Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Μαρία μου, φάση περνάει ο Γιαννάκης σου και θα περάσει...Κλασικά σαν όλες τις άλλες φάσεις που περνάνε κατά καιρούς... Και η Αθανασία το έχει περάσει και δυσκολευόταν να κοιμηθεί αν και νύσταζε και μάλιστα εμάς μας έπαιρνε περισσότερο από 5 λεπτά η όλη διαδικασία και ήθελε χαιδεματάκια... Κρεμόμουν πάνω από την κούνια της πόση ώρα και το μάτι της γαρίδα, αχ δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι, δεν κράτησε όμως πολύ... Η Αθανασία στέκεται αρκετά καλά, δεν πέφτει πολύ εύκολα κι έτσι την αφήνω και μόνη της όρθια αρκετά, βέβαια πάντα είμαι κοντά της, την βλέπω, όχι μόνη εντελώς... ;) Με τα παούτσια έχεις κανένα νέο;

Φουτράκι, κούκλα η κόρη και μεγάλωσε πολύ όπως σου σχολίασα και στο facebook! Είναι γλύκα πραγματικά και το στυλ....στυλάτο!!! χεχεχεχε Ωχ, κλαίει πολύ η κακομοίρα στον παιδικό,ε; Πού να μην κλαίει.... Τόσα καινούρια πρόσωπα και η γνώριμη φατσούλα της μαμάκας πουθενά!! Δεν είναι και λίγο σοκ... Πιστεύω μέρα με τη μέρα να συνηθίσει... Τη φίλησαν όλα τα παιδάκια,ε; :? Δεν έχω χειρότερο να μου τη φιλήσουν παιδάκια μικρά!! Δεν αφήνω ούτε στο 1 μέτρο να τη ζυγώνουν, έχω φοβία, τι να κάνεις όμως στον παιδικό είναι αναπόφευκτο! :shock:

Συμπεθέρα τα ίδια έχουμε...κι εμείς μαυρίζουμε από το κλάμα αν με χάσει από το οπτικό πεδίο... Μα είναι φοβερό! Εκεί που πάιζε χαρούμενη αν με χάσει πάει χάλασε ο κόσμος!! :? Να δω ως πότε... Μου είπε ο μπαμπάς μου σήμερα στο τηλ. πως πρέπει να απογαλακτιστεί σιγά σιγά η μικρή από μένα και να μην κάνει έτσι όταν φεύγω. Μα το θέμα είναι οτι αν φύγω απο το σπίτι κανα 2ωρο π.χ. δεν ειναι οτι θα με ζητάει, κάθεται και με άλλους ΑΝ δεν με βλέπει.. Αν με δει να περιφέρομαι από δωμάτιο σε δωμάτιο και δεν την παίρνω τότε θα γίνει ο κακός χαμός... :? Πάντως να απογαλακτιστεί ακόμη χλωμό γιατί με την άνευ αποδοχών που θα πάρω από Σεπτέμβρη θα είμαστε αυτοκόλλητες για άλλη μία χρονιά! ;) Μετα γυαλάκια λες θα τα θέλει του χρόνου,ε; Μακάρι!!

Λία μου, είχατε τέτοιες ιστορίες με τον αποστρατευμένο διοικητή.. Σας έφεξε!! Είναι και το Πάσχα εν όψει... Καλό κουράγιο! Μπράβο πάντως στη Μαρία που του μαθαίνει τόσο πράγματα, όταν έχεις χρόνο πες μας τι νέο έμαθε!!

Σοφάκι-Σισάκι, όπου να ναι θα περπατήσει η Κάλλια μας, αφού πάει σφαίρα γύρω γύρω στο τραπεζάκι...λίγο να πάρει τον αέρα, να δει οτι μπορεί και θα αλωνίζει! Τζίφος και εσείς με τα αλεσμένα,ε; Είναι δύσκολη υπόθεση.... Τυχερή, δεν θα έχεις πεθερικά αυτές τις γιορτές!! Γιουχουουου!!!! :tongue:

Εμείς είμαστε καλά μανούλες μου, σήμερα γιορτάζουμε....έχει τα γενέθλιά του ο μπαμπάς μας!!! :P Έγινε 29!!! Δεν θα κάνουμε βέβαια τίποτα ιδιαίτερο, μια τούρτα του πήραμε με την Αθανασία το πρωί και τα αντίστοιχα κεράκια και τα έσβησε! :D Όλες οι γιορτές μαζί, την Ανάσταση πάλι γιορτάζει και η μικρή σε λίγο γενέθλια...χαμός! ;)

Κατά τα άλλα όχι δεν έχω στρώσει τα κόκκινα χαλιά ακόμη...χιχιχι Το Σουκου θα κάνω τη γενική μου για να τα βρει φρέσκα και παστρικά η πεθερούκλα!!! χοχοχοχο :tongue: Καλά με τη μικρή κολλημένη επάνω μου όσα μπορώ θα κάνω εννοείται, κοινώς "όσα βλέπει η πεθερά"! :tongue: Καλή είναι μωρέ, είπαμε θα έχουμε και παρέα τέτοιες μέρες... :rolleyes: Θα μου κρατήσει και τη μικρή να πάμε καμία βόλτα με τον Τάσο σα ζευγάρι επιτέλους, θα ανεβώ και στο μηχανάκι μας να πάρουν τα μυαλά μου αέρα!!! :tongue:

Από το νονό μας ακόμη κανένα νεότερο, άφαντος!! Θα σας ενημερώσω...

