Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Verikokaki2024 είπε:

Ευτυχως ειναι καλα το μωρο μεχρι στιγμής εμενα το άγχος μου ήταν  να μην πάθει κάτι από την εξέταση... 

Ας πάνε όλα καλά και αξίζει ότι γίνεται τώρα... 

Όντως μεγάλη ταλαιπωρία κορίτσι μου..λίγο υπομονή και να δεις που όλα θα είναι μια χαρά!!!

Πήγα γιατρο χτες είδαμε το μπεμπακι όλα καλά...αγόρι τελικά ξεκάθαρα φάνηκε...μου το έδειξε στον υπέρηχο..και συνεχίζουμε..κορίτσια δεν ξέρω για σας αλλά εγώ νιώθω μεγάλη κούραση..κουράζομαι με το παραμικρό..δε μπορώ καθολου


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ τρομερή κούραση νιώθω. Σήμερα δεν είμαι γενικά πολύ καλά , έχω πιαστεί και πονάω , ανακατεύομαι και έκανα εμετούς. Γενικά δύσκολη μέρα. Με έχει επηρεάσει πολύ και η επέτειος από τα Τεμπη. Άκουγα σήμερα στην τηλεόραση και δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω όταν άκουγα αυτούς τους γονείς. Την έκλεισα δεν άντεχα. Πέρυσι τέτοια μέρα ξύπνησα 1 το βράδυ και είδα τυχαία στην τηλεόραση ότι είχε γίνει το ατύχημα. Η αδερφή μου ερχόταν από Θεσσαλονίκη Αθήνα με τρένο. Είχαμε μιλήσει κατά τις 11 στο τηλέφωνο που ήταν στο τρένο. Άρχισα να ουρλιάζω μέσα στη νύχτα και ξύπνησα τον άντρα μου που προσπαθούσε να καταλάβει τι έχει γίνει. Πήρα το κινητό μου και ευτυχώς μου είχε στείλει μήνυμα να μην ανησυχώ ότι ήταν σε άλλο τρένο από αυτό που συγκρούστηκε. Ήταν  σε αμαξοστοιχία 20 λεπτά μπροστά από την εμπορική που συγκρούστηκε με την επιβατική. Εκείνο το βράδυ δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Εμείς ήμασταν τυχεροί δυστυχώς κάποιοι άλλοι όχι.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικά ήσασταν τυχεροί..δεν το συζητω..οι άνθρωποι περνούν ένα δράμα χωρίς τέλος...να έχει γίνει ένα έγκλημα και να μην τιμωρούνται οι υπεύθυνοι..αν είναι δυνατόν...είναι πολύ στενάχωρο όλο αυτό..εγώ τηλεόραση βάζω αλλά όπου βλέπω για αυτό αλλάζω με πιάνει ψυχοπλακωμα δε μπορώ... 

Σήμερα πήγα μια βόλτα με τον μικρό και πέθανα στη ζέστη..δεν άντεχα κουράστηκα χωρίς να κάνω τίποτα...να μη φεύγει απ' την παιδική χαρά να είμαι πίσω του συνέχεια..δεν ξέρω είχε 24 βαθμούς και πέθανα...το καλοκαίρι δεν ξέρω τι θα κάνω..εν τω μεταξύ έχω φουσκώσει κιόλας..φαίνομαι για τα καλά και όσο να ναι κι αυτό με δυσκολεύει..στον γιο μου την κοιλιά που έχω τώρα την είχα 6 μηνών😂😂

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Η κατάσταση με τα Τέμπη είναι πραγματικά πολύ δύσκολη από οποία πλευρά και να το δεις. Εμένα ο άντρας μου έφευγε στρατό μερικούς μήνες μετά και είχε δωρεάν μεταφορά μόνο με τρένο. Τον είχα βάλει τον άνθρωπο να μου στέλνει μήνυμα κάθε τέταρτο. Αλλά και πάλι ήρεμη δεν ήμουν. Θυμάμαι να με κοιτάει η μάνα μου και να μου λέει "το να είσαι πάνω από ένα κινητό δεν θα βοηθήσει σε κάτι" αλλά ο φόβος φόβος. 

