Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Christ_y είπε:

Καλημέρα σας! Το ζαχαρω επηρεάζεται από το άγχος. Αλλά οι μετρήσεις που μας κάνουν στο εργαστήριο είναι ακρίβειας και όχι αυτές που κάνουμε μόνες μας στο σπίτι. 
90-110 που λες είναι μια ώρα μετα το φαγητό;;; Αν ναι είναι τέλεια η μέτρηση. 

Εχω πρόβλημα με το ζαχαρω και ανεβαίνει μόνο το νηστείας. Θα κάνουμε καμπύλη και βλέπουμε.. 

καλά αποτελέσματα. Καμπύλη όλες νομίζω θα κάνουμε αλλά δεν θυμάμαι πότε 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τα νέα μου εμένα αν και σύντομα είναι πως ξεκίνησα φάρμακο προληπτικά, γιατί στην αυχενική αν και ήταν όλα τέλεια (θα ανοίγαμε σαμπάνιες αν μπορούσαμε όπως είπε και ο γιατρός μου) η εξέταση για την προεκλαμψία (αν όντως το κατάλαβα καλά το όνομα) είναι στο όριο του φυσιολογικού. 

Δεύτερο νέο ότι ευτυχώς δεν έβγαλα ζάχαρο. Ήταν κάτι που φοβόμουν γιατί το γλυκάκι μου το τρώω όσο να πεις. Θα δείξει στο μέλλον πως θα πάει. Αλλά... Έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης μου και κάποια ακόμα που συνδέονται με αυτόν. Νιώθω φουλ κούραση αλλά δεν μου είπε κάτι για να το φτιάξω. Βέβαια έχω στίγμα μεσογειακής αναιμίας, και πάντα ήταν χαμηλός αλλά ποτέ τόσο αδιαθεσία. Θα τον ξαναρωτήσω 8 του μηνός που θα πάω. Και από ότι μου είπε μάλλον θα δούμε το φύλο 🙏🤩

Τρίτον ανέβηκε ο θυρεοειδής μου, αλλάξαμε χάπι και πρέπει να τον τσεκαρω κάθε μήνα. 

 

Συγνώμη αν σας πριζω αλλά δεν έχω κανέναν να μιλάω έτσι απλά και καθημερινά και να με καταλαβαίνει με την εγκυμοσύνη! Και φυσικά χωρίς να παθαίνει υστερία πριν από εμένα 😂


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο..μου έδωσε και βιταμίνη d γιατί έχω έλλειψη..κατά τ αλλά μου πε ότι υπάρχει απόκλιση με το μηχάνημα..αλλά μου λέει δε μπορεί να δείχνει 70-80 και να έχεις 100-110..συνήθως μέχρι 10 μονάδες πάνω κάτω αποκλιση...αλλά γενικά είδε και τη γλυκοζιωμενη που ήταν καλή και μου είπε συνεχίζουμε έτσι όλα καλά.. κι εγώ στην καμπύλη είχα 90 νηστείας και οι άλλες δύο ήταν πολύ χαμηλές..

Κατά τ αλλά Τετάρτη έχω γιατρό πάνω να δω το μπεμπακι..θα τη ρωτήσω φύλο μήπως τώρα φαίνεται καλύτερα και μου πει με σιγουριά...εσείς για πείτε κάνα νέο 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να δεις και το φύλλο του μωρού σου!
Εγώ εκτός των άλλων έχω και δυσκοιλιότητα. Εχθές πονούσα παρά πολύ, πάλι καλα όταν πήγα τουαλέτα, συνήλθα. 

Οσες έχετε κι άλλο παιδάκι ποτέ ακούσατε το πρώτο σας;; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Άντε με το καλό να δεις και το φύλλο του μωρού σου!
Εγώ εκτός των άλλων έχω και δυσκοιλιότητα. Εχθές πονούσα παρά πολύ, πάλι καλα όταν πήγα τουαλέτα, συνήλθα. 

Οσες έχετε κι άλλο παιδάκι ποτέ ακούσατε το πρώτο σας;; 

Αν συνεχίζει και δεν αντέχεις ρώτα τον γιατρό σου να σου δώσει κάτι...εγώ το πρώτο το άκουσα γύρω στις 20 εβδομάδες..εκεί το κατάλαβα καλά δηλαδή...τώρα καταλαβαίνω ότι κάτι γίνεται μέσα σαν κινήσεις δεν ξέρω ...αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς δε ξέρω κατα πόσο είναι απ' το μπεμπακι


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/2/2024 at 7:23 ΜΜ, Mommy10875 είπε:

Συγχαρητήρια ..!! Το πρώτο μεγάλο άγχος της αυχενικής έφυγε!!μπράβο!όλα καλά! Εν τω μεταξύ έτσι γίνεται ότι είναι να σου βγει στην εγκυμοσύνη έρχεται...έλεος ...εύχομαι όλα να ναι καλά και να γίνει το καλύτερο για σένα και το μπεμπακι σου!! 

Εγώ πάλι έχω ραντεβού 28/2 ..περιμένω κι εγώ πως και πως..εντάξει πιο ήρεμη εννοείται..κι ανυπομονώ να το ακούσω ..κάθομαι ώρες ώρες και περιμένω ακουμπάω την κοιλιά τίποτα😂😂😂😂 

Καλησπέρα! Κορίτσι μου πως είσαι  τι αποφάσισες τελικά ?

 Καλησπέρα...είμαι οκ μόλις επέστρεψα από γιατρό κάναμε λήψη τροφοβλάστη..αύριο μάλλον κ τα πρώτα αποτελέσματα...έχω θετικά συναισθήματα...όλα καλά θα είναι...

