Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα εγώ κάνω στον Λίβανο στο Ψυχικό. 

Έχω ραντεβού 13 για αυχενική. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη , είναι πολύ προσεκτικός, προσιτός μπορείς να ρωτήσεις τα πάντα. Πήγα εκεί γιατί συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη. Επίσης σε μια δυσάρεστη εμπειρία που είχα φέρθηκε πολύ ανθρώπινα και είναι κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ 

 

Γενικά στην εγκυμοσύνη θα παρατηρήσεις φουσκώματα, αέρια πολλά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό 

@palmoira Σε ευχαριστώ πολυ! Διαβάζω καλές κριτικές για τον κύριο Λίβανο. Έχει κάνει και μία φίλη μου  εκεί. Αλλά ξέρεις...όσο περισσότεροι σου επιβεβαιώνουν μια πληροφορία, νιώθεις περισσότερη σιγουριά! Καλά αποτελέσματα να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Πώς τα πάτε? Εγώ είμαι λίγο καλύτερα με στομάχι και ναυτίες και ευτυχώς σταμάτησε και το αίμα. Ακόμη δεν έχω ξεκινήσει σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο μέχρι να ηρεμήσει το στομάχι μου και περιμένω με ανυπομονησία την αυχενική. Με ρούχα τι κάνετε? Σκέφτομαι να πάρω τίποτε γιατί δεν έχω τίποτε να φορέσω. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν καλοκαίρι και επειδή έμεινα σχεδόν όλο το διάστημα σπίτι την πέρασα με ωραιότατα φαρδιά φορεματακια καλοκαιρινά και νυχτικά. Τώρα χειμωνιάτικα ακόμη και για εξετάσεις ή στο γιατρό δεν έχω τι να φορέσω. Όλα τα παντελόνια με  ενοχλούν στην κοιλιά παρόλο που σαν νούμερα μου κάνουν. Επίσης ευελπιστώ ότι δε θα χρειαστεί να μείνω και μετά το Φεβρουάριο σπίτι. Έριξα μια ματιά αλλά όλα πανάκριβα. Έχετε καμία ιδέα που να κοιτάξω? Δε θέλω να δώσω μια περιουσία για ρούχα που θα φορεθούν τόσο λίγο 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πώς τα πάτε? Εγώ είμαι λίγο καλύτερα με στομάχι και ναυτίες και ευτυχώς σταμάτησε και το αίμα. Ακόμη δεν έχω ξεκινήσει σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο μέχρι να ηρεμήσει το στομάχι μου και περιμένω με ανυπομονησία την αυχενική. Με ρούχα τι κάνετε? Σκέφτομαι να πάρω τίποτε γιατί δεν έχω τίποτε να φορέσω. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν καλοκαίρι και επειδή έμεινα σχεδόν όλο το διάστημα σπίτι την πέρασα με ωραιότατα φαρδιά φορεματακια καλοκαιρινά και νυχτικά. Τώρα χειμωνιάτικα ακόμη και για εξετάσεις ή στο γιατρό δεν έχω τι να φορέσω. Όλα τα παντελόνια με  ενοχλούν στην κοιλιά παρόλο που σαν νούμερα μου κάνουν. Επίσης ευελπιστώ ότι δε θα χρειαστεί να μείνω και μετά το Φεβρουάριο σπίτι. Έριξα μια ματιά αλλά όλα πανάκριβα. Έχετε καμία ιδέα που να κοιτάξω? Δε θέλω να δώσω μια περιουσία για ρούχα που θα φορεθούν τόσο λίγο 

