Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Χρόνια πολλά!!

Χριστός Ανέστη!!

Υγεία και ευτυχία στις οικογένειες μας!

Ελενίτσα να χαίρεσαι την μπουμπούκα σου που γιόρταζε!

Να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου! Πολύχρονος να είναι!

Αγγελικούλα κι εσύ να τη δεις όπως ποθείς την Κερκυραία μας!

Σοφάκι κι εσένα γιόρταζε ο σύζυγος ε? Να τον χαίρεστε κοριτσάκι!!

Και την Αναστασία σου επίσης!!

Κατερινάκι να ζήσει το Γιωργιώ μας!!

Πάντα χαρούμενος να είναι στη ζωή του!

Ελπίζω να ευχήθηκα σε όλες!

Σήμερα γιορτάζει και η Κάλλια μας, 6 του μηνός, γίναμε και εμείς 1 έτους

! Δεν κάναμε τίποτα γιατί γιόρταζε ο παππούς της και είχαμε πάει εκκλησία το πρωί και μετά να πούμε τη γιορτή του παππού, την Παρασκευή όμως λέμε να της κάνουμε παρτάκι, να καλέσουμε τα ξαδερφάκια μας και κάτι φίλους με παιδάκια και να κόψουμε τουρτίτσα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα φιλεναδες μου,

χρονια πολλα χριστος ανεστη και απο εδω!!!

το πασχα πηγαμε στους γονεις μου,εγω και η μπεμπα,γιατι ο βασιλης δουλευε,και περασαμε ωραια! η μαμακιαση βεβαια εχει χειροτερεψει αφου τωρα οποιος παει να την παρει απο εμενα ριχνει βουτια στην αγκαλια μου,με αποτελεσμα να χτυπιεται πανω μου,ξερετε και τι δυναμη εχουν τα ατιμα!

χθες πηγαμε σε μια γαμοβαφτιση,μονο εκκλησια,ωραια ηταν και οταν βουτουσαν τη μικρη στο νερακι μαζευα τα δακρυα μου,καταλαβενετε στη δικη μας βαφτιση τι εχει να γινει.....

γενικα προβληματιζομαι με τις δουλειες και εχω πελαγωσει τωρα,επειδη ξεκινησε και ο βασιλης δουλεια!η μικρη δεν με αφηνει να κανω κυριολεκτικα σχεδον τιποτα...και λιγο να την παω μια βολτιτσα λιγο να ετοιμασω-πλυνω-τα κτοποιησω τα συμπραγγαλα της περασε η μερα χωρις να το καταλαβω...ασε που απο οταν ξεκινησε δουλεια ο βασιλης δεν καθεται πια ουτε μαζι του αν με βλεπει...ουφ...ουφ...τα ασιδερωτα απο την αλλα με φωναζουν "ελα ελα ελα"....

απορω εσεις που εχετε μεγαλυτερα σπιτια πως τα καταφερνετε,για τις δευτερομανουλες βγαζω το καπελο.....

σοφακι μου να χαιρεσαι την πριγκιπισσα σου,ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οτι καλυτερο για την μικρη μας καλλια!!!

κατερινακι μας να χαιρομαστε το γιωργακη μας!!!καλα τελεια η τουρτα σας!!!αχ,επρεπε να σου πω να μου τη στειλεις χε χε!!! το ποσο ταιριαστο ειναι ενα ζευγαρι,φαινεται απο το ποσο αλληλοσυμπληρωνεται,οποτε προχωραμε το προξενιο ακαθεχτοι!!!χα χα!!!

λιακι και μαρακι ζυγωνουν οι μερες να φωτιστουν τα παλικαρακια μας!!!με το καλο!!!περιμενουμε νεα σας οταν μπορεσετε!!!κοριτσια μου μια συμβουλη,αδιαβροχο μακιγιαζ....χα χα χα!!!

ελενιτσα εκανε δυο βηματακια η αθανασια μας!μπραβο το κοριτσι μας,μπραβο η φαγανουλα μας!!!μην το λες οτι θα αργησει,παρε ενα κουτι κουλουρια απλωσε τα στο σπιτι και θα την δεις να τρεχει!!!με γεια και το δοντακι!τωρα που εχει μεγαλωσει το πανω δοντακι μας,βλεπω μεγαλη διαφορα στο αναλεθο φαγητο,σκεψου σημερα εφαγε μακαρονια με κρεας "σε ινες βεβαια",αλλα το εφαγε...και επισης ενωνει τα δοντια και τα τριζει και εγω τρελαινομαι και ανατριχιαζω,παναγια μου αυτον τον ηχο δεν μπορω να τον ακουωωωωωωω...χα χα χα!φυγανε τα πεθερικα ε?φανταζομαι θ;α φτασαν τωρα...περιμενεις να ερθει η μανουλα σου τελικα?

σοφακι μαλλον παει το ιντερνετ ε?αχ και μετα θελουν να πληρωνουμε και λογαριασμους τρομαρα τους....

καλο βραδυ σε ολους μια νοικοκυρα σε απογνωση....


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες!

Λίγο πριν πάω να ξεραθώ μπήκα να σας γραψω-διαβάσω! Είμαι ένα όρθιο πτώμα, σηκώθηκα νωρίς το πρωί ( 8 ) κι έπλυνα ένα χαλάκι πριν σηκωθεί η μικρή και γενικά ήταν γεμάτη μέρα και τα έχω φτύσει... Πφφφ.... :?