Χτυπήματα νιώθω και εγώ....αν και πολύ νωρίς 14η εβδομάδα... 

Σήμερα ρωτήσα τον γιατρό αν δυνατόν από τόσο νωρίς να το νιώθω κ μου είπε όχι...

Εγώ όμως είμαι σίγουρη ότι είναι από το μωρό....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Verikokaki2024 είπε:

 Καλησπέρα...είμαι οκ μόλις επέστρεψα από γιατρό κάναμε λήψη τροφοβλάστη..αύριο μάλλον κ τα πρώτα αποτελέσματα...έχω θετικά συναισθήματα...όλα καλά θα είναι...

Χτυπήματα νιώθω και εγώ....αν και πολύ νωρίς 14η εβδομάδα... 

Σήμερα ρωτήσα τον γιατρό αν δυνατόν από τόσο νωρίς να το νιώθω κ μου είπε όχι...

Εγώ όμως είμαι σίγουρη ότι είναι από το μωρό....

 

Καλά αποτελέσματα! 
 

Γενικά το μωρό συνήθως το καταλαβαίνουμε συνήθως στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης, 18η-20η εβδομάδα. Εάν είναι δεύτερη κύηση συνήθως το αντιλαμβανόμαστε λίγο νωρίτερα. Είναι τόσο χαρακτηριστικό που δε θα μπερδευτείτε μάλλον θα ξαφνιαστείτε και φυσικά είναι υπέροχο συναίσθημα! Εμένα το καταπληκτικό και αστείο ήταν ότι ενώ έτρωγα κάτι κλοτσιές ξεγυρισμένες μόλις ο άντρας μου έβαζε το χέρι του τίποτε! Λες και το έκανε επίτηδες χαχαχαχα


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Verikokaki2024 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...

Είναι το δεύτερο παιδί ναι ... 

Και επειδή ξέρω απο την πρώτη λεω ότι είναι απο το μωρό αυτό που νιώθω...

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Εννοείται να μας γράψεις νέα σου...!

Κι εγώ πιστεύω το μπεμπακι είναι.

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλά αποτελέσματα! 
 

Γενικά το μωρό συνήθως το καταλαβαίνουμε συνήθως στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης, 18η-20η εβδομάδα. Εάν είναι δεύτερη κύηση συνήθως το αντιλαμβανόμαστε λίγο νωρίτερα. Είναι τόσο χαρακτηριστικό που δε θα μπερδευτείτε μάλλον θα ξαφνιαστείτε και φυσικά είναι υπέροχο συναίσθημα! Εμένα το καταπληκτικό και αστείο ήταν ότι ενώ έτρωγα κάτι κλοτσιές ξεγυρισμένες μόλις ο άντρας μου έβαζε το χέρι του τίποτε! Λες και το έκανε επίτηδες χαχαχαχα

Πάντα έτσι γίνεται..νόμος!!! Λες κΙ το καταλαβαίνουν τ ατιμα

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα πήγα γιατρό τελικά και όχι 6 Μαρτίου για να μπορέσει να συνεχιστεί η άδεια μου η αναρρωτική. Όλα καλά , έκανα και το τεστ που μου είχε πει και περιμένω αποτελέσματα. Αλλάξαμε και σίδηρο και μου έγραψε έναν άλλο μήπως και τον ανεχτεί καλύτερα το στομάχι μου. Μάλλον κοριτσάκι μου είπε αλλά θα ξέρουμε σίγουρα με το τεστ 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Τελικά η τροφοβλαστη τζίφος.... περίμενα χθες αποτέλεσμα με παίρνει ο γιατρός και μου λέει δεν τους έφτασε το δείγμα... 

Ξανά πήγα σήμερα να μου πάρει μια ώρα με είχε και δεν τα κατάφερε... 

Έχω οπίσθιο πλακούντα μεγάλωσε και η μήτρα και δεν έβρισκε το σημείο... και για να μην κάνει ζημιά το αφήσαμε και θα περιμένω να κάνω αμνιοπαρακεντηση... 

Τζάμπα όλη η ταλαιπωρία... εγώ πονεσα πάντως για όσους λένε δεν πονάει... 2 μέρες ειμουν χάλια...  

Ευτυχώς σήμερα καλύτερα... 

Αναμένουμε λοιπόν  17 Μαρτίου η αμνιοπαρακεντηση...

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρήθηκες βρε κοριτσι, πάει πέρασε όμως και συνεχίζουμε..  Με την αμνιο νομίζω είναι πιο σίγουρα κε τα αποτελέσματα. Θα περάσουν οι μερες γρήγορα.. 

17 Μαρτίου δεν είναι οι Αποκριες φέτος ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Verikokaki2024 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα...

Τελικά η τροφοβλαστη τζίφος.... περίμενα χθες αποτέλεσμα με παίρνει ο γιατρός και μου λέει δεν τους έφτασε το δείγμα... 

Ξανά πήγα σήμερα να μου πάρει μια ώρα με είχε και δεν τα κατάφερε... 

Έχω οπίσθιο πλακούντα μεγάλωσε και η μήτρα και δεν έβρισκε το σημείο... και για να μην κάνει ζημιά το αφήσαμε και θα περιμένω να κάνω αμνιοπαρακεντηση... 

Τζάμπα όλη η ταλαιπωρία... εγώ πονεσα πάντως για όσους λένε δεν πονάει... 2 μέρες ειμουν χάλια...  

Ευτυχώς σήμερα καλύτερα... 

Αναμένουμε λοιπόν  17 Μαρτίου η αμνιοπαρακεντηση...

Κρίμα που πέρασες όλη αυτή τη ταλαιπωρία βρε κορίτσι. Υπομονή και εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...