Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Έχει αρχίσει και τρώει από το δικό μας φαγητό, έφαγε γίγαντες, παστίτσιο, πιλάφι με κοτόπουλο, θέλει και μόνη της ωστόσο, της το κάνω κομματάκια και το τρώει όλο, ειδικά το κρέας! Τρώει και τα φρούτα της με λίγο παιχνίδι και το γιαουρτάκι, αυγό, μπορέι να φάει και κρέμα, δεν έχω παράπονο.

Ελενάκι στο φέις σχολιάζατε για το φαγητό και τα παιδιά που δεν τρώνε τα πάντα νομίζω? Αχ κι ο Γιάννη έτσι ήταν σαν την Κάλλια, έτρωγε τα πάντα μέχρι πριν λίγο καιρό, και χοχλιούς φαντάσου, χόρτα, ελιές, ώσπου άρχισε να παραξενέυει σιγά σιγά και τώρα δε μου τρώει καθόλου λαδερά, όσπρια, χόρτα, κι εγώ στενοχωριέμαι αλλά δεν έχω τι να του κάνω? Ελπίζω να του περάσει αργότερα! Κι εγώ παλιά έλεγα γιατί αυτοί οι γονείς δεν τα μαθαίνουν να τρώνε σωστά, και δεν τα αφήνουν να πεινάσουν για να φάνε αυτό που πρέπει, ε το Γιάννη και νηστικό να τον αφήσω δεν το τρώει, τέτοιο πείσμα!

Και πολλά από αυτά που έλεγα γενικά έχουν ανατραπεί, και αυτά τα παιδάκια που έβλεπα να γκρινιάζουν στις παιδικές χαρές και έκλαιγαν γιατί δεν ήθελαν να φύγουν, έλεγα μα τι κακομαθημένα, ε όλα τα έχω λουστεί κι εγώ από τα δικά μου! Άσε σου λέω με τα παιδιά είναι απρόβλεπτα τα πράγματα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια μου,

μετα απο καιρο ειπα να γραψω και εγω....ειχαμε προβλημα με το ιντερνετ...εχουμε βολευτει και με το φβ...καλα ειμαστε,τα καθημερινα,εχει κρυωσει ο καιροσ αρκετα,ειχε και εναν αερα και εχουμε κλειστει μεσα...η μάιρα μεγαλωνει και ζωηρευει,δηλαδη αν δεν της κανεις το χατιρι κλαιει:shock: και εγω προσπαθω να μην της κανω το χατιρι επειδη κλαιει και το παρει συνηθεια...ο υπνος μας εχει στρωσει απλα για να την παρει ο υπνος μας βγαζει την ψυχη,αφου δεν βαζει κατω τον πισινο της....απο φαγητα τρωμε σχεδον τα παντα αναλεστα,εκτοσ απο τη φρουτοκρεμα,φαγανο κοριτσι....απο γαλα πινουμε μονο το φρεσκο πια,ολυμποσ πληρες βιολογικο...κινητικα μπουσουλαμε αριστα,σηκωνομαστε αλλα για περπατημα ουτε λογοσ,και οταν παω να την περπατησω δεν θελει,θελει να μπουσουλησει...γενικα τα πραγματα στο σπιτι δεν τα πειραζει,οταν παει σε απαγορευμενες περιοχες,της λεω ενα βροντερο" μη" και στριβει:tongue:...απο κουβεντες κατι λεμε λεμε "μπλουμ",μαμα για την ακριβεια "μάμα",ο βασιλης ειναι ο νταντας...και γενικα προσπαθει να μιμειθει οτι λεω με το δικο της ακαταλαβιστικο τροπο...

για τη βαφτιση δεν εχω ακομη νεοτερα,απλα οταν ειχε ερθει η νονα ειχαμε παει στο ποντικονησι να δουμε για στολισμους κλπ..τωρα ψαχνω για μπομπονιερες αλλα δεν εχω καταληξει σε κατι...

το καλο ειναι οτι νομιζω ξεπερασαμε την πρωτου βαθμου μαμακιαση,και στα δικα σας:tongue::tongue::tongue:

γενικα δεν ξερω δεν εχω πολυ ορεξη αυτες τις μερες,στεναχωρηθηκα και με αυτο το παιδι 25 χρονων τον ηθοποιο που πεθανε τελικα,τι κριμα,χωρις να φταιει εφυγε το παλικαρι...

σοφακι σισακι φοβαται η καλλια μας ε?ε φυσικο ειναι.βολευονται και με το μπουσουλημα πιστευω...αχ αυτο που λες ποσες φορες το εχω κανει,οτι ακριβως ειπα ποτε δεν θα το κανω αυτο στο παιδι μου,το κανω και με το παραπανω...πληρης αναθεωρηση και εγω!!!

σοφακι μπηκατε σε ρυθμο δηλαδη με δουλειες παιδικο,αντε τωρα να βρεθει λυση και στον υπνο και θα ειστε κυριες!αραιωνεις τους θηλασμους τωρα δηλαδη?

λιακι ωστε δεν το θελει το γαλα,περιεργο αφου επινε το frizomel,kai εγω της εδινα frizogrow και τωρα πινουμε φρεσκο!εφτιαξαν τα κακα?

ελενη 77 πω πω χιλια συγνωμη,σε ξεχασα,εφυγα και εκεινη τη μερα...πω πω ντρπη...εστω και με 4 μερες αργοπορημενη,σου ευχομαι χρονια πολλα για τη γιορτη σου,να σε χαιρονται και να χαιρεσαι τους αντρες σου!περιμενουμε τα νεα σου!

κατερινακι ελενιτσα τα λεμε στο φβ!

μαρακι εκλαιγε το αγορι σου ε?τωρα δεν θα θυμαται τιποτα!ολα κλαινε,το θεμα ειναι ποσο αποφασισμενη ειναι η μαμα που θα κλαιει το παιδι της!(εγω δεν ειμαι χα χα)!ωραια να εχεις τη μανουλα σου κοντα,και εγω την εχω αλλα δουλευει ολη μερα,(καταραμενη φτωχεια)...ωστε το πηρε αποφαση ο αδερφος σου και φευγει...τι να κανει!για μονιμα σωστα?καλα δεν καταλαβα...

συγχωρεστε με αν ξεχασα να σχολιασω κατι αλλα εχω κεφαλι κουδουνι χα χα!!!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια μανούλες και από εδώ... Είναι όντως βόλεμα το facebook και τα λέμε πιο πολύ εκεί πλέον...

Σοφάκι 1, δεν το συζητώ, πολλά αναθεωρούμε τώρα που έχουμε δικά μας παιδάκια, άλλωστε είναι γνωστό πως έξω από το χορό..... Απλά δεν θα ήθελα όσο περνάει από το χέρι μας να μάθει να τρώει 1-2 φαγητά. Αυτά εν τέλει αποφασίζουν, περνάνε και διάφορες φάσεις σίγουρα.... Ότι μπορούμε κάνουμε πάντως. Μια χαρά τρώει η Κάλλια, μπράβο! Φοβάται να περπατήσει,ε; Και η δικιά μας χεστρού είναι! Όταν την περπατάω γραπώνεται απο τα χέρια μου και αν πάω να την αφήσω πέφτει κάτω με τον ποπό αμέσως!! χαχαχα

Λία μου, πώς τα πάτε με τη διάρροια; Ελπίζω να πέρασε. Το αλμιρον καλό; Πόσο θα το συνεχίσεις; Στο φρέσκο πότε λέτε να πάτε; Εμείς μετά τα 2... Απογευματινό εγώ της δίνω γιαούρτι αγελάδος με λίγο μέλι ή τα παιδικά ολυμπος biyo. Αλλιώς μεσημεριανό αν έχει περισσέψει πιο σπάνια όμως ή από κρέμες της δίνω λίγες φορές την έτοιμη φρουτόκρεμα τςη νουνου που μέχρι τώρα έτρωγε το πρωί με το φρούτο. Τώρα που τρώει πάλι σκέτο το φρέσκο φρούτο της δίνω την έτοιμη για απογευματινό πού και πού. Κρέμα άνθος αραβοσίτου μπορείς να του φτιάξεις, αλλά θέλει προσοχή να μην γίνει πηχτή γιατί μάλλον δεν θα τη φάει... Κάτι άλλο δεν έχω κατά νου μιας που ακόμη δεν τρώει μη αλεσμένα.