Τα μη αλεσμένα κι εγώ τα φοβάμαι ρε γμτ.... Κανονικά της τα αλέθω όλα και απλά όταν τρώμε κάτι της δίνω μικρές μπουκίτσες...

Τη νύχτα μια χαρά κοιμόμαστε και οι 3 μαζί στο δωμάτιο, δεν ξέρω αν έτυχε αλλά είναι πολύ ήσυχη και ήρεμη από τότε που είναι μαζί μας... :rolleyes:

Ελενακι Χρονια πολλαααααα... να χαιρεστε τον μπαμπα σας!!!! καλε μικρος ειναι ο δικος σας μπαμπας!!!!! Εμας ειχε γενεθλια στις 19 Απριλιου και εγινε 35 (γερασε χιχιχιχιχιχι)......

Παπουτσια βρηκα τελικα... εχθες κατεβηκαμε κεντρο βολτουλα στην παραλια και βρηκα απο τα migato nude γοβες....... τελικα ολοι μου λεγατε για nude και με πεισατε χαχαχαχαχα....

Μπραβο στο καλο μας το κοριτσι που ειναι ησυχη τη νυχτα.... μακαρι να στρωσουμε και μεις..... τωρα που ετοιμαζεται δοντι( η μυτουλα βγηκε) το γυρισαμε παλι στο 2ωρο... χμμμμμ ειπαμε μεχρι τα 18 εχουμε χρονια χαχαχαχα.....

Πολυχρονος και παλι ο μπαμπας σας και μςε το καλο να υποδεχτειτε τα πεθερικα!!!


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Τι κάνετε?

Έχω να μπω λίγες μέρες αλλά έτρεχα με κάτι θεματάκια υγείας, όλα ο.κ τώρα όμως, έκανα και τη γενική μου και δεν είχα χρόνο καθόλου, 2 βδομάδες παλεύω να καθαρίσω, με δύο παιδιά ζόρικο να ξεσηκώνεις!

Ετοιμάζεστε για Πάσχα? θα πάει καμιά διακοπές?

Εμείς εδώ οικογενειακά με τους δικούς μου θα είμαστε, μπα Κατερινάκι, είπαν τα πεθερικά δεν κατεβαίνουν, δεν είμαι 100% όμως σίγουρη, έχουν ακόμα καιρό να αλλάξουν γνώμη!!

Η μικρή έχει γίνει τσαούσα, όλο πάει στην πόρτα και περιμένει να τη βγάλει κάποιος και κλαίει, βλέπει και το Γιάννη και μπαινοβγαίνει και σου λέει εγώ τι κάνω εδώ? Δεν κάνει ακόμα βηματάκια μόνη της, πάει βέβαια γύρω γύρω στο τραπεζάκι του σαλονιού σε χρόνο ντε τε, οδηγάει και την περπατούρα μόνη της και έχει πλάκα, δοντάκια έχουμε 6 τώρα και φαγούρα μπόλικη, από φαγητό τρώει το δικό της αλεσμένο δεν το θέλει κομματάκια, το δικό μας όμως της κατεβαίνει μια χαρά ολόκληρο, ψωμί, μπισκότα, φρυγανίτσες απ' όλα! Αυγό δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα κανονικά, άμα χρονίσουμε, όταν δοκιμάζει όμως από του Γιάννη της αρέσει πολύ!

Αγγελικούλα η Μάιρα κρύωσε?

Θα περάσει μην ανησυχείς, βάζε της πολύ ορό και θαλασσινό νερό και θα δεις διαφορά!

Σοφάκι καλή προσαρμογή να έχετε στο σταθμό κοριτσάκι! Εύχομαι να συνηθίσει γρήγορα η Αναστασία και να είσαι κι εσύ χαλαρή να πηγαίνεις στη δουλίτσα σου!

Ελενίτσα λαζάνια με λαχανικά ε?μμμμ!!φτιάχνω κι εγώ μια τέτοια συνταγή, λαζάνια με λαχανικά και μπεσαμέλ από πάνω, παστίτσιο λαχανικών δηλαδή, εσένα τέτοιο ήταν ή καμία σχέση?

Μαράκι κάνεις τις τελευταίες ετοιμασίες για τη βάφτιση?

Ωραία!!

Ο μικρός σου κάνει νούμερα όταν τον βάζεις για ύπνο? Νομίζω όταν μάθουν να σηκώνονται έχουν αυτό το θεματάκι, και η δικιά μου γκρινιάζει 2-3 λεπτά αλλά μετά κοιμάται ευτυχώς.

Κατερινάκι καλύτερα είναι ο Γιώργος που είχε κρυώσει ε?

Το έριξε στη δίαιτα τώρα? 11 κιλά είναι? Γι' αυτό και η δίαιτα καλε!

Σίδερο ε? Κι εγώ έχω αρχίσει και αφήνω μερικά δικά μας ήδη γιατί δεν προλαβαίνω, εσύ με τη δουλειά που να προλάβεις!

Σοφακι τι κανετε??? τελειωσες τη γενικη ε??? σε Ζηλευω.... εμεις ακομα δεν αρχισαμε.... περιμενω τη μαμα μου αλλα πιστευω σε 2 μερουλες θα ειναι ολα κομπλε....

