Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Μαγισσουλα μη στενοχωριεσαι. Εχεις τα κατεψυγμενα κ αυτο ειναι παρα πολυ βασικο. Εγω στο εχω ξαναπει. Κανε εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο. Εμενα αυτο ηταν το προβλημα κ δεν γινοταν εμφυτευση. Οι ορμονες καταστελλουν το ενδομητριο ενας φυσιολογικος οργανισμος οπως π.χ. εσυ κι εγω, σοκαρετε. Μην μπεις σε αλλες διαδικασιες να ψαχνεσαι. Αφησε να περασουν κανα δυο κυκλοι περιοδου να φυγουν οι ορμονες απο το σωμα σου κ κανε κατευθειαν ΕΤ με 2 κατεψυγμενα σε φυσιολογικες συνθηκες κ θα με θυμηθεις. Εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου. Μην το βαλεις κατω.

Μόνο σε αυτό ελπιζω και εγω πια ντομινακι.....μονο σε αυτο!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα συμφωνήσω με την ντομινο όπως επίσης οι βλαστοκυστες είναι πολύ καλή λύση.εγώ με τα πρώτα 3 ων ημερών 8 κυττάρων έπιασα αλλά για λίγο..ενώ με τις βλαστοκυστες έπιασα τον μικρο μου και έχω άλλες 2..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε αυτό ελπιζω και εγω πια ντομινακι.....μονο σε αυτο!!!!

Εγω παντως το πιστευω αυτο που σου λεω κ ο γιατρος μου επεμενε παρα πολυ να παμε σε φυσικο κυκλο. Κ οταν τα καταφεραμε μου λεει : ειδες που ειχα δικιο; Κατσε τωρα να αδιαθετησεις κ το Σεπτεμβριο πηγαινε κ βαλε τα δυο κατεψυγμενα σου. Μην στενοχωριεσαι οσο κι αν ειναι δυσκολο αυτο. Συζητα με τον γιατρο σου κ θα σοτ εξηγησει τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Έχω πολύ καιρό να μπω και ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μάγισσα λυπάμαι για την πρώτη έκβαση, αλλά ο επιμένων νικά, αυτό να θυμάσαι! Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα? θα κάνεις το Σεπτέμβρη εμβρυομεταφορά?

Ντόμινο εύχομαι να'σαι καλά..πώς πάει η εκγυμοσύνη?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Έχω πολύ καιρό να μπω και ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μάγισσα λυπάμαι για την πρώτη έκβαση, αλλά ο επιμένων νικά, αυτό να θυμάσαι! Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα? θα κάνεις το Σεπτέμβρη εμβρυομεταφορά?

Ντόμινο εύχομαι να'σαι καλά..πώς πάει η εκγυμοσύνη?

kalisperoudia!!!!!

....defteri ekvasi....pffff....pao gia tin triti!!!!! oxi, den tha kano septemvrio emvriometafora! tora tha ksanakano scratching ke ton oktomvrio emvriometafora!!!! gia na doume!!!!! efxaristo gia tin parotrinsi.....elpizo ...ti na kano???den exo ke ali epilogi!!!

esi ti kanis koritsaki mou???? pou ixes xathi toso kero???


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalisperoudia!!!!!

....defteri ekvasi....pffff....pao gia tin triti!!!!! oxi, den tha kano septemvrio emvriometafora! tora tha ksanakano scratching ke ton oktomvrio emvriometafora!!!! gia na doume!!!!! efxaristo gia tin parotrinsi.....elpizo ...ti na kano???den exo ke ali epilogi!!!

esi ti kanis koritsaki mou???? pou ixes xathi toso kero???

Μαγισσούλα μου εύχομαι η 3η να είναι η τυχερή !!!

Εγώ έχω πολλές δουλειές με το σπίτι, κάνουμε μια μίνι ανακαίνιση περίπου, και έτσι μας έχει πάει όλο το καλοκαίρι με μαστόρους και λάτρα...εκτός από ένα τριήμερο που φύγαμε δεν ξεκουραστήκαμε καθόλου...έκανα και τον Ιούλιο την υστεροσκόπηση, και έτσι δεν κατάλαβα και πολύ καλοκαίρι...