Αγγελικώ μου, σε νιώθω με τις δουλειές, κι εγώ λιγοστά πράγματα κάνω δεν με αφήνει η πουλάδα μου.... :tongue: Πότε την αφήνω στον μπαμπά της (όσο κάτσει), πότε την απασχολώ κοντά μου με διάφορα και ψιλοκάνω αυτά που θέλω μη φανταστείς όμως πολλά... Κι εγώ είναι φορές που προβληματίζομαι, άλλες φορές πάλι λέω "δεν θα σκάσω", όσα μπορώ δεν θα έρθει και κανείς για επιθεώρηση... Εσείς φιλεναδίτσες μου όταν με το καλό μπορέσετε κι έρθετε για καφεδάκι θα δείξετε κατανόηση πιστεύω... χιχιχιχι :tongue: Θα ανταλλάξουμε επισκέψεις να καμαρώσει η μία τη "βρώμα" της άλλης!!! :tongue: :tongue: Όσο για το σίδερο το οποίο είχατε θίξει άλλη φορά, αλλά ξέχασα να σχολιάσω θα πω πως εννοείται οτι κι εγώ σιδερώνω τα απολύτως απαραίτητα!!! Κανένα πουκάμισο της δουλειάς του Τάσου, κανένα ρουχάκι-σεντόνι της Αθανασίας, καμιά μαξιλαροθήκη δικιά μας...αυτά!! :rolleyes: Δεν παίζει χρόνος και υπομονή για σχολαστικό και πλήρες σιδέρωμα, δυστυχώς! Καθόλου δεν με νοιάζει να πω την αλήθεια μου τη μαύρη! ;) Δεν θα περπατήσει γρήγορα, αν θέλει κάπου να πάει πέφτει και μπουσουλάει! Τα ίδια κι εμείς έχουμε με τα μακροβούτια στην αγκαλιά της μαμάς όταν άλλος πλησιάσει.... :? Άντε να δούμε ως πότε θα είναι κολλημένα επάνω μας! Πάντως κορίτσια σχετικά με αυτό το θέμα να ξέρετε πως δεν είναι στάνταρ πως τα μικρά είναι κολλημένα με τις μανάδες τους. Η ανιψιά μου π.χ. με τη μάνα της ήταν από μωράκι και είναι από μακριά κι αγαπημένες! :shock: Εννοώ πως λόγω της δουλειάς (και της βαρεμάρας) της μαμάς της -νύφη μου- ήταν περισσότερες ώρες με τον μπαμπάς της κατά τον πρώτο χρόνο της ζωής της, εκείνος την είχε όλο το πρωινό, την τάιζε, την έπαιζε και γενικά αυτός ασχολούνταν περισσότερο μαζί της με αποτέλεσμα ακόμη και τώρα που ειναι 2,5 να θέλει εκείνον και καθόλου τη μαμά της! Χάλια κατάσταση κατ' εμέ και το έχω ακούσει και για άλλα 1-2 συγκεκριμένα παιδάκια αυτό. Εγώ προτιμώ να είναι κολλημένα με εμάς παρά με τους μπαμπάδες...

Σοφάκι Φο και Λία, ίντερνετ γιοκ, ε; :cry: Μας λείπετε!

Συμπεθέρα που γυρνάτε καλέ;;; Πάει το Πάσχα πέρασε...για μαζευτείτε και πες μας κανένα νέο... ;)

Σοφία Σίσι, τι ωραία που θα κάνετε παρτάκι την Παρασκευή! :P

Μαράκι τρέχεις για τα τελευταία,ε;

Κατά τα άλλα, εδώ και λίγες μέρες την έχει πιάσει κάτι και κοιμάται μπρούμυτα! :shock: Ακόμη κι αν είναι τύφλα και κοιμηθεί ανάσκελα θα γυρίσει μετά από λίγο μπρούμυτα κι εγώ δεν μπορώ να τη βλέπω! Νομίζω θα σκάσει, φοβάμαι μην πλακώσει κανένα χεράκι και ξυπνήσει ουρλιάζοντας αν μουδιάσει!!! :shock: Με τρόπο την επαναφέρω ανάσκελα όταν κοιμηθεί βαθιά...

Αυτά για τώρα....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσούπρες!

Τι κάνετε?

Είχαμε πάει στο χωριό του συζύγου σήμερα βόλτα, είδαμε κάτι συγγενείς, είδε κι ο Άρης λίγο τους φίλους του και επιστρέψαμε τώρα βραδάκι. Αύριο ξεκινάω τις ετοιμασίες για το πάρτυ μας, έχω να ψωνίσω και να ξεκινήσω και την τούρτα μας, τη hello kitty θα έχει επάνω, ελπίζω να γίνει καλή!

Εσείς τι κάνετε?

Αγγελικούλα ξεκίνησε δουλειά ο σύζυγος και τρέχει μόνο εσένα η μπουμπού τώρα ε? ωχ ωχ! Ούτε εγώ μπορώ να κάνω δουλειές όταν τα έχω και τα δύο, βάζω ξυπνητήρι και σηκώνομαι πριν ξυπνήσουν για να καθαρίσω το σπίτι και να ξεκινήσω μαγείρεμα αλλιώς δεν προλαβαίνω! Και όπως λέει και η Ελενίτσα άσε και κανένα ρούχο ασιδέρωτο, κι εγώ το κάνω πολλές φορές! Δε γίνεται να είναι όλα στην εντέλεια όταν έχεις παιδιά ε?

Ελενίτσα κάνεις δουλίτσες, πλύνεις χαλιά, χαμός ε?

Καλή δύναμη!

Έχεις και την Αθανασία να βοηθάει φαντάζομαι και θα τα κάνεις όλα πολύ γρήγορα!!

Άυριο έχει το πάρτυ του ο Γιαννάκης της Μαρίας?

Καλά να περάσετε Μαράκι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο δω!!

καλα απο "ξεχαλωματα" που λετε εγω βαριεμαι πολυ να τα σηκωσω ακομα κ να τα πλυνω αν κα ειναι ευκολες μοκετες με ελαχιστο πελος κ δεν ζεσταινοματε τοσο πολυ που να θελω οπωσδηποτε να τις βγαλω μεχρι στιγμης. Εν τω μεταξυ, θελουμε να καταφερει καποια στιγμη να κανει βηματα μονη της η Αναστω, ετσι ωστε αν πεσει να ειναι στα μαλακα, κ οχι να φαει τα μουτρα της στα σκετα πλακακια;):rolleyes:! Δοντια εμεις ακομα τιποτα, για να δουμε ποτε?

Αχ, ποσο ξεκουραστα ηταν πριν τη δουλεια? τωρα νομιζω οτι ολη την ωρα ειμαι κομματια!! Ειναι δυσκολη η προσαρμογη, Λια κ Ελενη77 τωρα σας θυμηθηκα που το λεγατε κ εσεις πριν λιγο καιρο!! Λια κ Μαρακι καλη βαπτιση να εχουν τα αγορια σας, να τα χαιρεστε!! Θελουμε φωτο στο αλλο καφε!!

Κοριτσια, τα αλλα τα εχω γραψει εκει γιατι οντως τωρα που ειμαι στην δουλεια μου ειναι πιο ευχρηστο κ ευκολο να γραφω στο φβ!!

Πολλα φιλια παω να ριξω τα ποδια μου σε κρεβατι να ξεκουραστω λιγο!!;):D


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα στις παρουσες και τις απουσες:tongue:

ελενακι ανοιξες δουλειες ε?με βοηθο την Αθανασια ολα γινονται πιο.....δυσκολα!!!!χα χα!!!!τι εγινε με το γαλα?