Η Καλλια το κοβω οπου να ναι θα περπατησει..... καλομελετα και ερχεται χαχαχαχα........ και υστερα στην κυριολεξια ποιος την πιανει!!!!


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι Χρονια πολλαααααα... να χαιρεστε τον μπαμπα σας!!!! καλε μικρος ειναι ο δικος σας μπαμπας!!!!! Εμας ειχε γενεθλια στις 19 Απριλιου και εγινε 35 (γερασε χιχιχιχιχιχι)......

Παπουτσια βρηκα τελικα... εχθες κατεβηκαμε κεντρο βολτουλα στην παραλια και βρηκα απο τα migato nude γοβες....... τελικα ολοι μου λεγατε για nude και με πεισατε χαχαχαχαχα....

Μπραβο στο καλο μας το κοριτσι που ειναι ησυχη τη νυχτα.... μακαρι να στρωσουμε και μεις..... τωρα που ετοιμαζεται δοντι( η μυτουλα βγηκε) το γυρισαμε παλι στο 2ωρο... χμμμμμ ειπαμε μεχρι τα 18 εχουμε χρονια χαχαχαχα.....

Πολυχρονος και παλι ο μπαμπας σας και μςε το καλο να υποδεχτειτε τα πεθερικα!!!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ Μαράκι!!! Να είστε κι εσείς καλά, υγεία πάνω απ'όλα!! Καλέ, κι ο δικός σας γιόρταζε τόσο πρόσφατα; Μας το είχες πει, δεν θυμάμαι!! Να τον χαίρεστε!!! Πολύχρονος να είναι!! Ναι, είναι μικρός ο δικός μας αρκετά! Να φανταστείς του ρίχνω 1,5 χρόνο! χιχιχιχι ;) ;) ;) ;)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως ειπα και στην Ελενη, παπουτσια βρηκα επιτελους.....

Εχθες πηραμε και τον σταυρο, η πεθερα μου παρηγγειλε και τα γλυκα για την εκκλησια και τωρα περιμενω να μου δωσει ο νονος μας το τηλ απο το μπουκετο μπαλονια να κανονισω για στολισμο.... ολα ετοιμα δηλαδη, μες στη βδομαδα θα ερθουν και τα ρουχαλακια και βουρρρρρρ για την κολυμπηθρα.............. επιτελους να γινουμε χριστιανουληδες!!!!!!!!!!!

Απο γκρινιτσα εχουμε λιγη αλλα δικαιολογημενα... εσκασε μυτη και το δευτερο και απο οτι εβλεπα το πρωι ειναι και τα πανω ουλα πρησμενα..... χμμμμμ ιδωμεν.... Απο φαγητο και εμεις ουτε να το δει το μη αλεσμενο.... αναγουλιαζει ενω με το ψωμακι, τα κουλουρακια και το δικο μας φαγητο (και εγω του δινω μπουκιτσες οταν τρωμε) δεν εχει προβλημα.... το αυγο (εχει εδω και μια βδομαδα τρωμε και ασπραδι) σημερα που του το εκανα μελατο το εφαγε καλυτερα.... βαζω και λιγο ελαιολαδο και λιγο λεμονι (οπως μας το εκανε η γιαγια μου) και του αρεσει περισσοτερο.....

Αυτα κοριτσακια.... το απογευμα κλασικα βολτουλα.... καλε τι τελειος καιρος... καλοκαιριαζειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι σουπερρρρρρρρρρρρρ


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως ειπα και στην Ελενη, παπουτσια βρηκα επιτελους.....

Εχθες πηραμε και τον σταυρο, η πεθερα μου παρηγγειλε και τα γλυκα για την εκκλησια και τωρα περιμενω να μου δωσει ο νονος μας το τηλ απο το μπουκετο μπαλονια να κανονισω για στολισμο.... ολα ετοιμα δηλαδη, μες στη βδομαδα θα ερθουν και τα ρουχαλακια και βουρρρρρρ για την κολυμπηθρα.............. επιτελους να γινουμε χριστιανουληδες!!!!!!!!!!!

Απο γκρινιτσα εχουμε λιγη αλλα δικαιολογημενα... εσκασε μυτη και το δευτερο και απο οτι εβλεπα το πρωι ειναι και τα πανω ουλα πρησμενα..... χμμμμμ ιδωμεν.... Απο φαγητο και εμεις ουτε να το δει το μη αλεσμενο.... αναγουλιαζει ενω με το ψωμακι, τα κουλουρακια και το δικο μας φαγητο (και εγω του δινω μπουκιτσες οταν τρωμε) δεν εχει προβλημα.... το αυγο (εχει εδω και μια βδομαδα τρωμε και ασπραδι) σημερα που του το εκανα μελατο το εφαγε καλυτερα.... βαζω και λιγο ελαιολαδο και λιγο λεμονι (οπως μας το εκανε η γιαγια μου) και του αρεσει περισσοτερο.....

Αυτα κοριτσακια.... το απογευμα κλασικα βολτουλα.... καλε τι τελειος καιρος... καλοκαιριαζειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι σουπερρρρρρρρρρρρρ

Μαρία μου με γειες τα παπούτσια καλοφορετα και με το καλό να φωτιστεί ο μπεμπάκος σας!!! Όλα θα πάνε τέλεια!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενίτσα να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Να τα εκατοστήσει!!

