Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα Μαγιομανούλες και Μαγιόπαιδα!!!

άντε άυριο μπαίνουμε στο "μηνα " μας!!!χαχαχα!!!

Ελένη, μια χαρά είναι η Αθανασία μας, μοντέλο!!!ψηλόλιγνη!!!

Για το γάλα που λες, το frisogrow μας το πρότεινε κ η παιδίατρος, είναι της νουνού και το έχει κ στα φαρμακεία κ στο σούπερ μάρκετ, επίσης έχει και μεγάλη συσκευασία, δεν είδα τιμή, αλλά πιστεύω πως συμφέρει, κιλό πρέπει να είναι!Εμείς δοκιμάσαμε το 2ης βρεφικής frisolac λέγεται και του άρεσε, οπότε θα πάμε εκεί μετά!Με τα κακάκια κανένα πρόβλημα!

Για τα φαγητά κ εμείς μια από τα ίδια...προχθές πήγα να του δώσω μπισκοτάκι μιράντα που είναι μαλακό και πνίγηκε κ έκανε εμετό!!!!Η παιδίατρος μου είπε όχι ακόμα μπισκότα και ψωμιά....

το φαγητό απαραιτήτως αν όχι αλεσμένο, καλά λιωμένο με το πιρούνι...θα το καταλάβω λέει πότε θα είναι έτοιμος να φάει κανονικά...

Σοφάκι, ρε γμτ ακόμα κλαίει η Ανάστω μας?αχ, πολύ στενοχωρέθηκα, ελπίζω να συνηθίσει σύντομα...οι κοπέλες εκεί τι κάνουν όσο κλαίει?την παρηγορούν ή την αφήνουν να δουν τι θα κάνει?

Για πες για τη δουλειά..πως πήγε η πρώτη μέρα?είδα πήγες κ νωρίτερα εκτάκτως???άρχισαν τα όργανα?άντε καλή αρχή κ μη κολώνεις..να ζητάς κατανόηση, βρέφος έχεις, δε μπορεί να είσαι το ίδιο με τους άλλους!

Πέμπτη βράδυ φτάνουμε Μάκρη, αν είναι να κανονίσουμε για παρασκευή πρωί να βρεθούμε, αν μπορεί να έρθει και η Ελένη με τη μικρή να πάμε στις κούνιες παρέα!!!Ωραία θα είναι!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από εδώ!

Σόφι-Φο, κλάμα και πάλι κλάμα η Αναστασία μας,ε;;; Ωχ, μωρέ η καημενούλα... Βαριά το πήρε! :? Αλήθεια οι κοπέλες τι κάνουν, την καθησυχάζουν; Τι να πω, πιστεύω σύντομα να συνηθίσει πρόσωπα και καταστάσεις... Με τα αλεσμένα μη νομίζεις, κι εμείς το βλέπω καιρό να τα συνεχίζουμε... Δεν είναι εύκολη υπόθεση να μάθουν να μασάνε και να καταπίνουν κανονικές μπουκιές... Απλά προσπαθούμε σιγά σιγά να δούμε και αντιδράσεις. Εγώ λέω να κάνω μία απόπειρα από βδομάδα που λήγει και η νηστεία για μας τους μεγάλους και να φτιάξω γιουβαρλάκια να φάμε και να δώσω αρχικά ανάλεστο της Αθανασίας να δούμε. Είναι και σουπίτσα, στην τελική της το αλέθω αν δεν δω χαΐρι... Αλλά κάθε μέρα να τρώει από το δικό μας χλωμό.. Μόνο όταν βολεύει θα το επιχειρώ... Πάντως η επιχείρηση "χοντροαλεσμένο" απέτυχε! Σήμερα που τρώει ψαρόσουπα, είπα να το αλέσω λίγο, μαλακό το ψαράκι μια χαρά.. Αμ δε! Μόνο που δεν ξέρασε η κακομοίρα. Αναγκάστηκα και το άλεσα ξανά γιατί σε κάθε μπουκιά έλεγα "τώρα θα τα βγάλει".... Άρα ή κανονικό φαγητό λίγο με το πιρούνι ή αλεσμένο κανονικά. Το τοστάκι που τρώω το τσακίζει! Ούτε πνίγεται, ούτε τίποτα! Σήμερα έτρωγα ενα κρυο σαντουιτς με βουτυρακι και νηστισιμιο τυπου γκουντα και της εδινα μπουκίτσες μεγαλούτσικες και γλειφόταν! Έλεγα "Αθανασία μαμ" και αμέσως γυρνούσε ότι κι αν έκανε μέχρι που μου το άρπαξε απο τα χέρια για να το φάει μόνη! Της το πήρα βέβαια γιατί γεμίζει τον τόπο ψίχουλα... :tongue:

Λία μου, ναι το έχω δει στο σούπερ μάρκετ το frisogrow. Καλό θα είναι, τη γιατρό που ρώτησα μου είπε είναι μια χαρά απλά όχι βιολογικό. Δεν μας απασχολεί αυτό οπότε μάλλον αυτό θα πάρω... :rolleyes: Ωραία θα ήταν να ερχόμασταν κι εμείς Ν. Μάκρη να παίξουνε τα μικρά μας στις κούνιες, αλλά είμαστε μακριά ρε γμτ και έχουμε σπίτι τα πεθερικά! Δεν λέει να τους αφήσουμε μόνους, και να έρθουμε όλοι μαζί πάλι δύσκολα... Θα το σκεφτώ λίγο, αλλά είναι ζόρικο... Σωστή και η άποψη του γιατρού σου για τα μπισκοτάκια και τα ψωμιά. Και από άλλους έχω ακούσει πως δεν συνιστούν τέτοια ακόμη, αλλά σε μεγαλύτερα μωρά. Βέβαια αν δεν δοκιμάζεις και δεν το εκπαιδεύσεις σε αυτό το μωρό σιγά σιγά πώς από μόνο του θα σου δείξει οτι είναι έτοιμο; Τώρα τι να πω, εμείς μπισκοτάκια, φρυγανιές και ψωμάκι εδώ και 3 μήνες της δίνουμε, εμετό ποτέ δεν έκανε μόνο ελαφριά πνιξιματάκια, όχι κάτι έντονο όμως... Λίγο ξερόβηχε. Και μάλιστα από πάντα της το δίνω και το κρατάει και το τρώει μόνη, δεν της δίνω εγώ κομματάκια. Έναν φόβο τον έχω, αλλά επειδή μέχρι στιγμής δεν είχαμε θέμα ξεθαρρεύω κι εγώ... Μόνο 1 φορά που πνίγηκε από τυροπιτάκι έκανε εμετό, έχει 1,5 μήνα σίγουρα.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Είστε καλά?

Σοφάκι πώς πέρασε σήμερα η μικρή στο σταθμό, καλύτερα?

Πήγες δουλειά νωρίτερα, ωχ, θα σου ήρθε κάπως να φανταστώ, έχετε και τη μικρή στην προσρμογή ακόμα, υπομονή κοριτσάκι και θα της αρέσει σίγουρα σε λίγες μέρες, θα δεις!

Ελενίτσα μεγαλώσατε, φτου φτου!

Σας είπε να ξεκινήσετε και δικό σας φαγάκι η γιατρός, αλλαγές φουλ, μαγάλωσε το κορίτσι σου!

Λιάκι κι ο Δημητράκης πήρε τα πάνω του!

Τελευταίες ετοιμασίες κάνεις για τη βάφτιση?

Άντε όλα θα είναι πολύ όμορφα σίγουρα!

Είδες, πήρε φόρα κανονικά η Κάλλια!

Τα δυο-τρία βήματα τα είχε κάνει πριν κάτι μέρες και μετά απευθείας στα 20!

Περιμένει βέβαια να την αφήσεις εσύ για να αρχίσει το τρέξιμο, μόνη της όταν ακουμπάει π.χ στον καναπέ και δε με έχει από δίπλα φοβάται ακόμα και προτιμάει να κατέβει και να μπουσουλήσει για να πάει κάπου, θα τον πάρει τον αέρα όμως και θα εξαφανίζεται σε λίγο όπως την κόβω τη δουλειά!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα καλώς δεχτήκατε τους παππούδες σας!

Θα έκαναν χαρά της μικρής ε?

Εμάς λένε δεν έρχονται, να το πιστεψω τώρα εγώ? κάνουν και κάτι εκπλήξεις περίεργες ώρες ώρες!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Καλομαθαμε στο fb και θα ερημωσει το καφε μας!!!!

Σοφακι αχ το ανεφερες και στο fb οτι φευγεις για δουλεια και δεν πηγε το μυαλο μου οτι ειναι πρωτη μερα!!! για πες πως πηγε??? αντε καλη αρχη... εχει δικιο η Λια να ζητας κατανοηση!!! η μικρη τι κανει??? εχουμε καμια προοδο σημερα??? μην αγχωνεσαι μωρε ολα ειναι θεμα χρονου!!!! θα συνηθισει που θα παει!!!;)

Λιακι μεγαλωσε και ο Δημητρακης!!!! μια χαρα ειναι απο κιλα παρ'ολο που ταλαιπωρηθηκε ο καημενουλης προσφατα!!!! ολα ετοιμα για τη βαπτιση? περνεις και αδεια ε?? αντε με το καλο να φωτιστουν τα αγγελουδια μας!!!

Ελενακι σημερα μονοι ε??? ποτε θα γυρισουν τα πεθερικα απο Τηνο??? και η Αθανασια ολοκληρη κοπελα εγινε. Και η γιατρος σας αναλυτικοτατη!!! και εμενα δεν τα θελει τα μη αλεσμενα αναγουλιαζει.... το ασπραδι επειδη δεν λιωνει καλα με το πιρουνι (αφηνει κομματια) στην αρχη αναγουλιαζε αλλα τωρα το συνηθισε!!! και για να σπαει η αυγουλιλα οπως σου ειπα και fb βαζω λιγο λεμονακι.... μερα παρα μερα του το δινω πλεον..... οσο για τα δικα μας φαγητα καποια στιγμη πρεπει να γινει η αρχη.... οτι μπορουν να φανε απο τα δικα μας καλα θα ηταν να το δοκιμασουμε...

