Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη τέλειο το μπουφανάκι για το φιογκάκι σου!! μεγεία του!!

Εγώ μαλακτικό χρησιμοποιώ το Quanto ελληνικά νησιά και είμαι υπερ ευχαριστημένη!! δεν το αλλάζω.

όσο για το απορρυπαντικό πήρα το Lenor μια φορά που το είχε προσφορά και να πω την αλήθεια δεν έμεινα ικανοποιημένη. Χρησιμοποιώ ή το Ariel ή το Dixan υγρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όμως ρε κορίτσια δεν θα άλλαζα τίποτα!! ακόμη και τώρα να είχα ένα παιδάκι, θα έκανα και δεύτερο!!

είναι μεγάλο πράγμα που το ένα θα έχει το άλλο στην ζωή του ότι και να γίνει!! Το βλέπω και με μένα και τα αδέλφια μου. Λόγω το ότι ο μπαμπάς μου είναι οικοδόμος και η μαμά μου δεν δουλεύει, δεν έχει δουλειά εδώ και ένα χρόνο!!!! Ο αδελφός μου (ο οποίος είναι 9 χρονια μικρότερος απο μένα) σπουδάζει στην Αθήνα. Αν δεν είχε πχ εμένα και την αδελφή μου τώρα, ίσως χρειαζόταν να διακόψει τις σπουδές του!! Δεν θα ήταν κρίμα?

Εχεις απολυτο δικιο Χαρουλα μου!συμφωνω απολυτα μαζι σου!Και εγω νιωθω πολυ τυχερη που εχω την αδελφουλα μου,αν και εχουμε 6 χρονια διαφορα και τα πραγματα τα βλεπουμε απο αλλη οπτικη γωνια η καθε μια,ξερω ομως οτι εχω εναν δικο μου ανθρωπο που θα χαρει με την χαρα μου και θα στεναχωρηθει με την λυπη μου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλες!

κοιμηθηκα, ξεκουραστηκα (ηθελα λιγο ακομα!!!) εδωσα γιαουρτακι στην μικρη, την εντυσα κ την πηγα πακετο στην πεθερα! χαλαρωνω λιγο κ σας διαβαζω τρωγοντας ενα κρουασαν σοκολατας με μπανανα!

σε λιγο θα παω διπλα να παρω το βλασταρι μου!

καλο βραδυ σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου, μόλις κάθησα κι αυτό προσωρινά γιατί πρέπει να ετοιμάσω του άντρα μου να φάει που μόλις ήρθε... :|

Πολύ κούραση, κορούλες μου...! Τελικά αύριο θα είναι η μόνη μέρα που δεν θα δουλέψω και ελπίζω να στρώσω, έστω τα μισά... για να δούμε. Παρασκευή απόγευμα Ο χαμός και Σάββατο.... τι να σας λέω...

Έπιασε το κρύο και βρήκα ευκαιρία να του βάλω το νέο του μπουφάν. Κουκλάκι το φιογκάκι με το καινούργιο του.. :tongue:

Πάντως κρύο το βράδυ... :? αυτό δεν μου αρέσει καθόλου... με την οικονομική κατάσταση...τουλάχιστον έχουμε ένα σπίτι να μπούμε...

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρί μου,

Εγώ γενικά νομίζω πως το παιδί κρυώνει από κεφάλι και πόδια. Αλλά να ξέρεις πως υπάρχουν {εγώ τέτοιους αγόραζα πάντα} με χέρια και πόδια. Στα πόδια μάλιστα υπάρχουν με ενωμένα ποδαράκια {για τις πιο μικρές ηλικίες} και με "ξεχωριστά" τα ποδαράκια.

Κρίμα... πολύ κρίμα... και πριν 1 μήνα έδωσα στην ξαδέρφη του άντρα μου, έναν υπέροχο υπνόσακο, σε γαλάζιο χρώμα, με ξεχωριστά ποδαράκια, ολοκαίνουργιο.........! :? Αν το ήξερα... :|

Καλησπέρα Ειρήνη μου!

