Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αχ Ειρηνη πονεμενο θεμα το οικονομικο νομιζω για τους περισσοτερους πια..οταν με παιρνει απο κατω σκεφτομαι οτι αλλοι ειναι σε χειροτερη κατασταση και να λεμε και παλι καλα..οσο για τις δουλειες παρεβλεψε και καποιες δεν χαθηκε ο κοσμος προτεραιοτητα ο εαυτος μας και μετα τ'αλλα..

Μumsofia και το leroy merlin και φυσικα jumbo για δεντρακι..και εγω θελω να παρω για το δωματιο της κορης μου

Χρυσα πολυ ομορφα τα κουκουναρια στην πιατελα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λογάκια πραγματικά, απλά δεν ξέρω να βάζω ανθρωπάκι που κοκκινιζει, αυτες τις μέρες θα προσπαθήσω να κανω το σαλόνι μου στους τονους τους κοκκινο χρυσο που μου αρέσει πολύ!! Πρωτα θα ξεκινησω απο τις κουρτινες..,,

Ξέρετε που μπορώ να βρω οικονομικο δενδράκι για το δωμάτιο του μικρού?

Εγω παντως ειχα παρει ενα απο ενα μαγαζι ο,τι παρεις ενα ευρω, στην εξωφρενικη των 2-3 ευρω και το ειχα στολισει με πανινα στολιδια...


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και καθαρη η κουζινα μου.

Το φαγητο μας ετοιμαζεται κ αυτο.

Τωρα θα κανω λιγο το μπανιο (κ εγω ειμαι τεμπελα το κανω μια φορα τη βδομαδα εκτος τη λεκανη που την κανω μερα παρα μερα).

Εχω ενιαιο καθιστικο τραπεζαρια (με το παρκο της μπεμπας στη μεση :P) το τραπεζι της τραπεζαριας εχει μονιμως πραγματα πανω. λαπτοπ , τεετραδια, χαρτια κλπ. Πειτε μου οτι δεν ειμαι η μονη. Και να το στολισω παλι τα ιδια μετα απο λιγο...

κ εγω το παρκο στο σαλονι, δεν με ενοχλει! το τραπεζακι του σαλονιου κ το πασο εχει πολλες φορες ασχετα πραγματα, δεν εισαι η μονη!

Μαριαννα και Ηλιαχτιδα χαιρομαι που εχω συμπαρασταση :P

Ουτε εγω εχω γραφειο οποτε ολα μπαινουν σε ενα συρταρι συρταριερας :rolleyes:

Ρε παιδια η μικρη κοιμαται 2μιση ωρες τωρα να ανησυχησω??? Συνηθως κοιμαται μια ωριτσα. ΦΑνταστειτε δεν ξυπνησε ουτε για να φαει φρουτοκραμα στις 11κ30!

οχι, προφανως το χρειαζεται!

Γεια σας,γεια σας,γεια σας!

Γιωτα,πολυ μου αρεσει που βγαζεις προγραμμα με το φαγητο της εβδομαδας!Πολυ βολευτικο,σκεφτομαι να το υιοθετησω!

:P

.

Τη χυτρα και εγω την χτησιμοποιω ,γίνεται πιο υγιεινό το φαγητό και σε χρόνο dt.Και σήμερα εκεί εβαλα αρχικά τους γίγαντες.Κυρίως την χρησιμοποιω για όσα αργούν στο βράσιμο.

σωστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου,

Μόλις κατάφερα να καθίσω... :?

Θα σας ζαλίσω λιγάκι μ' αυτό μου το μήνυμα, γιατί νιώθω να γκρινιάξω αλλά κάντε τα στραβά μάτια ε? Αμα δεν τα πω σε σας, που θα τα πω? :|

Επηξα.. έχω πολύ δουλίτσα και εννοείται το χαίρομαι πολύ αλλά έπηξα γιατί δεν έχω "ξεκουραστεί" καθόλου από πριν το πάρτυ του φιογκακίου. Ετσι το σίδερο έχει γίνει γιγάντιο και πάλι και τα άπλυτα έχουν μαζευτεί... και υπάρχουν και μερικές δουλειές {εξωτερικές} που δεν προλαβαίνω να τις κάνω, παρά το ότι πρέπει να γίνουν και "σέρνονται" και ξέρετε πόσο μου τη δίνουν οι δουλειές που.. "σέρνονται"... :? .

