Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!πως ειστε?

Χρυσα περαστικα στο αγορακι σου ευχομαι αυριο να ειναι καλα..

Ax εχει κρυο αποψε..πηγαμε μια βολτουλα το απογευμα και κρυωσα.Μολις μπηκαμε σπιτι αναψα κλιματισμο, θελαμε να κανουμε και την μικρη μπανιο..ευτυχως που εστρωσα..

Ειρηνη μου δεν ξερω τι εχει παθει δεν το βλεπω για δοντακι δεν ειναι πρησμενα..ελπιζω να στρωσει γρηγορα γιατι δεν παλευεται το ξενυχτι..

Για το θεμα του δευτερου παιδιου και εμεις δεν θελαμε να την αφησουμε μονη της να εχει εναν ανθρωπο δικο της, επηρεασμενη βεβαια και απο την δικη μου αδερφικη σχεση ,αλλα ετσι οπως μας καταντησαν δυστυχως ολα πρεπει να τα υπολογιζουμε..καποια πραγματα εγιναν απαραιτητα στα παιδια πλεον εξωσχολικες δραστηριοτητες κτλ..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ανεξάρτητα πάντως, μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να βρεις και δουλίτσα και να κάνεις ένα 2ο μπουμπουκάκι!

Αχ σ'ευχαριστω Ειρηνακη μου!Μακαρι!Απο το στομα σου και στου Θεουλη το αυτι:P

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα σας πω,δεν εχω καθολου ασιδερωτα αλλα εχω ενα πλυντηριο απλωμενο και ενα που θα βαλω αυριο. Η χαρα μου ομως ειναι μεγαλη που δεν βλεπω το βουνο..ολο το μεσημερι σιδερωνα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

τιγρακι απο λαικη εχω παρει απειρα πραγματα, κ οχι τωρα με την κριση, κ παλιοτερα

για το 2ο παιδι, ειναι ευκολο για τις κοπελες που εχουν στανταρ δουλεια, ειναι δηλ μισθωτοι, γιατι κ θα κατσουν ενα χρονο μετα κ θα πληρωνονται κ επιπλεον απο την στιγμη της εγκυμοσυνης κ 2 χρονια μετα δεν μπορει κανενας να σε διωξει! απο την αλλη οι ελευθεροι επαγγελματιες ειναι σε χειροτερη μοιρα, εγω δεν δικαιουμουν τιποτα κ ουτε μια μερα αδεια. ασε που ειχε πεσει κ πολυ η δουλεια κ εκατσα μονο 3 μηνες. πηρα μονο 700 ευρω απο τον εοπυ. κ εγω παλι καλα, ηταν στο μαγαζι ο πατερας μου, ο αδελφος μου κ ο συνεταιρος μου. αν μια κοπελα ειναι μονη της στην δουλεια, τι θα κανει?θα μειωθει το οικογενιακο τους εισοδημα. κ αν υπαρχει κ κανα δανειο κλαφτα. εκει ειναι που καποιοι ανθρωποι ενω το θελουν πολυ δεν το αποφασιζουν. η αδελφη μου εκανε το 2 μετα απο 6 χρονια. το ηθελε πολυ, αλλα τα νουμερα δεν τους βγαιναν!

παντως για την ιστορια, εγω θα το κανω το 2ο, αν θελει κ ο Θεος, κ βλεποντας κ κανοντας! οχι ακομα ομως, θελω να ισιωσει λιγο το μαγαζι.

σας επρηξα ε? κ εμενα με απασχολει πολυ!

παω να ξαπλωσω κοριτσακια

Yotou συμφωνώ ότι για τους ελεύθερους επαγγελματίες τα πράγματα είναι δύσκολα με εγκυμοσύνη και παιδιά... αλλά αυτό που περιγράφεις σίγουρα ΔΕΝ ισχύει στον ιδιωτικό τομέα... τα πάντα εκεί είναι σχέση και συνενόηση με το αφεντικό... και μπορούν χαλαρά να σε απολύσουν... εμένα με απέλυσαν όταν ο μεγάλος ήταν 6 μηνών...

Σύμφωνα με τον νόμο δεν μπορούν να σε απολύσουν για 1 χρόνο μετά τη γέννα... εκτός και αν συντρέχει σοβαρός λόγος...

Οι μαμάδες στην Ελλάδα χωρίζονται σε κατηγορίες ανάλογα με το που δουλεύουν...