Σοφακι Ελενακι αρχισαν να περπατανε τα μπουμπουκακια σας!!!!? ευγε και εις ανωτερα!!!! αντε σειρα μας τωρααααα χαχαχαχχα.....

Εγω κοριτσια εκανα τις δουλιτσες του σπιτιου ( τα κλασικα οχι γενικη) και περιμενω απο ωρα σε ωρα τη μανουλα μου.... Ο μπαμπας μου επειδη με τη δουλεια ειχε θεμα θα ερθει 9 Μαιου στα γενεθλια του Γιαννακη.... τωρα αναμενω ολο χαρα τη μανουλα μουυυυυυυυυυυυ..... κατα τις 11 φτανει το αεροπλανο και ξερω οτι το πρωτο πραγμα που θα κανει μολις φτασει ειναι να ανεβει στην κρεβατοκαμαρα να δει το παιδι.... και σιγουρα θα το ξυπνησει αν δεν εχει ξυπνησει μονος του μεχρι τοτε.... αχαχαχαχχα.....

Καληνυχτα σε ολα τα κοριτσια και συγνωμη αν δεν εχω σχολιασει κατι..... βλεπετε το παιζουμε σε διπλο ταμπλο τωρα τελευταια και εχω χασει τη μπαλα αλλα και το γηπεδο μαζι..... χαχαχαχαχαχα

Φιλακια σμουτσσσσσσσσσσσσσσσ


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!!!

Χάθηκα λίγο, με την δουλειά...λίγο με τα ψώνια για τα βαφτιστήρια.... λίγο τώρα που πρέπει να τους τα πάμε... έιναι και έξη...ούτε ένα ούτε δύο...πως να προλάβω να μπω...

Ξημερώνει η μέρα μάς...

...το Μαιοπαιδάκι μου, κλείνει έναν χρόνο!!!!!!!!!!!!!

Πότε πέρασε ένας χρόνος...!!!

Βέβαια σήμερα δεν θα κάνουμε τίποτα ...είναι και νηστεία....Την κυριακή (Πάσχα) θα έρθουν εδώ τα πεθερικά μου και ίσως και κάπιοι θείοι μου, και θα ψήσουμε εδώ που είμαστε πιο εξοχικά!!! Θα σβήσοουμε και το κεράκι μας, εδώ μεταξύ μας...και θα φάμε την τουρτίτσα μας....!!!! Σήμερα, ήρθε και η νονά του Χρήστου...ήταν η μέρα του... Λαμπάδα με αυτοκινητάκι, παπουτσάκια ΝΙΚΕ αθλητικά...(απλά της έιπα πιο μεγάλο Νο για να τα βάλει το χειμώνα...) γιατί καλοκαιρινά του έιχε πάρει πέρυσι...μεγάλα, κι επειδή του είχα πάρει κι εγώ δεν τα άλλαξα...θα τα βάλουμε φέτος ... και τσουρεκάκι, και χειροποιητο σοκολατένιο αυγό...μια χαρά...και μετά από λίγο...Ντριν ντριν...το κουδόυνι...κι άλλο δέμα...Ταχυδρόμος!!!!!!!! Δέμα από τον Θείο... (αδερφο του μπαμπά) να δύο παιχνιδάκια...ένα για τον κάθε σκατούλη!!!!!!!!!!

Μαράκι, με το καλό να δεχτείς την μαμά σου..και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα...

Λία, καλό ταξίδι...καλά να περάσετε στην Ν. Μάκρη...και στην συνέχεια με το καλό να φωτιστεί ο Δημητράκης...περιμένουμε νέα σας, και φωτογραφίες...

Σισάκι, εύχομαι να μην έχετε "ευχάριστες" εκπλήξεις...χαχχαα και να περάσετε όμορφα το Πάσχα μόνοι σας!!! με τα παιδάκια σας...και τους κοντινούς φίλους και συγγενείς που επιθυμείται!!!

Ελένη 1977, μια χαρά ο μικρούλης...ανεβοκατεβαίνει καναπέδες ε? χαχαχ...εμείς είμαστε στην φάση που τρουλώνουμε τον ποπό..και προσπαθούμε να μπουσουλήσουμε..και ή........πάμε πίσω...ή από την προσπάθεια γυρνάμε ανάσκελα...και εκνευριζόμαστε χαχαχα!!!!

Ελένη, συμπεθέρα...πολλά τα νέα σας βλεπω...με την παιδίατρο... και αναλυτικότατη... Μπράβο.. το frisogrow, είναι η συνέχεια απο το γάλα που είχαμε ξεκινήσει εμείς...προτινόμενο από την κλινική...(είναι 1o: Frisolac, 2o: Frisomel kai 3o: Frisogrow.) Είναι καλό γάλα...ελαφρύ, και ευκολοχώνευτο!!! Πάντως με έβαλες σε σκέψεις...λες να συνεχίσω κι εγώ το Νο3 στο HUMANA... αλλά τον βλέπω σαν να έχει βαρεθεί το γάλα...και κάνουμε 5ωρες να το πιούμε...Θα δούμε έχω ακόμα 1,5 κιλό Νο2, μόλις τελειώσει θα του δοκιμάσω το Νο3 που έχω προμηθευτεί 1 κιλό και θα δω τις εντυπώσεις του...θα τον τσεκάρω και με φρεσκο...και όποιο δω ότι του αρέσει περισσότερο....θα του συνεχίσω...

