Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κοριτσάκια θα πάω για ύπνο, σήμερα το ξενύχτησα!!! χαχαχαχα άλλες μέρες 9,30 10 το πολύ είμαι κρεβατάκι!!!(πολύ ύπνο λέμε, δόξα το θεώ να μια απόλαυση που δε φορολογείται!!!)

Καλή ξεκούραση!Και εγω την κάνω σιγά σιγά...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

( ρε που πάμε ρε... εμπρός πίσω - εμπρός πίσω που έλεγε και ο αχώνευτος στο καφέ της χαράς!)

ο ουδεποποτας?? χααχαχαχαχαχα!!!

Yotou συμφωνώ ότι για τους ελεύθερους επαγγελματίες τα πράγματα είναι δύσκολα με εγκυμοσύνη και παιδιά... αλλά αυτό που περιγράφεις σίγουρα ΔΕΝ ισχύει στον ιδιωτικό τομέα... τα πάντα εκεί είναι σχέση και συνενόηση με το αφεντικό... και μπορούν χαλαρά να σε απολύσουν... εμένα με απέλυσαν όταν ο μεγάλος ήταν 6 μηνών...

Σύμφωνα με τον νόμο δεν μπορούν να σε απολύσουν για 1 χρόνο μετά τη γέννα... εκτός και αν συντρέχει σοβαρός λόγος...

Οι μαμάδες στην Ελλάδα χωρίζονται σε κατηγορίες ανάλογα με το που δουλεύουν...

το γιατί είναι απορίας άξιο...

Έχω ήδη 2 παιδάκια... και προσωπικά θα ήθελα 4... αλλά θα μείνω εδώ.

Λόγοι όλοι αυτοί που αναφέρατε... ή όπως το θέτει ο σύζυγος "το ελάχιστο που θέλω να δώσω στα παιδιά μου είναι ότι μου προσέφεραν και εμένα"... κυρίως σπουδές και στήριξη...

Και οι σπουδές κοστίζουν.... όπως και να το δείτε...και όταν είναι το παιδί σου θέλεις να του προσφέρεις το καλύτερο...

δεν πληρωθηκες τους υπολοιπους 6 μηνες + την αποζημιωση? τουλαχιστον πηρες ενα σεβαστο ποσο μεχρι να βρεις κατι αλλο. ολες μου οι φιλες στον ιδ,τομεα, κατσαν 1 χρονο μετα την γεννα επι πληρωμη, γυρισαν στην δουλεια τους κυριες κ με μειωμενο ωραριο. αλλα η κουμπαρα μου που ειναι μαθηματικος κ κανει ιδιαιτερα εκατσε μονο 20 μερες μετα την γεννα. αν η μαμα της δεν μπορουσε να την βοηθησει θα εχανε ολα τα παιδακια που τους κανει μαθημα. καταλαβες τι εννοω? εδω λειτουργουμε με 2 μετρα κ 2 σταθμα, αλλα ο δημ.υπαλληλος, αλλα ο ιδιωτικος κ αλλα ο ελ.επαγγελματιας.

miracle εγώ έχω ένα της Juro Pro... και είμαι ικανοποιημένη....

πήγαινε μία βόλτα και δες τα όλα μαζί... έλεγξε το πόσο κρατάει η μπαταρία και να καθαρίζεται εύκολα... από κει και πέρα είναι τι θα σου "κάτσει" στο μάτι και την τσέπη...

Φίλη μου έχει black n' decker και δεν το αλλάζει με τίποτα...

black n'decker εχω κ εγω, πολυ καλο!

χρύσα περαστικά και ελπίζω να μη σας κάνει πυρετό ο μικρούλης!! και εγώ καλέ τη ρόμπα μου έχω καιρό που τη φοράω και το πάπλωμα έχω καμιά βδομάδα που το κατέβασα.. άστους να κοροιδεύουν,. εγώ που φοράω και κάλτσες στον ύπνο να δεις τι δούλεμα τρώω!!!