Θα μείνουν μέρες τα πεθερικά σου? να πας καμιά βολτούλα κι εσύ με το σύζυγο, ευκαιρία θα είναι!

Μαράκι μεγειά τις γόβες! Καλοφόρετες!

Κούκλα θα είσαι σίγουρα!

Περιμένεις τη μαμά για βοήθεια με το σπίτι ε?

Σίγουρα θα τη χρειαστείς, εφόσον έχεις και τις ετοιμασίες για τη βάφτιση, τα τελευταία ψώνια κ.τ.λ δεν παλεύεται με το μωρό αγκαζέ!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενη μου να χαιρεστε τον μπαμπα σας κ να σας χαιρεται κ αυτος για αλλα 100χρονια τις κουκλες του:tongue:;)! Μα καλα τι γινεται μας εχουν σαγηνευσει ολοι οι αντρες του Απριλιου? Κ εμενα ο Τασος 10Απριλιου γιορταζε:tongue:!

Αντε με το καλο να ερθει η πεθερα σου να ξεκουραστεις κ εσυ κ να βγειτε επιτελους μια φορα μονοι με τον συζυξ! Το χρειαζομαστε που κ που.

Οσο για το φαινομενο της μαμακιασης εγω θα ανησυχησω αν συνεχισει να το κανει μετα τα 3χρ. γιατι ολες που εχω ακουσει μεχρι τοτε υπαρχει σχετικο κολλημα με την μαμα κ λογικο ειναι μωρε αφου ειναι τοσο μικρα κ μας εχουν αναγκη!

Μαρια, καλοφορετα τα παπουτσια θα εισαι σιγουρα κουκλα-μαμα με τον Γιαννακη σου αγκαλια! Θα εχετε κ στολισμο μπαλονακια τι ωραια? Τα γλυκακια θα τα δωσετε στην ταβερνα ή εξω απο την εκκλησια σε παγκο στολισμενο? Με γειες κ τα δοντακια, το βαλε αποφαση να μην ειναι φαφουτακι στην βαφτιση του,χαχαχα:tongue:!

Σοφακι "ο μπομπιρας ξεπορτισε" (που λεει κ ο τιτλος της ταινιας, στην δικη σου περιπτωση ο θηλυκος μπομπιρας η Καλλια:D)! Παει τραπεζακι-επιπλο-καναπε, εεε καποια στιγμη θα περασει κ το κατωφλι της πορτας κ αυτη μονη της κ θα εχει μια ικανοποιηση,αχαχαχ:tongue:;)!

Σου ευχομαι να γλιτωσεις κ τον πεθεροβραχνα, κ εμεις εδω οικογενειακα (αν δεν εχουμε κατι απροοπτο με τον θειο μου, δυστυχως) γιατι κ ο Τασος δουλευει ολες τις μερες, μαλιστα τωρα περισσοτερο, ολοι ερχονται στα εξοχικα τους, οποτε εδω θα εχει κοσμο.

Κατερινιω, ειπε να κανει διαιτα ο Γιωργακης? Μη λετε κ εσεις μπροστα του ποσα κιλα ειναι, το παιρνει κατακαρδα κ σου λεεει ειναι κ Πασχα θα ξεφυγουμε κ λιγο κ να τα γραμμαρια στη ζυγαρια να ανεβαινουν,;)! Λογικο παντως, περα απο την πλακα, να μην εχει ορεξη με τον πονολαιμο κ τα δοντακια του καθισαν ολα μαζι κ εμενα θα μου κοβοταν η ορεξη (αλλα που:tongue::rolleyes:)!

Για τον παιδικο αυτο που περιγραφεις πιστευω συμβαινει στα λιγο μεγαλυτερα παιδακια, στην δικη μας περιπτωση "γκανιαζει" απο την αρχη μεχρι καποια στιγμη που προφανως βαριεται να κλαιει κ μετα αντε παλι απο την αρχη:|. Σημερα εκλαιγε μου ειπε η δασκαλα της απο την αρχη μεχρι κ 2ωρες μετα, κ καποια στιγμη αρχισε να μπουσουλαει-σερνεται δειλα δειλα προς καποιο παιχνιδακι στο πατωμα για να το φτασει... Παντως οταν την πηρε αγκαλια κ της ειπε "κανε γεια σου στα παιδακια" το εκανε προθυμοτατα, μαλλον καταλαβε οτι θα εφευγε απο το "μαρτυριο" της ταξης:tongue::rolleyes::rolleyes:! Τουλαχιστον εφαγε λιγη ψαροσουπα εκει, βεβαια καθολου νερο κατι που ειναι αναμενομενο τις πρωτες μερες μου ειπε η δασκαλα της, κ φυσικα καθολου φρουτοκρεμα. Ααα, κ απο το ζορι ξαναλερωσε (για 3η μερα) μεχρι κ το παντελονακι της κατι που στο σπιτι ειχε πολυ καιρο να της συμβει:confused:!

Αυτα κορακλες, καληνυχτα κ απο δω, σε ολες!!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαιομανουλες!!!!!

Χαθηκα πολυ καιρο, αλλα ελπιζω να μην κοπηκα απο απουσιες......