Γενικά με την κούραση και εγώ περνάω δύσκολα. Θα πάω μια βόλτα με τον σκύλο το πρωί μαζί με την μάνα μου για να μην με ρίξει κάτω. Θα κάνω ένα φαγητό. Άντε να πάω και ένα σούπερ μάρκετ αν χρειαστεί και μετά είμαι τεζα, δεν μπορώ να κουνηθώ. Επίσης έχω πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και δεν ξέρω τι είναι. Σε άκυρες στιγμές χτυπάει. Αλλά θα περάσουν όλα αυτά και μετά θα τα ζητάμε πάλι. 😂 Αυτό βέβαια με το καλοκαίρι και εγώ το σκέφτομαι πως θα αντέξω. 

Να κάνω όμως μια ερώτηση; Σε όσες φαίνεται η κοιλίτσα σας, σαν τυχαίνει και εσάς να μην σας δίνουν σημασία ενώ έχετε προτεραιότητα; Ή μόνο εγώ πετυχαίνω έξυπνους;

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maria2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Η κατάσταση με τα Τέμπη είναι πραγματικά πολύ δύσκολη από οποία πλευρά και να το δεις. Εμένα ο άντρας μου έφευγε στρατό μερικούς μήνες μετά και είχε δωρεάν μεταφορά μόνο με τρένο. Τον είχα βάλει τον άνθρωπο να μου στέλνει μήνυμα κάθε τέταρτο. Αλλά και πάλι ήρεμη δεν ήμουν. Θυμάμαι να με κοιτάει η μάνα μου και να μου λέει "το να είσαι πάνω από ένα κινητό δεν θα βοηθήσει σε κάτι" αλλά ο φόβος φόβος. 

Γενικά με την κούραση και εγώ περνάω δύσκολα. Θα πάω μια βόλτα με τον σκύλο το πρωί μαζί με την μάνα μου για να μην με ρίξει κάτω. Θα κάνω ένα φαγητό. Άντε να πάω και ένα σούπερ μάρκετ αν χρειαστεί και μετά είμαι τεζα, δεν μπορώ να κουνηθώ. Επίσης έχω πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και δεν ξέρω τι είναι. Σε άκυρες στιγμές χτυπάει. Αλλά θα περάσουν όλα αυτά και μετά θα τα ζητάμε πάλι. 😂 Αυτό βέβαια με το καλοκαίρι και εγώ το σκέφτομαι πως θα αντέξω. 

Να κάνω όμως μια ερώτηση; Σε όσες φαίνεται η κοιλίτσα σας, σαν τυχαίνει και εσάς να μην σας δίνουν σημασία ενώ έχετε προτεραιότητα; Ή μόνο εγώ πετυχαίνω έξυπνους;

O πόνος αυτός μου φαίνεται είναι φυσιολογικό δεν είναι κάτι..και μένα με πιάνει...όχι εγώ ευτυχώς δεν έχω πέσει σε τέτοιους ..όχι ακόμα τουλάχιστον ...εσυ τι έπαθες ? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mommy10875 είπε:

O πόνος αυτός μου φαίνεται είναι φυσιολογικό δεν είναι κάτι..και μένα με πιάνει...όχι εγώ ευτυχώς δεν έχω πέσει σε τέτοιους ..όχι ακόμα τουλάχιστον ...εσυ τι έπαθες ? 

Εγώ έπρεπε να κάνω μια εξέταση σε νοσοκομείο. Έξω από το εξεταστηριο γράφει τις προτεραιότητες κλπ. Είναι δύο άτομα πριν από εμένα η μία ήταν μεγάλη γυναίκα. Λέω δεν θα πω τίποτα γιατί σεβάστηκα την μεγάλη γυναίκα. Όχι πως ήθελα να μπω πριν από εκείνη δεν το λέω καν για αυτό, άλλο μου έκατσε στραβά. Βγαίνει που λέτε η υπεύθυνη με στολή γιατρού και ρωτάει την σειρά. Με βλέπει εμένα με την κοιλιά βλέπει την άλλη την γυναίκα και την ηλικιωμένη. Εξυπηρετεί την ηλικιωμένη που έπρεπε να το κάνει. Και ενώ με βλέπει με την κοιλιά ούτε καν να ρωτήσει αν έχω πρόβλημα να περιμένω όπως είναι η σειρά. Που οκ θα περίμενα όπως και περίμενα αλλά κατι έστω για τα μάτια του κόσμου. Άνθρωπος της υγείας κατά τα άλλα. Και μου έχουν τύχει και κάνα δυο ακόμα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Christ_y είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επέστρεψα κ εγώ απ το γιατρο, όλα Καλα με το μπαμπάκι. Μωρε έχω καμπύλη αύριο κ ξέχασα να ρωτήσω, νερό κάνει να πιω η 8 ώρες κ χωρίς νερό ;;;;;; 

