Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

ελενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!δεν το πιστευω αν ειναι δυνατον!διαβασα αυτα που εγραψες στο βασιλη και παθαμε πλακα!περιεγραψες τη δικη μας νυχτα!ακριβως τα ιδια στις ιδιες ωρες περιπου!μονο που εμενα κοιμηθηκε στο κρεββατι ολη τη νυχτα και το πρωι της ειχαν βγει τα πιπι σςτο καινουριο στρωμα!πρωτη φορα που της βγαινουν τα πιπι σε αυτο το σπιτι και αυτο ετυχε στο κρεββατι μας γρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Εμείς πήγαμε γιατρό πριν γιατί δεν περνούσε το μπούκωμα κι ας έβαζα ορό συνέχεια, ευτυχώς που πήγαμε γιατί της μικρής της ξεκινούσε ωτίτιδα, μας έδωσε σταγονίτσες για τα αυτάκια και μας είπε να την παρακολουθούμε, αν δω ότι πονάει να την πάρω τηλ, ουφ παλιοιώσεις άντε!

Αγγελικούλα το ίδιο έχω πάθει κι εγώ με το Γιάννη στο κρεβάτι μας..ακόμα έχει τη στάμπα το στρώμα, χαχα! Βρε τη μπουλούκα σου πως μεγάλωσε! Εμάς μας ρίχνετε κοντά 2 κιλά!!

Ελενίτσα της άρεσε το παστίτσιο της Αθανασίας ε?

Ε δεν έχει και άδικο!! Κι εμένα από τα αγαπημένα μου είναι!

Καλύτερα τρώει όμως από τις προάλλες που δεν έτρωγε αρκετά φαγητά ούτε τα φρούτα της ε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!

Δεν το πιστευω..... εγραφα μια ωρα και στο τελος χαθηκαν ολα:evil::evil::evil:

Δεν εχω κουραγιο να τα ξαναγραψω ειμαι πτωμα.... θα μπω αυριο

Καληνυχτα φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες μου καλημέρα!!!

Εδώ είμαστε κ εμείς όπως είδατε και στην ομάδα στο φβ!!!

Διάβασα τα νέα σας, να πω περαστικά στα αρρωστούλια μας, ο παλιόκαιρος μας την έκανε...ευτυχώς ο Δημητράκης τη γλίτωσε, εγώ από την άλλη έχω ένα κρύωμα από την ημέρα του πάσχα και ακόμα δε μου έχει περάσει...τεσπα, στο προκείμενο...

Βαφτιστήκαμε κοριτσάκια μου, κάναμε και τα πρώτα μας γενέθλια...αχ, τι ευτυχία είναι αυτή, περιτό να σας πω πως τα μάτια μου από το πρωί της Κυριακής από την ώρα που ξύπνησα ήταν μονίμως βουρκωμένα, αλλά κρατήθηκα και δεν έτρεξε ούτε ένα δάκρυ...ας όψεται το μακιγιάζ!!!!

Η βάφτιση είχε μεγάλη επιτυχία, αρχικά στην εκκλησία, ο παπάς ήταν σούπερ, με άφησε να κρατάω τον μικρό σε όλη τη βάφτιση, έτσι ήταν πολυ ήσυχος και χαρούμενος, όλο κολπάκια και ναζάκια στον κόσμο και στην κάμερα, μέχρι και την κολυμπήθρα τα πήγαμε θαυμάσια, μετά βέβαια στο ντύσιμο τον έπιασε το παράπονο , γενικά με το ντύσιμο δεν το χουμε!, και έτσι ακούστηκε η φωνούλα μας στο τέλος!!!ο Νονός μας εκτός από κούκλος ήταν και πολύ γλυκός με τον μικρό, τα πήγανε μια χαρά, τον λατρέυει!!!

Μετά τη βάφτιση λοιπόν,πήγαμε για λίγο στο σπίτι με τον Δημήτρη, του έδωσα γάλα αντί για φαγητό για να μη γίνουμε χάλια και οι δύο, και αφού είδαμε ότι δε νύσταζε τον πήραμε και πήγαμε στο κέντρο!εκεί ήταν όλα υπέροχα στολισμένα, μπήκαμε με το happy birthday και σβήσαμε το κεράκι μας!ο Δημήτρης κατενθουσιασμένος που τον χειροκροτούσαν, χόρευε στην αγκαλιά μου και γελούσε συνέχεια!από εκεί και πέρα κορίτσια μου κάναμε ένα γλέντι τρελό, πολύ χορό, πολλές τρέλες, πάνω στα τραπέζια, στις καρέκλες, ο Δημήτρης δεν κοιμήθηκε καθόλου, ήταν από αγκαλιά σε αγκαλιά και γελούσε και χόρευε με όλους!όλοι έχουν να το λένε πόσο χαρούμενο μωρό ήταν!!!εγώ τρελή υπερηφάνια, αφήστε που όταν τον κρατούσαν άλλοι και με έβλεπε γελούσαν μέχρι και τα αυτιά του και όλοι έλεγαν πόσο αδυναμία μου έχει:oops::oops::oops:

Μείναμε στο μαγαζί μέχρι τις 7 το απογευμα:shock::shock::shock:Ο Δημήτρης άυπνος και μόνο με γάλα και ένα γιαουρτάκι, παρόλα αυτά άντεξε μια χαρά!!!οι υπόλοιποι συνέχισαν και after εμείς φυσικά πήγαμε σπίτι για "νανά"!!!!

