Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Xριστιάνα μου θα συμφωνήσω ως προς τη σημαντικότητα του αδελφικού δεσμού, όταν υπάρχει γιατί δυστυχώς που 'ρχονται και δυο τρεις περιπτώσεις που είναι ανύπαρκτος, θα διαφωνήσω όμως ως προς τη φιλία.

Οι φίλοι πιστεύω δεν έρχονται και παρέρχονται, οι γνωστοί ναι οι φίλοι όχι.

Εγώ έχω δύο αδερφές που τις λατρεύω, είναι φίλες μου, όμως και τις δύο κολλητές μου τις θεωρώ οικογένεια μου.

εισαι τυχερη, μπραβο!

εγω απο φιλες καμμενη...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αkamatra καλώς ήρθες!

Δες εδώ http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2012/05/blog-post_21.html

Καλώς σας βρηκα :D!!!

Το διαβασα όλο το μπλογκ σου!!Πολυ καλη δουλεια και πολλες χρησιμες πληροφοριες για ακαματρες και μη!!!

Να σας ρωτησω και κατι αλλο!!!Με τι τροπο τακτοποιειτε τις πετσετες μπανιου??Δηλαδη ολες του σωματος μαζι?Και μετα χεριων κλπ??Εχω εχω κρατησει μονο τις πετσετες που τις εχω σετ σηλαδη μεγαλη-μεσαια- μικρη αλλα εχω μπερδευτει στο πως να τις βαζω στην ντουλαπα..

Καμμία ιδεα και καμμια φωτο μαζι??

Εκανα και τις πετσετες τις κουζινας σαν την φωτο που εβαλε η Χριστιαννα αν δεν κανω λαθος και εγινε πιο ωραιο το συρταρι και ως δια μαγειας χωραει και αλλα πραγματα μεσα!!!


G8GAp2.png

MFNwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το quanto ελληνικά νησιά αλλά το ψιλοβαρέθηκα.....

Λοιπόν εγώ το έχω γυρίσει στα οικονομικά απορρυπαντικά και μαλακτικά και μέχρι στιγμής βγήκαν μια χαρά...Χρησιμοποιιώ το Ariel υγρό απορρυπαντικό, κάθε φορά και άλλη μυρωδιά ή το essex υγρό...

Απο μαλακτικό παίρνω το planet ή το neomat .....έχω μια τάση προς το πράσινο planet και το μπλέ neomat.....

Τελικά το φούτερ μύριζε τόσο πολύ γιατί βάζει αρωματικά στα συρτάρια.....και εγώ βάζω αλλά η φίλη μου βάζει πολλάαααα, όχι μόνο 1.....οπότε την βρήκα την λύση!! (το θυμήθηκε μετέπειτα)

Και γω οικονομικά. Ειδικά το υγρό πλυντηρίου που παίρνω για τα μαύρα ούτε που ξέρω αν υπάρχει αυτή η "μάρκα".... ! :tongue:

Αυτό που επίσης μπορεις να κάνεις είναι να βάζεις στα συρτάρια σου πανάκια που χρησιμοποιούνται στο στεγνωτήριο. Θα πάθεις πλάκα με τη μυρωδιά Βάσια μου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

στην δουλεια καθε μερα με ρωτανε τι αρωμα φοραω κ τους λεω μαλακτικο lenor!!!!!!!

....!!! :tongue::tongue::tongue: xaxaxa καλό!

Δεν το χω παρει ποτέ το lenor γιατί η τιμή... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Xριστιάνα μου θα συμφωνήσω ως προς τη σημαντικότητα του αδελφικού δεσμού, όταν υπάρχει γιατί δυστυχώς που 'ρχονται και δυο τρεις περιπτώσεις που είναι ανύπαρκτος, θα διαφωνήσω όμως ως προς τη φιλία.

Οι φίλοι πιστεύω δεν έρχονται και παρέρχονται, οι γνωστοί ναι οι φίλοι όχι.

Εγώ έχω δύο αδερφές που τις λατρεύω, είναι φίλες μου, όμως και τις δύο κολλητές μου τις θεωρώ οικογένεια μου.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και εδώ.

Και γω είμαι τυχερή στις φίλες μου...μεγάλο παράσημο...!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αδελφη μου εκανε το 2 μετα απο 6 χρονια. το ηθελε πολυ, αλλα τα νουμερα δεν τους βγαιναν!