Δεν πειράζει! Αρκεί η σκέψη!!!

Ματς!!! Αγκαλιά!!!

Υ.Γ.:Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αν του βάλω υπνόσακο, δε χρειάζεται σκέπασμα?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααχχχ κορίτσια και εμείς θα στρώσουμε αύριο μάλλον γιατί τα παιδιά κρυώνουν στο σπίτι, έβαλα και την χνουδωτή ρόμπα μου στο σπίτι πια για να είμαι πιο ζεστά..... Μας βλέπω με τα πολλά κρύα να κυκλοφορούμε με μπουφάν σπίτι..... μας έχουν ανάψει και τον λέβητα αλλά ακόμα κανείς δεν το ανάβει το καλοριφέρ.....περιμένουν όλοι τα χιόνια μάλλον.... Μόνο μια στον 1ο όροφο το ανάβει, αλλά μόλις δει τα κοινόχρηστα θα το μετανιώσει....

Link to comment
Share on other sites

οσα τονισα μου φαινονται πολυ δακρυβρεχτα.. νιωθω λες και ειμαι μια απερισκεπτη που γεννοβολαει παιδια επειδη δεν εχει με τι αλλο να παιξει και τα εχει καταδικασει στην αιωνια δυστυχια της μιζεριας! :tongue:

τωρα περα απο την πλακα, εδω κουβεντα κανουμε και τα οσα ειπα στα προηγουμενα ποστ μου τα εγραψα γιατι ησασταν πολλες αυτες που ειπατε "θελω, αλλα.." υπενθυμησα λοιπον πως οταν θελουμε κατι τετοιο το κανουμε χωρις αλλα, γιατι αυριο μεθαυριο θα'ναι αργα. μπορει να μην αποκτησουμε ποτε τα λεφτα που θελουμε, το σπιτι που θελουμε, τα χρονια περνουν.

ο καθενας κανει τις επιλογες του. δεν νομιζω ομως οτι ενας γονιος πρεπει να κρινεται απ' το εκκαθαριστικο του. για καποιον μπορει να εχουν μεγαλη σημασια πραγματα που για αλλον δεν εχουν τοση. αγγλικα το παιδι και στο σχολειο μαθαινει, εξωσχολικες δραστηριοτητες υπαρχουν και χωρις πολλα χρηματα. οι περισσοτεροι νεοι σπουδαζουν κατι που στο τελος δεν το θελουν, τα πτυχια μενουν στις κορνιζες τους, και τα χρονια εχουν περασει. οι βασεις ενος ανθρωπου για μενα πρεπει να ειναι αλλες.. στην εποχη που ζουμε, λοιπον, εχει χαθει η αληθινη εννοια της παιδειας. δυστυχως..

τελειωνω μ'αυτο το θεμα εδω, γιατι χαλαω το κλιμα της παρεας μας. ειρηνη μου το ξερεις οτι σε συμπαθω και σε σεβομαι, σας νιωθω ολες φιλες μου και μη με παρεξηγητε. ηθελα απλα να σας πω τη γνωμη μου γιατι θα εσκαγα. ηθελα να σας παρακινησω πως δεν πρεπει να βαζετε στην ακρη τα ονειρα σας (αν αυτα ειναι ενα παιδακι ακομα). οπως ξαναπα, ο γονιος παντα θα βρει τροπους να ικανοποιησει το παιδι του, δινει και τη ζωη του αν χρειαστει. χιλια συγγνωμη για το off topic. :|

Μαριάννα μου,

Θα σου γράψω κάτι άσχετο για να καταλάβεις πως σκέφτομαι.

Με την κολλητή μου {Σοφία}, που την αγαπώ τρελά και είμαστε πάνω από 15 χρόνια "μαζί"... ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ! Σε όλα όμως.... στο ποιοι άντρες μας αρέσουν, στο πως θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας, στο τι ζητάμε από μια σχέση.... στα πάντα! :mrgreen: Συμφωνούμε μόνο σε ένα:στο πως πρέπει να φερόμαστε σε έναν φίλο και γι αυτό έχουμε, για μένα, αυτή την υπέροχη φιλική σχέση που δεν θα την άλλαζα με τίποτα.