σοφακι σισακι πως πηγε το παρτυ?φανταζομαι οτι θα πηγαν ολα καλα!και η τουρτα απο τα χερακια σου θα ειναι σουπερ!εγω τελικα πηρα ετοιμη τιποτα δεν εκανα η τεμπελα!χα χα!!!περιμενουμε φωτο!!!!

κατερινακι ανυπομωνουμε για νεες ατακες και νεες περιπετειες απο τους κρητικαρους λεβεντες!!!

σοφακι τα βρηκες λιγο δυσκολα ε?λογικο θα συνηθισεις πιστευω και ολα θα πανε καλα με την Αναστασια μας στον παιδικο και θα ηρεμησετε!εχετε καμια βελτιωση στον υπνο?με το θηλασμο τι κανεις?

λιακι μαρακι με το καλο να φωτιστουν τα παιδακια σας!τα αγορακια σας!!!περιμενουμε νεα οταν επιστρεψετε με τους νεοφωτιστους!!!

εμεις εδω ησυχα,η μπεμπα εχει λιγες μυξουλες,εγω αδιαθετησα και ειμαι στα κατω μου λιγακι!φαση ειναι θα περασει!πηρα και τον παπα για την βαφτιση και 15αυγουστο που ηθελα δεν μπορει..οποτε παμε μαλλον για 18 αυγουστου...μου ειπε να τον βρω αυριο στις 11 αλλα δεν ξερω αν τα καταφερω να περασω απο την εκκλησια!!!η βαφτιση θα γινει στο ποντικονησι,στο νησακι!γινεται στην αυλη της εκκλησιτσας και θα παμε με καραβακια...ολοι οι καλεσμενοι με ενα μεγαλο και εμεις λιγο πιο μετα με ενα μικρουλι..ωραια πιστευω θα ειναι...σε πολυ στενο οικογενειακο κυκλο και μερικοι φιλοι!μετα δεν κανουμε τιποτα τελικα!αυτα για τωρα φιλακια!!!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Τι κάνετε?

Εδώ βρέχει σήμερα, πολλές αλλαγές μας κάνει ο καιρός, κρύωσαν και τα μικρά, ουφ πάλι με ορούς και θαλασσινά νερά είμαστε, μακάρι να μην εξελιχθεί! Βάλαμε ξανά και ζακέτα εκεί που είμασταν με τα κοντομάνικα, ευτυχώς δεν τα είχα φυλάξει όλα τα χειμωνιάτικα.

Κοιμήθηκε ο Γιάννης σήμερα το μεσημέρι, τον πήρε ο ύπνος στον καναπέ αλλά θα τον ξυπνήσω σε λίγο γιατί το βράδυ που θα θέλει να ξεκουραστεί ο πατέρας του θα έχουμε καραούλι!

Μαράκι είδα πολύ όμορφες φωτό από τα γενέθλια σας! Πάντα έτσι όμορφα να περνάτε κοριτσάκι, να είστε καλά να του κάνετε πολλά γενέθλια ακόμα του τζουτζούκου σας!! Βάλε και από τη βάφτιση κι άλλες αν έχεις!

Λιάκι περιμένουμε και δικά σας νέα και φωτό εννοείται από τη βάφτιση του Δημητράκη!!

Αγγελική μου κλείσατε ημερομηνία, 20 Ιουλίου ε? Πολύ ωραία θα είναι κοριτσάκι και η μικρή μας Μάιρα μια κούκλα σίγουρα! Δεν κάνετε τραπέζι μετά την εκκλησία ε, πόσα έξοδα θα γλιτώσετε, καλά το κάνετε, θα έχετε κέρασμα στην εκκλησία?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μας μανούλες!

Σοφάκι, περαστικά στα μικρά σου... Θα ίδρωσαν παίζοντας και κρύωσαν,ε; Είναι πολύ ύπουλος ο καιρός πράγματι, κι εδώ σήμερα από το πρωί έβρεχε και είχε ψύχρα, τώρα μόλις έφτιαξε όμως ευτυχώς κι έβγαλε ήλιο! Από αύριο πάλι θα ζεστάνει σιγά σιγά είπαν.... :rolleyes: Το παρτάκι σας τέλειο και η τούρτα σου επίσης! Έκανες και 2 θηρίο γιατί είχατε κόσμο μπόλικο.... Μιαμ!! Από μέσα τι γέμιση έκανες; Βανίλια-σοκολάτα ανάμεικτη; Συνταγή κάνεις από το ίντερνετ κάποια;

Μαρία μου, σας στέλνουμε και από εδώ τις θερμότερες ευχές μας για το βλασταράκι σας!!! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά όπως φαίνεται από τις φωτό, αν και ο καιρός τα είχε χαλάσει και τελικά το πάρτι έγινε μέσα,ε; Δεν πειράζει, του χρόνου θα είναι καλύτερος φαντάζομαι! Περιμένουμε να μας γράψεις αναλυτικά τα νέα σας από το πάρτι (τις αντιδράσεις του μικρού, τα δωράκια που πήρατε κλπ) και φυσικά από τη βάφτιση (πώς ήταν ο Γιαννάκης, πώς περάσατε μετά στην ταβέρνα και φωτό να μας βάλεις!).

Αγγελικούλα, μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, δύο μήνες είναι αρκετοί για να ετοιμάσεις την ομορφότερη βάφτιση!! Και όσο για το ότι δεν θα κάνετε κάτι μετά σε τραπέζωμα, κατά τη γνώμη μου την καλύτερη δουλειά θα κάνετε! Τουλάχιστον εγώ είμαι σύμφωνη καθώς είναι τζάμπα λεφτά. Στους γάμους μας κάναμε όλοι φαντάζομαι το κάτι παραπάνω. Αν μπορούσα δηλαδή κι εγώ τίποτα δεν θα έκανα στη βάφτιση, αλλά τα πεθερικά κυρίως και λιγότερο οι γονείς μου ήθελαν έστω τους πολύ κοντινούς να τους κάνουμε το τραπέζι. Βοήθησαν και οικονομικά βέβαια, παράπονο δεν έχουμε δώσαμε κι εμείς όμως το κατιτίς μας. Δε βαριέσαι, υγεία, απλά θέλω να πω πως είναι δόκιμο να μην κάνεις κάτι εν καιρώ κρίσης. Τα υπόλοιπα θα τα κάνεις τσακ μπαμ! Μπομπονιέρες-προσκλητήρια θα φτιάξεις εσύ;

Λιάκι, ελπίζω κι εσείς να τα περάσατε υπέροχα και να επιστρέψετε στο σπιτάκι σας ακόμη πιο ευτυχισμένοι με τον μικρούλη Δημητράκη φωτισμένο πια, ολόκληρο άντρα! ;) Περιμένουμε τα νέα σας!