Γερά να ειναι τα παιδάκια όλου του κόσμου, και φωτισμένα!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας, με συγκινείτε που με σκεφτόσασταν , είσαστε υπέροχες φιλενάδες!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, επιτελους free μερα να γραψω με την ησυχια μου!!

Καταρχην Μαρακι και Λια ειδαμε φωτο απο φβ (φυσικα θα θελαμε να δουμε κ απο χορο καμια γυροβολια που φερατε στο τραπεζι,χαχαχ) Ηταν κουκλακια σκετα κ τα δυο τα μπουμπουκια σας!! Τι ωραια κ τα αγοριστικα βαπτιστικα, εχω βαφτισει κ εγω αγορακι, εχουν πολυ πλακα μοιαζουν σαν κουστουμακια γαμπρου χαχαχα!!!:tongue::tongue: Να σας ζησουν τα αγορια σας παντα φωτισμενα κ γερα (τα ειπαμε κ στο αλλο καφε)!!! Κ οι μανουλες κ οι δυο ησασταν πανεμορφες!! Μαρακι οπως σου ειπα η αποχρωση του μπλε σου ταιριαζε τελεια στα χρωματα σου!! Λια, οπως ειπε κ η Ελενη ησουν πολυ σικ-elegant κ οι γοβες τελειες στο (τελειο φυσικα) ποδι :tongue:!

Σοφακι δεν προφτασα την προηγουμενη φορα να γραψω χρυσοχερα κ παλι χρυσοχερα με την τουρτα (σαν ετοιμη απο ζαχαροπλαστειο εμοιαζε στις φωτο) κ φανταζομαι κ απο γευση δεν θα πηγαινε πισω με ολα αυτα που ειχε μεσα, μου ετρεχαν τα σαλια!! Ολοκληρο παιδακι φαινοταν η Καλλια σου, με τα ροδαλα μαγουλακια της:tongue::D! Περαστικα της της καημενουλας!! Αχ, ευτυχως που προφτασατε την ωτιτιδα, ειναι το χειροτερο μου σε τετοιες "μικρο-ιωσεις":neutral:. Ελπιζω να μην κολλησες εσυ για να φροντιζεις ολους τους υπολοιπους που ειναι κρυωμενοι, μακαρι να ειστε ολοι περδικια σημερα, εχει καλη μερα για βολτουλα, επιτελους!

Αγγελικουλα κ Ελενη, ως ομοιοπαθουσα (βεβαια εμενα τα ξενυχτια της 1-2ωρες τα κανει συχνα-πυκνα:rolleyes:) σας καταλαβαινω απολυτα! Μαλλον ομως ειστε στα προθυρα για κανα καινουριο δοντακι αν καταλαβα καλα οποτε συντομα θα επιστρεψετε στα καλυτερα;).

Αγγελικη μου μην πετας ετσι απλα "κοιμηθηκε μονο 2-3 ωριτσες" γιατι υπαρχουμε κ οι "στερημενες" που το 2-3ωρ. την ημερα μου φαινεται παραδεισος,χαχαχαχ:tongue::rolleyes:! Καλε να, και η Μαιρα πηρε μποι, γιατι απο κιλακια ηταν παντα μπροστα, εμεις εχουμε μεινει λιγο "χαμηλες" αλλα κ τα ωραια αρωματα πανε σε μικρα μπουκαλια,χαχαχαχα:tongue:;)!

Ελενη μου, οπως ειπα σε καταλαβαινω απολυτα!! Οσο για τον προβληματισμο σου που λες για την αδεια ανευ αποδοχων θα συμφωνησω με τα κοριτσια, σιγουρα θα τα καταφερετε, μπορει λιγο πιο στριμωχτα, αλλα σιγουρα θα τα "φερετε βολτα με τα εξοδα, κ σου ευχομαι απο του χρονου να βρισκεστε Σαλον. στο δικο σας σπιτακι που σας περιμενει!! Για τα φαγητα που λες, ενταξει κ η δικια μου δεν τρωει καθε μερα με την ιδια ορεξη, μια μερα οκ, αλλη σχεδον καθολου, αλλη μισο, δεν την πιεζω γιατι ξερω οτι οπως κ σε μας αλλα μας αρεσουν, αλλη μερα δεν εχουμε ορεξη (τωρα πια, αυτο δεν μου συμβαινει σχεδον ποτε :cool::rolleyes::tongue:)! Αφου τρωει ξανα πλεον σκετη τη φρεσκια φρουτοκρεμα μια χαρα η Αθανασιτσα!!