Το σκράτσιν γιατί θα το κάνεις? Είναι μίνι απόξεση? Είσαι πιο γόνιμη μετά?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσούλα μου εύχομαι η 3η να είναι η τυχερή !!!

Εγώ έχω πολλές δουλειές με το σπίτι, κάνουμε μια μίνι ανακαίνιση περίπου, και έτσι μας έχει πάει όλο το καλοκαίρι με μαστόρους και λάτρα...εκτός από ένα τριήμερο που φύγαμε δεν ξεκουραστήκαμε καθόλου...έκανα και τον Ιούλιο την υστεροσκόπηση, και έτσι δεν κατάλαβα και πολύ καλοκαίρι...

Το σκράτσιν γιατί θα το κάνεις? Είναι μίνι απόξεση? Είσαι πιο γόνιμη μετά?

zoriko kalokeri ixate e???? kala kouragia lipon.....

ne ine mini apoksesi ke theoritika afksani 20% tin pithanotita emfitefsis...... vevea ego ekana ke tis proigoumeni fora ala...........


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω ούτε μια στιγμή. Επέστρεψα απο διακοπές και τώρα αρχίζει το πρόγραμμα μου...με την εξωσωματική.

to vazoume den to vazoum to na proxorame brosta ine monodromos....ke i epitixia episis!!!! ara....?????

kali arxi me akoma kalitero telos efxome!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zoriko kalokeri ixate e???? kala kouragia lipon.....

ne ine mini apoksesi ke theoritika afksani 20% tin pithanotita emfitefsis...... vevea ego ekana ke tis proigoumeni fora ala...........

Μάγισσα σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να ρωτήσω όμως και κάτι ακόμα: το σκράτσιν αυξάνει την πιθανότητα εμφύτευσης μόνο για τον ίδιο κύκλο ή και για τους επόμενους 1-2?

Εύχομαι καλή επιτυχία και πάνω απ'όλα ανεβασμένη διάθεση :)


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να ρωτήσω όμως και κάτι ακόμα: το σκράτσιν αυξάνει την πιθανότητα εμφύτευσης μόνο για τον ίδιο κύκλο ή και για τους επόμενους 1-2?

Εύχομαι καλή επιτυχία και πάνω απ'όλα ανεβασμένη διάθεση :)

Μόνο για τον ίδιο κύκλο!!!!! Γι'αυτο και θα ξανα κανω εγω...... :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια. Σας γραφω τωρα που προλαβαινω. Γεννησα χθες ενα πανεμορφο αγορακι...που μου εχει παρει τα μυαλα...Απλα θελω να πω,πως γι αυτο το θαυμα αξιζουν ολες οι προσπαθειες που κανουμε..Ολοι οι κοποι...Γι αυτο καμμια σας να μην τα παραταει να μην απογοητευεται αλλα με πεισμα να παλευει...Η ζωη τελικα ξερει ποτε ειναι η σωστη στιγμη που θα δειξει την απεραντοσυνη της για την καθεμια μας..

Link to comment
Share on other sites

ντομινακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα????να σας ζησει ψυχη μου!!!!να ειναι γερος και τυχερος στην ζωη του η Παναγια να ειναι κοντα σας και καλο σαραντησμο!!!μπραβο ντομινακο μου!!!πολυ χαρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Σας γραφω τωρα που προλαβαινω. Γεννησα χθες ενα πανεμορφο αγορακι...που μου εχει παρει τα μυαλα...Απλα θελω να πω,πως γι αυτο το θαυμα αξιζουν ολες οι προσπαθειες που κανουμε..Ολοι οι κοποι...Γι αυτο καμμια σας να μην τα παραταει να μην απογοητευεται αλλα με πεισμα να παλευει...Η ζωη τελικα ξερει ποτε ειναι η σωστη στιγμη που θα δειξει την απεραντοσυνη της για την καθεμια μας..

Να σου ζήσει ντομινακι μου!!!! Γερο και τυχερό σε ολη του την ζωη!!!! Να ειστε παντα μια ευτυχισμενη και ενωμένη οικογένεια!!!

Τις καλυτερες ευχές μου!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...