Συμπεθέρα εντάξει η δουλειά με το μοναστήρι; Παρέδωσες τα σχέδια, όλα καλά; Εμένα χθες χρεώθηκε η πιστωτική και τα γάλατα-θηλές έρχονται!!! :P

Εμείς κορίτσια είμαστε δόξα το Θεό καλά όλοι από υγεία, από συμπεριφορά λίγο πάσχουμε, αλλά κάνουμε υπομονή! Στην Αθανασία αναφέρομαι η οποία συχνά πυκνά και ειδικά αν νυστάζει κρέμεται κυριολοκετικά από πάνω μου, μπουσουλάει, φεύγει από τον μπαμπά της κι έρχεται και ψάχνει σε όλο το σπίτι να με βρει μιρλιάζοντας- κλαίγοντας. Αν δεν την πάρω αγκαλιά....πιάνεται από τα πόδια μου (σχεδόν μου κατεβάζει τη πιτζάμα!), σηκώνεται και τρίβεται στα γόνατά μου και σταματάει το κλάμα... Αχ από τη μία τη λυπάμαι, από την άλλη πώς νευριάζωωωωω!!! :? Επίσης τρώει το μισό μπολάκι και μετά γυρίζει το κεφάλι στο πλάι, βάζει χέρια και διώχνει το κουτάλι..τέτοια ωραία έχουμε! :confused: Δεν κοιμάται εύκολα ακόμη και όταν νυστάζει, γυρίζει μπρούμυτα και σηκώνεται και χοροπηδάει στο κρεβάτι....αν δεν τη σηκώσω σηκώνει όλη την πολυκατοικία στο πόδι.... Α, έχω κι άλλο ... Στη βόλτα πλέον δεν κάθεται πολύ στο καρότσι, λίγο στην αρχή και αν δεν νυστάζει αρχίσει τη γκρίνια για να την πάρουμε αγκαλιά ή να την κατεβάσουμε τέλος πάντων κάτω να μπουσουλήσει και να ψαχουλεύει.... :? Έτσι χάρμα τα περνάμε!! χαχαχαχαχ Φάση είναι, λέμε, και θα περάσει...φοβάμαι όμως οτι είναι της ηλικίας αυτά που κάνει και όσο καταλαβαίνει και δυναμώνει θαρρώ πως θα χειροτερεύει η συμπεριφορά της κι αγχώνομαι λίγο! Το καλό νέο είναι πως σήμερα πήγα και βρήκα τον Διευθυντή της διεύθυνσής μας και του μίλησα για το πρόβλημα που έχουμε με τη μικρή, που δεν έχουμε πού να την αφήσουμε τώρα που 3 Ιουνίου πάω στο σχολείο κλπ και του ζήτησα την άδεια που σας είχα πει και είπε πως 99% θα μου δώσει να δεν προκύψουν κενά! Γιούπι!! Δεν θα πάω καθόλου μάλλον, ή αν χρειαστεί ίσως πάω την τελευταία βδομάδα 1-2 μέρες έτσι για το τυπικό, αν και δεν νομίζω... Πάλι καλά...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μανουλες!

οπως ειπα και στο φβ κλεισαμε στις 20 ιουλιου τη βαφτιση...ο παπας δεν μου αρεσε,δεν εδωσε καμια σημασια στη μπεμπα-μαιρα(πρεπει να το συνηθιζω σιγα σιγα)...ψυχρος και αποτομος...τελοσπαντων θα κριθει στο τελος...δουλειες λοιπον με φουντες...προσκλητηρια θα φτιαξω εγω..το εχω ηδη σκεφτει και ψιλοφτιαξει...θα ειναι ενα cd που θα εχει φωτογραφιες με το σταδιακο μεγαλωμα της μπεμπας και πανω στη θηκη του,θα κολυσω ενα κοχυλι και μια γοργονιτσα...τελοσπαντων οταν το φτιαξω θα βαλω να το δειτε...μπομπονιερες δεν εχω βρει ακομη...πηγα μια βολτα στα τζαμπο μηπως βρω τιποτα γουστοζικο καλοκαιρινο με κοχυλακια και τετοια αλλα ακομη εχουν τα πασχαλινα....θα κοιταξω και στο ιντερνετ...για τραπεζι μετα δεν το συζητω...οτι ειχαμε το δωσαμε για το σπιτι οποτε ειναι αδυνατον να κανουμε κατι μετα...

σας ειχα ξαναρωτησει και παλια παιδικες μπομπονιερες ειχατε αλλη για αγορια και αλλη για κοριτσια?δηλαδη εγω που θα εχω γοργονιτσες κοχυλια κλπ στα αγορια τι θα δωσω???:shock::rolleyes::confused:

ελενιτσα πως σε καταλαβαινω δεν λεγεται....αυτο το κολλημα ειναι που ελεγα την προηγουμενη φορα,σκεψου οτι ο βασιλης τη φωναζε "γαντζο" χα χα...τωρα εχει δυο μερες που παει καπως πιο ευκολα στο βασιλη...και αυτο με τον υπνο,αν δεν την παρει ο υπνος ορθια δεν κοιμαται...ουφ ουφ...με το καροτσι δεν εχουμε προβλημα...ειναι θεμα αυτο γιατι δεν ξερεις τι σου επιφυλασσει η βολτα...και οταν εισαστε μονες τι κανεις?δεν μας ειπες την ξαναβαλατε στο δωματιο της?

σοφακι χρυσοχερα σισακι:P περαστικα στα μικρουλια σου,και εμεις στην ιδια φαση ειμαστε....μια κρυο μια ζεστη τσουπ την αρπαξαμε....

λιακι ελενη 77 μας λειψατε,περιμενουμε νεα σας....

κατερινακι πρεπει να ηταν πολυ ωραια στη γιορτουλα,σας "περιποιηθηκαν" τα παιδακια σας!χα χα!δεν μπορω να δω το βιντεο τωρα γιατι κοιμαται επιτελους το κοριτσι μου....αυριο θα σας καμαρωσω......

μαρακι μου μοντελακι μου!ολα ηταν τοσο ομορφα και γιορτινα στο παρτυ του γιαννακη μας!χιλια χρονια να ζησει,να βαρεθεις να του κανεις παρτυ!(ξερω οτι δεν προκειται να βαρεθεις ποτε,να προσεχεις και να φροντιζεις το αγορακι σου ;)),,,το σπιτι δεν το συζητω ειναι τελειο!μου αρεσει παρα πολυ!τι καναπες γυαλιστερος,τι διακοσμηση,τι επιπλα...μα το πιο ωραιο ειναι οι ανθρωποι που μενουν μεσα σε αυτο!και η μαμα σου,κουκλα και νεοτατη!περιμενουμε και απο τη βαφτιση οταν τις λαβεις!

