Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γιώτα κι εμείς την πατήσαμε ένα βράδυ που δεν κοιμόταν και την πήραμε στο κρεβάτι γιατί τα είχαμε φτύσει.ε από τότε κοιμόμαστε παρεούλα...

εμένα είναι 9,500 κιλά και δεν παλεύεται να την έχω αγκαλιά,φαντάζομαι εσένα που είναι περισσότερα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι για πες....εγώ ξέρω λάδι και αλάτι για πήλινγκ......τι κάνεις με λεμόνι και σόδα???

λαδι με ζαχαρη ειναι καλυτερο, το αλατι τραυματιζει πιο ευκολα το δερμα

αλλα το λεμονι με σοδα μου ακουγεται ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

Λεμόνι και ζάχαρη ξέρω, λεμόνι και baby-oil επίσης για σώμα. Θα δοκιμάσω τη σόδα, σίγουρα θα λευκαίνει κιόλας αυτό


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι, αναφέρεται στο ελεγχόμενο κλάμα του παιδιού με ενδιάμεσα "διαλείμματα" που ο γονιός πηγαίνει και ηρεμεί το παιδί, χωρίς να το αγγίζει όμως, και το θεωρώ σκληρό γιατί ακόμα κι αν κάνει εμετό από το κλάμα θεωρεί ότι είναι κάτι παροδικό. Εγώ δε μπορώ να αφήνω τα παιδιά μου να κλαίνε τόοοοση ώρα, μετά δε νομίζω ότι θα μπορέσω να τα ηρεμήσω με τίποτα...

κ εγω νομιζω οτι αν την πιασει νευρικο κλαμα οτι δεν θα μπορεσω να την ηρεμισω. αυτο ειναι το κοιμησου παιδι μου? δεν νομιζω να μπορουσα να το κανω, δηλ να απλωνει τα χερακια να την παρω κ να μην την περνω αγκαλια, εστω 2 λεπτα για να ηρεμισει? ακραιο μου φαινεται.

Γιώτα κι εμείς την πατήσαμε ένα βράδυ που δεν κοιμόταν και την πήραμε στο κρεβάτι γιατί τα είχαμε φτύσει.ε από τότε κοιμόμαστε παρεούλα...

εμένα είναι 9,500 κιλά και δεν παλεύεται να την έχω αγκαλιά,φαντάζομαι εσένα που είναι περισσότερα

12 κιλα! αλλα προτιμω να κοιμηθω στο πατωμα στο δωματιο της, παρα να την βαλω στο δικο μου, γιατι μετα δεν υπαρχει γυρισμος!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ετσι πιστευω, οτι δεν ειναι σωστο. οπως κ την εκπαιδευση του βραδινου γευματος δεν μπορω να καταλαβω! που τα εκπαιδευουν για να μην τρωνε. μου το ειχε πει ο κουνιαδος με τα διδυμα, που καναν κ τα 2. κ απαρηγορητο κλαμα τα αφηναν κ κλαιγανε κ εκπαιδευση να μην τρωνε την νυχτα. θα μου πεις ηταν 2 παιδια, δυσκολα.

Πράγματι, αυτό με το βραδυνό γεύμα... Μα τόσο μικρά στομαχάκια, είναι δυνατόν να μείνουν τόοοσες ώρες νηστικά;

Εμένα μέχρι χρόνο τουλάχιστον τρώγανε. Η μικρή που θήλαζε κιόλας το έκοψε νωρίτερα γιατί συμπληρώνουμε γάλα με φαριν-λακτέ για βράδυ κι έτσι την κρατάει, αλλιώς θα λύσσαγε.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

ναι κ αυτό σωστό που κοιμαστε όλοι μαζί...όπως βολεύεται κ κοιμάται καλά η οικογένεια είναι σωστό...μόνο το να αφήνεται το παιδί να κλαίει τα βράδυα απαρηγόρητο - δεν το λεω για σένα Γιώτα μου εσυ όπως λες δεν την αφήνεις απαρηγόρητη - δεν είναι σωστό... κατα την άποψή μου πάντα
αυτο θελω να αποφυγω.

