Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Να'μαι και εγώ!!!!

Άργησα λίγο αλλά ήρθα! Βλέπω πολλές καινούργιες κοπέλες! Πολλά ευχάριστα και αναπόφευκτα και κάποια δυσάρεστα!

Αλλά δε μασάμε εμείς! Τα ξέρουμε και αντέχουμε.. που θα πάει...

Αnastazie και skorpina χαίρομαι πολύ για σας!

Εγώ έκανα τη μεταφορά τη Δευτέρα το πρωί και ήμουνα τέζα για 2 μερούλες.. Σήμερα είμαι καθιστή , έτσι έχω και το laptop.. Χοριακή την άλλη Τετάρτη. Σε μια βδομάδα νταν!

Η koel άφαντη ε? Μακάρι να είναι για καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να'μαι και εγώ!!!!

Άργησα λίγο αλλά ήρθα! Βλέπω πολλές καινούργιες κοπέλες! Πολλά ευχάριστα και αναπόφευκτα και κάποια δυσάρεστα!

Αλλά δε μασάμε εμείς! Τα ξέρουμε και αντέχουμε.. που θα πάει...

Αnastazie και skorpina χαίρομαι πολύ για σας!

Εγώ έκανα τη μεταφορά τη Δευτέρα το πρωί και ήμουνα τέζα για 2 μερούλες.. Σήμερα είμαι καθιστή , έτσι έχω και το laptop.. Χοριακή την άλλη Τετάρτη. Σε μια βδομάδα νταν!

Η koel άφαντη ε? Μακάρι να είναι για καλό.

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ! Καλά αποτελέσματα και σε 'σένα! Τόσο γρήγορα θα κάνεις χοριακη; Εγώ έκανα κλείνοντας τις 14 μέρες από εκείνη της εμβρυομεταφοράς!

Link to comment
Share on other sites

δε λες πάλι καλά!! έτσι μου είπε, στις 10 μερες!

Και βέβαια πάλι καλά! Το χειρότερο διάστημα είναι αυτό της αναμονής! Θυμάμαι ειδικά τις τρεις τελευταίες μέρες καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα! Να έχεις μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι κοπέλα μου! ;););)

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και εγώ!!!!

Άργησα λίγο αλλά ήρθα! Βλέπω πολλές καινούργιες κοπέλες! Πολλά ευχάριστα και αναπόφευκτα και κάποια δυσάρεστα!

Αλλά δε μασάμε εμείς! Τα ξέρουμε και αντέχουμε.. που θα πάει...

Αnastazie και skorpina χαίρομαι πολύ για σας!

Εγώ έκανα τη μεταφορά τη Δευτέρα το πρωί και ήμουνα τέζα για 2 μερούλες.. Σήμερα είμαι καθιστή , έτσι έχω και το laptop.. Χοριακή την άλλη Τετάρτη. Σε μια βδομάδα νταν!

Η koel άφαντη ε? Μακάρι να είναι για καλό.

Καλή επιτυχία κούκλα μου....σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή! Να μη μου αγχωνεσαι κ να προσεχεις τον εαυτο σου κ τη κοιλιτσα σου! Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ τι γλυκιά αίσθηση Skorpina μου! Δε θυμάμαι πόσα εμβρυάκια σου είχαν βάλει; Κάθε έμβρυο δεν είναι κι ένας διαφορετικός σάκος; Ή μέσα σε έναν σάκο μπορεί να έχουν τρυπώσει κι άλλα έμβρυα; Συγνώμη που ρωτάω , μα δεν έχω ιδέα! Εγώ θα πάω για υπέρηχο από βδομάδα! Μακάρι όλα να είναι καλά! Καλή συνέχεια κοριτσάκι μου! :P

Χαχαχα ένα σάκο έχω...αλλά μπορεί μέσα να έχει κι άλλο εμβρυάκι! Έτσι ειναι τα διδυμα που μοιαζουν σα δυο σταγονες νερο! Διαφορετικα θα υπηρχαν 2 σακοι! Ας είναι οτι είναι! Σε λιγες μερες θα ακουσουμε κ χτυπους καρδουλας! Το λεω και τρελαινομαι!!! Φιλια καλό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια...Σας ευχαριστώ για την θερμή ανταπόκριση και το γλυκό καλωσόρισμα.. Δεν έχουμε ανακαλύψει κανένα άλλο πρόβλημα σε μένα μόνο τη χαμηλή ΑΜΗ. Έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή με δυο ωάρια Α' ποιότητας και ένα Β', όπως μου είπαν. Ενώ το στήθος ήταν μεχρι χθες ευαίσθητο, σήμερα μόνο οι θηλές είναι λίγο. Αρχίζω και φοβάμαι, γιατί δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Χοριακή, πρώτα Ο Θεός, 12/12..