Τρεχω και δεν φτανω......στη δουλεια πολυ πηξιμο και υπερωριες...... προσπαθω να οργανωσω τη βαπτηση, που ειμαι σιγουρη οτι κατι δεν θα προλαβω.....προσπαθω να βλεπω και να παιζω οσο γινεται με τα ζουζουνια μου.....αχαχχχχ θελω να κερδισω το τζοκεεεεεεεεεεερ.........γινεται?????

Ο μικρος περπαταει και αλωνιζει ολο το σπιτι, ο Νικολας παει απο πισω του και ολο του ριχνει καμια σπρωξια(ευτυχως δεν εχουμε σοβερα περιστατικα μεχρι τωρα), ανεβαινει και κατεβαινει απο τους καναπεδες μονος του και μαζευει ολα τα ψιχουλακια-σκουπιδακια απο κατω και κατευθειαν στο στομα (εχω γινει αυτοκολλητη με τη σκουπα....). Βγαλαμε και τα δυο πανω δοντακια και ο υπνος μας συνεχιζει χαλια (το μονο σημαδι βελτιωσης ειναι οτι τις πρωτες 2-3 φορες θελει μονο πιπιλα και ξανακοιματε).

Ελενιτσα περιεργα σας τα λεει ο νονος μου φαινεται. Μηπως ειναι γενικα το στυλ του ετσι??? Ειναι καποιοι αντρες (το ξερω απο τον δικο μου) που ακομη και για τα αυτονοητα θελουν σκουντιγμα. Δεν ξερω λεω, γιατι αν θυμαμαι ειναι πολλα χρονια φιλος σου και οχι ενας απλος γνωστος που δεν τον νοιαζει αν παρεξηγηθειτε.

Σοφια φ. για πες νεα απο τον παιδικο. Αχ τι με περιμενει απο Σεπτεμβρη....

Την υπολοιπη μερα ειναι καλα η Αναστασια?? Οταν γυρισεις στη δουλεια ποσες ωρες θα την αφηνεις?

Σοφια ελπιζω ολα καλα με την υγεια σου. Η Καλια ειναι ετοιμη να περπατησει εε??? Ο μεγαλος την προσεχει??

Τι λες βρε παιδι μου θα κανετε γιορτες χωρις την πεθερουλα?? Τι κριμα......

Κατερινα αυτο με το 12ωρο υπνο μη το πετας ετσι αποτομα....ζαλιστηκα....χαχααα Μπραβο στο μικρο, μακαρι να συνεχισει ετσι.

Για τα γυαλια που ελεγες συμφωνω οτι στα 2 τα θελουν και δεν τα βγαζουν,το ιδιο και ο Νικολης μου αν τα ξεχνουσαμε καμια φορα μας τα ζηταγε επιμονα περισυ. Καλα φετος τα θυμαται μονος του πριν βγει εξω. Και πιστευω οτι πρεπει να ειναι ευκαπτα γιατι δεν καταλαβαινουν οτι σπανε και τα τραβανε.

Μαρια μεγεια τα παπουτσακια, καλοφορετα. Θυμησε μου ποτε ειναι η βαπτηση?? Εισαι πανετοιμη? Για στολισμο τι θα κανεις? Δεν θυμαμαι καλα ο Γιαννης σου ειναι 80 ποντους ή το ειπε αλλη μανουλα?? Οποιο παιδακι και αν ειναι μας εχει φαει λαχανο, εμεις τωρα πιασαμε τους 75.

Λια δυσκολες μερες και για εσενα στη δουλεια εε???? Τι να κανουμε, ετσι οπως μας καταντησανε πρεπει να λεμε ευχαριστω που εχουμε δουλεια....

Πολυ μου αρεσε που η κοπελα μαθαινει καινουρια πραγματα στο μικρο σου, αυτο σημαινει οτι ενδιαφερεται και οτι ασχολειται αρκετα, αρα οτι περναει καλα το παιδακι σου.

Αγγελικη πως ειναι η Μαιρα?? Τελειως καλα ελπιζω.

Με το σπιτι ενταξει, τελειωσατε με τις εργασιες??

Οσο για τα αλεσμενα εγω δεν τα σταματαω (εχω και το αγχος των κιλων). Δεν θελω να μου μειωσει ποσοτητες. Του δινω βεβαια κομματακια απο διαφορα(μπανανα, ζυμαρικα,ψωμι,καροτοκλπ.) αλλα το φαγητο αλεσμενο.

Απιστευτο....εχω τον μπεμπη σε ενα κεντρο δραστηριοτητων(σαν στρατα αλλα χωρις ροδες) και κοιμηθηκε....απιστευτο......χαχαα

Σας χαιρετω!!!!!!


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι-Φο, ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι για τις ευχές!!! Κι εσείς να χαίρεστε τον δικό σας μπαμπούλη, όντως καλέ μας μάγεψαν οι άντρες του Μαγιού;;; :tongue: Κι εσείς πρόσφατα είχατε γενέθλια!! :P

Αχ, η καλή μου η Ανάστω, χαιρετούσε τα παιδάκια στον παιδικό όταν έφευγε!!! Θα το κατάλαβε η πονηρούλα οτι πάει σπίτι....χαχαχαχα :tongue: Πάλι έκλαιγε,ε; Ουφ... Είναι μια νέα αρχή περίεργη γι αυτά... Υπομονή! Λες η μαμακίαση να πάει ως τα 3;;; :?