σοφακι φο περιμενουμε και απο σας τις νεες σας περιπετειες!!παιδικο δουλεια κλπ!ειστε οι τελευταιες και καλες μαγιοπουλινες που γιορταζετε!στις 26?

αααααααααααααααα δεν σας ειπα τι παθαμε χτες!ξεμειναμε απο γαλα!νομιζα οτι ειχα ενα ακομη κουτι και δεν ειχα...στις 9,10 το καταλαβα που ειχαν κλεισει τα σουπερ μαρκετ και τα φαρμακεια...:shock:...σοκ...σοκ...σοκ...η μονη λυση ηταν περιπτερο γιατι δεν ηθελα να της παρω και αλλο κουτι σε σκονη παλι...ετσι πηραμε φρεσκο ολυμπος μη βιολογικο με χαμηλα λιπαρα:shock: γιατι δεν ειχε αλλο...το ηπιε το βραδυ και στις 5,30 που ξυπνησε παλι...το πρωι δεν το επινε ομως δεν ξερω γιατι...μου αρεσε λοιπον η διαδικασια τσουπ το ζεσταινεις τσουπ το πινει και σημερα πηρα το ολυμπος 123βιολογικο το ηπιε ολο,βεβαια,της πηρα και σκονη...οτι γαλα και να της δωσω το πινει η γλυκια μου!αυτα καλο βραδυ!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Τι κάνετε?

Εμείς κρυωμένοι, μπουκωμένοι, απ' όλα, και τα μικρά και ο σύζυγος, εγώ καλά προς το παρόν! Άντε να φτιάξει ο καιρός μπας και ηρεμήσουμε με τις ιώσεις ρε γμτ! Περαστικά και σε εσάς Αγγελικούλα!

Ναι βρε με το καινούριο σπίτι και τα έξοδα λογικό να είστε πιο στριμωγμένοι, κι εμείς περιμένουμε να ξελασκάρουμε κάπως για να κάνουμε τη βάφτιση, του χρόνου μάλλον, έχει και ο νονός πένθος στην οικογένεια και μας είπε κι αυτός καλύτερα αργότερα, και πάλι θα κάνουμε πιο λίγα από τη βάφτιση του Γιάννη.

Ελενίτσα έκανα αυτή την τούρτα.

http://www.sintagespareas.gr/sintages/tourta-hello-kitty-3.html

Μόνο που έκανα άλλο παντεσπάνι. Α, βάζω extra ενδιάμεσα και τριμένο μπισκότο oreo και λίγες κουταλιές μερέντα για νοστιμιά.

Κρέμα γάλακτος παίρνω με ζάχαρη μέσα την kretore για να μη βάζω άχνη εγώ.

Για κάνε μια δοκιμή κάποια στιγμή, το έχεις με την κουζίνα εξάλλου εσύ!

Βγαίνει και πολύ πιο οικονομκή από τις αγοραστές, εγώ έχω και τα αυγά από το μπαμπά και το γάλα από την κατσικούλα και αγοράζω τα μισά υλικά, μια χαρά δηλαδή!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια, επιτελους λιγο καταφερα να μπω να γραψω!!

Καλα στην δουλεια (γραφειο) ενας χαμος!! Δουλειες με φουντες!!:cry:. Προτιμω να παω κατω στο μικρο λιμανακι να καθομαι 8ωρο, παρα γραφειο με ενα σκασμο υποθεσεις κ κοσμο!! Τωρα που εχουν φυγει κ συναδελφοι με συνταξη, καινουριοι δεν υπαρχουν γι να ερθουν, ενας πανικος για ολους! Τεσπα... ειναι κ η Αναστω που μου κανει τσαλιμια με τον υπνο κ δεν κοιμαμαι συνολο πανω απο 6ωρες σπαστ μονο το βραδυ, δεν λεω υπερβολες!!!:cry::evil::|.

Ελενη ειναι σαν να περιγραφεις την Αναστω ΑΚΡΙΒΩΣ!!! Τωρα τελευταια κανει ακριβως τα ιδια με την Αθανασια!!! Επισης παρολο που σηκωνοματσε 7 το πρωι, δεν κοιμαται καθολου στον παιδικο, γυριζουμε σπιτι 4με 4και, με κλαματα ξαπλωνει στο κρεβατι 17.30, σημερα φρικη δεν το συζητω, πηγε 17.45 μεχρι 18.30 κ μετα ξανα με κλαματα 19.20 (την εβαλα ξανα γιατι νυσταζε ηταν φανερο αλλα δεν ηθελε με τιποτα!! να κοιμηθει) μεχρι τωρα 21.15 ακομα κοιμαται, θελω να δω για βραδυ, ποτε θα κοιμηθει:evil::rolleyes::shock:!

Ολα οσα λες μου τα κανει ακριβως τα ιδια η Αναστω!!! Μαλλον ειναι φαση κ αυτη που λες, δεν ξερω ομως ποτε θα περασει:?:shock:? Δεν μπορω κ δεν αντεχω να κανω τιποτα, γυριζω κ ειμαι κομματια!!

Στον βρεφο ευτυχως τα παμε καλυτερα, τρωει ολη τη φρουτοκρεμα, μισο μεσημεριανο που τους δινουν και αρκετο νερακι πλεον ευτυχως!!

Για γαλα πηρα ττη γιατρο τηλ. αλλα ακομα δεν μου εχει απαντησει για να την δοκιμασουμε κ εμεις φρεσκο κατσικισιο σιγα-σιγα, αλλα της δοκιμασα απο μονη μου μες στο φαγητο τυρακι γραβιερα κατσικισια κ μου εκανε μια χαρα κ@κ@, δεν ειχε κανενα προβλημα!!

Μαρακι, τελειες οι φωτο του παρτυ, εχουμε παρει κ εμεις τα ιδια σετακια ποτηρακια-πιατακια-πηρουνακια απο τα τζαμπο, πολυ ωραια κ φθηνα!! Πολυ ομορφη η οικογενεια σας να την χαιρεστε κ περιμενουμε τις φωτο του φωτογραφου απο τη βαφτιση!! Απο κλαμα κ εμεις που σας ειχα πει ειχαμε ριξει μπολικο!!! Αλλα στις φωτο δεν φαινοταν σχεδον καθολου;):tongue:!