Στο λέω αυτό για να καταλάβεις πως δεν έχω κανένα θέμα όταν κάποιος διαφωνεί μαζί μου. Και ούτε νιώθω πως χαλάς το θέμα μας ούτε πως δεν με "σέβεσαι"! Αλίμονο! Δεν έχω καλύτερο από το να σου λέω και να μου λες, κάτι θα πάρω σίγουρα ακόμα και αν στο τέλος καταλήξουμε πως διαφωνούμε!

Τα παραπάνω που σου έγραψα δεν ξέρω αν είναι δακρυβρεχτα, όπως λες αλλά σίγουρα είναι η γνώμη μου. Και να ξέρεις πως απάντησα σε σένα, την Μαριάννα, επειδή μαζί "μιλούσαμε" για το θέμα. Δεν έκρινα τα πιστεύω σου, δεν θα το έκανα αυτό, απλώς απαντησα στον τρόπο που τα βλέπω και εγώ.

Να συνεχίσεις να γράφεις για το θέμα του 2ου παιδιού αν πιστεύεις πως κάτι θέλεις ακόμα να συμπληρώσεις ανεξάρτητα αν διαφωνούμε! Συζητάμε και δεν χαλάς κανένα θέμα!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!τι κανετε?Εχθες δεν προλαβα να μπω...ετρεχα...

Αχ ειρηνακη μου να πω και εγω τον πονο μου?πριν την κριση ημασταν παρα πολυ καλα,τωρα εγω ειμαι ανεργη και εδω και 7 μηνες ψαχνω για δουλεια και δεν βρισκω τιποτα:(και το χειροτερο ειναι οτι μαθαμαι οτι σκοπευουν να διωξουν τον αντρα μου απο την δουλεια:(θελουμε παρα παρα πολυ να κανουμε και δευτερο παιδακι και λεγαμε οτι του χρονου τετοια εποχη θα ξεκιναγαμε προσπαθειες,ομως τωρα φυσικα το ξεχναμε...

Ξερετε ομως τι σκεφτομαι βρε κοριτσια?Αν μεγαλωσει το παιδακι μου και φτασει 35 -40 χρονων και μου πει αχ ναχα εναν αδελφο-η, εναν δικο μου ανθρωπο!τι θα του πω???

Τα 'πα και ξεθυμανα:P

Θα του πεις πως η μαμά και ο μπαμπάς έκαναν το καλύτερο που μπορούσαν. Αν και είμαι σίγουρη πως το παιδάκι σου θα το ξέρει ήδη αυτό! ;)

Ανεξάρτητα πάντως, μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να βρεις και δουλίτσα και να κάνεις ένα 2ο μπουμπουκάκι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι ετοιμαζομαι να σιδερωσω και μαλιστα θα βαζω τα ρουχα σε ετοιμες στηλες ανα ατομο,ετοιμα για τακτοποιηση(αλα ειρηνη)! ;) μεχρι τωρα παντα τα εκανα ανακατεμενα και μετα καθομουν και τα χωριζα(σας ειχα βαλει και φωτο μια μερα)μαλλον ηταν χασιμο χρονου!

Για πες, νιώθεις πως κέρδισες χρόνο τελικα??? ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλεναδίτσες!!!! τι μου κάνετε?

κάνει κρύοοοοοοο σήμερα!!! Αναψα το τζάκι, έφτιαξα ζεστή σοκολατίτσα και κάθησα να σας διαβάσω.

Χρύσα περαστικά στο ζουζουνάκι σου! Εύχομαι να γιάνει γρήγορα!!!

