Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ετοιμη και καθαρη η κουζινα μου.

Το φαγητο μας ετοιμαζεται κ αυτο.

Τωρα θα κανω λιγο το μπανιο (κ εγω ειμαι τεμπελα το κανω μια φορα τη βδομαδα εκτος τη λεκανη που την κανω μερα παρα μερα).

Εχω ενιαιο καθιστικο τραπεζαρια (με το παρκο της μπεμπας στη μεση :P) το τραπεζι της τραπεζαριας εχει μονιμως πραγματα πανω. λαπτοπ , τεετραδια, χαρτια κλπ. Πειτε μου οτι δεν ειμαι η μονη. Και να το στολισω παλι τα ιδια μετα απο λιγο...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ετοιμη και καθαρη η κουζινα μου.

Το φαγητο μας ετοιμαζεται κ αυτο.

Τωρα θα κανω λιγο το μπανιο (κ εγω ειμαι τεμπελα το κανω μια φορα τη βδομαδα εκτος τη λεκανη που την κανω μερα παρα μερα).

Εχω ενιαιο καθιστικο τραπεζαρια (με το παρκο της μπεμπας στη μεση :P) το τραπεζι της τραπεζαριας εχει μονιμως πραγματα πανω. λαπτοπ , τεετραδια, χαρτια κλπ. Πειτε μου οτι δεν ειμαι η μονη. Και να το στολισω παλι τα ιδια μετα απο λιγο...

αχ! βρηκα τοσα κοινα! το φαγητο μας ετοιμαζεται, ενα πλυντηριο πιατων μπηκε.. οσο για το παρκο κι εμεις στο σαλονι, κυριως για να κοιμαται την ημερα, μολις ξυπνησει θελει να βγει να μπουσουλησει! το τραπεζακι του σαλονιου μας κι εγω το στολιζω αλλα ολο και κατι θα αφησουμε πανω.. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ! ΚΟΥΡΑΓΙΟ!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

τρώνε κουζίνα και σε ένα τραπεζάκι στο σαλόνι, αλλά όλο και κανα ψίχουλο θα μείνει επάνω τους και θα στροβιλιστεί εδώ κι εκεί.

Κορίτσιααααα, απαντήστε για τη σκούπα χωρίς καλώδιο πλιιιιζ! αν μου το γράψατε σχγωρέστε με, είχα να μπω από την παρασκευή και σας διάβασα στα γρήγορα οπότε μάλλον θα το προσπέρασα

Eγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά και είμαι πολύ ευχαριστημένη....

Μάλιστα είναι το δεύτερο καθώς το πρώτο τα έπαιξε πριν κανα χρόνο αλλά δεν την πάλευα με τη σκούπα μόνο... για τα μικρά παιδιά είναι must...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχθες κατάφερα και σιδερωσα ολα τα ρούχα που είχα και μάλιστα τα τακτοποίησα κιόλας.

Το πρόγραμμα του φαγητού για αυτη την εβδομάδα εχει ως εξής:

Δευτερα - γιγαντες στο φούρνο

Τρίτη - μπριζόλες λεμονάτες στην κατσαρόλα και πατάτες τηγανιτες

Τετάρτη - σπανακόρυζο

Πεμπτη - ψαρια τηγανιτά και χόρτα η πατζαρια

Παρασκευη - φακές η χταπόδι πιλάφι

Καλημέρα κοριτσόπουλα...

Εγώ τα δικά μου ασιδέρωτα τα αγνοώ επειδεικτικά... περνάω - προσπερνάω και τέλος...

ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα φιλοτιμηθούν να γίνουν μόνα τους...

αλλιώς όποια έχει χρόνο και διάθεση την περιμένω... :)

To δικό μας πρόγραμμα είναι:

Δευτερα - φακές

Τρίτη - κοτόπουλο με πατάτες της πεθεράς... έτσι λέει η συνταγή και είναι super :)

Τετάρτη - παστίτσιο

Πεμπτη - ριζότο με μανιτάρια

Παρασκευη - ψαράκια

Σάββατο - παιδικά γενέθλια

και συνεχίζω...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετοιμη και καθαρη η κουζινα μου.

Το φαγητο μας ετοιμαζεται κ αυτο.

Τωρα θα κανω λιγο το μπανιο (κ εγω ειμαι τεμπελα το κανω μια φορα τη βδομαδα εκτος τη λεκανη που την κανω μερα παρα μερα).

Εχω ενιαιο καθιστικο τραπεζαρια (με το παρκο της μπεμπας στη μεση :P) το τραπεζι της τραπεζαριας εχει μονιμως πραγματα πανω. λαπτοπ , τεετραδια, χαρτια κλπ. Πειτε μου οτι δεν ειμαι η μονη. Και να το στολισω παλι τα ιδια μετα απο λιγο...

