Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Γειά σας, είμαι νέα στο σάιτ. Θα ήθελα να εκφράσω το πόνο και την λύπη και όλα αυτά τα κακά που πέρασα κ εγώ αγωνιώντας για σπερματοζωάριο. Ευτυχώς ο θεός είχε και για εμάς κάποια. Τώρα φεύγουμε για διακοπές σε 5 μέρες και όταν επιστρέψουμε ξεκινάμε το ταξίδι της εξωσωματικής. Θέλουμε πολύ να πάρουμε κουράγιο απο όλους εσάς. Το ξέρουμε οτι θα μας το δώσετε απλόχερα. Είμαστε 27 κ 32 ετών ο σύζυγος. Μας είπε η γιατρός οτι είμαστε καλά για καλές πιθανότητες.Ισχύει? Ευχαριστώ

Καλημέρα και καλως ήρθες!

Βασικα μακαρι να μην ειχε χρειαστει να έρθεις στο θεμα μας αλλα....νομιζω θα βοηθήσει! Εμενα προσωπικα με βοήθησε απίστευτα!!!!!!

Ενα θα σου πω και βάλτο καλα στο μυαλο σου!!!! Τα δυςκολα εχουν περασει!!! Τα εχεις πισω σου!!!τωρα θελει λιγο υπομονη και επιμονή και ολα θ πανε ΠΡΙΜΑ! Ναι η ηλικια ειναι μεγαλο ατού!!!!! Η δικη σου κυριως....του συζύγου δεν παιζει και μεγαλο ρόλο! Κανε τις διακοπες σου....μάζεψε δυνάμεις και απο Σεπτέμβριο βουρ για το μπεμπακι! Η εξωσωματικη σαν διαδικασια δεν ειναι τιποτα (κατα την γνωμη μου)! Το μονο δυσκολο στην ολη διαδικασια ειναι η ψυχολογια που ειναο και η μονη που περναει απο το χέρι μας εδω που τα λεμε!!! Αν αυτη την κρατησεις σε καλα επίπεδα τοτε ολα τα αλλα θα δεις οτι ειναι απλα και θα φτάσεις τον στοχο σου!!!!! Οοοοοοτι θες ειμαι εδω!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας, είμαι νέα στο σάιτ. Θα ήθελα να εκφράσω το πόνο και την λύπη και όλα αυτά τα κακά που πέρασα κ εγώ αγωνιώντας για σπερματοζωάριο. Ευτυχώς ο θεός είχε και για εμάς κάποια. Τώρα φεύγουμε για διακοπές σε 5 μέρες και όταν επιστρέψουμε ξεκινάμε το ταξίδι της εξωσωματικής. Θέλουμε πολύ να πάρουμε κουράγιο απο όλους εσάς. Το ξέρουμε οτι θα μας το δώσετε απλόχερα. Είμαστε 27 κ 32 ετών ο σύζυγος. Μας είπε η γιατρός οτι είμαστε καλά για καλές πιθανότητες.Ισχύει? Ευχαριστώ

Καλημερα anja!Καλωςηρθες.

Ευχομαι καλη αρχη στην αποφαση για την εξωσωματικη....και συντομα με ενα μωρακι στη κοιλιτσα σου...

Θα ηθελα να σε ρωτησω..ποιος ο λογος να κανετε εξωσωματικη??προσπαθητε καιρο?

Μαγισσουλα σε σκεφτομαι και ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου!!!

Ντομινακι με το καλο να εχεις στα χερια σου το μωρακι σου!!!Θα συμφωνησω με την μαγισσουλα να μην κοιταξεις το παρελθον!!!οτι περασες περασες και ανηκουν εκει!!!ψηλα το κεφαλι και δες μπροστα το πιο ομορφο και ευτυχισμενο μελλον!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

καταρχήν Μαγισσούλα καλή επιτυχία!!! μια μέρα ακόμη ;)!!!