Πάντως για χθες το βράδυ και μένα ο μικρός μου ξύπνησε με κλάμα!!! ευτυχώς μόνο μια φορά!! τον πήρα λίγο αγκαλίτσα, κοίταξα το στοματάκι του και με συνδιασμό ότι τα κακά του ήταν λίγο περίεργα, κατάλαβα ότι βγάζει δόντι. Οπότε του έδωσα λίγο ντεπόν και κοιμήθηκε μετά. Σήμερα είναι καλύτερα. Βέβαια η μαμά μου είπε ότι είχε λίγο γκρίνια το πρωί.

Ααααααα πείτε μου τώρα βρε κόρες, τι να την κάνω τούτη δω??? :confused:

1) Έχει τζάκι!

2) Το ανάβει και το ευχαριστιέται

3) ΜΑΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ!!!!!!!!!!

Ααααααααααααα θα τσιρίξω!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα σε ολες τις καλονοικοκυρες!!

Μπηκα φουριοζα και συγχωρηστε με γι΄αυτο, αλλα δεν αντεχω αλλο τα ψιχουλα που κανουν τα παιδια! Χρειαζομαι επειγοντως ενα ηλεκτρικο σκουπακι!!

Εσεις εχετε; μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;;

Δεν μπορω να βγαζω καθε τρεις και λιγο την μεγαλη σκουπα...

Οποια προταση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστωωωω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ειρήνη μου!

Δεν πειράζει! Αρκεί η σκέψη!!!

Ματς!!! Αγκαλιά!!!

Υ.Γ.:Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αν του βάλω υπνόσακο, δε χρειάζεται σκέπασμα?

Αν ο υπνόσακος είναι χοντρός {εμένα ήταν} δεν χρειάζεται. Και να του το βάλεις δηλαδή {εγώ του το έβαζα στις αρχές}, το πιθανότερο είναι να στο πετάξει τη νύχτα. Αλλά δεν ανησυχείς... γιατί το κρατάει ζεστό!

Σκέψου εμείς περάσαμε τα 3 πρώτα χρόνια χωρις να έχει πάρει αντιβίωση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αααχχχ κορίτσια και εμείς θα στρώσουμε αύριο μάλλον γιατί τα παιδιά κρυώνουν στο σπίτι, έβαλα και την χνουδωτή ρόμπα μου στο σπίτι πια για να είμαι πιο ζεστά..... Μας βλέπω με τα πολλά κρύα να κυκλοφορούμε με μπουφάν σπίτι..... μας έχουν ανάψει και τον λέβητα αλλά ακόμα κανείς δεν το ανάβει το καλοριφέρ.....περιμένουν όλοι τα χιόνια μάλλον.... Μόνο μια στον 1ο όροφο το ανάβει, αλλά μόλις δει τα κοινόχρηστα θα το μετανιώσει....

... και μένα άρχισε να κρυώνει το σπίτι... :?

Με τα a/c και φέτος...:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Μόλις τέλειωσα με τις εκκρεμότητές μου, θα χαζέψω τώρα στο θέμα μας όσο γουστάρω χωρίς τύψεις:tongue: και θα ξεκοκαλίσω και το χριστουγεννιάτικο βεβαίως βεβαίως που δεν πρόκανα!!!!

Αύριο παλεύω με ρούχα.. μιλάμε για απροσδιόριστο όγκο ασιδέρωτων!!! και άπλυτων κι από όλα!

Link to comment
Share on other sites

... και εγώ είχα υπνόσακο στο μεγάλο μου... έναν της Ωμέγα με μαλλί στην επένδυση και τέλεια ποιότητα στο βαμβάκι του.. ήταν φοβερός! Στο μεγάλο μόνο τον έβαλα γιατί μέναμε σε σπίτι με κεντρική θέρμανση και το βράδυ έσβηναν τα καλοριφέρ... στο μικρό μου δεν τον έβαλα καθώς είχαμε αυτόνομη και το καλοριφέρ νύχτα μέρα στους 22 παρακαλώ ( ααααχχχ περασμένα μεγαλεία!!) τώρα στο τρίτο εννοείται θα παίξει πάλι υπνόσακος ( ρε που πάμε ρε... εμπρός πίσω - εμπρός πίσω που έλεγε και ο αχώνευτος στο καφέ της χαράς!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...