παντως για την ιστορια, εγω θα το κανω το 2ο, αν θελει κ ο Θεος, κ βλεποντας κ κανοντας! οχι ακομα ομως, θελω να ισιωσει λιγο το μαγαζι.

σας επρηξα ε? κ εμενα με απασχολει πολυ!

ειρηνη το easy πανικος πολυ μου αρεσε! χαχαχα!

παω να ξαπλωσω κοριτσακια

... καθόλου δεν μας έπρηξες το ξέρεις ! Ολες μας συζητάμε αυτά που μας "τσιγκλάνε" για να τα βγάζουμε από μέσα μας... στο εύχομαι το 2ο παιδάκι από καρδιάς... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου,

Περαστικά στο βλασταράκι σου! Ελπίζω να μην είναι τίποτα! :?

Εγώ σιδέρωσα, όχι πολλά αλλά κανα πλυντήριο σίγουρα... προχωράω τουλάχιστον.

Πάω να ντυθούμε γιατί πρέπει να φύγουμε για αγγλικά... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαριάννα διαφωνώ, σχεδόν ριζικά με όσα γράφεις για το θέμα παιδιού και ενώ ναι μεν αυτά δεν είναι τα "σημαντικά" {οι εξωσχολικές δραστηριότητες} είναι ένα από τα κομμάτια που ο γονιός οφείλει {για μένα τουλάχιστον} να προσφέρει στο παιδί του. Γιατί από τα αγγλικά, το καράτε, το μπαλέτο, το πιάνο ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να κάνει ένα παιδάκι εκτός που είναι όχι απλά χρήσιμα αλλά απαραίτητα για την ενήλικη ζωή του (ειδικά οι μαθησιακές δραστηριότητες), είναι και ερεθίσματα που χρειάζεται για να εξελιχθεί, τουλάχιστον στη ζωή που εμείς ζούμε.

Δεν κάνεις ένα παιδί και επειδή επέλεξες να κάνεις 2ο ή 3ο χωρίς να σκεφτείς μελλοντικά το οικονομικό (χωρίς φυσικά να ξεχνώ πως κάτι μπορεί να πάει πολύ στραβά στη ζωή μας στο μέλλον αλλά αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει), του στερείς και αυτό το κομμάτι. Γιατί το να μεγαλώνεις ένα παιδί αποτελείται από "κομμάτια" για να ολοκληρωθεί το "παζλ" και δεν σταματά στο να μεγαλώσεις ένα καλό παιδί {πράγμα φυσικά ΠΟΛΥ σημαντικό}. Για μένα αυτός είναι ο ρόλος του γονιού και δεν μπορεί να παραβλέπει το οικονομικό. Είναι απερισκεψία για μένα και είναι κάτι που θα επηρεάσει και τα παιδιά του για πάντα.

οσα τονισα μου φαινονται πολυ δακρυβρεχτα.. νιωθω λες και ειμαι μια απερισκεπτη που γεννοβολαει παιδια επειδη δεν εχει με τι αλλο να παιξει και τα εχει καταδικασει στην αιωνια δυστυχια της μιζεριας! :tongue:

τωρα περα απο την πλακα, εδω κουβεντα κανουμε και τα οσα ειπα στα προηγουμενα ποστ μου τα εγραψα γιατι ησασταν πολλες αυτες που ειπατε "θελω, αλλα.." υπενθυμησα λοιπον πως οταν θελουμε κατι τετοιο το κανουμε χωρις αλλα, γιατι αυριο μεθαυριο θα'ναι αργα. μπορει να μην αποκτησουμε ποτε τα λεφτα που θελουμε, το σπιτι που θελουμε, τα χρονια περνουν.

ο καθενας κανει τις επιλογες του. δεν νομιζω ομως οτι ενας γονιος πρεπει να κρινεται απ' το εκκαθαριστικο του. για καποιον μπορει να εχουν μεγαλη σημασια πραγματα που για αλλον δεν εχουν τοση. αγγλικα το παιδι και στο σχολειο μαθαινει, εξωσχολικες δραστηριοτητες υπαρχουν και χωρις πολλα χρηματα. οι περισσοτεροι νεοι σπουδαζουν κατι που στο τελος δεν το θελουν, τα πτυχια μενουν στις κορνιζες τους, και τα χρονια εχουν περασει. οι βασεις ενος ανθρωπου για μενα πρεπει να ειναι αλλες.. στην εποχη που ζουμε, λοιπον, εχει χαθει η αληθινη εννοια της παιδειας. δυστυχως..