Της εδωσα κ εγω γιαουρτακι, κατσικισιο φυσικα, ολυμπος με μπανανα, κ ειμαστε μια χαρα απο κ@κ@, το εφαγε σχεδον ολο!!:shock::D. Δεν εχουμε δοκιμασει ακομα φραουλες, πεπονι Ελενη πιστευεις οτι ειναι οκ να δοκιμασουμε? Φοβαμαι γιατι δεν ειναι ακομα η εποχη τους! Ρε παιδια τις βανιλιες τις φερνουν εισαγωγης, ελεος!! Μονο οι φραουλες ειναι Ηλειας, φυσικα κανεις δεν επαιρνε λογω των προσφατων γεγονοτων, κ τα μουσμουλα! Λαικη επειδη ειναι μακρια, στην Μακρη κ γινεται ενας πανικος καθε φορα απο κοσμο κ αυτοκ. ποτε δεν εχω καταφερει να παρκαρω κ να ψωνισω κ με την Αναστω στα χερια αλλα επειδη ξεκινησαν τα φρουτα εποχης θα το επιχειρησω!

Για καλοκαιρινη αδεια, επειδη ο Τασος δεν θα μπορει να φυγει να παμε πουθενα λογω περισσοτερης δουλειας ολο το καλοκαιρι, θα παρω την χορηγουμενη αδεια (γυρω στις 12ημ.) μαλλον αρχες Αυγουστου για να κρατησω την Αναστω που θα εχει κλεισει ο παιδικος κ μετα θα την κρατησει η μαμα μου ελπιζω αλλιως θα την σερνει ο Τασος στο μαγαζι να εξυπηρετει πελατες:rolleyes::tongue:!

Με τον βρεφο τα παμε καλυτερα, εκανε παλαμακια και κουπεπε στα μουσικοκινητικα παιχνιδια, δηλ αρχισε να συμμετεχει ενεργα, παιζει με τα παιχνιδια κ κινειται κανονικα στον χωρο, τρωει ολη τη φρουτοκρ. ακομα με το μεσημεριανο εχουμε ενα θεματακι, πινει αρκετο νερο κ τελικα κοιμαται κ κανα μισαωρακι-τρια τεταρτα εκει οποτε μια χαρα! Ριχνει μονο ενα "μινι" κλαμα οταν την παιρνει η κυρια απο την αγκαλια μου το πρωι αλλα ελπιζω οτι συντομα θα ειναι οκ κ σε αυτο:D!

Εσεις κοριτσια θα βγητε καμια βολτουλα σημερα, για πειτε? Εμεις μαλλον για κουνιες κ λιγο θαλασσα μας βλεπω, εχουμε παρει κ ενα σετακι τσουγκρανα-φτυαρακι αλλα δεν τα δοκιμασαμε μεχρι τωρα, οποτε μαλλον "θα παρουμε τα κουβαδακια μας και σ' αλλη παραλια..." χαχαχαχ:tongue::tongue:!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρες, κορίτσια μου!! Επιτέλους ηλιόλουστος και χαρούμενος καιρός!!! (και τα κάγκελα από μαύρα άσπρα λόγω της αφρικάνικης σκόνης....μπουαχαχαχαχ!)

Σοφάκι-Σισσάκι, ναι καλύτερα τρώει η Αθανασία από τότε που έτρωγε το 1/3 ή και καθόλου σε όλα τα γεύματα... Τώρα τρώει πια καλά, όχι οτι τσακίζει τα μπολάκια, αλλά τρώει ικανοποιητική ποσότητα πιστεύω... ΌΠως και να έχει δεν μπορώ να τη μπουκώνω με το ζόρι! Η Κάλλια μας πώς τα πάει με το φαγητό; Έχει προτιμήσεις; Με το κρύωμα είστε καλύτερα; Ναι, ναι το παστίτσιο της άρεσε μια χαρά!

Σοφάκι-Φο, μπράβο στην Ανάστω μας που προοδεύει στον παιδικό, ε λογικό να μιξοκλαίει το πρωί που την παραλαμβάνει η δασκάλα της. Κι εσύ από ότι καταλαβαίνω είσαι ευχαριστημένη από τις παροχές και τις υπηρεσίες του σταθμού,ε; Ευχαριστούμε για την ευχή σου Σοφάκι, αλλά μετά την άνευ αποδοχών έχουμε σίγουρα ακόμη μία χρονιά εδώ Αθήνα στην καλύτερη και μετά πάμε Σαλόνικα... Δηλαδή τον παιδικό εδώ δεν τον γλιτώνουμε, απλά τον καθυστερούμε λίγο... :rolleyes:

Μαρία μου, κρίμα που χάθηκαν όσα έγραψες...το έχω πάθει....πολύ σπαστικό!!! :evil:

Λία μου, βρε κορίτσι μου, τρελό πανηγύρι τα βαφτισογενέθλια του Δημήτρη!!! ;) Πάνω στα τραπέζια και στις καρέκλες ακούω....χιχιχιχι Θέλουμε φωτό ντοκουμέντοο!!! :PΤι καλά που το ευχαριστήθηκε και ο μικρός, ευχής έργον!!! Μπράβο, θα τα θυμάστε για τα καλά τα πρώτα σας γενέθλια!

Εμείς καλά, πήγαμε πρωί σε παιδότοπο με κάτι φίλους, τώρα φάγαμε και ξεκούραση... Το απόγευμα το πρόγραμμα έχει πάλι βόλτα! ;) Α! Το βράδυ μας ήταν καλό, με άφησε κι έφτιαξα τα 3 ταψιά τυροπιτάκια, στις 1μιση τελείωσα... (Βάζω και κατάψυξη γι αυτό φτιάχνω τόσα..) Σας φιλώ!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλέ ερήμωσε το καφεδάκι μας....