Μαρία μου, μπράβο που πάει καλύτερα στον ύπνο του... Συνεχίζεις θηρίο το θηλασμό,ε; χιχιχιχι

Αγγελική κι εσείς είστε στα ανάλεστα,ε; Τρώει ποσότητα δηλαδή;;; Μπράβο στη μπουμπούκα μας! Εμείς μαμακίαση έχουμε ακόμη... ΚΙ εγώ λυπήθηκα πολύ για το άτυχο παλικάρι... Κρίμααα!!! Δεν έχω λόγια... Στη δουλειά του πήγαινε ο κακόμοιρος, σταμάτησε νόμιμα κάτι να κάνει ένα μαύρο πρωινό κι εκεί έτσι απλά τελείωσαν όλα.... Από έναν απερίγραπτο άνθρωπο που δεν τον είδε λες και ήταν κουνούπι.... Κρίμα! Τη μανούλα του σκέφτομαι...

Εμείς είμαστε καλά, όπως είδατε κάναμε και ποδήλατο, της άρεσε αν και ζορίστηκε λίγο ειδικά εκεί που τη δέναμε και όταν σταματούσε το ποδήλατο. Πήραμε κουβαδάκια, σωσίβιο, παντοφλάκια, μαγιώ...Έτοιμες για βουτιές και τσιρίδες είμαστε!!! χεχεχε Κατά τα άλλα δεν έχουμε κάτι νέο να αναφέρω. Τα λέμε και στην ομάδα βέβαια... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!!

Αχχχ σας εχω χασει τελειως, ουτε να σας διαβασω δεν προλαβαινω.....

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για εμενα και τον γιοκα μου, να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας και να τα καμαρωνεται!!!!!

Πολλες ευχες για ευτυχια,τυχη και υγεια σε ολα τα Μαγιοπαιδα που χρονισαν!!!!!!

Στη δουλεια τρελα ωραρια και κουραση, ετοιμασιες για τη βαπτηση, η μαμα μου εχει τη μεση της οποτε προσπαθω οσο γινεται να την ξαλαφρωσω (οταν γυριζω βρισκω ενα σπιτι ανω -κατω στην κυριολεξια) και μεσα σε ολα αυτα εκανα και παρτυ γεννεθλιων τη προηγουμενη Κυριακη για τα παιδακια μου.......

Την Κυριακη βαφτιζομαστε και ελπιζω να ισιωσω λιγο......

ΑΑ δεν σας ειπα μας κρεμασε η ταβερνα(πουληθηκε και εκλεισε για ανακαινηση) αλλα ευτυχως βρηκαμε αλλη αν και τελευταια στιγμη. Λιγο πιο ακριβη αλλα τι να κανουμε......

Λια και Μαρια να σας ευχηθω και απο εδω, Καλοφωτιστα τα αγορια σας, να ειναι παντα τυχερα και ευτυχισμενα. Εισασταν κουκλοι ολοι αλλα κυριως ο Γιαννης και ο Δημητρης!!!!!!!

Ελενη Πολυχρονη να χαιρεσαι την ομορφη Αθανασια σου και την ευτυχισμενη οικογενεια σας!!!!!!

Αγγελικη τελειο το προσκλητηριο, οταν εχει ταλεντο ο ανθρωπος φαινεται, και παλι μπραβο. Με το καλο να τα ετοιμασεις ολα και να κανεις μια υπεροχη βαπτηση για τη Μαιρα σου!!!!!

Σοφια 2, χρονισατε και εσεις η μικρη της παρεας, να τη χαιρεσαι τη μπουμπουκα σου. Πως παει στον παιδικο η Αναστασια???

Σοφια και Κατερινα δευτερομανουλες μου, τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου......

Αυτα στα γρηγορα γιατι τρεχουν οι υποχρεωσεις, εχω να απλωσω πληντηριο, να σιδερωσω τα της βαπτησης και να ξεκινησω τα τηλεφωνα για την αλλαγη της ταβερνας.......


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μάνες!!

Πάει το καφέ μας...ξόφλησε! smileys-sad-030938.gif Μπείτε καλέ και πείτε κανένα νέο πιο αναλυτικά όπως τα γράφαμε... Στο φεις μιλάμε πιο πεταχτά και όταν πετύχουμε μέσα η μία την άλλη και πολλά πολλά για τα μωράκια μας και τα νέα τους δεν λέμε... Κρίμα να χαθούμε από εδώ... Τελος πάντων, όπως νομίζει η κάθε μία, το πολύ πολύ να μπαίνω και να γράφω μόνη μου μέχρι να βαρεθώ και να την κάνω κι εγώ.

Ελένη μου να σας ευχηθώ με το καλό να φωτιστεί αύριο ο μικρούλης σας (δεν θυμάμαι πώς θα τον πείτε; :oops: ) Πάλι καλά που βρήκατε άλλη ταβέρνα, αγχωτικό θα ήταν το κρέμασμα τελευταία στιγμή... Έκανες και πάρτι θηρίο για τα παιδάκια σου μέσα σε όλο το τρέξιμο, μπράβο!

Κατερίνα, τι έγινε με την πασχαλίτσα; Ξεγελάστηκε ο Γιωργάκης μας; χιχιχι Τι άτιμα που είναι! Γάλατα παρήγγειλες; Τι τελικά; Και μπανάνα και απλό; Εμένα ακόμη δεν μου έχουν βάλει στην πιστωτική τα 11 ευρώ που μου χρωστάνε από το φαρμακείο αν και τους έχω στείλει 2 μειλ και στα αγγλικά και στα γερμανικά.... :evil: Αναρωτιέμαι, αν δεν μου τα βάλουν να ξαναπαραγγείλω από αυτούς; Χλωμό το κόβω... Η βλακεία είναι οτι πάλι θα αλλάζω γάλα στη μικρή γιατί από αλλού οικονομικό humana δεν παίζει να βρω, θα ψάξω βέβαια... Κρίμα....

Σοφάκι Φο, πώς είστε; Τελικά τη γλίτωσε την ίωση η μικρή μας Αναστασία; Το ελπίζω!

