Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kαλημέρα!

Και εγω εδω πιστη στο πρόγραμμά μου.Ο μικρός βλέπει παιδικά και εγω πίνω το καφεδάκι μου χαζευοντας.Σημερα θα βαλω κοτόσουπα για μεσημεριανο,λόγω του μικρού και επειδή και εμενα εχει αρχίσει να με ενοχλεί ο λαιμός μου,αν και δεν νομίζω να φαει ,ούτε γαλα δεν ηπιε το πρωι.

Για το μπουκωμα εκτός από σπραυ ορού κανετε κάτι αλλο?

Χρυσάκι μου,

Και γω θέλω κοτόσουπα και το φιογκάκι δεν την τρώει... :|

Εγώ του βάζω και αυτό, ειδικά όταν είναι μπουκωμένος και δεν μπορεί να κοιμηθεί γιατί του "βγαίνει" σε γκρίνια...

Otrivin για παιδιά, σταγόνες όπως είπε και η Μυρτούλα μας

DSC00663.jpg

Επίσης αναφέρω σε όλο το επιτελείο :tongue: πως στο πλυντήριο ήδη πλένονται παπούτσια. Αν βγουν σώα θα σας πω τι είχα βάλει μέσα! Αν όχι, θα σφυρίξω αδιάφορα και θα το παίξω καλή νοινοκυρά! :mrgreen:

Άλλαξα σεντόνια, άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο με τα "ελαφριά" χρωματιστά και συνεχίζω.. :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα νοικοκυρουλες!εγω κφεδακι δεν ηπια ακομη καθοτι ξυπνησε η μπεμπα και ηθελε να φαει,αλλα το pc το ανοιξα για την καθημερινη συνηθεια..

Χρυσα συμφωνω με τα κοριτσια πολυ ορο και οτριβιν το βραδυ για να κοιμαται καλυτερα..

Θα κανω τις δουλιτσες μου και μετα θα βγω για ψωνια.θελω και εγω να βαψω τα μαλλια γιατι αυριο θα φυγουμε να παμε στους γονεις για σαβ/κο,ε να παω περιποιημενη..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα νοικοκυρουλες!εγω κφεδακι δεν ηπια ακομη καθοτι ξυπνησε η μπεμπα και ηθελε να φαει,αλλα το pc το ανοιξα για την καθημερινη συνηθεια..

Χρυσα συμφωνω με τα κοριτσια πολυ ορο και οτριβιν το βραδυ για να κοιμαται καλυτερα..

Θα κανω τις δουλιτσες μου και μετα θα βγω για ψωνια.θελω και εγω να βαψω τα μαλλια γιατι αυριο θα φυγουμε να παμε στους γονεις για σαβ/κο,ε να παω περιποιημενη..

Καλά να περασεις!Πολύ χαίρομαι,και ψωνια και σκ εκτός ,μια χαρα σε βρισκω!Σε ευχαριστω.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Χρυσα οι δικοι μου ειναι μακρια οποτε μπορουμε παμε για να τους δουμε και να δουνε και τις μικρες..θα θελα πολυ να πηγαινα στα μαγαζια και να ανανεωσω την γκαρνταρομπα μου αλλα δυστυχως υπαρχουν αλλες προτεραιοτητες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα σε ολες τις καλονοικοκυρες!!

Μπηκα φουριοζα και συγχωρηστε με γι΄αυτο, αλλα δεν αντεχω αλλο τα ψιχουλα που κανουν τα παιδια! Χρειαζομαι επειγοντως ενα ηλεκτρικο σκουπακι!!

Εσεις εχετε; μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;;

Δεν μπορω να βγαζω καθε τρεις και λιγο την μεγαλη σκουπα...

Οποια προταση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστωωωω...

Black @ Decker, 18V

O,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά, ρουφάει τα πάντα αλλά ξυπνάει και τους γείτονες...:tongue:

Καλημέρα:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολες τις καλονοικοκυρες!!

Μπηκα φουριοζα και συγχωρηστε με γι΄αυτο, αλλα δεν αντεχω αλλο τα ψιχουλα που κανουν τα παιδια! Χρειαζομαι επειγοντως ενα ηλεκτρικο σκουπακι!!