το γιατί είναι απορίας άξιο...

Έχω ήδη 2 παιδάκια... και προσωπικά θα ήθελα 4... αλλά θα μείνω εδώ.

Λόγοι όλοι αυτοί που αναφέρατε... ή όπως το θέτει ο σύζυγος "το ελάχιστο που θέλω να δώσω στα παιδιά μου είναι ότι μου προσέφεραν και εμένα"... κυρίως σπουδές και στήριξη...

Και οι σπουδές κοστίζουν.... όπως και να το δείτε...και όταν είναι το παιδί σου θέλεις να του προσφέρεις το καλύτερο...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και γω οικονομικά. Ειδικά το υγρό πλυντηρίου που παίρνω για τα μαύρα ούτε που ξέρω αν υπάρχει αυτή η "μάρκα".... ! :tongue:

Αυτό που επίσης μπορεις να κάνεις είναι να βάζεις στα συρτάρια σου πανάκια που χρησιμοποιούνται στο στεγνωτήριο. Θα πάθεις πλάκα με τη μυρωδιά Βάσια μου! ;)

Λυπάμαι που θα το πω... ή μάλλον δεν λυπάμαι καθόλου αλλά υγρό πλυντηρίου και μαλακτικό παίρνω ότι είναι σε προσφορά... αυτή τη στιγμή είμαι με Dixan και Lenor...

Πανάκια στεγνωτηρίου που βρίσκεις εδώ; Γιατί τα γνωστά super market ΔΕΝ τα έχουν...

και έχω καταλήξει να τα παίρνω από Αμερική....


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως τα καταφέρατε πάλι και γραψατε μια σελίδα σε ενα απόγευμα,οεο?

Εκανα τις εξωτερικές δουλίτσες μου,επέστρεψα και τακτοποίησα τα πράγματα ,επαιξα με τον μικρό μου ο οποίος ευτυχώς δεν εκανε πυρετο,μας εφερε η πεθερά μου σουπα με χόντρο και κοτόπουλο ψητό και αφού ολοι τακτοποιηθήκαμε ξανα καθησα να χαλαρωσω μεχρι να πάω για υπνο.

Βασια και εγώ τη φοράω τη ρόμπα μου εδώ και 2 εβδομάδες και εχω φαει τρελό δούλεμα από τον αντρα μου που τωρα φόρεσε ζακετούλα,μεχρι τωρα γύριζε με το κοντομάνικο. Νομίζω πως συσσωρευεται η κούραση το βραδυ και κρυώνω.Απόψε κατεβασα και τα χειμωνιάτικα παπλώματα,ηταν καιρός πια και αυριο ελπίζω και εγω να στρώσω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολες τις καλονοικοκυρες!!

Μπηκα φουριοζα και συγχωρηστε με γι΄αυτο, αλλα δεν αντεχω αλλο τα ψιχουλα που κανουν τα παιδια! Χρειαζομαι επειγοντως ενα ηλεκτρικο σκουπακι!!

Εσεις εχετε; μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;;

Δεν μπορω να βγαζω καθε τρεις και λιγο την μεγαλη σκουπα...

Οποια προταση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστωωωω...

miracle εγώ έχω ένα της Juro Pro... και είμαι ικανοποιημένη....

πήγαινε μία βόλτα και δες τα όλα μαζί... έλεγξε το πόσο κρατάει η μπαταρία και να καθαρίζεται εύκολα... από κει και πέρα είναι τι θα σου "κάτσει" στο μάτι και την τσέπη...

Φίλη μου έχει black n' decker και δεν το αλλάζει με τίποτα...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφέρατε πάλι και γραψατε μια σελίδα σε ενα απόγευμα,οεο?

Εκανα τις εξωτερικές δουλίτσες μου,επέστρεψα και τακτοποίησα τα πράγματα ,επαιξα με τον μικρό μου ο οποίος ευτυχώς δεν εκανε πυρετο,μας εφερε η πεθερά μου σουπα με χόντρο και κοτόπουλο ψητό και αφού ολοι τακτοποιηθήκαμε ξανα καθησα να χαλαρωσω μεχρι να πάω για υπνο.