Τα δικά μας νέα είναι οτι βγάλαμε και άλλο δοντάκι κάτω. Έχουμε 4 επάνω και 3 κάτω δηλαδή 7 το σύνολο! :rolleyes: Είναι ζωηρούλα, τρελαίνεται να είναι με άλλα παιδάκια και κάνει άτσαλες κινήσεις με τα χεράκια προς τα άλλα παιδάκια, φοβάμαι μην τους βγάλει κανένα μάτι! :shock: Επίσης κάνει κίνηση και μας χτυπάει στο πρόσωπο ή όπου βρει δυνατά και δεν μου αρέσει καθόλου! Προσπαθούμε να τη μαλώνουμε όταν το κάνει, πότε με το καλό και πότε της υψώνουμε τον τόνο της φωνής (ίσως και να κλαίει σε αυτή την περίπτωση, την παίρνει το παράπονο) αλλά μέχρι στιγμής το συνεχίζει, ευτυχώς όχι πολύ συχνά όμως... Ελπίζω να το κόψει, ανησυχώ λίγο... Απο φαγητό τρώει καλά, την προσπαθώ για ανάλεστα και αν παίζει και ξεχνιέται τρώει καμποσο, αν είναι στο καρεκλάκι βαριέται γρήγορα να μασάει και δεν θέλει άλλο, τρώει πολύ λίγο έτσι. Θέλει αλεσμένο. Τα τοστάκια, μπισκοτάκια, τυροπιτάκια κλπ όμως τα τσακίζει... Από ύπνο τα πάμε καλά αυτή την περίοδο, ευτυχώς! Ο ανιψάκος που γεννήθηκε είναι κούκλος! :D

Αυτά για την ώρα τα δικά μας νέα... Φιλιά!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααααααααααααα!!!!

χαθηκαμε σε αυτο το καφε,να ναι καλα το αλλο που λεμε καμια κουβεντουλα,λεμε και καμια συνταγη,βαζουμε και κανα κιλο ετσι για να αποφυγουμε την ανορεξια :tongue::tongue::tongue:

καλα ειμαστε εμεις,μου εφεραν και τα κρεββατια στο δωματιο της μικρης και μπορω να πω οτι πια τακτοποιηθηκαμε!!!πρεπει να σας βαλω φωτο καποια στιγμη!ο καιρος χαλια.χτες ηταν λες και ηταν φθινοπωρο!!!ελπιζω να φτιαξει συντομα!!!η μπεμπα εχει πολυ πλακα,περναμε ωραια μαζι,και παρατηρω οτι πια μπορει να καθησει και να ασχοληθει λιγο μονη της με τα παιχνιδακια!!!!κινητικα στεκεται καλα ορθια,αλλα για περπατημα ουτε λογος!!!γλωσσικα λεμε μαμα μπαμπα,παππου,ια ια(γιαγια),το ναι το λεει τα και κουναει καταφατικα το κεφαλι της και ολα τα αλλα τατατατα:tongue:...εχει πλακα οταν με θελει κατι φωναζει με μια χοντρη φωνη μαμαααααααααααα και εγω λιωωωωωωωωνω...φαγητα μια χαρα τρωει εκτος απο το τυρακι,δεν ξερω γιατι δεν της αρεσει...ενω γιαουρτι τρωει το στραγγιστο το ολυμπος σκετο και της αρεσει πολυ!!!

χτες ειχε ερθει σπιτι το βαφτιστηρακι μου,η μάιρα ηταν λιωμα!!!με το που αρχισε ο μικρος να της παιρνει τα παιχνιδια το ματι εγινε γαριδα:shock::shock::shock: και τον μαλωνε,πηγαινε πισω μπουσουλωντας να του τα παρει πισω...το κορυφαιο,την εβαλα καποια στιγμη στο καρεκλακι φαγητου και παει ο μικρος και ακουμπουσε το καρεκλακι,η κορουλα μου λοιπον μονο που δεν επεσε απο το καρεκλακι για να του βγαζει τα χερια...μιλαμε για πολυ γελιο!!!!

ελενιτσα μου μεγεια τα δοντακια,τουαλχιστον βγαινουν ευκολα τα υπολοιπα???εμας ναι δεν εχει προβλημα μεχρι στιγμης!!!αυτο που λες με τις χειρονομιες θα σου πω τη γνωμη μου: εφοσον η Αθανασια μας δεν εχει δει να χτυπαει καποιος καποιον,δεν ξερει τι ειναι,και πιστευω το κανει ετσι,χωρις προθεση να σας χτυπησει,ισως να θελει να σας χαιδεψει και επειδη ειναι αδεξια τα χερακια να φαινεται καπως!!!τωρα αν εσυ τη μαλωνεις για αυτο που κανει 1της τονιζεις την ασχημη συμπεριφορα και 2δεν εχει νοημα(κατα τη γνωμη μου) αφου το παιδι δεν το κανει απο προθεση!αυτο το κανει και η δικια μου και μαλιστα φωναζει ντανταντα και μου ερχονται αδεσποτες,αυτο που κανω ειναι ειτε να αδιαφορω,ειτε να της πιανω τα χερακι και να χαιδευω το προσωπο μου και να λεω"καλη η μαμα,καλη"....ε τοτε γελαει και το ξεχναει...γνωμη μου παντα!!!

να σας ζησει και το μωρακι,τι μωρακι δηλαδη ολοκληρο αντρακι!πολυ μεγαλος γεννηθηκε!!!ολα καλα ε?βγηκαν τωρα απο το νοσοκομειο?η μικρη(η ανιψια σου) πως αντεδρασε?αντε μεγαλωνει η οικογενεια και οταν πατε και εσεις θεσσαλονικη θα εχει παρεα μεγαλη η αθανασια μας!!!

ελενη 77 να σας ζησει ο νεοφωτιστος.......δεν μας εχεις πει το ονομα του???περιμενουμε νεα απο τη βαφτιση και φυσικα φωτογραφιες στο καφε μας!!!τωρα που φυγαν οι ετοιμασιες καπου θα βρεις λιγο χρονο και για εμας!;)

μαρακι μπουσουλαει και ο γιαννακης μας?αντε καλα τρεξιματα!!!οπως μου ειχε πει και η σοφια ειναι η καλυτερη ηλεκρικη σκουπα χαχαχα!!!πολυ ωραια και τα νεα σας πραγματακια να τα χαρει!!!οσο για τα κουλουρακια εντος της εβδομαδας θα τα δοκιμασω και εγω;)

σοφια σισακι,σιγα σιγα βρε κοριτσι μου με τις συνταγες γιατι τις βλεπω και μου τρεχουν τα σαλια,και ως γνωστον ειμαι σε μονιμη (αποτυχημενη) διαιτα!!!:tongue::tongue::tongue: χρυσοχερα παντως εισαι!!!τυχερα τα παιδακια σου και ο αντρας σου!!!εμενα αυτες τις μερες που ανταλλασουμε συνταγες με εχει πιασει προκοπη,και βλεπω τον αντρουλη μου χαρουμενο,ερχεται σπιτι να δει τι καλο εχω φτιαξει...η μικρη μου βεβαια τα εκτιμαει και με το παραπανω,ξινιζει τα μουτρα και τα φτυνει χαχαχα

λιακι που εισαι???περιμενουμε νεα...μαλλον εχει πεσει τρξιμο με τη δουλεια!!!

σοφακι ελπιζω να ειστε καλα με τη γαστρεντεριτιδα και να μην κολλησε η Αναστασια μας!!!περιμενουμε νεα σας!!!

κατερινακι???μπες να μας διαβασεις χαχαχα!!!

φιλακια κοριτσαρες τα λεμε και φβ


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελικούλα τι κάνετε? Η Μάιρα διεκδικεί τα παιχνίδια της ε, χαχα, από μικρά τα σκατούλια όλα τα καταλαβαίνουν! Φωνάζει μαμά, μπαμπά, γιαγιά η μπουλούκα σου? τι καλά! Εμένα όποτε τα θυμάται τα λέει, μετά τα ξεχνάει και πάλι από την αρχή! Φέρατε και τα τελευταία πράγματα στο σπίτι ε? Άντε να μας βάλεις φωτο τώρα που τα ταχτοπόιησες όλα!