Σοφάκι-Σισάκι, ευχαριστούμε και εσένα!! Να είστε όλοι καλά κι αγαπημένοι! :D Τα πεθερικά μου θα μείνουν 6 μέρες, καλά είναι!

Ελένη1977, τι κάνεις μανούλα;; Έχεις πήξει στη δουλειά,ε; Δύσκολα, υπερωρίες ακούω...ελπίζω τουλάχιστον να σου τις πληρώνουν... Περπατάει το μικράκι σου καλέ; Πω πω ένας βιαστικούλης!! Μια ζωή θα περπατάς βρε πες του, άραξε από αγκαλιά σε αγκαλιά όσο μπορείς! :tongue: Ήταν από πάντα πρωτοπόρος, θυμάμαι πως από πολύ νωρίς σηκωνόταν μόνος στο πάρκο! :P Μπράβο στο αγόρι μας!! Ο νονός μας ναι περίεργα μας τα λέει και είναι και κολλητός μου από το γυμνάσιο.... :shock: Γενικά είναι πολύ του προγράμματος, το βλέπω και το λέει και ο ίδιος και αγχώνεται αν βγει εκτός υπολογισμού, είναι λίγο τιτίζης να το πω και τυπικός γενικά.... Κι όμως! Το ξέρω πως αυτό του το χαρακτηριστικό δεν συμβαδίζει με τα τελευταία του καμώματα περί λαμπάδας, έτσι έιναι όμως και γι αυτό απορώ ακόμη περισσότερο με τη συμπεριφορά του.... Με το καλό και οι δικές σας προετοιμασίες για τη βάφτιση (πότε είναι; )


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλέ περπάτησε η ζουζούνα μου σήμερα! 20 βηματάκια κοντά έκανε μόνη της! Σε λίγη ώρα που ξεψάρωσε πήγε πέρα πέρα έστριψε και ξαναγύρισε κιόλας το σκατό!! χαχα! Από αύριο θα το εξασκήσουμε περισσότερο το άθλημα και θα πετάμε σε λίγες μέρες! Κι εγώ μαζί της να μην πέσει πουθενά εννοείται!

Τι κάνετε εσείς?

Ελενίτσα τρέχεις κοπέλα μου ε? Άντε να το κερδίσεις το τζόκερ σου εύχομαι, παίξε εσύ και ποτέ δεν ξέρεις, σήμερα κι εγώ έβλεπα Μενεγάκη και έδινε δώρο αυτοκίνητο αν πετύχαινες το σωστό τετράγωνο ανάμεσα σε 30 και κέρδισε το 21 τελικά που είχα στο μυαλό μου, θα παίξω κι εγώ μήπως και ξαναφανώ τυχερή! Καλέ ο μικρός ανεβοκατεβαίνει στους καναπέδες από τώρα? οιμε! τούτος ξεψάρωσε γρήγορα μου φαίνεται! Καλό κυνήγι και σε εσένα λοιπόν! Καλά για τη σκούπα κι εγώ μια από τα ίδια, τώρα που αλωνίζει η μικρή κάθε μέρα θέλει σκούπισμα το πάτωμα αλλιώς βρίσκει ψιχουλάκια και τσουπ στο στόμα!

Σοφάκι άντε σε λίγες μέρες η Αναστασούλα θα πηγαίνει με χαρά στο σχολείο θα δεις, οι πρώτες μέρες θα είναι λίγο δύσκολες αλλά μετά πιστεύω θα συνηθίσει. Σε βλέπω κι εσένα ψύχραιμη, όχι πως δεν αγχώνεσαι απλά δεν το δείχνεις προς τα έξω και θα τη βοηθήσεις αν δε μεταφέρεις το άγχος σου σε αυτήν.

Ελενίτσα καλά είναι 6 μέρες που θα κάτσουν τα πεθερικά, ούτε λίγο ούτε πολύ, μακάρι να το έκανα και οι δικοί μας έτσι! Ρε συ με το νονό είσαι σίγουρη πώς δεν θα έστελνε του παιδιού δώρο-λαμπάδα από μόνος του μέχρι την άλλη βδομάδα? Μήπως βιάστηκες να του στείλεις μνμ?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα είδα ότι το έχετε αναλύσει το θέμα με το νονό στο φέισμπουκ και κατάλαβα ότι δεν το είχε σκοπό να της στείλει κάτι, γιατί μωρέ κι αυτός όμως? Ίσως το οικονομικό θα μου πεις, αλλά είναι και τα γενέθλια της μπουμπούς, κάτι συμβολικό έστω!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι το έχετε αναλύσει το θέμα με το νονό στο φέισμπουκ και κατάλαβα ότι δεν το είχε σκοπό να της στείλει κάτι, γιατί μωρέ κι αυτός όμως? Ίσως το οικονομικό θα μου πεις, αλλά είναι και τα γενέθλια της μπουμπούς, κάτι συμβολικό έστω!