εννοειται κοιμαμαι με καλτσες!

ναι ναι μια χαρά, με λίγη καθυστέρηση και μισό βαθμό πρόστιμο αλλά τέλος!

φίλη είμαι πολύ κρυουλιάρα.. άμα δεις πως κάθομαι τώρα.. μπροστά στο τζάκι με τα πόδια μέσα στην εστία!:shock: χχαχαχαχαχα

αντε μπραβο που προλαβες!

η μεγαλυτερη κρυουλιαρα ever ειμαι εγω με μονιμα παγωμενη μυτη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλες!

τελευταια βγαινω, πρωτη μπαινω!:P

τι κανετε?

εγω σηκωθηκα για να απολαυσω το καθιερομενο καφεδακι μου με την ησυχια μου!

σημερα το μενου εχει φακες με τονοσαλατα. θα ξεκινησω κ σιγα σιγα τις δουλιτσες μου.μπορει να κανω πανω απο τα ντουλαπια κ πανω απο το συνθετο κ τα φωτιστηκα κ σιγουρα ενα ξεσκονισμα εχω κ 2 πλυντρια σιδερο, δεν τα αφηνω να γινουν πιο πολλα, θα δουμε τι θα προλαβω γιατι δουλευω κ το μεσημερι κ θελω να λουστω κ να φτιαξω κ το μαλλι.

893.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κι εγω σηκωθηκα να πιω καφε με την ησυχια μου

ο μικρος ειναι μπουκωμενος και γκρινιαρης. ο μεγαλος ειναι γκρινιαρης σκετος. ενα χαμογελο μες στο σπιτι θελω ρε παιδια..... ουφ να μην αρχισω πρωι πρωι....

παω να κανω ενα τσιγαρο και να βγαλω το προγραμμα της ημερας....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τις ίδιες συνήθειες έχουμε χε χε :-)

Και γω ξυπνώ νωρίτερα από την μικρή για καφέ χωρίς την συνεχή διακοπη "μαμαααα θέλω αυτό" χα χα χα

Καλές δουλιτσες

Υγ θέλω συνταγή για τονοσαλτα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Ειρήνη μου!

Δεν πειράζει! Αρκεί η σκέψη!!!

Ματς!!! Αγκαλιά!!!

Υ.Γ.:Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αν του βάλω υπνόσακο, δε χρειάζεται σκέπασμα?

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!

Γενικά το σκέπασμα αντεδείκνυται κατά τη χρήση του υπνόσακου, δες εδώ

http://shopping-mommy.blogspot.gr/2010/07/blog-post_17.html

για περισσότερες λεπτομέρειες για το tog (βαθμός μέτρησης της θερμότητας του υπνόσακου) και για τον κατάλληλο ρουχισμό ανάλογα με τονυπνόσακο.

Και μην ξεχνάμε ότα τα μωρά ζεσταίνονται πιο πολύ αποότι οι ενήλικες. Μου χει τύχει να πάω καταχείμωνο σε φιλικό σπίτι με θερμοκρασία πολύ ανεβασμένη (26-27 C) και να μπλαντάζει μωρό στο κλάμα το οποίο ήταν κατακκόκινο και είχε γεμίσει δροτσίλες από τη ζέστη γιατί η μαμά του το είχε ντύσει πολύζεστά, μη μπορώντας να φανταστεί ότι θα κάνει τόσο ζέστη στο σπίτι που θα πηγαίναμε. Πράγμα το οποίο σπάνια μπορεί να συμβεί φέτος, αλλά λέμε...

Σχετικά με την απόκτηση δεύτερου παιδιού και τη συντροφικότητα των αδερφών, νιώθω τόσο τυχερή που δεν μπήκα σε τέτοιο δίλημμα και τα παιδάκια μου μου ήρθαν μαζί στη ζωή, και χαίρομαι που βλέπω ότι μεγαλώνουν παρεάκι και θα έχει πάντα η μια την αγάπη και τη στήριξη της άλλης. Μπορεί βέβαια να μπω στο δίλημμα ότι έρθει η ώρα για το τρίτο παιδί:cool:. Είναι τέτοια η χαρά του να ζεις με τα παιδιά και να τα μεγαλώνεις, που αν και φρέσκια μαμά , με το που τα γέννησα φλέρταρα με την ιδέα του τρίτου. καλά να μάστε, να ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο και βλέπουμε.