το έχετε ρίξει όλες στο φβ και ξεχάσατε το καφεδάκι μας...

Ελένη μου, βλέπω η Αθανασία μας άρχισε πάλι την φρουτόκρεμα κανονικα...μπράβο, είδες, [περνάνε κ αυτά φάσεις...εμάς είχε κόψει τη φρουτόκρεμα πριν το Πάσχα και για 10 μέρες περίπου, αλλά τελικά ξαφνικά όπως την έκοψε άρχισε πάλι να την τρώει...Τι να πεις..

Να πω και από εδώ Χρόνια πολλά και στις 2 Ελενίτσες μας, να χαίρεστε τα όμορφα μπουμπουκ'άκια σας και να είσαστε [πάντα χαρούμενες!Πως θα το γιορτάσετε σήμεραλέμε τώρα...)

Εμείς βρε κορίτσια εδώ και 5 μέρες έχουμε διάρροια...του άλλαξα γάλα από χθες, του δίνω advance χωρίς λακτόζη και κόψαμε και τα φρούτα..για να δούμε...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα-πεταλουδίτσα χρόνια πολλά κοριτσάκι!

Να σε χαίρονται όσοι σε αγαπάνε!!

Πολύχρονη!!

Ελένη1977 να χαίρεσαι το ονοματάκι σου και την οικογένεια σου!!

Χρόνια πολλά για όσους έχετε σήμερα κορίτσια!

Εμείς δεν έχουμε κάποιον πολύ δικό μας, έναν θείο του Άρη μόνο και μία ανηψούλα.

Άφησα τη μικρή με το Γιάννη στο δωμάτιο του και παίζουν, την προσέχει αυτός μου είπε, επιβλέπω κι εγώ από το δίπλα δωμάτιο, άντε να μάθουν λίγο να παίζουν μαζί, ευτυχώς την απασχολεί λιγάκι άμα του πω, 5 λεπτά όχι πολύ, αλλά κάτι είναι κι αυτό, όλη μέρα την κυνηγάω γιατί πειράζει παντού και δε με αφήνει να κάνω τίποτα!

τι κάνετε εσείς?

Κατερινάκι ο Χρήστος έχει βήχα διάβασα στο καφέ ε, περαστικά του! Και ο Γιάννης φέτος πολύ ταλαιπωρία με αυτό το βήχα, στον ύπνο κυρίως και όταν τρέχει, δεν τον αφήνει να ησυχάσει, και πάμε στη γιατρό κάθε τόσο, τον βλέπει και δεν έχει κάτι, π.χ ίωση, ακροαστικά, φοβάμαι για κανένα άσθμα μην του ξεκινάει.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ και από εδώ για τις ευχές!!! Κι εσείς μανούλες να είστε πάντα ευτυχισμένες με τα αγγελούδια σας, ότι μα ότι επιθυμείτε μέσα από την καρδιά μου σας το εύχομαι! :P

Σοφάκι 1, την κυνηγάς την Κάλλια,ε; Κι εμείς τα ίδια! Φτιάχνουμε "φράγματα" με σκαμπό και παιχνίδια για να μην πηγαίνει στο έπιπλο τηλεόρασης... Όλο εκεί θέλει να είναι, να τραβάει ότι βρει και να πατάει κουμπιά! :shock: Και πιάνει και την οθόνη της τηλεόρασης και γελάει με τις φάτσες! :tongue: Θα μας τα διαλύσει όμως, δεν γίνεται κι αποκλείσαμε το χώρο προσωρινά μέχρι να μπορέσει να τα μετακινήσει και αυτά.... :? Τι παλιοβήχας είναι αυτός βρε παιδί μου;;; Κι εσείς τα ίδια με την Κατερίνα; Πού το αποδίδει η γιατρός;;;

Λία μου γιατί σου κάνει διάρροια; Τώρα θα μου πεις τι ρωτάω, αν ήξερες τι φταίει θα το αντιμετώπιζες κι όλας πιο εύκολα... Πόσες φορές τη μέρα κάνει; Καλό και το γάλα χωρίς λακτόζη, αλλά αφού του έδινες σκόνη μπορείς να του συνεχίσεις αυτή απλά πιο αραιωμένη από το κανονικό. Αυτό βοηθάει να πήξουν τα κακάκια. Ρώτα τη γιατρό. Εμάς στη διάρροια μας είχε πει κάθε μεζούρα σκόνη σε 40μλ νερό αντί για 30 που ειναι κανονικά. Το frisogrow όμως που του δίνεις έχει άλλη δοσολογία και αναλογία σε μεζούρες και νερό, το είχα κοιτάξει στο σούπερ μάρκετ γιατί κι εγώ παραλίγο αυτό θα έπαιρνα. Από φρούτα μπορείς να του αλέθεις μπανάνα και μήλο. Βοηθάνε στη διάρροια και τρώει και το φρουτάκι του... :rolleyes: Περαστικά σας! Να μας ενημερώνεις...