Από συνταγές έχουμε μπόλικες, καλοφαγάδες όλοι μας νομίζω!

Η Κάλλια τρώει από το δικό μας φαγητό μια χαρούλα, θέλει και μόνη της ωστόσο σε κομματάκια να της το βάζω στο δίσκο στο καρεκλάκι και να το τρώει, σήμερα με τις φακές θα έχουμε θέμα μάλλον..!

Περπατάει καλύτερα τώρα, φεύγει μόνη της αρκετές φορές, άλλες πάλι μουσουλάει, θέλει προσοχή όμως να μην πέσει, ειδικά έξω που είναι πιο επικίνδυνα.

Ελενίτσα βαφτίσατε το αγόρι σας?

Να ζήσει ο λεβέντης σας!!

Και γαμπρό να τον δείτε εύχομαι!!

Πώς περάσατε?

Σοφάκι πώς περνάει η μικρή σχολείο? της αρέσει καλύτερα τώρα?

Την παλεύεις εσύ με τη δουλειά και το σπίτι, το μωρό, όλα?

Μαράκι τι κάνει ο Γιαννάκης? πώς πάει με το μπουσούλημα? άρχισε την εξερεύνηση? συρτάρια κτ.λ?

Λιάκι πώς είστε? Ο Δημήτρης καλά? Τα πάει καλά με την κοπέλα που τον προσέχει? δε μας έχεις πει τελευταία αλλά θα είσαι ικανοποιημένη μάλλον ε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαιομανουλες και μαιοπαιδα!!!!

Τι κανετε????

Εμεις ειμαστε καλα αν και αρκετα κουρασμενοι...

Βαπτισαμε χθες το παιδακι μας, Ευαγγελος πλεον ο γιοκας μας.

Περασαμε πολυ ομορφα. Ο Βαγγελης μας ηταν πολυ συνεργασιμος, εκλαψε βεβαια στην κολυμπυθρα και οταν τον ντυναμε (οχι πολυ αλλα εκλαψε), αλλα μετα ηταν μια χαρα. Μονο που δεν χαμογελασε καθολου, ουτε πριν ουτε μετα, μαλλον δεν του αρεσε που εβλεπε τοσους αγνωστους........

Απο δωρακια πηραμε αρκετα, κυριως ρουχα αλλα θα παω να αλλαξω οσα περισσοτερα μπορω να παρω μεγαλυτερα νουμερα, για φετος ο μικρος εχει πολλα απο τον Νικολα και καινουρια που του εφεραν στα γεννεθλια και το Πασχα, ειναι κριμα να τα φορεσει μονο 2-3 φορες και να πανε χαμενα. Θα παρω για 3-4 χρονων να τα φορεσουν και τα δυο.

Απο οτι διαβαζω τα παιδακια σας ειναι ολα καλα και ανακαλυπτουν τις δυνατοτητες τους.

Συγνωμη που δεν σχολιαζω παραπανω, αλλα το βραδυ μας ηταν χαλι και με το ζορι κρατιεμαι να μην κοιμηθω πανω στο πληκτρολογιο.....

Αληθεια υπαρχει αλλο παιδακι εκτος απο τον Βαγγελη μου που ακομη ξυπναει 3-4 φορες το βραδυ? Δυο συνομηληκα μας που ηταν χθες στη Βαπτηση(μαιοπαιδα και αυτα) εχουν καιρο που κοιμουνται συνεχομενα και ο ενας θηλαζει ακομη....

Τελοσπαντων, καλο απογευμα σε ολες!!!!!!!!


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μας εδω,

ειπα να γραψω επιτελους κ στο καφε να μην ερημωσει βρε κοριτσια, αλλα να εμεις τωρα με την θερινη περιοδο γινεται χαμος, το ιδιο θα εχουν κ η Λια κατω, γι' αυτο κ μπαινουμε πολυ πιο σπανια!:cry:

Ελενιτσα77 να σας ζησει ο νεοφωτιστος Βαγγελακης παντα γερος κ καλοτυχος να ειναι, περιμενουμε φωτο απο τη βαφτιση να τον καμαρωσουμε τωρα που θα εχει μεγαλωσει κ αυτος!!Πες μας κ κανενα νεο επιτευγμα που εχει καταφερει εσεις ειστε παντα πιο "μπροστα" απ΄ολα τα μαγιοπαιδα!!

Ααααα, οσο για τα ξυπνηματα εμεις ειμαστε εδω κ 2βδομαδες απο 2-4 (να μην το ματιασω) γιατι τις προηγουμενες 2βδ. ημουν ετοιμη να παρω φορα να πηδηξω, απλα απο τη νυστα δεν εβρισκα που ηταν η τρυπα του τοιχου (α.κ.α. το παραθυρο),χχαχαχαχαχα:tongue::cool:! Αρα δεν εισαι καθολου η μονη που ξυπνας βεβαι εγω απο σημερα θα δοκιμασω κ λιγο το φρεσκο να δουμε πως θα το παρει, μαλλον σε μπιμπερο, ή ποτηρακι με καλαμακι... Οσες εχετε πιει φρεσκο ποσο ζεστο το κανετε? Να ειναι αρκετα ζεστο ή χλιαρο?

Με τον παιδικο τα παμε τελεια πλεον μπορω να πω, τρωει κανονικα, πινει το νερακι της, κοιμαται 1ωριτσα (σημερα κοιμηθηκε 2ωρ. ΣΟΚ!!!:shock::tongue:), το πρωι δε, που την παιρνει η δασκαλα απο την αγκαλια μου, με χαιρεταει κιολας η δις Αναστω:shock::tongue: (ξανα ΣΟΚ,αχαχαχαχχα!!!!) Απλα το μεσημεροαπογευματακι που φτανουμε τελικα σπιτι (δηλ. γυρω στις 16:30) δεν με αφηνει να κουνησω το δακτυλακι χωρις να την εχω αγκαλια ή διπλα μου κολλητα, δηλ. εχει χειροτερεψει η μαμακιαση κατα τις ωρες που ειμαστε μαζι!! Λογικο βεβαια αφου εχει τοσες ωρες να με δει, αλλα δυστυχως εγω ειμαι "χωμα" απο την δουλεια κ δεν αντεχει το κορμι μου κ πολλα-πολλα:cry:! Τεσπα ελπιζω να μας περασει κ αυτο το σταδιο απο Σεπτεμβριο, δηλ με την νεα σχολικη χρονια,χαχαχα:cool::rolleyes:!