Χθες που γύρισα το βράδυ, ήμουν πολύ κουρασμένη και παρά που έπρεπε να σιδερώσω το προσπέρασα και έκατσα με τ' αγόρια, ξάπλωσα με το φιογκάκι, διαβάσαμε παραμύθια και γενικά κάναμε τις αγκαλιές μας. Δεν το χαράμισα το βράδυ.

Τώρα επιστρέψαμε από το σχολείο, καλά που είχαν μείνει 5 κανελόνια από χθες και έφαγε το μικρό {για μένα αυγά} και αμέσως ξεκινάμε διάβασμα γιατί πρέπει στις 6 να φύγουμε για αγγλικά... :?

Στο μεταξύ δουλεύω σαν μουρλή και έχω πάνω μου 20?! :oops: Πήγα το πάπλωμα {τώρα, πηγαίνοντας να πάρω το φιογκάκι} στο καθαριστήριο 15?, πήγα να πάρω ταμπλέτες πλυντηρίου και δυο αλλα πραγματάκια στο σούπερ έφυγαν άλλα 15?... την Πεμπτη θα περιμένω τα χαλιά άλλα 50? (ευτυχώς που είχα δώσει προκαταβολή όταν τα είχαν πάρει και τώρα δεν μου "φαίνεται" τόσο το ποσό)..... δεν προλαβαίνεις πια να πληρώνεις... :?

Πολύ πίεση βρε κορούλες μου... :|:-| συγνώμη που σας έπρηξα!

ειρηνακι γκρινιαξε οσο θες, γιαυτο ειμαστε εδω....

ολα τα σπιτια λιγο πολυ ετσι ειμαστε, αυτο που με προβληματιζει ειναι η θερμανση..... τι θα κανουμε? απο την αλλη λεω ας εχουμε υγεια κ ας κρυωσουμε κ λιγο, μονο να ειμαστε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γυρισα απο την δουλεια ταισα την μικρη, εκανα ενα καλο συμμαζεμα σε ολο το σπιτι, μαγειρεψα φασολακια, χλωρινιασα μια το μπανιο, εστρωσα κρεβατια, επλυνα κατι τζατζαλα στον νεροχυτη, εβαλα ενα πλυντηριο, θα το απλωσω το απογευμα, εβγαλα την λιστα με το σουπερ μαρκετ, σημειωσα κ 2 δουλιτσες που πρεπει να γινουν, ηρθε ο αντρας μου φαγαμε, μαζεψα, ξανα ταισα την μικρη, την κοιμησα κ τωρα λεω να την πεσω κ εγω λιγακι. το απογευμα θελω να αδειασω το πλυντηριο πιατων, να μαζεψω νεροχυτη,να απλωσω τα ρουχα κ θα δω κ τι αλλο

φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ειρηνη πονεμενο θεμα το οικονομικο νομιζω για τους περισσοτερους πια..οταν με παιρνει απο κατω σκεφτομαι οτι αλλοι ειναι σε χειροτερη κατασταση και να λεμε και παλι καλα..οσο για τις δουλειες παρεβλεψε και καποιες δεν χαθηκε ο κοσμος προτεραιοτητα ο εαυτος μας και μετα τ'αλλα..

Μumsofia και το leroy merlin και φυσικα jumbo για δεντρακι..και εγω θελω να παρω για το δωματιο της κορης μου

Χρυσα πολυ ομορφα τα κουκουναρια στην πιατελα..

Ετσι ακριβώς Αρετούλα μου.

Και τώρα... τελειώσαμε το διάβασμα με το φιογκάκι και γω είμαι τόσο κομμάτια που και πάλι δεν έβαλα να σιδερώσω... χαλαρώνω, ακούγοντας χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια και μιλάω μαζί σας... σε μιση ωρίτσα θα πρέπει να πάμε αγγλικά οπότε....:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνακι γκρινιαξε οσο θες, γιαυτο ειμαστε εδω....

