Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

εμάς μετά την βιοψία μας έχει δώσει θεραπεία με αυτά τα nolvadex (να πω την αλήθεια δεν ξέρω ποιο από τα δύο θα κοιτάξω σπίτι κ θα σου πω) με την ελπίδα ότι κάτι μπορεί να γίνει (συνδυαστικά με την κυρσοκύλη που θα κάνουμε την άλλη Παρασκευή)

Στόχος είναι να φτιάξουμε την ποιότητα & την ποσότητα. Εμείς δεν είχαμε πριν από 3 μήνες αζωοσπέρμία αλλά πολύ μικρή ποσότητα σπερματοζωαρίων. Πιθανόν για αυτό ελπίζουν ότι μπορεί να πάρουμε κάποια σπερματοζωάρια κινητά για εξωσωματική βέβαια . Εννοείται ότι για φυσικό κύκλο ούτε συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου καλημερα...!!ο γιατρος οπως σας ειχα πει ειναι του τεβε...την πρωτη φορα που πηγαμε μας εγραψε 27 εξετασεις....και ηταν ολες παρα πολυ καλες...!μου ειπε "οτι το συστημα του αντρα ειναι σαν μια μπαλα και οτι θελει ωθηση για να αρχισει να γυριζει"......χαχαχαχαχαχα γι'αυτο εδωσε αλλες 30 μερες θεραπεια.επισης μου ειπε οτι καρυοτυπο κ κυστικη ινωση θα κανουμε εφοσον βρεθουν σπερματοζωαρια(βιοψια).μου ειπε περιπτωση που με φαρμακα τα καταφερε κ δεν εκανε βιοψια...ξερω εγω!!πεσαμε σε τρελογιατρο χιχιχιχιχι...θα δειξει....υπομονη 30μερες...φιλακια κοριτσια μου και σας ευχαριστω που σας εχω διπλα μου..!!

Link to comment
Share on other sites

άντε ρε που θα έχεις γεννήσει!!!!!! Το κάνει για να δείτε μάλλον περισσότερα κ να ησυχάσεις μια και καλή ! αμα τα δεις κ τα ακουσεις θα ηρεμήσεις!

εμεις πάλι γιατρους. Οι εξετάσεις μου του θηρεοειδη ειναι λέει πάνω από 2,5 και η καμπυλη ζαχαρου πολυ φλατ ?????!!!!!!!!!!!! Με στέλνει σε ενδοκρινολόγο ....... ειδικο σε αναπαραγωγή! τι να πω -πόσες ειδικότητες θα μάθω ακόμα!!!!!!!!!

Πάντως το παπ μου βγήκε μια χαρα! ιχνος από hpv που είχε δειξει το περσινό . όπως καταλάβατε με πάει κρύο ζέστη -κρυο ζέστη. άντε και καλή χρονια!

Μελτεμάκι κάνε υπομονή μάλλον κάτι θα ξέρει. Και ποτε δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει με τα φάρμακα. εμεις συνεχίζουμε κανονικά με τα nolvatex -d tamoxifen (έτσι γράφει το κουτι!!! τι ναι τουτο μορίτσα ξερεις?)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω για το nolvadex ειναι πως μειωνει τα επιπεδα οιστρογονων στον οργανισμο και ετσι ενισχυει καπως τη γονιμοτητα. επισης χρησιμοποιειται σε θεραπεια για το καρκινο μαστου στις γυναικες.

Απ'οσο θυμαμαι για να δεις καποια αποτελεσματα χρειαζεται θεραπεια 2-3 μηνων αφου το σπερμα ανανεωνεται περιπου καθε 70 μερες!!! Παντως ο αντρας μου που χαπακωνοταν (ψευδαργυρο,σεληνιο,καρνιτινη,βασ.πολτο) 5 μηνες δεν ξερω αν βοηθησε στη ποιοτητα, αλλα κακο δε του εκαναν.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

moritsa βαστα γεραααααα...λιγες μερουλες ακομη.

ολινα χαπακια-χαπακια γιατι χανομαστε...χιχιχιχι!!κοπελα μου το 2012 να σου φερει αυτο που λαχταρας.....!!

φιλιααααα πολλα..!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!τα νεα τα δικα μου:η περιοδος μουρθε χθες εκανα υπερηχο κ η κυστουλα δεν εφυγε!μουπαν να κανω αιματολογικες την e2 κ την fh κ βγηκαν πολυ καλες κ μουπαν να ξεκινησω ενεσουλες!!!!οποτε σημερα μετα την δουλεια το μεσημερι θα κανω την πρωτη μου!!!θελω να ρωτησω πρωτον ξεκινησε καμια απο εσας ενεσουλες με κυστη΄κ δευτερον ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει πως να κανω καθε μερα μονη μου τις ενεσεις!θα μπορεσω;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!τα νεα τα δικα μου:η περιοδος μουρθε χθες εκανα υπερηχο κ η κυστουλα δεν εφυγε!μουπαν να κανω αιματολογικες την e2 κ την fh κ βγηκαν πολυ καλες κ μουπαν να ξεκινησω ενεσουλες!!!!οποτε σημερα μετα την δουλεια το μεσημερι θα κανω την πρωτη μου!!!θελω να ρωτησω πρωτον ξεκινησε καμια απο εσας ενεσουλες με κυστη΄κ δευτερον ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει πως να κανω καθε μερα μονη μου τις ενεσεις!θα μπορεσω;