Εσεις εχετε; μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;;

Δεν μπορω να βγαζω καθε τρεις και λιγο την μεγαλη σκουπα...

Οποια προταση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστωωωω...

Θαυματάκι μου εσύ... ;)

Εγώ είχω ένα από τα καταστήματα VICKO. Μου το είχε αγοράσει η κυρία που μένει από πάνω μου και πραγματικά είναι απιθανο. Σαν μίνι-ηλεκτρική, μιας που είναι μακρόστενο όπως ένα σκουπάκι αλλά μπαίνει στην πρίζα με καλώδιο οπότε είναι δυνατό σαν ηλεκτρική! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!! Κοριτσάκια!!!

Εχτες το βραδυ ημουν πτωματάκι και δεν προλαβα να τελειωσω αυτα που ήθελα,,,αλλα όπως λεει και ο γιοκας μου περαζει μαμά ? Δεν πειράζει!!!

Απλά σήμερα τρεχάτε ποδαράκια μου!!

Μολις τελειωσω απο το γραφείο πρέπει να πάω να πάρω ένα Δώρο Γενεθλιων για ένα αγοράκι.

Μετά λεω να φτιαξω με τον μικρο κουλουράκια!!!

Και να σιδερώσω καμμια κουρτινα !!Χα,χα όλο αυτο λεω!!

Βρε κοριτσια θέλω την άποψη σας πως καθαρίζετε το πλυντηριο των ρουχων? Αυτο που ανοιγει απο πανω???

Link to comment
Share on other sites

Επιτελείο, αναφέρω τα εξής:

1) Έβαλα "καλή" σκούπα σε όλο το σπίτι.

2) Έφτιαξα 2 τοστάκια και φάγαμε με τον άντρα μου.

3) Το πλυντήριο με τα παπούτσια ολοκληρώθηκε και ήδη στεγνώνουν στο μπαλκόνι... Δείτε:

DSC00664.jpg

Έβαλα και τα all star και ένα ζευγάρι καλοκαιρινά και τις 2 crocs του φιογκακίου. Και αυτές που του κάνουν και ένα παλιότερο ζευγάρι που θα πάει για "φύλαξη"... Είμαι σούπερ ευχαριστημένη! Ποια κόρη μας έδωσε την ιδέα να την ευχαριστήσω???? ;)

Συνεχίζω!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα νοικοκυρουλες!εγω κφεδακι δεν ηπια ακομη καθοτι ξυπνησε η μπεμπα και ηθελε να φαει,αλλα το pc το ανοιξα για την καθημερινη συνηθεια..

Χρυσα συμφωνω με τα κοριτσια πολυ ορο και οτριβιν το βραδυ για να κοιμαται καλυτερα..

Θα κανω τις δουλιτσες μου και μετα θα βγω για ψωνια.θελω και εγω να βαψω τα μαλλια γιατι αυριο θα φυγουμε να παμε στους γονεις για σαβ/κο,ε να παω περιποιημενη..

Ελπίζω και στο εύχομαι να περάσετε όμορφα! Μπράβο Αρετούλα μου που θα περιποιηθείς και τον ευατό σου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ο ουδεποποτας?? χααχαχαχαχαχα!!!

δεν πληρωθηκες τους υπολοιπους 6 μηνες + την αποζημιωση? τουλαχιστον πηρες ενα σεβαστο ποσο μεχρι να βρεις κατι αλλο. ολες μου οι φιλες στον ιδ,τομεα, κατσαν 1 χρονο μετα την γεννα επι πληρωμη, γυρισαν στην δουλεια τους κυριες κ με μειωμενο ωραριο. αλλα η κουμπαρα μου που ειναι μαθηματικος κ κανει ιδιαιτερα εκατσε μονο 20 μερες μετα την γεννα. αν η μαμα της δεν μπορουσε να την βοηθησει θα εχανε ολα τα παιδακια που τους κανει μαθημα. καταλαβες τι εννοω? εδω λειτουργουμε με 2 μετρα κ 2 σταθμα, αλλα ο δημ.υπαλληλος, αλλα ο ιδιωτικος κ αλλα ο ελ.επαγγελματιας.

black n'decker εχω κ εγω, πολυ καλο!