ολα τα σπιτια λιγο πολυ ετσι ειμαστε, αυτο που με προβληματιζει ειναι η θερμανση..... τι θα κανουμε? απο την αλλη λεω ας εχουμε υγεια κ ας κρυωσουμε κ λιγο, μονο να ειμαστε καλα!!!

Να σαι καλά Γιώτα μου που δεν με αποπαίρνεις... :rolleyes:

Εμείς, σχετικά με τη θέρμανση, είμαστε από πέρσι, Ιανουάριο μήνα και μετά μόνο με τα a/c... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανονικα επρεπε να σιδερωσω αλλα αντ'αυτου εγω εβαψα τα νυχακια μου και παω να κανω μια παστα φλωρα να γλυκαθω λιγακι..χι χι

...και πολύ καλά κάνεις !! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια... ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εγώ τώρα άρχισα να στανιάρω.. μου είχαν βγει κάτι εξετάσεις ανησυχητικές και ψιλοφοβήθηκα. ο γιατρός δεν είναι από αυτούς που σε καθυσυχάζουν να σου πει δεν θα είναι τίποτα κτλ.. μου είπε θα το ψάξουμε και θα δούμε.. κι εγώ αγχώθηκα, έψαχνα στο ίντερνετ.. (κακό, πολύ κακό, δεν το ξανακάνω...).. τεσπά, τι να σας λέω, είχα και τις ορμόνες στο θεό και όλο έβλεπα όνειρα με τα παιδάκια μου ορφανά (είμαι όργιο ξέρω) και να κλαίω με μαύρο δάκρυ :P τελικά κάναμε επανεξέταση την Παρασκευή, πήρα αποτελέσματα σήμερα και ήταν καλά, ο γιατρός είπε ότι μάλλον πέρναγα κάποια ίωση χωρίς συμπτώματα και έτσι κάπως στάνιαρα :oops: και τώρα κλάφτε με, έχω εργασία για το πανεπιστήμιο που λήγει αύριο αλλά εγώ θα την ξεκινήσω ΤΩΡΑ (μιας και τελικά θα ζήσω :-P)...

Ειρηνάκι δικαιούσαι κι εσύ να κλαφτείς καμιά φορά, όλο εμείς θα κλαιγόμαστε??? υπάρχουν κι αυτές οι μέρες, άνθρωποι είμαστε και έχουμε τα πάνω και τα κάτω μας...

Σου στέλνω μια μεγάααλη συναδελφική αγκαλιά καθώς και εμένα τα ασιδέρωτα είναι σε ανεξέλεγκτη κατάσταση, δεν τα σιδερώνω όλα δεν μπορώ, θα κάτσω να ξεδιαλέξω τα έχω όλα διπλωμένα ευτυχώς τα διπλώνω στο μάζεμα από την απλώστρα έτσι φανέλες, πιτζάμες, σεντόνια, κτλ θα πάνε ντουλάπα άκλαφτα, δε θα πεθάνουμε κι όλας... σου προτείνω να κάνεις την καρδιά σου πέτρα και να ακολουθήσεις το παράδειγμά μου..!

Link to comment
Share on other sites

Χρυσούλα μου πάρα πολύ ωραία τον διακόσμησες τον πάγκο σας! μπράβο!

Με τις πετσέτες τελικά μόνο εγώ δεν τις έχω διπλώσει με τον καινούριο τρόπο έτσι? θα το κάνω κι εγώ λοιπόν, φαίνονται όμορφα και τακτοποιημένα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρούλα με πεθαίνεις με τα κανελόνια με κοτόπουλο... κάνω παρόμοια συνταγή αλλά αντί για κανελόνια χρησιμοποιώ κρέπες και στη γέμιση μερικές φορές βάζω και λίγο μπέικον... τι μου θύμισες, το ΤΕΛΕΙΟ φαγητό! Να τι θα μαγειρέψω αύριο λοιπόν, ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...