Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

On 19/3/2024 at 12:53 ΠΜ, ElriaDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι 10 εβδομάδων, έχουμε ακούσει καρδούλα και έχουμε δρομολογήσει την αυχενική διαφάνεια....Απο συμπτώματα εδω και 3 εβδομάδες ναυτία,αναγουλα, εμετό, πονοι στο στήθος και ρίγος αρκετά συχνά..... Ανυπομονώ να υποχωρήσουν οι εμετοι...Με το καλό όλες μας λοιπόν!

Καλημέρα κορίτσι μου ποτέ εχεις την αυχενική;; Εγώ έχω ραντεβού αύριο είμαι 9&2 σήμερα κ ανυπομονώ να πάω να το ακούσω!!! 
 

Υπομονή με τις αναγούλες κ τους εμετούς έχω κ εγώ κάθε μέρα σχεδόν κ περιμένω να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να υποχωρήσουν.

On 16/3/2024 at 4:11 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Έχω ναυτίες , μερικές φορές εμετούς, πονοκεφάλους κ κρύωμα.τα πονάκια επιτέλους έφυγαν.περιμένω πως και πως να πάω στις 22 να ακούσω καρδια.. επίσης περιμένω πως κ πως να πάω κ στον αιματολογο μου γιατί κάνω αντιπηκτικες κ πρέπει να ρυθμίσουμε την δοση..

Από δουλειά και εγώ εργάζομαι και δυστυχώς τώρα με ήδη ένα παιδί δεν το σκέφτομαι καθόλου για άδεια.εχω μάθει ότι κ το εφκα καθυστερεί να πληρώσει. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαλα 40 κιλά.ετρωγα γλυκά κ τίποτα άλλο. Γιατί με διευκόλυνε κ στους εμετούς.ευχομαι αυτή την φορά να πάρω μέχρι 10

 

 Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!! Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έβαλα πολλά 12 κιλά αλλά το πρώτο τρίμηνο έχασα 4 τα οποία μπήκαν αμέσως μολις έγινα 5 μηνών 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα!Με το καλό να πας και να ακούσεις την καρδούλα την όμορφη!!!! Αυχενική διαφάνεια θα κάνω ακριβώς με το που μπαινω στην 13 εβδομάδα.Στις 4 Απριλίου.Οσον αφορα τους εμετούς μου ειπε η γιατρός να ξαναρχίσω το Navatec και σε συνδυασμό με ήπια διατροφή είναι κάπως καλύτερα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλήμερα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά! Είμαι 9+4 εβδομάδες και αύριο έχω το τρίτο μου ραντεβού. Άκουσαμε την καρδούλα στις 6 εβδομάδες και στις 8 επίσης και το μωράκι μου μεγαλώνει κανονικά ευτυχώς. Αύριο θα πάω να κάνω κάποιες αιματολογικές για  σύνδρομα κτλ και να το δούμε στον υπέρηχο και όποτε έχω ραντεβού τρέμω... Μακάρι να πάνε όλα καλά Θέε μου και για μένα και για όλες μας! Σας στέλνω την θετική μου ένεργεια! Wish me luck ❤️💓

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 11:59 ΠΜ, ElriaDim είπε:

Καλημέρα καλημέρα!Με το καλό να πας και να ακούσεις την καρδούλα την όμορφη!!!! Αυχενική διαφάνεια θα κάνω ακριβώς με το που μπαινω στην 13 εβδομάδα.Στις 4 Απριλίου.Οσον αφορα τους εμετούς μου ειπε η γιατρός να ξαναρχίσω το Navatec και σε συνδυασμό με ήπια διατροφή είναι κάπως καλύτερα!!!!

Ααα πολύ ωραία σε 2 εβδομαδες!!! Υπομονή με τους εμετούς, έχω κ εγω όχι κάθε μέρα αλλά έχω κάθε μέρα όλο το πρωινό αναγούλες κ ξανά το βράδυ!! 
 