Νερό κάνει άνετα . Απλά μην πιεις το πρωί γιατί το φάρμακο το δίνουν με νερό Κ θα σε ζορισει αν πρέπει να πιες Κ αυτό νηστική μόνο γαιυτο το λόγο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christ_y είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επέστρεψα κ εγώ απ το γιατρο, όλα Καλα με το μπαμπάκι. Μωρε έχω καμπύλη αύριο κ ξέχασα να ρωτήσω, νερό κάνει να πιω η 8 ώρες κ χωρίς νερό ;;;;;; 

Επιτρέπεται το νερό ναι...Καλά αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 10:49 ΜΜ, Mommy10875 είπε:

Κυριολεκτικά ήσασταν τυχεροί..δεν το συζητω..οι άνθρωποι περνούν ένα δράμα χωρίς τέλος...να έχει γίνει ένα έγκλημα και να μην τιμωρούνται οι υπεύθυνοι..αν είναι δυνατόν...είναι πολύ στενάχωρο όλο αυτό..εγώ τηλεόραση βάζω αλλά όπου βλέπω για αυτό αλλάζω με πιάνει ψυχοπλακωμα δε μπορώ... 

Σήμερα πήγα μια βόλτα με τον μικρό και πέθανα στη ζέστη..δεν άντεχα κουράστηκα χωρίς να κάνω τίποτα...να μη φεύγει απ' την παιδική χαρά να είμαι πίσω του συνέχεια..δεν ξέρω είχε 24 βαθμούς και πέθανα...το καλοκαίρι δεν ξέρω τι θα κάνω..εν τω μεταξύ έχω φουσκώσει κιόλας..φαίνομαι για τα καλά και όσο να ναι κι αυτό με δυσκολεύει..στον γιο μου την κοιλιά που έχω τώρα την είχα 6 μηνών😂😂

Έτσι και εγώ, όλες οι αλλαγές στο σώμα γίνονται πολύ πιο γρήγορα. Χαρά στο κουράγιο σου που πηγές παιδική χαρά , εμένα αυτό το έχει αναλάβει ο άντρας μου γιατί δεν αντέχω και φοβάμαι μην ξεχαστώ και τη σηκώσω 

 

21 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Η κατάσταση με τα Τέμπη είναι πραγματικά πολύ δύσκολη από οποία πλευρά και να το δεις. Εμένα ο άντρας μου έφευγε στρατό μερικούς μήνες μετά και είχε δωρεάν μεταφορά μόνο με τρένο. Τον είχα βάλει τον άνθρωπο να μου στέλνει μήνυμα κάθε τέταρτο. Αλλά και πάλι ήρεμη δεν ήμουν. Θυμάμαι να με κοιτάει η μάνα μου και να μου λέει "το να είσαι πάνω από ένα κινητό δεν θα βοηθήσει σε κάτι" αλλά ο φόβος φόβος. 

Γενικά με την κούραση και εγώ περνάω δύσκολα. Θα πάω μια βόλτα με τον σκύλο το πρωί μαζί με την μάνα μου για να μην με ρίξει κάτω. Θα κάνω ένα φαγητό. Άντε να πάω και ένα σούπερ μάρκετ αν χρειαστεί και μετά είμαι τεζα, δεν μπορώ να κουνηθώ. Επίσης έχω πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και δεν ξέρω τι είναι. Σε άκυρες στιγμές χτυπάει. Αλλά θα περάσουν όλα αυτά και μετά θα τα ζητάμε πάλι. 😂 Αυτό βέβαια με το καλοκαίρι και εγώ το σκέφτομαι πως θα αντέξω. 