Γειά σας, είμαι νέα στο σάιτ. Θα ήθελα να εκφράσω το πόνο και την λύπη και όλα αυτά τα κακά που πέρασα κ εγώ αγωνιώντας για σπερματοζωάριο. Ευτυχώς ο θεός είχε και για εμάς κάποια. Τώρα φεύγουμε για διακοπές σε 5 μέρες και όταν επιστρέψουμε ξεκινάμε το ταξίδι της εξωσωματικής. Θέλουμε πολύ να πάρουμε κουράγιο απο όλους εσάς. Το ξέρουμε οτι θα μας το δώσετε απλόχερα. Είμαστε 27 κ 32 ετών ο σύζυγος. Μας είπε η γιατρός οτι είμαστε καλά για καλές πιθανότητες.Ισχύει? Ευχαριστώ

καλώς ήρθες κ καλή επιτυχία! λοιπόν αφού βρήκατε σπερμα (φαντάζομαι κάνατε βιοψία) μην ανησυχείς για τπτ!! περάσαμε τις ίδιες αγωνίες κ δυσκολίες αλλά τώρα που σου γράφω έχω δίπλα μου 2 ζουζούνια 16 μηνών που ήρθαν με την 1η προσπάθεια! η ηλικία σου σούπερ! εγώ ήμουν 29! να περάσετε καλα, να χαλαρώσεις κ μετά όλα θα γίνουν! η εξωσωματική είναι πανεύκολη αρκει να έχεις καλή ψυχολογία!!

Καλημέρα και καλως ήρθες!

Βασικα μακαρι να μην ειχε χρειαστει να έρθεις στο θεμα μας αλλα....νομιζω θα βοηθήσει! Εμενα προσωπικα με βοήθησε απίστευτα!!!!!!

Ενα θα σου πω και βάλτο καλα στο μυαλο σου!!!! Τα δυςκολα εχουν περασει!!! Τα εχεις πισω σου!!!τωρα θελει λιγο υπομονη και επιμονή και ολα θ πανε ΠΡΙΜΑ! Ναι η ηλικια ειναι μεγαλο ατού!!!!! Η δικη σου κυριως....του συζύγου δεν παιζει και μεγαλο ρόλο! Κανε τις διακοπες σου....μάζεψε δυνάμεις και απο Σεπτέμβριο βουρ για το μπεμπακι! Η εξωσωματικη σαν διαδικασια δεν ειναι τιποτα (κατα την γνωμη μου)! Το μονο δυσκολο στην ολη διαδικασια ειναι η ψυχολογια που ειναο και η μονη που περναει απο το χέρι μας εδω που τα λεμε!!! Αν αυτη την κρατησεις σε καλα επίπεδα τοτε ολα τα αλλα θα δεις οτι ειναι απλα και θα φτάσεις τον στοχο σου!!!!! Οοοοοοτι θες ειμαι εδω!!!!

με κάλυψε η προλαλήσασα απόλυτα!! ;)

Καλημερα anja!Καλωςηρθες.

Ευχομαι καλη αρχη στην αποφαση για την εξωσωματικη....και συντομα με ενα μωρακι στη κοιλιτσα σου...

Θα ηθελα να σε ρωτησω..ποιος ο λογος να κανετε εξωσωματικη??προσπαθητε καιρο?

[!

προφανώς ζαμιάκι μου κ σόρρυ που απαντω εγώ το πρόβλημα ήταν η αζωοσπερμία...που σημαίνει ότι είχαν 0 αριθμό σπερμ/ριων στα σπερμοδιαγράμματα κι άρα χρειάστηκε βιοψία για να βρούνε σπέρμα κατευθείαν απ'τους όρχεις (αν υπάρχει βέβαια γιατί δυστυχώς σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει)..

Ντομινο με το καλό το νινί σου!

lollipop με το καλό το αδερφάκι!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαγισα και ζαμια σας ευχαριστώ είστε τέλειες! my heart τι να πω? μακάρι να πετύχουμε και εμεις με την πρώτη τα ζουζουνακιαααααααααα......ειναι όλα οπως τα λες. βιοψία κ λοιπα. σπερματεγχυση δεν μου συνέστησε καν, είπε μετά από βιοψία μόνο εξωσωματική κ για αποτέλεσμα. Επίσης βρίσκομαι στη Γερμανια.

Ευτυχώς υπάρχετε!!! μου δώσατε μεγάλη ανακούφιση κορίτσια!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

My heart εμεις εχουμε ολιγοσπερμια.....τωρα πως μπλεχτηκα στο παρεακι σας????μμμμμμ...ψαχνοντας ουρολογο αν θυμαμαι καλα....παντος καθησα και μαλιστα μ'αρεσει η παρεα σας..