Ναι καλέ δίκιο έχει η Λία μπείτε κι εδώ να γράψετε τα νέα σας!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Χρονια πολλα στις εορταζουσες και απο δω!!!! ο,τι ποθειτε κοριτσια σας ευχομαι!!!! εγω εχω τον μπαμπακουλη μου!!!:D

Να σας γραψω τα νεα μας και ελπιζω αυτη τη φορα να μην σβηστουν ;)

Το παρτυ μας αν και ο καιρος δεν βοηθησε και κλειστηκαμε μεσα ηταν παρα πολυ καλο..... περασαμε πολυ ομορφα και ο Γιαννακης αν και στην αρχη ηταν καπως μετα εδειχνε να το ευχαριστιεται.... πρωτη φορα ειδε τοσο κοσμο μαζεμενο στο σπιτι μας και οποιος τον πλησιαζε να του ευχηθει εβαζε τα κλαματα.... ωχ σκεφτηκα καταλαβα τι μας περιμενει στη βαπτιση, και δεν επεσα εξω!!!! απο κοσμο ειχαμε αρκετο αν και καποιοι φιλοι δεν μπορεσαν τελικα να ερθουν και απο δωρακια μαζεψε αρκετα το γιαβρακι μου ( τα περισσοτερα ηταν ρουχα και καποια παιχνιδια).... μετα ομως που ξεψαρωσε ολο κολπακια ηταν και ξετρελαθηκε με τα παιδακια και τις ντουντουκες που ειχαμε μοιρασει να φυσανε... μας ειχαν παρει τα αυτια χαχαχαχα

Την επομενη μερα αναχωρησαμε για το χωριο μαζι με τους γονεις μου..... το ταξιδι ηταν περιπου 4 ωρες καναμε και μια σταση στα Τεμπη στην Αγ. Παρασκευη να αναψουμε ενα κερακι και να φαμε και κανενα σουβλακι χεχεχε.... ο Γιαννακης ηταν λιγο ζορικος αλλα ευτυχως κοιμηθηκε μεσα στο αυτοκινητο λιγο πριν φτασουμε ειχε κουραστει και τον επιασε μια ψιλογκρινια αλλα οκ... απο πραγματα γινοταν χαμος, να φανταστειτε πηραμε και το τρειλορ μαζι (ειχαμε και τα βαπτιστικα).... Οπως σας ειπα και στο fb ο καιρος και στη βαπτιση παλι μας τα χαλασε... ευτυχως ειχε ηλιο αλλα εκεινη την ημερα ειχε πολυ αερα και αρκετη ψυχρα.....

Ειχαμε παει απο την προηγουμενη με τη μαμα μου και την πεθερα μου καθαρισαμε την εκκλησια (ετσι συνηθιζεται στο χωριο) και εγω ειχα παρει σιελ οργαντζα να στολισω το τραπεζι με τις μπομπονιερες και εκανα και διαδρομο με φαναρακια, και για να μην τα παρει ο αερας εβαλα πετρες αλλα με τετοιο τροπο ωστε να μην φαινονται... ειχαμε και μπαλονια σιελ και ασπρα!!! γενικα ηταν πολυ ομορφα στολισμενα μονο που ο αερας δεν μας εκανε τη χαρη και οι οργαντζες στο τραπεζι με τις μπομπονιερες ανεμιζανε!!!! Στην εκκλησια φτασαμε μιση ωρα νωριτερα για φωτογραφιες... ο Γιαννακης ηταν ηρεμος και χαμογελαστος μεχρι που τον πηρε ο νονος αγκαλια και μπηκαν στην εκκλησια, τοτε αρχισε να γκρινιαζει και μετα απο λιγο να κλαιει...... σε ολο το μυστηριο μεχρι και στη χαιρετουρα ο πασακος μου εκλαιγε :(... ηρεμουσε λιγο και αντε ξανα μανα απο την αρχη!!! επρεπε να τον ειχα εγω αγκαλια οπως και το Λιακι.... ο παπας δεν ειχε προβλημα γιατι τον επερνα καπου καπου αλλα ηταν κατι 'θειες' ανακατωστρες που ελεγαν " δεν κανει να παρεις το παιδι πριν να κανεις μετανοιες στο νονο" πω πω για σφαλιαρες.... και εγω η χαζη τις ακουγα!!!! τεσπα με τα λιγα με τα πολλα ηρεμησε και απο το πολυ το κλαμα στο μαγαζι που πηγαμε για φαγητο κοιμοταν στο καροτσι 3 ωρες!!!! τελος καλο ολα καλα..... το γιαβρακι μου βαπτιστηκε και εγινε χριστιανουλης αυτο εχει για μενα σημασια...... αναμενωμενο ηταν οτι θα βαλαντωσει γιατι τωρα τελευταια που αρχισε να καταλαβαινει, με τον πολυ κοσμο σε κλειστο χωρο νοιωθει καπως και κλαιει.... τι να πω ελπιζω να το ξεπερασει συντομα, ενω εξω οσο κοσμο και να βλεπει δεν εχει προβλημμα! ποιος ξερει πως του φαινεται!!!!