Να κάνω όμως μια ερώτηση; Σε όσες φαίνεται η κοιλίτσα σας, σαν τυχαίνει και εσάς να μην σας δίνουν σημασία ενώ έχετε προτεραιότητα; Ή μόνο εγώ πετυχαίνω έξυπνους;

Μη σου κάνει εντύπωση, υπάρχουν πολλοί αναίσθητοι…


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/2/2024 at 3:15 ΜΜ, maria2022 είπε:

Εγώ έπρεπε να κάνω μια εξέταση σε νοσοκομείο. Έξω από το εξεταστηριο γράφει τις προτεραιότητες κλπ. Είναι δύο άτομα πριν από εμένα η μία ήταν μεγάλη γυναίκα. Λέω δεν θα πω τίποτα γιατί σεβάστηκα την μεγάλη γυναίκα. Όχι πως ήθελα να μπω πριν από εκείνη δεν το λέω καν για αυτό, άλλο μου έκατσε στραβά. Βγαίνει που λέτε η υπεύθυνη με στολή γιατρού και ρωτάει την σειρά. Με βλέπει εμένα με την κοιλιά βλέπει την άλλη την γυναίκα και την ηλικιωμένη. Εξυπηρετεί την ηλικιωμένη που έπρεπε να το κάνει. Και ενώ με βλέπει με την κοιλιά ούτε καν να ρωτήσει αν έχω πρόβλημα να περιμένω όπως είναι η σειρά. Που οκ θα περίμενα όπως και περίμενα αλλά κατι έστω για τα μάτια του κόσμου. Άνθρωπος της υγείας κατά τα άλλα. Και μου έχουν τύχει και κάνα δυο ακόμα. 

Κορίτσι μου τέτοιοι υπάρχουν πολλοί..δυστυχώς..δεν τους νοιάζει τίποτα ..Πάω στο νοσοκομείο κάθε φορά και περιμένω 2-3 ώρες για να με δει...δεν ξέρω δεν σκέφτονται 15 έγκυες γυναίκες πως θα περιμένουν τόσες ώρες...

23 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επέστρεψα κ εγώ απ το γιατρο, όλα Καλα με το μπαμπάκι. Μωρε έχω καμπύλη αύριο κ ξέχασα να ρωτήσω, νερό κάνει να πιω η 8 ώρες κ χωρίς νερό ;;;;;; 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία!εύχομαι να είναι τέλεια η καμπύλη σου!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα σε όλες! Οριακή μια τιμή στην καμπύλη, περιμένω να δει η γιατρός τα αποτελέσματα. 
Εμένα δεν φαίνεται Καλα Καλα η κοιλιτσα ακόμα όποτε ούτε καν μου δίνουν προτεραιότητα. 
Έλλειψη παιδείας είναι όλο αυτό, κρίμα ..

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 1:14 ΜΜ, Christ_y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα σε όλες! Οριακή μια τιμή στην καμπύλη, περιμένω να δει η γιατρός τα αποτελέσματα. 
Εμένα δεν φαίνεται Καλα Καλα η κοιλιτσα ακόμα όποτε ούτε καν μου δίνουν προτεραιότητα. 
Έλλειψη παιδείας είναι όλο αυτό, κρίμα ..

Καλό μήνα!!!να μαστε καλά κι εμείς και τα μπεμπακια μας!!!μπράβο άμα είσαι συ όριο καλά θα πει..εγώ είχα 90 92 πρωινό.στις τελευταίες εξετάσεις είχα 93...αλλά είδε και γλυκοζιωμενη ήταν 5.2 και μου λέει όλα είναι καλά συνεχίζουμε ..

Εμένα στο γιο μου στον 6ο μήνα φάνηκε η κοιλιά😂😂φόραγα κάτι στενές μπλούζες τότε μπας και φανεί τίποτα αλλά δεν😂😂

Κατά τ αλλά τι κάνετε κορίτσια?για πείτε τα νέα σας


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω, παίρνετε όλες συμπληρώματα; Σίδηρο, πολυβιταμίνες κλπ ; 

Εγώ έπαιρνα φυλλικό..απ' την τελευταία φορά που πήγα μου έδωσε κι όλα τα υπόλοιπα σίδηρο ασβέστιο και βιταμίνη d που έχω ελλειψη


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...