Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοριτσιααα!!!

Μπηκα να σας κανω μια ερωτηση στα γρηγορα!!

Εφερε χθες ο αντρας μου κατι μανιταρια μεγαλα, δεν ξερω τι ποικιλια ειναι για να σας πω..κατι σαν πλευρωτους αλλα πιο μεγαλα. τεσπα κ τα επλυνε κ τα αφησε στο ψυγειο.

Φυσικα αυτα μαυρισαν πολυ μπορω να πω κ κανανε κ σε καποια σημεια κατι σαν γλιτσα.

Χαλασανε κοριτσια??

Να τα πεταξω??:confused:

Εγώ δεν θα τα πέταγα, Χριστιάνα μου.

"Ξεφλούδισε" τη γλίτσα που λες και φτιάξτα! ;)

Επανέρχομαιιιιιιι

Υ.Γ. Καλαμαρίδιο θα σου βάλω και γω συνταγή για τη χθεσινή μας τονοσαλάτα... Και τη σύντομη version και την "πληθωρική"! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευτυχώς οι δουλίτσες μου προχωρούν με καλό ρυθμό.

Σφουγγάρισα όλο το σπίτι.. τα πάντα είναι έτοιμα για να στρωθούν σιγά-σιγά. Περιμενω να μουφέρουν και τα χαλιά, άργησαν... :rolleyes:

Ο κυμαδάκος μπήκε και έκανα σαντουϊτσάκι για τον άντρα μου, που θα φύγει σε λίγο για δουλειά.

Έπλυνα κάποια πιατικά ακόμα που βγήκαν, συν τις σχάρες της τοστιέρας.

Συνεχίζω...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα τα πέταγα, Χριστιάνα μου.

"Ξεφλούδισε" τη γλίτσα που λες και φτιάξτα! ;)

Επανέρχομαιιιιιιι

Υ.Γ. Καλαμαρίδιο θα σου βάλω και γω συνταγή για τη χθεσινή μας τονοσαλάτα... Και τη σύντομη version και την "πληθωρική"! :tongue:

αμεεε αμεεεεεεε θα περιμένω! φεύγω έχω υπηρεσία :rolleyes:

καλή σας μέρα κ καλές δουλίτσες :D

Link to comment
Share on other sites

Για πες, νιώθεις πως κέρδισες χρόνο τελικα??? ;)

ναι, δε λεω, ειναι ανακουφιση να μη χρειαζεται να καθεσαι και να τα ξεχωριζεις (συνηθως βαριεμαι να το κανω κι ετσι ποτε δεν μπαινουν αμεσως τα σιδερωμενα στη ντουλαπα τους :rolleyes:) το μονο "αρνητικο" ειναι οτι χρειαζεσαι περισσοτερο χωρο για να βαζεις τις στιβες την ωρα που σιδερωνεις (δηλαδη πιανουν ολο τον καναπε) -ομως- αυτο ειναι και καλο, καθως δεν σου αφηνει περιθωριο να τα αφησεις ετσι και αναγκαζεσαι να τα βαλεις αμεσως στις ντουλαπες τους! αρα, τερμα η τεμπελια! :tongue:

έχω καιρό που ψήνομαι, φέτος δεν το βλέπω δυστυχώς και μιλάμε για μεγάλη ταλαιπώρια με τα ρούχα δεν έχω που να απλώσω όταν βρέχει αλλά και γενικά ρε κορίτσια τώρα το χειμώνα έξω ρούχα δε στεγνώνουν εδώ έχει και υγρασία τα πιάνει και η πάχνη το πρωί αφού δεν είναι καλυμμένα από πάνω... άσε ειλικρινά έχω βαρεθεί... του χρόνου όμως το φθινόπωρο θα έχω στεγνωτήριο, πάει και τελείωσε:-P

κι εγω μια απ'τα ιδια! εχω το προνομιο της αυλης αλλα πουθενα δεν υπαρχει σκεπαστρο, ολο τον περσινο χειμωνα ειδα κι επαθα! εντωμεταξυ δεν ειχα και την απλωστρα μου γιατι αργησε να ερθει απο τη μετακομιση και επλενα μονο τις μερες με καλο καιρο, ασε που αμα δεν ειχαν στεγνωσει και επιανε καμια βροχη τα απλωνα στις καρεκλες μας ( οσα μπορουσα)! ευτυχως τωρα εχω 2 απλωστρες οποτε φετος θα ειναι πολυ καλυτερη η κατασταση.