εννοειται κοιμαμαι με καλτσες!

αντε μπραβο που προλαβες!

η μεγαλυτερη κρυουλιαρα ever ειμαι εγω με μονιμα παγωμενη μυτη!

Πολίτες κατηγοριών και φυσικά και μαμάδες κατηγοριών!

Πρώτη κατηγορία, δεύτερη, τρίτη... κ.λ.π.

Οι φίλες σου Γιώτα μου ήταν τυχερές.

Στην εταιρία που ήμουνα υπήρχε ένα τμήμα που ο προϊστάμενος του πρέπει πραγματικά να μισούσε όλες τις εγκυμονούσες και όλες όσες είχαν παιδιά!:evil:

Οσο κυοφορούσαν και εργάζονταν τις φόρτωνε "τη δουλειά" και το έκανε αυτό και στη συνέχεια με το μειωμένο, το μειωμένο δηλ. σχεδόν χανόταν:evil:

Δε θα ξεχάσω την περίπτωση μάνας που έκανε αίτηση για να πάρει γονική άδεια -πρώτη φορά θα πήγαινε στο σχολείο του γιού της, ο μικρός πρωτάκι- και την απόρριψε:evil:

Της έδωσε 3 ώρες επειδή το σχολείο του μικρού ήταν πολύ κοντά:evil:

Μη ρωτήσεις γιατί δεν πήγε να το αναφέρει στη διεύθυνση προσωπικού΄...

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, περαστικά στο μικρούλι σου!

Εγώ είμαι και σήμερα με τους μαστόρους, το σπίτι όοοοολο ανοιχτό !

Είμαι με φούτερ χοντρό, φόρμα χοντρή και καθαρίζω το ένα μπάνιο, έχω πέσει με τα μούτρα, τα πάντα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες... συνεχίζω και σας ενημερώνω:

~ Έπλυνα τα πιατικά {γιατί τα άφησα χθες.... θυμήστε μου? :? }

~ Έβαλα ακόμα ένα πλυντήριο εκτός ωραρίου με 2 μικρές κουρελούδες που θα βάλω στην κουζίνα

~ Λούστηκα

Πάω να ετοιμάσω κυμά να γίνεται και να σφουγγαρίσω όλο το σπίτι.

Ρενάτα μου, όπως τα λες είναι... και γω, αναγκάστηκα να επιστρέψω στη δουλειά μου όταν το φιογκάκι ήταν 3 μηνών (αν θυμάμαι καλά... :rolleyes: ) και έκλαιγα τη μισή μέρα στο γραφείο γιατί μου έλειπε... αν μπορούσα να έχω και γω το προνόμιο μίας μανούλας που δούλευε στο δημόσιο και να πήγαινα όταν το φιογκάκι μου είχε λίγο ξεπεταχτεί, δεν θα άφηνα ποτέ τη δουλειά μου... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτελείο, αναφέρω τα εξής:

1) Έβαλα "καλή" σκούπα σε όλο το σπίτι.

2) Έφτιαξα 2 τοστάκια και φάγαμε με τον άντρα μου.

3) Το πλυντήριο με τα παπούτσια ολοκληρώθηκε και ήδη στεγνώνουν στο μπαλκόνι... Δείτε:

DSC00664.jpg

Έβαλα και τα all star και ένα ζευγάρι καλοκαιρινά και τις 2 crocs του φιογκακίου. Και αυτές που του κάνουν και ένα παλιότερο ζευγάρι που θα πάει για "φύλαξη"... Είμαι σούπερ ευχαριστημένη! Ποια κόρη μας έδωσε την ιδέα να την ευχαριστήσω???? ;)

Συνεχίζω!

καλημερα!!!καλημερα!!!!!ειπα να μπω να σας διαβασω λιγο πριν ξεκινησω το μαγειρεμα!σπανακορυζο εχει σημερα το μενου!!

Ειρηνακη μου τελεια η μπουγαδα!τα καμαρια μας εχουν τα ιδια all star!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...