Ελενη μου, πεταλου, καλως τα δεχτηκατε το νεο σας ξαδελφακι, με υγεια, αντε κ με το καλο κ εσεις με την σειρα σας να "ισοφαρισετε" το σκορ των ξαδελφων, οπως σου ειπα κ στο φβ;):D!Οσο για τις "σφαλιαριτσες" της Αθανασιτσας θελω να σου πω οτι μαλλον προκειται για εξελικτικο σταδιο αναπτυξης γιατι κ εμενα η Αναστω ριχνει κατι ξαναστροφες γενικα κ μαλιστα αρκετα αποτομες θα ελεγα, εμεις στην αρχη νομιζαμε οτι ηταν απο τον παιδικο το κακο αυτο χουϊ, αλλα μετα μιλησα με συναδελφο που το μικρο της ειναι κατι μερες μικροτερο απο την Αναστω κ κανει ακριβως τα ιδια, οποτε ειναι φαση που μαθαινουν ποση δυναμη εχουν στα χερακια, χωρις να εχουν προθεση να μας χτυπησουν, συμφωνω απολυτα με την Αγγελικη! Κ εμεις δεν της κανουμε τιποτα που να τονιζει αυτη την συμπεριφορα, για να μην ενθουσιαζεται κ θελει να το ξανακανει, απλα μετα απο καθε χτυπημα της χαιδευουμε το κεφαλακι κ της λεμε "καλο-καλο", για να καταλαβει την διαφορα κ μπορω να σου πω οτι πιανει γιατι μετα μας μιμειται κ χαϊδευει κ αυτη με την σειρα της... το κεφαλι της,:tongue::tongue::tongue:!!

Αγγελικουλα με γειες τα κρεβατακια σας, θελουμε φωτο απο το δωματιο της Μαιρας, μολις τακτοποιηθειτε!! Αρχισε να διεκδικει την "περιουσια" της η ζουζουνα σου, σου λεει "αυτο το καρεκλακι ειναι δικο μου, τι δουλεια εχει τωρα ο αλλος να μου το ακουμπαει?" χαχαχα:tongue:. Κ λεει κ τοσα πολλα λογακια, παππου ια ια ακουω, τελεια, εμεις ειμαστε ακομα στο μαμα- μπαμπα, ααα λεμε κ παπαπαπαπαπα για οοοοολα τα αλλα:cool::rolleyes:!

Σοφακι, τι χρυσοχερα που εισαι? Πως τα προφταινεις ολα κ δουλειες κ μαγειρεματα κ 2παιδακια! Κ εισαι κ στυλακι!! Αχ, να μουν κοντα... θα δοκιμαζα ολες τις ωραιες σου συνταγες, συν τις υπεροχες τουρτες που κανεις!!χαχαχαχ!!:tongue:;)

Ευτυχως δεν κολλησε η Αναστω γαστρεντεριτιδα μεχρι στιγμης αλλα ολο κ καποιος εχει στον βρεφο, δεν ξερω αν θα την γλιτωσει τελειως, παντως ακομα εχουμε μπουκωμα-βηχα απο την προηγουμενη βδομαδα κ δεν εχει περασει ακομα παρολο που βαζουμε συνεχεια ορους!! Εν τω μεταξυ ολο ελεγα απο την Πεμπτη να τηλ. στην παιδιατρο να μου πει μηπως την ακροαστει (η γιατρος του βρεφ/κου που την ειχε δει δεν ειχε βρει ακροαστικα την προηγουμνη Τεταρτη) αλλα με την δουλεια που πηζω τα πρωινα δεν καταφερα να παρω στο ιατρειο της, ειμαι πολυ γαϊδουρα μανα:|!

Αυτα μαγιομαμαδες ελπιζω να καταφερουμε να τα λεμε πιο συχνα, αν κ πραγματικα τωρα με βολευει πολυ περισσοτερο να διαβαζω νεα-σχολια στο φβ παρα εδω, ειναι πιο δυσκολο!!

Υ.Γ. δοντι εμεις ακομα ΟΥΤΕ ΕΝΑ!! Μαλλον θα παμε στα δευτερα δοντια τα μονιμα κατευθειαν, αχαχαχχαχαχαχαχ:tongue::tongue::rolleyes:!!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μαγιομανούλες! Νυχτερινή σήμερα, μόλις φούρνισα και το τρίτο ταψί τυροπιτάκια και ζαμπονοπιτάκια (Σοφία 1 έκανα αυτό που είπες με τη γέμιση στα ζαμπονοτυροπιτάκια και δεν μου χύθηκε, μια χαρά!) κι έκατσα λίγο να σας πω μια-δυο κουβεντούλες πριν πάω να πέσω, είμαι πτώμα! Σηκωθήκαμε νωρίς το πρωί γιατί κανονικά δούλευα από σήμερα, αλλά πήγα την άδεια στο γραφείο.

Αγγελική μου, τι καλά που τακτοποιηθήκατε πια! Δεν θα γίνω κουραστική με το να πω κι εγώ οτι περιμένουμε φωτό από το δωμάτιο της Μάιρας, αλλά και γενικά από το σπίτι σας να το θαυμάσουμε!! Θα αναμένουμε καρτερικά για το μόλις μπορέσεις να μας δείξεις... :rolleyes: Αχ, έχει πλάκα η μικρή σου, διεκδικεί τα παιχνίδια της να χαρώ εγώ!!! χαχαχαχ :tongue: Τη φαντάζομαι να σοβαρεύει και να έχει το νου της στο παιδάκι μην της πάρει τα υπάρχοντά της!! Πω πω γέλιο.... :tongue: Τα δοντάκια μας βγαίνουν εύκολα σχετικά, δεν μπορώ όμως να είμαι σίγουρη γιατί έχουμε ώρες γκρίνιας κάποιες μέρες ή ανησυχίας τη νύχτα και δεν ξέρω αν σχετίζονται... Πάντως ιδιαίτερο ζόρι δεν έχει, αυτό είναι που μετράει. Δίκιο έχετε και εσύ και η Σοφία Φο για το μάλωμα στο όταν μας χτυπάει. Σίγουρα δεν έχει πρόθεση να μας πονέσει το μωρό, είναι αθώα τα καημενούλια μας ακόμη και με το να τη μαλώνουμε όντως το τονίζουμε και θα θέλει να το ξανακάνει σαν παιχνίδι! Μα ήδη γελούσε όταν τη μαλώναμε......:? Η νύφη μου με τον μπέμπη βγήκαν από την κλινική σήμερα το μεσημέρι και απορώ πώς τα πάνε με τη μεγάλη τους και το μωρό... Είναι στραβόξυλο μεγάλο, πολύ ανάποδη, ανυπάκουη τελείως...και ζηλιάρα...όλα τα καλά! Σας τα έχω ξαναπεί... Όσο ήσυχο μωρό ήταν, τόσο μπελάς είναι τώρα! Ούτε πήρα τηλ, αύριο θα τους πάρω να δω αν την παλεύουν... Αλοίμονο στη μάνα μου που της την πασάρουν και την κηνυγάει.... :? Λογάκια λέτε πολλά! ;) Εμείς βρε κορίτσια είμαστε οι μόνες που δεν λέμε ούτε καν μαμά-μπαμπά;;;; Τα δικά της λέει ακόμη, ποτέ δεν μας έχει αναφέρει! :confused:

Σοφία 1, τι έγινε σήμερα με τις φακές; Πώς τις έφαγε; Εμείς είχαμε σπανακόρυζο και είπα να της δώσω ανάλεστο μιας που είναι πολύ μαλακό φαγητό και σχεδόν λιωμένο, αλλά δεν το ήθελε, έφαγε 2-3 κουταλάκια και μετά το έφτυνε! Αναγκαστικά της το άλεσα! Έλεος, μα να αλέσω το σπανακόρυζο; Τις προάλλες είχε φάει σχεδόν 1 γεμιστό ανάλεστο... Φτιάξαμε το παγωτό σου όπως είπα και στο φεις, αλλά ακόμη δεν έχει παγώσει εντελώς. Πέρασαν 6 ώρες. Λες να κάναμε κάτι λάθος και να μην παγώσει; Το δικό σου πόσο σκληραίνει και σε πόσες ώρες;

Ελενάκι, να σου ζήσει ο Βαγγελάκος!! Γερός, καλοφωτισμένος και τυχερός να είναι! :P Βάλε καμιά φωτό μόλις αδειάσεις...