Φουτράκι, η μικρή ακόμα να συνηθίσει τον σταθμό...ε?

Που θα πάει μωρέ σιγά σιγά θα μάθει.....απλά τώρα είναι στην φάση που καταλαβαίνουν πολλά....είναι και εξαρτημένα από την μαμά....οπότε..πως να σε ξεχάσει...και να κάτσει ήρεμα στον παιδικό....

Λοιπόν αυτά τα νέα μας...σας αφήνω..γιατί αύριο το πρωι έχουμε νωρίς εγερτήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά.......


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Καταρχήν Κατερίνα και Ελένη77 να χαίρεστε τα παλικάρια σας!!!

Πάντα να 'εχουν υγεία, να είναι ευτχισμένα και η ζωή να τους χαρίζει απλόχερα χαρές και όμορφες στγμές!!!!

Μαράκι, καλώς δεχτηκες τη μανούλα σου, να την χαρείς και να χαρεί τον Γιαννάκη μας!!!Να περάσετε όμορφα και καλές ετοιμασίες!!!

Ελένη τα πεθερικά γύρισαν, ή έμειναν στη Τήνο?

Εμείς, είμαστε έτοιμοι να σαλπάρουμε κ περιμένουμε να ξυπνήσει ο Δημητράκης για να τον ετοιμάσω κ να φύγουμε!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτακια!!!

Μπαινω στα γρηγορα γιατι προσπαθω να ετοιμασω βαλιτσες.

Λια ευχαριστω για τις ευχες σου, αχχ χρονισε το παλικαρακι μου και τον λατρευω.....

Καλο ταξιδι να εχετε και με το καλο να βαφτισετε τον Δημητρη σας!

Κατερινα πολυχρονος ο γιοκας σου!!!!

Καθε ευτυχια σε αυτον και την ομορφη οικογενεια σας!!!

Να ευχηθω απο σημερα στην Ελενη και την Αγγελικη γιατι αυριο θα ειμαι εκτος.

Να χαιρεστε τις ομορφες ζουζουνες σας!!!!

Αθανασια και Μαιρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Και ΚΑΛΑ!!!!!!

Καλη Ανασταση να εχουμε!!!!


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα χρόνια πολλά στο αγοράκι σου!!

Να τα εκατοστήσει!!!

Κατερινάκι να χαίρεσαι το αγόρι σου το όμορφο που γιόρταζε σήμερα!

Να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά το καμάρι σου!!

Αύριο θα ευχηθούμε και στις κοπέλες μας που έχουν γενέθλια!

Καλό βράδυ!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, μπορεσα να μπω, εδωσα ευχες κ στο φβ!

Συγχωρεστε με για χθες Κατερινα κ Ελενη77 μου, δεν ειχα ιντερνετ εδω, να τα κατοστησουν τα αγορια σας να τα χαρειτε 2μετρα παλικαρια κ οπως επιθυμειτε να τα δειτε! Υγεια, ευτυχια κ προκοπη να εχουν στη ζωη τους κ παντα αγαπημενα με τα αδερφια τους!!

Ελεν-πεταλου κ Αντζελικ, να χαιρεστε τις κοριτσαρες σας τις ομορφες, με υγεια-ευτυχια κ παντα καλοτυχες να ειναι (ειπαμε οι καλοι γαμπροι κ οι καλες συμπεθερες κανουν τη διαφορα,χαχαχαχ:tongue:;))!

Σετακια τα γεννεθλια χθες κ σημερα!!:tongue:

Εμεις στον βρεφο την Μ. Τριτη τα πηγαμε πολυ καλυτερα, επαιξε,συρθηκε-"μπουσουλησε" στον χωρο μεσα μαζι με τα αλλα παιδακια, επαιξε με παιχνιδακια, δεν γκρινιαξε καθολου στις 2 αλλαγες πανας που της εκανε η κυρια, εεε ενταξει το κλαματακι δεν το αποφυγαμε τελειως αλλα αφου ηταν πολυ καλυτερα παιρνω θαρρος;)! Εφαγε βεβαια λιγη φρουτοκρεμα κ καθολου μεσημεριανο, ελαχιστο νερο, αλλα δεν με πειραζει, πιστευω αφου συνηθισει το περιβαλλον οτι θα φαει καλα που θα παει. Προς το παρον της δινω κ εγω μεσημεριανο πιο αργα, σαν να μην ειχε φαει, κ βλεπουμε. Παντως δεν ειναι κ πολυ ορεξατη, κανει κ λιγο νερουλα κ@κα (ωραια περιγραφη Πασχαλιατικα:rolleyes::tongue:), οποτε μηπως ετοιμαζομαστε κ εμεις για κανα δοντι ρε γμτ!! Θα σβησουμε τα γεννεθλιοκερακια κ θα σφυριζουμε απο το στομα ξεδοντιαρες που ειμαστε:tongue::tongue:!