Την αλλη μερα φυγαμε ολοι μαζι παλι για Θεσσαλονικη.... και μαζι με τους γονεις μου ηρθε και ο δερφος μου και η νυφη μου... καθησανε 2-3 μερες και φυγανε Κοζανη.... περασαμε πολυ ωραια!!!

Και την Πεμπτη εφυγε και ο μπαμπας μου παλι Γερμανια... ετσι εμεινε μονο η μανουλα μου και ειπα να την εκμεταλλευτω χαχαχα... καναμε γενικη οοοοοολο το σπιτι.... ειχαμε πλυνει τα χαλια πριν το Πασχα αλλα επειδη καναμε το παρτυ μεσα τα ξανασηκωσαμε και τα ξαναπλυναμε.... ολα τζιτζι :D:D:D

Την Κυριακη πηγαμε κοινωνησαμε το Γιαννακη!!! μολις μπηκαμε στην εκκλησια παταει κατι κλαματα ..... ωχ σκεφτηκε θα με ξαναβαπτισουν χαχαχαχα..... εξω στο προαυλιο την βγαλαμε μεχρι να βγαλει ο παπας την θεια κοινωνια......

Την Δευτερα η μαμα μου εφυγε Κοζανη για λιγες μερες να παει να καθαρισει το πατρικο και να βοηθησει και τη νυφη μου (καθως ειναι εγκυος) να κλεισουν το σπιτι (δεν ξερω αν σας ειπα αλλα φευγουν μονιμα Γερμανια).... θα πανε στους γονεις μου μεχρι να τακτοποιηθουν αντε σιγα σιγα ολοι πισω στο σπιτι-Γερμανια!!!!

Τωρα το ΣΚ θα παμε και εμεις Κοζανη να παρουμε τη μαμα μου και επι την ευκαιρια θα κοινωνησει το παιδι εκει.....

Αυτα τα νεα μας κοριτσια..... και εμεις τωρα που εφτιαξε ο καιρος το ριξαμε εξω.... ο Γιαννακης οσο μεγαλωνει γινεται ολο και πιο απαιτητικος και που να αρχισει να περπαταει.... τρεξε να τρεξουμε!!!

Ελπιζω τα ζουζουνια σας να ειναι καλα..... συγνωμη που δεν σχολιαζω τα νεα σας αλλα ειμαι ενα πτωμα.... δεν βλεπω μπροστα μου.... ειδα και επαθα να τελειωσω το μνμ.....

Καληνυχτα ομορφες πολλα φιλακια


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!

Μαράκι μου, επιτέλους κατάφερες να μας γράψεις τα νέα σου!!!

και πάλι καλοφωτισμένος και γερός ο Γιαννάκης μας!Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου!Και σε σας χάλασε ο καιρός ε? ευτυχώς δεν έβρεχε πάντως...από αέρα κ εμείς είχαμε πολύ, αλλά το γλέντι έγινε σε ανοιχτό χώρο παρόλα αυτά δε μας ενόχλησε κ πολύ ο αέρας..

αχ, ο Γιαννάκης μας πλάνταξε?φαντάζομαι και το δικό σου άγχος....αυτές οι θείες...αχ, να μην ακούς κανέναν...εγώ από πριν είχα απαγορεύσει στις γιαγιάδες να ανακατευτούν και γενικά δεν άκουγα κανέναν εκείνη την ώρα...

τέλος καλό όλα καλά, πέρασε κ αυτή η μέρα, φωτίστηκε ο Γιαννάκης μας και όλα πήγαν καλά!άντε και στο γάμο του!!!

εσύ πως την πάλεψες?εμένα 3-4 φορές πήγαν να με πάρουν τα ζουμιά, αλλά λόγω μακιγιάζ και εγωισμού, κρατήθηκα...γιατί αν άρχιζα δε θα σταματούσα ποτέ..

Κάνατε και γενική με τη μανούλα!αχ, τι καλά...να την χαρείς όσο μείνει ακόμα..!

Ελενάκι, εμείς τελικά δεν πίνουμε το frisogrow!!!!ενω έπινε το frisomel, μόλις άλλαξα με frisogrow δεν το έπινε με τίποτα...δεν του άρεσε καθόλου!!!τελικά του πήρα αλμυρον 3 το οποίο πίνει κανονικα..από προχθές όμως που του δίνω το advance χωρίς λακτόζη που είναι φρέσκο το τσακίζει κυριολεκτικά...τόσο που πιστεύω αν του ξαναδώσω σκόνη δε θα την πιεί...

πάντως η διάρροια συνεχίζεται...η παιδίατρος μου είπε απλά να προσέχω τη διατροφή του και να πίνει νερό...μου είπε μπορεί να κρατήσει κ 2 βδομάδες, μάλλον είναι γαστρεντερίτιδα, αλλά δεν έχουμε άλλα συμπτώματα , τρώει κανονικότατα έχει κέφια, παίζει...για να δούμε τι θα γίνει...

Εσύ τι γάλα της δίνεις τελικά?