Φουτράκι, ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Θα ισοφαρίζουμε το σκορ βεβαίως πρωτα ο Θεός, έχουμε όμως μέλλον ακόμη ως τριμελής οικογένεια, δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μας, ούτε κατά διάνοια... :rolleyes: Ναι οι σφαλιαρίτσες σίγουρα είναι της ηλικίας, βλέπουν τη δύναμή τους και μαθαίνουν νέες κινήσεις.... Το ανέφερα και πιο πάνω έχετε δίκιο που δεν τα μαλώνετε... Μπράβο στο κορίτσι μας που δεν κόλλησε ίωση και που είναι καλό κορίτσι στον παιδικό! Συνήθισε κιόλας! Έχει αρπάξει κρυωματάκι; Λες να το βούτηξε από τον παιδικό ή σε βόλτα κρύωσε; Περαστικούλια, πάρε τη γιατρό όμως να τη δει αν νομίζεις οτι κρατάει μέρες, μην το αφήσεις. Της έδωσες φρέσκο γάλα τελικά; Πώς το πήρε; Ακόμη ούτε ένα δόντι,ε; χιχιχι Εσείς ούτε δόντι, εμείς ούτε μαμά-μπαμπά!

Αυτά κορίτσια για τώρα...πάω σιγά σιγά και τα λέμε και στην ομάδα!

Φιλάκια πολλά σε σας και τα μπουμπούκια σας! Καληνύχτα! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μεσημέρι κοριτσάκια!

Ελενίτσα στείλε τίποτα κι από εδώ βρε, τυροπιτάκια, παγωτό..μιαμ μιαμ! Θα ήθελε καμιά ωρίτσα ακόμα να παγώσει τελείως εχτές μάλλον, σήμερα δοκίμασες?

Τις έφαγε τις φακές η Κάλλια εχτές, ευτυχώς δεν ήθελε να τις φάει με το χέρι μόνη της! Σήμερα έφαγε βλήτα με κολοκυθάκι του παππού της και κουνελάκι σε κομματάκια. Δεν πειράζει αν τα θέλει ακόμα αλεσμένα η Αθανασία, να τρώνε έχει σημασία κι όπως θέλουν αυτά, αν ήταν τοστάκι θα το έτρωγε μια χαρούλα όμως ε? πλάκα έχουν!!

Σοφάκι κομμάτια είσαι φιλενάδα ε?

Τι να κάνεις μωρέ, αν έχετε ζόρι στη δουλειά, δεν κοιμάσαι καλά και το βράδυ δεν θες τίποτα άλλο για να είσαι όλη μέρα κάπως μετά. Υπομονή! Τουλάχιστον περνάει καλά η μικρή στο σχολείο, κοιμάται κιόλας ε? μπράβο της!!

Δοντάκι ακόμα να φανεί καλέ? Βρε τη φαφουτίτσα!

Πήγα σήμερα για κάτι δουλειές το πρωί και τα άφησα λίγο στη μαμά μου, ευτυχώς τα καταφέρνει και τα δυο για λίγη ώρα! Αύριο θα πάμε στο σχολείο να γραφτούμε! Άντε να γίνει και ο δικός μου μαθητούδι! Έχω αγωνία να δω πώς θα τα πάει! Είναι κοινωνικός βέβαια και κάνει εύκολα παρέες, δε νομίζω να έχει θέμα.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Βέφασ χαουζ να το πούμε το καφέ μας!!!!έχω πάθε πλάκα με τις μαγειρικές σας, μπράβο βρε κορίτσια μου, ευτυχώς εμένα ο άντρας μου δε μπαίνει να διαβάσει αυτά που γράφουμε γιατί θα πάθαινε κατάθλιψη...όλο τα ίδια κ τα ίδια μαγειρεύω...

Δε θυμάμαι κ αν σας το είχα πει, μας έχει χαλάσει το ψυγείο και το έχει πάρει ο ψυκτικός εδώ και 10 μερες, έχουμε δανειστεί ένα μικρό από τον γείτονα που με το ζόρι χωράει τα πράγματα μας, οπότε ακόμα χειρότερα, ούτε κατάψυξη έχω, όλο μακαρόνια και λαδερά τρώμε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:κρεατάκι μόνο ο Δημήτρης τρώει..χιχι...

Ελένη μου καλοφωτισμένος ο Βαγγελάκης μας, να είναι πάντα ευτυχισμένος και υγιής και να τον καμαρώσετε γαμπρό!παλικάρι στη βάφτιση ε?και δεν έσκασε χαμόγελο πουθενά..μάλλον άντρας πολλά βαρύς μας βγήκε!Βαγγέλης με το όνομα!Αφού περάσατε όμορφα, αυτό έχει σημασία!

Σοφάκι φο, άστα, με τη δουλειά έχω πήξει κ εγώ, και το θέμα είναι ότι μόλις μπήκε το καλοκαίρι ...φαντάσου τι έχουμε να τραβήξουμε στη συνέχεια...ουφ, έχω αγχωθεί και πως θα γινει με τις βάρδιες, πρέπει να τις κανονίζουμε να μη συμπέφτουν με τον άντρα μου...δηλ. δεν το βλέπω να συναντιώμαστε το καλοκαίρι....ήδη έχουμε ψιλοχαθεί..(με τον άντρα μου)...

Εσείς βλέπω τα πάτε μια χαρά στον παιδικό!είδες, θέμα χρόνου ήταν, είναι ευπροσάρμοστα ακόμα τα παιδάκια μας, σαν πλαστελίνη..χεχε!στρώνει και ο υπνάκος της, άντε να δούμε θα το πιεί και το φρέσκο γάλα?μηπως αρχίσει να κοιμάται καλύτερα έτσι..χλιαρο προς ζεστό το δίνω εγώ στον Δ.

Σοφάκι σισάκι, η Κάλλια μας τρωει μόνη της?άντε φαντάζομαι πως θα γίνεται το καρεκλάκι όμως ε? εγώ δεν τον αφήνω ακόμα, αφενός γιατί πν΄γεται με το κομματάκια, αφετέρου γιατί δεν έχω κουράγιο να καθαρίζω τον χαμό..δλδ ακόμα τρώει εντελώς αλεσμένα και τον ταίζω κανονικά εγώ..αχ, θα πάει σχολείο ο μικρός?πρώτη χρονιά?καλή αρχή!!!

Ελενάκι πεταλούδα μας, σας δίνει μπατσάκια η Αθανασία ε?όπως λένε τα κορ΄τσια φάση είναι, εσύ αγνόησέ την και θα το ξεχάσει..καλέ, πάλι ανησυχείς που δε λέει μαμά μπαμπα?κ την άλλη φορά ανησυχούσες που δεν σηκωνόταν αν θυμάμαι καλά και τσούπ να τη΄που σηκώθηκε!!!είπαμε θέλει τον χρόνο της...εσύ να της τα επαναλαμβάνεις σε διάφορες φάσεις..δηλ. όταν την αλλάζεις, όταν την ταίζεις κ γενικά όταν έχει κέφια...να την πρήζεις κοινώς, θα βαρεθεί και θα τα πει!!!!α, είπες ότι ε΄κανες τυροπιτάκια και μου θύμισες πως είχα σκοπό να κάνω κ εγώ αλλα..τζίφος...είπαμε ευτυχώς δεν μπαίνει ο συζυξ...!