Καλησπέρα! Εγω ευτυχώς ηρέμησα από αναγουλες κι εμετούς απ' την 8η εβδομάδα..τώρα η αλήθεια είναι ότι ανησυχω πολύ γιατί δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα...μου έτυχαν και κάτι στεναχώριες ..αγχωθηκα και όσο να ναι ανησυχώ ..κι εγώ μια μέρα πήγα μια βόλτα στα μαγαζιά να δω για κάνα κολάν και παντελόνι και όντως πανάκριβα..δε δίνω τόσα λεφτά λέω...και μπήκα λίγο στο ίντερνετ και το έψαξα και βρήκα στον bonprix...πολύ οικονομικά ρουχαλακια και μάλιστα τη μέρα που έκανα την παραγγελία μου δώσε και κωδικό για δωρεάν μεταφορικα

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ γενικά περνάω καλά στην εγκυμοσύνη 😂. Είμαι στην 11 εβδομάδα και περιμένω να την κλείσω. Όσο χαλαρή ήμουν κορίτσια μέχρι τώρα, άλλο τόσο με έχει τσακίσει. 

Γενικά είχα ήρεμη εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Οι αναγουλες υπήρχαν άλλα "ολοκληρώθηκαν" (για να το πω κομψά) μόνο 4 φορές ως τώρα. Αλλά κορίτσια μου αυτοί οι πόνοι στην κοιλιά τον τελευταίο καιρό είναι... ούτε πως να τους χαρακτηρίσω δεν ξέρω. Εκεί που κάθομαι ήρεμη βαράει μια και νιώθω πως θα πεταχτω στο ταβάνι. Δηλαδή όταν θα αρχίσει να κλωτσαει δεν ξέρω πως θα είναι. Στον ύπνο δεν μπορώ να βολευτω με την καμία, αλλά κουτσά στραβά κοιμάμαι. Βέβαια όταν με πάρει ο ύπνος κανόνια να βαρανε χαμπάρι δεν παίρνω. Για να μην πω ότι πιο εύκολα κοιμάμαι με την τηλεόραση ανοιχτή παρά στο κρεβάτι. Επίσης μας ήρθαν και οι ζαλάδες. Μέχρι πρότινος τις είχα μόνο μετά το μπάνιο. Τώρα σίγουρα 3-4 φορές με έχει πιάσει στον αέρα ο άντρας μου πριν σωριαστω κάτω. Αλλά και πολλές φορές νιώθω την αίσθηση πως όλα γυρνάνε γύρω μου, αλλά όχι σαν τον ίλιγγο που όντως τα βλέπεις όλα να γυρνάνε.  Αυτά τα ολίγα. Εσείς πώς τα πάτε;

Όσο για τα ρούχα εγώ ευτυχώς είχα ένα τζιν αρκετά μεγάλο που φοράω. Αλλά όντως δεν έχω ρούχα κλπ. Το λιντλ έβγαλε κάτι τζιν, αλλά δεν ξέρω δεν νιώθω προσωπικά πως θα με βόλευαν οπότε δεν πήρα. Μετά έχω δει αρκετά οικονομικά στο shein γιατί καλώς ή κακώς κορίτσια μου τα 50ρικα για 2 κολάν είναι το λιγότερο ξεφτίλα.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καιρό έχω να μπω! Μια χαρά τα πας @maria2022, τα έχεις δει όλα που λέμε! Υπομονή είναι ολά μέσα στο πρόγραμμα. Επίσης, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής μας, μια χαρά όλα! Συνεχίζουμε! Εγω αναγούλες έχω ακόμα και δεν μπορώ να φάω και τπτ, λόγω Ζαχαρού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Christ_y είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καιρό έχω να μπω! Μια χαρά τα πας @maria2022, τα έχεις δει όλα που λέμε! Υπομονή είναι ολά μέσα στο πρόγραμμα. Επίσης, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής μας, μια χαρά όλα! Συνεχίζουμε! Εγω αναγούλες έχω ακόμα και δεν μπορώ να φάω και τπτ, λόγω Ζαχαρού. 

Τα έχω δει όλα 😂 αφού λέω, τι άλλο μπορεί να μου έρθει; αλλά εντάξει το καλό είναι πως από τα μόνο που μου επιτρέπει, παλεύω με τα φρούτα, γιατί ποτέ δεν ήταν το φόρτε μου και έχω βγάλει τελείως τα αλλαντικά. 

