Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Δεν με κοιτάζει στα ματια**


Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω ένα κοριτσάκι περίπου 2μιση μηνων, το θέμα μου είναι ότι όταν θηλαζει δεν με κοιταει ποτε στα ματια. Επίσης έχει ξεκινήσει τα αγκου και να γελάει. Όταν πάω από πάνω της και της μιλάω δεν με κοιταει κοιταει αριστερά δεξιά αλλού, μόνο μετά από μεγάλη προσπάθεια που κάνω σαν χαζή και γελάω τότε θα με δει και θα γελάει και εκείνη. Αλλά όταν την βάζω μπροστά στο πρόσωπο μου είναι στα να μην υπάρχω. Με έχει ανησυχήσει πολύ αυτό. Εάν την βάλω κουδουνίστρα θα γυρίσει να δει από την κατεύθυνση που είναι. Όπως και αντικείμενα που της βάζω μπροστά της τις περισσότερες φορές τα ακολουθεί και άλλες όχι. Παιδιατρο έχουμε 2 Μαΐου που θα γίνει και 3μηνων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι, ακόμα είναι πολύ μικρούλα για να σε αγχωσει κάτι τέτοιο. Σε αυτήν την ηλικία νομίζω δεν έχει καθαρίσει τελείως η όραση. Βλέπουν πιο θολά ανάλογα κ την απόσταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και να σου ζήσει!!! Κι εμένα ο μπέμπης και στο θηλασμό και στο μπιμπερο σπάνια με κοιτάει. Όταν τον βάζω μπροστά μου όλο δεξιά αριστερά κοιτα. Πάνω από το λίκνο όμως με κοιτά κανονικά και μου γελά. Δεν νομίζω πως πρέπει να ανησυχήσεις είναι ακόμα Μικρή..

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μικρούλα!!! Είναι μήπως πρόωρη;; Γενικά εμένα άρχισαν να με παρατηρούν περισσότερο και να μου χαμογελούν και τα δυο από 2,5 μηνών και μετά. Ο μικρός μου κιόλας λίγες μέρες αργότερα από τη μικρή. Βέβαια είναι 32 εβδομάδων προωράκια. Στο θηλασμό δε ξεκίνησαν να με παρατηρούν από 4,5 μηνών και μετά και τώρα που είμαστε 5,5 με χαζεύουν για αρκετή ώρα. Μην ανησυχείς είναι πολύ μικρούλα και δεν είναι απαραίτητο όλα τα παιδιά να κατακτούν τα οροσημα ακριβώς όποτε γράφουν τα άρθρα. Κάθε μωράκι είναι μοναδικό!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...