Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 26 minutes ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Όλα να πάνε καλα κοπέλα μου !!!! Σπυ ευχόμαστε τα καλύτερα !!!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

τοκ τοκ!ειναι κανεις εδω???:tongue::tongue::tongue:

ειπα να δωσω εδω το παρον...μολις κοιμηθηκε η μπεμπουλα και παω να κανω μερικες δουλιτσες...γενικα εχει δυσκολια στο να κοιμηθει,εχει υπερενταση και βηχει μες στον υπνο ξυπναει και παμε παλι απο την αρχη...αυριο θα παρω τη γιατρο να δω τι θα μου πει...

καλο βραδυ σε ολες....

Δηλώνω παρούσα Αγγελική!!! :tongue:

Περαστικά σας, δύσκολος ο βήχας ειδικά το βράδυ.... Λογικό να ζορίζεται και να ξυπνάει η μικρούλα Μαιρα... :? Για να δούμε τι θα πει αύριο η γιατρός...

Και η Αθανασία κοιμήθηκε λίγο δύσκολα γιατί ενώ νύσταζε πολύ μόλις την ξάπλωσα άρχισαν μπαμ μπουμ πυροτεχνήματα για τον Ολυμπιακό ο οποίος πήρε το πρωτάθλημα, δεν ξέρω πάντως νίκησε σήμερα και το γλέντησαν... Είμαστε αρκετά κοντά στο Καραισκάκι και ακούγοταν έντονα η οχλαγωγία... Τρόμαξε και έκαιγε κλασικά..άντε να ηρεμήσει... Τώρα κοιμάται. Γενικώς με δυσκολεύει η μικρή το κάθε τι που κάνω γιατί είναι κολλημένη πάνω μου και ούτε για κατούρημα δεν πάω που λέει ο λόγος χωρίς αυτήν! Για το πάρκο ούτε λόγος...άντε να δούμε...

Καληνύχτα!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια,

παρουσα κ εγω σημερα θα παμε βρεφον/κο 1η μερα να δουμε!

Αστερακια2, σου ευχομαι οτι το καλυτερο κοπελα μου κ του χρονου να κρατας το μωρακι σου αγκαλια! Εχεις τις ευχες απο ολες μας!!!

Αγγελικουλα περαστικα στην Μαιρα υπαρχει αυτος ο κλασσικος βηχας της λαρυγγιτιδας ειναι φαινομενο της συνεχους αλλαγης του καιρου. Αφου συνεχεια εχει εναλλαγες καυτος ηλιος-αερας-κρυο-συννεφια-βροχη:evil:. Πες μας νεα απο την γιατρο μολις μπορεσετε... Αληθεια, πως τα παει με το σπιτι το βρισκει ευκολο να προσανατολιζεται στα δωματια? εσυ μαλλος θα εχεις βγει off με τα καθημερινα καθαρισματα:rolleyes:, αλλα λιγο ακομα φανταζομαι θα θελετε!

Εμεις λεμε να το βαψουμε εξωτερικα, γιατι ηταν αβαφτο:shock: κ χρειαζεται οπωσδηποτε μονωση για την υγρασια (εχουμε μπολικη κ εμεις εδω)!

Ελενη κ κοριτσια η μαμακιαση καλα κρατει κ σε μας:rolleyes:, αφου την αφηνω αρκετα μακρια για να παω τουαλετα με ανοιχτη την πορτα (φυσικα) κ σιγα-σιγα σερνοντας φτανει η σαλιγκαροΑναστασια μεχρι το wc να με σηκωσει,χαχαχα:tongue::rolleyes:!

Καλα χθες ειχαμε παει επισκεψη κ γυριζοντας καταφερε να την κοιμισει ο Τασος για πρωτη φορα το βραδυ στην κουνια (1ο σοκ) μπρουμυτα:shock:, στις 22.00 (καλα ποσο πτωμα να ηταν?). Σηκωνομαι ξαφνικα το πρωι την ωρα που ακουσα το ξυπνητηρι του Τασου γυρω στις 6παρα κ συνειδητοποιω οτι δεν εχει ξυπνησει ουτε μια φορα για γαλα (απο τις 21.30 το βραδυ:shock:) Τρεχω στην κουνια, την βλεπω ακομα στην ιδια σταση μπρουμυτα κ για ενα κλασμα του δευτερολεπτου παει η καρδια μου στην κουλουρη, ενοιωθα οτι ειχε φτασει στον λαιμο:shock::shock::shock:! Ευτυχως αμεσως κουνηθηκε αλλιως θα την ειχα σηκωσει! Κ τελικα ξυπνησε 06.40 για γαλα! Τι να πεις τωρα?:rolleyes::tongue:

Αχ σας αφηνω γιατι ολο θελει να πατησει πληκτρα! θα σας πω με τον παιδικο τι εγινε, φιλια προς το παρον!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μας μανουλες!!!!

Σοφακι τι διαβαζω??? σερι η Αναστασια μας κοιμηθηκε??? αντε σειρα μας σιγα σιγα.... και εμας καλυτερεψε αρκετα ο υπνος κανει και 3-4 ωρες σερι αλλα ολο το βραδυ πολυ μακρινο ονειρο το βλεπω.... θα δουμε!!!! Θα πατε παιδικο? να μπεις να μας γραψεις εντυπωσεις!!!!

Αγγελικουλα τι κανει η Μαιρα μας? ακομα βηχει ε? περιμενουμε νεοτερα κοριτσακι....

Ελενακι την τρομαξαν τα πυροτεχνηματα την Αθανασια μας!!!! τι να κανεις σε τετοιες περιπτωσεις!? εμεις την Πρωτοχρονια που γινεται πανικος στη Γερμανια απο πυροτεχνηματα (και μιλαμε για ωρες) ειχα παρει απο φαρμακειο ωτοασπιδες παιδικες για να μην τον τρομαξουν νυχτιατικα ... ευτυχως δεν καταλαβε τιποτα χαχαχαχα....

Αχ κοριτσια μια σχετικη γκρινιτσα την εχουν ολα νομιζω αυτες τις μερες.... ευτυχως εμεις δεν εχουμε μαμακιαση αλλα εχουμε τρομερη φαγουρα ωρε ωρες....... εξω ρε παιδι μου πως γινεται να ξεχνιεται και να μην τον ενοχλει τιποτα?? εξω να ναι και οπου να ναι....

Καλημεραααααααααα


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...!

Μαράκι, τι κάνει ο Γιαννάκης?βγήκε και το δεύτερο δοντάκι του?μαλλον γιαυτό θα έχει γκρίνια το ζουζούνι..Πάντως είσαι τυχερη που ησυχάζει έξω...εμείς έξω μάλλον χειρότερα γίνεται...βαριέται στο καρότσι και χαλάει τον κόσμο να τον βγάλουμε..