Αγγελικούλα, έτοιμο το σπιτάκι σας!να το χαρείτε τώρα που το τελειώσατε!Η Μάιρα βλέπω είναι καπάτσα και διεκδικεί την περιουσία της!!!έτσι να την μαθαίνετε μη της τα φάει κανένας γαμπρός!!!χαχα!πλάκα έχουν, κ εμείς πήγαμε στη γειτόνισα που έχει ένα κοριτσάκι, εκείνη του έδινε τα παιχνίδια της και ο Δημήτρης δεν την άφηνε να τα ξαναακουμπησει!!!ειδικά τις μπάλες τις είχε πάρει αγκαλιά και δεν τον πλησίαζες να του τις πάρεις..χεχε!

Κορίτσια σας καληνυχτίζω, πρέπει α οριζοντιωθω, είμαι και αδιάθετη, είμαι και πτώμα...αχ, μου λείπετε καλέ....αλλά δεν αντέχω η κακομοίρα είμαι και κάποιας ηλικίας...φιλάκια!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Βέφασ χαουζ να το πούμε το καφέ μας!!!!έχω πάθε πλάκα με τις μαγειρικές σας, μπράβο βρε κορίτσια μου, ευτυχώς εμένα ο άντρας μου δε μπαίνει να διαβάσει αυτά που γράφουμε γιατί θα πάθαινε κατάθλιψη...όλο τα ίδια κ τα ίδια μαγειρεύω...

Δε θυμάμαι κ αν σας το είχα πει, μας έχει χαλάσει το ψυγείο και το έχει πάρει ο ψυκτικός εδώ και 10 μερες, έχουμε δανειστεί ένα μικρό από τον γείτονα που με το ζόρι χωράει τα πράγματα μας, οπότε ακόμα χειρότερα, ούτε κατάψυξη έχω, όλο μακαρόνια και λαδερά τρώμε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:κρεατάκι μόνο ο Δημήτρης τρώει..χιχι...

Ελένη μου καλοφωτισμένος ο Βαγγελάκης μας, να είναι πάντα ευτυχισμένος και υγιής και να τον καμαρώσετε γαμπρό!παλικάρι στη βάφτιση ε?και δεν έσκασε χαμόγελο πουθενά..μάλλον άντρας πολλά βαρύς μας βγήκε!Βαγγέλης με το όνομα!Αφού περάσατε όμορφα, αυτό έχει σημασία!

Σοφάκι φο, άστα, με τη δουλειά έχω πήξει κ εγώ, και το θέμα είναι ότι μόλις μπήκε το καλοκαίρι ...φαντάσου τι έχουμε να τραβήξουμε στη συνέχεια...ουφ, έχω αγχωθεί και πως θα γινει με τις βάρδιες, πρέπει να τις κανονίζουμε να μη συμπέφτουν με τον άντρα μου...δηλ. δεν το βλέπω να συναντιώμαστε το καλοκαίρι....ήδη έχουμε ψιλοχαθεί..(με τον άντρα μου)...

Εσείς βλέπω τα πάτε μια χαρά στον παιδικό!είδες, θέμα χρόνου ήταν, είναι ευπροσάρμοστα ακόμα τα παιδάκια μας, σαν πλαστελίνη..χεχε!στρώνει και ο υπνάκος της, άντε να δούμε θα το πιεί και το φρέσκο γάλα?μηπως αρχίσει να κοιμάται καλύτερα έτσι..χλιαρο προς ζεστό το δίνω εγώ στον Δ.

Σοφάκι σισάκι, η Κάλλια μας τρωει μόνη της?άντε φαντάζομαι πως θα γίνεται το καρεκλάκι όμως ε? εγώ δεν τον αφήνω ακόμα, αφενός γιατί πν΄γεται με το κομματάκια, αφετέρου γιατί δεν έχω κουράγιο να καθαρίζω τον χαμό..δλδ ακόμα τρώει εντελώς αλεσμένα και τον ταίζω κανονικά εγώ..αχ, θα πάει σχολείο ο μικρός?πρώτη χρονιά?καλή αρχή!!!

Ελενάκι πεταλούδα μας, σας δίνει μπατσάκια η Αθανασία ε?όπως λένε τα κορ΄τσια φάση είναι, εσύ αγνόησέ την και θα το ξεχάσει..καλέ, πάλι ανησυχείς που δε λέει μαμά μπαμπα?κ την άλλη φορά ανησυχούσες που δεν σηκωνόταν αν θυμάμαι καλά και τσούπ να τη΄που σηκώθηκε!!!είπαμε θέλει τον χρόνο της...εσύ να της τα επαναλαμβάνεις σε διάφορες φάσεις..δηλ. όταν την αλλάζεις, όταν την ταίζεις κ γενικά όταν έχει κέφια...να την πρήζεις κοινώς, θα βαρεθεί και θα τα πει!!!!α, είπες ότι ε΄κανες τυροπιτάκια και μου θύμισες πως είχα σκοπό να κάνω κ εγώ αλλα..τζίφος...είπαμε ευτυχώς δεν μπαίνει ο συζυξ...!

Αγγελικούλα, έτοιμο το σπιτάκι σας!να το χαρείτε τώρα που το τελειώσατε!Η Μάιρα βλέπω είναι καπάτσα και διεκδικεί την περιουσία της!!!έτσι να την μαθαίνετε μη της τα φάει κανένας γαμπρός!!!χαχα!πλάκα έχουν, κ εμείς πήγαμε στη γειτόνισα που έχει ένα κοριτσάκι, εκείνη του έδινε τα παιχνίδια της και ο Δημήτρης δεν την άφηνε να τα ξαναακουμπησει!!!ειδικά τις μπάλες τις είχε πάρει αγκαλιά και δεν τον πλησίαζες να του τις πάρεις..χεχε!

Κορίτσια σας καληνυχτίζω, πρέπει α οριζοντιωθω, είμαι και αδιάθετη, είμαι και πτώμα...αχ, μου λείπετε καλέ....αλλά δεν αντέχω η κακομοίρα είμαι και κάποιας ηλικίας...φιλάκια!

Λία μου, πολλή δουλειά κι εσείς,ε; Πόσες βάρδιες κάνεις το μήνα; Και όταν λες βάρδιες, τι ωράριο δηλαδή έχετε; Γυρίζεις σπίτι κανονικά το μεσημέρι και ξαναπάς απόγευμα μέχρι βράδυ αργά;

Όχι, μωρέ δεν αγχώνομαι ακριβώς που δεν λέει "μαμα-μπαμπα", το ξέρω πως θα τα πει και είναι θέμα χρόνου. Απλά διαπιστώνω οτι είμαστε από τα λίγα μαγιόπαιδα -ή οι μόνες;- που ακόμη δεν μιλάμε... Η Αθανασία μας θέλει το χρόνο της σε διάφορα, δεν βιάζεται, την έχω ψυχολογήσει πια! χεχεχε Όχι δεν είχα αγχωθεί εγώ που δεν σηκωνόταν με κάποια άλλη θα μας μπέρδεψες... Ίσα ίσα που σηκώθηκε πρώτη φορά στο πάρκο μόνη της αρκετά νωρίς. Για τις χειρονομίες σας είχα πει πως αναρωτιόμουν πότε θα τις κάνει όπως "γεια σου, ευχαριστώ, ελα-έλα κ.α.", πλέον τα κάνει όλα αυτά και άλλα... Χθες της έλεγα "πού είναι το αλογάκι;" και το ξεχώρισε από άλλα ζωάκια που έχουμε στο τραπέζι και το πήρε στα χεράκια! ;) Τελικά του δίνεις φρέσκο; Γιατί είπες στη Σοφία που ρώτησε για τη θερμοκρασία οτι το δίνεις χλιαρό. Το σταμάτησες το αλμιρόν;

