίατροι.Απλα δεν είναι θρεπτικές σε σχέση με τις φρέσκιες κρέμες που κάνεις μόνη σου.Εγω στην μπέμπα μου δεν έδινα καθόλου,γιατί έτρωγε καλά,απλά επειδή ορισμένες φορές δεν είχε όρεξη να φάει φαγητό και ήθελε όλη μέρα μόνο θηλασμό,τότε της έφτιαχνα λίγη φρουτοκρεμα η μπισκοτοκρεμα,ίσα ίσα για τις θερμίδες,γιατί η μπέμπα μου είναι ενός έτους και 8,5 κιλά. Να σου ζήσει το μωράκι σου και μην σκας για πράγματα που δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ❤️

Ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι και εσυ το παιδάκι σου! 
Θα  σταματήσω αυτές τις έτοιμες κρεμουλες αφού δεν έχουν να δώσουν τίποτα στο μωρο μου. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...