Αγγελικη με το καλο κ εσας η βαφτιση θα ειναι πολυ γραφικα! Εννοειται οτι πηρατε πολυ σωστη αποφαση για να μην κανετε τραπεζι, σχεδον τζαμπα λεφτα για φαγωμα στην κυριολεξια!Πρωτοτυπη κ η ιδεα σου με τα προσκλητηριa-cd!Βαλε κ εσυ φωτο οποτε φτιαξεις δειγμα απο προσκλητηρια-μπομπο να κανουμε like,χαχαχ!!!

Αχ ξυπνησε θα την απασχολησω να δουμε ποτε θα κοιμηθει για βραδυ, προς το παρον φιλια, σας στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους απο το "Αναστωπεδιο":tongue::tongue:,χαχαχαχαχα!!!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αγγελική μου, αυτό με το προσκλητήριο cd το είχε κάνει και μία φίλη μου και στο cd είχε τραγουδάκι με τη μικρή Ελένη καθώς "Ελένη" ονόμασαν το κοριτσάκι της. Δεν είχε φωτογραφίες μόνο το τραγούδι. Μου είχε αρέσει πάντως θυμάμαι, ήταν η πρώτη φορά που το έβλεπα και μου είχε κάνει καλή εντύπωση. Αν βρεις κανένα παιδικό τραγουδάκι με το "Μαρία" μέσα μπορείς να το βάλεις σαν μουσική επένδυση στις φωτογραφίες της να κάνεις κάτι σαν βιντεάκι από αυτά που κυκλοφορούν στο you tube, που φτιάχνουν και στους γάμους. Φαντάζομαι καπως έτσι το έχεις σκεφτεί βέβαια, απλά ψάξε για το τραγουδάκι αν βρεις κάτι. Σχετικά με τις μπομπονιέρες εγώ είχα την ίδια για όλους και ήταν unisex, ήταν φουξ πουγκάκι αν θυμάσαι με πεταλούδα στο δέσιμο. Απλά για τα παιδάκια (που δεν είχαμε πολλά) είχαν φέρει απο το μαγαζί με τις μπομπονιέρες γυάλες με μασμαλους, σμαρτις και διάφορα άλλα τα οποία επί τόπου γέμιζαν σε χωνάκι και τα έδιναν στα παιδάκια. Τώρα κι εσύ που θα έχεις γοργονίτσα μπορείς να έχεις αυτό σαν κύρια και βασική μπομπονιέρα εφόσον κοριτσάκι βαφτίζεις γοργόνα θα έχεις, δεν θα έχεις νάυτη π.χ. (άσε που αλλάζει και το θέμα της βάφτισης έτσι), απλά αν θες κάνε κάτι τέτοιο όπως εγώ με σμαρτις σε χωνάκια για τα παιδιά. Μην πάρεις πολλά, υπολόγισε πόσα παιδάκια θα έχεις και πάρε τα αντίστοιχα. Μου είχαν βγει 1 ευρώ το χωνάκι. Οπότε δεν νομίζω κανένα αγοράκι να πέσει το μάτι του στη γοργόνα και να "ξενερώσει" αν πάρει το χωνάκι με τα καλούδια μέσα! χιχιχιχι Σκέψου το και αν δεν βρεις κάτι καλύτερο κάνε αυτό. Αγγελικούλα, θέλω να μου παραδώσεις μαθήματα....οικονομίας!!! :rolleyes: Φέτος που εσύ δεν δουλεύεις, δεν ήσασταν με ένα (ή και κανένα κάποιους μήνες) μισθό; Θέλω να μου πεις ένα δύο βασικά για το πώς τα βγάζατε πέρα, πώς κάνατε οικονομία αν έχετε κάποιο κόλπο, προς Θεού δεν θέλω αναφορά στο τι ακριβώς ξοδεύετε ή πόσα χρήματα και από που που έχετε, απλά εντελώς απ'έξω απ'εξω θέλω να μου πεις αν παλεύεται η κατάσταση, αν είναι πολύ δύσκολο με ένα μισθό ή αν έχετε βρει κάποιο τιπ. Έρχεται ο καιρός που θα κάνω την αίτηση για την άδεια άνευ αποδοχών που θα πάρω από Σεπτέμβρη και λίγο αγχώνομαι... Θέλω να ξοδέψουμε όσο λιγότερα γίνεται από τα όποια χρήματα έχουμε στην άκρη, αλλά δεν ξέρω αν γίνεται... Είμαι γενικά αισιόδοξη και πιστεύω πως σε ένα βαθμό είναι στο χέρι μας να συμμαζευτούμε αρκετά, πέρα από ενοίκια, κοινόχρηστα, δεη κλπ μου φαίνεται πρέπει να μπει φρένο...μην πω χειρόφρενο!!!! χαχαχχα :tongue: (γελάω τώρα, σε λίγους μήνες να δω...) :shock:

Φουτράκι, η ταλαιπωρία η ίδια είμαστε αυτό το διάστημα μου φαίνεται... Ένα παραπάνω εσύ που πας και στη δουλειά! Σε καταλαβαίνω.... Το καλοκαίρι τουλάχιστον θα έχεις κάποια καλή άδεια; Στο σπίτι με τις δουλειές και το μαγείρεμα έχεις καμία βοήθεια τις καθημερινές ή όλα εσύ; Με τον ύπνο εμάς έχει τελευταία θέμα κυρίως το βράδυ. Είπα από σήμερα να κοιμάται μόνο 1 φορά τέτοια ώρα καμιά ωρίτσα να την αφήνω και τέλος μετά για να δούμε πώς θα είναι το βράδυ. Δεν ξέρω αν αντέξει και αν έχει αποτέλεσμα γιατί ίσως έτσι βγει και υπερένταση....την οποία δεν θέλουμε καθόλου!!! :? Νομίζω είναι ετοιμη για το κατσικίσιο γάλα η Ανάστω μας, αφού το τυράκι δεν την πείραξε... Η γιατρός διστάζει ακόμη να δώσει το οκ,ε; Ε, μωρέ λίγο δοκιμαστικά να της δώσεις, όχι ολόκληρο μπιμπερό με τη μία. Αν δεις αντίδραση το αφήνεις λίγο καιρό ακόμη... Πάλι καλά που τρώει κάπως στον παιδικό, πίνει και νεράκι! :D

Σοφία-Σισάκι, μπελαλίδικια μου φαίνεται η τούρτα, χαρά στο κουράγιο σου!!! :shock: Γενικά το θεωρώ δύσκολο να φτιάξεις τούρτα και να γίνει και νόστιμη, σου βγάζω το καπέλο!! Περαστικά σας και πάλι! Εσύ κράτα γερά να μην κολλήσεις για να φροντίζεις τους υπόλοιπους...