Αντε κοριτισα σας αφηνω ξυπνησε η μικρη (2η φορα γιατι ειχαμε πολυ νωρις εγερτηριο!) θα τα ξαναπουμε, ελπιζω μονο να εχω δικτυο, Φιλια!!!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και από εδώ μανούλες!! Είναι ο μήνας μας!! Τα μαγιόπουλα χρονίζουν και τα σπίτια μας όλα τα γεμίζουν με την τσαχπινιά και τα παιχνίδια τους!!

Συμπέθέρα, Ελένη1977 και Αγγελική και πάλι να χαιρόμαστε τα βλαστάρια μας, υγεία κι ευτυχία να έχουν, να τα καμαρώνουμε και να μας κάνουν υπερήφανους χαζογονείς!!!! ;) ;) ;)

graphics-birthday-176869.gif

Μαράκι, καλώς δέχτηκες τη μανούλα σου, φαντάζομαι τη χαρά σου και με το καλό να καταφθάσει και ο μπαμπάς σου!! Δουλειές με φούντες, φαντάζομαι... Όλα με το καλό! Χρονίζει και ο Γιαννάκης όπου να'ναι...... :P

Σοφάκι-Σισάκι, ευχαριστούμε για τις ευχές!! Κι εσείς με το καλό, έφτασε ο καιρός! Τι έγινε τελικά; Είχες καμία "ευχάριστη" έκπληξη από τα πεθερικά; Όταν έγραψες πως συνηθίζουν τα απρόοπτα αγχώθηκα να σου πω την αλήθεια, ελπίζω όμως αυτή τη φορά να έκατσαν σπιτάκι τους.... ;) Πως τα πάει με το περπάτημα η Κάλλια μας; Ξεθαρρεύει;

Συμπεθέρα μου, πώς τα πάτε; Τρέχεις κι εσύ να προικίσεις βαφτιστήρια,ε; Τι να κάνεις.... Εσένα περιμένουν και αυτά.... :rolleyes: Φαντάζομαι όμως το χαίρεσαι αυτό το τρέξιμο, είναι γλυκό! :D Σχετικά με το γάλα κατάλαβα τα στάδια... Νόμιζα frisolac λέγεται σε όλα τα νούμερα. Το frisogrow δεν έτυχε να το ακούσω, νόμιζα είναι καινούριο! Εμείς ντουγρού σε αυτό θα πάμε, το αποφάσισα μέχρι τα 2 έτη! Αφού το προτείνει η γιατρός, δεν έχω λόγο να μην ακολουθήσω τη συμβουλή της. Η αλήθεια είναι πως το hipp με 14 και 15 ευρω δεν μπορώ να το συνεχίσω για πολύ, θα πάρω και από Σεπτέμβρη την άδεια, δεν θα πληρώνομαι. Οπότε θα πάω σε μη βιολογικό, χρονίσαμε έτσι κι αλλιώς με βιολογικό φτάνει, και θα πίνουμε σκόνη απλά όχι βιολογική και αρκετά πιο οικονομική... Απο ιντερνετ hipp δεν βρίσκω, δεν στέλνουν Ελλάδα δυστυχώς...

Φουτρίτσα ευχαριστούμε!!!! Και στα δικά σας πρώτα γενέθλια να ευχηθούμε! Είστε οι πιο μικρούλες....χιχιχι Μπράβο που τα πήγε καλύτερα στον παιδικό, άντε και ακόμη καλύτερα στην πορεία!

Λία μου, θα έχετε Φτάσει στα μέρη μας καλά να περάσετε! Με το καλό το ταξίδι για Γύθειο και η βάφτιση!

Αγγελική, το παρτάκι σας από ότι κατάλαβα ήταν υπέροχο, ετοιμασίες πολλές είχες, φαντάζομαι όλοι έμειναν ευχαριστημένοι! Τη Μαιρα πώς την είδες; Το χάρηκε; Στις φωτό φαίνεται πως ναι!! Και του χρόνου!

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποιες μέρες βαφτίζουν η Μαρία και η Λία!!! :shock: :shock: :oops: :oops: Μπορείτε να μου θυμίσετε;;

Εμείς είμαστε καλά, παρέα με τα πεθερικά, φεύγουν Κυριακή του Πάσχα μεσημέρι αφού φάμε το κατσικι μας... Τήνο αυθημερόν είχαν πάει γύρισαν το ίδιο βράδυ (νομίζω η Λία με είχε ρωτήσει) και ενώ στην Τήνο είχε τρελή ερημιά, στη Σύρο από την οποία πέρασε το καράβι γινόταν χαμός από κόσμο!!!

Πλύναμε τελικά τα 2 μεγάλα χαλιά εμείς και γλιτώσαμε το καθαριστήριο, η πεθερά το πρότεινε γιατί μου είπε τζάμπα λεφτά και δεν τα καθαρίζουν και καλά (από δική της εμπειρία το λέει), οπότε πάει και αυτό... Είναι λίγο ζόρι με την Αθανασία τώρα που τα μαζέψαμε ίσως πάρω λεπτό καλοκαιρινό να στρώσω...