Εσένα σου έχουν απαγορεύσει πολλά;

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Καλημέρα εγώ γενικά περνάω καλά στην εγκυμοσύνη 😂. Είμαι στην 11 εβδομάδα και περιμένω να την κλείσω. Όσο χαλαρή ήμουν κορίτσια μέχρι τώρα, άλλο τόσο με έχει τσακίσει. 

Γενικά είχα ήρεμη εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Οι αναγουλες υπήρχαν άλλα "ολοκληρώθηκαν" (για να το πω κομψά) μόνο 4 φορές ως τώρα. Αλλά κορίτσια μου αυτοί οι πόνοι στην κοιλιά τον τελευταίο καιρό είναι... ούτε πως να τους χαρακτηρίσω δεν ξέρω. Εκεί που κάθομαι ήρεμη βαράει μια και νιώθω πως θα πεταχτω στο ταβάνι. Δηλαδή όταν θα αρχίσει να κλωτσαει δεν ξέρω πως θα είναι. Στον ύπνο δεν μπορώ να βολευτω με την καμία, αλλά κουτσά στραβά κοιμάμαι. Βέβαια όταν με πάρει ο ύπνος κανόνια να βαρανε χαμπάρι δεν παίρνω. Για να μην πω ότι πιο εύκολα κοιμάμαι με την τηλεόραση ανοιχτή παρά στο κρεβάτι. Επίσης μας ήρθαν και οι ζαλάδες. Μέχρι πρότινος τις είχα μόνο μετά το μπάνιο. Τώρα σίγουρα 3-4 φορές με έχει πιάσει στον αέρα ο άντρας μου πριν σωριαστω κάτω. Αλλά και πολλές φορές νιώθω την αίσθηση πως όλα γυρνάνε γύρω μου, αλλά όχι σαν τον ίλιγγο που όντως τα βλέπεις όλα να γυρνάνε.  Αυτά τα ολίγα. Εσείς πώς τα πάτε;

Όσο για τα ρούχα εγώ ευτυχώς είχα ένα τζιν αρκετά μεγάλο που φοράω. Αλλά όντως δεν έχω ρούχα κλπ. Το λιντλ έβγαλε κάτι τζιν, αλλά δεν ξέρω δεν νιώθω προσωπικά πως θα με βόλευαν οπότε δεν πήρα. Μετά έχω δει αρκετά οικονομικά στο shein γιατί καλώς ή κακώς κορίτσια μου τα 50ρικα για 2 κολάν είναι το λιγότερο ξεφτίλα.

Και εγώ τάσεις λιποθυμίες λόγω απότομης πτώσης της πίεσης. Γενικά στο μπάνιο να μην κάνεις με πολύ καυτό νερό γιατί επιδεινώνει την πτώση της πιεσης. Δεν ήξερα ότι το shein έχει και εγκυμοσύνης θα το κοιτάξω 

1 ώρα πρίν, Christ_y είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καιρό έχω να μπω! Μια χαρά τα πας @maria2022, τα έχεις δει όλα που λέμε! Υπομονή είναι ολά μέσα στο πρόγραμμα. Επίσης, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής μας, μια χαρά όλα! Συνεχίζουμε! Εγω αναγούλες έχω ακόμα και δεν μπορώ να φάω και τπτ, λόγω Ζαχαρού. 