Φουτράκι, κοιμήθηκε σερί η Ανάστω κ την κοίμησε κ ο μπαμπάς???ουάου!!!άντε μακάρι να συνεχίσει έτσι, σε καταλαβαίνω που ανησύχησες, έτσι ήμουν κ εγώ όταν πρωτοάρχισε να κοιμάται σερί ο μικρός...έτρεχα πανικόβλητη να δω αν αναπνέει...:oops::oops::oops:

άντε καλά να περάσετε στον παιδικό, ελπίζω να της αρέσει!μαμακίαση έχουμε κ εμείς μπόλικη...υπάρχουν φορές που ούτε με τον μπαμπά του δεν κάθεται...με κοιτάζει και κλαίει να τον πάρω αγκαλιά..

Ελένη, σας τρέλαναν οι Ολυμπιακοί ε???πως να μη τρομάξει βραδιάτικα η Αθανασία μας, εδώ εμείς και δεν τα μπορούμε...έρχεται και η πεθερούκλα έμαθα!!!καλώς να τους δεχτείς, καλά θα είναι να έχετε παρεούλα γιορτάρες ημέρες, θα κάνετε και τα γενέθλια...αχ, συγκινούμε που πλησιάζει ο καιρός...σαν χθες μου φαίνεται...ακόμα έχω στο μυαλό μου τους πόνους της γέννας!!!

Αγγελικούλα την πατήσατε κ εσείς με την λαρυγγίτιδα τελικα...αχ, περαστικά στην ομορφούλα μας, ελπίζω να μην έχει ακροαστικά, να μας ενημερώσεις τι σας είπε η γιατρός...

Εμείς κορίτσια είμαστε εντελώς καλά, έφυγε κ το συναχάκι το τελευταίο, βγήκε και το καινούριο δοντάκι και βγάινει και το νο 7!!!!:shock::shock::shock:έχω πάθει πλάκα, το ένα μετά το άλλο, εν τω μεταξύ είναι οι κυνόδοντες και όπως φαίνεται ήταν τα πιό επώδυνα από όλα...τα υπόλοιπα σχεδόν δεν τα καταλάβαμε ενώ αυτά του έφεραν τρομερή γκρίνια...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!

Ουφ, ουφ, ουφ, τώρα έκατσαααα..... Λίγο το φαγητό (λαζάνια με λαχανικά απο την εκπομπή του Λουκάκου Dr Cook είπε να κάνω τρομάρα μου γιατί φαινόταν εύκολη και γρήγορη, αλλά και μόνο να κόψω και να ετοιμάσω τα λαχανικά σε μικρά καρέ μου βγήκε ο πάτος!!! Τα έκανα και από χθες να φανταστείτε τα κοψίματα (τα φύλαξα σε τάπερ στο ψυγείο) και τη σάλτσα, παρόλα αυτά μου πήρε και σήμερα αρκετή ώρα αν και βοήθησε και ο Τάσος στη εκτέλεση... Μία ώρα έπλενα τάπερ, μπλέντερ και τηγάνια.... :shock: :shock: Τώρα είναι έτοιμο κι ανυπομονούμε να φάμε! ;) Έπλυνα και το μπαλκόνι πάλι, ετοίμασα και το φαγητό της μικρής...καταλαβαίνετε.... Από εδώ και πέρα χαλαράαααα.... :tongue:

Σοφάκι, πω πω πω, φαντάζομαι φρίκη που έφαγες απόψε που η ζουζούνα σου έμεινε ξερή στη ίδια θέση όλη νύχτα και με ούτε ένα ξύπνημα (την είχε κοιμίσει και ο μπαμπάς της)....... Σίγουρα σου κόπηκε το αίμα!!!! :shock: :shock: :shock: Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εδώ κι εγώ το παθαίνω αν περάσει νύχτα χωρίς να ζητήσει για ώρες πιπίλα και γενικά δεν την ακούσω που όσο να'ναι συνήθως κοιμάται σερί, πόσο μάλλον εσείς που σας έχει συνηθίσει να ξυπνάει κατά διαστήματα! Ευτυχώς κράτησε λίγο η λαχτάρα και κουνήθηκε, δεν χρειάστηκε να την σηκώσεις.... :rolleyes: Περιμένουμε νέα από τον παιδικό!!! :P

Λία μου, γιατί τόση δουλειά; Αυτές τις μέρες έτυχε για κάποιο λόγο ή είναι γενικό το κακό; Χαίρομαι που ξεπεράσατε το κρύωμα κι επανήλθε ο Δημητράκης.... 7ο δόντι;;;;;;;; :shock: :shock: :shock: Όλα με τη μία θα τα βγάλει ο βιαστικούλης σου! χιχιχιχιχι Ας είναι, καλύτερα να ξεμπερδεύετε... Εμάς μας ζορίζουν πολύ γενικώς τα πάνω όλα. Ένα έβγαλε πάνω και άργησε πολύ και ζορίστηκε... Έχουμε μέλλον δηλαδή.... :? ΚΙ εγώ συγκινούμαι που χρονίζουμε κιόλας..... ΑΧ..αχ!! :cry: (δάκρυα χαράς είναι) Για πες μας τι κάνεις σχετικά με τη βάφτιση και τι σου έχει μείνει;

Μαράκι, μια χαρά που ξεχνιεται έξω και κάθεται καλά στο καρότσι. Εμείς έτσι κι έτσι... Πότε ξεχνιέται και πότε χαλάει τον τόπο για να την πάρουμε.... :? Είναι ρίσκο γενικά οι βόλτες μας....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

asterakia2, σου εύχομαι κι εγώ πολύ γρήγορα να έχεις ένα μωράκι γερό και δυνατό στην αγκαλιά σου... όπως σου είπε και η πεταλούδα μας, εδώ...καμιά μας, δεν έκανε εξωσωματική, για να έχουμε αυτά τα φάρμακα...Επειδή υπάρχουν "σημεία" που μαζεύουν τα περισσευόμενα φάρμακα...ρώτησε μήπως βρεις εκεί...Φιλιά και σύντομα με ένα μωράκι !!!!

Αγγελική, τι κάνει η Μάιρα? Πήγατε παιδίατρο? Βήχετε ακόμη? Εύχομαι να είστε καλύτερα...

Σοφάκι, φαντάζομαι την λαχτάρα σου...στο άλλο άκρο πήγε η μικρή..από εκεί που δεν κοιμόταν...καθόλου...χθες έπεσε τέζα ε? χαχαχα....τι της έκανες? χαχαχα...

