Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολίτες κατηγοριών και φυσικά και μαμάδες κατηγοριών!

Πρώτη κατηγορία, δεύτερη, τρίτη... κ.λ.π.

Οι φίλες σου Γιώτα μου ήταν τυχερές.

Στην εταιρία που ήμουνα υπήρχε ένα τμήμα που ο προϊστάμενος του πρέπει πραγματικά να μισούσε όλες τις εγκυμονούσες και όλες όσες είχαν παιδιά!:evil:

Οσο κυοφορούσαν και εργάζονταν τις φόρτωνε "τη δουλειά" και το έκανε αυτό και στη συνέχεια με το μειωμένο, το μειωμένο δηλ. σχεδόν χανόταν:evil:

Δε θα ξεχάσω την περίπτωση μάνας που έκανε αίτηση για να πάρει γονική άδεια -πρώτη φορά θα πήγαινε στο σχολείο του γιού της, ο μικρός πρωτάκι- και την απόρριψε:evil:

Της έδωσε 3 ώρες επειδή το σχολείο του μικρού ήταν πολύ κοντά:evil:

Μη ρωτήσεις γιατί δεν πήγε να το αναφέρει στη διεύθυνση προσωπικού΄...

χαχα!!!εμενα με απελυσαν ενα χρονο μετα τον γαμο μου γιατι φοβοντουσαν μη μεινω εγκυος :evil:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα!!!

Μπηκα να σας κανω μια ερωτηση στα γρηγορα!!

Εφερε χθες ο αντρας μου κατι μανιταρια μεγαλα, δεν ξερω τι ποικιλια ειναι για να σας πω..κατι σαν πλευρωτους αλλα πιο μεγαλα. τεσπα κ τα επλυνε κ τα αφησε στο ψυγειο.

Φυσικα αυτα μαυρισαν πολυ μπορω να πω κ κανανε κ σε καποια σημεια κατι σαν γλιτσα.

Χαλασανε κοριτσια??

Να τα πεταξω??:confused:

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!εμενα με απελυσαν ενα χρονο μετα τον γαμο μου γιατι φοβοντουσαν μη μεινω εγκυος :evil:

τς τς τς.

εγω ειχα παει συνεντευξη σε μια δουλεια πριν καν κανω την κορη μου.

και μου το ειπε ξεκαθαρα εκει ο τυπος. τι να σε κανω εσενα? εισαι μικρη, σε λιγο καιρο θα μεινεις κ εγκυος θα θελεις και αδειες για να γεννησεις,, οχι δεν μου κανεις. τι το περασαμε εδω μεσα.εδω ειναι δουλεια.θα προσλαβω αντρα μου λεει ή μια μεγαλη γυναικα που εχει ξεμπερδεψει απο αυτα!!:shock:

-του απαντησα βεβαια αναλογως. ελεεινος.

Link to comment
Share on other sites

τς τς τς.

εγω ειχα παει συνεντευξη σε μια δουλεια πριν καν κανω την κορη μου.

και μου το ειπε ξεκαθαρα εκει ο τυπος. τι να σε κανω εσενα? εισαι μικρη, σε λιγο καιρο θα μεινεις κ εγκυος θα θελεις και αδειες για να γεννησεις,, οχι δεν μου κανεις. τι το περασαμε εδω μεσα.εδω ειναι δουλεια.θα προσλαβω αντρα μου λεει ή μια μεγαλη γυναικα που εχει ξεμπερδεψει απο αυτα!!:shock:

-του απαντησα βεβαια αναλογως. ελεεινος.

:evil::evil::evil: τωρα ψαχνω για δουλεια μολις ακουνε οτι εχω παιδι μονο που δεν μου το κλεινουν στα μουτρα...:evil:

καλα εκανες και του απαντησες Χριστιαννα μου!να αγιασει το στομα σου!!!!!!χαχα!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ παλι!

συμμαζεψα ολο το σπιτι (λιγα ευτυχως)

μαγειρεψα φακες κ της μικρης το φαγητο

εβαλα κατι πιατακια στο πλυντηριο

εκανα τους παγκους της κουζινας

εκανα λιγο το μπανιο

εστρωσα κρεβατια

ενδιαμεσα ταισα - αλλαξα κ κοιμησα την μικρη.

τωρα παω να κανω τα ντουλαπια απο πανω.....:evil:

θα ειμαι εδω τριγυρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τις ίδιες συνήθειες έχουμε χε χε :-)

Και γω ξυπνώ νωρίτερα από την μικρή για καφέ χωρίς την συνεχή διακοπη "μαμαααα θέλω αυτό" χα χα χα

Καλές δουλιτσες

Υγ θέλω συνταγή για τονοσαλτα :wink:

τιποτα το ιδιαιτερο, βαζω τον τονο σε ενα πιατο, βαζω αλατι, κρεμυδι, ριγανη, λεμονι κ λαδι. μερικες φορες βαζω κ μαγιονεζα.;)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα το ιδιαιτερο, βαζω τον τονο σε ενα πιατο, βαζω αλατι, κρεμυδι, ριγανη, λεμονι κ λαδι. μερικες φορες βαζω κ μαγιονεζα.;)

αυτα βαζω κ εγω, κ αν θελω ενα πιο ολοκληρωμενο γευμα βαζω μαρουλι κ πατατα βραστη σε κυβακια.

Link to comment
Share on other sites

:evil::evil::evil: καλα εκανες και του απαντησες Χριστιαννα μου!να αγιασει το στομα σου!!!!!!χαχα!!!:P

ασε με εκανε εξαλλη.μου μιλησε σχεδον με μισος.:shock:

εδω εγραψα συντομα κ περιεκτικα το τι μου ειπε.