τελειωνω μ'αυτο το θεμα εδω, γιατι χαλαω το κλιμα της παρεας μας. ειρηνη μου το ξερεις οτι σε συμπαθω και σε σεβομαι, σας νιωθω ολες φιλες μου και μη με παρεξηγητε. ηθελα απλα να σας πω τη γνωμη μου γιατι θα εσκαγα. ηθελα να σας παρακινησω πως δεν πρεπει να βαζετε στην ακρη τα ονειρα σας (αν αυτα ειναι ενα παιδακι ακομα). οπως ξαναπα, ο γονιος παντα θα βρει τροπους να ικανοποιησει το παιδι του, δινει και τη ζωη του αν χρειαστει. χιλια συγγνωμη για το off topic. :|


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες επέστρεψα...

Πολύ κουρασμένη νιώθω... αύριο δεν δουλεύω καθόλου (πρώτη μέρα μετά από καιρό...! ) και επειδή συνέπεσε μαζί με τα χαλιά που θα μας τα φερουν επίσης αύριο θα στρώσω..... σιγά-σιγά γιατί νιώθω πολύ κουρασμένη... Μου ήρθε ταυτόχρονα πολύ δουλειά με τη γενική του σπιτιού για το πάρτυ, μετά το πάρτυ, μετά πάλι καθάρισμα και μετά πάλι πολυ δουλειά... γι αυτό νιώθω έτσι... :| .

Εφτιαξα σνίτσελ και φάγαμε και σε λίγο θα ξεκινήσουμε διάβασμα. Θέλω να κάνω και σίδερο θα δω όμως.. :?

Μαριάννα διαφωνώ, σχεδόν ριζικά με όσα γράφεις για το θέμα παιδιού και ενώ ναι μεν αυτά δεν είναι τα "σημαντικά" {οι εξωσχολικές δραστηριότητες} είναι ένα από τα κομμάτια που ο γονιός οφείλει {για μένα τουλάχιστον} να προσφέρει στο παιδί του. Γιατί από τα αγγλικά, το καράτε, το μπαλέτο, το πιάνο ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να κάνει ένα παιδάκι εκτός που είναι όχι απλά χρήσιμα αλλά απαραίτητα για την ενήλικη ζωή του (ειδικά οι μαθησιακές δραστηριότητες), είναι και ερεθίσματα που χρειάζεται για να εξελιχθεί, τουλάχιστον στη ζωή που εμείς ζούμε.

Δεν κάνεις ένα παιδί και επειδή επέλεξες να κάνεις 2ο ή 3ο χωρίς να σκεφτείς μελλοντικά το οικονομικό (χωρίς φυσικά να ξεχνώ πως κάτι μπορεί να πάει πολύ στραβά στη ζωή μας στο μέλλον αλλά αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει), του στερείς και αυτό το κομμάτι. Γιατί το να μεγαλώνεις ένα παιδί αποτελείται από "κομμάτια" για να ολοκληρωθεί το "παζλ" και δεν σταματά στο να μεγαλώσεις ένα καλό παιδί {πράγμα φυσικά ΠΟΛΥ σημαντικό}. Για μένα αυτός είναι ο ρόλος του γονιού και δεν μπορεί να παραβλέπει το οικονομικό. Είναι απερισκεψία για μένα και είναι κάτι που θα επηρεάσει και τα παιδιά του για πάντα.

Αυτή είναι η άποψη μου για το θέμα.

Σας φιλώ όλες και επανέρχομαι...

Καλησπερα κοριτσια μου!τι κανετε?Εχθες δεν προλαβα να μπω...ετρεχα...

Αχ ειρηνακη μου να πω και εγω τον πονο μου?πριν την κριση ημασταν παρα πολυ καλα,τωρα εγω ειμαι ανεργη και εδω και 7 μηνες ψαχνω για δουλεια και δεν βρισκω τιποτα:(και το χειροτερο ειναι οτι μαθαμαι οτι σκοπευουν να διωξουν τον αντρα μου απο την δουλεια:(θελουμε παρα παρα πολυ να κανουμε και δευτερο παιδακι και λεγαμε οτι του χρονου τετοια εποχη θα ξεκιναγαμε προσπαθειες,ομως τωρα φυσικα το ξεχναμε...