Η Αθανασία έχει πλάκα με τους παππούδες, κάνει νάζια και χαρές! :shock::tongue: Έχει βέβαια την γκρίνια της κανονικά με εμένα ειδικά... Η μαμακίαση καλά κρατεί!!! Έχει βγει 1 ακόμη δοντάκι σχεδόν...

Αύριο το πρωι θα κόψουμε μεταξύ μας μια πασχαλίτσα τουρτίτσα και θα σβήσουμε το πρώτο μας κεράκι....;)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακι μου,ευχαριστουμε για τις ευχες!!!

τα γενεθλια εγιναν χτες με μεγαλη επιτυχια! η μικρουλα μου μαιρα ηταν λιγο μαζεμενη,γιατι εβλεπε κοσμο που δεν ειχε ξαναδει!ηταν και ενα μικρο αγορακι το οποιο εκλαιγε συνεχεια και οσο να ναι την επηρεαζε!γενικα οταν με εβλεπε με εδειχνε με το δαχτυλο και εκλαιγε!την επαιρνα λιγο αγκαλιτσα το ξεχνουσε και μετα ολο και καποιος την ξαναεπαιρνε!στην τουρτα ηταν σωστη κυρια,ακουγε το τραγουδακι και χαιροταν!ηταν και λιγο απορημενη βεβαια,σου λεει τι γινεται εδω!!!!!εγω το ευχαρηστηθηκα πολυ,ημουν λιγο αγχωμενη να τους περιποιηθω και να τους ευχαριστησω ολους και νομιζω τα καταφερα!!!στην τουρτα εβαλα τα κλαματα κλασικα και μου περνουσαν εικονες απο την υπεροχη χρονια που περασα με το κοριτσι μου και δεν μπορεσα να συγκρατησω τα δακρυα μου!!!

το αλλο νεο ειναι οτι μπουσουλησαμε,παμε απο το ενα δωματιο στο αλλο και εχει πολυ πλακα!

δωρακια μαζεψαμε ρουχαλακια,μαγιουδακια,ενα μπουφανακι λεπτο,ενα αλογακι που κανει κουνιτσα και το οχημα,καρεκλακι αυτοκινητου και εμεις δεν της πηραμε δωρο ακομη,γιατι το οχημα μας το εφεραν δωρο!!!της το χρωσταμε!!!

ελενιτσα μου να χαιρομαστε τα παιδακια μας,τις κορουλες μας !!!τα ειπαμε και φβ!!!και εμεις αυτο το γαλα πηραμε και ειναι μια χαρα!!!αχ και εδω τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται,τουρτα πασχαλιτσα και εσεις ε?τελεια!!!και εγω εψαχνα να βρω αλλα δεν βρηκα τιποτα σε πασχαλιτσα και ετσι καναμε αυτη με τις φωτο!!!να περασετε τελεια κοριτσακι μου!!!οι βαφτισεις νομιζω ειναι και οι 2 στις 12-05!

λιακι μου να περασετε καλα να περασετε στην αθηνα και με το καλο να φωτιστει ο δημητρακης περιμενουμε τα νεα οταν μπορεσεις!!!

μαρακι καλως δεχτηκες τη μανουλα σου να σε βοηθησει και στις δουλιτσες!ποτε θα πατε καρδιτσα?με το καλο να φωτιστει και ο γιανακης!!!

κατερινακι με γεια τα δωρακια σας!καλοφορετα να ειναι!

σοφακι καλο πασχα οικογενειακο χωρις πεθερικα!!!φιλακια στην περπατηστουλα τρεχαλιτσα καλλια και στον μαγκα το γιαννακη!!

ελενη 77 να χαιρεσαι τον τρεχαλιτσα σου!!ευτυχισμενος να ειναι και πρωτοποροσ σε ολα οπως στο περπατημα!!!

σοφια μου καθε μερα και καλυτερα θα ειναι στον παιδικο η αναστασια μας θα δεις!!!καλη αρχη και στη δουλεια και υπομονη με το ιντερνετ!!!

σας φιλω γλυκα να περασετε καλα!!!καλο πασχα και καλη ανασταση σε εσας και τις οικογενειες σας!!!οποτε βρω ευκαιρια θα ξαναμπω!!θα παμε και στους γονεις μου καποια μερα οποτε δεν θα εχω και ιντερνετ!!!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!

Αγγελικούλα, σου ευχήθηκα στο φβ , και σχολίασα κιόλας, αλλά δε μπορώ, θα τα πω κ από δω!

Το πάρτυ σας ήταν τέλειο, συγχαρητήρια για τις χειροτεχνίες σου και όλα τα όμορφα πραγματάκια που έφτιαξες, βρε θηρίο, γι αυτό σε χάσαμε?μετακόμιση κ όλα αυτά μαζί, μπράβο, χρυσοχέρα μανούλα!