Χθες μας έβγαλε τη βόλτα ξινή από τα κλάματα, ζητούσε αγκαλιά αφού έκατσε ένα μισάωρο περίπου στο καρότσι και γυρίσαμε άρον άρον.... :evil: Μας έγδαραν και το αμάξι ενώ ήταν σταθμευμένο...όλα πρίμα!! Ευτυχώς ένα περαστικός τον είδε τον στραβούλιακα και μας έγραψε σε χαρτάκι τον αριθμό κυκλοφορίας του και τη μάρκα.... Υπάρχουν ακόμη άνθρωποι.... Τώρα προσπαθούμε να βρούμε άκρη με τις ασφαλιστικές. Πήραμε και την τροχαία και ήρθε βέβαια, κατέγραψε κι εκείνη.... Σήμερα έκανα παστίτσιο και της άλεσα, πολύ νόστιμο!! Θα της δώσω πρώτα νιανια όσο φάει και μετά το αλεσμένο. Είμαστε μόνες, ο μπαμπάς μας πήγε στη δουλειά πριν λίγο να δούμε πώς θα πάει η μέρα...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Τι κάνετε?

Αγγελικούλα πολύ όμορφη ιδέα με το cd για προσκλητήριο! Δεν το έχω ξαναδεί! Περιμένουμε να δούμε δείγμα σύντομα!!

Σοφάκι σε τρέχει η Αναστασίτσα?

Πωπω αν έχεις και πολύ δουλειά το πρωί και το απόγευμα τη μικρή θα κουράζεσαι βρε κορίτσι! Βοηθάει ο σύζυγος τώρα που πήγες δουλειά ή δεν προλαβαίνει κι αυτός? Τουλάχιστον πάει καλύτερα στο σταθμό, φαίνεται συνηθίζει σιγά σιγά!

Ελενίτσα μην αγχώνεσαι για του χρόνου βρε, θα τα βγάλετε πέρα μια χαρά, θα κάνετε κουμάντο και θα χαλάτε μόνο όσα πρέπει, τα βασικά, σούπερ μάρκετ, λογαριασμούς, παιδίατρο, θα μου πεις είναι πολλά τα βασικά, γίνεται όμως, κι εμείς με ένα μισθό είμαστε, δεν έχουμε νοίκι αλλά κάθε μήνα ένα ποσό το δίνουμε για να ξεχρεώνουμε μαστορικά για το σπίτι, σαν να δίναμε νοίκι-κοινόχρηστα ας πούμε.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδες,

επεσε ξερη η μάιρα μου,αφου ολη μερα ειχε κοιμηθει 2-3 μονο!πηγαμε παιδιατρο πηγε στην αγκαλια της και με το που την ακουμπαει στο κρεββατι αρχισε να κλαιει με λυγμους μεχρι που φυγαμε...ουφ ουφ,,,μου ειπε οσο μεγαλωνει ετσι θα γινεται και να σκεφτεις δεν καναμε εμβολιο...κατα τα αλλα ειναι μια χαρα 11400 περιπου και λεω περιπου γιατι μονο που δεν επεσε απο τη ζυγαρια σημερα:shock: 76 ποντους,πολυ καλη αρχιζουμε και εμεις ψαρακι,και κανονικα αλεσμενα και οσο φαει δεν πειραζει...της ειπα να της δινω γαλα οταν τρωει λιγο και μου ειπε οχι γιατι μαθαινουν...γαλα αρχιζουμε φρεσκο ολυμπος βιολογικο οχι το παιδικο το 123,γιατι ειναι πιο γλυκο στη γευση και μαθαινουν στο γλυκο,της ειπα για σκονη και ειπε καλυτερα φρεσκο,ναι μεν ειναι πιο θρεπτικο αλλα ειμαστε καλα στα κιλα μας και γι αυτο καλυτερα να μαθουμε στο φρεσκο γαλατακι!της εδωσα αποψε και ηπιε μια χαρα...φρουτα ολα τα εποχικα εκτος απο φραουλα ακτινιδιο συκο...μελι οχι ακομη...α και για γιαουρτι μπορω να της δινω και μισο στραγγιστο...δοντακια ετοιμαζεται το διπλανο πανω να σκασει απο τα μεσσαια και κατεβηκαν πολυ τα διπλανα απο τα μεσσαια και ο ενας κυνοδοντας αλλα δεν ξερουμε ποτε θα σκασει...

τελος πηγαμε στο φωτογραφο 850 ψηφιακο + βιντεο + 3 μικρα για κουμπαρους κλπ... και θα κανουμε και επομενη μερα φωτογραφιση,του ειπαμε οτι στη παρουσα φαση μας φαινονται πολλα και μας ειπε να του δινουμε λιγα λιγα καθε μηνα...γενικα εδω αυτες οι τιμες κυμαινονται σε ολους οποτε τον κλεισαμε...

ελενιτσα τι εγινε με το παστιτσιο το εφαγε η Αθανασια μας?μαθηματα οικονομιας μου αρεσε...κοιτα απο τον δεκεμβριο το μονο μας εισοδημα ηταν η ανεργια του βασιλη 400 ευρω!οπως καταλαβαινεις δεν φτανουν,βεβαια απο το μαρτη που ηρθαμε σπιτι δεν πληρωνουμε ενοικιο,(τον ιουνιο αρχιζει η δοση του σπιτιου)...με το που παιρνουμε τα χρηματα πληρωνουμε αυτα που πρεπει(ενοικια λογαριασμους) και οτι μενει για τις αναγκες του παιδιου!οτι επιπλεον ερθει (ασφαλειες αυτοκινητου,σερβις η καποιον γιατρο)τα πληρωνουμε απο το κομποδεμα,το οποιο τελειωσε αλλα ευτυχως ξεκινησε δουλεια ο βασιλης τωρα και θα παρουμε μια ανασα!βεβαια αν το χειμωνα δεν δουλεψω ειμαστε χαμενοι απο χερι δεν το συζητω,αυτο κουβεντιαζαμε σημερα,τι θα γινει το χειμωνα:?....εχω να ψωνισω απο οταν ημουν εγκυος,στο σουπερ μαρκετ μονο τα απαραιτητα,φαγητο παμε ελαχιστα και φυσικα αποταμιευση γιοκ:rolleyes:...για καφεδακι θα παμε! κια επισης εχουμε βοηθεια και απο τους γονεις μου και τωρα με το σπιτι και κρεας για το παιδι και πολλλες φορες φαγητο σε μας και κανα εξτραδακι σε εμενα!!!αυτα τα δικα μας!εσεις θα ειστε μαζεμενοι τον πρωτο μηνα να δειτε πως θα παει μονο με τα απολυτως απαραιτητα και εκει θα καταλαβεις τι γινεται!μην το σκεφτεσαι απο τωρα δεν εχει νοημα!θα τα καταφερατε οπως τα καταφερνουμε ολοι αλοιμονο!οσο θυμαμαι τα χρηματα που επαιρνα παλια και τα ξοδευα απο δω και απο κει τραβαω τα μαλλια μου,αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας!καλυτερα να μεινεις με το παιδακι σου (αφου γινεται φυσικα)γιατι ο χρονος δεν ξαναγυρναει και χρηματα θα βρεθουν!αντε γιατι νευριαζω με τους αχρηστους που ζουν ζωη και κοτα και καθονται και μας μας καταντησαν ετσι οπως μας καταντησαν!