Αρετή, κι εμένα τρεις νύχτες τώρα έχουμε τρελά κέφια. Από τον έκτο μήνα η μια κοιμόταν σερι 8-9 ώρες και η άλλη μου σηκώνοταν μια άντε δυο φορές τη νύχτα και έλεγα πως παμε καλά. Αλλά τώρα δείχνει λες και έχουμε ξαναγυρίσει 3-4 μήνες πριν, Τώρα που είναι καιρός για να στρώνουμε, αυτές "ξεστρώνουνε". Και πάνω που έλεγα να τις πάω στο δωμάτιο τους (όχι ότι το έχω ετοιμάσει) αναθεώρησα.

Τι να πω, μπορεί να φταίει και το φεγγάρι.

Θέλω να σας γράψω κι άλλα αλλά μου ξύπνησε η μια η φασαριόζα, επιφυλάσσομαι και σας φιλώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Και εγω εδω πιστη στο πρόγραμμά μου.Ο μικρός βλέπει παιδικά και εγω πίνω το καφεδάκι μου χαζευοντας.Σημερα θα βαλω κοτόσουπα για μεσημεριανο,λόγω του μικρού και επειδή και εμενα εχει αρχίσει να με ενοχλεί ο λαιμός μου,αν και δεν νομίζω να φαει ,ούτε γαλα δεν ηπιε το πρωι.

Για το μπουκωμα εκτός από σπραυ ορού κανετε κάτι αλλο?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

χρύσα καλημέρα!! αχ μωρέ το μικρούλι, ελπίζω να την περάσει ξώφαλτσα! για το μπούκωμα πολύ ορό, ζεστά μπάνια με πολύ ατμό, άμα τα πράγματα είναι τραγικά πριν τον ύπνο λίγο οτριβίν παιδικό και το στρώμα σε ανάκλιση, αυτά κάνω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Και εγω εδω πιστη στο πρόγραμμά μου.Ο μικρός βλέπει παιδικά και εγω πίνω το καφεδάκι μου χαζευοντας.Σημερα θα βαλω κοτόσουπα για μεσημεριανο,λόγω του μικρού και επειδή και εμενα εχει αρχίσει να με ενοχλεί ο λαιμός μου,αν και δεν νομίζω να φαει ,ούτε γαλα δεν ηπιε το πρωι.

Για το μπουκωμα εκτός από σπραυ ορού κανετε κάτι αλλο?

Χρύσα για το βράδυ μόνο Otrivin και καθάρισες. Για 3 μέρες όχι παραπάνω...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρύσα καλημέρα!! αχ μωρέ το μικρούλι, ελπίζω να την περάσει ξώφαλτσα! για το μπούκωμα πολύ ορό, ζεστά μπάνια με πολύ ατμό, άμα τα πράγματα είναι τραγικά πριν τον ύπνο λίγο οτριβίν παιδικό και το στρώμα σε ανάκλιση, αυτά κάνω εγώ

Αυτα κάνω και εγω, αλλα ελεγα μήπως υπάρχει τίποτε αλλο.Και ο παιδίατρος δεν μας δίνει τίποτε αλλο εκτός από ορό.:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Και εγω εδω πιστη στο πρόγραμμά μου.Ο μικρός βλέπει παιδικά και εγω πίνω το καφεδάκι μου χαζευοντας.Σημερα θα βαλω κοτόσουπα για μεσημεριανο,λόγω του μικρού και επειδή και εμενα εχει αρχίσει να με ενοχλεί ο λαιμός μου,αν και δεν νομίζω να φαει ,ούτε γαλα δεν ηπιε το πρωι.