Σοφάκι, και σε μένα έχει περάσει πολύςςςς καιρός από την τελευταία φορά που πήγα τουαλέτα με την πόρτα κλειστή...χαχαχα.... Αφού όταν έχουμε επισκεψεις δεν τολμώ να πάω τουαλέτα...κρατιέμαι...γιατί όλο και κάποιος από τους δυο έρχεται και την ανοιγει... Είναι και η τουαλέτα μας σε τέτοιο σημείο...που η πόρτα όταν ανοίξει...μας βλέπουν όλοι...φάτσα κάρτα....χαχαχα Επίσης κι εγώ το πρωί για να μπορέσω να πάω τουαλέτα, τον βάζω στην στράτα....και φυσικά με ακολουθεί...κατά πόδι.....Με τον Χρήστο μπορώ να σας πω...ότι μου είχε τύχει...να κάτσω στην λεκάνη...και να τον έχω αγκαλιά...!!! Ναι...!!!! κι όμως!!! Σοβαλογώ!!!

Λία, μπράβο που ο Δημητράκης είναι στα καλύτερα του...!!! και από δόντια...μπράβο....."σκίζεται" βλέπω!!! Νομίζω πρωτοπορείται!!! Ετοιμάζεται καλά για το πάσχα....όχι παίζουμε...ο Δημητράκης!!!! χαχαχα....

Μαράκι, αφού έχει κάτι και ξεχνιέται..μια χαρά!!!!!!! Μπράβο στον Γιαννάκη, που είναι καλό παιδί στην βόλτα!!! Κι εμείς στην βόλτα καθόμαστε κύριοι....συνήθως παίρνουμε κι έναν ύπνο...εμείς βέβαια δεν πολύ πάμε καροτσάδα...γιατί στην περιοχή μου δεν έχει καλά πεζοδρόμια...διακόπτονται πολύ συχνα...και πρέπει να κατεβαίνεις στον δρόμο...Μετά δίπλα μου, είναι μια μεγάλη εκκλησία που μαζεύονται παιδάκια....αλλά...δεν ξέρω αν είμαι εγώ ψώνιο...αλλά ...μαζεύονται ...κάμποσοι ξένοι...οικογενειάρχες μεν...αλλά δεν θέλω και πολλά πολλά.... Πάνε και μερικά παιδιά μεγαλύτερα και κάνουν...διαολιες... οπότε δεν θέλω όυτε ο Χρήστος να βλέπει και να επηρεάζεται... αλλά και για τον μικρό στο καροτσι...φοβάμαι μην φάει καμία αδέσποτη.... Οπότε περιοριζόμαστε στο μπαλκόνι μας...τις καθημερινές που έχει καλό καιρό...και τα Σαββατοκύριακα κατεβαίνουμε στο κέντρο όλοι μαζι βολτίτσα...πάμε στον Δημοτικό Κήπο, που έχει κούνιες...κλπ και καφέ...με παιδότοπο... και πολλά πολλά περιστεράκια..,. που ο χρήστος τρελλαίνεται να τα κυνηγάει....

Ελένη, πως ήταν το φαγητό τελικά? Άξιζε τον κόπο?

Είδα και τα γυαλιά που επισύναψες...τέλεια..πολύ όμορφα...Εμένα για τα αγόρια μου, μου άρεσαν τα δύο, στρατιωτικού τύπου...το μπλε για τον γαλανομάτη μας, και το πράσινο για τον μελαχροινούλη μας...αλλά όπως είπατε, αποφάσισα κι εγώ του μωρού να του πάρω του χρόνου...(με πείσατε!!!) Επίσης...κατά τον Ιούλιο - αύγουστο, θα έχω τον νου μου, γιατί κάνουν εκπτώσεις... Τα γυαλιά του Χρήστου τα είχα πάρει...τυχαία γύρω στον αυγουστο, και είχαν 40% έκπτωση...τα είχα πάρει γύρω στα 12Ε. Αν βρω τέτοιες τιμές φέτος...θα πάρω δύο ζευγάρια....άσχετα να του Γιώργου, του τα βάλω του χρόνου..να τα έχουμε στο συρτάρι μας, του χρόνου από νωρίς το καλοκαίρι... ΑΑΑΑΑΑα, Ελένη...έβλεπα τα γυαλιά που σας αρέσουν και σκεφτόμουν... Το πιάσιμο αυτό των γυαλιών...που δεν έχουν "βραχίονες" αλλά λαστιχο...μήπως την ενοχλούν στα μαλλάκια...? Μήπως της τα τραβάει? ή μήπως την ενοχλεί που θα της κολλάει τα μαλλάκια στο κεφαλάκι? (Λέω εγώ....τώρα....χαχαχα....ως δικηγόρος του διαβόλου!!!! χαχαχα)

Τώρα τα δικά μας νέα...λίγα...και καλά!!!! Τώρα δύο μέρες...σήμερα τρίτη...που δεν έχουμε....ιωσούλα...βήχα....δόντια...κλπ....τίποτα...είμαστε περδίκια....χαχαχα... κοιμάται από τις 9 το βράδυ...και ξυπνάει στις 9 το πρωί...λυσσασμένος βέβαια για γάλα....χαχαχα!!! Και φυσικά στο κρεββάτι μας...αγκαλίτσα...αλλά αυτό είναι το τελευταίο...ας κοιμάται αυτός..κι οπου να 'ναι...!!!!!!!!!! χαχαχα

Φιλάκια...σας αφήνω να δουλεψω....

Να βγάλουμε και κανένα ευρω.... χαχαχαα!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθέρα, μπράβο στον μικρούλη μας που είναι περδίκι και καλό παιδί αυτές τις μέρες!!! Πάντα έτσι να είναι ο γιαβρίνος και να μην ταλαιπωρείται.... Ό,τι μας βρει, εύκολα να περνάει.... :rolleyes:

Λες να την ενοχλούν τα γυαλάκια με λάστιχο; Είναι λες στα πλαϊνά (στους βραχίονες) τόσο μαλακό λαστιχένιο; Εγώ έτσι όπως τα βλέπω τα φαντάστηκα σκληρούτσικα και σταθερά στα πλάγια και το λάστιχο το πιο μαλακό να είναι πίσω εκεί που δένουν... Τι να πω, δεν ξέρω πάντως αξίζει να το ρισκάρω έχουν καλή τιμή αν και για του χρόνου που θα είμαστε δύο ετών ίσως να μην χρειαστεί να πάρουμε με πιάσιμο πίσω... Ίσως συνεννούμαστε και δεν τα τραβάει, ίσως είναι συνεργάσιμη και της πάρω κανονικά, θα δείξει... Εσύ από την εμπειρία σου τι πιστεύεις; Σε τι φάση θα είναι στα 2; Θα είναι για απλά γυαλιά ή για τα ασφαλείας; :rolleyes:

Το φαγητό έγινε πολύ νόστιμο ευτυχώς! Το είχα λίγο άγχος γιατί δεν είχε η συνταγή κάτι σε κρεατικό να δίνει γεύση έντονη, παρά μόνο λαχανικά στη γέμιση, μυζήθρα και σάλτσα, παρόλα αυτά έγινε γευστικότατο! smileys-cooking-658147.gif

Καλά σχετικά με την τουαλέτα πολύ γέλιο! Αγκαλιά ο Χρηστάρας και η μαμά να αφοδεύει;;; χαχαχαχαχαχα smileys-happy-695233.gif Θέλω να το δωωωωωωωωωω!!!! smileys-happy-195162.gif Καλά γελάω εγώ, αλλά και για μας είναι το επόμενο βήμα! Για την ώρα εγώ κάθομαι "στο μέρος" και η Αθανασία πιάνεται από την μπανιέρα και λέει τα δικά της και σιγά σιγά έρχεται στο ντουλάπι που έχω κάτω από το νιπτήρα, το ανοίγει ωραία ωραία με χάρη προσεκτικά και αρχίζει και πετάει κάτω στο πάτωμα ό,τι βρει εκεί μέσα....ντετόλ, άζαξ, σερβιέτες και και και... αν δεν τη σταματήσω...θα το αδειάσει όλο! :shock: Βρε τα σκατούλια φάση που έχουν!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομορφες,

τωρα χαλαρωνω λιγο,η μικρουλα επεσε τουβλο γιατι δεν κοιμηθηκε το μεσημερι...πηγαμε χθες παιδιατρο εχουμε ιο στον φαρυγγα,ορους,fysiomer και θα περασει ειπε...ειμαστε λιγο καλυτερα,αφου και χθες ολο το βραδυ κοιμηθηκε χωρις να βηξει...το πρωι εβηχε παλι...την πεμπτη θα ξαναπαμε να μας ξαναακροαστει...η διαρροιες ειναι απο τα δοντια και κανουμε λιγες μερες διατροφη...ευτυχως τρωει και γενικα εχει ορεξη...

εχω να σιδερωσω πεντε πλυντηρια:shock: και βαριεμαι απιστευτα...ουφ θελω τη μαμαααααααααααα μου,η οποια αυτες τις μερες πνιγεται στη δουλεια κομμωτρια οποτε και δεν μπορει να με βοηθησει....

ξεχασα να σας πω για τα μη αλεσμενα..τζιφος η επιχειρηση...τρωει 2 κουταλιες και μετα το φτυνει,οποτε αναγκαστικα της το αλεθω...μπορει να σχετιζεται και με το λαιμο της γιατι ουτε τα μπισκοτακια δεν τρωει...δαγκωνει λιγο και μετα το πεταει,εγω νομιζω οτι το εχει φαει και της δινω και αλλο και μετα οταν παω να τη σηκωσω βρισκω τα μπισκοτακια ολοκληρα απο κατω της!!!χα χα!

μαρακι δεν βρηκες παππουτσια?θα βρεις,το καλο πραγμα αργει...ποιο δοντακι βγαζει τωρα ο Γιαννακης μας?με το καλο να ερθουν οι γονεις σου...

ελενιτσα ολα ετοιμα να υποδεχτεις τη πεθερουλα?πως πηρε η Αθανασια την αλλαγη?με χαρα φανταζομαι...δημιουργησες παλι στην κουζινα χρυσοχερα!!!εγω παλι τον εχω πλακωσει στα σαντουιτσ και στα ετοιματζηδικα αλλα οταν αρχισω τις μαγειρικες μου θα με ερωτευτει ξανα ο αντρουλης μου χα χα χα χα...ελενη δηλαδη η Αθανασια μας περπαταει οταν κρατιεται απο καπου και κανει και σκανταλιες?χα χα...μπραβο το κοριτσι μας...να απομακρυνεις χλωρινες κλπ...

κατερινα τι καλα που ειναι καλα ο Γιωργακης μας..παντα ετσι!χα χα με το χρηστο αγκαλια ε?χμμμ...το εχω κανει και εγω οταν ηταν πιο μικρη και δεν ηξερα που να την αφησω,τωρα προσφατα την εβαλα στο καροτσι μεσα στο μπανιο για να κανω ενα ντουζ,με το που με βλεπει να ριχνω νερο πανω μου,εβαλε κατι κλαματα,φοβηθηκε οτι κατι θα παθω..χα χα...και τελειωσα το ντουζ στο αψε σβησε κανοντας τα τα τα πισω απο την κουρτινα..χα χα

λιακι τρεξιματα στη δουλεια ε?υπομονη,καταλαβαινω αρχιζει και η τουριστικη περιοδος,χαμος...ο Δημητρακης πηρε φορα να βγαλει και τα πισω δοντια ε?θα του παρουμε δωρο σετ περιποιησης δοντιων..χα χα...καλες μασες στο αρνακι το πασχα!

σοφακι πολυ γελασα η σαλιγκαροαναστασω....σερνεται το κοριτσι μας,τι θελεις να περπατησει?ετσι βολευεται!περιμενουμε νεα απο τον παιδικο!!!καλη αρχη!!!ελπιζω να πηγαν ολα καλα!

καλο βραδυ κοριτσακια μου...


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιαααα

Κατερινιω χαχαχαχα πολυ γελασα με την τουαλετα και το Χρηστο αγκαλια...... Εγω κοριτσια επειδη το wc ειναι πανω τον βαζω στο καρεκλακι μπροστα στην τηλεοραση και ανεβαινω για την αναγκη μου ή αν χρειαστει να απλωσω ρουχα..... καθεται μονος του.... ε και αν κλαψει και λιγο μεχρι να γυρισω δεν εγινε και τιποτα.... αν και την τηλεοραση την αποφευγω σε κατι τετοιες στιγμες ειναι οτι πρεπει.....

Αγγελικουλα ιωση τελικα ηταν ε??? γρηγορη αναρρωση ευχομαι... δεν τελειωσατε ακομη? Δοντακι βγαζουμε το διπλανο απο αυτο που εσκασε (απο κατω)....

Λιακι γιατι επεσε τοσο πολυ δουλεια? λογω εποχης ή εγινε κατι? 7ο δοντι διαβαζω wow εμεις ειμαστε ακομα στην αρχη.... μας εφαγε λαχανο ο Δημητρακης εχεχεχεχεχε....