2 ώρες πρίν, White_Rose είπε:

Kαλήμερα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά! Είμαι 9+4 εβδομάδες και αύριο έχω το τρίτο μου ραντεβού. Άκουσαμε την καρδούλα στις 6 εβδομάδες και στις 8 επίσης και το μωράκι μου μεγαλώνει κανονικά ευτυχώς. Αύριο θα πάω να κάνω κάποιες αιματολογικές για  σύνδρομα κτλ και να το δούμε στον υπέρηχο και όποτε έχω ραντεβού τρέμω... Μακάρι να πάνε όλα καλά Θέε μου και για μένα και για όλες μας! Σας στέλνω την θετική μου ένεργεια! Wish me luck ❤️💓

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα καλά θα είναι!!! Είμαστε σχεδόν μαζί!!! Εγώ 9&3 σήμερα!!!

εγω πηγα σήμερα γιατρό κ είδα ένα ανθρωπάκι!!! Θα πάω την άλλη εβδομάδα για αιματολογικές εξετάσεις κ για τις εξετάσεις της αυχενικής κ κλείσαμε κ αυχενική 12/4 και ανυπομονώ τόσο πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roulou είπε:

Ααα πολύ ωραία σε 2 εβδομαδες!!! Υπομονή με τους εμετούς, έχω κ εγω όχι κάθε μέρα αλλά έχω κάθε μέρα όλο το πρωινό αναγούλες κ ξανά το βράδυ!! 
 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα καλά θα είναι!!! Είμαστε σχεδόν μαζί!!! Εγώ 9&3 σήμερα!!!

εγω πηγα σήμερα γιατρό κ είδα ένα ανθρωπάκι!!! Θα πάω την άλλη εβδομάδα για αιματολογικές εξετάσεις κ για τις εξετάσεις της αυχενικής κ κλείσαμε κ αυχενική 12/4 και ανυπομονώ τόσο πολύ!!! 

Τι ωραία, χαίρομαι πολύ για εσένα! Τι υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις το μωρό σου!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου! Είμαι αλήθεια απιστευτα αγχωμένη  αλλα έχω πίστη στο Θεό ότι όλα θα πάνε καλά!

Στέλνω την θετική μου ενέργεια σε όλες τις μανούλες που αγωνιούν για τα μικρούλια τους. Όλα θα πάνε καλά μανούλες μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, White_Rose είπε:

Τι ωραία, χαίρομαι πολύ για εσένα! Τι υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις το μωρό σου!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου! Είμαι αλήθεια απιστευτα αγχωμένη  αλλα έχω πίστη στο Θεό ότι όλα θα πάνε καλά!

Στέλνω την θετική μου ενέργεια σε όλες τις μανούλες που αγωνιούν για τα μικρούλια τους. Όλα θα πάνε καλά μανούλες μου! 

Σήμερα εχεις γιατρο; Θα περιμενογμε τα νέα σου 

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2024 at 11:32 ΠΜ, Roulou είπε:

Σήμερα εχεις γιατρο; Θα περιμενογμε τα νέα σου 

Όλα καλά με το μικρούλη μεγαλώνει κανονικά δόξα σοι ο θεός. Μου έκαναν αιματολογικές και τεστ ούρων και θα ξέρω από εβδομάδας τα αποτελέσματα. Θα πάω και σε 2,5 βδομαδες να κάνουμε την αυχενική και θα κάνω επίσης το veragene (NIPT) test. Βασικά οι επόμενες βδομαδες θα είναι αγχοτικές αλλά μετά από αυτό αν βοηθήσει ο θεός και είναι όλα καλά θα είμαι πολύ πιο χαλαρή και θα απολαύσω την εγκυμοσύνη μου. Είμαι 40 και είναι το πρώτο μου μωρό.

On 22/3/2024 at 11:32 ΠΜ, Roulou είπε:

Σήμερα εχεις γιατρο; Θα περιμενογμε τα νέα σου 

 

Κορίτσια νιώθετε και εσείς κράμπες που και που και την μήτρα σας να μεγαλώνει και να έχετε πονάκια; Έχω επίσης και  διάφανα υγρά που μου είπε ο γιατρός ειναι φυσιολογικά. Επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βραδιά… ξυπνάω για να παω τουαλέτα 2-3 φορές μέσα στο βράδυ και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ 😢

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2024 at 12:40 ΜΜ, White_Rose είπε:

Όλα καλά με το μικρούλη μεγαλώνει κανονικά δόξα σοι ο θεός. Μου έκαναν αιματολογικές και τεστ ούρων και θα ξέρω από εβδομάδας τα αποτελέσματα. Θα πάω και σε 2,5 βδομαδες να κάνουμε την αυχενική και θα κάνω επίσης το veragene (NIPT) test. Βασικά οι επόμενες βδομαδες θα είναι αγχοτικές αλλά μετά από αυτό αν βοηθήσει ο θεός και είναι όλα καλά θα είμαι πολύ πιο χαλαρή και θα απολαύσω την εγκυμοσύνη μου. Είμαι 40 και είναι το πρώτο μου μωρό.