Καλημέρα, εγώ έχω μία παραωοθηκική (κάπως έτσι δλδ χαχα) κύστη 2,6 εκ. και έκανα την πρώτη εξωσωματική χωρίς να μας ενοχλήσει πουθενά... διότι όπως είπε ο γιατρός και ο συνεργάτης του που με ξεσκόνισαν ήταν πίσω από την ωοθήκη, προφανώς οργανική, καθαρή (γιατί ψάξαμε και δείκτες καρκίνου και υπέρηχο dopler έκανα) οπότε την αγνοήσαμε και ξεκινήσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια δεν γράφω πολύ συχνά γιατί το pc μου θέλει φορμάτ...κολλάει απίστευτα... ευελπιστώ σύντομα να ασχοληθεί μαζί του ο άντρας μου αλλιώς χάθηκα :tongue:

Εύχομαι όλες να είστε καλά και γεμάτες δύναμη για την επίτευξη των στόχων μας :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!!τα νεα τα δικα μου:η περιοδος μουρθε χθες εκανα υπερηχο κ η κυστουλα δεν εφυγε!μουπαν να κανω αιματολογικες την e2 κ την fh κ βγηκαν πολυ καλες κ μουπαν να ξεκινησω ενεσουλες!!!!οποτε σημερα μετα την δουλεια το μεσημερι θα κανω την πρωτη μου!!!θελω να ρωτησω πρωτον ξεκινησε καμια απο εσας ενεσουλες με κυστη΄κ δευτερον ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει πως να κανω καθε μερα μονη μου τις ενεσεις!θα μπορεσω;

Για την κυστουλα δεν ξερω να σου πω κατι, αλλα τις ενεσεις σιγουρα θα μπορεις να τις κανεις μονη σου! Η πρωτη ειναι λιγο δυσκολη γιατι ειναι περιεργη αισθηση να καρφωνεις τον εαυτο σου αλλα τις υπολοιπες θα τις κανεις σε δευτερολεπτα χωρις να τις σκεφτεσαι! Συνηθεια ειναι.

Καλη αρχη και καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!τα νεα τα δικα μου:η περιοδος μουρθε χθες εκανα υπερηχο κ η κυστουλα δεν εφυγε!μουπαν να κανω αιματολογικες την e2 κ την fh κ βγηκαν πολυ καλες κ μουπαν να ξεκινησω ενεσουλες!!!!οποτε σημερα μετα την δουλεια το μεσημερι θα κανω την πρωτη μου!!!θελω να ρωτησω πρωτον ξεκινησε καμια απο εσας ενεσουλες με κυστη΄κ δευτερον ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει πως να κανω καθε μερα μονη μου τις ενεσεις!θα μπορεσω;

προφανως η κυστη εκει που ειναι δεν επηρεαζει οποτε ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ;)

οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα ουτε που θα τις καταλαβεις αλλα και γω δεν μπορουσα να αυτοτρυπιεμαι και ετσι μου τις εκανε ο αντρας μου.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

προφανως η κυστη εκει που ειναι δεν επηρεαζει οποτε ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ;)

οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα ουτε που θα τις καταλαβεις αλλα και γω δεν μπορουσα να αυτοτρυπιεμαι και ετσι μου τις εκανε ο αντρας μου.

ευχαριστω μοριτσα μου ξεκινησα την πεμπτη κ χθες την εκανα μονη μου!!!!αγχωθηκα λιγο γιατι φοβομουν για τον αερα που μπορει ναχει η ενεση!!!!αλλα ελπιζω να την εκανα καλα!!!!ετσι μου παν δεν επηρεαζει ξερω εγωάυτοι ξερουν!!!εσυ πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

τι ησυχια ειναι αυτη?? ευχομαι να ειστε καλα και να περνατε καλα ;)

Ρινουλα μια χαρα θα πανε ολα! ποτε πας για υπερηχο?

εγω ολη την ωρα τρωω και περιμενω πως και πως τον υπερηχο :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα Μορίτσσα μας έπιασε η αργια! Ειχαμε πολλες γιορτές & φιλους να δούμε οπότε για αυτο χάθηκα! τι κάνετε?

έλα και έφτασε η Δευτέρα για τον υπέρηχο σου!

Ρηνούλα τις ενεσεις ευχομαι να τις σταματήσεις πριν τις συνηθίσεις! τι εννοώ? να κάνεις γρήγορα αυγουλάκια καλά & να γονιμοποιηθούν πολύ καλά και να μην τις ξαναχρειαστείς κοριτσάκι μου! το λέω γιατί όντως ειναι ευκολη διαδικασία αρκει μια -δυο πρώτες φορές κ μετά μαθαίνεις. Εγω δυστηχως παραέμαθα για αυτό κ οι παραπάνω ευχές !

Λοιπόν οι γιορτές και οι αργίες μου αρέσουν πολύ ! Ξεκούραση κάργα & όλα καλά!!!!!!!!! Εχω βεβαια μια μικρή αγωνία για την Παρασκευη που έχουμε την κυρσοκύλη! αλλα ελπίζω πως ειναι η τελευταία αναποδιά

& χειρουργείο!

φιλια σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...