Ελενακι τι κανετε? Η Αθανασια αλωνιζει στο μπανιο? εγω φοβαμαι να τον αφησω στα πλακακια (και γενικα στο πατωμα) χωρις επιβλεψη γιατι προσπαθει να πιαστει απο οπου βρει για να σηκωθει και αμα δεν ειμαι διπλα να τον κρατησω θα πεσει.... και γενικα ειναι λιγο ατσουμπαλος και οταν καθεται... χμμμμμ

Κοριτσια εγω εχω εδω και 2-3 μερες ενα θεματακι με τον υπνο... ενω παντα οταν τον ξαπλωνα να κοιμηθει δεν διαμαρτυροταν ποτε... τωρα τον ξαπλωνω και τεντωνεται, γκρινιαζει και εχει το νου του να σηκωθει, ενω νυσταζει, κατι σαν υπερενταση....δεν ξερω τι φταιει....μια ξαδερφη μου μου ειπε οτι αργοτερα που θα καταλαβαινει και το παιχνιδι θα ειναι χειροτερα γιατι θα εχει το νου του να σηκωθει να παιξει :confused:.... βεβαια αυτο κραταει περιπου 5 λεπτα και μετα γυριζει στο πλαι και αποκοιμιεται..... τι να πω μου φαινεται οσο μεγαλωνουν ζωηρευουν περισσοτερο....

Καληνυχτααααααα


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μπαινω, γραφω γρηγορα να ξαπλωσω γιατι σε αντιθεση με προχθες (που την καναμε λαχειο με τον υπνο), χθες το βραδυ δεν τα πηγαμε καλα (ξημερωματα 04.00-05.30 στο ποδι κ οι τρεις μας:cry:).

Μαρακι ξεχασα να πω κ εγω την προταση μου για παπουτσια (αν δεν αγορασες ακομα!). Λοιπον συμφωνω με τα κοριτσια οτι το μαυρο χρωμα ειναι χειμωνιατικο, του παγου, το ασημι και το nude χρωμα παει πολυ (ειναι κ της μοδος), αλλα για μενα αν θες να κανεις ξεχωριστη εντυπωση να βρεις πεδιλα σε σμαραγδι χρωμα (ή "γρασιδι" αποχρωση καπως) θα τονιζει πολυ η αντιθεση τα ματια σου! Ο Γιαννακος παει κ για β΄δοντι εε? Πηρε φορα το αγορι σου, οπως κ της Λιας (7ο ουαααου!!), Λια παρεμπιπτοντως, τωρα απο Μ. Δευτερα τι μας περιμενει:shock::cry::oops:!!!Μπραβο στον Δημητρακη που εγινε περδικι.

Κατερινα πολυ ευχαριστα νεα κ απο τον Γιωργακη που κοιμηθηκε 12ωρο(πωπω, η Αναστω παιζει να μην κοιμαται ουτε ολο το 24ωρο τοσες ωρες:rolleyes:!). Ας ειναι οπως λες κ στο κρεβατι σας, τι πειραζει καποια στιγμη θα βλεπει τον Χρηστο κ θα θελει να τον μιμηθει, να κοιμηθει στο δικο του κρεβατι!!Καλα κ αυτο με την τουαλετα, δεν το γελαω καθολου μπορει να μας συμβει κ σε μας αργοτερα:rolleyes::tongue:! Γι' αυτο προεβλεψε μαλλον η φυση σε εμας να ειμαστε καθιστες στην τουαλετα,χαχαχαχαχ:tongue:;)!

Ελενη κ εσενα η Αθανασια "ουρα" εχει γινει εε? Εχει κ τοσα ωραια πραγματα να πειραξει στο μπανιο κ να εξερευνησει, ειναι κ η μαμα κοντα χωρις να μπορει να κανει κ πολλα για να την εμποδισει, θα ειναι το αγαπημενο της δωματιο για σκανταλιες,χαχαχα:tongue:;)!

Αγγελικουλα, τζιφος κ εσεις με τα λιωμενα? Κ εμεις το ιδιο οπως σου ειχα πει, αντε μονο καμια μπανανα κ τις φετες ψωμι. Ασε δεν πειραζει καποια στιγμη θα τα συνηθισουν!

Καλα κ μονο που ειπες για τις δουλειες κουραστηκα:cool::|!5πλυντηρια? "Επιλεκτικο σιδερωμα" εφαρμοζω εγω γιατι αλλιως δεν βγαινει!!

Βρισκεις θυσαυρο κατω απο το καλυμμα του καρεκλακιου αχαχαχα!!;):tongue:

Εμεις με τον βρεφον/κο λοιπον τα νεα μας: εκατσε 1η μερα 2 ωρες οπου εκλεγε σχεδον 1.40λεπτα, εφαγε φρουτοκρεμα (για 10λεπτα)κ 10λεπτα καθοταν με κατι παιχνιδακια στα ποδια κ κοιταζε τα αλλα παιδακια που επαιζαν με αυτα. Την εβλεπα απο την καμερα που ειχαν μεσα στην αιθουσα, αλλα χωρις ηχο. Ειναι 9 αγορακια κ μονο ενα ακομα κοριτσακι γεννημενο 06/11 δηλ. 1χρονο μεγαλυτερη μας. Την πηραν ολα ενα-ενα αγκαλια κ της εδωσαν φιλακι (Παναγια μου τι ιωσεις μας περιμενουν:rolleyes::shock:) κ η Αναστω μου τα κοιταζε απορημενη!Αυριο θα βγουν κ στις κουνιες που εχει στην αυλη για να δουμε πως θα το παρει? Παντως δεν αφηνουν να μπουμε στην αιθουσα μαλλον για να μην θελουν κ τα αλλα παιδακια να μπαινουν οιμητερες τους μεσα αν δουν εμας! Ετσι με βλεπει που την παιρνει η κυρια κ ξεκινησε πολυ γοερο κλαμα! Αυτα τα νεα μας, θα σας πω κ απο αυριο περισσοτερες εντυπωσεις...

Φιλια, καληνυχτα παω να κοψω τουφες!!:cool:


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελική τι κάνει η μικρούλα? Ιός τελικά ε? Χμ.....βάζε πολλούς ορούς...κλαίνει λίγο...δεν τους αρέσει...αλλά κάνει καλό.... Και όπως λέει και μια ξαδέρφη μου....καλύτερα να κλάψουν αυτά για λίγο...παρά εμείς για πολύ...χαχαχα.... Πάντως κι εμένα αυτόν τον καιρό που είχε το βήχα κλπ...δεν ήθελε να φάει..με παιχνίδια τον ξεγελούσα για να φάει λίγο....κι ακόμα μου κάνει τον δύσκολο.... Μάλλον μετά το ΄ζύγισμα των 11κιλών είπε να κάνει λίγο δίαιτα!! χαχαχα... Καλά τι λες τώρα 5 πλυντήρια ρούχα για σίδερο? Πας καλά? Εγώ το έχω κόψει το σίδερο ...μόνο τα απαραίτητα...δηλαδή..πουκάμισα..που ευτυχώς ο άντρας μου δεν πολυφοραει... Άσε μόνο που τα βλέπω τα ρούχα (5 - 7 μεγάλα - πλυντήρια που βάζω την εβδομάδα) ... κάθε παρασκευή που βάζω την γυναίκα που με βοηθάει να μου τα διπλώσει...με πιάνει εγκεφαλικό.... όχι να σκέφτομαι ότι πρέπει να τα σιδερώσω κιόλας...απαπαπα!!!! ρε παιδιά εγώ με τα μπισκοτάκια και με το ψωμί..έχω θέμα...τα ίδια μου έκανε και ο Χρήστος....μόλις φάει κανένα ψιχουλάκι..πνίγεται και μου τα κάνει εμετό...και φοβάμαι μην πνιγεί...ούτε κατά διάνοια να του δώσω το μπισκοτάκι στο χεράκι του.... Εμετός που πάει σύννεφο!!!!