Ξερετε ομως τι σκεφτομαι βρε κοριτσια?Αν μεγαλωσει το παιδακι μου και φτασει 35 -40 χρονων και μου πει αχ ναχα εναν αδελφο-η, εναν δικο μου ανθρωπο!τι θα του πω???

Τα 'πα και ξεθυμανα:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξεχασα να σας πω οτι ετοιμαζομαι να σιδερωσω και μαλιστα θα βαζω τα ρουχα σε ετοιμες στηλες ανα ατομο,ετοιμα για τακτοποιηση(αλα ειρηνη)! ;) μεχρι τωρα παντα τα εκανα ανακατεμενα και μετα καθομουν και τα χωριζα(σας ειχα βαλει και φωτο μια μερα)μαλλον ηταν χασιμο χρονου!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες!

Να σας πω και εγω την αποψη μου για το δευτερο παιδι?

Λιγο μακαβρια σκεφτομαι,αλλα αυτη ειναι η αληθεια.:rolleyes:

Σκεφτομαι λοιπον, πως εμεις-σαν γονεις -καποια στιγμη θα πεθανουμε αργα ή γρηγορα. Δεν ειναι κριμα λοιπον αυτο το παιδι να μεινει μονο του στη ζωη?Οι φιλοι πανε κ ερχοντε, ακομα κ το συζυγο μπορει να χασει..Τα αδερφια ομως ειναι ενα παντοτινο στηριγμα.Και γι`αυτο δεν θα ηθελα να το στερησω αυτο απο την κορουλα μου.

Χριστιαννα μου ακριβως αυτο σκεφτομαι και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλεναδίτσες!!!! τι μου κάνετε?

κάνει κρύοοοοοοο σήμερα!!! Αναψα το τζάκι, έφτιαξα ζεστή σοκολατίτσα και κάθησα να σας διαβάσω.

Χρύσα περαστικά στο ζουζουνάκι σου! Εύχομαι να γιάνει γρήγορα!!!

Πάντως για χθες το βράδυ και μένα ο μικρός μου ξύπνησε με κλάμα!!! ευτυχώς μόνο μια φορά!! τον πήρα λίγο αγκαλίτσα, κοίταξα το στοματάκι του και με συνδιασμό ότι τα κακά του ήταν λίγο περίεργα, κατάλαβα ότι βγάζει δόντι. Οπότε του έδωσα λίγο ντεπόν και κοιμήθηκε μετά. Σήμερα είναι καλύτερα. Βέβαια η μαμά μου είπε ότι είχε λίγο γκρίνια το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε δύο παιδιά και παρόλο που δουλεύουμε και οι δύο (ξεματιάζομαι κάθε μέρα μην γίνει κάτι) κορίτσια μου, έχουμε κόψει πολλά απο την δική μας πλευρά (εξόδους, επιλέγουμε τα απολύτως απαραίτητα σε ρουχισμό κτλ για μας) για να μπορέσουμε να τα φέρουμε βόλτα.... Η μικρή μου φέτος ήθελε μπαλέτο (έχει τρέλα με τον χορό) έτσι απο κανονικό τσιγάρο, το γύρισα σε στριφτό... οπότε το κέρδος που μου αποφέρει αυτό το διαθέτω εκεί!! Το οικονομικό όσο πάει γίνεται και χειρότερο σε όλους μας!! Μια με τις μειώσεις , μια με τις απολύσεις και απο την άλλη όλα έχουν πάρει την ανιούσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

όμως ρε κορίτσια δεν θα άλλαζα τίποτα!! ακόμη και τώρα να είχα ένα παιδάκι, θα έκανα και δεύτερο!!

είναι μεγάλο πράγμα που το ένα θα έχει το άλλο στην ζωή του ότι και να γίνει!! Το βλέπω και με μένα και τα αδέλφια μου. Λόγω το ότι ο μπαμπάς μου είναι οικοδόμος και η μαμά μου δεν δουλεύει, δεν έχει δουλειά εδώ και ένα χρόνο!!!! Ο αδελφός μου (ο οποίος είναι 9 χρονια μικρότερος απο μένα) σπουδάζει στην Αθήνα. Αν δεν είχε πχ εμένα και την αδελφή μου τώρα, ίσως χρειαζόταν να διακόψει τις σπουδές του!! Δεν θα ήταν κρίμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...