Για το μπουκωμα εκτός από σπραυ ορού κανετε κάτι αλλο?

Καλημέρα Χρύσα!

Η κοτόσουπα θα βοηθήσει. Σε περιόδους που πονά ο λαιμός, δεν μπορώ να πιω γάλα, είναι σαν να γραντζουνα το λαιμό, απεναντίας βοηθούν πολύ τα ροφήματα με το μέλι και το λεμόνι, αλλά όχι το γάλα. Προσπάθησε να το αναπληρώσεις με γιαουρτάκι ή τυράκι. Ακόμα και σκέτη μια κουταλιά μέλι με 3-4 σταγόνες λεμονιού , αν μπορεί να το πιει, θα βοηθήσει. Περαστικά του να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούλες!!

Τι κάνετε? Ψύχρα και σήμερα...! :rolleyes:

Μωρέ, τι μπουρμπουλίθρες κόρες έχω εγώ! Σχεδόν 2 σελίδες από χθες το βράδυ??? :lol::lol: Είμαστε λαλίστατες ε?! :mrgreen:

Λοιπόν, σήμερα τελικά θα είναι η μόνη μέρα που δεν θα δουλέψω... οπότε πρέπει να το εκμεταλλευτώ "δουλεύοντας" στο σπίτι.. :?

Στο μεταξύ, ξυπνάω το πρωί το φιογκάκι, του κάνω τα χάδια του και νυσταγμένος μου λέει

"Μαμά, σήμερα τι φαί θα φτιάξεις?"

"Παδάκι μου, στον ύπνο σου το έβλεπες? Δεν ξέρω.." του απαντώ και μου λέει

"Μαμά θέλω πάλι μακαρόνια με κυμά... πολύ!" :lol::lol::lol:

Αυτός θα ξεπεράσει και μένα στη λιγουριά!!!! {Georgina εσύ που ξέρεις, ακούς????!!! :mrgreen::mrgreen: }

Οπότε αφού τον άφησα στο σχολείο, πήγα κρεοπώλη και πήρα λίγο κυμαδάκι για να κάνω μακαρόνια με κυμά. Επειδή όμως είχαμε και πριν 2 μέρες αλλά δεν ήθελα να του χαλάσω το χατήρι, σκέφτομαι να τα κάνω με χυλοπίτες... ν' αλλάξει λίγο η γεύση.... καμιά ιδέα? :confused:

Για το τζάκι........... α ρε κόρες.... εκτός του πόσο με σκέφτεστε μου φαίνεται πως σας έχω δημιουργήσει και σας ψυχολογικό τραύμα!!!!! :lol::lol: Τζάκια θα βλέπετε και σεις στον ύπνο σας σε λίγο καιρό!!!

Αχ βρε κορίτισα άμα είναι να μου πάρετε τζάκι, πάρτε μου απ αυτό που βάζουμε ξύλα μέσα!!! Αυτό θελω ε? :tongue::lol::lol::lol: χαχαχα

Ξεκινάω το μουρλοκομείο-easy-living-δεν-προλαβαίνω και εδώ γύρω θα είμαι, ακούγοντας χριστουγεννιάτικα..! ;)

Σας γλυκοφιλώ και σας εύχομαι μία καλή μερα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και εγώ πρέπει να ξεκινήσω αλλά θα καθήσω κανά τεταρτάκι ακόμη... έχω χίλιες δουλειές! ο μικρός χθες όλο το απόγευμα έκανε χειροτεχνίες, μόνος του, έψαχνε τα ντουλάπια, έβγαζε φασόλια, τα έβαφε με μαρκαδόρους, τα κόλλαγε στα χαρτιά με κόλλα, αλουμινόχαρτα, μακαρόνια, δε φαντάζεσαι τι σαλονοκουζίνα έχω!! αλλά χαιρόταν τόσο πολύ που τον άφησα να δημιουργήσει ελεύθερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...