Εύα, φυσικά και δεν είσαι τεμπέλα. Κι εγώ έτσι το καθαρίζω το μπάνιο.

Μόνο που εγώ περνάω κάθε μέρα με ένα βιτεξάκι λεκάνη και νιπτήρα.

Κι εμείς το πάρκο στη μέση του σαλονιού... τώρα του έχουμε ανοίξει ένα φερμουάρ που έχει από την κάτω πλευρά (σαν πορτούλα) και την έχει καταβρει να μπαινοβγαίνει. Για να κάτσει να παίξει ούτε λόγος. Επίσης, κοιμάται μόνο στην κούνια του. Το πάρκο είναι πολύ χαμηλά για τη μέση μου (εγώ τον βάζω κοιμισμένο, οπότε δεν μπορώ να σκύβω στο πάρκο, στην κούνια του κατεβαίνει το κάγκελο, τον βάζω και μετά το σηκώνω).

Τέλος, το τραπέζι της τραπεζαρίας μια από τα ίδια. Τη μια μέρα το μαζεύω, την επόμενη είναι γεμάτο :evil:. Τώρα τελευταία, τα έχω καταφέρει, αλλά έχω ένα κακό. Δεν έχω γραφείο, ούτε χώρο για να βάλω, οπότε ό,τι πρέπει να έχω προσβάσιμο μένει εκεί πάνω. Αφού για να φάμε, κάνω μετακόμιση... :D:D:D


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην την φοβαστε την χυτρα, με εχει σωσει, ειναι παν ευκολη!!! διαβαστε προσεκτικα τις οδηγειες κ θα σας γλυτωσει απο πολυ χρονο κ κοπο!

Συμφωνώ... εγώ την χρησιμοποιώ κυρίως για μοσχάρι και σουπιές και σε λίγο χρόνο έρχονται και γίνονται λουκούμι!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριαννα και Ηλιαχτιδα χαιρομαι που εχω συμπαρασταση :P

Ουτε εγω εχω γραφειο οποτε ολα μπαινουν σε ενα συρταρι συρταριερας :rolleyes:

Ρε παιδια η μικρη κοιμαται 2μιση ωρες τωρα να ανησυχησω??? Συνηθως κοιμαται μια ωριτσα. ΦΑνταστειτε δεν ξυπνησε ουτε για να φαει φρουτοκραμα στις 11κ30!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,γεια σας,γεια σας!

Τι κανετε?Ρε κοριτσια,μου κανει φοβερη εντυπωση που δε χρησιμοποιειτε τη χυτρα.Εγω εκει μαγειρευω μοσχαρι,βραζω τους γιγαντες μονους τους, τα ρεβυθια με ολα τα υλικα μαζι,τα φασολακια(μονο 10 λεπτα θελουν μεσα στη χυτρα και μετα ειναι λουκουμι).Αυτα τα μαγειρευω σιγουρα στη χυτρα,αλλα οταν μου την καρφωσει μπορει να μαγειρεψω και οτιδηποτε αλλο.Δεν ειναι μονο πιο απλο,ειναι και πολυ οικονομικο....

Οσο για το ποσο νερο να βαλετε,ειναι καθαρα θεμα εμπειριας.Δε χρειαζεται παρα πολυ παντως γενικα γιατι δεν εξατμιζεται τοσο ευκολα οσο στην απλη κατσαρολα.

Τι αλλο?Εγω ηρθα απο το σχολειο,σφουγγαρισα το μικρο μπαλκονι,ο αντρας μου ειχε σκουπισει με την ηλεκτρικη και ειχε σφουγγαρισει,εφτιαξα τα ριχταρια στους καναπεδες και εβαλα ρυζι να φτιαχνεται για να φαμε(ειχα φτιαξει το κοτοπουλο κοκκινιστο απο χθες το βραδυ).Τωρα τους περιμενω να γυρισουν απο το σταθμο και να κανουμε μαμ!

Πολλα φιλακια κοριτσαρες!

Γιωτα,πολυ μου αρεσει που βγαζεις προγραμμα με το φαγητο της εβδομαδας!Πολυ βολευτικο,σκεφτομαι να το υιοθετησω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ουτε εγω βαζω τη χυτρα...κατσαρολαα κ αγιος ο θεος...

Χαρουλα για πες συνταγη για τα κανλονια με κοτοπουλο.

Ετοιμα τα πλυντηρια να μπουν το μεσημερι μεε το μειωμενο ρευμα.

