Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

1 μέρα πριν τη χοριακη!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , nolea είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Πάρε δύο τεστακια Κ κάνε τα . Είναι καλό σημάδι γενικά να έχεις πόνους Κ αίμα. Δείχνει ότι κάτι γίνετε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nolea είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Καλά αποτελέσματα για αυριο.. 

Οι περισσοτερες απ'τις κοπέλες που είχα καφέ, πηραν θετικό αποτέλεσμα. Κ εγώ είχα καφέ κ ήπια πονακια περιόδου στην 1η προσπαθεια, δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που είχαν πιασει κ τα 2 εμβρυακια.. Στην 2η προσπαθεια είχα 2 καφέ σταγονες κ τπτ άλλο..θετικες χοριακες κ τις 2 φορές πήρα.. Αν αντέχεις κάνε ένα τέστ.. Είχα κάνει μια μέρα πριν τη χοριακη γτ ήθελα να ξέρω τι θα δουν τα μάτια μου την επόμενη μέρα με τη χοριακη, ήθελα να'μαι προετοιμασμένη..

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@linaa @Kathrin17 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά έχω μπει στο πειρασμο να παρω τεστ, τις αλλες φορες ουτε που το ειχα σκεφτει! Μακάρι να ειναι για καλο!!💚

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nolea said:

@linaa @Kathrin17 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά έχω μπει στο πειρασμο να παρω τεστ, τις αλλες φορες ουτε που το ειχα σκεφτει! Μακάρι να ειναι για καλο!!💚

Μακάρι να έχεις θετικό τεστ !!! Καλη επιτυχία απο καρδιάς ! Σε νιώθω απόλυτα ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, nolea είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Εγώ κορίτσι νου είχα έντονους πόνους περιόδου και καφέ βλέννη για 3 μέρες και είχα θετική χοριακη.καλα αποτελέσματα σου εύχομαι 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikoula2024 είπε:

Εγώ κορίτσι νου είχα έντονους πόνους περιόδου και καφέ βλέννη για 3 μέρες και είχα θετική χοριακη.καλα αποτελέσματα σου εύχομαι 

Νιώθω συνέχεια ότι μου έρχεται περιοδος,τελικά πήρα ένα τεστ και σκέφτομαι να το κάνω!Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μου δίνετε πολύ κουράγιο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , nolea είπε:

Νιώθω συνέχεια ότι μου έρχεται περιοδος,τελικά πήρα ένα τεστ και σκέφτομαι να το κάνω!Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μου δίνετε πολύ κουράγιο!!

Να το κάνεις γιατί όχι απλά να μην έχεις κατουρήσει για 3 ώρες Κ να μην έχεις πιει πολύ νερό. Έτσι Κ αλλιώς ότι είναι να γίνει έχει γίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, nolea είπε:

Νιώθω συνέχεια ότι μου έρχεται περιοδος,τελικά πήρα ένα τεστ και σκέφτομαι να το κάνω!Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μου δίνετε πολύ κουράγιο!!

Σε νιώθω απόλυτα κάνε το τεστακι σου να δούμε 😊

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Να το κάνεις γιατί όχι απλά να μην έχεις κατουρήσει για 3 ώρες Κ να μην έχεις πιει πολύ νερό. Έτσι Κ αλλιώς ότι είναι να γίνει έχει γίνει 

Άρα σε κάνα 2ωρο με βλέπω..προβλέπεται ξενύχτι ελπίζω όχι με κλάματα και οδυρμους!όπως και να έχει ευχαριστώ για τη στήριξη και το ενδιαφέρον! Θα ενημερώσω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ, είναι θετικό! Είναι πιο άχνη η γραμμή από την άλλη αλλά ξεκάθαρα θετικό! Ελπίζω να μη σημαίνει κάτι αυτό(με τη γραμμη) και μου πάρουν τη χαρά! Αύριο χοριακη! Εύχομαι να συμβεί σε όλες που το επιθυμούν χωρίς τη δική μου βέβαια ταλαιπωρία!! Τόσα χρόνια διαβάζω τις ιστορίες σας ποτε δεν έγραψα, ήταν γουρικο!! Ευχαριστώ απο καρδιας!!

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nolea said:

Έκανα το τεστ, είναι θετικό! Είναι πιο άχνη η γραμμή από την άλλη αλλά ξεκάθαρα θετικό! Ελπίζω να μη σημαίνει κάτι αυτό(με τη γραμμη) και μου πάρουν τη χαρά! Αύριο χοριακη! Εύχομαι να συμβεί σε όλες που το επιθυμούν χωρίς τη δική μου βέβαια ταλαιπωρία!! Τόσα χρόνια διαβάζω τις ιστορίες σας ποτε δεν έγραψα, ήταν γουρικο!! Ευχαριστώ απο καρδιας!!

Συγχαρητήρια !!! Εδώ δεν γνωριζόμαστε αλλά επειδή περνάμε τις ίδιες αγωνίες χαιρόμαστε η μια για την άλλη λες και γνωριζόμαστε χρόνια !!! Αξίζεις να χαρείς και να γίνεις μανούλα ! Μπράβο σου και εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Να χαρείς αυτό το ταξίδι το όμορφο ! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...