Σοφάκι, τρέχει η Κάλλια μας ε?άντε αφού σε βοηθάει έστω και λίγο ο μικρός μια χαρά σε βρίσκω...σε λίγο να δεις, θα παίζουν παρεούλα και εσύ απλά θα επιβλέπεις!Εγώ τον αφήνω κάτω στη κουζίνα του ανοίγω το συρτάρι με τις πετσέτες να παίζει και μαγειρεύω...μια χαρά κάθεται έτσι κ αν βαρεθεί του δίνω διάφορα πράγματα και ξεχνιέται, μπουκάλια με νερό, κουτάλες τάπερ κτλ.


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαρία μου, όλα πολύ ωραία ήταν στα γενέθλια και τη βάφτιση από όσα διαβάζω και χαίρομαι! Όλα πήγαν κατ' ευχήν, και χαρήκατε με το παραπάνω τα πρώτα σας γενέθλια και τη βάφτισή σας!! Κατά τα άλλα πώς τα πάτε; Ο ύπνος του; Τα γεύματά του; Ο θηλασμός;

Λία μου συνεχίζει το μαναράκι σου τη διάρροια,ε; Κι εμάς μας είχε πει είναι θέμα διατροφής το πότε θα περάσει. Υπομονή! Πάντως φρουτάκι να του δίνεις. Εγώ της έδινα κανονικά μήλο-μπανάνα και μια χαρά της πέρασε η διάρροια μέσα σε 2 μέρες. Στο φαγάκι του να τους βάζεις μπόλικο ρύζι γλασσέ. Ελαιόλαδο μην βάζεις. Ώστε δεν έπινα το frisogrow,ε; Περίεργο, τόσο διαφορετικό ήταν από το frisomel; Αυτό με τη χωρίς λακτόζη το έπινα κι εγώ όταν είχα διάρροια και είναι ελάχιστα γλυκούτσικο γι αυτο του αρέσει πολύ! Δεν πιστεύω όμως να κόψει και τη σκόνη, θα την πίνει πάλι. Αυτό το γάλα χωρίς λακτόζη σου είπε η γιατρός να του δώσεις ή μόνη σου το σκέφτηκες; Τη ρώτησες για να του δίνεις αραιωμένη σκόνη; Σου το ξαναλέω και σορρυ αν σε πρήζω, αλλά η αραιωμένη σκόνη βοηθάει στο να πήξουν τα κακά. Δηλαδή αν του δώσεις αραιωμένο χωρίς να έχει διάρροια θα σου κάνει δυσκοίλια. Έχει να κάνει με τη σύστασή του σε πρεβιοτικά. Λειτουργεί σαν φάρμακο κάπως κατά της διάρροιας. Ενώ το χωρίς λακτόζη απλά δεν επιβαρύνει τη διάρροια, δεν βοηθάει όμως στο να σκληρύνουν τα κακάκια του... Εγώ της δίνω το γερμανικό humana 3 όπως η συμπεθερα. Το παραγγέλνω απο γερμανία κι ερχεται λίγο οικονομικότερο και απο το frisogrow... Ενώ απο ελλαδα ειναι ακριβουτσικο...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!!

Εβαλα για υπνο το παιδι πριν καμια ωριτσα, φαγαμε και τωρα χαλαρωνω μεχρι να ξυπνησει!!!

Λιακι ο Δημητρακης ακομη κανει διαρροια? μηπως μωρε κρυωσε την ημερα της βαπτισης?? Το λεω γιατι ειχε πολυ αερα και οσο να ναι το κεφαλακι τους ηταν βρεγμενο! Εγω για 3-4 μερες περιμενα να σου πω την αληθεια συμπτωματα κρυολογηματος αλλα δοξα το Θεο την γλιτωσαμε!!!! περαστικουλια στο αστερακι σου!!!! Αχ οσο για την συγκινιση αστα να πανε.... ολο βουρκωνα και οταν εκανα μετανοιες και πηρα το παιδι απο το νονο δεν αντεξα... αρχισα να κλαιω.... προσπαθησα βεβαια να κρατηθω αλλα δεν γινοταν, να δω αν θα φανει στο dvd....

Ελενακι μου τι κανει η Αθανασια μας??? διαβαζω οτι αρχισε τα φρουτακια παλι ε??? μπραβο μπραβο.... εμεις απο φαγητο τρωει αλεσμενα κανονικα και του δινω και απο το φαγητο μας λιγο.... αρχισαμε και τις φραουλες... απο γαλα συνεχιζουμε το θηλασμο.... ενα βραδυ ειπα να του δωσω να δοκιμασει φρεσκο γαλα γεωργικης σχολης αλλα δεν το ηθελε.... χμμμμ θα δουμε τι θα κανουμε, προς το παρον θηλαζουμε!!!! τον υπνο της ημερας εδω και ενα μηνα του τον αλλαξα, μεγαλωσε και ειπα να τον κοιμιζω μια φορα το μεσημερι.... προσαρμοστηκε ευκολα και κοιμαται 2 ωριτσες, καλυτερα ετσι.... ο νυχτερινος υπνος καλυτερεψε αρκετα αλλα παλι ξυπναει 2-3 φορες.... κατι ειναι και αυτο απο το να ξυπναει καθε 2 ωρες!!!