Είστε εξαιρετικές και γλυκύτατες... Σχεδόν συγκινούμαι που έχω κάπου να μιλήσω και να ''ξέρουν'' τι λέω. Πιστεύω πολύ στο Θεό και θυμάμαι αυτό που μου είπε προχθές η νύφη μου "Ο Θεός είναι καλός" και επικαλούμαι καθημερινά την καλοσύνη του.. Ευχαριστώ ...

Εχουμε μια μερα διαφορα στην εμβρυομεταφορα,εγω την εκανα 26/11,μην ψαχνεις για συμπτωματα...εχω διαβασει ο,τι υπαρχει σχετικο στο internet και δυστυχως την καθε σελιδα 2 φορες8-)8-):cool:.....και τελικα συμπερασμα δεν εβγαλα!!!Ειμαι στην τεταρτη μερα και πιστευω πως οτι ηταν να γινει εχει γινει(εμφυτευση)αρα ηρεμια,ψυχραιμια μεχρι την χοριακη(αν παω να την κανω):(....γιατι φοβαμαι για το αποτελεσμα!!Ενα ειναι το σιγουρο,δωσαμε τον καλυτερο εαυτο μας σε ολη την προσπαθεια!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

argyro30 αυτά που λες τα έχω κάνει και εγώ και μάλλον οι περισσότερες από εμάς!!

Καλή επιτυχία. Έχεις δίκιο, τώρα οτι έγινε έγινε.. πότε κάνεις χοριακή?

Chrikosmali καλή επιτυχία και σε σένα. Πάντως για το θέμα των ωαρίων που έλεγες πιο πριν, άσχετα από ΑΜΗ κτλ τα 10 είναι απόλυτα φυσιολογικό. Και τα 6 καλά και αυτό είναι φυσιολογικό. Και εγώ πάνω κάτω τα ίδια έχω που είμαι 30. Μου είπαν πως ο οργανισμός σε αυτήν την ηλικά έχει έτσι κι αλλιώς τόσα κάθε μήνα και το ένα μόνο ωριμάζει. Τώρα με τις ενέσεις κάνουν και τα υπόλοιπα να ωριμάσουν εξίσου. Τα παραπάνω σημαίνει και πολύ μεγαλύτερη δόση ορμονών, έτσι ώστε να δημιουργηθούν εκ νέου κι άλλα. Αυτά μου τα είπε η μαία (δε ξέρω πως λέγεται) η κοπέλα τελοσπάντων που ήταν εκεί σε έναν υπέρηχο. Νομίζω πως καλά κατάλαβα.. δεν είμαι και σίγουρη βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

argyro30 αυτά που λες τα έχω κάνει και εγώ και μάλλον οι περισσότερες από εμάς!!

Καλή επιτυχία. Έχεις δίκιο, τώρα οτι έγινε έγινε.. πότε κάνεις χοριακή?

Χρυσα,εχεις δικιο και ειναι απολυτα φυσικο να αγχωνομαστε για το αποτελεσμα και να ψαχνουμε συμπτωματα...αλλα πολυ χαιρομαι τις κοπελες που ειναι χαλαρες και δεν ψαχνονται με τις ωρες στο internet για υποτιθεμενα συμπτωματα.Εσυ αν επιτρεπετε σε τι φαση βρισκεσαι?εγω παω για χοριακη 10/12....αν παω δηλαδη...


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

argyro30 αυτά που λες τα έχω κάνει και εγώ και μάλλον οι περισσότερες από εμάς!!

Καλή επιτυχία. Έχεις δίκιο, τώρα οτι έγινε έγινε.. πότε κάνεις χοριακή?

Χρυσα,εχεις δικιο και ειναι απολυτα φυσικο να αγχωνομαστε για το αποτελεσμα και να ψαχνουμε συμπτωματα...αλλα πολυ χαιρομαι τις κοπελες που ειναι χαλαρες και δεν ψαχνονται με τις ωρες στο internet για υποτιθεμενα συμπτωματα.Εσυ αν επιτρεπετε σε τι φαση βρισκεσαι?εγω παω για χοριακη 10/12....αν παω δηλαδη...