Υγ θέλω συνταγή για τονοσαλτα :wink:

δικιας μου εμπνευσεως απο περσι που ημουν εγκυος..:rolleyes:

10 φυλλα μαρουλι

μια κονσερβα τονου

3 κουτ. σουπας κεφαλοτυρι

2 κουτ. σουπας μαγιονεζα

λιγο ελαιολαδο

Για το μπουκωμα εκτός από σπραυ ορού κανετε κάτι αλλο?

εγω του βαζω πριν τον υπνο και λιγο vicks.

και γω, αναγκάστηκα να επιστρέψω στη δουλειά μου όταν το φιογκάκι ήταν 3 μηνών (αν θυμάμαι καλά... :rolleyes: ) και έκλαιγα τη μισή μέρα στο γραφείο γιατί μου έλειπε... αν μπορούσα να έχω και γω το προνόμιο μίας μανούλας που δούλευε στο δημόσιο και να πήγαινα όταν το φιογκάκι μου είχε λίγο ξεπεταχτεί, δεν θα άφηνα ποτέ τη δουλειά μου... :rolleyes:

κι εγω αφου γεννησα τον γιωργο επρεπε να επιστρεψω σε 2 μηνες στη δουλεια!! φυσικα δεν μπορουσα να το κανω, δεν ειχα ουτε καν ατομο να μου τον κραταει, με αποτελεσμα να αναγκαστω μετα την αδεια μου να παραιτηθω.. εντελει δεν θα ειχε νοημα να εμπαινα καν στον κοπο γιατι στους δυομιση μηνες μετα τη γεννα αναγκαστηκαμε απροοπτα να μετακομισουμε εκτος αθηνων για 2 χρονια λογω δουλειας του συζηγου..

Υ.Γ. σορυ για το σεντονι.. :oops:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο δουλιτσες εδω τα ιδια και τα ιδια, πλυντηρια ρουχων και πιατων, κατσαρολικα, μαγειρεμα, σκουπισμα, μπανιο, και δεν εχω κανει σχεδον τιποτα ακομα.. δεν τελειωνουν ποτεεεεεεεεεεεεεεεεεε............


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να αναφέρω στο στράτευμα την προσπάθεια μου:

~ Μας έφεραν τα χαλιά και στο τσακ {πριν φύγει ο άντρας μου για δουλειά} στρώσαμε το "κεντρικό", εδώ στο κέντρο των 3 καναπέδων μας. Το φιογκάκι θα λυσσάξει απο χαρά γιατί το περιμένει! ;)

~ Ο κυμαδάκος έτοιμος, μόλις τον έσβησα να τραβήξει τα ζουμιά του!

~ Άπλωσα το έκτακτο πλυντήριο.

~ Μάζεψα κάποια από αυτά που είχα απλώσει νωρίτερα γιατί με τόσο αέρα σχεδόν στέγνωσαν.

~ Ξεσκόνισα καλά το κεντρικό μας τραπεζάκι {αυτό που από κάτω του στρώσαμε} και με στεγνό και με καλά στυμμένο πανί.

~ Πέρασα με το ειδικό πανάκι τους καθρέπτες όλου του σπιτιού και του μπάνιου

~ Ξεσκόνισα την κρεβατοκάμαρα μας πολυ καλά {και με στεγνό και με στυμμένο πανί}.

~ Οι crocs του φιογκακίου που δεν του κάνουν, μπήκαν στην ειδική πλαστική θήκη που του μαζεύω κάποια παπούτσια που έχω αδυναμία αφού στέγνωσαν μέσα σε 10 λεπτάκια!