Μπράβο στη Κάλλια μας!!!!!!! Άντε και τρεχαντήρα σας ευχόμαστε εγώ και η Αθανασία!!! χιχιχι Περπάτησε κιόλας η σκατούλαα, χθες λέγαμε πως μόλις πάρει τον αέρα και δεί οτι μπορεί και μόνη θα περπατήσει και τσουπ!!! Να την!!! :P

Άσε απαράδεκτος ο νονός όλο λέω να μην το σκέφτομαι και όλο μόλις κάτσω εκεί είναι το μυαλό μου.... :evil: Ούτε κάτι συμβολικό, έστω..τπτ... Τι να πω...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

τι βλέπω?περπάτησε η Κάλλια μας???20 βήματα?καλέ τι ξεκίνημα ήταν αυτό?για μαραθονοδρόμος πάει?νόμιζα με 2-3 ξεκινάνε!ΕΥΓΕ στο κορίτσι μας!!!καλά κυνηγητά στη μαμά!!!χαχα!

Ελένη 77 χάθηκες βρε κορίτσι μου, αλλά αν δουλέυεις υπερωρίες τι να προλάβεις κ με 2 μικρά,,,κ εγώ που πηγαίνω κ απογεύματα χάνω όλη την ημέρα μου κ δεν προλαβαίνω τίποτα...άντε καλή τύχη με το τζόκερ!!!:D:D:D

Ελενάκι, άντε βρε, μη τα σκέφτεσαι με το νονό...είπαμε πρώτη του χρονιά ήταν, θα συμμορφωθεί με τον καιρό...θα τον παίρνει τηλ. η Αθανασία κ θα του λέει"νονέ, τι δώρο θα μου πάρεις???" κ θα βγαίνεις από τη δύσκολη θέση!χεχεχε!

Μαράκι με γειά τα πα΄πούτσια καλοφόρετα!είδες τελκά το nude παίζει πολύ!!!

εγώ κορίτσια, ολο στο τρέξιμο, έφτιαξα 100 χάρτινα καραβάκια με κορδέλες για τις παιδικές μπομπονιέρες και για διακόσμηση στα τραπέζια...τώρα έχω να ετοιμάσω βαλίτσες τη Πέμπτη φεύγουμε γιαΜάκρη να κάνουμε Πάσχα κ τη Δευτέρα του Πάσχα Γύθειο...άντε να δούμε!

πήγαμε κ παιδίατρο, δεύτερη δόση Ηπατιτιδας, είμαστε 10 κιλά κ 77 πόντους, μια χαρά τον βρήκε, ξεκινάμε όλα τα φαγάκια μόλις χρονίσει και ολόκληρο το αυγό!Επίσης αποφάσισα να του αλλάξω γάλα, θα του πάρω το frisogrow της νουνου μόλις κλείσουμε χρόνο!ήδη του έδωσα το αντίστοιχο 2ης βρεφικής να δω αν του αρέσει κ το ήπιε μια χαρα!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Άντε καλέ ερήμωσε το καφέ μας... Μπείτε και πείτε κανένα νέο....:rolleyes:

Λία μου, μια χαρά ο Δημητρός, ετοιμάζεται και για ταξιδάκι....Θα περάσετε τέλεια, μην ανησυχείς, όλα θα πάνε κατ'ευχήν και με τη βάφτιση!!! Ακούω χάρτινα καραβάκια...στολιδάκια χαμός!!! :P Χρυσοχέρα!!! Το γάλα το frisogrow καλό όντως;; Τα κακάκια του είναι οκ;

Εμείς πήγαμε παιδίατρο για αυτό είπα να σας γράψω εδώ τα νέα μας! Είχε να τη δει 3 μήνες, τη βρήκε μια χαρά, είμαστε 10500, έβαλε νορμάλ αυτό το διάστημα, όχι πολύ. Το μπόι μας είναι 77,5 πόντοι. ;) Ετοιμάζονται άλλα 3 δοντάκια πάνω να σκάσουν μύτη εκτός από το 1 που βγάλαμε ήδη..

Ξεκινάμε όοοολες τις τροφές εκτός από οστρακοειδή και ξηρούς καρπούς. Μας πρότεινε να τρώει από το δικό μας π.χ. την ημέρα του μοσχαριού μπορώ να κάνω μπιφτέκια ή γιουβαρλάκια ή πατσίτσιο ή ό,τι άλλο με κιμά καλύτερα για να μην χρειάζεται άλεσμα. Τα υπόλοιπα με το πιρούνι. Οσο φάει έτσι από τη μερίδα παστίτσιο και το υπόλοιπο άλεσμα και μαμ. Δηλαδή μας είπε πως δεν χρειάζεται να της μαγειρεύουμε ξεχωριστά πλέον, ας έχει και αλατάκι το φαΐ, απλά όχι πολλά μπαχαρικά. Τώρα δεν ξέρω πότε θα το καταφέρουμε στην πράξη, εγώ θα συνεχίσω να αλέθω μερικές μέρες ακόμη, θα της δίνω και μπουκιές από το δικό μας να δω αντιδράσεις και βλέπουμε...