Εσεις προσπαθουσατε καιρο??τι ωραια που πιασατε με την πρωτη!!!!!!!!!!!αγορακια εχεις????εεε???

anjα καλη επιτυχια και καλη αρχη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

My heart εμεις εχουμε ολιγοσπερμια.....τωρα πως μπλεχτηκα στο παρεακι σας????μμμμμμ...ψαχνοντας ουρολογο αν θυμαμαι καλα....παντος καθησα και μαλιστα μ'αρεσει η παρεα σας..

Εσεις προσπαθουσατε καιρο??τι ωραια που πιασατε με την πρωτη!!!!!!!!!!!αγορακια εχεις????εεε???

anjα καλη επιτυχια και καλη αρχη!!!!!

Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!!:D εμεις γυρω στα 3 χρονια μη πω 4 αλλα οχι εντατικα απ την αρχη...απλα δυσκολευτηκα να πεισω κ το ταιρι να κανει σπερ/μμα κ μετα να διαχειριστουμε το πολυ στεναχωρο αποτελεσμα, ν αποφασισει να κανει βιοψια κτλ. Γι αυτους ειναι παντα πιο δυσκολο να εχουν το προβλημα..αλλα τελος καλο ολα καλα κ τωρα ειναι ενας υπεροχος μπαμπας! Αγορακια εχω ναι κι ειναι μεγαλος ερωτας!! Κι εχω κ 2 κατεψυγμενα ;)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!!:D εμεις γυρω στα 3 χρονια μη πω 4 αλλα οχι εντατικα απ την αρχη...απλα δυσκολευτηκα να πεισω κ το ταιρι να κανει σπερ/μμα κ μετα να διαχειριστουμε το πολυ στεναχωρο αποτελεσμα, ν αποφασισει να κανει βιοψια κτλ. Γι αυτους ειναι παντα πιο δυσκολο να εχουν το προβλημα..αλλα τελος καλο ολα καλα κ τωρα ειναι ενας υπεροχος μπαμπας! Αγορακια εχω ναι κι ειναι μεγαλος ερωτας!! Κι εχω κ 2 κατεψυγμενα ;)

My heart σου μιλαω ειλικρινα ξερω πως ειναι να το παρακαλας να παει να κανει σπερ/μα.................εχω περασει απο αυτο και ημουν στα ορια της τρελας....(Ολα καλα ομως τωρα...)και ξερεις τι ευχομουν οταν τελικα καναμε σπερ/μα?να μην εχει ο συζυγος το προβλημα....τελικα δεν επιασε η ευχη μου....τεσπα....ορθιο το κεφαλι και ευχομαι να ερθουμε στη θεση σου με 2 και 3 νινακια!!!!!!!:Dχαιρομαι που εχεις και κατι στην ακρη;)Δυσκολα φανταζομαι να μεγαλωνεις διδυμακια?ε?σε φυσικο κυκλο ειχες κανει εξωσωματικη?η κατευθειαν με διεγερση?

Κοριτσάκια εκανα χοριακη! Αρνητικο...παμε για αλλα..... :wink:

Μαγισσουλα μου παμε για τον επομενο!!Γερα με τσαμπουκα!

κοπελα μου συνεχισε ετσι δυναμικα!!!!!!!!!!!!!!καπου θα το πιαοσυμε.......;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


My heart σου μιλαω ειλικρινα ξερω πως ειναι να το παρακαλας να παει να κανει σπερ/μα.................εχω περασει απο αυτο και ημουν στα ορια της τρελας....(Ολα καλα ομως τωρα...)και ξερεις τι ευχομουν οταν τελικα καναμε σπερ/μα?να μην εχει ο συζυγος το προβλημα....τελικα δεν επιασε η ευχη μου....τεσπα....ορθιο το κεφαλι και ευχομαι να ερθουμε στη θεση σου με 2 και 3 νινακια!!!!!!!:Dχαιρομαι που εχεις και κατι στην ακρη;)Δυσκολα φανταζομαι να μεγαλωνεις διδυμακια?ε?σε φυσικο κυκλο ειχες κανει εξωσωματικη?η κατευθειαν με διεγερση?