Ολιγόλεπτο διάλειμμα τώρα για να σας δω λιγάκι... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα δεν ξέρω αν έχουν χαλάσει τα μανιτάρια αλλά πάρε εδω μια ωραία συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/manitaria-gemista-me-feta.html

Τα παππούτσια πεντακάθαρα Ειρήνη....εγώ στα all star δεν βγάζω τα κορδόνια και καθαρίζουν και αυτά μαζί στο πλύσιμο...

Έφτιαξα μακαρόνια κοχυλάκι με μπούτια κοτόπουλου....

μάζεψα απλωμένα

ψιλοκαθάρισα

μάζεψα παιδικό

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μου, έψηνα μια πατατόπιτα ξεσκέπαστη, χωρίς φύλλο, και την ξέχασα!!!:shock::shock::shock:

Μου άρπαξε όλο το αποκάτω και τα πλαϊνά:shock::shock::shock:

Αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει!!!

Πως είπαμε ότι το λένε; Αλτσχ...

Κάπως έτσι, δε θυμάμαι.............................

Link to comment
Share on other sites

Συμμάζεψα καλά καλά τα υπνοδωμάτια ,

επλυνα τα κουβερλί μας και τωρα στεγνωνουν,

ετοίμασα αλλο ενα πλυντήριο για αργότερα,

αερισα τα ριχτάρια μας και τα ξαναεστρωσα,

κατέβηκα στον κήπο και πότισα,πότισα και τις γλάστρες στην αυλή

ξεσκόνισα και εβαλα σκούπα στο παιδικό δωμάτιο,

εβαλα τη σούπα μας να βράζει,καθάρισα το νεροχύτη,αδειασα το χθεσινό πλυντήριο πιάτων και εβαλα το πρώτο για σημερα.

Ολα είναι τακτοποιημένα και μενει να σφουγγαρίσω το παιδικό και να το στρωσω.Το σαλόνι,αν βρω βοηθεια θα το στρωσω το απόγευμα ,αλλιως αυριο.

Ειρήνη,μια χαρα τα παππούτσια του φιόγκου,καλολέρωτο και το χαλί.Τι ωραία αισθηση τωρα που είναι φρεσκοστρωμένα και καθάρα!

Κανε του μακαρόνακια αφού στο ζητησε,να τα ευχαριστηθεί.

Μαριάνα και εγω το βικς σκεφτόμουν αλλα στην ηλικία του μόνο στο στηθος και στην πλάτη επιτρέπεται απ'ότι διάβασα.Εσυ το χρησιμοποιείς?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια, απορια:

μολις ειδα οτι το πλυντηριο πιατων εχει πιασει μια ασπριλα, αλατα πιθανον. δεν μπορω να κανω κατι μονη μου, ε? εννοω οπως στα πλυντηρια ρουχων που βαζουμε σοδα. σκεφτηκα μηπως να το περναγα με ενα πανακι ποτισμενο με ξυδι, αλλα ετσι δεν θα καθαρισουν και οι σωληνωσεις, οποτε μαλλον δεν θα ηταν αρκετο.. πρεπει οπωσδηποτε να αγορασω καποιο προιον του εμποριου? και αν ναι, για τι τιμη μιλαμε περιπου?


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριάνα και εγω το βικς σκεφτόμουν αλλα στην ηλικία του μόνο στο στηθος και στην πλάτη επιτρέπεται απ'ότι διάβασα.Εσυ το χρησιμοποιείς?

ναι, ετσι οπως λενε οι οδηγιες το βαζω κι εγω. βασικα περισι το χρησιμοποιησα αρκετες φορες, αφου απο 2 χρονων και πανω επιτρεπεται. εγω ειδα οτι βοηθησε, ισως οι αναθυμιασεις και μονο εστω και απο το απλο τριψιμο για τα παιδακια αρκουν..