Μαράκι, ο γιαννάκης τώρα βγάζει το 2ο δόντι ε? εμείς τα βγάλαμε τα δύο κάτω μαζί...μαζί ξετρύπησαν...μαζί μεγαλώνουνν...γι αυτό είχε τόσο ζόρι ο μικρούλης μου...τώρα έχει ησυχάσει...αυτό το διάστημα...τρέμω όταν θα ξεκινήσουν τα επόμενα....αχ,αχ,αχ,αχ....παναγία μου!!! Όσο για την ξαδέρφη σου, δεν θέλω να σε απογοητεύσω...αλλά έχει δίκιο...εμένα τώρα έμαθε να σηκώνεται...και μόλις τον βάλω για ύπνο, τσουπ....όρθιος...γελάει και παίζει. Μόνο αν τον βάλω κοιμισμένο...εξακολουθεί τον ύπνο του... Εσένα μια χαρά κάθεται στο καρεκλάκι...με την τηλεόραση...εμένα σιγά...μόλις τον αφήσω για δευτερόλεπτα...γίνεται μαύρος από το κλάμα...και μαυρίζει - πλαντάζει ο "κερατάς"...ούτε για κατούρημα δεν πάω...εκτός αν τον έχω στην στρατα...που...πάμε παρέα... "Εγώ δημιουργώ...κι αυτός με θαυμάζει....χαχαχαχα!!!!!!!"

Λιάκι, πολύ δουλειά ε? άντε, όταν μπορείς, μπες να μας πεις τα νέα του Δημητράκη...Να του δώσεις φιλάκια στα μαγουλάκια!!!

Σοφάκι - σισάκι? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, μ'ακούς? το Ρέθυμνο κοντά είναι...μαλλον μ' ακούς....χαχαχα...άντε σε αναζητήσαμε... μπες να μας πεις τα νέα σου... Μάλλον η Κάλλια πλέον περπατάει κανονικά και θα την κυνηγάς... και σίγουρα θα έχει έρθει και η παρέα από την Αθηνα...η πεθερούλα σου.. χαχαχα... σιγά μην κάτσει στην Αθήνα...Πάσχα...Άγιες μέρες...μόνη με τον πεθερό...χωρίς τα εγγονάκια της και τους γιούς της .... ΥΠΟΜΟΝΗ, ο θεός είναι μεγάλος...χαχα!!!!

Ελένη, τι διαβάζω? θα έρθει και η δικιά σου πεθερούλα? Ποιος την χάρη σου...χαχα....φαντάζομαι την χαρά σου... Σήμερα σε χάσαμε...μήπως στρώνεις τα κόκκινα χαλιά?

Αυτό που με ρώταγες για τα γυαλιά...γύρω στα 2 έτη...(πιστεύω, ότι παρόλο που είναι ζωηρά σ' αυτήν την ηλικία, καταλαβαίνουν κιόλας ότι τα βοηθάει στον ήλιο... επίσης θέλουν να (κάνουνε) φοράνε ότι κι εμείς) επειδή τόσο ήταν ο Χρήστος τότε που του πήρα...μια χαρά τα αντιμετώπισε...δεν είχα θέμα...τα πρόσεχε, τα φύλαγε....φαντάσου ότι τα έχουμε ακόμη...(δεν τα εχουμε χάσει...επίσης έχουμε ..ακόμα...και το κουτάκι...και το πανάκι καθαρισμού....) Την έχουν βγάλει δηλαδή, 1,5 καλοκαίρι και πάμε για τα 2,5!!! Επίσης είναι πάρα πολύ μαλακά τα πλαινά...που δεν τον πληγώνουν..ούτε σπάνε.. Φαντάσου, ότι 2 - 3 φορές τα έχει πιάσει από τους βραχίωνες...και τους έχει ευθυγραμμίσει με τους φακους...(όλο το γυαλί σε ευθεία..το έχει φέρει...) Επίσης μπορεί και τα φοράει μόνος του... Το λαστιχάκι, δεν νομιζω ότι θα βολεύει...εκτός ότι σίγουρα θα ενοχλεί τα μαλλιά... Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούν να τα βάζουν μόνα τους.....ενώ τα κλασσικά μια χαρά τα μπαινοβγάζουν...κι επίσης σκέφτομαι..ότι στο αυτοκίνητο, που τρίβεται το κεφαλάκι τους στο κάθισμα, νομίζω ότι θα τους βγαίνουν...γιατι αυτό συμβαίνει και με το καπέλο απ΄οτι βλέπω... Αυτά η άποψη μου..φυσικά.. Απλά εγώ σου λέω τα κατά την γνώμη μου αρνητικά...για να τα σκεφτείς...

Φουτράκι που είσαι σήμερα? Πως τα πήγατε στον παιδικό..? Συνήθως από την εμπειρία μου, την πρώτη εβδομάδα δεν πολυκαταλαβαίνουν τι συμβαίνει....μετά από καμιά εβδομάδα, δέκα μέρες...εκεί καταλαβαίνουν τι συμβαίνει... Πάντως να φανείς δυνατή...να την αφήνεις και να φεύγεις με την μία...μην κάθεσαι να την κοιτάς αν κλαίει, και μην πισωγυρίζεις, γιατί είναι χειρότερα.... Να είσαι σίγουρη ότι μετά που δεν σε βλέπουν το κόβουν το δάκρυ μαχαίρι...αν είναι καλός ο παιδικός και τα απασχολούνε καλά.. αμέσως σταματάνε...σε ξεχνάνε και συνεχίζουν το πρόγραμμα τους....

Σας καληνυχτώ φιλενάδες!!!!!!!!!!!!!! Μάτσ μουτσ!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!

όλο έμπαινα να γράψω χθες κ όλο κάτι γινόταν κ το άφηνα..

Βλέπω έχετε πολλά νέα μαζεμένα...