Συγχαρητήρια! Υπομονή με τις αναγούλες και το σάκχαρο. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευμένο δεν είναι τπτ, πρέπει να τρως απ όλα στην εγκυμοσύνη. Αλλά σου λέει ένα φλυτζάνι φακές και σαλάτα και τυρί. Εγώ δεν τρωω τυριά όποτε δεν χορταίνω με το ένα φλυτζάνι όσπρια! Το ίδιο συμβαίνει και με τα ζυμαρικά! Όποτε την βγάζω κυρίως με κρέας και σαλάτα! Όσον αφορά τα φρούτα, έχω ταράξει τα πορτοκάλια, με δροσίζουν. 
παιρνω δύναμη όταν σκέφτομαι ότι η κατάσταση αυτή δεν είναι για πάντα, 6 μήνες μείνανε!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Απαγορευμένο δεν είναι τπτ, πρέπει να τρως απ όλα στην εγκυμοσύνη. Αλλά σου λέει ένα φλυτζάνι φακές και σαλάτα και τυρί. Εγώ δεν τρωω τυριά όποτε δεν χορταίνω με το ένα φλυτζάνι όσπρια! Το ίδιο συμβαίνει και με τα ζυμαρικά! Όποτε την βγάζω κυρίως με κρέας και σαλάτα! Όσον αφορά τα φρούτα, έχω ταράξει τα πορτοκάλια, με δροσίζουν. 
παιρνω δύναμη όταν σκέφτομαι ότι η κατάσταση αυτή δεν είναι για πάντα, 6 μήνες μείνανε!! 

Αφού σε βοηθάνε τα πορτοκάλια αυτό είναι καλό γιατί έχουν και βιταμίνη. Εγώ όξινα δεν μπορώ να φάω δυστυχώς και λαχταρώ τόσο πολύ. Αλλά θα περάσει θέλω να πιστεύω. Τυρί στο απαγόρευσε ή σε ενοχλεί;


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο και μαγνήσιο αλλά τον σίδηρο δεν μπορώ με τίποτε να τον πιω. Με αναγουλιάζει πάρα πολύ. Αυτή η εγκυμοσύνη δε μοιάζει καθόλου με την προηγούμενη. Αν εξαιρέσουμε το αίμα και τις αποκολλήσεις δεν είχα ταλαιπωρηθεί καθόλου , αυτή τη φορά στομάχι χάλια, λιποθυμίες και ζαλάδες. Είμαι περίεργη να δω τι παιδί θα είναι αυτό, μάλλον θα μας βγάλει το λάδι! Καμία σχέση με την ησυχοϋλα την κόρη μου…😁😁😁


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν απόλυτο δίκιο, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. 

Δεν θυμάμαι αν σας το είπα, έχω κοριτσάκι! Μια αδυναμία στα κορίτσια την έχω η αλήθεια είναι.. 

Ελπιζω όταν κλείσει ο τρίτος μήνας να νιώθουμε καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Christ_y συγχαρητήρια για την αυχενική!μπράβο!! Το πρώτο μεγάλο άγχος έφυγε...εγώ αύριο τ απόγευμα θα πάω..έφτασε επιτέλους!!

Κατά τ αλλά κορίτσια εκεί που μου είχαν φύγει αναγουλες κι εμετοί χτες πήγαμε μια βόλτα όχι και πολύ μακριά με τ αυτοκίνητο κι έκανα δύο φορές εμετό! Μου βγήκε ξινή τελείως η βόλτα μετά Μ έπιασε καούρα κι εντάξει...

Εμένα ο γιος μου δε θέλει να ακούει για κοριτσάκι με τίποτα...μόνο αγόρι θέλω μου λέει ..του λέω δεν είναι στο χέρι μου💙😂😂

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό! Να σου φύγει και εσένα ένα μεγάλο άγχος! Να σκέφτεσαι ότι είναι οι τελευταίες αναγούλες και εμετοί, που θα πάει σε καμία βδομάδα θα ηρεμήσουμε. 
Καλημερα σε όλες ..

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα για την αυχενική όλα πήγαν καλά ευτυχώς..μια χαρά το μωρουλι ...μάλλον αγοράκι μου είπε...κι ότι είμαστε και μια εβδομάδα μεγαλύτεροι...απ τον υπέρηχο μου έδωσε Πητ 10/8..με βάση την περίοδο είναι 17/8...εγώ τώρα υπολογίζω μας πούμε με βάση τον υπέρηχο?


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...