Κοριτσια εμεις ακομα δεν περπαταμε, αλλα θελει συνεχεια να τον κραταμε και να περπαταει... γενικοτερα ειναι ολο περιεργεια.... θελει να εξερευνησει τα παντα ..... δυσκολη αυτη η φαση, ωρες ωρες ειναι λες και εχει σκουλικακι στον π@π@, δεν καθεται πουθενα, μονο εξω την βρισκει..... μας πηρανε για τα γενεθλια μια κουνια και την εχουμε στην αυλη... του αρεσει και πολλες φορες αποκοιμιεται εκει χαχααχ πολυ γελιο.... θα σας βαλω φωτο......

Αγγελιοκουλα πως πανε οι ετοιμασιες τις βαπτισης?? πολυ ωραιο το προσκλητηριο και προτοτυπο!!!!

Σοφακι-Σισσακι η Καλλια περπαταει κανονικα ε??? ειστε αρρωστουλικα??? περαστικα σας...... και το παρτυ σας πολυ ωραιο. Καλε εσυ εισαι αστερι!!! και τι ωραια τουρτα μπραβο μπραβο να σε χαιρεται ο αντρουλη σου και τα ομορφα παιδια σου!!!

Σοφακι πως παει η δουλεια??? εβαλες προγραμμα? προσαρμοστηκατε? η μικρη διαβαζω καλυτερα με τον παιδικο ε??? ειδες θεμα χρονου ηταν!!!!

Κατερινιω και εσεις βηχακι εχετε??? αμαν βρε αυτες οι ιωσεις ή μηπως ειναι κρυωμα?? περαστικα και σε σας!!!

Φευγωωωωωωωωωωω παω να ετοιμασω το φαγακι του γιατι τον ακουω απο την ενδοεπικοινωνια παιζει..... χαχαχχα φιλακια!!!!!!!!!!


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Ελένη, καλέ δε με πρήζεις, τι είναι αυτά που λες...εγώ τη γνώμη σας ζητάω...η παιδίατρος μου είπε να του δώσω το συγκεκριμένο γάλα..δε μου είπε τ΄ποτα για τη σκόνη..άσε το frisogrow δεν το έπινε με τίποτα...σκέψου ήταν βράδυ πεινούσε και νύσταζε και παρόλα αυτά δεν έπινε..έστειλα ταν άντρα μου να τρέχει να βρει γάλα βραδιάτικα γιατί μου είχε τελειώσει το frisomel...άστα...

εσείς δηλ. τρώτε το φρουτάκι κανονικα τώρα?ή βάζεις και λίγη σκόνη μέσα?άσε μπανάνα μήλο, προσπαθησα να του δώσω που είπες, αλλά το μήλο δε το θέλει καθόλου και έτσι έφαγε με το ζόρι 4-5 κουταλιές..

Αλήθεια, απογευματινό εσείς τι δίνεται στα μπουμπούκια σας?εγώ έχω κολλήσει στην μπισκοτόκρεμα και την φαριν λακτέ και το γιαούρτι ...του έδωσα τραχανά εχθες αλλά μόνο που δεν μου πέταξε το πιάτο στα μούτρα...τι άλλο να δοκιμάσω...πείτε καμιά ιδέα..

Η Αθανασία πως τα πάει?έχει ζωηρέψει , με τη μαμακίαση πως τα πάτε?

Μαράκι, έχω την εντύπωση πως στρώνει ο ύπνος του Γιαννάκη από ότι λες!άντε σου εύχομαι με το καλό και οχτάωρο!!!

Μαράκι αν είναι να ξεκινήσεις μπιμπερό θα σου πρότεινα να το ξεκινήσεις πρωινές ώρες...τον βραδυνό θηλασμό κόψτον τελευταίο, είναι ο πιό δύσκολος γιατί τον συνδέει με χαλάρωση και ύπνο...

Τα άλλα κορίτσια που είσαστε?

Σοφάκι πως πάει η δουλειά?είδα η μικρή προσαρμόζεται στον παιδικό!!!άντε μπράβο, και στο πανεπιστήμιο!!!!

Αγγελικούλα, ετοιμάζεις τη βάπτιση?άντε πες κανένα νέο!εσύ έχεις πολλά!

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέαρ κοριτσάκια!

Τι κάνετε?

Εμείς καλά, λίγο γκρίνια έχουμε αυτές τις μέρες, έσκασε το 7ο δοντάκι, να είναι από εκεί? πάντως δεν κοιμάται πολύ μέσα στη μέρα, και κλαουρίζει με το παραμικρό, μόνο έξω ξεχνιέται λιγάκι και κοιτάω να την βγάζω βόλτα και πρωί και απόγευμα, μέσα δεν την παλεύουμε όλη μέρα με τίποτα!

Καλέ δεν πολυπερπατάει η σκατούλα, λίγο μόνο, πρέπει να είσαι απέναντι για να φύγει να έρθει σε εσένα, φοβάται πολύ! Και έχει κάνει τα πρώτα βήματα τόσες μέρες που σας έχω πει! Από το χεράκι αν την κρατάς εννοείται πάει πετώντας αλλά μόνη της κολλάει! Δεν τη ζορίζω, θα φύγει μονη της όταν είναι σίγουρη. Πάει και χουρχουτεύει όμως μπουσουλώντας!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...