Είναι πολύ εύκολη! Πέρνεις το στήθος κοτόπουλου το ψιλοκόβεις στο multi (όχι να γίνει κιμάς λίγο πιο χοντρό). Τσιγάριζεις κρεμμύδι με το κοτόπουλο, προσθέτεις μαιδανό ή άνιθο (ανάλογο τι προτιμάς), 1 κρέμα γάλακτος και τυράκι κίτρινο (προτιμώ την κεφαλογραβιέρα). Μετά γεμίζεις τα κανελλόνια όπως με το κιμά. Τα βάζεις στο πυρέξ μαζί με 1 κρέμα γάλακτος και γάλα. Ρίχνεις τυράκι απο πάνω και έτοιμο για το φούρνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απλωσα το πρωινό πλυντήριο,ετοίμασα το δευτερο για αργοτερα ή για το βραδυ,συμμάζεψα και εκανα ενα πέρασμα το μπάνιο,ετοίμασα τους γίγαντες και πήρα το πιτσιρίκι μου από το σχολείο.

Απόφασίσαμε να πάμε από αλλον δρόμο και μαζεψαμε ξανα κουκουνάρια,πιο μικρά αυτη τη φορά και κατευθείαν τα εβαλα σε μια πιατελα στο πάσο.Τα υπόλοιπα θα δω τι θα τα κάνω...

Φαγαμε ,ξαναμάζεψα την κουζίνα και εφτιαξα καφεδάκι.

Τη χυτρα και εγω την χτησιμοποιω ,γίνεται πιο υγιεινό το φαγητό και σε χρόνο dt.Και σήμερα εκεί εβαλα αρχικά τους γίγαντες.Κυρίως την χρησιμοποιω για όσα αργούν στο βράσιμο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου,

Μόλις κατάφερα να καθίσω... :?

Θα σας ζαλίσω λιγάκι μ' αυτό μου το μήνυμα, γιατί νιώθω να γκρινιάξω αλλά κάντε τα στραβά μάτια ε? Αμα δεν τα πω σε σας, που θα τα πω? :|

Επηξα.. έχω πολύ δουλίτσα και εννοείται το χαίρομαι πολύ αλλά έπηξα γιατί δεν έχω "ξεκουραστεί" καθόλου από πριν το πάρτυ του φιογκακίου. Ετσι το σίδερο έχει γίνει γιγάντιο και πάλι και τα άπλυτα έχουν μαζευτεί... και υπάρχουν και μερικές δουλειές {εξωτερικές} που δεν προλαβαίνω να τις κάνω, παρά το ότι πρέπει να γίνουν και "σέρνονται" και ξέρετε πόσο μου τη δίνουν οι δουλειές που.. "σέρνονται"... :? .

Χθες που γύρισα το βράδυ, ήμουν πολύ κουρασμένη και παρά που έπρεπε να σιδερώσω το προσπέρασα και έκατσα με τ' αγόρια, ξάπλωσα με το φιογκάκι, διαβάσαμε παραμύθια και γενικά κάναμε τις αγκαλιές μας. Δεν το χαράμισα το βράδυ.

Τώρα επιστρέψαμε από το σχολείο, καλά που είχαν μείνει 5 κανελόνια από χθες και έφαγε το μικρό {για μένα αυγά} και αμέσως ξεκινάμε διάβασμα γιατί πρέπει στις 6 να φύγουμε για αγγλικά... :?

Στο μεταξύ δουλεύω σαν μουρλή και έχω πάνω μου 20?! :oops: Πήγα το πάπλωμα {τώρα, πηγαίνοντας να πάρω το φιογκάκι} στο καθαριστήριο 15?, πήγα να πάρω ταμπλέτες πλυντηρίου και δυο αλλα πραγματάκια στο σούπερ έφυγαν άλλα 15?... την Πεμπτη θα περιμένω τα χαλιά άλλα 50? (ευτυχώς που είχα δώσει προκαταβολή όταν τα είχαν πάρει και τώρα δεν μου "φαίνεται" τόσο το ποσό)..... δεν προλαβαίνεις πια να πληρώνεις... :?

Πολύ πίεση βρε κορούλες μου... :|:-| συγνώμη που σας έπρηξα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ!! Βρε Ειρήνη μου ποσο σε καταλαβαινω!!! Και εγώ ολο σκεφτομαι και σκεφτομαι!!!