Από γάλα τώρα, το βασικό που με ενδιέφερε, μου είπε πως μέχρι τα 2 ετη προτείνει με σειρά προτίμησης: 1.σκόνη, 2. φρέσκο είτε παιδικό είτε δικό μας και 3. εβαπορέ. Κοινώς μας είπε αν το σηκώνει η τσέπη να συνεχίσουμε σκόνη καλύτερα είτε μέχρι 1,5 είτε μέχρι τα 2. Εγώ έτσι κι αλλιώς από μόνη μου από αυτά που είχα διαβάσει ήθελα να συνεχίσω σκόνη, απλά προβληματίζομαι για το ποιο να πάρω... Δεν θα παίρνω εννοείται τα βιολογικά, και λόγω τιμής αλλά και γιατί θα τα ψάχνω, θα παίρνω πλέον από το σούπερ μάρκετ 3ης βρεφικής ηλικίας, θα κάνω μία έρευνα αγοράς. Έχω ακούσει καλά για το αλμιρον, θα δω... Το frisogrow είναι καινούριο;

Για απογευματινό μας πρότεινε ρυζόγαλο, κρέμα άνθος αραβοσίτου, μισό τοστάκι, γιαουρτάκι δικό μας με μέλι ή όποιο άλλο γιαούρτι ή επιδόρπιο υπάρχει.

Γυαλιά ηλίου και κουνουπιέρα όχι, όπως τα λέγατε κορίτσια! ;)

Απορρυπαντικό δικό μας πλέον.

Αυγό ολόκληρο σε οποιαδήποτε μορφή.

Alogofren ναι αντί για πονστάν.

Αυτά σε γενικές γραμμές... Πάω και στην ομάδα για τα υπόλοιπα!

Καληνύχταααα!! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, τα λεμε μου φαινεται πιο ευκολα στο φβ αφου πλεον σχεδον ολες απο εδω εχουμε λογαριασμο κ ειναι πιο αμεσα τα μηνυματα εκει;)!

Λια κ Ελενη, τελεια ειναι απο κιλα/εκατ. κ ο Δημητρακης παρολη την ταλαιπωρια απο την ιωση που περασε, κ εσενα Ελενη η Αθανασια σου ολοκληρο κοριτσι στις φωτο:tongue:!!

Με το καλο Λια η βαφτιση αν κ απ οτι καταλαβαινω εχεις τελειωσει ολη την προετοιμασια, αφου ειχες το κουραγιο να κανεις κ μπολικες χειροτεχνιες, αρα το κανεις με μερακι;)!Οποτε ερθετε Μακρη στειλε μην. στο φβ αν γινεται να κανονισουμε συναντηση στις κουνιες:tongue:!

Ελεν σας εδωσε το οκ ο γιατρος για τα δικα σας φαγητα, αρα σχεδον τερμα τα διπλομαγειρεματα-πλυσιματα-προσοχη σε δυο φαγητα κλπ.κλπ. Κ θα εχεις κ πολυ περισσοτερες επιλογες για απογευματινο-δεκατιανο ποικιλια να μην βαρεθει καθολου η Αθανασω,;)!Με το αλεσμα δεν ξερω εσας πως θα παει παντως εμεις μαλλον θα το συνεχισουμε για αρκετο καιρο ακομα:rolleyes::| γιατι δεν την βλεπω καθολου προθυμη να μασησει μη αλεσμενη τροφη (εκτος απο ψωμακι-μπανανα).

Ελενη μου 1977, χαρηκαμε παρα πολυ που μας εγραψες νεα για τον μπεμπη που περπαταει μονος του κ ανεβοκατεβαινει καναπεδες (αν καταλαβα καλα)! Ηταν απο μικρος πολυ προχω, ειχε κ τον Νικολα σου να μιμηθει οποτε τα εκανε ολα γρηγορα κ γλιτωσε τουλαχιστον η μεσουλα σου απο το σκιψιμο-κρατημα;)! Το λεω γιατι εμενα ειναι πονεμενη ακομα:rolleyes:!

Με τον βρεφονηπ. δεν εχω να πω κ πολλα μονο κλαμα ειχαμε μεχρι κ σημερα απλως τελικα συρθηκε μεχρι τα παιχνιδακια κ επαιξε κ κανα-δυο εναλλαξ:|! Η μαμακιαση μου φαινεται χειροτερεψε αρκετα απ' οταν πηγε παιδικο, δεν δεχεται ουτε τον μπαμπα της πλεον να ειναι αγκαλια κ εγω να ειμαι εκει κοντα... Θελει οπωσδηποτε να την παρω εγω:evil::|! Επισης δεν τρωει τιποτα πια εκι κ ουτε πινει σταλα νερο:|, για να δουμε τι θα κανει θα κορακιασει ή θα βρισκω αλατα στην πανα της! Βεβαια απο Σεπτεμβριο που θα τον πας εσυ πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα α πραγματα γιατι θα κταλαβαινουν κ πιο πολλα κ θα θελουν να παιξουν κ με τα αλλα παιδακια κατι που προς το παρον δεν μπορει να το κανει η Αναστω. Ειναι κ στον χαρακτηρα του καθε παιδιου οποτε μην το παιρνεις με βαρια καρδια γιατι μπορει να ειναι πανευκολο για τον μπεμπη κ να μην εχει καμια σχεση π.χ. σε αντιδρασεις οπως η Αναστ.;)!

Σοφακι κ εσενα η Καλλια σου πηρε τους δρομους μονη της τελικα εε;):tongue:?!! Αχ κ εγω θελω να την δω να περπατησει εστω 2βηματακια μονη της κ τι χαρα στον κοσμο (κ στην πλατουλα μου επισης:rolleyes:)!

Αυτα κοριτσια μου, καληνυχτα κ θα τα πουμε κ στο αλλο καφε, φιλια!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...