βεβαια δεν λεω μεγαλα λογια, γιατι πισω εχει η αχλαδα την ουρα! βλεποντας κ κανοντας

κ εγω ετσι πιστευω, οτι δεν ειναι σωστο. οπως κ την εκπαιδευση του βραδινου γευματος δεν μπορω να καταλαβω! που τα εκπαιδευουν για να μην τρωνε. μου το ειχε πει ο κουνιαδος με τα διδυμα, που καναν κ τα 2. κ απαρηγορητο κλαμα τα αφηναν κ κλαιγανε κ εκπαιδευση να μην τρωνε την νυχτα. θα μου πεις ηταν 2 παιδια, δυσκολα.

Θεωρώ πολύ άκαρδο να τα αφήνεις να κλαίνε όταν είναι μωράκια απλά και μόνο για να τους δείξεις ότι δεν θα περάσει το δικό τους και θα κοιμούνται μόνα τους.όπως επίσης και να τα αφήνεις νηστικά,ας είναι και τρία...:shock:

Γιώτα κι εγώ έτσι έλεγα και τώρα τα λούζομαι αλλά χαλάλι:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πολύ άκαρδο να τα αφήνεις να κλαίνε όταν είναι μωράκια απλά και μόνο για να τους δείξεις ότι δεν θα περάσει το δικό τους και θα κοιμούνται μόνα τους.όπως επίσης και να τα αφήνεις νηστικά,ας είναι και τρία...:shock:

Γιώτα κι εγώ έτσι έλεγα και τώρα τα λούζομαι αλλά χαλάλι:D

πολλες φορες εχω πει θα κανω αυτο θα κανω εκεινο κ κανω τα αναποδα, γιαυτο δεν μιλαω!:tongue:

2-3 μηνων ηταν που τους καναν εκπαιδευση, οταν μου το ειπε, να εκπαιδευσω την μικρη να μην τρωει το βραδυ, του λεω γιατι κατοχη εχουμε κ δεν θα ταισω το μωρο? οσο θελει θα τρωει, θα σηκωνομαι να την ταιζω. βεβαια μου εκανε την χαρη κ 2 μηνων το εκοψε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!

Γιωτα μπραβο για την υπομονη σου εγω νομιζω θα ειχα φαει..το κοιμησου παιδι μου το ειχα παρει και εγω για την μεγαλη αλλα παιδια δεν το αντεχα να την αφηνω να κλαιει δεν μπορουσα και δεν μπορω να την αφηνω να κλαιει..οταν ξεκινησα να το δοκιμασω ενταξει στην αρχη που εμπαινες καθε λεπτο οκ αλλα μετα που την αφηνες δεκαλεπτο τεταρτο δεν μπορουσα με τιποτα,εκλαιγα και εγω μαζι με την μικρη..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω πολυ κοριτσια!

Γιωτα μπραβο για την υπομονη σου εγω νομιζω θα ειχα φαει..το κοιμησου παιδι μου το ειχα παρει και εγω για την μεγαλη αλλα παιδια δεν το αντεχα να την αφηνω να κλαιει δεν μπορουσα και δεν μπορω να την αφηνω να κλαιει..οταν ξεκινησα να το δοκιμασω ενταξει στην αρχη που εμπαινες καθε λεπτο οκ αλλα μετα που την αφηνες δεκαλεπτο τεταρτο δεν μπορουσα με τιποτα,εκλαιγα και εγω μαζι με την μικρη..

τι να κανω? εναν τον εχω!!! α ηρθεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φοβερόςςςςςςςςςςςςς!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα κι εμείς την πατήσαμε ένα βράδυ που δεν κοιμόταν και την πήραμε στο κρεβάτι γιατί τα είχαμε φτύσει.ε από τότε κοιμόμαστε παρεούλα...

εμένα είναι 9,500 κιλά και δεν παλεύεται να την έχω αγκαλιά,φαντάζομαι εσένα που είναι περισσότερα

Μην ανησυχείς...εγω την δικιά μου την είχα στο κρεβάτι μας μέχρι 19 μηνών...θήλαζα κιόλας ε δεν μπορούσα να ξενυχτάω κάθε βράδυ....ε λοιπον μια χαρά περάσαμε τα δύσκολα κ κοιμόμασταν σούπερ και όταν ήρθε η ώρα μια χαρά πήγε στο δωμάτιό της και το ήθελε κ μόνη της...ό,τι σε βολευει καλή μου, μην ανησυχείς...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...