νομίζω πως μέσα μας όλες το ίδιο παρακαλάμε...να μην έχουν οι άντρες το πρόβλημα...γι'αυτούς είναι πιο δύσκολο καθώς το συνδέουν με τον ανδρισμό τους κτλ! θα έρθετε στη θέση μου σύντομα,υπομονή κι επιμονή θέλει! ναι είναι πολύ δύσκολο με τα δίδυμα..αλλα διπλή ευτυχία ;) κατευθείαν διέγερση με ενέσεις έκανα..7 ωάρια κ γονιμοποιήθηκαν τα 6..τα 4 προχώρησαν καλά..2 βάλαμε κ 2 μας περιμένουν γι'αργότερα :D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μου γλυκιά μην το βάζεις κάτω καρδιά μου...ξέρω πως νιώθεις.. Εύχομαι σύντομα να το τσακωσετε το μπεμπακι..καλώς ήρθες κοριτσάκι στην παρέα μας! Με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ με ένα θετικό αποτέλεσμα!!! Καρδούλα να σου ζήσουν οι μπεμπηδες! Μαζί κάναμε εμβρυομεταφορα σχεδόν! 15 μηνών ο γιος μου και μας έχει τρελανει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μου γλυκιά μην το βάζεις κάτω καρδιά μου...ξέρω πως νιώθεις.. Εύχομαι σύντομα να το τσακωσετε το μπεμπακι..καλώς ήρθες κοριτσάκι στην παρέα μας! Με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ με ένα θετικό αποτέλεσμα!!! Καρδούλα να σου ζήσουν οι μπεμπηδες! Μαζί κάναμε εμβρυομεταφορα σχεδόν! 15 μηνών ο γιος μου και μας έχει τρελανει!!!!

Ευχαριστω επισης! Αχ ειναι τρελα αυτη η ηλικια! 14/9 εκανα ετ του Σταυρου κ 24/9 της Παναγιας της Μυρτιδιωτισσας εμαθα τα ευχαριστα! Σαν χθες μου φαινεται!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μη στενοχωριεσαι. Εχεις τα κατεψυγμενα κ αυτο ειναι παρα πολυ βασικο. Εγω στο εχω ξαναπει. Κανε εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο. Εμενα αυτο ηταν το προβλημα κ δεν γινοταν εμφυτευση. Οι ορμονες καταστελλουν το ενδομητριο ενας φυσιολογικος οργανισμος οπως π.χ. εσυ κι εγω, σοκαρετε. Μην μπεις σε αλλες διαδικασιες να ψαχνεσαι. Αφησε να περασουν κανα δυο κυκλοι περιοδου να φυγουν οι ορμονες απο το σωμα σου κ κανε κατευθειαν ΕΤ με 2 κατεψυγμενα σε φυσιολογικες συνθηκες κ θα με θυμηθεις. Εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου. Μην το βαλεις κατω.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως μέσα μας όλες το ίδιο παρακαλάμε...να μην έχουν οι άντρες το πρόβλημα...γι'αυτούς είναι πιο δύσκολο καθώς το συνδέουν με τον ανδρισμό τους κτλ! θα έρθετε στη θέση μου σύντομα,υπομονή κι επιμονή θέλει! ναι είναι πολύ δύσκολο με τα δίδυμα..αλλα διπλή ευτυχία ;) κατευθείαν διέγερση με ενέσεις έκανα..7 ωάρια κ γονιμοποιήθηκαν τα 6..τα 4 προχώρησαν καλά..2 βάλαμε κ 2 μας περιμένουν γι'αργότερα :D

My heart ετσι ειναι....ελα ομως που δεν γινεται οτι θελουμε..και δυστυχως το προβλημα το εχουν τα αντρακια μας....:(

Γελαω γιατι τον ειχα κανει θεο να παει για αρχη σε εναν ουρολογο...........νευρα?????κλαμα απο μενα???δεν υπηρχα πουθενα.......θελει πολυ ψυχραιμια και υπομονη........ηρεμια πανω απο ολα.....αυτο εχω καταλαβει.....και βεβαια πολυ συζητηση.....γιατι μονο με αυτη βρηκαμε λυση και βρηκαμε το προβλημα μας...

διπλη κουραση-διπλη χαρα γλυκια μου!!!!!Αντε ευχομαι να χρησιμοποιησετε και τα επομενα;)!!!!

Ευχαριστω επισης! Αχ ειναι τρελα αυτη η ηλικια! 14/9 εκανα ετ του Σταυρου κ 24/9 της Παναγιας της Μυρτιδιωτισσας εμαθα τα ευχαριστα! Σαν χθες μου φαινεται!

Παντα να σας εχει καλα ολους η Παναγιτσα κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...