Ελενάκι, χρυσοχέρα, γεια στα χέρια σου!!!μπράβο που μαγειρεύεις καινούριες συνταγούλες!εμείς έχουμε μείνει στα λαδερά και στις μπριζόλες στο φούρνο...δεν έχω κουράγιο για καινούρια πράγματα...πλέον το μαγείρεμα το έχω σαν χάσιμο χρόνου...έχω τόσες δουλειές να κάνω που δεν προλαβαίνω...

ωστέ τουαλέτα παρέα με την Αθανασία κ εσύ ε?μια χαρά, αφού τα βολευετε οι δυό σας!!!καλοπερνάει κ η μικρή από ότι κατάλαβα!

Σοφάκι φουτράκι, αχ, μου πιάστηκε η καρδιά να σε σκέφτομαι να κοιτάζεις την Αναστασία από την κάμερα να κλαίει κ εσύ να πρέπει να κάθεσαι εκεί...φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα σου ήταν...άντε η πρώτη κρυάδα ήταν, ελπίζω σήμερα να τα πάει καλύτερα, θα είναι και στον εξωτερικό χώρο, περιμένουμε να μας πεις εξελίξεις...καλέ πότε γυρίζεις δουλειά?κανονικά μ. εβδομάδα θα είσαι κάτω?εγώ από μ. πέμπτη παίρνω άδεια, οπότε γλιτώνω την πολύ δουλειά...

Αγγελικούλα, περαστικά στο αστεράκι μας, όπως λέει και το Κατερινιώ, φουλ ορό στη μυτούλα, μακάρι να γλιτώσετε τα φάρμακα, μα δεν είναι τρομερό σχεδόν όλα τα μαγιόπαιδά μας αρρώστησαν συγχρόνως...μήπως κολλάει και από τον υπολογιστή?

Μαράκι, παπούτσια θα σου έλεγα nude να πάρεις που θα τα φορέσεις και μετά, εγώ πήρα από τον Καλογήρου πάρα πολύ ωραία και με φυσιολογικό τακούνι, όχι 3 μέτρα!!!:shock::shock::shock:ανυπομονώ να τα φορέσω!!!

Αυτό που κάνει ο Γιαννάκης το κάνει και ο Δημήτρης κάποιες φορές, σηκώνεται όρθιος και κλαίει πάνω στα κάγκελα, αλλά όπως λες, φευγω, και μετά από 5 λεπτά ροχαλίζει!!!τώρα που μεγάλωσεείναι λογικό να μη θέλει να τον βάλεις για ύπνο, θέλει κ άλλο παιχνίδι κ ας προσκυνάει από τον ύπνο, αλλά μην τον αφήνεις να του περνάει...όταν είναι ώρα για ύπνο πρέπει να κοιμούνται.

Κατερινάκι, κ ο Γιώργος δεν κάθεται μόνος του ε? ούτε καν στο καρεκλάκι?εγώ όταν θέλω να βάλω το μούλτι για το φαγητό του, επειδή τρομάζει, τον πηγαίνω στο δωμάτιό του και τον αφήνω στο πάρκο ή στο κρεβάτι...1-2 λεπτά αντέχει κ μετά αρχίζει τη γκρίνια...μόλις πάω κάνει λες κ έχει να με δει χρόνια!!!:shock::shock::shock:

Εγώ κορίτσια, έπηξα αυτές τις ημέρες, αποστρατεύτηκε ο Διοικητής μας, και ανέλαβε καινούριος, οπότε είχαμε παράδοση-παραλαβή, τελετές, τραπεζώματα, ενημερώσεις, χαρτούρα...έρχεται και περίοδος του Πάσχα που γίνεται χαμός στα νησιά και έχουμε την απαραίτητη προετοιμασία...θα φύγω κλαι με 2 βδομάδες άδεια, οπότε κάνω μαζεμένες υπηρεσίες..Αυτα..

Ο Δημητράκης μου είναι περδίκι, έχει τρομερή εξέλιξη, να μη σας τα λέω τώρα κ σας κουράζω, απλά έχει μάθει πάρα πολλά πράγματα, η κοπέλα είναι φοβερή, κάθε μέρα του μαθαίνει και κάτι, είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!

Σας φιλά γλυκά, καλημέρα!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Τι κάνετε?

Έχω να μπω λίγες μέρες αλλά έτρεχα με κάτι θεματάκια υγείας, όλα ο.κ τώρα όμως, έκανα και τη γενική μου και δεν είχα χρόνο καθόλου, 2 βδομάδες παλεύω να καθαρίσω, με δύο παιδιά ζόρικο να ξεσηκώνεις!

Ετοιμάζεστε για Πάσχα? θα πάει καμιά διακοπές?

Εμείς εδώ οικογενειακά με τους δικούς μου θα είμαστε, μπα Κατερινάκι, είπαν τα πεθερικά δεν κατεβαίνουν, δεν είμαι 100% όμως σίγουρη, έχουν ακόμα καιρό να αλλάξουν γνώμη!!

Η μικρή έχει γίνει τσαούσα, όλο πάει στην πόρτα και περιμένει να τη βγάλει κάποιος και κλαίει, βλέπει και το Γιάννη και μπαινοβγαίνει και σου λέει εγώ τι κάνω εδώ? Δεν κάνει ακόμα βηματάκια μόνη της, πάει βέβαια γύρω γύρω στο τραπεζάκι του σαλονιού σε χρόνο ντε τε, οδηγάει και την περπατούρα μόνη της και έχει πλάκα, δοντάκια έχουμε 6 τώρα και φαγούρα μπόλικη, από φαγητό τρώει το δικό της αλεσμένο δεν το θέλει κομματάκια, το δικό μας όμως της κατεβαίνει μια χαρά ολόκληρο, ψωμί, μπισκότα, φρυγανίτσες απ' όλα! Αυγό δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα κανονικά, άμα χρονίσουμε, όταν δοκιμάζει όμως από του Γιάννη της αρέσει πολύ!

Αγγελικούλα η Μάιρα κρύωσε?

Θα περάσει μην ανησυχείς, βάζε της πολύ ορό και θαλασσινό νερό και θα δεις διαφορά!

Σοφάκι καλή προσαρμογή να έχετε στο σταθμό κοριτσάκι! Εύχομαι να συνηθίσει γρήγορα η Αναστασία και να είσαι κι εσύ χαλαρή να πηγαίνεις στη δουλίτσα σου!

Ελενίτσα λαζάνια με λαχανικά ε?μμμμ!!φτιάχνω κι εγώ μια τέτοια συνταγή, λαζάνια με λαχανικά και μπεσαμέλ από πάνω, παστίτσιο λαχανικών δηλαδή, εσένα τέτοιο ήταν ή καμία σχέση?