Με τις συνταγές άσε με έχει πιάσει κάτι να φτιάχνω καινούρια φαγητά και διάφορα και όταν έχω διάθεση κάνω από κάτι έτσι για να σπάει η μονοτονία! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λία μου, πολλή δουλειά κι εσείς,ε; Πόσες βάρδιες κάνεις το μήνα; Και όταν λες βάρδιες, τι ωράριο δηλαδή έχετε; Γυρίζεις σπίτι κανονικά το μεσημέρι και ξαναπάς απόγευμα μέχρι βράδυ αργά;

Όχι, μωρέ δεν αγχώνομαι ακριβώς που δεν λέει "μαμα-μπαμπα", το ξέρω πως θα τα πει και είναι θέμα χρόνου. Απλά διαπιστώνω οτι είμαστε από τα λίγα μαγιόπαιδα -ή οι μόνες;- που ακόμη δεν μιλάμε... Η Αθανασία μας θέλει το χρόνο της σε διάφορα, δεν βιάζεται, την έχω ψυχολογήσει πια! χεχεχε Όχι δεν είχα αγχωθεί εγώ που δεν σηκωνόταν με κάποια άλλη θα μας μπέρδεψες... Ίσα ίσα που σηκώθηκε πρώτη φορά στο πάρκο μόνη της αρκετά νωρίς. Για τις χειρονομίες σας είχα πει πως αναρωτιόμουν πότε θα τις κάνει όπως "γεια σου, ευχαριστώ, ελα-έλα κ.α.", πλέον τα κάνει όλα αυτά και άλλα... Χθες της έλεγα "πού είναι το αλογάκι;" και το ξεχώρισε από άλλα ζωάκια που έχουμε στο τραπέζι και το πήρε στα χεράκια! ;) Τελικά του δίνεις φρέσκο; Γιατί είπες στη Σοφία που ρώτησε για τη θερμοκρασία οτι το δίνεις χλιαρό. Το σταμάτησες το αλμιρόν;

Με τις συνταγές άσε με έχει πιάσει κάτι να φτιάχνω καινούρια φαγητά και διάφορα και όταν έχω διάθεση κάνω από κάτι έτσι για να σπάει η μονοτονία! :rolleyes:

Ελενάκι, για τις βάρδιες που με ρωτάς, μέχρι τώρα αυτό γινόταν κάποιες μέρες της εβδομάδας έφευγα το μεσημέρι και ξαναπήγαινε το απόγευμα, αλλά τώρα ενόψη καοκαιριού κ επειδή είμαστε λίγα άτομα θα κάνουμε κανονικά απογευματινά 1500-2200 οπότε θα πρέπει να κανονίζω αντίθετες υπηρεσίες με τον άντρα μου και να έρχεται η κοπέλα 1300-1800 στο ενδάμεσο δηλ. θα δούμε, δεν παραπονιέμαι, θα μπορούσα να είμαι και σε χειρότερη θέσαη, δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει αν πάρουμε πουθενά μετάθεση...

αχ, καλά κάνεις και μαγειρεύεις, κ εμένα κάποτε μου άρεσε κ έφτιαχνα ένα σωρό, αλλά παλιά αυτά...

ναι, δίκιο έχεις, το γειά σου γειά σου ανησυχούσες, αλλά θυμάμαι μία που μας το έλεγες και μετά αμέσως το έκανε η Αθανασία, οπότε τσάμπα το άγχος!

τελικά συνεχίζω το φρεσκο γαλα χωρίς λακτόζη, γιατί μάλλον το αλμυρόν του έφερνε τη διάρροια...μόλις το ξαναξεκίνησα έκανε πάλι διάρροιες, το κόψαμε και σταμάτησαν...οπότε συνεχίζουμε έτσι και θα ξαναδοκιμάσω σκόνη λίγο αργότερα...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι, για τις βάρδιες που με ρωτάς, μέχρι τώρα αυτό γινόταν κάποιες μέρες της εβδομάδας έφευγα το μεσημέρι και ξαναπήγαινε το απόγευμα, αλλά τώρα ενόψη καοκαιριού κ επειδή είμαστε λίγα άτομα θα κάνουμε κανονικά απογευματινά 1500-2200 οπότε θα πρέπει να κανονίζω αντίθετες υπηρεσίες με τον άντρα μου και να έρχεται η κοπέλα 1300-1800 στο ενδάμεσο δηλ. θα δούμε, δεν παραπονιέμαι, θα μπορούσα να είμαι και σε χειρότερη θέσαη, δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει αν πάρουμε πουθενά μετάθεση...

αχ, καλά κάνεις και μαγειρεύεις, κ εμένα κάποτε μου άρεσε κ έφτιαχνα ένα σωρό, αλλά παλιά αυτά...

ναι, δίκιο έχεις, το γειά σου γειά σου ανησυχούσες, αλλά θυμάμαι μία που μας το έλεγες και μετά αμέσως το έκανε η Αθανασία, οπότε τσάμπα το άγχος!

τελικά συνεχίζω το φρεσκο γαλα χωρίς λακτόζη, γιατί μάλλον το αλμυρόν του έφερνε τη διάρροια...μόλις το ξαναξεκίνησα έκανε πάλι διάρροιες, το κόψαμε και σταμάτησαν...οπότε συνεχίζουμε έτσι και θα ξαναδοκιμάσω σκόνη λίγο αργότερα...

Ναι, μωρέ είναι ζόρικη περίοδος για τη δουλειά σας και η Σύρος έχει πολύ κόσμο, αρκετό τουρισμό, πάνε κι έρχονται τα πλοία και το 15Αύγουστο είναι το αποκορύφωμα, ξέρω... Υπομονή Λιάκι μου.... Όταν πηγαίνεις σε βάρδια 15:00 με 22:00 φαντάζομαι δεν κάνεις δουλειά γραφείου,ε; Κάτω στο λιμάνι είσαι και ελέγχεις τα πλοία που μπαινοβγαίνουν, ρυθμίζεις κυκλοφορία κλπ; Μετάθεση τώρα στα κοντά δεν πιστεύω να πάρετε, τις έχουν μειώσει κατά πολύ, αν δεν ζητήσεις δύσκολα μετακινήσε, τουλάχιστον στο στρατό έτσι είναι πλέον για να μην σου πληρώνουν τα οδοιπορικά... Τώρα αν και όταν σας δώσουν μετά από χρόνια, έχει ο Θεός.... :rolleyes:

Άντε ρε συ, σας έφερε διάρροια το αλμιρόν; Πόσο καιρό του το έδινες; Αν έφταιγε το γάλα δεν θα τον έπιανε με το που το ήπιε για πρώτη φορά; Από την άλλη λες οτι ξανά έκανε μόλις του το έδωσες πάλι.... Τι να πω... Δοκίμασε καμία άλλη σκόνη...

Όλα θα τα κάνουν τα νινάκια μας, δεν βιαζόμαστε... Μια ζωή "μαμά" και "μπαμπά" θα μας φωνάζουν τα γλυκούλια μας, ζωή να'χουν! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...