 

Κορίτσια νιώθετε και εσείς κράμπες που και που και την μήτρα σας να μεγαλώνει και να έχετε πονάκια; Έχω επίσης και  διάφανα υγρά που μου είπε ο γιατρός ειναι φυσιολογικά. Επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βραδιά… ξυπνάω για να παω τουαλέτα 2-3 φορές μέσα στο βράδυ και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ 😢

Εύχομαι όλες οι εξετάσεις να βγουν τέλειες.

Και εγώ το βράδυ σηκώνομαι συχνά για κατούρημα φτάνω σε σημείο να με ενοχλούν κ τα νεφρά.

Όσο για τις κράμπες μπόλικες. Επίσης και το έντερο με βασανίζει 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 
 

πηγα σήμερα γιατρο για να μου πάρει αιμα κ είδαμε κ το ζουζουνι το οποίο μεγάλωσε!!! Έχω αυχενική 12/4 κ ανυπομονώ!! 
 

εγώ από συμπτώματα έχω τρελές αναγούλες ειδικά το πρωί κ το βράδυ 
 

ειμαι η roulou απλά ξέχασα τον κωδικό μου κ έκανα άλλο ακαουντ

εσείς πως είστε;;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

πηγα σήμερα γιατρο για να μου πάρει αιμα κ είδαμε κ το ζουζουνι το οποίο μεγάλωσε!!! Έχω αυχενική 12/4 κ ανυπομονώ!! 
 

εγώ από συμπτώματα έχω τρελές αναγούλες ειδικά το πρωί κ το βράδυ 
 

ειμαι η roulou απλά ξέχασα τον κωδικό μου κ έκανα άλλο ακαουντ

εσείς πως είστε;;

Tί ωραία να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει!!!  Θα κάνω και εγώ την αυχενική μου στις 9/04 και έχω πολύ αγωνία. Από συμπτώματα πολύ λίγες αναγούλες, συνήθως το βράδυ και όχι κάθε μέρα, πονάκια στην μήτρα αρκετά, κυριως το πρωί και το βράδυ, συχνοουρία τα βράδια και επίσης ξυπνάω πολλές φορές μέσα στην νύχτα και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Έχω ήδη κάνει κοιλίτσα. 

On 25/3/2024 at 3:33 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Εύχομαι όλες οι εξετάσεις να βγουν τέλειες.

Και εγώ το βράδυ σηκώνομαι συχνά για κατούρημα φτάνω σε σημείο να με ενοχλούν κ τα νεφρά.

Όσο για τις κράμπες μπόλικες. Επίσης και το έντερο με βασανίζει 

Και εγω το ίδιο σου εύχομαι αγαπημένη μου! Όλα θα πάνε καλά για όλες μας 💓

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , White_Rose είπε:

Tί ωραία να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει!!!  Θα κάνω και εγώ την αυχενική μου στις 9/04 και έχω πολύ αγωνία. Από συμπτώματα πολύ λίγες αναγούλες, συνήθως το βράδυ και όχι κάθε μέρα, πονάκια στην μήτρα αρκετά, κυριως το πρωί και το βράδυ, συχνοουρία τα βράδια και επίσης ξυπνάω πολλές φορές μέσα στην νύχτα και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Έχω ήδη κάνει κοιλίτσα. 