Κοριτσάκι θα σε μαλώσω! Το ειπες κιολας δυο φορες! Αν πας για τη χοριακη! Τι παει να πει αν θα πας και οτι φοβασαι να πας! Θα πας καλη μου! Με πιστη κ ελπιδα και ολα θα πανε καλα! Να μην φοβασαι! Να σαι αισιοδοξη να χεις υπομονη κ επιμονη! Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι θα σε μαλώσω! Το ειπες κιολας δυο φορες! Αν πας για τη χοριακη! Τι παει να πει αν θα πας και οτι φοβασαι να πας! Θα πας καλη μου! Με πιστη κ ελπιδα και ολα θα πανε καλα! Να μην φοβασαι! Να σαι αισιοδοξη να χεις υπομονη κ επιμονη! Φιλια

Θα παω και θα πω και ενα τραγουδι,το ξερω οτι δεν το γλιτωνω,απλα φοβαμαι για το αποτελεσμα...την απογοητευση μου!!Δεν βοηθαει να σκεφτομαι ετσι,λιγο η κλεισουρα στο σπιτι,τα φαρμακα,ειμαι μονη μου απο το πρωι...ευτυχως που εχω κι εσας αυτες τις δυσκολες μερες!!Εσυ ποτε με το καλο πας για υπερυχο??


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτά που λες! σε πληροφορώ θα πας τρέχοντας πρωί πρωί!!! :D

η απαισιοδοξία είναι λογική κατά τη γνώμη μου αλλά μέχρι ένα σημείο. Πρέπει μόνες μας να ανεβάζουμε την ψυχολογία μας. Στο λέω εγώ που κάθομαι και σκέφτομαι τι δουλειές έχω να κάνω μόλις μάθω το αρνητικό και προσπαθώ να τις οργανώσω από τώρα!!!! Τέρας αισιοδοξίας!!!!!! Εμένα είναι η έκτη μου εμβρυομεταφορά (3η προσπάθεια με ενέσεις) οπότε έχω ψιλοσυνηθίσει την αποτυχία , αν συνηθίζεται ποτέ! Αλλά ελπίζω και πάλι :D Τη τετάρτη κάνω χοριακή.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δε νιώθω τίποτε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ένα σημάδι από το Θεό, ένα μήνυμα από τα "παιδάκια" μου, κάτι που να δείχνει εμφύτευση ή τουλάχιστον ότι υπάρχουν στο σώμα μου..............................

Εσείς τι νιώθετε; Αργυρούλα μου, εσύ; Χρύσα;


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Xrysa 82 Chrikosmali & Argyro καλη επιτυχια σας ευχομαι!!! Μην ψαχνετε για συμπτωματα και χαλαρωστε οσο μπορειτε..ξερω ειναι πολυ δυσκολο το περασα προσφατα!!!

Εγω σημερα πηρα παντως μια τεραστια κρυαδα οταν ειδα το μισθο μου 400 ευρω κατω!!!! Ηθελα να ξερα πως θα πληρωνουμε γιατρους με τετοιους μισθους!!! Δε μας φτανει η στεναχωρια και το αγχος να αποκτησουμε παιδακι μας χαντακωνουνε και οικονομικα καθημερινα! Ελεος!! Μια απρη μερα ποτε θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Chrikosmali μην ψαχνεις πραγματικα για συμπτωματα! Δεν υπαρχουν!! Μην μπαινεις σάυτη τη διαδικασια μονο κακο κανεις... στο εγγυωμαι. Αλλοτε νοιωθουμε πρηξιμο, αλλοτε πονους περιοδου, αλλοτε τσιμπηματα αλλοτε τιποτα... αυτα ολα ειναι διαφορετικα σε καθε κοπελα και δεν μπορεις να καταλαβεις τιποτα ουτως η αλλως διοτι ειναι πολυ νωρις.Μετα τη χοριακη αν εισαι εγκυος θ'αρχισεις να καταλαβαινεις κατι... Εχω μεινει εγκυος και φυσιολογικα και δεν ειχα καταλαβει τιποτα απολυτως!!!!!

Ευχομαι να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...