τι να πω. το εζησα και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολίτες κατηγοριών και φυσικά και μαμάδες κατηγοριών!

Πρώτη κατηγορία, δεύτερη, τρίτη... κ.λ.π.

Οι φίλες σου Γιώτα μου ήταν τυχερές.

Στην εταιρία που ήμουνα υπήρχε ένα τμήμα που ο προϊστάμενος του πρέπει πραγματικά να μισούσε όλες τις εγκυμονούσες και όλες όσες είχαν παιδιά!:evil:

Οσο κυοφορούσαν και εργάζονταν τις φόρτωνε "τη δουλειά" και το έκανε αυτό και στη συνέχεια με το μειωμένο, το μειωμένο δηλ. σχεδόν χανόταν:evil:

Δε θα ξεχάσω την περίπτωση μάνας που έκανε αίτηση για να πάρει γονική άδεια -πρώτη φορά θα πήγαινε στο σχολείο του γιού της, ο μικρός πρωτάκι- και την απόρριψε:evil:

Της έδωσε 3 ώρες επειδή το σχολείο του μικρού ήταν πολύ κοντά:evil:

Μη ρωτήσεις γιατί δεν πήγε να το αναφέρει στη διεύθυνση προσωπικού΄...

καλα αυτος ο αλητης ηθελε κρεμασμα! δηλ αν εκανε ποτε παιδι, θα ηθελε να συμπεριφερθουν στην γυναικα του ετσι? μισογυνης θα μου πεις, σιγα μην τον επερνε καμια!

παντως στον ιδ.τομεα εχει 3 χρονια που αλλαξε το καθεστως κ καθονται 1 χρονο, παλια πηγαιναν στου 3 μηνες ετσι οπως το λεει η ειρηνη. που να αφησεις ενα παιδακι 3 μηνων????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλα αυτος ο αλητης ηθελε κρεμασμα! δηλ αν εκανε ποτε παιδι, θα ηθελε να συμπεριφερθουν στην γυναικα του ετσι? μισογυνης θα μου πεις, σιγα μην τον επερνε καμια!

συμφωνω

παντως στον ιδ.τομεα εχει 3 χρονια που αλλαξε το καθεστως κ καθονται 1 χρονο, παλια πηγαιναν στου 3 μηνες ετσι οπως το λεει η ειρηνη. που να αφησεις ενα παιδακι 3 μηνων????

εδω στην Κυπρο παντως στους 4 μηνες πας πισω δουλεια οπου και αν δουλευεις.:|

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!εμενα με απελυσαν ενα χρονο μετα τον γαμο μου γιατι φοβοντουσαν μη μεινω εγκυος :evil:

ελεος!!!:evil:

Κοριτσιααα!!!

Μπηκα να σας κανω μια ερωτηση στα γρηγορα!!

Εφερε χθες ο αντρας μου κατι μανιταρια μεγαλα, δεν ξερω τι ποικιλια ειναι για να σας πω..κατι σαν πλευρωτους αλλα πιο μεγαλα. τεσπα κ τα επλυνε κ τα αφησε στο ψυγειο.

Φυσικα αυτα μαυρισαν πολυ μπορω να πω κ κανανε κ σε καποια σημεια κατι σαν γλιτσα.

Χαλασανε κοριτσια??

Να τα πεταξω??:confused:

αχ δεν εχω ιδεα...:confused:

τς τς τς.

εγω ειχα παει συνεντευξη σε μια δουλεια πριν καν κανω την κορη μου.

και μου το ειπε ξεκαθαρα εκει ο τυπος. τι να σε κανω εσενα? εισαι μικρη, σε λιγο καιρο θα μεινεις κ εγκυος θα θελεις και αδειες για να γεννησεις,, οχι δεν μου κανεις. τι το περασαμε εδω μεσα.εδω ειναι δουλεια.θα προσλαβω αντρα μου λεει ή μια μεγαλη γυναικα που εχει ξεμπερδεψει απο αυτα!!:shock:

-του απαντησα βεβαια αναλογως. ελεεινος.

τα εχω ακουσει κ αυτα πριν παω στο μαγαζι να δουλεψω, παντα τους ελεγα οτι ειμαι ελευθερη κ δεν εχω σκοπο να παντρευτω αμεσα ουτε να κανω παιδια (ψεματα φυσικα!)

:evil::evil::evil: τωρα ψαχνω για δουλεια μολις ακουνε οτι εχω παιδι μονο που δεν μου το κλεινουν στα μουτρα...:evil:

καλα εκανες και του απαντησες Χριστιαννα μου!να αγιασει το στομα σου!!!!!!χαχα!!!:P

τωρα δυσκολες εποχες......

Link to comment
Share on other sites

τιποτα το ιδιαιτερο, βαζω τον τονο σε ενα πιατο, βαζω αλατι, κρεμυδι, ριγανη, λεμονι κ λαδι. μερικες φορες βαζω κ μαγιονεζα.;)

Μιλ μερσί για την απάντηση! :D

Θα το δοκιμάσω σίγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

ελεος!!!:evil:

τα εχω ακουσει κ αυτα πριν παω στο μαγαζι να δουλεψω, παντα τους ελεγα οτι ειμαι ελευθερη κ δεν εχω σκοπο να παντρευτω αμεσα ουτε να κανω παιδια (ψεματα φυσικα!).

και εγω αυτα ειπα σε εκεινον τον ελεεινο στη συνεντευξη και μετα απο μια βδομαδα εμαθα οτι ημουν εγκυος!!Σκεψου να με προσλαμβανε τελικα!!!:tongue:αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...