Και εγω το ίδιο σου εύχομαι αγαπημένη μου! Όλα θα πάνε καλά για όλες μας 💓

Αυτό με τις αϋπνίες το είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Τώρα κοιμάμαι δεν καταλαβαίνω τίποτα ισως επειδή είμαι πιο κουρασμένη;;; Δε ξέρω πάντως ευτυχως δεν έχω και αϋπνίες 😜

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , RouLou1 είπε:

Αυτό με τις αϋπνίες το είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Τώρα κοιμάμαι δεν καταλαβαίνω τίποτα ισως επειδή είμαι πιο κουρασμένη;;; Δε ξέρω πάντως ευτυχως δεν έχω και αϋπνίες 😜

Επίσης έχω ζαλάδες τα μεσημέρια. Και εγώ είμαι κουρασμένη απίστευτα αλλά ξυπνάω 3 φορές μέσα στην νυχτα να πάω τουαλέτα και άντε να κοιμηθείς μετά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , White_Rose είπε:

Επίσης έχω ζαλάδες τα μεσημέρια. Και εγώ είμαι κουρασμένη απίστευτα αλλά ξυπνάω 3 φορές μέσα στην νυχτα να πάω τουαλέτα και άντε να κοιμηθείς μετά... 

ζαλάδες έχω κ εγώ αλλά όχι συχνά που και που! 
 Ανυπομονώ να πάω 5 μηνών ήταν ο καλύτερος μου μηνας στην προηγούμενη εγκυμοσυνη!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στην 9η εβδομάδα και επίσημα στον 3ο μήνα! 

Είδαμε σάκο για πρώτη φορά αρχές της 6ης εβδομάδας, την 7η είδαμε λεθικικο σακο και τη καρδούλα να πάλλεται και την 8η την ακούσαμε επίσημα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! 

Πραγματικά το θαύμα της φύσης θα πω μιας και μετά από ταλαιπωρία 5 ετών και ανεξήγητη υπογονιμότητα (είμαι 34 ετών με πολυκυστικες) είναι η 1η μου εγκυμοσύνη με εξωσωματική και βλαστοκυστες 5 ημερών!!!

Ήθελα να σας ρωτήσω αρχικά για την αυχενική ποτέ σας έχει πει ο γιατρός σας ότι γίνεται και για όσες είστε από εξωσωματική πως αντέχετε με τα φάρμακα! (Κολπικά υπόθετα προγεστερόνης πρωί βράδυ, ένεση προγεστερόνης ανά δύο μέρες, ένεση για τη θρομβοφιλια καθημερινά και άλλα χαπακια...). 

Έχω κουραστεί και είναι πολύ νωρίς, έχει καμία σας παρόμοια κύηση να με βοηθήσει;;;

Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Με το καλό να κρατήσουμε τα φθινοπωρινά μωράκια μας στις αγκαλιές μας.

 

On 23/3/2024 at 12:40 ΜΜ, White_Rose είπε:

Όλα καλά με το μικρούλη μεγαλώνει κανονικά δόξα σοι ο θεός. Μου έκαναν αιματολογικές και τεστ ούρων και θα ξέρω από εβδομάδας τα αποτελέσματα. Θα πάω και σε 2,5 βδομαδες να κάνουμε την αυχενική και θα κάνω επίσης το veragene (NIPT) test. Βασικά οι επόμενες βδομαδες θα είναι αγχοτικές αλλά μετά από αυτό αν βοηθήσει ο θεός και είναι όλα καλά θα είμαι πολύ πιο χαλαρή και θα απολαύσω την εγκυμοσύνη μου. Είμαι 40 και είναι το πρώτο μου μωρό.

 

Κορίτσια νιώθετε και εσείς κράμπες που και που και την μήτρα σας να μεγαλώνει και να έχετε πονάκια; Έχω επίσης και  διάφανα υγρά που μου είπε ο γιατρός ειναι φυσιολογικά. Επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βραδιά… ξυπνάω για να παω τουαλέτα 2-3 φορές μέσα στο βράδυ και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ 😢

Καλησπέρα και καλή επιτυχία! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

εγώ είμαι 8η+6 και από αρχες της 8ης έχω ακριβώς τα ίδια! Ξυπνάω πλέον το βράδυ για τουαλέτα και μετά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, απίστευτες αναγουλες ευτυχώς χωρίς εμετούς και υπερβολική δυσπεψία και υπνηλία.

Επίσης έχω πολύ συχνούς και έντονους πονοκεφάλους.

Πιστεύω ότι είναι θετικά σημάδια ότι μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας! Υπομονή...❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...