Βασια και εγώ τη φοράω τη ρόμπα μου εδώ και 2 εβδομάδες και εχω φαει τρελό δούλεμα από τον αντρα μου που τωρα φόρεσε ζακετούλα,μεχρι τωρα γύριζε με το κοντομάνικο. Νομίζω πως συσσωρευεται η κούραση το βραδυ και κρυώνω.Απόψε κατεβασα και τα χειμωνιάτικα παπλώματα,ηταν καιρός πια και αυριο ελπίζω και εγω να στρώσω.

χρύσα περαστικά και ελπίζω να μη σας κάνει πυρετό ο μικρούλης!! και εγώ καλέ τη ρόμπα μου έχω καιρό που τη φοράω και το πάπλωμα έχω καμιά βδομάδα που το κατέβασα.. άστους να κοροιδεύουν,. εγώ που φοράω και κάλτσες στον ύπνο να δεις τι δούλεμα τρώω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα το πω... ή μάλλον δεν λυπάμαι καθόλου αλλά υγρό πλυντηρίου και μαλακτικό παίρνω ότι είναι σε προσφορά... αυτή τη στιγμή είμαι με Dixan και Lenor...

Πανάκια στεγνωτηρίου που βρίσκεις εδώ; Γιατί τα γνωστά super market ΔΕΝ τα έχουν...

και έχω καταλήξει να τα παίρνω από Αμερική....

Georgina μου και εγώ εννοείται ότι πάντα παίρνω ότι είναι σε προσφορά! τώρα έχω αριέλ που το είχε το mymarket το μεγάλο κουτί 72 μεζ 8 ευρώ και μου πήρε η πεθερούλα μου 2. Μαλακτικό παίρνω το Quanto που μυρίζει πούδρα και είναι πάντα σε προσφορά +50% :P

Link to comment
Share on other sites

χρύσα περαστικά και ελπίζω να μη σας κάνει πυρετό ο μικρούλης!! και εγώ καλέ τη ρόμπα μου έχω καιρό που τη φοράω και το πάπλωμα έχω καμιά βδομάδα που το κατέβασα.. άστους να κοροιδεύουν,. εγώ που φοράω και κάλτσες στον ύπνο να δεις τι δούλεμα τρώω!!!

Εννοείται 'ότι φοράω κάλτσες!!!:P:p

Τα κατάφερες με την εργασία?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι ναι μια χαρά, με λίγη καθυστέρηση και μισό βαθμό πρόστιμο αλλά τέλος!

φίλη είμαι πολύ κρυουλιάρα.. άμα δεις πως κάθομαι τώρα.. μπροστά στο τζάκι με τα πόδια μέσα στην εστία!:shock: χχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα σας πω,δεν εχω καθολου ασιδερωτα αλλα εχω ενα πλυντηριο απλωμενο και ενα που θα βαλω αυριο. Η χαρα μου ομως ειναι μεγαλη που δεν βλεπω το βουνο..ολο το μεσημερι σιδερωνα..

Αρετή ένα θα σου πω... δεν έχω καθόλου σιδερωμένα αλλά δεν έχω κανένα πλυντήριο απλωμένο καθώς θα τα βάλω όλα αύριο... Η απελπισία μου είναι μεγάλη που βλέπω το βουνό... όλη τη βδομάδα δε σιδέρωσα...:P:p

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι μια χαρά, με λίγη καθυστέρηση και μισό βαθμό πρόστιμο αλλά τέλος!

φίλη είμαι πολύ κρυουλιάρα.. άμα δεις πως κάθομαι τώρα.. μπροστά στο τζάκι με τα πόδια μέσα στην εστία!:shock: χχαχαχαχαχα

Μπραβο που τα κατάφερες!Είσαι θηρίο εσυ!

Αχ,εγω δυστυχώς εχω σταθερο pc και δεν βολευομαι καλά αλλα στο τζακι ετσι κάθομαι και εγω.

Αυριο μεθαυριο λέω να το αναψω και εγω το τζακι.

Ειρήνη μην ακούς εσυ, ξεκουρασου....:P


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα πανάκια στεγνωτηρίου τι είναι?

Αυτό που λένε οι λέξεις :)

Είναι πανάκια... πολύ ψιλά...σχεδόν διάφανα... τα οποία τα βάζεις στο στεγνωτήριο και λειτουργούν σαν μαλακτικό... κάνουν τα ρούχα απαλά και μυρωδάτα... εδώ δεν τα έχω βρει πουθενά ενώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένα.


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...