Και νομιζω ότι δεν προλαβαινω πολύ απλά!!! Και εγώ εχω τα χαλια και επειδη ειναι ολα ειναι 170 ευρώ και μου έχει έρθει κάπως!!! Φετος πρέπει οπωσδήποτε να τα προσέχουμε λίγο παραπάνω και να μην πατάμε με τα παπουτσάκια μας! Να δω πως θα το εφαρμόσω!!!

Σήμερα δεν έχω μάθημα τελικα μια και ακυρώθηκε και παω να κανω λιγες δουλιτσες πιο νωρίς και να προλαβω να τακτοποιησω και τα σιδερωμένα που ειναι εκει και έχουν πιασει ένα καναπέ ..χα,χα

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου,

Μόλις κατάφερα να καθίσω... :?

Θα σας ζαλίσω λιγάκι μ' αυτό μου το μήνυμα, γιατί νιώθω να γκρινιάξω αλλά κάντε τα στραβά μάτια ε? Αμα δεν τα πω σε σας, που θα τα πω? :|

Επηξα.. έχω πολύ δουλίτσα και εννοείται το χαίρομαι πολύ αλλά έπηξα γιατί δεν έχω "ξεκουραστεί" καθόλου από πριν το πάρτυ του φιογκακίου. Ετσι το σίδερο έχει γίνει γιγάντιο και πάλι και τα άπλυτα έχουν μαζευτεί... και υπάρχουν και μερικές δουλειές {εξωτερικές} που δεν προλαβαίνω να τις κάνω, παρά το ότι πρέπει να γίνουν και "σέρνονται" και ξέρετε πόσο μου τη δίνουν οι δουλειές που.. "σέρνονται"... :? .

Χθες που γύρισα το βράδυ, ήμουν πολύ κουρασμένη και παρά που έπρεπε να σιδερώσω το προσπέρασα και έκατσα με τ' αγόρια, ξάπλωσα με το φιογκάκι, διαβάσαμε παραμύθια και γενικά κάναμε τις αγκαλιές μας. Δεν το χαράμισα το βράδυ.

Τώρα επιστρέψαμε από το σχολείο, καλά που είχαν μείνει 5 κανελόνια από χθες και έφαγε το μικρό {για μένα αυγά} και αμέσως ξεκινάμε διάβασμα γιατί πρέπει στις 6 να φύγουμε για αγγλικά... :?

Στο μεταξύ δουλεύω σαν μουρλή και έχω πάνω μου 20?! :oops: Πήγα το πάπλωμα {τώρα, πηγαίνοντας να πάρω το φιογκάκι} στο καθαριστήριο 15?, πήγα να πάρω ταμπλέτες πλυντηρίου και δυο αλλα πραγματάκια στο σούπερ έφυγαν άλλα 15?... την Πεμπτη θα περιμένω τα χαλιά άλλα 50? (ευτυχώς που είχα δώσει προκαταβολή όταν τα είχαν πάρει και τώρα δεν μου "φαίνεται" τόσο το ποσό)..... δεν προλαβαίνεις πια να πληρώνεις... :?

Πολύ πίεση βρε κορούλες μου... :|:-| συγνώμη που σας έπρηξα!

Είρηνη μου,στο οικονομικό ,εχω πλέον εξασκηθεί ,να το βγάζω από το μυαλό μου.Η αλλη επιλογή είναι να μου ερθει τρελα!

Στα του σπιτιού σαν μικρότερη αδερφη θα σε συμβούλευα απλά για αυτη την εβδομάδα κάποια να τα παραβλέψεις,εκτός κι αν βλέπεις καλύτερη προοπτική.Δίπλωσε καλά τα σεντόνια και τις πετσετες και φύλαξέ τα χωρίς σιδερωμα.Δεν θα ενοχληθεί κανείς. Υπομονή...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ!! Βρε Ειρήνη μου ποσο σε καταλαβαινω!!! Και εγώ ολο σκεφτομαι και σκεφτομαι!!!

Και νομιζω ότι δεν προλαβαινω πολύ απλά!!! Και εγώ εχω τα χαλια και επειδη ειναι ολα ειναι 170 ευρώ και μου έχει έρθει κάπως!!! Φετος πρέπει οπωσδήποτε να τα προσέχουμε λίγο παραπάνω και να μην πατάμε με τα παπουτσάκια μας! Να δω πως θα το εφαρμόσω!!!

Σήμερα δεν έχω μάθημα τελικα μια και ακυρώθηκε και παω να κανω λιγες δουλιτσες πιο νωρίς και να προλαβω να τακτοποιησω και τα σιδερωμένα που ειναι εκει και έχουν πιασει ένα καναπέ ..χα,χα

Μπορούμε να δουμε καπου τα ομορφα γούρια ,που είπε η Βασια πως φτιάχνεις?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...