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτα ειπα σε εκεινον τον ελεεινο στη συνεντευξη και μετα απο μια βδομαδα εμαθα οτι ημουν εγκυος!!Σκεψου να με προσλαμβανε τελικα!!!:tongue:αχαχαχα

θα του ελεγες: α!!!! ηταν ενα στιγμιαιο λαθος!!! σαν του Πασχαλη!!! χαχαχαχα!

Υ.Γ. Καλαμαρίδιο θα σου βάλω και γω συνταγή για τη χθεσινή μας τονοσαλάτα... Και τη σύντομη version και την "πληθωρική"! :tongue:

για βαλε να δοκιμασω κατι καινουριο!

δικιας μου εμπνευσεως απο περσι που ημουν εγκυος..:rolleyes:

10 φυλλα μαρουλι

μια κονσερβα τονου

3 κουτ. σουπας κεφαλοτυρι

2 κουτ. σουπας μαγιονεζα

λιγο ελαιολαδο

ωραια κ αυτη!

~ Πέρασα με το ειδικό πανάκι τους καθρέπτες όλου του σπιτιού και του μπάνιου

Ολιγόλεπτο διάλειμμα τώρα για να σας δω λιγάκι... :P

τι ειναι το ειδικο πανακι, που το βρησκουμε κ ποσο κανει?

Kορίτσια μου, έψηνα μια πατατόπιτα ξεσκέπαστη, χωρίς φύλλο, και την ξέχασα!!!:shock::shock::shock:

Μου άρπαξε όλο το αποκάτω και τα πλαϊνά:shock::shock::shock:

Αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει!!!

Πως είπαμε ότι το λένε; Αλτσχ...

Κάπως έτσι, δε θυμάμαι.............................

ε δεν πειραζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ εγω τι εκανα?

  • καθαρισα πανω απο τα ντουλαπια της κουζινας
  • τα καθαρισα κ εξωτερικα με στιμενο πανακι με μικροινες
  • καθαρισα πανω απο το συνθετο
  • καθαρισα τα φωτιστικα που εχω σαλονοκουζινα κ ενα φωτιστικο δαπεδου
  • εκανα ενα πολυ καλο ξεσκονισμα με στιμενο πανακι με μικροινες
  • λουστικα

μου εφυγε ενα βαρος γιατι οσες δουλειες κ αν εκανα, με την σκεψη το τι γινοταν εκει πανω μου φαινοταν βρωμικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να αναφέρω στο στράτευμα την προσπάθεια μου:

~ Μας έφεραν τα χαλιά και στο τσακ {πριν φύγει ο άντρας μου για δουλειά} στρώσαμε το "κεντρικό", εδώ στο κέντρο των 3 καναπέδων μας. Το φιογκάκι θα λυσσάξει απο χαρά γιατί το περιμένει! ;)

~ Ο κυμαδάκος έτοιμος, μόλις τον έσβησα να τραβήξει τα ζουμιά του!

~ Άπλωσα το έκτακτο πλυντήριο.

~ Μάζεψα κάποια από αυτά που είχα απλώσει νωρίτερα γιατί με τόσο αέρα σχεδόν στέγνωσαν.

~ Ξεσκόνισα καλά το κεντρικό μας τραπεζάκι {αυτό που από κάτω του στρώσαμε} και με στεγνό και με καλά στυμμένο πανί.

~ Πέρασα με το ειδικό πανάκι τους καθρέπτες όλου του σπιτιού και του μπάνιου

~ Ξεσκόνισα την κρεβατοκάμαρα μας πολυ καλά {και με στεγνό και με στυμμένο πανί}.

~ Οι crocs του φιογκακίου που δεν του κάνουν, μπήκαν στην ειδική πλαστική θήκη που του μαζεύω κάποια παπούτσια που έχω αδυναμία αφού στέγνωσαν μέσα σε 10 λεπτάκια!

Ολιγόλεπτο διάλειμμα τώρα για να σας δω λιγάκι... :P

τουρμπο εισαι σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...