Μαράκι κάνεις τις τελευταίες ετοιμασίες για τη βάφτιση?

Ωραία!!

Ο μικρός σου κάνει νούμερα όταν τον βάζεις για ύπνο? Νομίζω όταν μάθουν να σηκώνονται έχουν αυτό το θεματάκι, και η δικιά μου γκρινιάζει 2-3 λεπτά αλλά μετά κοιμάται ευτυχώς.

Κατερινάκι καλύτερα είναι ο Γιώργος που είχε κρυώσει ε?

Το έριξε στη δίαιτα τώρα? 11 κιλά είναι? Γι' αυτό και η δίαιτα καλε!

Σίδερο ε? Κι εγώ έχω αρχίσει και αφήνω μερικά δικά μας ήδη γιατί δεν προλαβαίνω, εσύ με τη δουλειά που να προλάβεις!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μαρία μου, φάση περνάει ο Γιαννάκης σου και θα περάσει...Κλασικά σαν όλες τις άλλες φάσεις που περνάνε κατά καιρούς... Και η Αθανασία το έχει περάσει και δυσκολευόταν να κοιμηθεί αν και νύσταζε και μάλιστα εμάς μας έπαιρνε περισσότερο από 5 λεπτά η όλη διαδικασία και ήθελε χαιδεματάκια... Κρεμόμουν πάνω από την κούνια της πόση ώρα και το μάτι της γαρίδα, αχ δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι, δεν κράτησε όμως πολύ... Η Αθανασία στέκεται αρκετά καλά, δεν πέφτει πολύ εύκολα κι έτσι την αφήνω και μόνη της όρθια αρκετά, βέβαια πάντα είμαι κοντά της, την βλέπω, όχι μόνη εντελώς... ;) Με τα παούτσια έχεις κανένα νέο;

Φουτράκι, κούκλα η κόρη και μεγάλωσε πολύ όπως σου σχολίασα και στο facebook! Είναι γλύκα πραγματικά και το στυλ....στυλάτο!!! χεχεχεχε Ωχ, κλαίει πολύ η κακομοίρα στον παιδικό,ε; Πού να μην κλαίει.... Τόσα καινούρια πρόσωπα και η γνώριμη φατσούλα της μαμάκας πουθενά!! Δεν είναι και λίγο σοκ... Πιστεύω μέρα με τη μέρα να συνηθίσει... Τη φίλησαν όλα τα παιδάκια,ε; :? Δεν έχω χειρότερο να μου τη φιλήσουν παιδάκια μικρά!! Δεν αφήνω ούτε στο 1 μέτρο να τη ζυγώνουν, έχω φοβία, τι να κάνεις όμως στον παιδικό είναι αναπόφευκτο! :shock:

Συμπεθέρα τα ίδια έχουμε...κι εμείς μαυρίζουμε από το κλάμα αν με χάσει από το οπτικό πεδίο... Μα είναι φοβερό! Εκεί που πάιζε χαρούμενη αν με χάσει πάει χάλασε ο κόσμος!! :? Να δω ως πότε... Μου είπε ο μπαμπάς μου σήμερα στο τηλ. πως πρέπει να απογαλακτιστεί σιγά σιγά η μικρή από μένα και να μην κάνει έτσι όταν φεύγω. Μα το θέμα είναι οτι αν φύγω απο το σπίτι κανα 2ωρο π.χ. δεν ειναι οτι θα με ζητάει, κάθεται και με άλλους ΑΝ δεν με βλέπει.. Αν με δει να περιφέρομαι από δωμάτιο σε δωμάτιο και δεν την παίρνω τότε θα γίνει ο κακός χαμός... :? Πάντως να απογαλακτιστεί ακόμη χλωμό γιατί με την άνευ αποδοχών που θα πάρω από Σεπτέμβρη θα είμαστε αυτοκόλλητες για άλλη μία χρονιά! ;) Με τα γυαλάκια λες θα τα θέλει του χρόνου,ε; Μακάρι!!

Λία μου, είχατε τέτοιες ιστορίες με τον αποστρατευμένο διοικητή.. Σας έφεξε!! Είναι και το Πάσχα εν όψει... Καλό κουράγιο! Μπράβο πάντως στη Μαρία που του μαθαίνει τόσο πράγματα, όταν έχεις χρόνο πες μας τι νέο έμαθε!!

Σοφάκι-Σισάκι, όπου να ναι θα περπατήσει η Κάλλια μας, αφού πάει σφαίρα γύρω γύρω στο τραπεζάκι...λίγο να πάρει τον αέρα, να δει οτι μπορεί και θα αλωνίζει! Τζίφος και εσείς με τα αλεσμένα,ε; Είναι δύσκολη υπόθεση.... Τυχερή, δεν θα έχεις πεθερικά αυτές τις γιορτές!! Γιουχουουου!!!! :tongue:

Εμείς είμαστε καλά μανούλες μου, σήμερα γιορτάζουμε....έχει τα γενέθλιά του ο μπαμπάς μας!!! :P Έγινε 29!!! Δεν θα κάνουμε βέβαια τίποτα ιδιαίτερο, μια τούρτα του πήραμε με την Αθανασία το πρωί και τα αντίστοιχα κεράκια και τα έσβησε! :D Όλες οι γιορτές μαζί, την Ανάσταση πάλι γιορτάζει και η μικρή σε λίγο γενέθλια...χαμός! ;)

Κατά τα άλλα όχι δεν έχω στρώσει τα κόκκινα χαλιά ακόμη...χιχιχι Το Σουκου θα κάνω τη γενική μου για να τα βρει φρέσκα και παστρικά η πεθερούκλα!!! χοχοχοχο :tongue: Καλά με τη μικρή κολλημένη επάνω μου όσα μπορώ θα κάνω εννοείται, κοινώς "όσα βλέπει η πεθερά"! :tongue: Καλή είναι μωρέ, είπαμε θα έχουμε και παρέα τέτοιες μέρες... :rolleyes: Θα μου κρατήσει και τη μικρή να πάμε καμία βόλτα με τον Τάσο σα ζευγάρι επιτέλους, θα ανεβώ και στο μηχανάκι μας να πάρουν τα μυαλά μου αέρα!!! :tongue:

Από το νονό μας ακόμη κανένα νεότερο, άφαντος!! Θα σας ενημερώσω...

Τα μη αλεσμένα κι εγώ τα φοβάμαι ρε γμτ.... Κανονικά της τα αλέθω όλα και απλά όταν τρώμε κάτι της δίνω μικρές μπουκίτσες...

Τη νύχτα μια χαρά κοιμόμαστε και οι 3 μαζί στο δωμάτιο, δεν ξέρω αν έτυχε αλλά είναι πολύ ήσυχη και ήρεμη από τότε που είναι μαζί μας... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...