ώστε είχε λίγο άγχος η Μάιρα?ωχ, να προετοιμάζομαι κ εγώ που θα έχουμε τόσο κόσμο στη βάπτιση...ουφ, για να δούμε...

Ελένη, γύρισαν τα πεθερικά ε?καλέ, ναι, είδες το νησί μας?τώρα πριν φύγουμε χαμός γινόταν, άρχισε η σεζόν και το καταλάβαμε για τα καλά!!!

πως τα περάσατε χθες στα γενέθλιά σας?έφαγε τούρτα η Αθανασία μας?περιμένουμε κ από σένα φωτό, μη μας ξεχνας!!!

"ξεχαλώσατε"?δηλ.βγάλατε τα χαλιά?έτσι το λένε εδώ στο νησί...χαχαχα! εγώ θα αφήσω 2 μικρές μοκετούλες εκεί που παίζει ο Δημήτρης, αν κ δεν έχει πολύ νόημα γιατί μπουσουλάει σε όλο το σπίτι πια, οπότε έχει φάει τα γονατάκια του στο πλακάκι....

Εμείς και η Μαρία βαπτίζουμε στις 12 του μηνός, και είναι και τα γενέθλιά μας(του Δημητράκη)!!!δυστυχώς από τη Δευτέρα που θα πάμε Γύθειο, δε θα έχω ιντερνετ κ δε θα μπορώ να σας γράφω τα νέα μου...κλαψ-κλαψ...ίσως να πετάγομαι σε μια ξαδέρφη εκεί κοντά κ να μπαίνω στο δικό της, ελπίζω να τα καταφέρω....

Σοφία-φουτράκι, τα πήγατε καλύτερα στον παιδικό, πολύ χάρηκα!αχ, σε λίγο, σε καμια ώρα δηλ. θα κατεβούμε στις κούνιες της Μάκρης...λες να σας πετύχουμε???

Σοφάκι-σισάκι, αύριο έχει τα γενέθλιά της η μαγουλίτσα?καλά θυμάμαι?θα κάνετε πάρτυ με αρνί στη σούβλα?για πες μας?

Σας φιλώ κορίτσια μου!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδες!!!!!

Καλο και το fb για συντομια αλλα να μην ξεχναμε και το καφε μας!!!! χαχαχχαα

Να ευχηθω και απο δω χρονια πολλα στο Κατερινιω, στην Ελενη, στην Αγγελικουλα και στο Ελενακι.... να χαιρεστε κοριτσακια μου τα αγγελουδια σας και να ειναι παντα χαρουμενα γερα και ευτυχισμενα......... μεσα απο την καρδια μου οι επιθυμιες σας ευχες μου!!!

Αγγελικουλα το παρτυ σας ηταν φανταστικο!!!! ολα τελεια και με μερακι... μπραβο χρυσοχερα και του χρονου με υγεια!!!!

Ελενακι και εσεις φανταζομαι περασατε ωραια σημερα που σβησατε το πρωτο σας κερακι.... και η τουρτα τι ομορφη και φαινεται και νοστιμη μιαμ μου επεσαν τα σαλια....

Σοφακι η μικρη της παρεας τι κανει??? καλυτερα στον παιδικο ε?? αντε να σου φυγει και σενα ενα βαρος!!!! καθε μερα και καλυτερα θα ειναι θα το δεις......

Κατερινιω και εσεις με το καλο αυριο να σβησετε το πρωτο σας κερακι περιμενουμε φωτο ε!!!!

Ελενακι 2 πως περασατε στα πρωτα σας γενεθλια??? φανταζομαι θα λειπετε αυτες τις μερες... οταν επιστρεψετε περιμενουμε νεα σας.... ποτε με το καλο θα γινει η βαπτιση??

Λιακι φτασατε στην πρωτευουσα ε??? αχ τι ωραια γενεθλια και βαπτιση μαζι ε!!! ολα ετοιμα!!!???? αντε με το καλο να φωτιστουν τα αγγελουδια μας, θα σε σκεφτομαι εκεινη τη μερα μιας και βαπτιζουμε τα παιδακια μας ιδια μερα χεχεεχε.....

Σοφακι η Καλλια ειναι το επομενο μαγιοπαιδο που χρονιζει ε??? τι κανετε κοριτσακι??? τρεχεις απο πισω της ε???

Κοριτσια εμεις ολα ετοιμα.... σημερα κατεβηκαμε κεντρο για τα τελευταια.... βρηκε και η μαμα μου φορεμα οποτε ειμαστε κομπλε.... πηρα απο τα τζαμπο ντεκορ για το παρτυ μας και καναμε και τα ψωνια για τον μπουφε (ευτυχως θα με βοηθησει η μανουλα μου)..... τον μικρο τον πηραμε ποδηλατακι απλο σαν αυτο που εχει και η Μαιρα μας..... σημερα καναμε βολτα και καταενθουσιαστηκε χαχαχαχα.... Την Πεμπτη το μεσημερι θα παμε να παρουμε τα βαπτηστικα και την τουρτα και στις 5 το απογευμα θα αρχισει το παρτυυυυυυυυυυυυ ..... ανυπομονω κοριτσια και απο τωρα αρχισα να συγκινουμε!!! Και τελος την επομενη (Παρασκευη) φευγουμε για το χωριο.... εκει ευτυχως ειναι ολα ετοιμα απλα λεπτομεριες με φωτογραφο και μπαλονια να κανονισω και την Κυριακη επιτελους θα γινει η ψυχουλα μου Χριστιανουλης!!!!!!! Την Δευτερα το βραδυ ή την Τριτη θα επιστρεψουμε!!!!