πολυ ωραια ιδεα με το χωνακι και τα καλουδια!μου αρεσε πολυ!το ειχε κανει και φιλη σου?αχ ωραια!εγω το ειχα ακουσει απο μια φιλη οτι το εκανε ενα ζευγαρι για προσκλητηριο και ενθουσιαστηκα και ειπα οταν θα κανω παιδι αυτο θα κανω!εχω βρει ενα τραγουδακι,γλυκουλικο,δεν εχει μαρια γιατι θελω να εχει σασπενς στο ονομα!οχι οτι δεν το ξερουν ετσι λεμε...

σοφακι και εσεις ενα μισθο και δυο παιδια και εξοδα σπιτιου!ολοι πανω κατω στο ιδιο καζανι βραζουμε!ειστε καλυτερα απο το κρυωματακι?μολις ετοιμαστει το προσκλητηριο εννοειται θα τα βαλω στο φβ!

σοφακι φο πολυ γελασα με το στρατοπαιδο αναστω...μια χαρα τα παει στο παιδικο σιγα σιγα!σταματησε να κλαιει?καλυτερα?μπορει να βρισκεται σε υπερενταση και να μην κοιμαται!η να θελει να σε χορταζει το ζουζουνακι!καταλαβαινω σε τι κατασταση θα εισαι,εδω ειμαι κομματια εγω που δεν δουλευω και κοιμαται και καλυτερα απο την αναστασια μας η μαιρα!ετοιμη για κατσικισιο γαλατακι!με το θηλασμο τι γινεται εχει ακομη γαλα?εχεις μειωσει τα γευματα?

το λιακι ποτε με το καλο γυρναει?


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Πώς είστε σήμερα;

Εμείς ζαλισμένοι.... Μας έκανε γυμνάσια χθες βράδυ το καμάρι μας, όπως σας είπα δεν την έβαλα όλη μέρα για ύπνο παρά μόνο 1-2 το μεσημέρι και στις 8 το βραδάκι ήρθε κι έγινε κουρούμπελο η δικιά σου! Μετά βίας την κράτησα έως τις 9μιση γιατί ήταν πολύ νωρίς 8 για νάνι. Να μην τα πολυλογώ, κοιμήθηκε-ξεράθηκε στις 10 παρά 20, αλλά στις 11 και κάτι άρχισε να κουνιέται μέχρι που 12 παρά ξύπνησε! :shock: Δεν κοιμόταν μετά, χοροπηδούσε στην κούνια ψιλογκρινιάζοντας, αν και έδειχνε κάπως οτι νύσταζε... Την αφήσαμε στην κούνια της λίγη ώρα, μετά ήπιε πάλι γάλα και την πήρα στο κρεβάτι μας μπας και ηρεμήσει... Κοιμήθηκε στις 2 μετά από πολλά χάδια και στις 4μιση που ξύπνησα την πήγα στην κούνια της... Συμπέρασμα; Ποτέ ξανά δεν την κρατάω ξύπνια την ημέρα γιατί κοιμάται νωρίς έτσι και ξυπνάει μεσάνυχτα! Ίσως ήταν τυχαίο, αλλά δεν το ρισκάρω να ξαναγίνει... Είχε συνηθίσει να κοιμάται 11 το βράδυ ίσως και 12 τελευταία και της άλλαξα το ρυθμό χθες.... :?

Αγγελική, κι εγώ έτσι πιστεύω όσο το σκέφτομαι, ότι θα τα βγάλουμε πέρα. Πάνω απ'όλα αυτό που κρίνουμε καλό για τα μωράκια μας, ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω, τα χρήματα έρχονται και παρέρχονται.... :rolleyes: Λίγο προσοχή και κάτι θα γίνει, θα την παλέψουμε! ;) Άσε κι εγώ όσο σκέφτομαι τι λεφτά ξοδεύαμε παλιότερα....μου σηκώνεται η τρίχα, αλλά τι τα θες! Πάνε αυτά έγιναν και δεν αλλάζουν... Εσένα πάντως, αφού το θέλεις σου εύχομαι να δουλέψεις κανονικά του χρόνου, να ορθοποδήσετε! Η Μάιρα στα κιλάκια της ζουμπουρλούλα! Μας ρίχνει ένα κιλό! :P Κατά τα άλλα εμείς τρώμε κανονικά φράουλα από όταν χρονίσαμε, της βάζω μέσα στη φρουτόκρεμα και είναι μια χαρά. Α, της βάζω και πεπόνι και της αρέσει! Σήμερα έφαγε σκέτη φρέσκια φρουτόκρεμα!! :D Επίσης τρώμε μέλι πλέον, της βάζω ένα κουταλάκι γλυκού κοφτό στο αγελαδινό γιαούρτι για να σπάει την ξινίλα και το τρώει πιο ευχάριστα... Εμάς μόνο τα οστρακοειδή και τα πολλά μπαχαρικά μας απαγόρεψε... :rolleyes: Το παστίτσιο το έφαγε. Λίγο σε κομματάκια και λίγο αλεσμένο. Σήμερα έψησα κολιούς στο ταψί κι έβαλα πατατούλες και κολοκυθάκια και μόλις ξυπνήσει θα της κάνω το ίδιο. Λίγο πρώτα κομματάκια 4-5 όσα κουταλάκια φάει και μετά αλεσμένο όσο φάει. Δεν την πιέζω γιατί τελευταία δεν μου είναι πολύ ορεξάτη στο φαγητό... Άντε σιγά σιγά να τρώει από τα φαγητά μας...

Σοφάκι1, κι εσείς με ένα μισθό είστε σωστά! Όλοι τα ίδια πάνω κάτω, θα παίρνουμε κουράγιο η μία από την άλλη!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...