Κοριτσαρες μου ευχομαι σε σας και στις οικογενειες σας ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ... Η Ανασταση του Κυριου να φωτισει τις καρδιες μας και να φερει υγεια και αγαπη στα σπιτια μας!!!!!!


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς! Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά, δημιουργικά κι ευτυχισμένα για εμάς και τις οικογένειές μας!!!!

graphics-easter-938240.gif

Δίκιο έχει η Μαρία μας, καλό το facebook, αλλά και το καφέ μας έχει τη δική του χάρη, να μην το ξεχνάμε όσο μπορούμε.... ;)

Φυσικά ξεκινώ με το Σοφάκι 1! Φιλεναδίτσα, να χαίρεσαι το μπουμπούκι σου που σήμερα χρονίζει!!! Σαν σήμερα πριν απο 1 χρόνο την έσφιξες για πρώτη φορά στην αγκαλιά σου.... Μοναδική και αξέχαστη στιγμή! Να σας ζήσει, να τη χαίρεστε και να σας φέρνει πάντα χαρές κι ευτυχία! Να την καμαρώσετε όπως λαχταράτε! Περιμένουμε νέα σας και εντυπώσεις από τα πρωτα σας γενέθλια!

graphics-happy-birthday-491020.gif

Αντζέλικα τι κάνετε; Χαίρομαι που το πάρτι σας στέφτηκε με επιτυχία, είμαι σίγουρη οτι τους ικανοποίησες και τους φρόντισες όλους! Καταλαβαίνω το άγχος σου... Και του χρόνου με υγεία! Με γειές και τα ρουχαλάκια σας και το ποδηλατάκι, πολύ όμορφο!!!

Λία μου, ναι "ξεχαλώσαμε" και τα συμμαζέματα-πλυσίματα καλά κρατούν... Όλο κάτι κάνω όταν η Αθανασία με αφήνει.... Τώρα εσύ από σήμερα δεν θα έχεις ιντερνετ,ε; Χμμ... Σας εύχομαι καλό ταξίδι προς Γύθειο και κάθε ευκολία στα τελευταία κανονίσματα της βάφτισης! Καλά τα δικά σας γενέθλια θα αφήσουν εποχή που πέφτουν μαζί με τη βάφτιση!!! :P Χαμός θα γίνει, θα πάθει σοκ το αγόρι σου!!! Περιμένουμε νέα σας μόλις μπορέσεις και φυσικά φωτογραφίες από το γεγονός μόλις γυρίσετε!!! Φιλάκια πολλά!!

Μαρία μου, όλα έτοιμα,ε;; Μια χαρά! Μπήκατε στην τελική ευθεία και εσείς... Άντε να φωτιστείτε με το καλό!!! Έχετε και πάρτι την Πέμπτη,ε; Τι ωραία που θα είναι εκεί στο συγκρότημα!! Όλοι μια παρέα θα είστε, έχει παιδάκια άλλα εκεί; ΚΙ εσείς καλό ταξίδι να έχετε και με το καλό να τελεστεί το μυστήριο! Θα περιμένουμε με αγωνία και τα δικά σας νέα και φυσικά φωτογραφίες!!!

Εμείς καλά περάσαμε και ήσυχα στα πρώτα μας γενέθλια, μεταξύ μας εντελώς, του χρόνου θα είμαστε πιο οργανωμένοι... Η τούρτα ήταν όντως πολύ νόστιμη, μιαμ μιαμ!!! Η Αθανασία από όσα κατάλαβε, το χάρηκε! ;)

Τα πεθερικά την έκαναν χθες το μεσημερι γιατί σήμερα είχαν να πάνε σε ένα γάμο. Καλά περάσαμε γενικά, πήρε η Αθανασία (και όχι μόνο) τα δωράκια της απο παππούδες και άλλους συγγενείς, καταλάβαμε και γιορτινές μέρες. Μόνοι μας θα ήμασταν πιο στον κόσμο μας.

Κατά τα άλλα, εγώ όπως σας είπα έχω μπόλικες δουλειές, φτιάχνω τις ντουλάπες, πλένω πατάκια, τινάζω...όλο και κάτι βγαίνει και με την Αθανασία ουρά όλα γίνονται πιο δύσκολα... :?

Βγάλαμε και άλλο δοντάκι (4 τον αριθμό στο σύνολο έχουμε τώρα) και άλλα δύο είναι έτοιμα.... ;) Έκανε χθες 2 βηματάκια μόνη χωρίς να κρατιέται για να φτάσει σε ένα κουλούρι η φαγάνω χαχαχαχ αλλά γενικά φοβάται, δεν νομίζω σύντομα να περπατήσει μόνη... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...